• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
http://www.novinky.cz/zena/deti/187991-ockovani-deti-proti-pneumokokum-bude-od-ledna-zdarma.html

Super tak tohle mě potěšilo. Sabinku jsem taky nechala očkovat a už jsem si to chtěla objednat u doktorky tak ještě že jsem počkala. :grinning:
30. pro 2009 v 09:42  • Odpověz
Ahojky holky.
Koukám, že nás snažilek je už doopravdy málo... :sweat_smile:
Lancy: No uvidíme, kdo bude dřív těhule jestli ty až vysadíš HA nebo mně to nepůjde a budeme na tom stejně :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive: No nic, holky..... Jsem na to zvědavá!! kapu jeřába, piju kontryhel a beru listovku, tak snad to pomůže!! :wink: :dizzy_face:

Jinak všem moc gratuluju k těhu!! :dizzy_face: :dizzy_face:
Závidím, ale v dobrém!! :slight_smile:
30. pro 2009 v 09:47  • Odpověz
Dobré ráno kočky.....
lancy: jj, povedlo se na první pokus....no já v to vždy doufala, ale neříkala to moc nahlas, protože by si každý myslel, jak jsem naivní.........
jinak měli jsme pátého září svatbu, takže termíin porodu podle ms zatím vychází opravdu do roka a do dne.........

eli: určitě budeš brzo těhu ty, andy i lancy.....jo a já když jsem zjistila, že nemám tu ovu a nevěděla jsem, co bude......tak jsem ten jeřáb a kontryhel a tady to všechno přestala užívat....jen listovku a ted místo toho GS mamavit.......
30. pro 2009 v 10:00  • Odpověz
Ahoj zeny :slight_smile:

ja se vratila od doktora - videl zl.vacek, dle UTZ to vypada na 5+2 (dle PMS 5+5). Dalsi kontrola za 14 dni..to jsem zvedava jak to vydrzim :confused: Fakt adrenalin :stuck_out_tongue_closed_eyes: Rek, ze tech par hnedych kapek mohlo byt zpusobeno prekrvenim cipku.. Jdu si vzit bebe susenky, od rana mam zaludek jak na vode, doufam, ze nezacnu v pristich dnech zvracet :rolling_eyes:

lancy: uz chodis do prace ? a co babi ? hlavu vzhuru, dockas se :wink:

eli: ja uz ted jerab nebrala, jen ten duphaston a obcas jsem si dala kontryhel, jinak nic. proc by Ti to neslo ? jednou si uz otehotnela prirozene :wink:

lauri: Tobe to taky pekne vyslo..do roka a do dne :grinning: kdyby to clovek chtel naplanovat, tak se mu to nepodari.. mne zatim TP vychazi na 27/8, to jsme skoro stejne..

sabi: no, ty musis bejt uhonena jak ovcackej pes :stuck_out_tongue_closed_eyes: jestli to v lete klapne, tak uz vim kam se obracet s dotazy ohledne kojeni :wink: co sabca ? jeste zarli :slight_smile:
30. pro 2009 v 10:17  • Odpověz
Ahojte holky,
zdravím po procestovaných svátcích :slight_smile:

Lauri: gratuluju :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
to nás teda je :slight_smile: takhkle po sobě :slight_smile: sem ráda, aspoň můžeme řešit stejné věci ve stejnou dobu :slight_smile:

Ještě sem vás nestihla dočíst, ale k večeru to snad zvládnu :slight_smile:
30. pro 2009 v 10:36  • Odpověz
nany, gratuluji k úspěšné kontrole :slight_smile:
30. pro 2009 v 10:39  • Odpověz
nany: tak super na kontrole......já až příští týden........taky se už těším......hlavně až se dozvím, kolik tam těch prcků mám..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: fakt si začínám myslet, že budou dvě.....
kali: jj, je to fajn, že jsme tři takto pár dní po sobě.......
30. pro 2009 v 10:43  • Odpověz
Holky děláte mi radost. :wink:

Eli půjde to co by nešlo. Chce to jen čas než začne tělo fungovat tak jak má.
Důležité je že máš práci a aspon budeš mít slušnou mateřskou , kdybys byla bez práce tak by tě oškubali jako slepici.Takže tohle je na tom to pozitivní.A to ostatní to přijde samo.

