• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
blondy, vydrž už jen chviličku a budeš ji mít v náručí :slight_smile:

Luss - gratuluji k průkazce :slight_smile:

Sabi, jj máš pravdu :slight_smile:
5. led 2010 ve 12:43  • Odpověz
aja, já jsem v pohodě. Nějak ani ještě nemám pocit, že bych jí musela vyhánět pryč :grinning: . I když ty žebra jsou občas protivná, ale dá se.....
5. led 2010 ve 12:49  • Odpověz
ahoj lussyn........no vidíš, aspon někdo se našel, kdo ne ja tom podobně jako já................
Můj doktor je fakt skvělý, tak uvidím a snad nebude mít problém........

zaměstnavatel má sice takové a makové povinnosti, ale když je někdo osvč např., tak je to trochu něco jiného......
a to já naštěstí jsem....
luci: taky budu mít dost peněz, proto chci být těhu v klídku doma.....
5. led 2010 ve 12:55  • Odpověz
Cau zeny,

jste naky ukecany :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kali: zive si dovedu predstavit v jaky euforii jsi vcera odchazela od Dr. :dizzy_face: musi to byt super pocit..ja jdu az pristi ST, tak uvidime..

blondy: tak mala si na posledni chvili musela vymyslet takovouhle "jobovku"..kazdopadne nadeje umira posledni a do TP jeste par dni zbyva :wink:

lussyn: blahopreji k prukazce :wink: psala jsi, ze jste byli na horach..lyzovala jsi ? :confused:

lauri: promin, mozna mi to uniklo, ale proc chces jit na neschopenku :confused:
5. led 2010 ve 13:13  • Odpověz
nany, tak ona si to nevymyslela na poslední chvíli . On je to její standartní poloha už od začátku :grinning: Akortá chvilku to vypadlo nadějně, že se otočí, ale nezdařilo se... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. led 2010 ve 13:16  • Odpověz
blondy: vim, ze jsi nejak psala, ze zkusis cviceni, jestli se neotoci spravne..a zrejme to nezabralo :sweat_smile:
5. led 2010 ve 13:24  • Odpověz
nany: tak to jdeme k dr. stejně, taky jdu příští středu......
a na neschopenku chci jít jen tak, protože si platím nemocenské a budu mít tím pádem dost velkou nemocenskou.
5. led 2010 ve 13:33  • Odpověz
lauri: tak snad nam to dobre dopadne :wink:
aha, takze Tobe se vyplati radsi marodit :confused: to ja bych prisla o pulku platu :unamused:
5. led 2010 v 15:24  • Odpověz
nany, no já už bych už teď neměla, prý už je na to velká a že jí to dost bolí a mohly by jí vzniknout zhmožděniny a trápit se mi jí nechce. Navíc tím že mám placentu vepředu pak vznikají i zhomždeniny placenty.... Takže mi zbývá jen ta baterka :grinning: Ale na tu reaguje jen někdy, asi jen když se jí chce :grinning:
5. led 2010 v 15:35  • Odpověz
blondy: baterka :confused: :confused: :confused:
5. led 2010 v 15:59  • Odpověz
nany, jojo, světlo z baterky prosvítí břišní stěnu a jelikož je mimi zvědavé, jde se podívat co to je. takže když mu svítíš směrem od hlavičku dolů, je možné jí tak posunout tam kam chceš. Ale na každé na to reaguje a nebo se může otočit... Malá jak kdy. Ale je to dobré, že je to svobodná vola miminka, takže se mu u toho nemůže nic stát, ne jako u toho cvičení....
5. led 2010 v 16:04  • Odpověz
nany: jj, věřím tomu, že to bude ok......
a jj, vyplatí, protože jsem se pro to předem rozhodla a platím si to nejvyšší možné nemocenské....
5. led 2010 v 16:31  • Odpověz
Dobré ránko koťata :slight_smile:

