• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
sabi, no nemáš to s tou tchýní jednoduché, těžko něco radit..
Já to mám tak napůl, ale za ty roky už jsme si jí tak naučila, že je to úplně v pohodě. Pochopila, že semnou to prostě jina nepůjde :grinning: A,le zas na druhou stranu myslím, že mě má ráda....
K penězům, my jsme od začátku měli každý svoje a jinak si to ani představit neumim. V životě jsme neměli problém, kdo co bude platit nebo tak, prostě to vždycky bylo tak nějak automaticky, nevím jak bych to popsala. Stejně tak to měli i moje rodiče a nějak si společný účet prostě nedovedu představit.

lussyn, tak jo :slight_smile: . Mně je to celkem jedno, se holky domluvte, ani ne za měsíc bude pás volný :grinning:
10. led 2010 v 11:51  • Odpověz
Nany velká gratulace k srdíčku, to je dobře, že je všechno v pořádku.
My tedy ještě taky nic neřešíme, nic nekupujeme, na nic zatím nekoukáme, na všechno je dost času.Jména ta už máme vybraná hódně dlouho, ale do července se může lecos změnit, takže to taky neřeším :wink: S tím pohlavím, jak jste se bavili, já bych to tedy vědět nechtěla, manžel jo, a myslím, že stejně podlehnu, ale strašně moc mě láká to nevědět a až do poslední chvíle být napnutá co to bude, příjde mi úžasné swe to dozvědět až při porodu, ale asi stejně podlehnu nátlaku.Mě osobně je úplně jedno jestli to bude chlapeček nebo holčička, manžel by radši holčičku :slight_smile: My miminku říkáme piškotek. :slight_smile:
Laurinko, já když si byla v úterý pro průkauku, tak mi sestřička dala rozpis, kde mám napsaná všechna vyšetření až do konce těhotenství, která budu absolvovat a mám už i termíny těch vyšetřeních i vyplněné žádanky.Je toho docela dost.
Blondy prosím otázka na tebe.Já když jsem byla teď v úterý na tom screeningu, tak mi braly jen odběry krve na tu papp-a, vrozené vývoj. vady, pohlavní nemoci a nevím co ještě, a když jsem se ptala, kdy mi bude dr. dělat projasnění šíje a tu nosní kůstku, tak mi neodpověděla, kamarádka říkala, že mi to asi dělat nebude, že to každý dr nedělá, ale já bych to chtěla udělat.To na to je nějaký speciální utz?K dr jdu 18, tak se ho na to zeptám.Nevíš jak to je?
10. led 2010 v 11:51  • Odpověz
Blondy Laurinka byla první tak až jak se rozhodne, mě je jedno jestli dám 500 nebo 1000 a Laurince myslím taky, ale nenakupuju v bazarech nebo nějakých sekáčích na to já nejsem, ale od tebe by mi to nevadilo, takže podle Laurinky, ale každopádně ho chci, vím, že už jsem se spolou o něm bavily, a doporučovala jsi mi ho.A tím, že jswem denně v autě, tak je to určitě dobrá investice.
10. led 2010 v 11:55  • Odpověz
Ahojky holky,

sabinka: my to máme s penězma tak, že máme jeden účet a tam chodí obě výplaty a platíme všechno spolu dohromady. Vím, že spousta lidí má třeba každý svůj účet a platí vše napůl, ale přijde mi to divné, a kor když už jsou v domácnosti děti...................my to tak máme převzaté každý od své rodiny, takže nám to takto přijde samozřejmé a plně nám to vyhovuje. Vždy jak přijde výplata, zaplatíme náklady a co nám zbyde, tak se bud dá bokem a nebo utratí za to, co se oba dohodneme.................takže tak je to u nás.

