• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
kramli, no je to tělísko jako každé jiné a někomu hold nesedne, to máš jako s HA, občas taky musíš hledat než ti ten daný druh sedne, někomu nesedne vůbec...
Já na ní mám z okolí jen ty nejlepší reference, v podstatě jí mají všechny kamarádky po porodu a vždy bez problémů, neohrozilo to kojení a tak. Ale to že na začátku špiníš a nepravidelně krvácíš je u všech nitroděložních systémů :wink:

lauri, to si myslím že by bylo nejlepší :wink: . Ten femiibion je dobrý jedině tehdy, když tvoje tělo neumí přijímat klasickou listovku, protžoe jí obsahuje v nějaké jiné, lépe stravitrelné verzi :wink:
3. lis 2009 ve 14:16  • Odpověz
Naspala jsem to 2x, nevěděla jsem, jestli jste si toho všimly :wink: :grinning:
3. lis 2009 ve 14:18  • Odpověz
aja, to klidně možné je :wink:
3. lis 2009 ve 14:23  • Odpověz
blondy: ja prave o tom nitrodeloznim telisku taky uvazuju, ale prave kdo ti rekne jake je nejlepsi zrovna pro tebe....? :unamused: To neni tak jednoduche jako vysadit prasky, prece jen je to zasah do tela a toho se trosku bojim :confounded: Ja snad skoro vzdy kdyz jsem mela nejake zraneni tak mi to hnisalo a ruzne dalsi veci, navic se mi i spatne hoji treba blbe skrabance nebo odreninky, tak jsem zvedava co bude po porodu.... :sweat_smile:

Vidim v tom telisku velke vyhody ale take nevyhody. Navic ja jsem mela problem s jatry, kdy mi po HA vyrostl nejaky utvar na jatrech, tak z toho mam taky strach, po vysazeni se to zacalo zmensovat, tak se bojim aby se mi nevratilo.
Existuje treba nejake nehormonalni telisko? Nebo je treba u te Mireny ta hladina tak nizka ze nemuze skodit, nebo teda spis jak to tam psali, ze funguje jen v deloze a dal do tela se nedostane nic.....to by znamenalo ze i jatra by mely byt asi tim padem chranene, nebo to chapu spatne???
3. lis 2009 ve 14:41  • Odpověz
kramli, to ti neřekne nikdo, prsotě to musíš zkusit. Nevýhoda je to, že tělíska nejsou úplně levná záležitost (ale máš je v sobě cca 5 let, pak se musí vyměnit), akdyž nevyhovuje, peníze ti nikdo nevrátí.
Jinak vyndání a zandání je opravdu hrozně jednoduché, není to nic složitého, ani bych to nenazvala zákrok, takže toho se neboj.
K druhům tělísek, existují hormonální i nehormonální (používají těžké kovy). Hormonální se berou jako spolehlivější a šetrnější. Typy jako mirena obsahují fakt jen minimální množství a působí lokálně, tzn. nevstřebáváají se ti do běhu a tudíž játrům nevadí . Takže to chápeš zcela správně :sunglasses:
3. lis 2009 ve 14:50  • Odpověz
blondy: aha tak to je super :wink: To jsi me potesila, tak to urcite pujdu do nejakeho toho hormonalniho, to je asi prece jen setrnejsi nez nejake tezke kovy....
No drahe to je, ale ja jsem v podstate utratila za rok za HA asi 3.600,- takze se mi to porad vyplati :wink: Ikdyz bych si ho nechala zavest tak na dva az tri roky.
3. lis 2009 v 15:24  • Odpověz
kramli, jojo, kdyaž si to spočítáš, tak se to vyplatí. výhoda je, že by jsi pak neměla mít po vyjmutí problémy s cyklem, jako bývá po HA...
Je to pak potřeba probrat s doktorem, co je nejvhodnější, existuje spoustu možností...
Tak koukám, máš posunutý termín z února na březen... :confused:
3. lis 2009 v 15:30  • Odpověz
blondy: no urcite to s pani doktorkou proberu....

