• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
:grinning: Lauri-záleží na tobě,já jsem např.vůbec nevěděla,že se plís.sýry v těhu nemají,až tady to říkaly holky,takže já být předtím těhu tak to jím pořád,protože je zbožňuji,ale když už to člověk ví,tak přece jen ta psychika pracuje...no však víš,jak to myslím. Asi ten kousek fakt neva.
4. led 2010 v 11:31  • Odpověz
Ahoj Nany-dnes mám volno.Netroufám si říct,kdy asi budu těhu.Dobrala jsem ty prášky,tak to zkusíme na ostro,ale nevím,nevím. :confounded: A co ty,jakpak se daří?Zázvorový čaj je dobrej na těhot.nevolnosti?V těhle věcech mám ještě pěkné mezery :grinning:
4. led 2010 v 11:40  • Odpověz
nany. je to hodně dobrá restaurace, v pajze bych si snad nedala žádné jídlo radši.........
a prosímtě, co to je za kombinaci - rýže, hermelín, marmeláda???????
takže jsi si hermelín taky dala?????

jinak já si ted vyjela pár seznamů, co se nedoporučuje v těhu, a oni tam píší i třeba hranolky.......no já nevím teda, co všechno holky vynecháváte vy????? chápu syrové maso, zmrzlinu, některé ryby, uzeniny, ale hranolky a sladkosti......................?????
4. led 2010 v 11:41  • Odpověz
Lauri-já bych to nebrala všechno až tak vážně! Jak říkáš ty,určitě ne syrové maso,ty plís.sýry a nic neteplně neupravenýho.A taky všeho s mírou,nepřejídat se,mít pestrý jídelníček dostatek tekutin,ovoce,zelenina,bílkoviny...ale klíďo bych si někdy dala i hranolky.Myslím,že nic se nemá přehánět.
4. led 2010 v 11:48  • Odpověz
lancy. no já si právě myslím, a když jsem neztloustla z hromad sladkého před těhu, tak se z toho nezblázním ani ted.......
4. led 2010 v 11:52  • Odpověz
autor
Ahojky všem :wink:
Hlásím, že mi konečně snad první ráno od // není špatně-že by to už bylo za náma? Nebo spíš se mnou zas tělíčko laškuje a večer to propukne v plný parádě :angry:
Lauri já hermelín v těhu jedla-smaženej, vcelku běžně-fakt mi chutnal :wink: :sweat_smile: Pak byla ta listerióza v televizi, tak mi to MM zakázal, ale myslím, že trocha hermelínu Ti nemůže nijak zásadně uškodit :wink:
Kali džím palečky, týjo, já už chci takýýýýýý :wink:
Aji, no vidíš včera sis tu stejskala, že jdeš až za 11 dní a vida, druhý den víš, že je vše OK-gratulka :wink:
Včera mi psala kamarádka co má stejně starou holčičku jako je Domča, že je taky těhotná, tak budem zas těhulkovat a miminkovat spolu, tak mám radost, jen škoda, že se odstěhovala ze žďáru, no ale zas ne nijak dramaticky daleko, tak budou víc návštěvy...
Holky já mám břicho jak balón-takový břicho jako mám teď v 8tt jsem u Domči měla ve 4 měsíci :astonished: ...Kam to povede? :astonished: :grinning:
4. led 2010 v 11:53  • Odpověz
Kopretinko-že by tam byla schovaná dvě miminka?? :grinning: :grinning:
4. led 2010 v 11:56  • Odpověz
lancy: ja zapomnela, zes vlastne brala tu HA... :wink: uvidis, co to s Tebou udela tenhle cyklus, ale bylo by fajn, kdyby to melo pozitivni dopad :sunglasses: moc bych Ti to prala, kdyz loni sis uzila vsemoznych stresu a tak... :slight_smile: uz musi byt jen lip :slight_smile:
ten caj by mel hlavne podporovat zazivani a tak..