Jinak Sabča dělá herecké výkony pořád ale jinak je jak velká mamča, pořád Laurinku hlídá jestli pláče , pak ji drží flaštičku a hned to všem řekne aby ji chválili, pak mi nosí plenky a špinavé vyhazuje.
Né že bych ji zneužívala ji to strašně baví a dělá to sama od sebe.
Pořád nosí vaničku že budem Lauru koupat sama přinese olejíčky a krémy.
Pak mi pořád nosí odsávačku : mimi Laula mliko .
No pořád mě tahá k Lauře když brečí pak jde k ní začne ji hladit po vlasech a pusinkovat a říká ji Laula nepakej :wink:

Jsou to moje zlatíčka. :slight_smile:
30. pro 2009 v 10:57  • Odpověz
autor
Lauri...4 :wink: :dizzy_face: Taky jsem ráda, že nám to vyšlo takhle pěkně pospolu :grinning: :wink:
My taky jen lítáme po návštěvách a spousta návštěv u nás, ale už to máme skoro "odbyté" jěstě 3 max.4 návštěvy a bude klid.. :sweat_smile:
Jinak já si to teď asi vybírám za obě těhu naráz-od rána většinou do večera je mi blivno, pořád bych spala, prsa bolí sice míň, ale bolí, každou chvilku se mi motá hlava....Ale říkám si, že to je známka toho, že je vše OK :dizzy_face:
Jo a od pondělí si píchám clexan (na ředění krve), tak jsem ráda, že mi to tenhlekrát prošlo v pohodě-minule se furt handrkovali, kdo mi to bude psát, jesli gyndr ebo hematologie-no komedie, tak tenhlekrát v pohodě a ani nedoplácím v lékrně, tak jsem ráda....
Jo a za týden konrola :astonished: Včera mě dcela dost tlačil podbřišek, prvně jsem z toho měla trochu obavu, co se zas děje, pak si říkám, roste děloha tzn, roste miminko, tz, všechno je v nejlepším pořádku :dizzy_face:
Nany, je to na palici, když máš před sebou celých 14 dní do kontroly, viď...Ale uteče to .A gratuluju k dobrým zprávám :dizzy_face:
Lancy, Eli, jakýpak nepůjde to, prostě v lednu budte těhulky a hotovo :dizzy_face: :wink: :grinning:
Holky a příští tden to bude samá kontrola, tak nám všem držím palečky ať hlásíme samé dobré zprávičky
30. pro 2009 v 11:00  • Odpověz
lauri, aja: diky za gratulace, ale jeste porad cekam, az se objevi srdce+plod... jak rikal pan Dr. - prvni trimest je nejvic rizikovy..
ajo, v kolikatem TT jsi videla srdicko ? jeste tam u toho fleku mam, ze to meri 14,1mm - to se meri co ? jsem se uplne zapomnela zeptat :sweat_smile:

Kali: ty mas v pase TP 26/8 - ja dle PMS zatim o den pozdeji :grinning:
30. pro 2009 v 11:01  • Odpověz
kopretina: jsem nevedela, ze si musis neco pichat :confused: s tim podbriskem si nelam hlavu-me to min.tyden taky vydesilo, ale Dr. rikal, ze pokud to nejsou vylozene krece, ze je to OK - deloha se roztahuje :wink:

no, to mi puvodne rika, at prijdu za 3 tydny...jsem vrhla pohled...a bylo z toho 14 dni :sweat_smile:

Uz se tesim, co budete pristi tyden rikat :dizzy_face:

sabi: to je hezky, jak ji sabca opecovava..ja jsem byla taky takova (znam z vypraveni), ale pak prislo obdobi, kdy jsme si rvaly jako kone :grinning:
30. pro 2009 v 11:14  • Odpověz
kopreti: promin, já myslela že ty a lussyn jste už dýl........
30. pro 2009 v 11:33  • Odpověz
Tak už jsem vzhůru a rychle vás dočítám.
Nany-moc jsem ráda,že seš i s mimčem v pořádku :slight_smile: Já do práce chodím pořád,jako nepravidelně a na směny,víš.Ono ve špitále to ani jinak nejde.Babičku pustili před Vánoci domů,takže je to lepší,i když její srdce je hodně nemocné,ale v jejím věku s tím nejde nic jiného dělát :frowning2: A ty máš doufám volno?
Kopretinko-proč si pícháš clexane?
30. pro 2009 v 11:59  • Odpověz
Nany, srdíčko bylo vidět 6+1tt

