• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
blondy: no to se ti ani nedivím, taky bych radši rodila v osvědčené pražské než se hnát někam jinam.......
7. led 2010 ve 12:24  • Odpověz
Ahoj holky,
Lauri, já mám problémy s ledvinou, ale to se týká až pozdního těhotenství, kdy se mi zvětšuje, protože ji mimi utlačuje a ona potom hůř funguje. Měla jsem to u prvního a teď to mám zase. Vždycky mi vyhrožují, že mi tam budou muset zavést stent a dneska mě zrovna strašně bolí, ale říkám si, že už to musím tu chvíli vydržet.
U Tebe si taky myslím, že to bude spíš nějaký zánět.

Jinak já jsem byla včera v poradně. Na porodních cestách zatím žádný nález. Miminko je otočené hlavičkou. Doktor mě už předal do péče porodnice, příští týden mám první monitor a na pátek objednaný ten utrazvuk. Zase mluvil o tom vyvolání, že se tedy prý dohodneme příští týden. Já jsem z toho teď nějak vynervovaná, nemohla jsem dneska spát. Pročítala jsem různé dizkuze o vyvolaném porodu a jak se tam psalo, že miminko nemusí být připravené a že to není přirozené, tak mi to přišlo líto a dostala jsem strach, co bude a pořád o tom musím přemýšlet :unamused: ...
To jsem Blondy zvědavá, která budeme rodit dřív, když obě třeba plánovaně...
7. led 2010 ve 12:29  • Odpověz
Klárko vydrž, ještě chviličku a už budeš mít bobíška v náručí, ledviny není nic příjemného viď? Možná by bylo lepší miminko k porodu trošku popohnat, protože abys pak nerodila 4,5kg macíka :sunglasses:
7. led 2010 ve 12:39  • Odpověz
klaruska, já tedy nejsem doktor a ani ti nechci radit. Ale mně osobně přijde zbytečné druhé dítě vyvolávat kvůli váze (a to ještě jenom předpokládané, protože ty jejich odhady fakt přesné nejsou). Vyvolavaný porod většinou bývá dělší a bolestivější... A s tou připraveností je to pravda, občas po indukovaném porodu bývá horší adaptace.
Je tedy také otázka, jakou máš pánev, zda to zvládne... Ale když to zvládla jednou, proč by to nezvládla podruhé...

No to jsem taky zvědavá, která porodíme dřív... Hlavně já jsem zvdavá, jak to semnou vůbec dopadne :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
7. led 2010 ve 12:47  • Odpověz
Když mě už to přijde, že doktor předpokládá, že budu mít sklony k tomu, mít zase velké miminko. A právě, že ty odhady jsou tak nepřesné, minule se sekli o kilo. Vůbec nevím, jak reagovat, kdyby mi to vyvolání nabídli. Taky malýho jsem přenášela, ale těžko říct, jestli by to teď bylo taky tak. Ach jo, kdyby to tak přišlo trošku dřív a samo...
7. led 2010 ve 13:08  • Odpověz
ahoj klarusko........zdravím tě.......

holky, můžete mi stručně napsat, na jaká vyšetření, ultrazvuky, screeningy a 3d nebo 4d se chodí a kdy? myslím kromě standardních pravidelných prohlídek u gyndaře........
chodí se na nějaký NT screening do toho 13. týdne? a to je to, co stojí těch patnáct stovek? potřebuju získat trošku přehled, co mě čeká a co se na kterém vyšetření zjištuje.........
7. led 2010 ve 13:11  • Odpověz
Ahoj holky,

konecne jsem se sem dostala, od vcerejska tu mame audit :rolling_eyes: Dneska jsem byla neplanovane u dr, pac jsem po cviceni nasla na toaletaku lehounce nahnedly vytok :unamused: Nastesti je vse OK, dokonce mi ukazoval, jak mu bije srdce :slight_smile: Zrejme praskla cevka, nebo prekrveny cipek. Na zaver mi rika.."no vite, jak jsem vam rikal, ze mate delat, to co vam vase telo dovoli, tak toto je prvni signal..". Jinak pry zadne spineni behem tehotenstvi neni uplne normalni a ma se jit hned k dr...

lauri: s tim mocakem si dojdi co nejdriv k doktorovi (urolog, prakticky..), protoze pokud tam mas treba zanet, tak je potreba co nejdriv nasadit atb (urcite najde pro tebe ty, ktere jsou vhodne pro teh.). Ja loni na podzim mela podobne bolesti, pocit, ze nemam porad prazdny mocak apod...lecila jsem to urologickym cajem a brusinkama (tablety)..asi 2 dny celkem v poho, ale pak jsem malem lezla po ctyrech k doktorce :frowning2: Rekla mi, ze jsem si touhle kombinaci akorat zmirnila priznaky, ale ze jsem si malem privodila zanet ledvin....

