• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahoj holky,
tak jdeu na vás v rychlosti zase mrknout.My máme dovču a užíváme kruho rodinného jak říkala Ája.Ve středu odjíždíme na hory až do soboty, tak už se moc těším, bude to fajn.Zítra se chystáme do Prahy, nutně potřebuju kalhoty,tak snad něco pohodlného seženu.Jinak mě se začali projevovat těhotenské chutě, ale festově :grinning: A je to dost síla, teď jsem nebyla líná si dojít do krámu pro rajčata, protože jsem dostakla strašnou chuť na rajčatový salát.A to je každou chvíli něco.Včera o půlnoci jsem dostala chuť na čevenou řepu,ale radši jsem to šla zaspat, protože je to fakt hrozný :grinning:
Lauri no to jsem zvědavá jestli tam nakonec ty dvě budou.Opatruj se.
Blondy, tak ještě se u tebe zatím nic nechystá?
Ájo jak ti je?Já myslela, že už mi těhotenské nevolnosti ustoupili, ale začínají se zase projevovat :slight_smile: , ale nějak mi to vůbec neva.
Všechny se tady opatrujte a já se ukážu asi až v pondělí z práce
Tak všechny vykročte pravou nohou do Nového roku a krásně oslavte Silvestra.Páá
28. pro 2009 v 16:19  • Odpověz
lussyn: ahoooooj..................
tak to jsi mě pobavila s těma chutěma, mně včera říkala mamka, že křupkala zrnkovou kávu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
a některé ženské prý okusují omítku, bylo to někde napsaný..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
kdy vám ty nevolnosti začaly holky? mě právě zajímá, jestli se jim fakt úplně vyhnu jako mamka nebo to přijde brzo..........
já mám spíš pořád hlad, hlavně ráno, já tak pět let nesnídala, jen kafe no a to ted nepiju, místo toho čaj a hned musím aspon bebesusenky s jogurtem, pomalu se budím hladem......
a taky se nesmím tak moc přežírat - to bylo moje, já se přejídala pořád, to je mi pak blbě......

no luci, tak si užj super hory, pak povyprávíš, jak bylo.....
já jsem už zase hodku spala, no co už se mnou, manža mi zatím uvařil gulášek, tak si půjdu asi dát.....

a dotaz na zkušené těhule - co říkáte na tatarku koupenou od hellmans a smažený hermelín - může se to nebo ne......???,
28. pro 2009 v 18:06  • Odpověz
ahoj holky :wink:

Vánoce u nás byly skvělé :wink: Moc jsme si to užili :slight_smile:

lauri: ohromná gratulace :wink: Moc moc ti to přeju :wink:

Jinak tatarku bych si klidně dala, je zima, proč ne, ale hermelín bych oželela....já jsem ho doteď vysadila, a dá se to vydržet, a to třeba nakládaný hermelín miluju :wink: Ale nestojí to za problémy, které by listerioza mohla způsobit, toť můj názor. Ale znám holky co si ho normálně dávají....
28. pro 2009 ve 20:01  • Odpověz
kramli. děkuju moc.....
k tomu jídlu - já teda vynechala z toho, co jsem zatím jedla a pila - kafe, pepsi, hermelín a přemýšlela jsem nad těmato věcma - ta tatarka - myslím vyloženě koupenou ve skle od hellmans, koupené chlebíčky nebo vážené saláty nejím......tak to je v poho......a ten hermelín - nakládaný mám taky ráda, ale smažený ještě radši, a právě nevím, někdo říká, že když je tepelně upravený, že to ty plísně zlikviduje.......ale radši si ho nedám, jak píšeš, nestojí to za to........
28. pro 2009 ve 20:06  • Odpověz
lauri: jj tak nějak :wink:
No já jsem se vyhýbala jak píšeš i cole a kofole, ale teď už si kofolu sem tam dám, ale nemá se to asi přehánět, po kofeinu prý může být mimi hyperaktivní :confused:
28. pro 2009 ve 20:22  • Odpověz
Pondělí 28. 12.