u fleku, to se měří asi celý ten flíček, to je v pohodě, neřeš to :slight_smile:
30. pro 2009 ve 12:10  • Odpověz
autor
Lauri, v pohodě.... :grinning: :grinning: :dizzy_face:
Lancy, v 18 jsem měla mozkovou příhodu, u tý příležitosti mi zjistili špatnou srážlivost krve (Leidena) a mimo těhu běžně na krev beru Anopyrin(sory za i/y, nvim kde je jaký :sweat_smile: ), no a ten se v těhu nemá, takže si píchám preventiní dvku Clexau (u Domči sem píchala Fraxipain, te se prej teď doplácí, tak mi Dr. nabídla Clexan :wink: Holt emůžu mít nic bez problémku :wink: :confounded:
Nany já v 5+3 ještě srdíčko neměla, tak doufám a věřím, že za týden(to budu 7+6) bude :wink: :dizzy_face:
30. pro 2009 ve 12:21  • Odpověz
Holky moje kolenaté to jak vás ted bolí podbřišek tak si užívejte těchto pocitů.
Protože ted se děloha roztahuje krásně a pomaličku a není to zas tak hrozná bolest ale až se vám po porodu začne stahovat to je mazec.
Bolí to jak čert sice oproti porodu to nic není.
Nejhorší je jak se mimčo krásně silně přisaje a vám tak tak silně škubne v děloze že by jste i plakala bolestí.
Ale tak si to příroda zařídila aby se děloha rychle stahovala a žena mohla jen pár dní po porodu následovat svou tlupu na další cestě. :slight_smile:
30. pro 2009 ve 12:24  • Odpověz
Kopretinko-aha,tak to chápu.To je dobře,že tě takhle zajistili.Moje kamarádka to má taky a taky si v těhu píchala clexan.Spíše je divné,že tak mladou holku postihla mrtvice?Tak hlavně,že jsi v pořádku a bereš ty správné léky :wink: Jo a uvidíš,že za týden budeš šťastná jako blecha :grinning:
30. pro 2009 ve 12:27  • Odpověz
sabi, ty nám teda dáváš, pěkně nás tu děsíš :slight_smile:

holky a teď otázka na tělo, kdo je blbej, já nebo sestra v nemocnici???

minulý týden jsem se měla objednat na UTZ S1 do nemocnice, který se dělá ve 12.týdnu no a kvůli poslední MS, která byla v pravěku, to u mě nepočítají podle poslední MS, ale dr. mi napsal, abych jim řekla, že 12.týden začnu 8.1.2010, tak tam volám abych se objednala a oni mě objednali až na 18.1.2010. Nedalo mi to a hned po tom, co jsem ten telefon položila, tak jsem tam volala znovu a ona mě opět řekla, že je to správně.
Jdu 11.1. ještě ke svému, tak se ho kdyžtak zeptám ještě jednou, ale kdo má tedy pravdu???
30. pro 2009 ve 12:34  • Odpověz
to srdíčko je u někoho už na konci pátého týdne a u někoho až o týden pozdějc.......tak ho kopreti určitě už uvidíš.........
já jestli půjdu příští týden na kontrolu, tak to bude asi ještě brzo, no jsem na to zvědavá.....
30. pro 2009 ve 12:39  • Odpověz
autor
Lancy, trochu moje blbost, trochu souhra všeh možných i nemožných okolností (1.ta krev o který jsme nikdo nevěděl...2. defekt síňovýho septa na srdíčku 3. HA-ta asi přispěla nejvyšší měrou...do toho nějakej alkohol a bylo to... :astonished: , ale je to pyč a dneska jsem docela ráda, že se t tak semlelo, pže jinak bych o tom Leidenovi 100% nevěděla a možná bych kolem dokola potrácela a nikdo by nevěděl proč, takhle jsem jištěná a věřím, že i 2. těhotenství v phodě donosím...
Lauri, doufám, však už se taky těším jako blecha a odpočítávám snad i hodiny... :grinning:
Aji, jj, pak se v tom vyznej...Já bych sázela spíš na Dr.-nechceš si mu radši pak zavolat, aby pak nebyl pozdě? A UTZ S1 to je něco spešl?
30. pro 2009 ve 13:31  • Odpověz
lancy: jj, ja jsem v poho a dutinka taky--zatim :wink: ale furt mam zaludek jak na vode :frowning2: a volno nemam, jsem v praci..i zitra :unamused: musim :rolling_eyes: je fan, ze aspon babi pustili pred tema svatkama :wink:

kopretina: ty jo, takovy mlade a mozkova prihoda ? :confused: ale jsi uz v pohode, ne :slight_smile: ja za tech 14 dni budu taky tech 7+5 (dle UTZ 7+2??), tak se modlim, aby tam bylo a bilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

aja: koukam, ze to je asi prumer ty dutinky :confused: nemohlo to byt z toho duvodu, ze driv nemaj misto ? jinak taky nechapu, ale ja jsem v posledni dobe naka dementni.. :sweat_smile:

lauri: myslim, ze by moh videt to co u me dneska... :wink:
30. pro 2009 ve 13:34  • Odpověz
no říkala jsem si, že kdyby to byl náhodou průser, tak toho 11.1. by mi to dr. řekl a já bych tam šla hned bez objednání, stejně se tam na to objednání moc nehraje a čeká se tam půl dne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. pro 2009 ve 13:47  • Odpověz
nany: no uvidíme, já jsem dneska asi 4plus dva, jestli to správně počítám, poslední ms byla 30. listopadu.......
ale já ještě nevím, jestli mě příští týden vezme, možná budu muset ještě počkat do dalšího týdne.....
30. pro 2009 ve 14:01  • Odpověz
aja: co to je to S1 - jako screening ??

lauri: jj, jsi 4+2 dle PMS :wink: to cekani je vopruz, co :sweat_smile:
30. pro 2009 ve 14:07  • Odpověz
nany: jak ty píšeš to PMS, tka to mě vždy rozesměje, jako že premenstruační syndrom.......že tím myslíš poslední ms mi dojde vždy až potom......
a vidím, že to počítám dobře......
30. pro 2009 ve 14:13  • Odpověz
lauri: jj, no vidis, to mi nedoslo (jsem fakt naka mimo)..ja kdyz si vzpomenu na svuj PMS tak mi teda do smichu moc neni :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. pro 2009 ve 14:18  • Odpověz
jo S1 je asi screening, nevím jestli se to tak říká, ale je to UTZ v nemocnici, tak asi ano, další prý bude ve 20tt
30. pro 2009 ve 14:22  • Odpověz
nany: vidíš, a já nikdy žádné trable před ms neměla........ale dneska je mi teda dost divně.......ted jsem si na hodku zdřímla - klasika v posledních dnech, no a šíleně mě bolí hlava a pálí žáha. měla jsem předtím jahodovo-banánový džus, tak že by z toho.....mimochodem byl pěkně hnusný, to už teda pít nebudu.......
30. pro 2009 v 15:38  • Odpověz
lussyn, obavy zatím stále žádné, asi jsem divná :grinning:

lauri, no nadýmání pak přestane, tedy alespoň já to tak měla :wink:

nany, no nejsem si jístá, řekla bych že je hlavičkou dolů ale trošku stranou. Uvidíme v pondělí, jestli je moje doměnka správná :grinning: . Každopádně je to s ní teď docela zážitek, zádečkem mě hrozně tlačí do žeber. A krásně je vidět, kde má páteř a zadeček :grinning:
Jinak na začátku se měří velikost gesačního váčku, když už je vidět plod, tak pak délka plodu. Já měla tedy vidět náznak srdíčka už v 6tt, ale já měla vše poměrně brzy. Navíc ono hodně záleží na kvalitě UTZ.... :wink:

aja, tedy název S1 jsem ještě neslyšela. :grinning: Správně je to NT srenning :grinning: . Ikdyž teďteď mě napadlo, že to bude asi zkratka od srenningu v I. trim :grinning:
30. pro 2009 v 17:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.