a s tou tchýní - já bohužel žádnou nemám, zemřela na rakovinu prsu. říkám úmyslně bohužel, protože to byl zlatý člověk. zato mám tchána a ten stojí za to......pořád je přesvědčený, že je nutné na všem šetřit, pořád má dojem, že hrozně utrácíme, když jsme si koupili jaguára, tak nám pomalu nadal, proč jsme si nekoupili řadovou oktávku, abysme zapadli do davu........když jsme řekli, že budem mít svatbu, tak hned že bysme se měli vzít sami jen se svědkama, abysme ušetřili atd...............prostě pošah fakt.................................to jsou takové jeho výstřelky, já jsem se ho naučila ignorovat, občas je i celkem normální, ale prostě stará škola no.........................
zato moji rodiče jsou úžasní a manža je má moc rád, a oni jeho, tak to nám to kompenzuje.........................ale třeba naši ví, že čekáme miminko od prvního dne a jeho otci to řeknem nejdřív za dva měsíce. stejně čekám něco v tom smyslu, že to bude stát peněz nebo tak, a to fakt o svém dítěti nechci poslouchat.....................
a ještě je blbé, že manža má bráchu a ten je hrozně spořivý a on nás a je pořád srovnává, ale že jejich děckám se kupují na vánoce jen věci, co POTŘEBUJÍ a ne co si přejí, chodí oblečení jak šupáci a my na sebe prostě trochu víc dbáme a dopřejem si, co chceme, tak to hned hodnotí...........................takže jak říkám, já mu nadávat nechci, takže vždy někam odejdu a volám mamce a nadávám a nadávám a to mě aspon trochu uklidní :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

blondy: jj, viděla jsem, že od jiné firmy to asi nenajdu..............................tak uvidíš, až porodíš, tak se můžem domluvit a ráda od tebe ten pás odkoupím. tobě věřím, narozdíl od anonymních inzerátů..................
jo a jak se jezdí v itálii, jsem jen tak letmo viděla na dovči a stačilo mi..........................máš pravdu, tady je proti tomu fakt bezpečno..................

ahoj lussynko....................
závidím super tchýni.....................ale jak radíš sabči to promluvit si, od tebe to chápu, když máte takové vztahy, ale u takových lidí to nejde - sama to znám s tím tchánem, taky jsem měla tendence si promlouvat a vysvětlovat, ale to nemá fakt cenu. oni jsou jak zabednění a mají vždycky pravdu, my jsme přece úplně mladí, hloupí a nezkušení.
a s těma penězma - manža by taky pořád utrácel, takže nad tím mám trochu dohled já, ale je to ok..................a taky máme peníze spolu od té doby, co jsme spolu začali chodit a bydlet. přijde mi to tak pohodlné.
ale znám spoustu párů - i sezdaných podotýkám co mají děti a ona je na mateřské a manžel jí DÁVÁ peníze, aby něco koupila děckám a ona když s tím zrovna nevyjde, je to její problém a víc nedostane. no to si neumím představit, že bysme to tak měli..................... :unamused:
10. led 2010 v 11:57  • Odpověz
lussyn, no my jsme to měli s tím pohlavím jednoduchá, chtěli jsme to vědět od začátku oba, ale řekla bych, že manžel byl víc zvědavý, než já :grinning:
K tomu NT, jestli ti brala jen krev, tak to je o ničem, ten UTZ je důležitější... A hlavně na konečné výsledky aby měli cenu se to musí spárovat do sebe. Ona je to poměrně nová věc a je to bráno jako nadstandartní vyšetření, které nehradí pojišťovna (až na vyjímky, ale tam patřit nebudeš), navíc spoustu odktorů to v dnešní době ještě atále neuznává. Jinak aby to mělo význam, to musí dělat specializované pracoviště (utz přímo speciální není, ale che to lepší, než ten co má běžný gynekolog, chce to ten, co mají v nemocnicích a spec. pracovištích) a pracovník, který je na to speciálně vyškolen.
Osobně bych ti doporučovala (vzhledem k tomu, že si myslím, že je to nenahraditelné vyšetření), zavolat si v Praze do gennetu (když nebudou mít místo zkusila bych apolináře nebo podolí) a zkusit se objednat, zda budou mít ještě místo. Musí se to udělat do 13+6 a stojí to asi 1300, nebo tak nějak. Protože to je opravdu certifikované pracoviště (jak UTZ, tak laborka) a budeš mít jistotu, že je vše ok (žádanku nepotřebuješ) :dizzy_face:. Ať si tvoje odktorka dělá co chce, ale zajímavé, že když ses jí na to ptala, tak neodpověděla....

