• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
lussyn, to já nepochybuju o tom že to víš :slight_smile: . Ale nevím kdo to psal, někdo to měl špatně, proto jsme to napsala... Ono se to dost plete, hlavně na druhou stranu, stejn je to jen název..... :wink:
6. led 2010 v 16:43  • Odpověz
autor
Ahojky :slight_smile:
taky říkám všeobecně mateřská(MD i RD) a chápu rozdíl :wink: A RD jsem u Domči měla na 3 roky a u druhýho dám taky-jak tu někdo psal, nedovedu si představit odejít od 2-letýho mimča do práce, i toho tříletýho se mi nechce dávat do školky, asi to ponesu hůř jak on :wink: :frowning2: Aji a plánovat po 2 letech druhý je sice hezký, ale třeba já taky chtěla brzičko druhý, pak jsem odila CS a tzn během následujících 2 let (gyndr. mi říkal dokonce 3 roky) nerodit.No a navíc jsem si pak říkala, že ani není tolik času užít si to první mimi-jestl mě chápeš, prostě mi to pak přišlo líto, jakobysme se měli vzájemně o něco připravit, tak jsem to posunula tak aby mi to vycházelo z RD na MD :wink: a i tak mi občas přijde líto, že co když nebudu mít už na Domču tolik času a energie, kolik by si zasloužil :wink:Ale jinak vám samo fandím :wink:
Tak jsem tuhle marně zadoufala, že už mě ty nevolnosti přešly...Kulový leda, včera jsem celý den ležela, dnes taky, ještě že je teď MM doma a postará se o malýho a nákupy...
Jinak zítra jdu ve 12,50 k Dr. tak mi držte palečky, ať nedojdu s obovkou :wink: :sweat_smile:
Mějte se kásně, zítra se ozvu, jak jsme dpadli(jako posledně se děsně těším a mám bobky zároveň, ale to asi skoro každá tady, co?)
6. led 2010 v 16:52  • Odpověz
kopertinko, chtěla jsem se tě zeptat, měla jsi po císaři malého hned u sebe? :confused: A nebo ti ho první den dva akorát nosili?... Předem dík za odpověď :slight_smile:
6. led 2010 v 17:00  • Odpověz
Kopreti to je jasný, že ti držíme palce, úplně všechny co máme.Tak se těším na dobré zprávičky.
Blondy :slight_smile: já vím :slight_smile:
Holky jak jsem dnes psala, že mě přešel ten vlčí hlad, tak to jsem asi psala v době, kdy jsem měla plné bříško :grinning: Mám děsnej hlad, teď jsem dochrupkala jablíčko, před tím, jogurt, banán, mám tu ještě jeden banán tak si ho asi dám.K večeři budeme dělat grilovanou rybičku se šopákem, tak to už domů asi nevydržím.Pořád mám chuť na rohlíky, ale na ty obyčejný, né žádný celozrný, a ty jsem už nekupovala tak šest let a teď, bych je mohla jíst denně. :slight_smile:
6. led 2010 v 17:01  • Odpověz
lussyn, jen si dej. Asi tvoje tělo potřebuje rychlou energii a to bílé pečivo je :grinning:
6. led 2010 v 17:05  • Odpověz
lussyn: já mám ten hlad šílený a pořád........................byli jsme ve městě a já mám celou dobu chut na vajíčko na měkko, tak si ho musím jít uvařit......................ale jinak jím pořád, hlavně do sebe mezi jídlama cpu cini minis s mlékem nebo bebečka s jogurtem, to je aspon syté, akorát se to má snídat, tak snad nebudu hned jak bečka........
6. led 2010 v 17:06  • Odpověz
Blondy-chápu,že některé ženy rodí až ve 40 protože to jinak nešlo,ale tohle jsem myslela na tu dr.ona budovala kariéru a peníze i chlapa měla,takže sem tím chtěla říct,že se na svůj věk a stav se moc neopatrovala...chápeš mi. :wink:
6. led 2010 v 17:22  • Odpověz
Moje tělo potřebuje energii pořád.Říkala jsem miláíčkovi, mám v sobě něco co měří tak 3 cm ale energii ze mě saje neskutečně.Ale asi není dobré ty bílé rohlíky jíst, ne?Nechci být jak bečka.
Lauri tak cini minis já miluju a bebe taky, ale ty si k snídani občas dám, ale cini minis teda ne, to je kalorická bomba, jenže to ty si můžeš dovolit.Holky já nevím jak vy, ale já mám chutě na samá nezdravá jídla, která jsem dřív vůbec nejedla.Třeba knedlíky s vajíčkem, to jsem jedla tak jednou za dva roky, a teď nedávno jsem z ničeho nic na ně dostala chuť.Naštěstí ěm brzy přešla.A pořád mám chuť na čočku a harachovou kaši a taková jídla :grinning: Ale nebudu mu dávat všechno co chce, moc si vymejšlí :grinning: :grinning:
6. led 2010 v 17:24  • Odpověz
cini minis kalorická bomba? no já nevím, já jsem divná, já spíš žeru než jím a to samé tučné a nezdravé věci,...........
a ty jsi taky štíhloučká, tak si myslím, že si to můžeš dovolit taky..........
a bílé rohlíky - to je moje oblíbené jídlo, manža se mi vždycky směje, že jsem jak malé děcko, ale já je jím s apetito tavenákem a jsem spokojená, celozrné naopak nekupuju vůbec, nějak mi nechutnají a taky jich sním mín, jak jsou syté, to si radši dám tři čtyři obyč..........