lauri: proste jsem na to dostala chut no :sweat_smile: brusinkovou marmeladu jsem doma nemela, tak jsem to nahradila rybizovou :stuck_out_tongue_closed_eyes: jo a pulka hermouse jsem si dala zapect..predtim jsem si dala zas brambory na loupacku :slight_smile: ja ted poslednich par dnu jsem schopna jist az navecer.. :unamused: jinak akorat ovoce a max.jogurt nebo kefir..
jak pise lancy..vseho s mirou a rozum do hrsti :wink: ptala jsem se na to doktora..a rikal mi vlastne to samy.. :wink:
4. led 2010 v 11:57  • Odpověz
Nany-díky.Taky si říkám,že už by to chtělo jen pozitivní zprávy..no jo život se s náma zkrátka nemazlí.Ale vždycky může být ještě hůř.. :angry: Musíme být optimisti.Říkám si,když to vyšlo vám téměř všem,tak snad i mně,někdy.
4. led 2010 ve 12:06  • Odpověz
kopretina: koukala jsem na fotku do alba.. :confused: pekny brisko :grinning:
4. led 2010 ve 12:07  • Odpověz
kopretinko, bříško super :slight_smile: to jsme na tom stejně :slight_smile:
4. led 2010 ve 12:41  • Odpověz
autor
Lacy, dle 1. utz natěstí jen 1 :grinning:
Ale ten pupek mě až trochu děsí :astonished: Potřebuju, aby to na mě ještě v dubnu moc nebylo vidět-chci přihlásit malýho do školky )už rok mi říká jak se těší do školky :wink: , no a pokud bude na pvní pohld zřejmý, že budu zůstávat doa na mateřský, šance, že mi ho vezmou značně klesne :confounded:
Jakpak asi Kali, už se tulí k fotce :wink: :dizzy_face: Já JEŠTĚ 3 dny :unamused: :sweat_smile: :fearful: Ale ono to uteče... :dizzy_face:
4. led 2010 ve 12:45  • Odpověz
kopretinko a to by nemohl jít domču přihlásit manžel??? Obávám se, že v dubnu už budeš řádná :slight_smile:

Kali ta určitě už létá blahem :slight_smile:
4. led 2010 ve 13:01  • Odpověz
autor
Aji, dost těžok, ale popřemýšlíme a třeba to klapne :wink:
4. led 2010 ve 13:03  • Odpověz
Ahojte holky :grinning:
Ája to napsala přesně :slight_smile: Já si létám blahem :grinning: Když sem šla po městě, tak sem se culila jak blázen :grinning:
Paní doktorka nás pochválila, že sme krásní a zdraví a veliký tak akorát :grinning: Všechno je v pořádku :grinning:
Viděla sem tam ťukat maličkou šedou tečku :grinning: Srdíčko :grinning: Prostě nádherný pocit, vůbec to nedokážu popsat :grinning:
Máme 7,5 mm a podle UZ to vypadá na 6+5, což docela sedí :grinning:

Holky, já sem tááák šťastná :grinning:
4. led 2010 ve 13:49  • Odpověz
kali - tak to je super :slight_smile:

takže ofiko těhule :slight_smile:

gratulace veliká :dizzy_face:
4. led 2010 ve 13:51  • Odpověz
miminka:
Laurinka od Sabinečky - 8.12.2009 19:30, 3750g a 50cm
Michall od Lin - 6.12.2009 19:19, 2600g a 46cm

těhulky:
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 26,snž od 03/09, TP: 2.3.2010, dalsi poradna 6/1
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010
15/11: AjaChlapikova - Andrea, 23 let, snž 4/09, 1.7.MA, GS Mamavit, TP: 27.7.2010, další kontrola 22/12
20/11: Lussyn - Lucka, 29 let,snž 6-7/09,kyselina listová, TP: 28.7.2009
9/12 : Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09,kyselina listová, TP 21.8.2010, další kontrola 7.1
15/12: Kali.kal - Mirka, 28 let, snž od 5/09, Femibion, TP 25. 8. 2010, kontrola 25.1.
20/12: Nany 123, 30 let, snž. od 3/09, kyselina listová, TP: ??. ??. 2010
25012: laurinka.22, 22 let, snž. od 11/09, GS Mammavit, TP: 6. 9. 2010

snažilky:
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,............................................ 28 DC,ac.folicum
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, .................................. 18 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž. 03/09, 22.9. revize...................... 14 DC, ac.folicum

Jen sem si poupravila termín kontroly :grinning: Tři týdny, to asi nevydržím :grinning:
4. led 2010 ve 13:51  • Odpověz
Aji, díky :grinning:
4. led 2010 ve 13:53  • Odpověz
Kali-jupí!!!!!Jsem ráda,že ti to tak vychází!!!Moc gratuluji!To bude manžel rád,viď? Je to bezva,že jste všechny tak zdravé a v pořádku! Už bych taky chtěla lítat s fotečkou....achjo. :frowning2:
Lauri-tak jaký byl steak? :slight_smile:
4. led 2010 ve 13:54  • Odpověz
Ahoj holky,

kali, velká gratulace k srdíčku :dizzy_face:

aja, a dokdy máš zakázaný sex? :confused: Já ho měla zhruba o toho 12tt a pak už jsem měla povoleno.....

