• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Holky dobrý tady je to samý IP :grinning: :grinning: My to chceme taky vědět, ale my to stejně víme, nebo se to jméno změnilo? :wink:
4. led 2010 v 17:30  • Odpověz
Lussy-no kde seš? Všechny jste zalezený a tak musíme s Blondy komunikovat jen mezi sebou v ip :grinning: :grinning:
4. led 2010 v 17:32  • Odpověz
ahoj lussyn......
blondy: a proč jste si pořídili malou jen kvůli pobytu v zahraničí?? a po porodu už zůstaneš tady nebo letíš zpátky za manželem?
lancy. tak nepište IP a budte tady....
4. led 2010 v 17:38  • Odpověz
lussyn, nezměnilo :wink:

lauri, ne to ne. Ale ve protož to byla ideální doba, kdy jsem byla "bezprizorní" a byl na to tedy ideální čas. Kdybychom zůstali v čechách, večně bych to odkáládala, pořád by bylo něco důležitějšího....
Nějaký týden tady budu, asi do konce ledna a pak jedu nazpátek, ale autem. Do letadla bych malé mimi nikdy nevzala :wink:
4. led 2010 v 17:49  • Odpověz
blondy: aha, tak to jo.......a žít budete ještě nějaký ten rok tam???

my byli dneska v c&a, tak jsme zase pokoupili něco na mimíse, tak postupně pomaloučku, pořád něco, a taky jsme mu koupili fotodeníček, od těhu do tří let, moc krásný, za chvíli to nahážu do albíčka.......
a chtěla jsem si ještě koupit těhu test jeden a zapomněla jsem na to, tak možná zítra......
4. led 2010 v 17:56  • Odpověz
Blondy-přeji ti, aby vše vycházelo,jak si přeješ!!! Věřím,že to tak bude.... :slight_smile: :slight_smile:

Lauri-nakupejete ve ZL? A copak ten steak,jak to teda dopadlo?
4. led 2010 v 18:45  • Odpověz
lauri, tedy ty nakupuješ takto brzy? :confused:
No nějaký rok a půl a pak se vracíme :slight_smile:
4. led 2010 v 18:53  • Odpověz
lancy: jj, ve ZL........a nakonec jsme byli v jiný restauračce.........takže jiný jídlo......
blondy. jasně, nejsem pověrčivá........nevěřím na takový ty kecy, že když člověk nic nekoupí, vše bude ok a naopak..........to jsou snad větší nesmysly než řešit, jestli si dát kousek hermelínu nebo ne......takže jo, nakupuju, baví mě to.......ale zatím jen co se mi líbí, ne podle nějakých seznamů..... :wink:
4. led 2010 v 18:57  • Odpověz
Ahoj Blondy :slight_smile: Taky mi do IP písni jméno :slight_smile: Sem zvědavá :slight_smile:
Jinak s tím císařem je mi to líto, ale jak sama říkáš, hlavně aby byla maličká v pořádku :grinning: Nemá cenu si na něčem trvat za každou cenu :wink:

Luss: neschopenku mi sice nabízela, ale zatím sem ji odmítla :slight_smile: Je dobré vědět, že tady ta možnost kdykoli je :wink: Mám v práci neuzavřené věci, které chci dořešit a pak uvidíme :grinning: Viróza u mě ještě doznívá, ale už je mi skoro dobře :wink:
4. led 2010 v 19:24  • Odpověz
http://www.novinky.cz/domaci/188292-prvniho-chlapecka-roku-2010-v-jihlave-opustila-matka.html
to je hnus teda......

kali: a k té neschopence ti nabízela jaké vycházky - neřekla ti?? to já chci právě vyzjistit u svého dr......
4. led 2010 v 19:25  • Odpověz
Lauri-vycházky ti může dát i neomezeně,záleží na dr.
4. led 2010 v 19:31  • Odpověz
kali, ok, písnu

lancy, no může, ale oni nechtějí, jen málokterá těhulka má neomezené vycházky.... Protože neschopenku ti můžou dát pouze při rizikovém těhu a pak není důvod, aby těhulka trajdala někde celý den. A pak po nich prý jde socka po doktorech).... Pouze něco jiného je, když z nějakého důvodu nemůžeš dělat své zaměstnání....

lauri, no já to taky nemyslela kvůli pověrčivosti. No každá jsme jiná....
4. led 2010 v 19:44  • Odpověz
lancy: to já právě vím a doufám, že ho na to ukecám......
nebo aspon třeba od osmi do osmi.......... je to na doktorovi, sociálka sice na kontroly nechodí, jen na bonz, ale já bych to nechtěla porušovat, není to dobrý pocit.........
a spousta doktorů ženské prostě nechá doma......
kali: tobě tu neschopenku nabídl doktor proč?
já bych mu řekla, že mám stresy v práci a je mi blbě......

