• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahojte holky :slight_smile:
Zdravím vás po víkendu :slight_smile:
U nás to vypadá, že ovu je asi dnes nebo bude velmi brzo :slight_smile: Včera, jak sem usínala, tak sem měla takový pocit... No, bojím se to říct, abych to nezakřikla

Andris: držím pěsti :slight_smile: Prolom ledy a pak to pude tady všem rychleji :slight_smile: Dnad :grinning:

Eli: tak uvidíš, jak to zabere a pak už budete moct pracovat na mimču :slight_smile:

Aji: Určitě ti injekce zabere a pak už aspoň nebudeš ztrácet čas s neúčinným cyklem :wink: Pojedete nanovo a třeba i úspěšně :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Lin: Ať to všechno dopadne skvěle :wink: Držím pěsti :grinning:
2. lis 2009 ve 12:49  • Odpověz
Eliško neboj, MS brzy příjde a pak už se budete těšit ze snažilkování a pak ze // :slight_smile:
Ahoj Kali, tak ať nic nezakřikneme :wink:
K těm bylinkám, nedávno jsem tu psala o medu z horského Jalovce, prý pomáhá párům co jim nejde otěhotnět, tak zkusím něco najít a hodím vám to sem.
2. lis 2009 ve 12:52  • Odpověz
jů... mi se to odeslalo :astonished:
No, včera sem měla takový pocit, že to snad i klaplo... ale vůbec nevím proč :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Tak uvidíme za 14 dní :slight_smile:
2. lis 2009 ve 12:52  • Odpověz
eli: maliník nevím, ten nepiju, ale kontryhel od 1DC a do ovu.....takže já asi do zítřka, pokud stoupne teplota.....
lussyn: díky, já na doktora asi kašlu, pokud by tam spermijky byly, tak tam budou i ze včerejška.....takže promarnit šanci nechci - protože bych pak čekala až tak do ledna na další pokus - s mou délkou cyklu
kali: tak že bysme byly nastejno?
já měla včera v noci úplně stejný pocit, jako ty....a to jsem ani nevěděla, že by už ovu mohla být.....spíš mi už začalo připadat, že žádnou ovu nemám, jsem neplodná a tak......trošku depka no.....ale měla jsem obrovskou chuť na sex, tak mi dneska ráno při měření došlo, kvůli čemu - ovu :grinning:
2. lis 2009 ve 12:55  • Odpověz
Lauri :slight_smile: Tak uvidíme :slight_smile: Třeba nám to klapne oběma :slight_smile: :wink: Rozhodně držím pěst :slight_smile:
2. lis 2009 ve 13:01  • Odpověz
Jů já chci taky aspoň ten pocit :slight_smile:
2. lis 2009 ve 13:07  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

tak vam vsem drzim palce :slight_smile:

lauri: ja bych do to taky sla, doktor to pochopi, to bych se nebala :wink:
2. lis 2009 ve 13:08  • Odpověz
Holky děkuji vám moc všem za držení palečků :wink:
4aj z maliníku se pije až před porodem ne. Já ho pila asi od 35tt
2. lis 2009 ve 13:11  • Odpověz
lussyn: ale aby zase ten pocit nebyl k ničemu víš? já to mám první snažení, tak jsem plná nadšení.......a trochu se bojím, jak budu brečet až přijde MS....tak pořád tajně věřím, že by chodit nemusela - i když mě spíš všichni odrazují, že napoprvé se to většinou nepovede.....trochu tomu chci věřit no.....
andri: jak mě blondy poučila, i při snažení, prý na dobrý hleník......a pak před porodem
kramli: díky za názor, asi na něj fakt kašlu......
2. lis 2009 ve 13:13  • Odpověz
Lauri, znám plno případů, že to vyšlo napoprvé, tak proč né vám?A vy už jste ostřílený, žádní nováčci, tak co.
2. lis 2009 ve 13:17  • Odpověz
lussyn: tak uvidíme no.......
2. lis 2009 ve 13:27  • Odpověz
jé, vy tady nikdo nejste??....
tak mi zítra držte na gyndě palce......jdu tam hned na osm.....tak snad budou dobré zprávy a nedopadnu třeba jako aja minule......
2. lis 2009 ve 21:09  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsem dnes byla na včeličce :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

