• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Lin: taky se mi pokojíček a postýlka moc líbí :grinning: Je to takové milounké a útulné :slight_smile:
7. říj 2009 v 08:54  • Odpověz
Dekuju....no neni to nazehlene a nastrojene tak jak to bude, ale zrovna nam to doslo domu a chtela jsem to videt mooooc se mi to libilo..jeste mame objednany svetle hnedy koberec a na zed nalepky z podmorskeho sveta... :slight_smile:

Aji...ale ty jsi takhle dlouhe cykly nikdy nemela ne?
7. říj 2009 v 09:05  • Odpověz
Ahoj,

nany, jé to mi uniklo jestli si něco takového psala. Potřebovala bych nějaké podrobnější info, hoď mi to kdyžtak do IP...

lin, a jak se vůbec máš? Kdy vůbec letíš do čech, 34tt? :confused:
7. říj 2009 v 09:57  • Odpověz
Lin, no bude to určitě náderné, až to bude celé nažehlené načančané :slight_smile: jinak já měla cykly přesné 30DC, takže jsem z toho všeho rozhozená :frowning2:
7. říj 2009 v 10:01  • Odpověz
aja, ale takhle ti to blbne až po té revizi, ne?
7. říj 2009 v 10:03  • Odpověz
No blondy, první porevizní 35DC, pak normálně 30DC a teď to takhle zlobí :frowning2: štve mě to grrrr :angry:
7. říj 2009 v 10:18  • Odpověz
ale před revizí to bylo taky pravidelné 30DC, přesné až do těhu
7. říj 2009 v 10:29  • Odpověz
aja, no jo, ono se to občas revizí nebo těhu úplně rozhodí... A kdy že to budeš testovat? Třeba jen u tebe BT prostě nefunguje.....
7. říj 2009 v 10:33  • Odpověz
do Cech letim v 35 tydnu...konkretne 34+3 a do 33+6 se smi letat bez papiru...me doktor napise potvrzeni ze muzu letet i po sleze....a pak uz budu jen cekat a cekat a cekat a cekat a cekat... :slight_smile:
7. říj 2009 v 10:36  • Odpověz
lin, s kterou leteckou společností letíš? To máš dobrý, tiše závidím :wink:. Od nás létá jediná přímá linka, a bohužel tato letecká společnost má do 31+6 bez papíru, do 33+6 s papírem a pak už ani náhodou... :confounded:
Mně to naštěstí vychází, že poletím na konci 31tt a pak už pojedu autem, tak doufám, že mi můj plán vyjde :grinning:
7. říj 2009 v 10:44  • Odpověz
Blondy, letim s CSA a mluvila jsem primo s "vedenim" :wink: Kazdopadne podle meho bricha stejne neni poznat(zatim) ze budu v dohledne dobe rodit....

Sabi, mam jeden dotaz - na zkusenou matku - co odsavacka? slysela jsem, ze existuje nejaka na vysavac - nejak se mi tomu nechce verit....ale tady maji jen takovou co zmacknes a zpetny vzduch vysaje to co v tom nosiku je. Ja si pamatuju na odsavacku, co mela mamka u sourozencu ...jednu hadicku strcila do nosu a druhou do pusy a sala...hnus :confounded: Ale jakou Ty mas zkusenost?
7. říj 2009 v 10:51  • Odpověz
Lin, já o té odsavačce někde četla a psali, že je to sice zvláštní mít ji na vysavači, ale prý je to super věcička...
7. říj 2009 v 10:53  • Odpověz
lin, tak to jo, v ČSA jsou v tomto směru hodně v pohodě. Kamarádka s nimi letěla i v 40tt :grinning:. Ona má každá společnost svoje pravidla....
Taky nemáš moc bříško? Mně skoro nikdo nechce věřit, že jsem v šestém měsící :grinning:
7. říj 2009 v 10:56  • Odpověz
....Aji.....vis co si predstavuju.....ze to tomu mimcu prece musi odsat i mozek...vzdyt ty vysavace maji silu jako krava.... :sweat_smile:
7. říj 2009 v 10:57  • Odpověz
já bych se asi taky bála prvně bych si to vyzkoušela sama na sobě :sweat_smile:
ale myslím, že je miliony spokojených uživatelek, tak snad zrovna tvému miminku to ten mozek z hlavy nevysaje :slight_smile:

myslím, že je tam někde nějaká redukce výkonu, aby to bylo sáno jen nějakým mírným podtlakem, až přijde Sabi, určit vysvětlí :grinning:
7. říj 2009 v 11:19  • Odpověz
taggy: jj, byla jsem uz po 60DC :grinning:, ale OVU byla az skoro 40DC..ja byla letos 2x na gynde a vzdy mi rek Dr., ze mam tesne pred MS, ze mam vysokou del.sliznici :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...skoro se mi to spustilo na te koze taky :grinning: je fakt, ze leto bez MS mi zas az tak nevadilo

kali: to cekani je na pikacu, snad Ti to rychle utece :wink:

aja: jsem zvedava, jak Ti dopadne testovani :wink:

lin: naplanovany to mas pekne...tak abysme pak neslysely, ze jedna pasazerka porodila na trase Atheny-Praha :grinning: :grinning:
7. říj 2009 v 11:55  • Odpověz
Nany, a vis ze by si ti manzel moooc pral? Ono totiz, kdyz porodis v letadle, tak to dite ma pak celozivotni cestovani ve vsech leteckych spolecnostech zdarma....!!!! To nam rekli taky na tom "vedeni" csa.....dobry co??? :grinning:

Ale radeji fakt ne....!!!!
7. říj 2009 ve 12:00  • Odpověz
Link krásný pokojíček tiše závidím. :slight_smile:

Jinak odsávačku na vysavač jsem u sabči neměla a vím že to byla chyba.(jenže pořizovací cena pro mě jako samoživitelku byla hrozná). Zkoušela jsem to odsávat klasickým způsobem přes balonek jenže to nešlo.
Fakt jsem se natrápila já a hlavně sabinka.Takže jsme to dělali tak že jsme ji dávali na bříško - to se ji nelíbilo a křičela a tím se ještě lépe odhlenovala. Jenže jak říkám bylo to drastické ,my se trápili ona křičela a stejně jsme to nezachránili a vypěstovali si zánět v oušku.

Takže já jsem jednoznačně pro už se ji chystám koupit. (Vypadá to sice drasticky ale opravdu to odsává krásně a mimčo má čistý nosánek (v kojeneckém ústavě to taky používají a nemůžou si to vynachválit) na stejném principu se to provádí na ARO a JIP jen ta je ve stěně)

Ted jsem zjistila že u nás v lékárně v Tescu se dá pořídit myslím za 450kč takže si ji zítra koupím stejně tam mám cestu.
7. říj 2009 ve 12:10  • Odpověz
Lin, tak to jsem nevěděla, že je to pak zadarmo :slight_smile: ale myslím, že bude lepší, když hezky přistaneš a porodíš na pevné zemi :slight_smile:
7. říj 2009 ve 12:14  • Odpověz
Ted se koukám na net a dá se objednat už za 301kč což se super
http://www.zdravotnickaprodejna.cz/odsavacka-babyvac-na-vysavac-(id-O-BABYVAC-1-2834).html
7. říj 2009 ve 12:16  • Odpověz
Sabi, dekuju, tak ted jsem klidnejsi, poridim ji tedy taky :wink:

Aji, ja jsem o tom taky nemela ani zdani, a uprimne...me rozhodnuti rodit v porodnici to stejne nezmenilo :sunglasses:
7. říj 2009 ve 12:16  • Odpověz
Tu je za 279kč
http://www.mimistyl.cz/detska-odsavacka-hlenu-arianna-baby-vac-2-ergonomic-pripojitelna-na-vysavac/
A je to jedna značka když budete hledat dál jistě najdete.

Fakt mi jedna zkušenost na orl s miminkem stačila. Takže hned pořizuji.
A taky doporučuji nechat mimčo naočkovat vším možným. Včetně prevenaru.

Nám chybí snad už jen žloutenka - musím se objednat k mudr. :slight_smile:
7. říj 2009 ve 12:22  • Odpověz
Pro očkování jsem, ale všeho s mírou...

