• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahojky holky.
Hodně štěstíčka v Novém roce!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jinak jsem zvědavá, kdy k nám dorazí ovulka, snad brzy a doufám, že to vyjde!! :wink: :dizzy_face:
1. led 2010 v 17:40  • Odpověz
Ahojky holky.......
andri: tak třeba byla ovulka úspěšnál............
eli: kolikátý jsi DC?? určitě budeš brzo taky těhu.......moc ti to přeju....
andri. a máš už práci vyhlídnutou?
1. led 2010 v 18:37  • Odpověz
Ahojte holky :grinning:
Konečně sem vás dočetla za těch 14 dní :grinning: Vy ste toho teda nakecaly :grinning:

Takže krásný a úspěšný rok 2010 :grinning: :grinning: :grinning:
Hlavně //, šťastná a bezproblémová těhotenství a zdravá a hodná miminka :grinning: :grinning: :grinning:

Na mě včera sedla nějaká chřipka, či viróza a sem úplně mrtvá :frowning2: Rýmu mám jak trám, hlava mě bolí jako střep, svaly, klouby, v krku mě škrábe. :frowning2: Navíc máme doma jen jednu krabičku paralenu, což je tak jediný prášek, který se může brát v těhu - jak sem se dočetla. Do nosu si stříkám mořskou vodu, což snad taky nevadí :frowning2: Ještě ke všemu se mi teda krutě zhoršily "ranní" nevolnosti. Smrdí mi úplně všechno, jen citrusy můžu - takže se cpu pomerančema, pomelem, mandarinkama... A k tomu mám v neděli službu a v pondělí jdu na kontrolu na gyndu. Su zvědavá, co mi na to řekne paní doktorka. Přemýšlím, jestli si neříct o neschopenku, tak na týden... No, uvidím, jak mi bude :wink: Jen mám strach, aby tato hloupá nemoc nějak neohrozila miminko...
1. led 2010 v 19:37  • Odpověz
Laurinka: 11 DC, takže myslím že 5.1. 2010 bude ovu :wink:
1. led 2010 v 19:50  • Odpověz
eli, tak se hezky snažtě, ať to vyjde :dizzy_face:

kali, jestli nemáš nějakou extrémní teplotu, tak být tebou bych i paralen vynechala. Sice se ve vážných případech může, ale ideální to rozhodně není.... Ta mořská voda je ok :wink:
NBemoc sama o sobě miminko neohrozí, horší je to se zvýšenou teplotou, do 38 je to relativně bezpečné, nad už to může bohužel vyvíjející se embryjko poškodit. Hlavně ať tě to brzy přejde a je to co nejdříve dobře :wink:
1. led 2010 ve 20:31  • Odpověz
blondy: Snad to vyjde uvidíme!! :wink:
1. led 2010 ve 20:32  • Odpověz
eli, jasně... A co jinak, jak se vede?
1. led 2010 ve 20:35  • Odpověz
Blondy: Vede se dobře!! :wink: Už nám chybí jenom to miminko!!
A co Ty?? Už se to blíží... :dizzy_face:
1. led 2010 ve 20:38  • Odpověz
kali. a hlavně teplota do osmatřiceti se nemá srážet ani normálně, takže si radši jen lehni,dej si čaj a zkus to zvládnout takto......on se sice paralen může, ale takto na kraji těhu bych si ho nevzala......a když, tak půlku max. jeden, ale ne třeba víc za den nebo víc dní v kuse....................to bych teda neriskovala........
jinak nevolnosti ti nezávidím, já se kromě té šílené únavy a bolavých prsou cítím až moc ok................
eli: tak to je fajn........ :wink:
1. led 2010 ve 20:50  • Odpověz
eli, no jo, už se to blíží :grinning: . Já jsem úplně v pohodě, žádný problém...