No ten termin ja mam porad 2.3.2010, akorat ten konik mi to asi blbe spocital.....zadala jsem normalne datum posledni MS a spocitalo mi to na 26.2. a pani doktorka rikala ze podle MS i podle UTZ mi to vychazi 2.3., ale je to jen par dni tak to neresim. Upravila jsem si tady na konikovi ten termin tak aby mi to sedelo s tehu prukajdou :wink:

Zitra jdu zase do poradny, ty vado uz to bude 24.tt, tak uz se na prcka tesim :wink:
3. lis 2009 v 16:45  • Odpověz
Jo Kramli utíká to hrozně rychle, vzpomínám si jak jsme se tady bavily, že by jsi chtěla dát manželo svatební dar a dneska už máš půlku za sebou :slight_smile: AŤ je zítra všechno tak jak má být.
Teď jsem byla na jedné diskusi kam jsem chodila, když jsme o mimi přišli a minulý týden jsem se tam šla mrknout, abych koukla jak na tom jsou holky a jedna holčina, její abíčko často prohlížím, často doplňuje fotky, tak včra odpo psala, jak makaj na abráku, uklízela úplně šíleně, poslíčky měla už docela silné a časté , asi ve tři ještě psala na koníka, že jsou malovat kuchyň a najednou holky začaly šílet, že je v porodnici, měly o ní zprávy, tak to tam popisovaly, docela jsem z toho měla husí kůži, krásnej pocit a v deset se jí narodila holčička asi o 5-6 týdnů dřív, ale zdravá krásná.Teda jsem zvědavá až začne Sabča nebo Lin rodit, už se jim to taky krátí.
3. lis 2009 v 16:57  • Odpověz
kramli, aha, tak to jo... No on to koník občas počítá zajímavě. Mně to vyjímečně sedí :grinning:
Hrozně to letí, já už budu začínat 29tt... :confused:

lussyn, jojo, holky už to začínají mít za pár :slight_smile:
3. lis 2009 v 17:03  • Odpověz
Ty Blondy taky, uteče to jako voda :slight_smile:
Co asi Ája, jak jí je chudince, doufám, že po té injekci moc netrpí, slyšela jsem jak to dává zabrat, snad to zaspí kočka a bude zas fajn.
3. lis 2009 v 17:16  • Odpověz
lussyn, no skoro taky.. Ale přeci jenom já ještě nějaký ten týden před sebou mám, tedy alespoń doufám, že malá nebude chtít na svět o moc dřív :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Někdo to snáší dost špatně, tak snad aja nebude ten případ :dizzy_face:
3. lis 2009 v 17:23  • Odpověz
Ježiš to jako nechci nic přivolávat, jen ať si tam ještě pěkně pobude, ale ani se nenadějem a taky budeš rodit. :slight_smile: Jak se vůbec na porod připravuješ?Asi všechno teoreticky znáš, tak tě asi nic nepřekvapí, viď.
3. lis 2009 v 17:27  • Odpověz
lussyn, nepřipravuju se nijak. Teorii znám a praxe se uvidí :grinning:
3. lis 2009 v 17:32  • Odpověz
K diskuzi o nitroděložním tělísku mám taky svoje poznatky.
Danu jsem si nechala zavést celkem třikrát (samozřejmě vždy nově koupenou).
Jednou mi zapadla, pak zase vypadla a napotřetí mi zůstala viset něco mezitím takže mi ji museli vytáhnout.

Mudr.mi na to řekla to že prostě patřím mezi druh žen , jejíchž děloha v sobě nesnáší cizí těleso a bude dělat všechno proto aby toto těleso vypudila.
Takže po třetí daně jsem to vzdala a raději pár měsíců brala prášky a pak se vrhli na mimčo. :slight_smile:
3. lis 2009 v 17:38  • Odpověz
Už jsem si říkala co je s tebou, že ses ani neukázala.Hlavně, aby jsi to těleso co máš v sobě ještě nevypudila :wink:
3. lis 2009 v 17:41  • Odpověz
sabinecka, tak doufám, že nebudu taky podobný případ :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. lis 2009 v 17:44  • Odpověz
Středa 4.11.2009

10/4: Sabinečka - Libuše 23let, snž 4/09 , kyselina listová TP: 13.12.2009
13/4: lin28-Linda Koulias, 28let, ,snž od 3/09, kyselina listova TP: 15.12. 2009
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 26,snž od 03/09, TP: 2.3.2010, dalsi kontrola 4/11
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010, další kontrola 23/9
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010

snž:
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09, ......................... 14 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f
AjaChlapikova - Andrea, 22 let, snž 4/09, 1.7.MA.................63 DC.kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/aja
Nany 123-30 let, snž od 3/09, .........................................43 DC,kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/nany1233
Lussyn: Lucka, 29 let,snž 6-7/09, ................................... 12 DC,kyselina listová
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,........................................16 DC,ac.folicum
Kali.kal: Mirka, 28 let, snž od 5/09 ................................ ...22 DC, kyselina listová
http://www.fertilityfriend.com/home/25774e
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, ........................... ..35 DC, Calibrum
Kacabacka: 25 let, snž. od 08/09.................................... 71 DC, kyselina listová
eliska_v: Eliška, 20 let, snž. 04/09.................................... 43 DC, kyselina listová
laurinka.22: 22 let, snž. od 10/09.......................................23 DC, kyselina listová
4. lis 2009 v 07:24  • Odpověz
Já jsem zatím ok.
Jen už mě vše zmáhá i to sezení u počítače prostě hypochondr jedna básen :grinning:

O víkendu jdeme na ten freestail takže jsem zvědavá co to s námi udělá.
Prosincovky řádí z porodem jedna za druhou tak jsem zvědavá zda nepůjdu v jejich šlépějích s předčasným porodem :sweat_smile: .
Což asi budu muset protože už máme 2kg tak at je mám ty moje holky stejně.(Sabča měla 2250g a 42cm). :slight_smile:
4. lis 2009 v 08:02  • Odpověz
Ahojte holky!
Ještě sem vás nestihla dočíst, ale restík napravím :slight_smile:
Mám teď toho v práci nějak moc, tak nestíhám :frowning2: A asi ještě pár týdnů stíhat nebudu :frowning2:
Ovu u nás ještě nebyla, teplota se drží nízko, tak stále trénujeme a vyčkáváme :slight_smile: :grinning:
Cítím se teď nějak nachlazená, tak sem zvědavá, co se z toho vyvrbí :frowning2:
Mějte se :wink:
4. lis 2009 v 08:09  • Odpověz
Cau zeny, jdu vas pozdravit..absolutne nestiham..sama prace, ale snad pristi tyden na tom budu lip :slight_smile: To bych to mohla zvladnout i docist :grinning:
4. lis 2009 v 08:30  • Odpověz
Ahoj holky,

tak si vám jdu postěžovat :frowning2:

teď jsem byla u jedné kolegyně a práskla se, že je těhu už je ve 3 měsíci - moc jí to přeju, ale jsem smutná :frowning2:

ach jo... mám z toho poslední odbou pěkné depky...
4. lis 2009 v 10:08  • Odpověz
aja, nebuď smutná :wink: . Taky si pamatuju, jak mi vždycky někdo řek lže je těhu, já mu to vždycky horzně přála, alen a druhou stranu to byl takový divný smutný pocit... A jak ti vůbec je, je vše ok?

nany, no dost, že jsi se ukázala :sunglasses:

kali, jíš pořád jeřáb neboi už jsi to vzdala? :confused:

sabi, a to jsi rodila v kolikátém tt? :confused:
4. lis 2009 v 10:15  • Odpověz
Blondy,

co ti mám povídat, vím, že to zná nejedna z nás... jen mi to prostě přijde už strašně dlouhá doba od té revize... bylo mi zle včera celý den, už od rána než jsem jela k dr. na tu injekci (myslela jsem, že je to z nervů) a dneska už je to lepší - je mi jen občas zle od žaludku...
Doufám, že co nevidět dorazí mrcha, nebaví mě na ní furt čekat... :angry: :sunglasses:

jj holky, už to máte za pár a budete mít ty drobky u sebe :grinning:
4. lis 2009 v 10:23  • Odpověz
aja, tak hlavně, že už je lépe....
To je na tom snažení nejhorší, pořád vlastně jenom čekáš. Ale ono to v těhu není o moc lepší :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
4. lis 2009 v 10:26  • Odpověz
Sabinka byla konec 36týdne,začátek 37.tt :slight_smile:
4. lis 2009 v 10:49  • Odpověz
Ahojky holky.
Áji: Vím jaký to je pocit!! Kamarádka mi včera oznámila, že je ve druhém měsicí :slight_smile: a strašně moc jí to přeju, ale ještě víc to bolí!! :frowning2: Taky si moc přeju mít už mršku za sebou a začít se snažit o miminko!! už bych chtěla být tak ve třetím měsíci a užívat si aspoň trošku těhulkování! :wink:
4. lis 2009 v 10:50  • Odpověz
sabi, tak to bylo úplně v pohodě. Já si myslela podle té váhy že to blyo ještě o malinko dříve. Ale já mám asi toršk zkreslené představy, v psolední době se kolem mne rodila samá velká miminka :grinning:

eli, neboj, dočkáš se :wink:
4. lis 2009 v 10:53  • Odpověz
blondy: tak já vím, že se jednou dočkám! Aspoň teda myslím!! :sweat_smile:
Ale dva dny zpátky porodila kamarádka, do toho další dvě kamrádky zjistily, že jsou těhu a teď další a já čekám na blbou porevizní mrchu!! Je to jenom na hlavu! :unamused:
4. lis 2009 v 10:55  • Odpověz
Ahojky,holky nesmutněte miminko čeká až pod stromeček :wink: :sweat_smile:
Náš Péťa se taky narodil ve 37tt,ale ten měl 4,13kg :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. lis 2009 v 11:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.