a taky se mi začíná nějak měnit čich, dřív jsem kouřila, takže mi cigaretový dým nějak nevadil, ale dneska jsme šli do kavárny a do nekuřácké části to šlo tak cítit jen z jedné cigarety, co tam kdosi kouřil, no hnus...........
6. led 2010 v 17:27  • Odpověz
Lauri nech toho rohlík s apetitem ňam to taky miluju, hezky namazanej navrchu a nic jiného nepotřebuju :slight_smile: A ještě s čajovkou, to jsem měla zrovna včera, to taky můžu.A už mi nedělejte chutě, berte ohled na to, že jsem od půl 9 v práci a ještě půl hoďky budu, pak půl hoďky cesta dom a minimálně půl hoďky přípravy, no já snad fakt umřu hlady :grinning:
6. led 2010 v 17:33  • Odpověz
co to je čajovka??????
6. led 2010 v 17:34  • Odpověz
lussyn, klidně bílé rohlíky jez. Ono kaloricky je to stejné jako celozrné... Naopak jak se ti začně zpomalovat trávení, je skoro bílé pečivo vhodnější....
Podlke mně si můžeš dát cokoliv, když tpo bude v nějakém rozumném množství.... Hlavně jsem toho názoru, že tělo si řekne o to, co potřebuje, takže je dobré ho poslouchat :wink:

laurinka, cini minis je hodně kalorická boma, sladké a tučné. Bohužřel neplatí, že všechny cereálie jsou zdravé :grinning: . Já jsme měla tedy jen tu tyčinku a ta je moc dobrá :grinning:
6. led 2010 v 17:50  • Odpověz
tak kočárek už mám v albíčku, je to Firkon Verano :wink:
6. led 2010 v 17:55  • Odpověz
blondy. no jo, asi jo....já tady to prostě neřeším, čím víc jím, tím mín vážím, prostě mám rychlé spalování, takže můžu jíst cokoli.....................a já si to koupila až ted, co jsem těhu, dřív mi to přišlo moc sladké, ale já jsem na sladké hrozně, mám ráda takovou tu velkou milku s karamelem a oříšky, tu sním celou za den, takže když se doporučují dva čtverečky tmavé čokoilády za den a já sním toto, tak asi nemá cenu se v mém případě dietkama zabývat......
a jak píšeš, tělo si řekne, takže s tím souhlasím.......

blondy: a zase jeden dotaz, jdu si dát ty vajíčka na měkko, je s tím nějaký probléjm??? taky jsem někde četla, že se to nemá....ale ono se to snad nedoporučuje ani normálně, a stejně to spousta lidí jí,.......
6. led 2010 v 17:59  • Odpověz
kramli, moc hezký... Koukala jsem se ti u toho na bříško,máš ho zatím taky krásně malé :dizzy_face:

laurinka, jen jez... Jen si dávej pozor na větší množství čokolády (tím myslím že tbulka čokolády denně je ok :grinning: ), obsahuje taky kofein a je to pak, jak kdyby si pila colu nebo kafe... A to prokazatelně způsobuje hyperaktivitu...
Vajíčka na měkko bych být tebou vynechala, může v nich zůstat listerioza nebo salmonela. Máš pravdu, že to jí spoustu lidí, ale když chytne listeriozu "normální" člověk, max. z toho má průjem (když to napíšu slušně :grinning: ), ale když jí chytné těhulka v I. trim, z největší pravděpodobností to embryjko nepřežije a nebo bude mít trvalé neurologické problémy....
6. led 2010 v 18:14  • Odpověz
blondy. díky, já tu čokošku takto přeháněla před těhu, ale ted si myslím, že by mi z toho bylo i špatně, takže spíš decentně........
aha, tak vajíčka uvařím až do tvrda a bude......................ale budu je vyjídat lžičkou z kalíšku........aspon pro ten pocit................ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to mi za to nestojí.
jinak coly jsem se vzdala zdatně, hermouše taky ve všech formách a kafe jsem pila jen ráno a nějak na něj ani nemám chut, tak ho nepiju, a to bylo stejně takové spíš kakao, slabé nescafe se spoustou mléka.........
6. led 2010 v 18:18  • Odpověz
blondy: děkuju :wink:
No jo já nevím ono to tak vypadá na těch fotkách v oblečení, když se na sebe kouknu nahá do zrcadla tak je to pupek jak blázen, nebo jak koukám shora :grinning: Ale asi mi to tak jen připadá :grinning:
6. led 2010 v 18:23  • Odpověz
lauri, vidíš a máš to vyřešený :wink:
Já si myslim, že se toho vzdát dá, stejně je to jen dočasné.... A navíc když máš fakt chuť a trošku se coly nebo kafe vyjímečně napiješ, určitě se nic nestane....
6. led 2010 v 18:25  • Odpověz
jasně že dá, vždyt jsem chtěla mimíse, takže bych se vzdala čehokoli, kdyby to bylo potřeba.......
a je mi jasné, že troška nevadí......
6. led 2010 v 19:25  • Odpověz
Ahojky holky, jdu vás pozdravit. U nás nic nového,čekáme jestli příjde mrcha.
Vubec nemám šanci dočíst,tak vás aspoň všechny moc,moc,moc zdravím.

Opravím si DC :wink:
miminka:
Laurinka od Sabinečky - 8.12.2009 19:30, 3750g a 50cm
Michall od Lin - 6.12.2009 19:19, 2600g a 46cm

těhulky:
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 26,snž od 03/09, TP: 2.3.2010, dalsi poradna 20/1
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010
15/11: AjaChlapikova - Andrea, 23 let, snž 4/09, 1.7.MA, GS Mamavit, TP: 24.7.2010, další kontrola 12/1
20/11: Lussyn - Lucka, 29 let,snž 6-7/09,kyselina listová, TP: 28.7.2009
9/12 : Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09,kyselina listová, TP 21.8.2010, další kontrola 7.1
15/12: Kali.kal - Mirka, 28 let, snž od 5/09, Femibion, TP 25. 8. 2010, kontrola 25.1.
20/12: Nany 123, 30 let, snž. od 3/09, kyselina listová, TP: ??. ??. 2010
25012: laurinka.22, 22 let, snž. od 11/09, GS Mammavit, TP: 6. 9. 2010

snažilky:
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,............................................ 01 DC,ac.folicum
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, .................................. 20 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž. 03/09, 22.9. revize...................... 15 DC, ac.folicum
6. led 2010 v 19:50  • Odpověz
autor
Holky, teda tu chuť k jídlu vám docela závidím-já to tak měa u Domči. Teď teda asi sice sním za den víc než před těhu, ale jen proto, že se nezřízeně cpu v každou chvilku kdy mi není blivno (a že těch chvilek až tak moc není :wink: :angry: )
Blondy,já malýho u sebe na JIPu neměla, nosili mi ho přes den cca po 3 hod. na krmení (spíš častějc-malej byl děsej Otesan :grinning: ), v noci ho měli na novoroz..Taky se mi to zkraje moc nelíbilo, ale na druhou strau jsem byla ráda, že jsem byla ráda, měla jsem strach se otočit na bok, když jsem kojila, abych si neservala stehy, natož se o něj postarat a navíc, když měla přijít návštěva, nebo mi bylo smutno, stačilo poprosit sestřičku a na chvilku mi ho přinesli kdykoliv :wink:
6. led 2010 ve 20:03  • Odpověz
kopreti. no u mě není moc co závidět, já mám chut pořád na kde co, ale pak se toho přejím a je mi blbě................
6. led 2010 ve 21:18  • Odpověz
Dobré ránko holky

Tabulka 7.1.2010

miminka:
Laurinka od Sabinečky - 8.12.2009 19:30, 3750g a 50cm
Michall od Lin - 6.12.2009 19:19, 2600g a 46cm

těhulky:
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 26,snž od 03/09, TP: 2.3.2010, dalsi poradna 20/1
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010
15/11: AjaChlapikova - Andrea, 23 let, snž 4/09, 1.7.MA, GS Mamavit, TP: 24.7.2010, další kontrola 12/1
20/11: Lussyn - Lucka, 29 let,snž 6-7/09,kyselina listová, TP: 28.7.2009
9/12 : Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09,kyselina listová, TP 21.8.2010, další kontrola 7.1
15/12: Kali.kal - Mirka, 28 let, snž od 5/09, Femibion, TP 25. 8. 2010, kontrola 25.1.
20/12: Nany 123, 30 let, snž. od 3/09, kyselina listová, TP: ??. ??. 2010
25012: laurinka.22, 22 let, snž. od 11/09, GS Mammavit, TP: 6. 9. 2010

