• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
ahoj klárko, chystala jsem se ti napsat...

tu porodnici jsem právě řešila na silvestra (v práci nebylo do čeho píchnout tak jsem sjížděla net), ale asi stejně vyhraje jihlava, ty taky budeš v Jihlavě, ne? Musíš mi pak až budeš doma z porodnice povědět zážitky, to víš jsem ještě mladá a hloupá :grinning:
klárko nepamatuješ si jestli s tebou na tom screeningu v 1.trim, může jít manžel??? A jestli dávají foto a zprávu do ruky mě nebo ji nějak posílají dr.???
4. led 2010 ve 14:27  • Odpověz
klaruska, je to prý 3 hodiny. To bych já už asi nedeala, sedět tak dlouho na jednom místě...
Váhu nevím, jelikož prý na takhle velké mimi nemá už u sebe vybavení (byla jsem ještě normálně u dr.) a nebylo by to přesné a tím pádem zavádějící. Ale bral to snad podle hlavičky a ještě nečeho, prý malá není...
Takže to až příští týden v porodnici.
Na monitoru jsem byal poprvé na konci 34tt a pak dneska. V té ordinaci, kam chodím, je to standart.... Ale normálně se dělá až od 36tt, takže žádný strach :wink:
4. led 2010 ve 14:30  • Odpověz
Blondy-myslím,že v klidu naplánovaný císař,kdy budeš lačná a připravená,je snad úplně to nejlepší,co si člověk může přát.Dělám na resuscitačním odd.a vím kolik císařů se denně dělá(opravdu hodně) a jak to může dopadnout,když pak honem,honem...samozřejmě komplikace můžou být vždycky,ale takhle v kldu se snižují na minimum.Ale jak říkám při epidurálu to můžeš částečně taky prožít,nemyslíš?
4. led 2010 ve 14:35  • Odpověz
Áji, já budu rodit v Jihlavě i přesto, že jsem tenkrát nebyla moc spokojená a řekla jsem, že bych příště šla určitě do HB. Teď je ale situace jiná, budu rodit v zimě a nevím, jaké bude počasí, takže nervovat se jestli nebude zrovna kalamita, až budu potřebovat do porodnice, nechci. Navíc chci být tady taky kvůli Tomáškovi a tak. No a taky spoléhám na to, že už mám nějaké zkušenosti a ty neochotné sestry na šestinedělí potřebovat nebudu. Zážitky Ti pak povím, to je jasný :slight_smile: .
To máš na mysli ten placený screening? Jak se jde na krev do laboratoře Ledea a potom na ultrazvuk?
4. led 2010 ve 14:37  • Odpověz
tak to ti rozumím, a myslím, že protivné sestry na šestinedělí jsou leckde...

Jinak já myslím ten standartní neplacený screening v 6.patře v nemocnici
4. led 2010 ve 14:39  • Odpověz
Blondy, no mě se to zdá taky dlouhé a hlavně jsem někdě četla, že ty 3D filmy jsou hodně zátěžové a že pro těhotné nevhodné, ale to nevím, co je na tom pravdy. Tak asi pošlu manžela s nějakým kamarádem :slight_smile: .
Chci se zeptat, jestli Tě taky někdy bolí břicho. Mně teď celkem pravidelně večer. A taky se mi udělala křečová žíla, takže mě už bolí všechno možný :unamused: .
Tak to on mě doktor moožná teď ve středu předá už do porodnice, kam budu chodit i na ty monitory.
4. led 2010 ve 14:43  • Odpověz
lancy, jojo, máš pravdu. Ono když se koukneš na statistiky, sposutu "normálních" porodů končí akutním císařem a pak jsou tam dost často velké problémy, přesně jak píšeš....
Planovaný CS bývá v pohodě a je pravda, že když je při částečné narkoze, v podstatě o nic nepřijdeš. Jen musím ještě zjistit, jak je to s mimi, chtěla bych, aby byla pořád u mne, jenže pokuď vím, tak v Krči dávají na jipku a tam mimi být nemůže. Ale tohle ještě zjistím :wink:

klaruska, no je to tvoje věc, ale já bych osobně nešla. hlavně mi kino přijde docela hlasité a mimi se pak při těch různých zvucích může leknout a to není ideální....
No mě občas bolí břicho v noci, jak se přetáčím z boku na bok. Je to podle mě tím, jak je mimi těžké. Ale jinak ne. Tedy ještě vlastně jednou, ale to jsem chodial celý den na vysokých podpatcích, tak jsem se asi trošku přetáhla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. led 2010 ve 14:48  • Odpověz
Áji, se mnou tam manžel nebyl, ale myslím si, že nebude problém, když půjde s Tebou. O fotečku si musíš předem říct a platíš 100. Dostaneš i zprávu, kterou budeš nosit normálně v těhotenské průkazce.
Akorát až půjdes na ultrazvuk srdíčka, který se dělá na Domě zdraví, tak tam manžela nepustí.
4. led 2010 ve 14:49  • Odpověz
Blondy, vidíš, to s tím leknutím mě vůbec nenapadlo....Něco na tom bude, dám si radši něco romantického v televizi :slight_smile: .
4. led 2010 ve 14:51  • Odpověz
klaruska, to myslsím že je lepší varianta :slight_smile: . Ale jak říkám, je to jen můj názor :wink:
4. led 2010 ve 14:53  • Odpověz
Lancy, jj, dovču jsme si krásně užili, byli jsme na horách a bylo to móóóc fajn.Neschopenku jsem zatím odmítla, ale nevím ani dne ani hodiny :slight_smile: takže dnes jsem v práíci, ale zítra už tomu být tak nemusí.
Blondy děkuju, aha tak už jsem chytřejší, to mi totiž budou zítra dělat + ten NT sceening, bude to stát 400kč, nemusela bych si to enchat dělat, dělají to pak prý ještě v 16tt, ale teď je to prý přesnější, tak jen doufám, že bude vše o.k.
Blondy, tak si to přinejhorším prožiješ na podruhé.A podle toho co slyším mi to jako hrozně hezké nepřijde, já z toho mám hrůzu už teď,ale vím, že ty ses na to těšila.
Klarko, tak držím palce ať ve středu příjdeš jen se samýma dobrýma zprávama.
4. led 2010 ve 14:55  • Odpověz
Blondy-já myslím,že ti malou hned nedají.Nevím,jak to máte v Praze,ale většinou jde rodička(po SC) na pooperační pokoj,taková malá jipka a mimčo dají na novorozenecké.Na té jipce se leží den,dva na pohlídání a pak už je mamča i mimi spolu na šestinedělí.Ještě záleží jestli jestli tě uspí do celkové anestezie nebo jen epidurál.Po celkové ti mimi určo nedají,to je člověk rád,že vůbec dýchá,je to jako po operaci,všechno bolí atd...no ale samozřejmě záleží na té které nemocnici,stavu rodičky,miminka,apod..
4. led 2010 ve 14:59  • Odpověz
lussyn, ty máš NT jenom za 400? :confused: To tedy žiješ v levném kraji :grinning:
Určitě si ho nech udělat, je přesnější, není to to samé co v 16tt. NT je kombinace i s UTZ, zatímco v 16tt je to jenom z krve. Přesnost NT je 83% a tripply v 16tt mají úspěšnost 63%. Podle mě je nejlepší si nechat udělat obojí :wink:
No podruhé asi ne, druhé mimi jaksi není v plánu..... Ale to je jedno, jak o tom píšu, pomalu se s tím začínám smiřovat a vidět ty pozitiva :grinning:
Jold každá porod berem jinak, a je mi jasné, že někdo by bral císaře jako vysvobození. Já hold jak na potvoru tenhle případ nejsem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
4. led 2010 v 15:00  • Odpověz
Blondy, já vím, ale chtěla jsem poradit, tak děkuju :wink: .
A už máš zbalenou tašku? Já zatím jenom pár věcí a vůbec se mi do toho nechce :slight_smile: .
Akorát jsem včera začala chystat postýlku, nainstalovala jsem tam nebesa a kolotoč, tak je to takové hezké. Vzpomněla jsem si, když jsem to takhle chystala pro Tomáška :dizzy_face: . Ono to všechno tak strašně letí....
Lussyn, děkuju a taky Ti přeji, ať Ti to zítra dobře dopadne!
4. led 2010 v 15:01  • Odpověz
klaruska, ne nemám a ještě asi dlouho mít nebudu :grinning: . Já ještě ani nemám vyprano a vyžehleno. Jsem prsotě horzně laxní :sweat_smile: Ani nemám ještě dokoupené všechyn věci, ale ot bych chtěla tento týdne nějayk zvládnout :sweat_smile:

lancy, no ono je to právě všude jinak... Tak když císaře, tak jedině s epidurálem, do celkové bych nešla.... to bych si radši našla nějakou porodnci za Prahou, je jich spousty :sunglasses:
Jinak já za sebou jednu velkou břišní operaci pře lety mám, takže vím, co mě zhruba tak čeká....
4. led 2010 v 15:08  • Odpověz
autor
Blndy, já se na klasický porod taky docela těšila...Do posledku to i na kasiku vypadalo, no a asi hodinu před pláovaným vyvoláním(měla jsem přezrálou placentu) mi bylo řečeno, že budu rodit císařem :astonished: No šok jako blázen, srdíčko až v kalhotech :wink: Rodila jsem v část. anestezii(epidurál?) a nemůžu si stěžovat.Je teda fakt, že jsem pak 2 dny byla na JIP a malýho mi nosili jen na kojení, ale vzhledem k tomu, že jsem byla děsně ospalá a unavená, vcelku mi to bodlo a uteko to jako voda.zpětně vzato jsem ráda, že to bylo tak jak to bylo :wink:
Vy neplánujete druhý?To víš už takhle dopředu :wink: ?
Ahoj Klar, koukám, už to máš za pár :wink: :dizzy_face:
4. led 2010 v 15:11  • Odpověz
Ahoj Kopreti, no uteklo to teď rychleji, než když jsem čekala první. Asi jak mě malej zaměstnává a nebylo tolik času nad vším přemýšlet.
Blondy, já taky ještě nemám vypráno, tak můžeš být v klidu :wink: .
4. led 2010 v 15:16  • Odpověz
kopretina, jé já jsem ani nevěděla, že jsi rodila CS :confused:
Neplánujem, časově to prostě nevyjde.... Jedině, že bychom šli pak zase někam do zahraničí, ale to už moc pravděpodobné není....