miminka:
Laurinka od Sabinečky - 8.12.2009 19:30, 3750g a 50cm
Michall od Lin - 6.12.2009 19:19, 2600g a 46cm

těhulky:
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 26,snž od 03/09, TP: 2.3.2010, dalsi poradna 6/1
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010
15/11: AjaChlapikova - Andrea, 23 let, snž 4/09, 1.7.MA, GS Mamavit, TP: 27.7.2010, další kontrola 22/12
20/11: Lussyn - Lucka, 29 let,snž 6-7/09,kyselina listová, TP: 28.7.2009
9/12 : Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09,kyselina listová, TP 21.8.2010, další kontrola 7.1
15/12: Kali.kal - Mirka, 28 let, snž od 5/09, kyselina listová, TP ??. ??. 2010, 1. kontrola 4.1.
20/12: Nany 123, 30 let, snž. od 3/09, kyselina listová, TP: ??. ??. 2010
25012: laurinka.22, 22 let, snž. od 11/09, GS Mammavit, TP: 6. 9. 2010

snažilky:
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,............................................ 22 DC,ac.folicum
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, .................................. 12 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž. 03/09, 22.9. revize...................... 8 DC, ac.folicum

Dobré ránko kočky,

Lauri, myslím, že když si dáš jednou za čas ten smažený hermelín, tak ty plísně budou fuč, já si ho občas mlsnu jen tak, neříkám, že celej, ale kousíček jo a jsem v pohodě. Jinak jedna moje kámoška jí celé těhu tatarák (ne každý den), ale občas a taky je v pohodě, už je v 6.měsíci :slight_smile: - samozřejmě že to neschvaluju, ale myslím že kousek hermelínku neuškodí a smažený už vůbec ne :slight_smile:
29. pro 2009 v 07:24  • Odpověz
Holky tak já se nijak neomezovala. Jedla jsem to na co jsem měla chut.
Včetně toho když jsme měli chut na víno s kofolou tak jsme si ho dali. Né každý den a nějaké šílené množství.
A když jsme u toho tataráku já ho sice nesnáším a do pusy bych ho nevzala ale ted si představte co asi jí ty domorodé kanibalové kmeny konkrétně ženy když jsou těhotné.
Jako že celý kmen pije čerstvou krev ještě teplou a ony né protože jsou těhotné?

Takže dejte si co chcete. :wink:
29. pro 2009 v 07:43  • Odpověz
jo Sabi, tak tys to rozsekla :grinning: :sunglasses:

co jinak?? Co ty tvoji pokládci???
29. pro 2009 v 08:00  • Odpověz
ahojky holky......
no ta kola a kofča mě štve trochu - já to miluju..........ale na silvestra jsem si už nakoupila džusíky...... :grinning: :grinning: :grinning:
aja: tatarák taky miluju, ale to bych asi nedala.......my ještě míváme každý rok na silvestra carpattio, tak to letos taky nebude...........to bych akorát tak ostatním záviděla......a bylo by nápadné, proč to nejím......
sabi: tak to bylo pěkný.......................zase se to nesmí přehánět, panáka vodky, cigáro a tak by se mimču asi nelíbilo....... :grinning: :grinning: :grinning:
ale včera jsem si teda dala guláš od miláčka a to jsem neměla dělat.......musel mi pak přinést pivo, jak mi po tom bylo špatně.........a měla jsem taky čerstvé housky, a moje střeva z toho nebyly moc nadšené..........nějak se to začíná projevovat..........budu muset přeorganizovat jídelníček..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. pro 2009 v 09:55  • Odpověz
Cau zeny,

jsem zas v praci :unamused: a koukam co noveho... lauri: gratuluji k // :wink: fakt Ti to vyslo pod stromecek :slight_smile:

Ja mam rymu jak prase a nechce se mi absolutne nic delat :confounded: 26/12 jsem byla na Morave na pohotovosti..s MM jsme se vratili z prochazky, ja pak sla na WC a tam jsem nasla par hnedych kapek. Manzel rek, ze se celej vecer nebude divat na to, co vsechno mi srotuje hlavou, takze jsme jeli.. Mela jsem tu cest primo s panem primarem...udelal mi prednasku na tema "tehotenstvi". Pry by to meli vsude (internet, t.testy) psat tucnym pismem. O tehotenstvi se da mluvit az ve chvilil, kdy je na UTZ videt plod+srdce, coz u me bude nejdrive po Novem roce. TT uz neukazou, ze se jedna napr. o zamlkle t., mimodelozni apod. Takze k Dr. jit nejdrive 14 dni po vynechani MS. No, prohlid me, ukazal mi, kde je deloha, sliznice, dutinka a zacinaji gestacni vacek, nikde zadna krev..aspon neco :slight_smile: a mam pry byt v klidu :grinning: (pokud nezacnu krvacet nebo mit bolesti). Jeste, ze to, ze jsem nasla // vi jen MM :stuck_out_tongue_closed_eyes: :zipper_mouth:

Co se tyce jidla a piti: asi bych vynechala syrove maso, kolove napoje, zrajici syry, nepasterizovane veci..., ale zatim jsem nad tim nijak vic nepremyslela :slight_smile:
29. pro 2009 v 10:10  • Odpověz
nany: a co tím chtěl ten doktor jako říct? jako že sice máš // na testu, ale cokoli, co se ti děje, nemáš řešit? kvůli tomu, že ještě nejsi dýl těhu??
29. pro 2009 v 10:21  • Odpověz
lauri: no, takhle to nerekl..samozrejme, ze pokud krvacis nebo mas krece v brise, tak jit ihned k Dr., spineni je pry celkem bezne takhle ze zacatku. Hlavne jde o to, ze on na UTZ nic nevidi a prave az kdyz vidi na UTZ plod+srdce, tak se da mluvit o "zivem tehotenstvi".
29. pro 2009 v 10:40  • Odpověz
napsal mi do zpravy: kontrola UTZ cca 7-10 dni pro prukaz ziveho t., pocinajici gestacni v. , t.c. bez plodu, bez krvaceni...
29. pro 2009 v 10:41  • Odpověz
nany: aha.......chápu ho z pohledu doktora, ale na druhou stranu by si mohl uvědomit, že holky, co jsou poprvé těhu, asi nemají takové znalosti jao on doktor....
29. pro 2009 v 10:45  • Odpověz
lauri: jj, prave proto mi udelal osvetu, kdyz jsem poprve t. :wink:
29. pro 2009 v 10:48  • Odpověz
nany, tak na jednu stranu doktora chápu, nemyslel to špatně, špíš řekl možnosti, co vše se stává, na druhou stranu vyšetření ti udělal, co nemáš a máš dělat ti řekl, tak je to v pohodě. Víc bych ho asi neřešila...

Kdy jdeš na kontrolu ke svému Dr.???
29. pro 2009 v 11:01  • Odpověz
aja: ja vim, ze to nemyslel spatne, to vubec ne.. spis jsem to sem napsala pro zajimavost :wink:
Ke svemu Dr. jdu zitra, jsem tam volala, ze bych prisla pozdejc a sestra rekla at klidne dorazim, ze mi kdyztak vezme krev a tak..aspon si rano prispim :grinning:

Jak je Tobe ? Jsi taky v praci ?
29. pro 2009 v 11:10  • Odpověz
jo jsem v práci a právě jsem dostala nový mzdový výměr (všem nám brali peníze), naštěstí se mě to moc nedotklo, takže mi vzali "jen" 800Kč, tak je to celkem únosný. Budou nám to kompenzovat v prémiích, takže ve finále budeme na stejných penězích jen ten základ ze kterého se vypočítává mateřská nám snížili, tak jsem při té příležitosti oznámila generálnímu to překvápko, které mám v bříšku :slight_smile:

hned si zavolal personální ředitelku (té jsem to říkala včera) a už slyším přes dveře že jsem 3, jsme tu teď 4 těhule, 2 v práci a 2 na rizikovém...
29. pro 2009 v 11:25  • Odpověz
aja: hmm, tak to pan generalni asi zalapal po dechu, co :stuck_out_tongue_closed_eyes: u nas se dava vymer az nekdy na jare+pohovor s nejvyssim..treba mu uz taky neco reknu :wink: 800,- neni moc, ale kazda kacka dobra na MD :stuck_out_tongue_closed_eyes:

mam pocit, ze vsichni kolem me jsou v tom..na Stedry den jsme mely sraz s holkama a dozvedela jsem se o dalsich 3, co maj rodit kveten-cervenec :wink:
29. pro 2009 v 11:55  • Odpověz
aja: tak to se u vás těhotnýma jen hemží teda.......
no mně se bude naštěstí mateřská počítat z nemocenského, co si platím na sociálce, aby to bylo aspon trochu slušný...........
nany: mně taky přijde, že všichni kolem čekají mimi nebo chtějí........nebo mají malé........
29. pro 2009 ve 12:19  • Odpověz
Ahoj holky,

nany, hold tohle je klasický pohled doktora. Pro ně jde o živataschopné těhu až v případě, kdy vidí plod se srdeční akcí. Ale zas na druhou stranu čekat dlouho se např. v případě mimoděložního tedy rozhodně nevyplácí.... Ber to tak, že máš výhodu, víš, že mimi je usídelné tam kde má být :dizzy_face:

lauri, co se týče nevolností neporadím, protože to mě minulo.
K tomu jídlu, já bych osobně abvsolutně vynechala věci s kofeinem, prokazatelně to způsobuje hyperaktivitu (ale to když si občas lehce cucneš zas neuškodí :grinning: ), ap kvěci, ve kterých může být listerioza, tzn. nepasterizované mléčné výrobky a sýry s plásní. Nejdůležitější jsou první 3 měsíce, pak když si kousek dáš, i v případě že listerii chytneš, plod by to měl "přežít" bez ujmy. Já to tedy vydržela bez (jediné co jsem si občas dala a dám je uzený losos), to samé alkohol, myslím že se to těch pár měsíců dá a proč kazit tomu maličkému zdraví, ono to pak zvládne časem samo :grinning:.
Tatarky si dej kolik chceš, tam problém neni. Navíc salmonela je sice blbá, ale plod nijak neohrozí. A hlavně jsem ještě neslyšela o případu, že by měl někdo salmonelu s tatarky koupené v obchodě :wink:. A hermelín bych osobně radši vyměnila za eidam :wink:

lussyn, no nevypadá to, že byc se u mne něco chystalo :sunglasses:

Tak jsme dnes oficiálně zahájila 9. měsíc, to hrozně letí :sweat_smile:
29. pro 2009 ve 12:55  • Odpověz
Ahojte holky,
tak já jsem dnes Prahu odložila, včera mi nebylo celý den dobře a necítila jsem se na to lítat v Praze po narvaných nákupních centrech
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nany, hlavně ať je všechno v pohodě, teda ty doktoři umí občas opravdu člověka podržet, ale nic si z toho nedělej a překousni to, hlavně, že je všechno v poho a ono to v poho bude neboj.Šetři se hlavně.
Lauri s tou colou já ji tedy taky vynechávám piji nejvíc neperlivou vodu s citronem a občas si udělám fres juice, ale to jen občas je mi po něm docela blbě, překyseluje mi žaludek.Jinak hermelín si taky nedávám, ale tatarku jo, zrovna dneska jsme měli k obědu srnčí medailonky a udělala jsem k nim domácí tatarku :wink:
Blondy, ty bláho to to letí za chvíli budeš maminka, jak se těšíš?A co nějaké obavy z porodu už přišly?
Lauri, s tou nevolností, bývalo mi nevolno hlavně odpoledne až večer, měla jsem to nějak obrácené a myslela si, že už to přestává, ale jak zjišťuju, tak to asi teprve začíná.Docela jsem ráda, že mám volno a nemusím do práce.
Holky chtěla jsem se zeptat, zda máte některá piersing v pupíku a kdy je vhodné ho vyndat?
Ájo, tak ty už jsi tajemství vyzradila jo?A ani jsi neříkala zda jste to už oznámili rodině nebo jsem to nějak nezaregistrobala.
A co Lancy nebude mít za týden další těhulku?To by bylo super, kdyby to takhle všem najednou vyšlo.
29. pro 2009 ve 14:00  • Odpověz
blondy: díky za rady..........mně jako špatně není, ale spíš se mi nějak nadýmají střeva.........hrůza......
a alkohol já nepiju vůbec, takže s tím problém nemám, to mi nechutná.........
29. pro 2009 ve 14:20  • Odpověz
blondy: jj, aspon ze vim, ze je to v deloze, ted uz zas jen cekam co se z toho vyvrbi :wink: No, jo za mesic bys mela rodit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jeste si pamatuju, jak jsi psala, ze mas // :slight_smile: Uz se mala otocila, tak jak ma :confused:

lussyn: tak tys chtela vyrazit na nakupy :sweat_smile: Stacilo mi, to co jsem videla v TV a dekuju nechci, i kdyz ty slevy jsou zajimavy :wink: Mne taky byva divne od zaludku az vecer a tuhle me to vzbudilo v noci-jako bych mela v zaludku kamen nebo co. Dnes zas nemuzu jit pomalu ze schodu, jak mam citlivy prsa. Ale jinak OK (az na tu hnusnou rymu :rolling_eyes: ) Piercing nemam, takze neporadim.., ale kdyz to hodis do Googlu, tak urcite neco najdes
:wink:
29. pro 2009 ve 14:41  • Odpověz
lussyn: já mám piercing a taky jsem nad tím přemýšlela, ale holky si ho nechávají, ještě když už mají narostené bříško.......já se zeptám doktora, ale vyndám si ho asi příští měsíc......jde taky o to, jestli ho chceš mít i po porodu nebo ne? já ho mám asi od patnácti, tak si řkám, že na to už asi kašlu.....protože nechat si dírku píchat znova nechci, měla jsem to totiž udělané doktorem na chirurgii protekčně, naprosto sterilně a umrtvené, takže bezbolestzně.......a do nějakýho salonu bych nešla, přijde mi to tam takový špinavý........
takže když ho chceš nechat, co jsem četla i tady na koníkovi, tak nechat co nejdýl a pak si každý den tam tu náušnici dávat - protáhnout dírku, aby nezarostla.....já to spíš vytáhnu co nejdřív, abych měla pak s bříškem pěkný těhu fotky......

a s těma nevolnostma, mně jako nějak na zvracení není, ale manža si tady smažil slaninku a dost mi to smrdělo, že jsem musela jít na vzduch, fuj.......a přitom normálně mi voní a dala bych si taky.........
29. pro 2009 ve 20:00  • Odpověz
Ahoj holky absolutně nestíhám odepisovat ani Vám ani na emaily či sms jsem ted časově vytížená.
Chvilku klidu mám jen když dětičky usnou a to honem dělám něco v domácnosti či vařím jídlo nebo odstříkávám mléko apod.
Musela jsem začít odstříkávat protože Laurinka pořád brečela a já neustále kojila takže jsem z toho byla vyčerpaná já nic jsem nestíhala ani věnovat se sabči natož nějaké práce.
Takže odstříkávám vidím kolik vypije a vím že nemá hlad , když ji nakrmím tak krásně spinká třeba tři hodinky.
Takže ted to krásně stihám a i se docela vyspím takže paráda.
Ted jsem řešila že jsem měla strašně málo mléka a nevysála jsem z nich obou ani tolik kolik by měla dostat na jednu dávku takže jsem normálně musela načít umělé mléko.
Odstříkala jsem tolik kolik se dalo a zbytek doplnila umělým. Už jsem byla bezradná a projížděla internet co mám brát at mám více mléka.
Koupila jsem si v Dm čaj pro kojící matky, gravimilk a tak jak já nevěřím na homeopatikum tak jsem na netu našla že zabírá : RICINUS COMUNIS 5CH takže jsem to opravdu koupila a světe div se ono to asi fakt zabírá. Beru to od včerejška a normálně se mi nalévají prsa a fakt z jednoho prsa odsaji dávku co má vypít najednou. Takže honem odstříkávám a zamražuji. Prý se to má brát jen po dobu potíží (takže asi týden at se tom ustálí a pak zas nasadit když budou potíže).