Tak a ted vas jdu v klidu docist :wink:
7. led 2010 ve 13:18  • Odpověz
nany: jj, zajdu, urologický čaj bych si fakt nedala..........ale kdoví, co s tím mám ,protože samotné čůrání mi nic nedělá, nevadí, nebolí a nemám pocit věčně plného močáku, jen když byl prostě dlouho plný, třeba dvanáct hodin v noci, tak mě to bolelo, než jsem šla na wc......a pak už zase dobrý................................
7. led 2010 ve 13:28  • Odpověz
autor
Tabulka 7.1.2010

miminka:
Laurinka od Sabinečky - 8.12.2009 19:30, 3750g a 50cm
Michall od Lin - 6.12.2009 19:19, 2600g a 46cm

těhulky:
25/4: Blondynka400, 27 let, snž od 1/09, kyselina listová, TP: 29.1. 2010
29/5: Klaruska-Klára, 25 let, snž.od 4/09, kyselina listová, TP: 3.2.2010
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 26,snž od 03/09, TP: 2.3.2010, dalsi poradna 20/1
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010
15/11: AjaChlapikova - Andrea, 23 let, snž 4/09, 1.7.MA, GS Mamavit, TP: 24.7.2010, další kontrola 12/1
20/11: Lussyn - Lucka, 29 let,snž 6-7/09,kyselina listová, TP: 28.7.2009
9/12 : Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09,kyselina listová, TP 21.8.2010, další kontrola 1.2.-NT+
15/12: Kali.kal - Mirka, 28 let, snž od 5/09, Femibion, TP 25. 8. 2010, kontrola 25.1.
20/12: Nany 123, 30 let, snž. od 3/09, kyselina listová, TP: ??. ??. 2010
25012: laurinka.22, 22 let, snž. od 11/09, GS Mammavit, TP: 6. 9. 2010

snažilky:
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,............................................ 02 DC,ac.folicum
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, .................................. 21 DC, Calibrum
eliska_v: Eliška, 20 let, snž. 03/09, 22.9. revize...................... 16 DC, ac.folicum

Ahojky všem, tak jsem zpátky...Teda bylo to tochu drama, ale dopadlo to obře-Dr. prvě nekonečně dlouho brejlil na utz(už jsem začínala mít strach, že neco není ok... :astonished: Pak mi říká:"Mě se zdá jestli tam nejsou 2, radši na to kouknem zevnitř..." :astonished: :astonished: :astonished: Tak n ně koukám jako blázen, že posledně tam bylo jen jedno...Pak teda z vnitřního naznal, že je jedno, že ta 2. struktura byl ž. váček :grinning:
Máme 17 mm, odpovídáe přesně MS (7+5) a hlavně:sdíčko tlouklo jako zvon. :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Tak hurááááááááááááááááá, příště jdem AŽ 1/2 a bde mi dělat NT screening za 500,-

