• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Lin koukala jsem do albíčka, nádherný fotky - romantika, bříško ti moc sluší, jsi kočka. :wink:
27. říj 2009 ve 12:20  • Odpověz
Ahoj holky,
musím napravit moji absenci a tak na vás kukám.Zdravím Laurinku,myslím,že jsme se ještě nepředstavily :grinning: .
Já mám zítra taky volno,a tak bychom chtěli vyrazit někam na výlet asi do Luhačovic,jsou tam krásné parky v lázeňské zahradě a taky pěkná přehrada,pro ty,kdo neznají Luhačovice.
Lussy-tak to bude romantika u vás doma,jupí!
Aji-já bych se ny okna v den volna vykašlala a užila si je buď s mužem nebo na těch nákupech.Já bych mohla taky uklízet doma,ale moc se mi nechce,když je den volna.Práce není zajíc,ne?
Blondy-souhlasím s tebou s tou přítomností otce u porodu.Taky bych brala jen první dobu a pak bych u toho raděj byla sama. :wink:
27. říj 2009 ve 12:21  • Odpověz
lancy, to je dost, že jsi se taky ukázala :wink:
No podle mě je hlavín, aby se na tom oba schodli. A ne že jeden tam půjde nebo nepůjde jen kvůli tomu druhému, to je pak podle mě špatně... My to máme jednoduché, oba na to máme úplně ten samý názor :grinning:
27. říj 2009 ve 12:44  • Odpověz
Ahoj Lancy, jo v Luhačovicích jsem byla jako malá holka za babičkou v lázních a pamatuju si to, je to tam moc krásné, to si užijete.Jak je to s tím tvým DC?
Blondy, horší by bylo, kdyby se třeba ženská rozhodla, že u porodu být nechce, to by potom teprv bylo :grinning: :grinning:
27. říj 2009 ve 12:48  • Odpověz
lussyn, no i to se v dnešní době dá vyřešit :grinning:
27. říj 2009 ve 12:49  • Odpověz
Fakt jo, tak to já bych brala, v životě jsem nerodila, ale už teď mám strach jak blázen :grinning: Blondy je možné mít ovulaci během MS?Asi to je blbost, viď.
27. říj 2009 ve 13:00  • Odpověz
lussyn, no ovu v čase MS je hodně nestandartní, ale možné to je. Proto některé ženy tvrdí, že otěhotněly během MS. Častější ale je velmi brzká ovu, tzn. 6 nebo 7 den cyklu (hlavně při kratších cyklech), takže to pak spadá do konce MS... Pročpak se ptáš? :confused:
No já taky nerodila, a asi to může znít divně, ale já se těším, bolest mi nevadí a myslím, že to musí být hrozně hezký zážitek :dizzy_face:
27. říj 2009 ve 13:14  • Odpověz
Ptám se jen tak, jenom mě to napadlo,ale jak píšeš o ovu 6 nebo 7 DC to znamená, že MS dorazí třeba 13 nebo 14 DC?
Tak na porod na ten já se teda netěším, bolest taky snáším celkem dobře, ale z porodu mám trauma od té doby co vím, jak se rodí děti :grinning: :grinning:
Alice Bendová je těhotná a prý čeká dvojčátka, to je něco pro Sabinečku a pro Áju.
27. říj 2009 ve 14:35  • Odpověz
lussyn, nene, dorazí standartně. Většina ženských co to toakhle má má delší luteální fázi...
Fakt? Ještě nedávno jsem někde četla že druhé dítě v nejbližší době nechce :grinning:
27. říj 2009 ve 14:39  • Odpověz
No vidíš v nejbližší době nechtěla, tak má hned dvě :slight_smile:
Aha, tak už jsem o něco chytřejší.Na tu ovu během ms jsem se ptala, protože už několikrát jsem měla pocit, jestli to tak nemám.Asi 4 DC mě pobolívá břicho, ale možná je to tou menstruací nevím, ale zrovna tento cyklus jsem měla ten pocit asi v sobotu nebo v neděli.
27. říj 2009 v 15:00  • Odpověz
ahoj holky,
tak jsem tady zase.....