blondy. ne kvůli pověrčivosti? a kvůli čemu? já právě myslela, že kvůli tomuto....
4. led 2010 v 19:51  • Odpověz
Lauri: Na vycházky sem se ještě neptala :slight_smile:
To o té Jihlavě sem teďka viděla v TV a málem sem se u toho rozbrečela :frowning2: Takový mimísek a ještě k tomu nemocný... jak ho tam mohla nechat :frowning2:
Tu neschopenku mi nabídla proto, že dělám v nemocnici - v laboratoři a to je rizikové pracoviště :slight_smile: Jako těhotná na laborku vlastně nesmím ani vkročit.
4. led 2010 ve 20:03  • Odpověz
lauri, bacha na to, sociálka chodí na kontroly nejen na udání. Sice těhulky nechávají většinou v klidu, ale nestojí to za to.
Možná je to u vás jinak, ale já osobně v Praze neznám jediného doktora, který by dal neomezené vycházky... Jedině v případě jako třeba kali, že dělá fakt na rizikovém pracovišti a pracovat v podstatě nemůže, ani kdyby chtěla...
Jinak já nechci být negativní, ale prostě takhle na začátku to není vůbec jisté (tedy těhu není jisté ani v 9m
:pensive: ),statistiky jsou bohužel neúprosné.... A já si nedovedu představit, že už bych něco nakupovala a ono se pak něco stalo :frowning2:. Ale jak už jsme napsala, každá jsme jiná....
4. led 2010 ve 20:37  • Odpověz
no to je právě to, stát se něco může kdykoli, i týden po narození, takže to neřeším..........a statistikama se užírat už vůbec nechci......až se mi něco stane, fajn, budu to řešit, ale do té doby.......proč se tím zabývat - potraty, postižením a podobně.................
dítě může zemřít u porodu, udusit se pupeční šnůrou, matka může umřít při porodu, chlap se ti může zabít v autě nebo prostě riziko je všude, to je život.....................

a s tou sociálkou, u nás na kontroly nechodí, ale jak říkám, neporušovala bych to..........a taky nechci být na neschopence od příštího týdne, ale chci.
A neomezené se u nás třeba dávají..................ty máš takový přehled o pražských doktorech??? :grinning: :grinning: :grinning:

Já nevím, já se snažím přemýšlet pozitivně, taky jsem měla strach, že nemusí být vše ok, ale dokud se něco špatného nestane, tak se snažím na to nemyslet........proto taky nečtu příběhy na koníkovi, které jsou mnohdy smutné až zoufalé, protože bych si hned musela myslet, že každé druhé těhu končí potratem, a to není pravda..........
Proto chodím do této diskuse, protože odmítám číst takové věci, jak něco není jisté...........................

a pokud teda potratím, když ti to mám napsat takto narovinu, tak to oblečeníčko budu mít pro další miminko. Chápu, že máš za sebou dva nebo tři potraty, ale prostě každému se to nestane, a když jo, tak to ještě není konečná. A to, že mám doma hadříky, mi bolest ze ztráty miminka teda už nezhorší......v té chvíli jsou takové detaily tak trošku nepodstatné.

Omlouvám se za upřímnost, ale já to beru takto.
4. led 2010 ve 21:01  • Odpověz
lauri, bereš si všechno moc osobně.....
Navíc nikdo nepsal, že se ti musí stát něco špatného. Musíš číst věci celkově a ne si vybírat pouze to, co se ti hodí....
Pozitivní myšlení je fajn, ale musíš taky myslet realisticky....
No mám kolem sebe dost těhulek a žádná co byla na nemocenské, neomezené vycházky neměla. A z dikuze únorovek je měla snad jen jedna. Ale třeba budeš mít štěstí....
4. led 2010 ve 21:19  • Odpověz
V pohodě, já je nepotřebuju úplně neomezené, ale rozhodně bych nechtěla být na neschopence a mít vycházky dvě hodky dopo a dvě odpo......to je celkem na nic.......
a ty tvoje známé měly všechny špatné pracovní podmínky nebo rizikové těhotenství a nebo chtěla být některá doma protože chtěla??
4. led 2010 ve 21:37  • Odpověz
ahoj holky nevadi ked sa pridam???
baby uz asi idu spat zacina byt vsade mrtvo a ja sa do postele este nechystam
4. led 2010 ve 21:47  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky :wink:

blondy: mojí tetě se malý otočil až těsně před porodem, tak hlavně klídek, a i kdyby ne tak to není konec světa :wink: Vy to zvládnete :wink:

klarus: no já jsem na tom byla minulý týden a úplně v pohodě, rezervovala jsem si pohodlné místa, tam jak je v Cinestaru uprostřed ta široká ulička a ještě dvojsedadlo a ani mi nepřišlo že jsme tam byli tak dlouho, strašně mě ten příběh chytl, záleží na tom jak se cítíš, ale jinak nevidím důvod proč nejít. 3D nedoporučují jen epileptikům v podstatě....
4. led 2010 ve 21:47  • Odpověz
lauri: já mám vycházky od 14-18, u nás nedávají neomezené, bohužel, ale četla jsem o tom, že třeba v Brně to možné je...tak těžko říct, ale vím, že někteří doktoři si to prostě na triko nevezmou.... :confounded:
4. led 2010 ve 22:04  • Odpověz
kramli. a ty seš doma kvůli čemu? na vlastní žádost? nebo z jakých důvodů?
oni doktoři můžou dát vycházky jaké chtějí, záleží jen na nich.........
a co jsem slyšela, tak můj gyndař je takový, že když může, vyjde vstříc.......
4. led 2010 ve 22:16  • Odpověz
lauri: no já jsem byla doma 3 týdny od 19.listopadu s očima, měla jsem zánět spojivek a pak zánět rohovky no a pak už jsem se necítila na dojíždění do práce, tak jsem jen přešla na neschopenku na gyndu. Mám to do práce cca 1.5 hodky busem a navíc začínaly ty chřipkové epidemie, tak jsem to nechtěla riskovat. Navíc to ranní vstávání okolo 6 mi začínalo vadit.... :unamused:
4. led 2010 ve 23:07  • Odpověz
To je ukázka toho co všechno musí žena zvládnout. http://www.rodina.cz/clanek4837.htm
5. led 2010 ve 04:31  • Odpověz
Dobré ranko :wink:

Tabulka 5.1.

miminka:
Laurinka od Sabinečky - 8.12.2009 19:30, 3750g a 50cm
Michall od Lin - 6.12.2009 19:19, 2600g a 46cm

těhulky:
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 26,snž od 03/09, TP: 2.3.2010, dalsi poradna 6/1
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010
15/11: AjaChlapikova - Andrea, 23 let, snž 4/09, 1.7.MA, GS Mamavit, TP: 27.7.2010, další kontrola 22/12
20/11: Lussyn - Lucka, 29 let,snž 6-7/09,kyselina listová, TP: 28.7.2009
9/12 : Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09,kyselina listová, TP 21.8.2010, další kontrola 7.1
15/12: Kali.kal - Mirka, 28 let, snž od 5/09, Femibion, TP 25. 8. 2010, kontrola 25.1.
20/12: Nany 123, 30 let, snž. od 3/09, kyselina listová, TP: ??. ??. 2010
25012: laurinka.22, 22 let, snž. od 11/09, GS Mammavit, TP: 6. 9. 2010

snažilky:
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,............................................ 29 DC,ac.folicum
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, .................................. 19 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž. 03/09, 22.9. revize...................... 15 DC, ac.folicum

sabi: článek docela drsný....mě děsíš :sweat_smile:
5. led 2010 v 09:44  • Odpověz
ahoj děcka,

vy ještě chrápete??? :grinning:
5. led 2010 v 09:45  • Odpověz
ahojky.....
kramli: takže si si o to řekla sama ne........no já uvidím, jak to bude u mého dr, jdu tam příští středu, a na tyto věci je ještě brzo......
5. led 2010 v 10:51  • Odpověz
Ahojte holky,
tak ode dneška jsem ofiko těhulka, dostala jsem těhu průkajde a jakou z ní mám radost si asi dokážete představit :slight_smile: Braly mi testy na vrozené vývojové vady a tak různě, odebraly mi 4 zkumavky krve, měřily, vážily a 18 jdu na kontrolu k dr a má se mnou přijít i tatínek, tak sde už moc těším.
Lauri s tou neschopenkou, mě ji nabídl hned na začátku a řekl mi že mi napíše neomezené vycházky a budu moc být kdykoliv kdekoliv, ale zatím jsem ji nechtěla, ale brzy si ji nechám napssat, vypočítávala jsem si nemocenskou na netu a peněz budu mít hodně, tak mě už v práci nebude nic držet a budu si užívat těhulkování v klidu doma.Určitě si o ní zkus říct za to nic nedáš, já nemám rizikovou práci a nabídl mi to sám od sebe.
Kali ty jsi teda na tý neschopence měla zůstat, asi by to bylo nejjistější.
5. led 2010 v 11:42  • Odpověz
Holky co se týče těch neschopenek a rizikových pracovišt.
Tak já u Sabči na neschopenku nešla.
Zaměstnavatel je ze zákona povinen vás z rizikového pracoviště přesunout na nerizikové dát vám práci , která vás neunavuje a neohrožuje a přitom vám nesmí sáhnout na peníze.
Prostě musí vám dát lehčí práci za stejných platových podmínek takový je zákon.
5. led 2010 v 11:56  • Odpověz
lussyn tak to je super, že jsi ifko těhulka :dizzy_face:

kramli, dík za povzbuzení... Vím že se to občas stává.... Já se ještě nevzdaal myšlenky, že porodím normálně
:grinning:

Jinka dneska jsem ko, moje "nemoc" se ještě zhoršila, skoro nemůžu dýchat. K tomu mě malá horzně tlačí do žeber. To je zas den :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. led 2010 ve 12:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.