lauri, no tak jen aby ti to vydrželo.... Oni nevolnosti většinou začínají až kolem 7tt, kdy je hladina HCG a progesteronu dostatečně vysoká :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. led 2010 ve 20:53  • Odpověz
blondy: tak já v to doufám.............ale prej se to dědí......to by bylo fajn, mamce nebylo nic....... :grinning:
1. led 2010 ve 21:41  • Odpověz
lauri, no to nevím, kde si tohle slyšela... Dědí se spousty věcí, ale tohle tedy zrovna moc ne. Hlavně každé těhu je jiné. Při prvním ti třeba nic není a při druhém pak bleješ jak amina, nebo naopak... A naše rodina, kde je v tomhle směru co zkoumat, to jen potvrzuje :grinning:
Každopádně ti přeju, aby ti nic nebylo, stejně jako mne :wink:
1. led 2010 ve 21:52  • Odpověz
autor
Krásné ráno... :wink:
Blondy, ty rozíly v těhu potvrzuju-já u 1. těhu byla jako netěhu, akorát se od 2. trim. úplně šíleně žrala-byla jsem jak Otesánek :grinning: ...A teď?Ráno sedím hodinu u snídaně než se odhodlám něco sníst a jím to je proto, že vím, že se mi po jídle udělá líp... :wink:
Jinak u nás Silvestr proběhl úplně v pohodě-po 10 jsem vytuhla o půlnoci nás vzbudily petardy, tak jsme si popřáli šťastný nový rok a spali jsme dál... :grinning:
Kali, držím pěstičky, ať je zítra vše OK...Já jdu ve čtvrtek a už se taky nemůžu dočkat...
Pádím vařit přijedou nám na obě švagrovci, tak ať ejsou hlady...
pa
2. led 2010 v 10:16  • Odpověz
blondy: tak říká se spousta věcí........tak asi tak jsem to slyšela, už fakt nevím..........no a uvidíme....zatím mi nic není a jsem za to ráda....
kopreti: tak to byl fajn silvestr....................to já jsem výjimečně vydržela až do půl druhé..... :grinning:
2. led 2010 v 10:52  • Odpověz
Ahojky hezké ránko. Mě u Denisky nebylo vubec zle a u Peťi jsem byla nad záchodem pořád až do 20tt :stuck_out_tongue_closed_eyes:

miminka:
Laurinka od Sabinečky - 8.12.2009 19:30, 3750g a 50cm
Michall od Lin - 6.12.2009 19:19, 2600g a 46cm

těhulky:
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 26,snž od 03/09, TP: 2.3.2010, dalsi poradna 6/1
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010
15/11: AjaChlapikova - Andrea, 23 let, snž 4/09, 1.7.MA, GS Mamavit, TP: 27.7.2010, další kontrola 22/12
20/11: Lussyn - Lucka, 29 let,snž 6-7/09,kyselina listová, TP: 28.7.2009
9/12 : Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09,kyselina listová, TP 21.8.2010, další kontrola 7.1
15/12: Kali.kal - Mirka, 28 let, snž od 5/09, kyselina listová, TP ??. ??. 2010, 1. kontrola 4.1.
20/12: Nany 123, 30 let, snž. od 3/09, kyselina listová, TP: ??. ??. 2010
25012: laurinka.22, 22 let, snž. od 11/09, GS Mammavit, TP: 6. 9. 2010

snažilky:
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,............................................ 26 DC,ac.folicum
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, .................................. 16 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž. 03/09, 22.9. revize...................... 12 DC, ac.folicum
2. led 2010 v 11:23  • Odpověz
Zdravim Vas v novem roce :slight_smile:

V rychlosti jsem vas precetla..ja ted hledam na netu, co zabira na zvraceni..dneska uz jsem 2x hledala zaludek na dne zachodove misy, a to nemam co zvracet.. :frowning2: Doufam, ze to ted nebude kazdy den..

blondy: zacinam 7tt, takze na tech "nevolnostech" neco bude..ja doted mela citlivy prsa, zaludek jak na vode (obcas), ale dnes jsem si dala jen caj a 4 piskoty.. a je vymalovano :pensive:

lauri: modli se, aby Ti bylo tak, jak dosud.. :wink:

Kali: ja mela ted rymu, ale jinak nic, paralen muzes a uvidis, co TI na to rekne Dr. :wink: drzim palce a dejt vedet co a jak.. ja taky celkem ujizdim na pomerancich a mandarinkach :wink:

andrissek, eli: jsem na vas zvedava za 14 dni :sunglasses:
2. led 2010 ve 12:33  • Odpověz
nany: ahoj...................jejda, chudinko..........
pomeranče jím teda taky, ale jen tak z chuti, ne na nevolnosti.........
a modlím se, aby mi bylo stejně, ale mně není ani divně ani špatně zatím z ničeho, takže v pohodičce...............
ale prsa mám citlivá od ovulky a ted jsem se byla převlékat a mně se ty prsa zvětšily docela hodně - opticky........větši jsou tak o dva tři centáky, ale jsou takové jiné, i bradavky jsou větší...............no nezvyk no,a to jsem teprve na začátku................
2. led 2010 ve 12:58  • Odpověz
Blondy, Lauri: díky za podporu :wink: Dneska už mi je líp :wink:
Kopreti, zítra službu snad přežiju a pak už se nemůžu dočkat na tu kontrolu u paní doktorky, až uvidím naše miminko :grinning:
Nany :slight_smile: No u mě to nejhorší začalo přesně na začátku 7. týdne :slight_smile: Už aby to zase odešlo :wink:
Lauri: na prsách taky pozoruju změny - ciltlivost a velikost bradavek :grinning: Manželovi se to docela líbí :grinning:
2. led 2010 v 17:20  • Odpověz
kali: já setaky těším k dr, ty jsi tam už byla nebo jdeš poprvé???
já se objednám v pondělí...........
a ty prsa - mně se to taky líbí, bradavky se zvětšily a celkově jsou ty prsa taková jiná...... :grinning:
2. led 2010 v 17:29  • Odpověz
Lauri: právě, že jdu poprvé :slight_smile: Jdu si vlastně teprve pro potvrzení těhu. Docela mě překvapilo, že to nechala až na 7. týden, ale snad ví, co dělá :wink: Sem napnutá jak kšandy :slight_smile:
a ty prsa: přesně tak :grinning: sou úplně jinačí :slight_smile: su zvědavá, jak se ještě změní :slight_smile:
2. led 2010 v 18:58  • Odpověz
kali: tak možná proto, aby už viděla srdíčko.l...............jak jsem se tak dozvěděla, tak spousta holek chodí až v osmém devátém týdnu.........
já tam budu v pondělí volat, tak uvidíme, kdy mě vezme......
2. led 2010 v 19:03  • Odpověz
Ahoj holky jdu vás pozdravit zase jen v rychlosti než si děti všimnou že se jim nevěnuji.

Ohledně toho zvracení a pocitu na zvracení mě pomáhali ty lízatka.
Jsou k sehnaní v lékárně jsou to přímo lízátka proti zvracení v těhotenství stojí něco kolem 50kč a je tam, 12ks takže to není taková hrůza a fakt mi to zabralo.A ještě jsem si pochutnala určitě doporučuji. :grinning:

Ájo koukala jsem se že máš termín 26července. Ten samý termín jsem měla u sabči nakonec se rozhodla vylézt 8.7.07 :grinning:
2. led 2010 v 19:38  • Odpověz
No, jo... to já chápu, že už tam chce něco vidět, to je určitě dobře, ale přece nemůže vědět jestli náhodou nejde o mimoděložní, to už by přece mohlo být v 7. týdnu pozdě...
Ale my budeme zdravé miminko :grinning: Už sem se rozhodli :slight_smile:
Dokonce už sme našemu mimi dali i pracovní název :grinning: je to naše Jenovéfa :grinning: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. led 2010 v 19:39  • Odpověz
sabi: díky za tip.......
a koukám, že obě holčičky máš osmého narozené......
kali: tak to máte jako my našeho Jožinka..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ono když je to mimoděložní, tak si stejně nepomůžeš, když tam půjdeš dřív....
já teda taky doufám, že bude vše ok..............a už se na tu prohlídku těším, hned budu klidnější, zatím je to takové nerozhodné.......
2. led 2010 v 19:51  • Odpověz
dobré ránko kočky,