Blondy, já byla na JIPu 2 dny-v út. jsem rodila ve čtv. už na ovoroz. s Domčou. Ale jak jsem psala, asi ani kdyby ta možnost mít ho u sebe byla, nebyla bych schopná se o něj plnohodnotně postarat-fakt jsem měla co dělat sama se sebou (měla jsem teda navíc SI blokádu-snad to píšu dobře :sweat_smile: ), ale stoupnout druhý den po CS byla taky docela sranda. A muset se od prvopočátku na 100% o maličký postarat, nevím, nevím.A s tím dokrmováním, je fakt, že v noci mi D. nikdo na krmení nenosil, ale přes den poctivě :wink:, klidně i častěji když jsem chtěla, akorát vždyky za přít. sestry, případně návštvy, aby se něco nestalo :wink: .Ale celkově myslím, že ty 2 dny po operaci je lepší pro mimi i pro maču nebýt na sobě 100% závislý, taky jsem z toho měla trochu strach, ale všechno v ohodě :wink:
7. led 2010 ve 13:43  • Odpověz
kopreti: fakt? teda o cenu mi nejde, to neřeším, ale já myslela že na ten Nt srenning se chodí někam kde jsou na to spešl vybavení,.......
7. led 2010 ve 13:45  • Odpověz
autor
Lauri, no krev Ti vezme i obvoďák, posílají to do nemocnice, utz má na to asi tak vybavenej, když to dělá. Nebo můžu jet za 1500,- do Brna, ale proč, když to dělá dr. 5 min. od baráku navíc už pár let určitě (švagrový to taky před 2-ma lety dělal...), takže neidím důvod proč mu nevěřit-je mezi gyndr. tady docela špička, takže z toho fakt strach nemám :wink:
7. led 2010 ve 13:52  • Odpověz
autor
Jo a povedlo se mi dát fotečku do albíčka, je to teda spíš flek, ale s trochou představivosti a obrázkem v chytrý knížce to odpvídá přesně :wink: :dizzy_face:
7. led 2010 ve 13:54  • Odpověz
kopreti: ale to je jasný, že je to lepší takto........já se jen tak ptám ze zvědavosti, protože jsem si myslela, že to musí být jen někde na spešl místě.....
7. led 2010 ve 13:55  • Odpověz
autor
Jo a už máme průkazku, sice tu hnusnou komunistickou rozkládací, ale stejně z ní mám radost.. :dizzy_face:
7. led 2010 ve 14:26  • Odpověz
Kopreti :grinning: Tak to moc gratuluju :grinning: Já budu mít průkazku až příští kontrolu, už aby to bylo :slight_smile:
Jinak tady dělají ten screening v prvním trimestru zadarmo. Jenom nevím, když půjdu příště na kontrolu, budu 9+5, tak jestli už mi tu krev odebere nebo jestli tam budu muset týden na to znovu. No, uvidíme...
7. led 2010 ve 14:33  • Odpověz
Ahoj holky,
Kopretinko-je dobře,že jste v pořádku a vše jak má být.
Lauri-taky se přikláním k holkám,určitě si zajdi na urologii,neléčený zánět pak může mít vzestupný charakter a může přejít do závažných komplikací.Jinak ve ZL je dobrý urolog-prim.Hynčica,a dobrý je taky dr.Szabov KNTB,znám osobně,tak můžu doporučit.
Nany-tak hlavně,že je vše dobré a dokonce píšeš,že i srdíčko je vidět,tak to je fajn!!! :slight_smile:
7. led 2010 ve 14:35  • Odpověz
Kopretinko-všimla jsem si malého Domči na úvodní stránce MK!!! No hned jsem ho poznala :slight_smile: :grinning: :wink:
7. led 2010 ve 14:50  • Odpověz
lancy: neboj, zajdu................ale jak říkám, zabolelo to jednou ráno a hotovo...........takže dneska na to prostě nemám čas, vydělávám..........................
ale zítra snad nebo uvidíme.........je jasné, že pokud by to bolelo dál, tak to budu řešit, nejsem blázen.....
7. led 2010 v 15:10  • Odpověz
Lauri-ok.Jsi zodpovědná matka :grinning: :wink: jinak to snad ani nejde.... :slight_smile:
7. led 2010 v 15:27  • Odpověz
lancy: já bych šla k dr. i kdybych nebyla těhu, nerada trpím.................akorát se mi tam nechce letět hned, když se to stalo jen jednou dneska ráno..................
7. led 2010 v 15:30  • Odpověz
klaruska, tak ono většinou druhé bývá větší než první, ale zas na druhou stranu dle pohlaví (víš o čem mluvím :grinning: ), by to tak být nemuselo....
Tak zkus přírodní cesty, maliník, lněné semínko, kontryhel, masáž bradavek, hodně pohybu... Navcí druhé mim už se tak často nepřenáší. Ale všechno to jsou jen spekulace..... :confounded:
Musíš se sama rozhodnout a hlavně bych to určitě konzulotvala i s jiným doktorem :wink:

kopretina, tak dobré zprávy, to je super :dizzy_face:
No já už za sebou jednu velkou břišní operaci mám (rozsahem něco jako CS) a měla jsem akorát problémy s probráním z narkozy (ale to byla celková), jinak jsem jim vstala,i když jsem to měla zakázané a tak... Takže kdybych to snášela stejně jako minule, myslím, že bych se o mimi dokázala postarat... Ale uvidíme, zatím jen sbírám informace :wink:

nany, dávej na sebe bacha :wink: Řekla bych, že by jsi měla se cvičením nějaký týden počkat. Nechceš přeci skončit jako já :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taky jsem první signály neposlouchala a pak jsem nemohla nic :confounded:

lauri, NT by mělo dělat specializované pracoviště, ale někteří doktoři si ho dělají sami. Pojišťovna ho nehradí, pouze u rizikových pacientek (genetické choroby v rodině, věk matky),ne všichni doktoři na něj posílají, musíš si o něj dost často říct, přeci jenom je to ještě neová věc. 3D/4D je dobrovolný, na kdy na něj jít,je otázka, nejlepší je to mezi 26-30tt, kdy už to vypadá fakt jak mimi a ne jak ET a je ještě dost plodovky. Zbytek je standartní těhu poradna, s tím že se dělá velký genetický UTZ mezi 20-22tt (ten by mělo dělat určitě speciální pracoviště, je to na záchyt gen. vad, zda jsou všechy orgány, zkoumá se srdíčko a tak) a pak je UTZ ve 30tt (tam uřž je celkem jedno, kde se udělá, je to pouze na sledování správného růstu a průtoků). Jinak se dělá ještě sreening ve 2.trim - tripple testy (16-18tt) a pak test na cukrovku (24-28tt). Snad jsem na nic nezapoměla :sweat_smile:
7. led 2010 v 15:53  • Odpověz
Blondy-ty se teda vyznáš,seš chodící knihovna :grinning: :grinning:
7. led 2010 v 16:01  • Odpověz
lancy, část jsou vědomosti ze školy a zbytek jsem nedávno absolvovala :grinning: :grinning:
7. led 2010 v 16:07  • Odpověz
blondy.moc moc díky za vypsání všeho..............................no miláček zná právě jednu super doktorku, která ty nt screeningy dělá, tak jsem ráda, je to moc milá paní. a na všechno to, co jsi vypsala, tě pošle dr. nebo si to musíš vše hlídat sama????,
a vy jste si nechaly všechny udělat ty tripple nebo ne? prej se to nemusí, když jsou často falešně pozitivní.
7. led 2010 v 16:13  • Odpověz
lauri, na všechno tě pošle doktor. Jen někteří jsou proti testu na cukrovku a hlavně nevím, jak to bude u tebe, protože povinný je pro rizikové skupiny, to je pro ženy nad 25 let :grinning: , což není tvůj případ.... Ale osobně si myslím, že je to dost důležité, ale existují protuchůdné názory... Každopádně žen s těhu cukrockou je čím dál víc a při včasném záchytu není ohorožen ani plod ani matka.
Na tripply jsou taky protichůdné názory, ano bývají občas falešně pozitivní, ale zas na druhou stranu jsou schopní zachytit i ty vady, co NT neumí. Navíc NT je ještě hodně brzy a nemusí být vždy všechno poznat. takže podle mě je ideální nechat si udlat obojí. Procenta úspěšného odhalení jsem psala myslím už lussyn, u NT je to 85% a tripply mají 63% :wink:
Jinak nemusíš nic, odmítnout můžeš v podstatě všechno :grinning:
7. led 2010 v 16:24  • Odpověz
blondy: ok, no odmítat nic nechci, spíš jak pšeš si nechám udělat obojí.......................a s tou cukrovkou, tak vydupávat si ji asi nebudu, uvidíme, jestli mě na to pošle nebo ne........................
ale moc díky za vysvětlení....................... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
7. led 2010 v 16:27  • Odpověz
Blondy -ty jsi studovala LF? Znáš toho docela hodně,tak jsem asi trošku zvědavá :grinning:
7. led 2010 v 16:37  • Odpověz
lauri, nemáš zač... Taky bych to teď neřešila, uvidíš jak to bude :wink:

lancy, no něco podobného. Reprodukci a inseminaci.... Ale jak víš, v oboru nepracuju, i když mě to hodně bavilo. Akorát mám rozdělanou doktoranturu, tedy už docela dlouho, jsme ostuda :stuck_out_tongue_closed_eyes: , Všechno mám splněno, jen jaksi dizertačku ne a ne dopsat :pensive:
7. led 2010 v 16:48  • Odpověz
Blondy, ty mě s tím pohlavím vždycky rozesměješ, ale vím, jak to myslíš :grinning: .
Dnes jsem si chtěla ten maliník koupit a zapomněla jsem na to, tak si pro něj zítra dojdu a vyzkouším.
Když já právě nemám žádného známého gynekologa, tak musím tak nějak zpoléhat na toho mého, i když je to dobrý porodník, tak asi s tím má zkušenosti.
No každopádně uvidím, co mi příští týden řeknou po tom ultrazvuku a děkuji za názor.
7. led 2010 v 19:19  • Odpověz
klarus, tak já nevím jak to máš, tak nechci něco prozradit, proto to píšu tak jak píšu :grinning:
A když budeš chodit na kontroly přímo do porodnice, tak tam bude i někdo jiný ne? :confused:

Já bych měla mít v pondělí taky UTZ, tak schválně budeme moc ty váhy zas porovnat :wink:
7. led 2010 v 19:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.