lancy: tak jsi teda dneska 7DC nebo 8DC? jinak luhačky jsou kousek od nás.....si to tam užijte.....
blondy: já vím, že ty vyvolávačky nejsou nic dobrýho, ale fakt mě to štve.....a zase užívat na úpravu nějaké léky se mi taky nechce - to je fakt nejlepší možnost co nejdřív otěhotnět a mít klid :grinning: :grinning: :grinning:
a s tou ovu - pozná doktor jen z vyšetření, že byla nebo bude nebo je potřeba udělat ten hormonální profil nebo ultrazvuk? já tam jdu za týden, tak jsem chtěla od tebe poradit, co po něm mám chtít - řeknu mu své délky cyklů, že nevím, jestli mám ovu, že chceme mimi a ať mi zjistí, jestli ovu bývá?
a s tím porodem - souhlasím s tím, že je důležité aby se oba shodli. neumím si představit, že bych manžela nutila a on by tam být nechtěl. my jsme se shodli, že tam bude se mnou - moc chce a já budu taky radši, když mě bude držet za ruku. zatím co máme kolem sebe kamarády, tak chlapi tam byli a byli za to moc rádi. ....
27. říj 2009 v 15:02  • Odpověz
Jo nám taky každý kámoš,který byl u porodu, to jen doporučuje.Ale my to máme jasný.MM tam chce být aniž bych mu o to říkala, řekl to hned a ještě dřív než jsme začali plánovat mimčo.Ale teď jak jsme se o tom tady bavily, tak o tom začínám pochybovat, zda je to dobrý nápad.Určitě bych byla moc ráda, kdyby tam se mnou byl, to že tam je s tebou musí být hodně velká psychická podpora, ale z druhého pohledu si říkám, aby se to pak na něm neodrazilo nějak jinak.Zrovna včera jsem četla článek o M. Zounarovi a psal tam, že byl s manželkou u porodu a od té doby se na ní dívá jinak.Nepsal tam jak, ale z toho článku vyplynulo, že se teď víc "otáčí" po jiných.Tak teď nevím.Sabča to má dobrý, manžel tam být nechce a podpoří ji maminka, což mi příjde super.
27. říj 2009 v 16:03  • Odpověz
taky jsem slyšela, že některé chlapy to dokonce odrazuje od sexu pak.......jsem to říkala miláčkovi a řekl mi, že už viděl horší věci a že se z toho nezblázní........takže tak......
je to každého věc, asi bych to řešila až před porodem, dřív to nemá smysl, zatím jsme dohodnuti, že tam bude.....
luci, a být tam s tebou může na ten začátek, jak to má blondy a pak může odejít a nebo se prostě nemusí dívat všude - přímo jak leze hlavička, může stát tobě u hlavy a držet tě za ruku.......
27. říj 2009 v 18:56  • Odpověz
Já tu informaci jen trošku upřesním.
První dobu porodní si odbiju doma to mě tam nikdo nedostane ani krumpáčem.
A celou tu dobu se mnou michal bude (včetně masáží apod.)
A až se to nebude dát vydržet (doufám že to zase zmáknu být doma do 8cm) tak přiberem mamču a jedeme.
Tam proběhne vyšetření a porodní sál.
Takže tam mě michal odvede počká až se převleču do košile, sepíše se mnou příjmový list , doplní informace a až mě poženou rodit tak odejde na chodbu.
U toho samotného porodu bude mamka (ta už je fakt celá žhavá na přestřihnutí pupeční šnůry) a až mě převezou na pokoj na porodním sále (2 hodiny po porodu musí rodička zůstat na sále pod kontrolou porodní asistentky, po celou dobu má u sebe miminko (tam se musí i vymočit - jinak cévkování)), a tam už s námi bude i michal ty dvě hodky a pak nás ještě doprovodí na oddělení ( musí být nadstandart volný - když na něj mám nárok tak proč jej nevyužít !!!) a pak mamku hodí domů.
Takže tam bude ale nebude zas úplně u všeho.