dneska už máme 3 krále, tak jsem včera večer sundávala vánoční výzdobu a už se budu těšit na jaro :grinning:
6. led 2010 v 07:05  • Odpověz
Dobré ránko všem,
Aji-obávám se,že jara se jen tak brzy nedočkáš :grinning: ,páč u nás na moravě celou noc i teď hustě sněží a všude je krásně jako v mrazíkovi :slight_smile: takže já vánoč.výzdobu ještě ponechám... :wink:

jinak jsem to dnes dostala a začínám 1 DC.Ale od tohoto měsíce už naostro,tak se nechám překvapit,co se z toho vyklube.No mám vás-těhulky,co dohánět :sunglasses:
6. led 2010 v 07:46  • Odpověz
Tabulka 6.1.2010

miminka:
Laurinka od Sabinečky - 8.12.2009 19:30, 3750g a 50cm
Michall od Lin - 6.12.2009 19:19, 2600g a 46cm

těhulky:
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 26,snž od 03/09, TP: 2.3.2010, dalsi poradna 6/1
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010
15/11: AjaChlapikova - Andrea, 23 let, snž 4/09, 1.7.MA, GS Mamavit, TP: 24.7.2010, další kontrola 12/1
20/11: Lussyn - Lucka, 29 let,snž 6-7/09,kyselina listová, TP: 28.7.2009
9/12 : Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09,kyselina listová, TP 21.8.2010, další kontrola 7.1
15/12: Kali.kal - Mirka, 28 let, snž od 5/09, Femibion, TP 25. 8. 2010, kontrola 25.1.
20/12: Nany 123, 30 let, snž. od 3/09, kyselina listová, TP: ??. ??. 2010
25012: laurinka.22, 22 let, snž. od 11/09, GS Mammavit, TP: 6. 9. 2010

snažilky:
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,............................................ 01 DC,ac.folicum
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, .................................. 19 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž. 03/09, 22.9. revize...................... 15 DC, ac.folicum
6. led 2010 v 07:54  • Odpověz
Krásné ráno mláďátka :slight_smile:
Tak kdepak se všechny zašíváte?Nějak nám to tady vázne, šup šup vylezte z dir a pojďte drbat :grinning:
Lancy, tak teď už na ostro jo.Tak to moc držím palce, aby vám to co nejdříve vyšlo, myslím, že to nebude dlouho trvat, ale nebudeme předbíhat, a budeme ti držet palce.
Ájo, tak ty už jsi dala pryč vánoční výzdobu?No já asi o víkendu vše taky uklidím a zas až za rok.
Jak vůbec dopadla Kopretinka u dr?Neměla tam být včera?
Lauri co ty, kdy jdeš k tomu dr?Ty napínáš holka jedna, jsem zvědavá kolik drobečků máš v bříšku.Už ti MS mešká 14 dní, to já byla poprvé u dr. a už tam bylo miminko krásně vidět.
Blondy co ty, jak jsi na tom?
6. led 2010 v 09:24  • Odpověz
lancy, tak budu držet palečky, aby to vyšlo a přesunula jsi se do horní tabulky :dizzy_face:

lussyn, no já jsem úplně v pohodě. Nemoc vypadá že je na ústupu,takže dobrý.... A malá je velká cestovatelka, včera večer se mi zas otočila a má hlavičku na kyčlí. Takže ještě kousek a bude otočená. Jen je otázka, jestli se zas nevrátí nazpátek, člověk u ní nikdy neví :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
6. led 2010 v 09:32  • Odpověz
Blondy,Lussy- díky,sama jsem zvědavá, jak to se mnou bude...určitě to zas nepůjde,už se vidím :unamused:
Holky,tady je tolik snížku,že jsem se ani nemohla vrátit z nákupu domů :sweat_smile: Jak jste na tom v čechách?
Blondy-takže malá je taková cestovatelka,jo? No asi bude tak trošku po tobě,viď? :grinning:
Lussy-gratuluji k tý průkazce!!!! :slight_smile: Jak se jinak cítíš?
6. led 2010 v 09:43  • Odpověz
A zkoušíš to s tou baterkou?Ještě má čas, ona to holka zvládne, věř jí :wink: Tak hlavně, že už se cítíš lépe, to je dobře.A co jinak celé dny děláš v tomhle počasí?
Nany ještě k tomu lyžování.Ptala jsem se dr jestli lyžovat můžu, tak mi řekl, že to záleží na mě.Ale netroufla jsem si, nebyli zrovna ideální podmínky na lyžování, sníh byl dost namrzlý, tak jsme to oželila a procházela se.Máme zamluvené hory ještě na dva prodloužené víkendy, tak uvidím,možná si párkrát sjedu a když ne, tak neva.Už to mám domluvené s miláčkem na příští rok, on bude trajdat s kočárkem a já se budu lyžovat :grinning: Ty se chystáš na lyže?
6. led 2010 v 09:44  • Odpověz
lancy, v Praze nic moc.... No jo, asi bude po mně, nebo spíš po manželovy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

