• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Lauri jasně, že budu chodit na koníka i z domova.Včera k nám přiletěl opožděný ježíšek, konečně jsem si koupili ten note book, neřeknu ti jaký je, podle mýho miláčka úplně nejlepší, já ti jen řeknu, že je nádhernej, takovej lesklej s nějakým motivem na přední straně, má nějaké tlačítka doteková a dokonce což jsme ani nevěděla, že existuje má dálkové ovládání, tak jsme ho hned večer zkoušeli proto jsem ti psala na FB tak pozdě :grinning: Takže teď už mě v práci vůbec nic nedrží, v kontaktu se světem budu i z domova :grinning:
6. led 2010 v 10:57  • Odpověz
Luci, já jsem i ráda, že mě sestřička objednala až na ten příští týden, víš ted by ještě nemuselo být třeba srdíčko, tak budu i radši, i když to čekání je šílené........
a neschopku určitě ne hned, to až po těch dvou třech měsících........
a ten notebook je fajn......
6. led 2010 v 11:04  • Odpověz
Lauri-hlavně se tím čekáním nestresuj,víš sama,jak ten čas letí,za chvilku už budeš z toho nejhoršího venku :wink:
Lussy-skoro ti závidím,že už budeš doma.Já se na to tak těším,no snad si to užiju :sunglasses: My,co pracujeme ve zdravotnictví totiž jdeme na PN hned,je to rizikové pracoviště a dr.píšou neschopenky hned,takže se na to těším,jak budu 9 měsíců doma :slight_smile:
6. led 2010 v 11:13  • Odpověz
jo, Luss jsme stejně, já jsem dnes 11+4 takže to prožíváme pěkně spolu :grinning:
6. led 2010 v 11:15  • Odpověz
lancy. tak to je super, že budeš doma celou dobu, no já se na to taky těším, ale hned by mi to bylo blbý................
a nestresuju se čekáním, jen už se na to těším...................ale to uteče, má tolik věcí na práci, že je to v pohodičce.....

a vám teda dávali doktoři fotečku hned na první prohlídce???
6. led 2010 v 11:17  • Odpověz
lussyn, přesně tak, teď pomalu končím 37... Takže bych to viděla někdy na začátek toho přespříštího týdne :wink: . Ale uvidíme, já pořád tajně doufám, že se dootočí... A pak yb to bylo asi později, zatím to na přirozený porod fakt nevypadá.... Ale ono se to bočas dá dopředu těžko předpovědět :slight_smile:
Jo a to nevíš značku toho notesu? :grinning: Ale tak lhavně že se ti líbí.... :wink:

lancy, no mám kamarádku doktorku, teď je v 7 měsíci a odmítla jít nemocenskou, ale přijde mi to trošku nezodpovědnost.... Takže je dobře, že ty by jsi šla hned :wink: . Já z principu nesouhlasím, aby ženské chodili kvůli fyziologickému těhu na neschopenku (to tedy luss nemyslím na tebe, jestli si dobře pamatuju, psala jsi, že nějak dlouho dojíždíš, to je pak taky něco jiného :wink: ), ale zas riskovat v nemocncici... A to ona i operuje všechno, ale vymluvit si to prostě nenechala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. led 2010 v 11:21  • Odpověz
blondy: a proč s tím nesouhlasíš? je to přece každého věc a každý má jiné pracovní podmínky ne?
6. led 2010 v 11:29  • Odpověz
tak blondy, ta doktorka je trošku blázínek, nešla bych pod kudlu těhotný ani za nic :grinning:
6. led 2010 v 11:29  • Odpověz
Ájo pěkně jsme si to spolu naplánovaly :grinning: Jak ti je?
Lauri, chápu tě, já tu první kontrolu taky co nejdýl odkládala, pořád jsem se bála, a máš pravdu, že ten příští týden už to srdíčko už určo bude.Fotku mi dal hned, poprosila jsem ho o ni, takže v tom problém není, dá ti ji myslím, kdykoliv si o ni řkneš, stejně si ji zaplatíš, tak jemu to nic neudělá.Ten týden uteče jako voda.
Lancy jakých 9 měsíců?Potom dalších pár let :grinning: :grinning: Ale aspoň si to těhulkování krásně užiješ, když budeš v klidu doma.
Blondy uvidíš, jestli je to vaše dítě aspoň trochu po tobě, tak si stejně udělá to co bude chtít a třeba se den před porod otočí, dělá jen forky, víš :grinning:
Jasně že vím tu značku je to HP, ale neptej se mě ja nic víc, vím jen, že je černej a hezkej :grinning: :grinning:
Když už tady pořád řešíme ty neschopenky, tak já si myslím, že když tady ta možnost je, tak proč ji nevyužít.Samozřejmě, každý zvažuje asi hlavně finanční stránku, což je asi důležité, já osobně bych na neschopenku asi ani jít nechtěla, ale když ti to dr nabídne, tak tě to nakousne a začneš o tom uvažovat.A když máš slušnej příjem a manžel taky a neřešíš nějakých pět tisíc rozdílu, tak není co řešit, si myslím.Seš doma v klidu a užíváš si bříškování :slight_smile:
6. led 2010 v 11:35  • Odpověz
lussyn. já s tebou souhlasím, ne každý má asi tu možnost a ne každému se to vyplatí.........
a já třeba si platím nemocenské a vyplatí se mi to velice..........budu brát dost peněz a můžu být v poho, ted jsem pořád v autě někde na cestě a to taky není dobrý, najezdím denně desítky kilometrů. a díky manžově výplatě to ani řešit nemusím, ale když ta možnost je a platím sociálce, tak proč si to nenechat zaplatit...............
6. led 2010 v 11:40  • Odpověz
Vy jste teda ukecaný no vás dočíst je pro mě skoro nadlidský výkon.
Dneska je u nás skoro sněhová kalamita někam se dostat tak to je mazec ještě že mám auto.
Jenže to klouže jako blázen a háže to do smyku každý jede krokem takže někam se dostat je časově náročné.
Nicméně jsme stihli dneska i cvičení.
Sabinka se mnou cvičila a Laurinku jsem měla v sedačce takže to šlo.
Ted jsem dala sabču spinkat lauru krmím a pak jdeme na vyšetření nožiček. A ještě mám lítání po úřadech ale to už nechám holky asi doma tatínkovi je to mazec udržet pozornost obou,někam zaparkovat obě vytáhnout z auta, dojít někam a držet sabču za ruku do toho tašku a kabelku a ještě lauru v autosedačce. Občas si připadám jako ježíšek.
6. led 2010 v 11:43  • Odpověz
lauri, napsala jsem z principu. Protože těhu není nemoc a my nejsme tak bohatý stát, aby jsme si to mohly dovolit. A jak psala sabinecka, zaměstnavatel má povinnost tě převést na práci, která je pro těhotné vhodná...
Jsou vyjímky jako zdravotníci a pod, tam s tím souhlasím, riziko je tam velké....
Ale je to každého věc, nikoho za to neodsuzuju, když to stát umožňuje.....

aja, no ona trošku je. :grinning: Ale jinak chirurg je to výborný :grinning: . Já se jí spíš divím, že se jí chce s těmi dezinfekcemi a vším pracovat, ale je to každého věc, přemlouval jí snad každý....