Myslím že opravdu záleží na domluvě. Pokud nechce vidět křik a krev nemusí do toho ho nenutím.

Pořád lepší než kdyby měl sedět někde v hospodě a chlastat do němoty s celým lokálem a ještě to zaplatí z rodinného rozpočtu. ( V případě Michala se toto nikdy nestane protože je na alkohol a alkoholiky alergický - jen to uvádím jako příklad.)
27. říj 2009 ve 21:51  • Odpověz
Ahojky holky,

tak Vas zase po dlouhe dobe zdravim. Lussyn, dekuju za pochvalu....uprimne...si to vazne uzivam :slight_smile:

Muj manzel pri porodu chce byt. Puvodne jsme planovali porod do vody, ale protoze mam cele tehotenstvi
kvasinky, tak to bohuzel nejde. Nevadi. Kazdopadne, jsem rada, ze tam se mnou bude, za prve za jeho
fyzickou i psychickou podporu a za druhe....to miminko jsme si spachtili spolu, tak at taky trosku "trpi" :grinning:
(ale v zaloze mam segru, kdyby cuknul :sunglasses: )

Jinak ja v pondeli nastupuji konecne na materskou - oficialne nedelam uz od minuleho tydne, ale vzhledem k tomu, ze mi nic neni, prece nebudu sedet doma a pristi tyden razime na 3 dny smer Atheny a pak CECHYYYYYYYYYYYYYYYYY a doufam, ze me privita halda snehu, protoze slunce mi uz leze na nervy.... :unamused:
28. říj 2009 v 07:23  • Odpověz
Středa 28.10.2009

10/4: Sabinečka - Libuše 23let, snž 4/09 , kyselina listová TP: 13.12.2009
13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 15.12. 2009
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 26,snž od 03/09, TP: 2.3.2010, dalsi kontrola 4/11
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010, další kontrola 23/9
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09, ......................... 7 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f
AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09, 1.7.MA.................56 DC.kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/aja
Nany 123-30 let, snž od 3/09, .........................................36 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/nany1233
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ................................... 8 DC,kyselina listová
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,........................................9 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 5/09 ................................ ...15 DC, kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/25774e
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ........................... ..28 DC, Calibrum
Kacabacka: 25 let, snž. od 08/09.................................... 64 DC, kyselina listová
eliska_v: Eliška, 20 let, snž. 04/09.................................... 36 DC, kyselina listová
laurinka.22: 22 let, snž. od 10/09.......................................16 DC, kyselina listová
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nummer=5/userid=69986

Ahoj holky......
sabi: já myslím, že to máš zařízeno a vymyšleno skvěle - prostě tak, jak to vyhovuje tobě i michalovi - a to je nejdůležitější....
ahoj lin, to je dost, že se ukážeš....takže se do těch athen chystáte, to je fajn......a jak se cítíš? vypadáš spokojeně...... ale s tím sněhem bych to moc neviděla, my tady máme teď 10-15 stupňů a bohatě to stačí, pořádná zima by mohla ještě chvíli počkat....
28. říj 2009 v 09:28  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak u mě MS stále nikde a v pondělí razím po 6 týdnech na kontrolu, tak snad bude všechno ok!
Jinak, kdyby mě neboleo břicho, tak je všechno fajn!

Byli jsme včera na bobulích 2 a bylo to naprosto super!! Fakt moc doporučuju!! :dizzy_face: Ještě lepší než jednička :dizzy_face:
28. říj 2009 v 17:11  • Odpověz
Ahoj Eli,
a těhutest jsi si nedělala? vždyť ty přece takto dlouhé cykly nemíváš ne?
já mám dneska super náladu, měli jsme moc hezký den, a připadá mi, že se mi ten cyklus zkracuje a blíží se ovulka.....mě nějak pobolívá břicho, čípek měkne, objevil se už i hleník, tak uvidíme, jestli to není jen nějaký planý poplach.....ale měla bych fakt radost.....
na dvě bobule se chystáme příští týden, tak jsem ráda, že se vám to líbilo....
28. říj 2009 v 17:56  • Odpověz
laurinka: Těhutest je zbytečný! Teď budu 6 týden po revizi, takže nic... SIce jsme třikrát, ale to nic neni! Takže to fakt nehrozí a ani bych tohle nechtěla, chci počkat aspoň jeden cyklus!! :dizzy_face: :dizzy_face:
Fakt bobule úžasný!!! Ten první díl se nám strašně mooooc líbil, ale ten druhý je mnohem lepší! :dizzy_face: :wink:
28. říj 2009 ve 21:24  • Odpověz
Ahojte holky!

Tak teplota se už druhý den drží dole i když dnešní měření je trochu zavádějící, byla sem po službě... Snad ovu ještě nebyla a ještě máme šanci :wink: OVU-testíky jsou furt negativní. Snažím se to brát pozitivně :grinning:

Doma sem nadhodila téma o přítomnosti chlapa u porodu a miláček prohlásil, že to je jasná věc, že u toho bude...