lauri, k tomu jídlu, moc čteš :grinning: . Hranolky a sladkosti kliděn můžeš, to vůbec neřeš.... Smažený by se nemělo kvůli špatným tůkům, ale mimi to nijak neublíží. A když to nejíš každý den, neublíží to ani tobě. Sladkosto to samé :wink:

Jinak dneska jsem byla na té kontrole a mám špatné zprávy. Monitor ok, všechno ostatní taky, až na tu polohu, je KP, minule byla alespoň napříč.... Šance, že by se otočila už je minimální.... Tak jsme to nějak probírali a vzhledem k tomu, že vypadá, že bude velká, klasický porod asi nepřipadá v úvahu. Jsem z toho docela špatná. Sice pořád tajně doufám, že se ještě třeba otočí, ale moc šancí tomu nedávám :frowning2:
Ale zas jsem byla pochválená, že tak vzornou těhulku bez jediného problému už dlouho neměli :grinning:
4. led 2010 ve 13:55  • Odpověz
blondy, tak zatím se dr. nevyjádřil jak to s tím sexíkem bude, jdu tam 12.1. na poradnu,tak uvidíme, zkusím se poptat... Jednou už jsme ale s manželem zhřešili, velmi opatrně jsme na štědrý den ráno pozlobili :grinning:

blondy, nebuď smutná, ještě se to třeba otočí, neexistují na to nějaké ty hmaty??? Přinejhorším císař není konec světa, důležité je tvoje zdraví a holčičky taky...
4. led 2010 ve 14:00  • Odpověz
Blondy-nebuď z toho špatná.Kámoška měla holčičku taky KP a nebyla malá a nechali ji rodit normálně.Ještě se to může změnit.A když ne,tak ti můžou k SC píchnout epidurál a všechno uvidíš i uslyšíš.Ono všechno má své pro a proti,však to znáš.Hlavně,že jste obě v pořádkua zdravé :slight_smile:
4. led 2010 ve 14:03  • Odpověz
Ahoj holky,
Blondy, tak to jsem nečekala :frowning2: ,ale třeba si ještě dá říct, né?A nejsou na to nějaké triky?
Kali, moc velká gratulace, to je fajn, že je všechno o.k., jsi šťastná jak blecha, viď, to je moc dobře.A napsala ti dr neschopenku?To anchlazení už přešlo?
Lauri, tak na kdy tě objednal?A s tím jídlem, bych to asi taky takhle moc neřešila, já osobně radši nic nečtu nic si nehledám a jím to na co mám chuť, ono si mimčo samo řekne.
Ájo, tak to je super, že jsi takhle viděla mimíska a hlavně, že je vššechno o.k.A s tím sexíkem, to musí být něco.Já nevím jak to máte vy, ale já si připadám jak nymfa.Jednou denně my to nestačí :grinning: krásně jsme si užili dovču :grinning:
Nany tak tobě je takhle moc špatně?To je mi líto, snad to brzy přejde.
Lancy, nevěš hlavu a nebuď smutná, už brzy se dočkáš.
Eli, tak to je fajn, že se ti v práci takhle moc líbí, aspoň jsi se upla na jiné myšlenky než jen mimčo a uvidíš, že co nevidět, budeš těhulka.Držím place aby to bylo už za 14 dní :slight_smile:
Kopreti krásný bříško, já z něj taky byla dost v šoku, Blondy mě uklidňovala, že mi splaskne, ale ono nic, mám ho hodně špičaté jak stříšku, ale líbí se mi a manželovi taky, pořád ho hladí a pusinkuje :slight_smile:
Já jdu zítra do poradny, budou mi brát krev na nějaké testy na vývojové vady a dostanu průkajdu?Takže až jí budu mít,tak už to přestane být tajemství :slight_smile: Ještě to vydržet týden a končíme třetí měsíc a to nejrizikovější bude snad za námi.Ťuk ťuk Ťuk.
4. led 2010 ve 14:09  • Odpověz
aja, tak já to tedy tenkrát vydržela :grinning:
No existují cviky aq pak jsou i speciální hmaty. Problém je v tom, že už je na to dost velká a horzí zhmoždění jak mimi tak placenty. A prý je to dost bolí. Předtím jsem cvičila, ale teď už nebudu, nechci jí ubližovat.
Říkal, že když se neotočial, že k tomu má asi nějaký důvod. A to si osobně taky myslím....