lussyn, no to nejem po mně. Manžel je v tomhle ještě horší než já :grinning:
Tak hlavně že je hezký, to je nejdůležitější :grinning: Je tedy pravda, že já jsem částečně taky vybírala podle barvy (nechtěla jsme klasiku černou, stříbrnou a tak), ale pro mne v notesech je jenom jedna značka, kterou uznávám, tak jsem to měla docela jednoduché....
6. led 2010 v 11:44  • Odpověz
Blondy-něco ti řeknu.Já taky znám doktorku,která čekala ve svých 39 letech první dítě,velká kariéristka,zaměstnaná va více špitálech,na RZP.Dělala až do mateřské!!S břichem jako balon uspávala lidi na op. sálech,tím samozřejmě dýchala anesteziologické škodlivé plyny...se sanitou sbírala po ulicích agresivní opilce...pracovala na infekčním resuscitačním odd,odkud každá těhule utíká hned v prvním měsíci...a argumentovala to tím,že zkouší,co tělo vydrží!!!! To normální člověk nepochopí.Už i doktoři ji říkala ať toho nechá,ale ona ne.K tomu si občas čoudla cígo a držela dietu!!!! No a nakonec se jí narodila zdravá krásná holčička,která ani nepláče,spinká a papá...po třech měsících se opět vrátila do práce.....
Hold jak vidíte každá jsme jiná!!!! Nepřeji nikomu nic zlýho,ale spousta žen chce dítě,bojí se,dělají vše nejlepší proto,aby bylo zdravé a mnohdy o to příjdou a někdo se k tomu staví zase takhle.Zdá se mi to trochu nespravedlivé,ale takovej je život.
6. led 2010 v 11:45  • Odpověz
lancy,pěkný :grinning:
Tak doufám, že tahle kamarádka bude mít podobné štěstí.... Mně to u ní překvapilo o to víc, že se snažili asi 3 roky....
Jinak máš pravdu, každá jsme jiná a je to každého věc a jeho zodpovědnost.... :wink: A život není spravedlivý, bohužel....
6. led 2010 v 11:54  • Odpověz
Já myslím,že první těhotenství skoro ve 40 letech je rizikové samo o sobě...a někdy to člověk nepochopí,že tak inteligentnía chytří lidé se takto chovají..no každý je strůjcem svého štěstí....
6. led 2010 ve 12:11  • Odpověz
holky, jak to máte vymyšlené s mateřskou???

já si chci vzít tu zrychlenou volbu čerpání a to 11400Kč na 2 roky a cca rok po porodu chceme druhý a pak už tu střední volbu 7600 kč na 3 roky
6. led 2010 ve 12:21  • Odpověz
aja: to je sice pěkný - ale jsou tam dva otazníky - dosáhneš svým platem na tu dvouletou variantu? to totiž nemůže čerpat každý..l.........a druhá věc - co budeš dělat s dvouletým dítětem, když neotěhotníš hned, jak si naplánuješ?
já zase chci jít hned na tři roky, protože u toho si můžeš neomezeně vydělávat.......a pak druhé
6. led 2010 ve 12:23  • Odpověz
Lancy napsala jsi to pěkně a pravdivě, ty co si miminko moc přejí berou vše zodpovědně, nakonec na to nějakou nespravedlivostí doplatí a ty které to berou na lehkou váhu, mají většinou štěstí.
Sabi, tak hlavně na těch silnicích opatrně, to musí být o nervy mít za sebou dvě děti.Sabinka je šikulka, že ti takhle pomáhá a stará se o LAurinku, máš v ní pěknou chůvu.A co ta klíční kost, už je to dobré?
6. led 2010 ve 12:28  • Odpověz
lauri, ty jo tak to jsem nevěděla s tou výší platu - to musím propočítat, teď zrovna sjíždím stránky MPSV, a to pokud neotěhotním hned, tak to řeší pracák a to by bylo aby se časem nepodařilo. DO práce určitě nepůjdu s malým miminkem...
6. led 2010 ve 12:35  • Odpověz
jj, tak to jo........já si to radši rozložím, mohla bych tu dvouletou mít, ale kašlu na to, sedm nebo jedenáct, to je mi už jedno a radši budu mít ty tři roky jisté................
6. led 2010 ve 12:38  • Odpověz
lauri, tak jsem to propočítávala a měla bych se vejít bez problémů, pokud jsem to tedy správně spočítala :slight_smile:
6. led 2010 ve 13:02  • Odpověz
Tak nad tím jsem tedy ještě vůbec nepřemýšlela a ani nevím jak to teď s tou mateřskou je.Ve zprávách jsem slyšela, že o tom teprve tento týden snad budou jednat, tak nevím co si na nás vymyslí, ale po dvou letech bych do práce nešla, to mi přijde moc brzy, takže zůstanu doma tři roky ať je to jak je to.ÁJo to máš dobře naplánované, takhle je to asi nejlepší.My tedy ještě druhé dítě neplánujeme, takže anio nevím kdy ho chceme.Ale vzhledem k tomu kolik mi je, tak asi moc času na druhé nemám :grinning: :grinning: Ty jo já budu stará maminka :grinning: :grinning:
6. led 2010 ve 13:56  • Odpověz
Lussy-nechej těch řečí o věku :grinning: !!! Seš mladá šikovná holka a budoucí maminka a moc ti to bude slušet!!Žádný řeči o starých mamčách :angry: :grinning: Nebo budu mít za chvíli schízu,že už jsem něco prošvihla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. led 2010 ve 14:08  • Odpověz
Já to mám taky v plánu udělat jako Laurinka, obě děti na tři roky :grinning: Na tu první dvouletou nemám nervy :frowning2:
6. led 2010 ve 14:16  • Odpověz
No ja Lancy jenže nejhorší na tom je, že je to pravda.Nikdy bych si nepomylsela, že budu své první dítě rodit až ve třiceti.I když si připadám tak na 25, ten věk tam už je ať chci nebo ne :grinning: Ale neboj.
Kali takže dvě děti během tří let jo?No Laurinka je horká kandidátka, že se ji to povede hned napoprvé :wink: Viď Lauri, dvě jednou ranou :slight_smile:
6. led 2010 ve 14:23  • Odpověz
Ahoj Holky :wink:
Tak jsme doma z poradny :wink: Vše ok :wink: Akorát nějaké kvasinky se objevily, ale dostala jsem nějaké prášky na to a do tří dnů bych měla být ok :wink:
Mimi v pohodě a dnes jsme mu koupili kočárek :wink:

Tabulka 6.1.2010

miminka:
Laurinka od Sabinečky - 8.12.2009 19:30, 3750g a 50cm
Michall od Lin - 6.12.2009 19:19, 2600g a 46cm

těhulky:
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 26,snž od 03/09, TP: 2.3.2010, dalsi poradna 20/1
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010
15/11: AjaChlapikova - Andrea, 23 let, snž 4/09, 1.7.MA, GS Mamavit, TP: 24.7.2010, další kontrola 12/1
20/11: Lussyn - Lucka, 29 let,snž 6-7/09,kyselina listová, TP: 28.7.2009
9/12 : Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09,kyselina listová, TP 21.8.2010, další kontrola 7.1
15/12: Kali.kal - Mirka, 28 let, snž od 5/09, Femibion, TP 25. 8. 2010, kontrola 25.1.
20/12: Nany 123, 30 let, snž. od 3/09, kyselina listová, TP: ??. ??. 2010
25012: laurinka.22, 22 let, snž. od 11/09, GS Mammavit, TP: 6. 9. 2010

snažilky:
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,............................................ 01 DC,ac.folicum
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, .................................. 19 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž. 03/09, 22.9. revize...................... 15 DC, ac.folicum
6. led 2010 ve 14:25  • Odpověz
Jé ahoj Kramli, no tak to jsou krásné zprávičky, hlavně, že je vše o.k.Neboj kvasinka bude brzy pryč.Tak vy už máte kočárek?A jaký jste vybrali?
6. led 2010 ve 14:28  • Odpověz
Ahoj Kramli-to je dobře,že je všechno fajn!!! A jakýpak máte ten kočárek,je to ten Firkon?Jsme zvědavky,že?
Tak teda koukám,že jste se všechny rozhodly rodit jako jablůnky :grinning: a to je dobře.Taky bych to chtěla stihnout,aby byly od sebe tak o dva - tři roky.
6. led 2010 v 15:20  • Odpověz
Jak vidím, pletete si tu dva pojmy, mateřskou dovolenou a rodičovskou :grinning: . Mateřská je zhruba první půlrok a je to podle platu, pak je rodičovská a tu si můžeš vybrat. Jinak na dvouletou variantu musíš mít nějakých 16500 hrubého, což asi není v dnešní době žřádný problém....

lussyn, jinak mateřskou od 1.1 snížili a to poměrně citelně. Ale prý by se to na jaře mělo zas dát do původní verze.... Takže vád by se to asi týkat nemělo....

kramli, tak hlavně že je vše ok :slight_smile:

lancy, no ale ono někdy bohužel ženským nic jiného nezbývá, než mít dítě ve 40... Když nemáš chlapa nebo pořádné zázemí, co má člověk dělat....
6. led 2010 v 15:30  • Odpověz
Blondy já si to tedy nepletu :wink: , vím jaký je rozdíl mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou :slight_smile:
6. led 2010 v 16:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.