Sabi: máš to fakt dobře naplánované :slight_smile: Perfektně :slight_smile:

Lin: Krásné bříško, nádherné fotečky z teploučka :slight_smile: A ty už na mateřskou, jo? To je teda fofr :grinning: No, jo... letí to :slight_smile:

Eli: tak uvidíš, co ti doktor řekne :slight_smile: Na 2 Bobule se chystáme taky, příští týden. Jednička byla špičková, tak sem zvědavá na tu dvojku :grinning:
28. říj 2009 ve 21:45  • Odpověz
Dobre ranko :wink:

Ctvrtek 29.10.2009

10/4: Sabinečka - Libuše 23let, snž 4/09 , kyselina listová TP: 13.12.2009
13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 15.12. 2009
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 26,snž od 03/09, TP: 2.3.2010, dalsi kontrola 4/11
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010, další kontrola 23/9
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09, ......................... 8 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f
AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09, 1.7.MA.................57 DC.kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/aja
Nany 123-30 let, snž od 3/09, .........................................37 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/nany1233
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ................................... 9 DC,kyselina listová
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,........................................10 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 5/09 ................................ ...16 DC, kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/25774e
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ........................... ..29 DC, Calibrum
Kacabacka: 25 let, snž. od 08/09.................................... 65 DC, kyselina listová
eliska_v: Eliška, 20 let, snž. 04/09.................................... 37 DC, kyselina listová
laurinka.22: 22 let, snž. od 10/09.......................................17 DC, kyselina listová
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nummer=5/userid=69986
29. říj 2009 v 08:35  • Odpověz
Ahojky holky,
tak jak se máte po včerejším volnu - my dneska pracujeme a zítra zase víkend - pátky nepracujeme.....
eli: aha....tak snad MS brzo dorazí.....
na ty bobule se taky moc těšíme, půjdem asi příští víkend a vezmem i naše...
kali: mně ta ovu zatím taky asi nedorazila, ale už se tělo asi chystá - mi to tak aspoň připadá......ale snažilkujeme poctivě.....akorát dneska jsem měřit nemohla, protože vždy měřím v 7.30 přesně, tak vstáváme, ale dneska jsme museli do práce dřív a vstávali jsme už v 5.30, sice jsem měřila, ale zapisovat to nebudu, protože to asi nemá cenu, teplota byla ještě hodně nízká......tak nevím no....
29. říj 2009 v 08:54  • Odpověz
Ahoj holky,
lin, pěkné fotečky :wink:

eli, ráda tě vidím. Doufám, že MS brzy dorazí :wink:

laurinka, to co dělá čípek a hleník? vidíš nějaké změny? :grinning:
K té teplotě, zapsat jí můžeš, přidej si k tomu dvě desetinky a je to. Ale označ si jí jako že nebyla změřena standartním způsobem :wink:

sabi, no máš to hezky vymyšlené. Čekáš druhé, to už je taky trošku o nečem jiném, přeci jenom už víš..... :wink: . Já vím jenom teoreticky, což je občas trošku málo :grinning:
29. říj 2009 v 09:37  • Odpověz
Ahoj holky,

tak já vám nevím... mrcha nikde, nálada na prd, počasí na prd, nic mě nebaví...

Ale musím se vám pochlubit, jak jsem byla včera akční - ráno nákup, žehlení, umytí oken, uklizení tak celkově, oběd (rajskás masovými kuličkama s knedlíkem-kupovaným, to už jsem nezvládla), upečení štrúdlu a ve 12:00 jsem měla hotovo a mohla jsem koukat na pohádky v TV... :wink:
29. říj 2009 v 09:47  • Odpověz
Jj, snad MS brzy dorazí!! Už bych jí brala :grinning: :sweat_smile:
Aji: teda Ty jsi včera hezky pracovala!! :dizzy_face:

My jsme včera s manželem byli nakupovat a už máme všechny dárečky k Vánocům, takže jsem ráda! :dizzy_face: Už to máme hotový a připravený a už se těším... :dizzy_face:
29. říj 2009 v 09:53  • Odpověz
eliska, tedy fakt všechno? To se tedy máš :wink:

aja, jé, štrůdl, taky bych si dala :slight_smile:
29. říj 2009 v 09:54  • Odpověz
blondy: jo, právě, že všechno, takže jsem ráda!! :sweat_smile: :grinning:
Máme pro každého maličkosti, ale stejněš jsme za dárky nechali dost, ale už je to hotový!!!! :grinning: :dizzy_face:
29. říj 2009 v 09:56  • Odpověz
aja: jinak štrůdl jsem dělala v pondělí a byl výborný!! :wink:
29. říj 2009 v 09:57  • Odpověz
eli, tak to je super, dej nám nějaké tipy :slight_smile:
29. říj 2009 v 09:57  • Odpověz
Hlavně jsme s manželem kupovali kosmetiku(takže balíčky) :dizzy_face:
A taky knížky... :wink:
29. říj 2009 v 09:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.