tak jsem zvědavá, za jak dlouho se mrcha dostaví... Pan doktor mi nabízel, že je možné vždy 21Dc dát injekci, aby se cyklus srovnal, prý se to dělá 3x po sobě a pak je to OK, ale domluvili jsme se že počkáme, co se vyvrbí následující cyklus :grinning:

Úterý 3.11.2009

10/4: Sabinečka - Libuše 23let, snž 4/09 , kyselina listová TP: 13.12.2009
13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 15.12. 2009
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 26,snž od 03/09, TP: 2.3.2010, dalsi kontrola 4/11
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010, další kontrola 23/9
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09, ......................... 13 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f
AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09, 1.7.MA.................62 DC.kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/aja
Nany 123-30 let, snž od 3/09, .........................................42 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/nany1233
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ................................... 14 DC,kyselina listová
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,........................................15 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 5/09 ................................ ...21 DC, kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/25774e
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ........................... ..34 DC, Calibrum
Kacabacka: 25 let, snž. od 08/09.................................... 70 DC, kyselina listová
eliska_v: Eliška, 20 let, snž. 04/09.................................... 42 DC, kyselina listová
laurinka.22: 22 let, snž. od 10/09.......................................22 DC, kyselina listová

A co Andrýsek??? Jak ta je na tom?
3. lis 2009 v 08:46  • Odpověz
AHoj holky,¨
jasně Lauri myslíme na tebe, jsem zvědavá s čím příjdeš.
Ájo, tak hlavně ať co nejdřív mrcha dorazí, ať se můžete zase začít snažit, je to už dlouhé, viď.Doufám, že to nebolelo.
Na Anrejku jsem taky moc zvědavá, uvidíme s čím příjde, napíná nás.
A kde se všechny touláte v tomhle počasí?
3. lis 2009 v 09:31  • Odpověz
Ahoj holky,

lauri, taky znám sposutu holcek, co se jim to povedlo hned napoprvé, tak proč ne tobě :wink:

andri, taky jsem zvědavá, že by... :sunglasses:

aja, tak na sorvnání cyklu by mi tedy přišlo lepší brát duphastom nebo něco podobného než chodit na injekce... Jenže obojí když bude ovu pozdějí ti jí může zablokovat. Myslím, že jsi se rozhodla správně. Cpát do sebe syntetické hormony není to ideální :wink:

lussyn, tay svítí sluníčko :sunglasses: :grinning:. A co ty, jak se máš?
3. lis 2009 v 09:51  • Odpověz
holky moje, tak už jsem zpátky......
ale je to dost špatné.....udělal mi utz, vzal mi tři zkumavky krve na vyšetření a jdu tam 20. 11. pro výsledky a na kontrolu. řekl mi, že mám v jednom vaječníku 18 vajíček (má být max. 12) a že se neuvolňují a děložní sliznice má místo 8mm 4mm, což je taky špatné, pravděpodobně se mi ovu vůbec nedělá, prý teď víc neřekne, chce mi podle výsledků krve nasadit prášky na vyvolání ovulace. prý to může být syndrom polycystických ovarií, jsem si to hledala na netu.......jako jsem z toho fakt na prášky, nevím hlavně, proč mi připadá, že jsem měla včera ovulku, hodím vám sem svůj graf.......fakt už nevím, co si myslet, ale jsem hodně v šoku. tohle jsem fakt nečekala.......mám ještě maličkou naději (díky měření BT), že se doktor spletl, že ovu už byla a on tam nic nevidí, ale to je asi naivní představa.......