lancy, tak kdybych si to hodně prosadila, možná by mě taky nechali. Ale ty rizika tam jsou fakt velké a já malou neohorzím, jenom proto, že chci rodit normálně.... V životě bych si pak neodpustila, kdyby se něco stalo
4. led 2010 ve 14:11  • Odpověz
Blondy, hlavně žádné riskování, vždyť císařem se teď rodí normálně a nic na tom není, jizva se brzy zahojí a hlavně víš, že malá bude v pořádku a ty taky.
Prosím, nevíte některá co to znamená PAPP-A.
4. led 2010 ve 14:18  • Odpověz
to si blondy napsala dobře, nemá cenu kvůli normálnímu porodu ohrožovat sebe i malou... budeš mít chviličku malinkou jizvičku a ta se brzy zahojí a bude vše OK... a řekli ti, jestli už se třeba porod blíží nebo ne?
4. led 2010 ve 14:18  • Odpověz
Blondy-jasně.Na prvním místě je zdraví miminka.A proč si něco za každou cenu prosazovat,že?
Lussy-vítej po dovolence.Tak koukám,že jste si ji pěkně užili :grinning: To ani není možný,jak ten čas letí,už končíš třetí měsíc.. :slight_smile: Ještě pracuješ?Neříkala si,že už budeš mít neschopenku?
4. led 2010 ve 14:22  • Odpověz
Ahoj holky, všechny vás zdravím a gratuluji k úpěšným kontrolám!
Já se chystám do poradny ve středu, tak snad bude vše v pořádku.
Blondy, to mě mrzí, že se malá neotočila, ale jak říkají holky, hlavní je, že jste obě v pořádku. Já vlastně taky ještě nevím, v jaké poloze je naše mimčo, akorát patnáctého jdu na ultrazvuk kvůli předpokládané váze. Prosím Tě, od kdy chodíš na monitor? Já jsem ještě nebyla. A Ty víš, kolik teď zhruba malá váží?
Áji, plánuješ rodit v Jihlavě nabo v HB?
Lauri a Kramli, chci se zeptat...myslíte, že by pro mně byl ten Avatar vhodný? Myslím teď v pokročilém těhotenství? Tady ho dávají v 3D s brýlemi. Manžel by rád šel, ale já nevím. Není to nějaké stresující? A navíc je to dlouhé, že.
4. led 2010 ve 14:24  • Odpověz
lussyn, jestli si dobře pamatuju, tak to je takzvaný potratový hormon. Měl by se vyšetřovat v rámci NT sceeningu.
Mně tak ani nejde o ten zákrok a jizvu, to je to poslední. Spíš mi je to líto, jsem asi divná, ale já jsem se těšial, přijde mi to totiž horzně hezké. A takhle to neprožiju :pensive: . Ale ještě to úplně nevzdávám, třeba náhodou..... :sweat_smile:

aja, no čípek je zkrácený ale zavřený. Každopádně jestli to fakt dopadne na císaře, tak to bude plánované na nějaký den a na skutečný začátek porodu se nečeká, to pak způsobuje zbytečné komplikace...
4. led 2010 ve 14:25  • Odpověz
Holky to jídlo už jsem komentovala.
Jasně dávejte si pozor na to co jíte ale nic se nemá přehánět.
Zas neblázněte a nebudte jak enciklopedie všeho moc škodí.
A bycha na to protože víte že osud je svina a nechci malovat čerta na zed ale ty co se strašně moc hlídají a vše dodržují tak mají jako zákon schválnosti komplikace.
Takže vše bych brala se zdravým rozumem.
A myslím si že nic pokud je to jednou za čas né každodenně tak nic neuškodí.
Chovejte se naprosto normálně a přirozeně těhotenství není nemoc a tak bych se chovalo.
Pokud se budete stresovat co můžete a nemůžete tak tím stresem mimču moc nepomůžete.

Takže žádné stresy, dělejte co vám radí selský rozum a chovejte se přirozeně. :wink:
4. led 2010 ve 14:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.