tak mě už těhu nevolnosti přešli, tak jsem rída, i když nic tak strašného jsem neměla :sunglasses: zvracení nebylo žádné

závidím takhle brzké kontroly, já jdu "až" 12.1. ach jo, ještě celých 9 dní :frowning2: :slight_smile:

a zítra zase do práce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. led 2010 v 08:59  • Odpověz
Ahoj holky,

kali, oni tě někteří doktoři prostě dřív vidět nechtějí... Ale když tě nic nebolí, kontorla 7tt není pozdě :wink:

aja, 9 dní krásně vydržíš :grinning: . Koukám už ti to píše 11tt, ještě nedávno, jsi hlásila 2 čárky, ro je fatk hrozný, jak to utíká... :sweat_smile:

andri, kopertina, tak vidím, že jste tuhle teorii krásně potvrdily :grinning:

nany, no jo, bohužel vím, že na tom něco je :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Zkus ty lízatka, jak píše sabinecka. A nebo ještě lepší je uvařit si odvar čerstvého zázvoru, pít ještě teplé a přidat k tomu med. Jestli se ti z toho nrzveden kýbl hned a odkážeš to vypít, fakt to pomáhá :wink:

Tak já jdu na kontrolu zítra, zas mám i monitor, tak jsem docela zvedavá, co mi řeknou. Docela by se mi hodilo, kdybych porodila o nějaký den dřív, ale mám takový pocit, že se to asi nestane. Zatím jsem neměla jediný náznak, že se něco dělo :grinning: Jen bříško mám o něco níž a už cítím, jak mě docela tlačí.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. led 2010 v 11:07  • Odpověz
ahoj dámy,
tak konečně neděle, já se tak těším už do práce.......už mě to válení doma nebaví....
dneska jdeme do kina na avatar, viděla jste to některá??
jinak mně teda ještě žádné nevolnosti nezačaly, tak počkám ještě dva týdny a pak určitě začnu zvracet, abych zapadla...... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. led 2010 v 11:35  • Odpověz
lauri, třeba tě to mine.....
Kdy jdeš vůbec k doktorovy na potvrzení? :confused: Nějak jsem to přehlédla....

Já ne, je to asi na 3 hodiny, a to už fakt není pro mne :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale slyšela jsem, že je to fajn :wink: Tak si to hezky užij :slight_smile:
3. led 2010 v 11:43  • Odpověz
blondy: tak já doufám ale uvidíme no....
spíš mám pořád hlad, to je šílené, i snídat jsem začala a večer sním normální velkou porci večeře a za chvilku už bych jedna znova.......
a k dr. se musím zítra objednat, ted měl přes vánoce dovču, tak je to i dobře, aspon jsem tam nešla moc brzo, zítra začínám šestý týden, tak uvidíme, kdy mě vezme........ale už se tam těším......
a film je delší, ale pozvala jsem manžu, pořád chodíme jen na filmy, co vybírám já, tak at si taky užije, to je jeho styl......
3. led 2010 v 11:58  • Odpověz
lauri, jen hezky jez. To jsem měla na začátku taky a pak jsem zas neměla na nic chuť a v II. trim se to srovnalo.... Ideální je ten začátek 7, když už je vidět srdíčko....
Tak to jo :grinning: . Já už v kině dlouho nebyla, vždycky jsem stejně chodila spíš z donucení. Jsem na to moc aktivní, neumím dělat jen jednu věc a sedět a koukat není nic pro mne :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
3. led 2010 ve 12:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.