Ok, tak počkáme, jak se vyjádří laurinka :slight_smile:
10. led 2010 ve 12:11  • Odpověz
Blondy prvávě ty testy jak ty píšeš o tom srovnávání tak ty mi braly, ty jsme si zapaltili a prý až mi budou v 16tt dělat ty triple testy to jdu 9.2. tak se to prý srovnává s těmi co mi braly teď, prý ty z toho 12t jsou přesnější než v tom 16 proto mi to dělaly i teď.Asi si do toho gennetu zavolám, ale nevím jak to stihnu protože dnes jsem nevím přesně ale ve středu končím 12tt, a v tom gennetu mají prý dost plno, tak to swe tam už asi nevejde.No asi zítra zajdu k dr a zeptám se ho na to.Ale třeba mi to bude dělat toho 18.1 co k němu jdu, ale ta sestra nevěděla, prý mi asi nebude dělat utz, když mi ho dělal posledně, tak já nevím.
10. led 2010 ve 12:19  • Odpověz
já musím jít obědvat a pak valíme už pryč, takže jen krátce........

k tomu pásu, já bych ho od tebe ráda vzala, takže jak chceš no. Když mi ho prodáš, budu ráda. :grinning: :grinning: :grinning:
10. led 2010 ve 12:26  • Odpověz
lussyn, normálně ale platíš i za ten UTZ + krevní testy.... :confounded: Jinak v NT se zkoumají z krve trošku jiné věci než pak při tripplech... Někde to dávají dohromady, ale mě to přijde jako nesmysl, protože to jsou dva na sobě nezávislé testy. (tu úspěšnost už jsem tu psala, NT 83% a tripply 63%, ale ten NT je dohromady s UTZ, jinak to číslo bude nižší).
Být tebou bych se na to fakt zeptala a když ti řeknou že je to bez, zkusila bych ten gennet, i za tu cenu, že to zalpatíš ještě jednou. Jistota je jistota.... Plno tam mají, ale za zkoušku nic nedáš :slight_smile:
10. led 2010 ve 12:28  • Odpověz
lauri, nabídla jsem ti ho jako první, takže je tvůj :sunglasses:
10. led 2010 ve 12:28  • Odpověz
No ony mi sedstřičky právě řekly, že se to platí proto, že mají smlouvy se specializovaným pracovištěm, kam ty odběry posílají, proto se to platí.Ale je mi divný, že když je to tak důležitý, tak že by mi to neřekl nebo neudělal, když mi daly plno těch žádanek a tak na různá vyšetření a já chodím k výbornému dr. dělá primáře v okresní nemocnici a je tady u nás v kraji opravdu vyhlášený a navíc má soukromou ordinaci a každý říká, že dost dobře vybavenou, což já nedokážu posoudit, protože nevím co znamená dobře vybavená ordinace :slight_smile: v těch přístrojích se nevyznjám.
Taky jdeme obědvat a půjdeme ven.
Tak Lauri vyhrála jsi, gratuluju. :grinning: Tak já si ho objednám.
10. led 2010 ve 12:41  • Odpověz
lussyn, no dobře vybavená ordinace většinou znamená, že má kvalitní velký UTZ a monitor....
Tak to je mi taky divný, je otázka zda to uznává nebo ne.... Každopádně se ho hned zítra zeptej a máš to :wink: Jo a dej vědět, dcoela mě to zajímá :slight_smile:
Taky si musím jít udělat něco k obědu :slight_smile:
10. led 2010 ve 12:49  • Odpověz
Ahoj holky, tak já jsem od včerejška v nemocnici. Ta ledvina mě tak bolela, že jsem dostala strach a jela jsem radši na kontrolu.Navíc mě celý večer tvrdlo a bolelo břicho. Myslela jsem, že mě zkontrolují, ale nechali mě tu. Dělali mi kupu vyštření, ledvina je zvětšená, ale snad to bez toho stentu vydržím.Akorát před chvílí jsem začala tak trošku růžově špinit. Sestřička říkala, že to možná bude odcházet hlenová zátka a nebo je to prý tím, že se to začíná chystat. Každopádně ale včera žádný nález k porodu nebyl a kdy půjdu domů mi taky nikdo neřekl :frowning2: .
10. led 2010 ve 14:30  • Odpověz
Jo a byla jsem včera na ultrazvuku a miminko má 2850 plus mínus 400 g. To se zase bude Blondy smát těm odchylkám :wink: .
10. led 2010 ve 14:34  • Odpověz
klaruska, jé to jsou zas zprávy.... Tak hlavně, že je vše ok. Je lepší, že si tě tam nechali, ať na tebe dají pořádně pozor :wink:
Neboj, smát se nebudu. V téhle fázi těhu už jsou odchylky i větší, než 400g :wink:
Každopádně tedy když vemu tu tvojí váhu (i když odhadní), tak podle mne není žádný důvod si myslet, že by to měl být nějaký obřík, dokonce ta váha je o nějaký gram nižší než průměrná...
Jsem zvědavá, jak dopadnu já zítra...
10. led 2010 v 16:01  • Odpověz
Blondy, já si taky říkám, že je dobře, že to vyšetří. Měla jsem o tu ledvinu strach, když to tak bolelo. Drátek jsem odmítla, říkám si, že už to musím těch pár dní vydržet.
Jen to tu vůbec neutíká a moc se mi stýská po Tomáškovi :frowning2:. Aspoń, že tu mám ten notebook.
No teď mě bolí břicho jako před menstruací a špiním pořád, ale jen růžově. Jsem zvědavá, jestli to bude ta zátka.
S váhou mi to taky přišlo docela málo...
Tak zítra jsem zvědavá, kolik bude vážit vaše princezna :slight_smile:.
10. led 2010 v 16:37  • Odpověz
klaruska, ale jak vídím, tak máš net, tak alespoň něco, ne? :wink:
Tak aby si nám ještě neporodila... Ale ona i kdyby to byla zátka, tak to nic neznamená, ta může odejít i měsíc před...
Hm, ono v nemocnici to nikdy neutíká, ale pořád přeci lepší, aby si byla v pořádku ne? :dizzy_face:

To já taky , zítra ti to dám hned vědět, jo? :grinning:
10. led 2010 v 16:44  • Odpověz
Blondy mě mudr říkala že pokud odchází zátka tak se většinou porod rozbíhá do 24hodin.

A co si myslíš o té antikoncepci všitou pod kůži dávala jsem sem ten odkaz : http://zena.centrum.cz/atlas/2006/2/2/clanky/antikoncepce-zasita-pod-kuzi/

Dík
10. led 2010 v 17:51  • Odpověz
sabinecka, no většinou ano, ale zdaleka to tak není ve všech příapadech... Není vyjímka, že zátka odejde a ještě se několik týdnů nic neděje...

Tak nevypadá to úplně zle, zlvášť pro někoho, kdo zapomíná, já bych do toho ale asi nešla....
Jak vůbec chceš řešit antikoncepci?
10. led 2010 v 18:06  • Odpověz
Blondy, jasně, hlavní je, aby bylo vše v pořádku a těch pár dní se to ještě musí vydržet. A třeba mi zítra řeknou, že mě pustí domů, když nebudu rodit, což si stejně myslím, že nebudu. U prvního těhotenství mi taky zátka odcházela po kouskách asi dva dny, ale rodila jsem pak asi až za týden :unamused: .

No o antikoncepci jsem zrovna dnes taky přemýšlela a moc si nevím rady, protože jsem měla před pěti lety plicní embolii a od té doby se bojím HA brát.
10. led 2010 v 18:19  • Odpověz
klaruska, tak uvidíš, oni většinou vědí, co dělají...