Tak jestli chcete tak si to poznačte kdyby jste měli taky takové potíže.

A ještě mě napadlo kdyby jste chtěli organizovat sraz tak my leden únor už určitě zvládnem :slight_smile:
29. pro 2009 ve 21:30  • Odpověz
Ahoj kočky,
asi už všechny odpočíváte,zatímco já pracuji :grinning: tak vás chci jen pozdravit.
Především velká gratulace Laurince!!! Já ti to říkala,že další budeš ty.A jako další tipuji Elišku.Já to určitě nebudu.
Jak jste prožily Vánoce? U nás to bylo v poklidu a v pohodě,žádné překvápko se u nás nekonalo,bohužel.I když manžílek by byl strašně šťastný,snad víc než já.No nic,tak snad příští rok se někdy zadaří.Vy už tu budete všechny s mimčama v náručí a já tu budu teprve mávat s testíkem :unamused: :angry:
Takže vám všem přeji veselého Silvestra!!! A šťastný nový rok!!! :slight_smile:
29. pro 2009 ve 21:52  • Odpověz
Ahoj lancy......
moc moc díky........no povedlo se, jen doufám, že bude vše ok.......
no a jak to máš ty - nebereš tu antikoncepci ještě náhodou? podle tabulky jsi 22DC, tak jestli ji neužíváš už, tak třeba ti to nakoplo tělíčko a za chvilku budeš taky testovat......
Nebud smutná, moc ti přeju, stejně jako elišce a andrejce, aby se co nejdřív zadařilo......
a přesně jak psaly holky, že pozitivním testem to nekončí - ted má člověk mnohem větší strach, aby bylo vše v pořádku....
29. pro 2009 ve 22:04  • Odpověz
Ahoj holky,
čau Laurinko,ano tu HA ještě beru,proto vím,že další určitě nebudu.Chci to vysadit teď nebo za měsíc,tak pak uvidíme.Jestli zase budu čekat půl roku a nic,tak se z toho asi zblázním.Máte pravdu,že pozitivním testíkem to teprve začíná :wink: :radost,strach a nejistota zároveň.Ale já věřím,že tentokráte to výjde tady všem.Věřím tomu,že jo.Takže vám se to podařilo snad napoprvé,že? Tak to je moc fajn! Hele,neměli jste 6.9. svatbu? To by bylo super,kdyby vám to takhle vyšlo! Že by do roka a do dne?? :grinning:
Pěknej den všem! Já jdu spát...
30. pro 2009 v 07:01  • Odpověz
ahoj holky,

vy jste toho včera prokecaly :slight_smile:

Luss - s tím piercingem, já ho vytáhla téměř hned, jak mi Dr. potvrdil těhu, takže je to už skoro 2 měsíce co ho tam nemám a díru tam mám pořád stejnou, až mě to trošku štve, myslela jsem, že se to hned zahojí...
Já jsem si totiž našla tady na MK diskusi piercing v těhotenství a každý na to má jiný názor, ale jedna holčina tam napsala, že si ho dlouho nechávala a jak ji rostlo bříško, tak se jí zvětšovala i dírka na piercing a pak že to už vypadalo hrozně. Tak jsem to raději vytáhla a po porodu si ho třeba vrátím, to teď neřeším, stejně se teď přes zimu nikde nevystavuju a v létě kdy už to bude na plavky tak už stejně budu mít pupek jako velryba, tak bych ten piercing stejně neměla...
toť můj názor, ale rozhodni se jak chceš...
30. pro 2009 v 07:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.