lussyn, baterkou jo, tu mám povolenou, na cvičení už je moc velká.... No ona už moc času právě nemá, už je hodně veliká a poloha je v té době už stabilní. Tedy měla by být, ale u ní jaksi není.... Uvidíme jak příští týden,protože CS se vždy plánuje o něco dřív než je TP....
Co dělám? Tak všechno možný,já toho mám docela dost, různé zařizování, dokupování věcí, pak jak jsem tu nebyla, tak mě pořád někam někdo zve... K tomu jsem si vzala i nějakou práci, když jsem v čechách, tak nemůžu jen tak zahálet... :grinning:
A co ty, byal jsi už na tom NT sreeningu? :confused:
6. led 2010 v 09:54  • Odpověz
Lancy nestraš, proč by to nešlo po tý antikoncepci budeš těhule jen se otřeš o manželovo trenýrky :grinning: A žádný, že to nepůjde nechci slyšet, jasný?A co babička, je to lepší?Momentálně se cítím úplně skvěle, bříško krásně roste, tak mi dělá radsot, nevolnosti docela ustupují a ten hlad už je také menší, takže se začínám cítit dobře.Všera mi sestřičky daly doporučení na těhu cvičení a na těhotnské kurzy, tak se půjdu příští týden objednat, už se moc těším na to cvičení, potřebuju něco dělat.
Blondy, tak hlavně, že se nenudíš.Příští týden ti řeknou jak to tedy bude?A když se malá neotočí, tak už ti předběžně řekli, kdy by ti to dělali?
Na to NT sreeningu, no nevím na čem jsem byla :grinning:Vzaly mi 4 zkumavky krve na vývojové vady na krevní skupinu, pohlavní nemoci a nevím co ještě, a dostala jsem plno žádanek na různá vyšetření, která mě v průběhu těhotensvtí čekají, tak už mám zaplněný diář samýma vyšetřeníma, každý měsíc mám minimálně jedno.18.1. jdu k dr. má jít se mnou i miláček podívast se na miminko.
Jinak holky chtěla jsem se zeptat, kdy je vhodné oznámit zaměstnavateli těhotenství?Já dělám vedoucí značkové prodejny a příští týden jedu na firmu na bilanční schůzku, kde se dozvím plno nových informací, které se budou týkat tohoto roku a nevím zda jim to nemám říct, aby místo mě jela zástupkyně, protože už v práci asi dlouho nebudu a ona by pak neuměla pracovat s tím, co já se na té bilanční schůzce dozvím, budou to dost zásasadní věci.Ale zase nechci říkat, že půjdu na neschopenku :frowning2:Nevím si s tím rady.
6. led 2010 v 10:06  • Odpověz
luss, přesně z toho důvodu jak píšeš bych jim to řekla. abys měla čisté svědomí až odejdeš z práce
6. led 2010 v 10:10  • Odpověz
ahojky drbničky..........
luss: tak konečně jsi tady ty................a doufám, že až nebudeš chodit do práce, že budeš na koníka chodit i z domu................jinak z tohoto důvodu už bych to taky zaměstnavateli řekla, bude to od tebe férové...........
teda holky, u nás tak strašně moc sněží, že už je tady teda dobrá vrstva..........
lussyn: k doktorovi jdu přesně za týden a hodinku a půl :grinning: :grinning: :grinning: ale už aby to bylo, to ti řeknu......
6. led 2010 v 10:16  • Odpověz