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nummer=5/userid=69986
3. lis 2009 v 09:57  • Odpověz
lauri,tak jsem koukala na grafík, na to říct zda ovu byla nebo ne, je ještě brzy, to umsíš trak 2 nebo 3 dny počkat.... Každopádně kdyby ovu proběhla, tak by to doktor poznal, porotože na místě dominantního folikulu by vzniklo žluté tělísko, které je na UTZ viditelné..
Ta vášk sliznice, z toho bych si až zas tolik nedělala, ta po vysazení HA bývá nižší. 4mm je sice dost málo, ale je vidět, že alespoň něco se tvoří...
K tomu vaječníku, jaký největší si měla folikul, byly všechny stejně nebo nebyly? Předpokládám, že krev ti vzal na hormonální profil, ale v téhle fázi cyklu budou výsledky nepřesné. To hlavní se dělá při MS nebo hned po jejím zkončení. A na to, že máš PCO je ještě brzy, třeba se tvoje tělo jen po HA nenastartovalo...
Jinak prášky na vyvolání ovulace je clstil, což je pěkné svinstvo....
3. lis 2009 v 10:11  • Odpověz
Lauri :frowning2: , tak tohle jsem nečekala, to je hrozné, ale jak říkáš ty, ještě to není jisté, dokud nebude mít výsledky krve, tak bych to úplně vážně nebrala, znáš doktory.V tabulce se nevyznám s tím by ti mohla poradit blondýnka, ale teplotka ti šla dolů a pak nahoru, tak to by mohlo něco znamenat.Nebuď z toho smutná a nic nevzdávej, nemusí to tak být, je to zatím jen jeho domněnka a víc řeknou až výsledky.Takže 20 uvidíme.Snad se spletl :frowning2:
Blondý teda to sluníčko ti závidím, tady je fcakt úplně hnusně.Od včerejška prší, sluníčko ani nevykouklo, fakt dušičkové počasí.Jinak moje nálada oproti minulému týdnu, klesla, nemám ráda tohle počasí a působí to na mě depresivně, navíc včera ty dušičky, a to bylo pro mě hrozné, ještě nejsem moc smířená s tím co se stalo s dědečkem a včerejšek byl hrozný, ale dnes už je mi líp.A co ty?
3. lis 2009 v 10:17  • Odpověz
holky moje,
já nevím......
ty vajíčka mi na utz ukazoval, připadala mi všechna stejně velká, velikost mi asi říkal, ale to si fakt nepamatuju.....těch informací bylo hodně, tak jsem se snažila vstřebat jich co nejvíc......
ani teď nevím, jestli říkal, že mi dá prášky na růst té sliznice nebo na tu ovulku nebo já už nevím......je mi z toho nanic......měřit budu dál, ať aspoň něco vím, ale ta ovu se asi fakt neobjeví.
a s tím, jestli je na diagnozu brzo - já nevím, jen si vzpomínám, že jsem měla takto dlouhé a nepravidelné krámy i v patnácti šestnácti, ještě před užíváním HA.
říkal, že mám sliznici jako ženy, které užívají HA nebo jako těsně po vysazení, ale vysazeno už mám půl roku, takže problém je.
nevím, co mi chce napsat, že uvidí podle těch výsledků krve. ptal se, jestli nemám cukrovku, což nemám.
a co jsem vyčetla na netu, tak příznaky toho PCOS jsou anovulace, dlouhé cykly, obezita (mám 44kg) a nadměrné ochlupení a vypadávání vlasů - to fakt nemám ani jedno.......
tak já nevím no.....hlavně kde jsem to vzala takový problém a co si mám myslet, říkal, že to zkusíme nastimulovat, že se nemám stresovat a umělé oplodnění je až to poslední řešení.
tak si říkám, jestli to bude trvat tři měsíce, půl roku nebo třeba dva čtyři šest let.....je mi z toho na nic.
četla jsem i pár diskusí na toto téma, některé tam psaly, že se léčí roky a pořád nic, taky je prý zvýšené riziko potratů v ranných stádiích, když už se otěhu podaří a některé psaly, že tímto trpí a otěhotněly přirozeně.....tak si mám pak vybrat.....
a co ten jeřáb a kontryhel - mám to užívat dál? doktorovi jsem o tom neříkala.....
3. lis 2009 v 10:30  • Odpověz
Teda Laury, to mě moc mrzí, ale uvidíš co ti řekne na kontrole...