klaruska, jé tak to jsem ráda. Ani nevíš, jak jsi mě potěšila :grinning:
4. led 2010 v 15:20  • Odpověz
Blondy, ale zítra si jdu koupit Lovelu a pak začnu prát :grinning: !
4. led 2010 v 15:23  • Odpověz
autor
Blody, jj, ale jak píšu, byl to sice plánovaný bez jediný kontrakce, ale na poslední chvli :wink:
No, Dr. si to vyloženě vyžádal napsat do zpráv od neuroložky, že musím rodit CS-měl strach dávat mi při všech mých komplikacích vyvolávací tabletku/y.Tak jsem dcela zvědavá jak to dopadne druhýho- zatím je všechno úplně jinak, tak uvidíme jak u poodu.. :astonished: :grinning: :wink:
4. led 2010 v 15:23  • Odpověz
Blondy-ty se už nechceš pak vrátit do Itálie?Myslela jsem,že právě tam máte tu práci,která vás tak zaměstnává.Jestli si to už říkala,tak se omlouvám.
4. led 2010 v 15:25  • Odpověz
klaruska, já budu prát v normálním tekutém prášku. Lovela je prý podvod, jsou tam stejné účinné látky jako v ostatních prášcích, jen jich je tam méně. Takže prý stačí normální, dát míň a nejlépe nadvakrát vymáchat s více vody (když to tvoje pračka umí)

kopertina, aha no hlavně že to dobře dopadlo. Ono je to stejně to nejdůelžitější.... Ona je otázka, jestli tě po prvním císaři nechají porodit vůbec normálně, to taky není moc časté, bojí se, že pak může děloha prasknout....
4. led 2010 v 15:27  • Odpověz
autor
Blondy, uvidíme, hlavně ať je vše ok a máme krásný zdravý miminko (holčičku :wink: :grinning: )
4. led 2010 v 15:28  • Odpověz
lancy, jojo, vracím se. Ale tam to máme na dobu "určitou", pak se vracíme nazpátek do čech..... :wink:

kopretina, chtěla by jsi holčičku jo? :grinning:
4. led 2010 v 15:39  • Odpověz
Blondy-aha,tak to alespoň budete mít pěkné vzpomínky a taky zkušenosti ze zahraničí.Jaké máte jménu Blondy pro holčičku?
Kopretinko-přeji ti holčičku,klučinu už máte,tak ať je to pěkně do páru!
4. led 2010 v 15:55  • Odpověz
lancy, jméno ti pošlu to IP, ju? :wink:
Já bych natrvalo v zahraničí žít nemohla, to není nic pro mne.... Ale jako zkušenost dobrý a docela se mi to i hodí. Protože kdybychom zůstali čechách, malinkatá by nebyla :grinning:
4. led 2010 v 16:09  • Odpověz
Blondy-pěkné jméno-zbytek v IP....
4. led 2010 v 16:26  • Odpověz
lancy, odpověď v IP :sunglasses:
4. led 2010 v 16:35  • Odpověz
Blondy-IP :slight_smile:
4. led 2010 v 16:48  • Odpověz
ahoj dámy......
jen pro upřesnění s tím hermelínem - já si vyjela na netu ty jídla spíš abych se mrkla, co všechno zakazují......ale já jsem taková, že si vše v žiívotě dělám podle sebe, takže na nějaké dodržování pravidel moc nejsem.....................
takže ne že bych studovala encyklopedie a pak si nedala nic, co se nesmí..........kdybych pila kafe, piju ho dál, kdybych kouřila, omezím, ale nepřestanu...................prostě se nezblázním. protože takové těhotné, které jsou z toho úplně mimo, mám kolem sebe a není o co stát......................a s tím kinem - to mně zase přijde ujeté, že se mimino v břiše lekne hlasitých zvuků - chápu, že slyší, ale já bych zase nepřeháněla tohle...........tot můj názor.........
jinak já bych do toho kina v pokročilém těhu nešla, ale spíš kvůli sobě, protože i pro mě a to jsem na začátku, to bylo dvě a půl hodky už nepohodlné.........a hlasité to samozřejmě je, ale strašidelné nebo hrůzostrašné klaruš to není, takže tak......................................
co se týče doktora, tak mi to dneska nikdo nebral, asi tam byli jen dopoledne a já volala až odpo, tak zkusím ráno......pořád nevím, jestli se mám objednat radši na tento týden - dneska jsem 5plus0 a nebo až na příští.........
4. led 2010 v 16:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.