Tchýně nechala naočkovat holky proti obyčejným neštovicím, které jsme měli všichni - tenkrát jí tvrdili, že to mají na celý život (stálo to cca 5000Kč) a teď jim řekla, že by se měli nechat přeočkovat, že to není na celý život - to mi přijdou jako vyhozené peníze, neštovice není tak zásadní nemoc, aby jimi děti nemohli projít, ne???
7. říj 2009 ve 12:27  • Odpověz
Samozřejmě očkovat ale s rozumem.
Zase jsem to nepřeháněla ale pokud jsou očkování jako např.Prevenar, Cervarix apod. tak do toho určitě jít.
Neštovice a chřipkou at si projdou aspon získají imunitu a navíc se to musí opravdu přeočkovávat.

To na druhou stranu žloutenka taky - ale co 5let není taková hrůza.

http://www.ockovacicentrum.cz/Folders/1453-1-Doporucena+ockovani.aspx
7. říj 2009 ve 12:38  • Odpověz
Jo Nany a Kačenka by chtěla v listopadu být u nás i přes týden protože jsem říkala že v listopadu určitě porodím tak ona chce být u toho až začnu rodit :confused: :confused: :confused:

Jí to strašně zajímá :confused: :confused: :confused: Hned jsem michalovi řekla že až začnu rodit tak si rozhodně katku u toho nepřeju protože bych ji tu asi zakopala do země.
Tak mu vysvětluji že až to na mě příjde (jenže u nás to trvá kolem 20hodiny -rodově dané ) takže nebudu zvládat ani sabču takže jsem domluvená s mamkou že si ji vezme abych měla klid a mohla ten čas překonat a do porodnice jet opravdu až se to nebude moct dát vydržet (raději budu trpět v domácím prostředí) at tam netrpím zbytečně dlouho na pokojích I a II doby porodní at mě vezmou už rovnou na sál.

A on to nechápe tak mu to vysvětluji znovu že mě bude všechno bolet budu naštvaná, nervózní , hysterická vše mi poleze na mozek a stačí cokoliv a vybuchnu takže se opravdu nebudu usmívat a nebudu příjemná a milá jak je to ve filmech ale budu dost nepříčetná a když si sama sebe představím tak už dopředu vím že cokoliv by katka udělala tak by mi to vadilo a dost bych řvala.

Takže proč si dělat doma zbytečně peklo. Už tady studuji aromaterapii při porodních bolestech apod. aneb jak si to udělat co nejpříjemnější. :grinning:

Takže jsem musela alespon slíbit že hned jak pojedeme do porodnice tak katce budeme volat aby věděla že za chvilku bude mít sestřičku :rolling_eyes: No tak co slíbit není hřích :sweat_smile:
7. říj 2009 ve 12:55  • Odpověz
lin: to jsem taky nevedela, ale byt tim ditetem tak jsem spokojena :grinning: ja bych teda takovy adrenalin na palube nechtela zazit :slight_smile:
7. říj 2009 ve 12:56  • Odpověz
Jo Sabi, tak ber to tak, že kačka chce vidět jaké to je, je zvědavá, je jí 8 a nedokáže si dát vše do souvislosti, možná tím chtěla udělat nějaký vstřícný krok, že chtěla být s váma jako s rodinou...
7. říj 2009 ve 13:10  • Odpověz
sabi: Kata je hodne zvidava :sweat_smile:, to Te tam aspon prijde navstivit, ne :wink: jak dlouho Ti to trva do porodnice ?

jsem zvedava, kdo porodi driv - jestli Ty nebo lin :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. říj 2009 ve 13:11  • Odpověz
já tipuju Sabču... katka ji něčím nasere a ona porodí předčasně :slight_smile:
7. říj 2009 ve 13:17  • Odpověz
Sabi, taky jsem pro ockovani ale jak rika Aja...obycejne nestovice snad jeste nikoho nezabily.....

Nany, tipla bych to na Sabcu - ma termin o dva tydny driv. Ale na druhou stranu, moje mamka porodila tri deti a vsechny tri o tri tydny driv....takze nevim nevim....Mimochodem....me to do porodnice potrva 1.5hod, takze doufam, v pomaly porod - protoze v letadle neporodim....ale doufam, ze ani v aute... :unamused:
7. říj 2009 ve 13:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.