Blondy, lsuníčko závidím, v Jihlavě sněží už od rána...

Teď jsme si s kolegy dali panáka bayleis (snad se tot ak píše), ta zima nás deptá a nikdo tu není, tak máme prééééééé :grinning:
3. lis 2009 v 10:32  • Odpověz
Ahojky holky.
Laury: To mi je líto, ale ještě uvidíš co Dr. Držím palečky, aby to bylo všecno ok!
3. lis 2009 v 10:34  • Odpověz
eli, aja: holky, díky, jsem z toho teď fakt špatná, nevím, jestli si mám dát panáka nebo zalézt do postele a vybrečet se.....ještě ke všemu se nám ráno těsně než jsme odjížděli ucpal doma odpad na wc, tak to miláček spravuje, to je fakt radost.......
a já sedím u netu a snažím se vyhledat různé podrobnosti ale moc toho stejně není a nebo tomu moc nerozumím. mi těch 14 dní do kontroly a výsledků teď připadá nekonečných.
3. lis 2009 v 10:36  • Odpověz
Lauri prosím tě, radši nic nehledej a nic o tom nečti, budeš se zbytečně stresovat a kdo ví, co se z výsledků dozvíš, třeba to tak není a ty se akorát vystresuješ.Podle mě je předčasné dělat nějaké závěry.Sakra, ale je to fakt hrozné.Moc mě to mrzí a držím palce, aby doktor neměl pravdu.
Ájo teda vy se máte, baylies miluju, taky bych si dala.Ježiš u vás zase sněží?Neee.
3. lis 2009 v 10:45  • Odpověz
lussyn: jo, to máš pravdu, já už radši nic číst nechci.....stejně tomu nerozumím a mám v tom zmatek. doktor mi každopádně připadal hrozně skvělý dneska, mi dělal ten utz a říkal - no vajíčka se vám neuvolňují, tak vám pomůžeme (ne zkusíme pomoct, takže snad ví, co chce dělat).......a myslím, že pravdu má, jen mi jde teď o to, aby našel řešení a bylo to dobrý.....
3. lis 2009 v 10:49  • Odpověz
lussyn, no já jsem v pohodě. Pořád všechno stejné :sunglasses:

lauri, bylinky klidně užívej dál, tím nic nezkazíš. Na tu sliznici bych ještě doporučovala mateří kašičku :wink:
Jinak já bych z té sliznice trágu fakt nedělala, já ji měla taky dost nízkou (nižší než má být). Hlavně ona pak po ovu působeím progesteronu ještě roste a mění strukturu... Problém je, že neexistuje moc léků, které by růst v první fázi cyklu podporovaly...
Z toho co jsi naspala spíš vidím dva větší problémy. Jeden je ten, že jsi začala s HA velmi brzy a to hlavně tedy, kdy nebyl ještě tvůje hormonální hladiny dovyvinuty (ty nepravidelné cykly a tak). S HA by se měl správně začít až tak 2 roky poté, co tělo sdprávně funguje a dokončí hormonální vyvin, ale na to se před lety kašlalo... A bohužel po tělu nemůže po vysazení pak hned chtít, aby fungovalao, když se to nemělo kdy naučit.
Jako druhý "problém" mi přijde tvoje váha. Nevím tedy kolik měříš, ale 44kg je fakt malinko. Některé ženské hormony pomáhají vytvářet tukové buňky, když jich je málo, tělo moc nefunguje... Jinka s PCO se dá itěhotnět, tady na koníkovy znám dokonce dvě, jedna je teď těhu a jedna už má malého chlapečka . Ale jak už jsem napsala,na tuhle diagnozu je fakt ještě brzy
:wink:
Jo a nehledej nic, vůbec zatím jetě nic nevím. Akorát si zamotáš hlavu. A panáka si klidně dej, ten ti neublíži
:wink:
3. lis 2009 v 10:49  • Odpověz
lari, jen ještě takový jedno malé upřesnění. Žádný doktor PCO z UTZ nepozná, to by musel být jasnovidec. Nejdůležitější je kvalitní hormonální profil.
Jinka hlavně že doktor byl fajn a chce to řešit, to je to nejdůležitější. Všechno má nějaké řešení :dizzy_face:
3. lis 2009 v 10:53  • Odpověz
blondy: a ta mateří kašička se prodává v jaké formě?
sliznici má asi víc lidí menší, to mi taky nepřipadá zase až tak strašné, jsou i holky, co ji mají 2mm....
HA se dřív neřešilo to je pravda, a taky můj problém - ale mě prostě v šestnácti nepřišlo, že mám problém, naopak bylo super mít MS ne tak častou....kdybych to věděla, tak bych HA v životě nevzala do pusy.
a s tou váhou - já měřím jen 158cm, takže BMI mám sice nižší, než má být, ale četla jsem právě u tohoto spíš o problémech s obezitou - což mi nehrozí. já nevím, co s tou váhou dělat, štítnou žlázu mám v poho, na endokrinologii jsem byla naposled před půl rokem a teď mi řekl gyndař, že mi ji pro jistotu vyšetří - to mě taky napadlo, že to může být tím. ale já pořád jím, hodně, a rozhodně ne dietně nebo nějak extra zdravě, tak fakt nevím, jak přibrat. nejvíc jsem vážila 54kg před dvěma rokama, do té doby byla norma tak 48-50kg a to si moje tělo drželo, pak za rok přibralo a za další dva roky shodilo na nynější váhu, já to neovlivnila ani jídlem, dietama, cvičením, lékama - prostě to samo......

no uvidíme no, už jsem se trošku vzpamatovala, tak budu čekat ty dva týdny a uvidíme podle výsledků.....každopádně holky moc díky za podporu
3. lis 2009 v 10:57  • Odpověz
Lauri opravdu, nic nehledej nebo z toho budeš akorát hotová.Na internetu toho napíšou.Tím si tu diagnosu akorát přivoláš.Vydž do 20-tého a pak uvidíš.Já věřím, že to bude dobré, ty doktoři by vůbec nic takového neměli říkat, dokud nemají v ruce výsledky.Těch tvých 44 kilo mě taky dost překvapilo, já mám 55 a měřím 172 a to si nedokážu představit tvých 44 kg.Ale asi jsi drobná na fotkách jsi vypadala skvěle, né žádná anorektička :grinning:
3. lis 2009 v 11:00  • Odpověz
lauri, no nejlepší je úplně přírodní od nějakého včelaře. Ale je jedno jaká forma, někde jsou tablety, někde je to v kelímku, co seženeš... Prospívá to i celkově :wink:
No jo, on člověk v 16 vidí věci jinak a je mu jedno, co bude za 10 let, to znám...
K té váze, když jsi takhle "maličká" :dizzy_face: , tak to není až zas tak hrozné... Ano PCO je spíše s obezitou, ale za nedosatek některých hormonů a absenci ovu může časteji podváha. Ale nebudeme dělat závěry. Počkáme si na výsledky z krve a uvidí se. A nebuď už smutná ju? :sunglasses: :dizzy_face:
3. lis 2009 v 11:03  • Odpověz
Holky, začínám si myslet, že otěhotnět je opravdu alchymie první třídy...

Opravdu je ten život pěkně nespravedlivej :frowning2:
3. lis 2009 v 11:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.