snažilky:
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,............................................ 02 DC,ac.folicum
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, .................................. 21 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž. 03/09, 22.9. revize...................... 16 DC, ac.folicum
7. led 2010 v 07:27  • Odpověz
ahoj holky, já se dneska vzbudila šílenou bolestí - tlačil mě močák - mně když se chce na záchod, tak mě to nevzbudí v noci, tak jsem si říkala fajn, šla jsem se vyčůrat a myslela jsem si, že jsem toho večer moc vypila a že to je tím. no ale vyčůrala jsem se jen tak normálně a bolel mě ten močák pořád, tak jsem si říkala, co se sakra děje......no ještě jsem si na půl hodky lehla a připadalo mi, že snad pojedu někam na pohotovost. no pak to trošku zesláblo, a ted mě pro změnu začaly bolet ledviny, ale strašně moc, tak vůbec nechápu co mi je, jestli to souvisí s těhotenstvím nebo ne nebo co s tím,..............jsem v práci, a hned letět na urologiii se mi nechce, akorát nevím, jestli to vydrží do středy, kdy jdu na gyndu, že bych se zeptala gyndaře, jestli to může nějak souviset s těhu........................
neměla jste některá něco podobného????
7. led 2010 v 09:10  • Odpověz
já měla Lauri skoro 3 roky v čtvrtletních intervalech záněty močových cest a nic příjemného to teda není no a těhulky k tomu zánětu mají větší sklony. Mě to zatím netrápí a doufám, že mě to ani nepotká, ale moc bych to nepodceňovala...
Raději si zavolej k Dr., případně si zaskoč na pohotovost, aby ti dali nějaké antibiotika, protože to moc nepřechodíš...
jinak já jako první pomoc používám prázdnou PET láhev, naplním horkou vodou a strčím si to mezi nohy, čím teplejší tím lepší a většinou se mi ulevilo... ale jak říkám měla jsem to ještě před těhu, teď naštěstí nic
7. led 2010 v 09:16  • Odpověz
aja: no já na to právě netrpěla nikdy, v životě jsem s tím neměla problém. a ted..................jsem myslela že umřu ráno..........antibiotika při těhu??????? to nevím teda, jestli je dobrý nápad.......už mě to trochu přešlo, dneska nemám na pohotovost čas, práce až tak do pěti odpoledne, takže kdyžtak zítra, to máme volno, bych si někam zaskočila .....
7. led 2010 v 09:21  • Odpověz
kopretinko a ještě jedna otázka, jak dlouho si na té jipce byla? To já právě vím, že to na jipce nejde. Řešení je nějaká menší porodnice, kde jsi pak na normálním pokoji a malé u sebe mít můžeš. Já si to prostě nedovaedu představit, že nebude u mne, nebudu jí mít pod kontrolou a tak. Navíc jsem slyšela (tedy ne z Krče), ale aby měli sestřičky klid, dávají jim umělé a že pak hezky spí, což bych nepřežila ani náhodou.... :sweat_smile:

lauri, no to s těhu nemá nic společného. Být tebou bych si někam zašla, ne tedy asi na pohotovst, ale spíš na urologii (nebo k praktikovy ať tě tam pošle). Jak píše aja, v těhu jsou různé záněty močového ústrojí mnohem bežnější.... :wink:
Jinka natibiotika se při těhu dají brát (tedy ne všechny), dost často je to menší zlo, než si nechat něco rozjet....
7. led 2010 v 10:04  • Odpověz
lauri, antibiotika by ti předepsali samozřejmě vhodné při těhu, já když jsem tam vždycky přijela, tak jejich první otázka byla zda nejsem těhotná, doktoři už ti poradí a nebo se podívej tady na MK myslím, že je tu přímo diskuse o těhlech zánětech
7. led 2010 v 10:10  • Odpověz
aja, blondy. ok, holky díky, no mě už to přestalo, akorát je mi záhadou, že mě nebolí vůbec čůrání samotné, jen prostě jakoby pocit strašně moc plného měchýře před vyčůráním a pak ještě chvíli po tom.........a hotovo......................

a s tou porodnicí - kámošky, co rodily císařem, tak žádná neměla mimíse hned na pokoji co vím,a dokonce i když rodíš normálně, tak ti nabídnou, že první noc tě nechají odpočinout a mimi pohlídají.
7. led 2010 v 10:43  • Odpověz
lauri, jojo to ti nabídnou vždycky, ale když nejsi na jipce a cítíš se na to, můžeš ho mít u sebe.... Jenže taková porodnice je akorát mimo Prahu a to se mi zas moc nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. led 2010 v 10:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.