Ty už jsi to taky řekla, viď.Jenže já nevím jak jim to říct, přeci jim nemůžu říct, že od 18 budu na neschopence, bojím se aby mi nesebrali peníze nebo něco, a když jim řeknu, že jsem těhotná, tak mi řeknou, že proto přeci můžu jen na školení, tak nevím.
6. led 2010 v 10:17  • Odpověz
já bych jim řekla, že ze zdravotních důvodů budu muset brzo nastoupit na nemocenskou. a proto si myslíš, že je lepší, aby jela kolegyně, aby ty informace pak mohla využít................
proč by ti měli sebrat peníze, vždyt osmnáctého je za chviličku a mateřská se počítá z uplynulých dvanácti měsíců.......
6. led 2010 v 10:21  • Odpověz
lussyn, tak ta krev na vývojové vady je část NT a ještě by k tomu měl být UTZ, kde budou mimi měřit šíjové projasnění a zjišťovat přítomnost nosní kůstky. Ale to by možná odpovídalo timu 18.1, musí se to udělat do 13+6... To víš no, takhle na začátku to jsou samá vyšetření :grinning:
Tak už pomalu končíš I. trim, II je nejlepší :wink:
No v pondělí jdu na další kontorolu a uvidíme, kam bude mít hlavinku. Jinak když bude KP, bude se císař muset naplánovat, protože plánovaný se dělá v průběhu 39tt, což už je v podstatě za chvíli....
K tomu oznámení, ze slušnosti k zaměstnavateli by to mělo být po ukončení II. trim, aby byl čas najít a zacvičit vhodnou náhradu.... Takže jestli se k tobě chovali slušně, chovala bych se k nim taky tak. Řekla bych, že jsem těhu, ale že je to rizikové a že budeš muset jít na nemocenskou... Ale že by jsi ráda všechno předala :wink:
6. led 2010 v 10:21  • Odpověz
luss, já jdu taky 18.1. na ten NT screening :slight_smile:
6. led 2010 v 10:27  • Odpověz
Lussy-já bych to udělala,jak říkají holky.Raděj bych to zaměstnavateli řekla,nemá smysl jednat nefér,však to není nemoc a každý s tím musí počítat,že chceš mít děti,je to přirozené :wink: A peníze ti snad vzít nemůžou,pročpak? A že máš rizikový těhu je dost velký důvod,aby jsi šla na PN.
Blondy-už to máš za pár!Už máš tedy sbaleno? :grinning:
6. led 2010 v 10:34  • Odpověz
lancy, nemám :grinning:
6. led 2010 v 10:39  • Odpověz
Teda holky vy jste hlavičky, Lauri řeknu to přesně jak jsi napsala.
Lauri ježiš ještě týden a hodku a půl, jo :grinning: no ten nás tedy nechává napnuté :grinning: A jak se cítíš.Necvháš si tu neśchopenku napsat hned?
Ájo, fakt?Tak to je super, že půjdeme takhle spolu.
Blondy dnes jsem přesně 11+1, takže ještě týden a to nejhorší máme snad za sebou.I když už teď jsme dál jek napoprvné, tenkrát jsem na fotce z UTZ neměla tokové krásné miminko jako teď, to tam byl jen takový flíček, který jsem teď měla, když jsem si šla pro potvrzení těhu, coý už dr muselo být divné, ale nic neřel, no teď už se v tom pitvat nechci :angry: .No a ta průkazka, to je něco úžasnýho, jakou já z ním mám radost, pořád si v ní listuju a už ji znám snad nazpamět,blázen, no, jak málo stačí ke štěstí.
Blondy, takže kdyby ti dělali císaře, tak by jsi třeba už někdy příští nebo přes příští týden rodila, jo?Ty bláho.
6. led 2010 v 10:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.