No já brala HA 12 let a už jí nechci... Takže taky úplně nevím, ale asi zkusím tělisko, nějak mě nic lepšího nenapadá... :sweat_smile:
10. led 2010 v 18:43  • Odpověz
Právě tou podkožní.
Prášky zapomínám nebo mi nadbývají, náplasti jsou do budoucna finančně náročné, Dany mi nedrží (vpadnou nebo vypadnou)a injekce nechci, radikální řešení taky ne a přerušované souloži nevěřím takže bych šla na to podkoží a vezmu si tu co se vstřebává.
jiné řešení nevidím.
10. led 2010 ve 20:12  • Odpověz
sabinecka, tak jestli to máš takhle, tak by to pro tebe mohla být ideální volba... Ještě mě napadají injekce....
Já asi půjdu do tělíska, tak doufám, že nebudu mít prolbémy jako ty :confounded:
10. led 2010 ve 20:35  • Odpověz
ahoj kočky,
tak už jsme doma........................
no dneska, než jsme odjížděli, tak jsem se nestihla nasnídat (vstávala jsem až v jedenáct - nějak prostě nemůžu vstát, jsem pořád hrozně unavená, tak si ve volnu spánek dopřávám) no a v půl jedné jsme už obědvali, tak bych asi nezvládla dvě jídla, a bylo mi tak divně, ne na blití, ale tak zvláštně od žaludku no, pak jsem se najedla a za chvíli dobrý....................tak nevím, jestli mi začínají taky nevolnosti a nebo to bylo tím nenasnídáním se........jinak od pozitivního těhutestu poctivě snídám, tak nemám srovnání................

blondy. díky za ten pás, budu ráda. pak si napíšem, až budeš mít holčičku na světě a jestli budeš ještě v čechách, ideální, pošlu ti penízky na účet a ty mi to můžeš poštou, to se pak ještě domluvíme................

s tou antikoncepcí jsem taky přemýšlela, HA už nechci v životě vidět, a vzhledem k tomu, že chceme dvě děti ne moc dlouho od sebe, tak tělísko není moc dobré, to je spíš dlouhodobější..................no zatím mám na to naštěstí čas................

dneska jsem zase něco nakoupila - dvoje capáčky a heboučkou mikinku - vše za dvě stě pade..................... :grinning: :grinning: :grinning: manža se mě ptal, jestli bysme už neměli dělat i zásobu plenek - vtipálek :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. led 2010 ve 21:08  • Odpověz
Ahojky holky, mě tak pobolívá podbříšek, že vůbec nevím co se děje... :unamused:
Už mě i napadlo, že si zkusím udělat těhu test, ale je to ještě stejnak brzo!! Zítra 21 DC a 7 DPO, tak nevím, ale ještě brzy ...Co myslíte??
10. led 2010 ve 21:53  • Odpověz
Eli: ahojky..........................no možná se uhnizduje mimísek, ale testík tak za týden.........................ted je fakt hodně brzo. mně teda mamatest ukázal dva dny před MS ale takový mini pidi stíneček......................ale zřetelný, další den to už sílilo, ale to je fakt hranice, dřív to nemá cenu...................ted se ti teprve může začít uhnizdovat.....................
10. led 2010 ve 21:57  • Odpověz
Laurinka: Já tak ňák tuším, že z toho nic nebude, ale co kdyby!! tak ještě počkám a uvidíme!!! Přála bych si to, ale bojím se... :unamused:
10. led 2010 ve 22:01  • Odpověz
lauri, určitě se pak domluvíme. Ale vzhledem k vzdálenosti je to co navrhuješ ideální... Řekni si pak cenu, já nevím, za kolik se použité prodávají a ani se mi to nechce hledat, ju? :dizzy_face:

eli, jak píše laurinka, je to fakt brzy.... Vydrž prťka vydrž :wink:
10. led 2010 ve 22:07  • Odpověz
blondy: jj, já počkám!! Stejnak mi nic neuteče!! Akorát bych byla zklamaná!! :unamused: :sweat_smile: :angry:
Takže vydržím!!! Ale stejnak z toho nic nebude :grinning: :sweat_smile:
10. led 2010 ve 22:08  • Odpověz
eli, to je správná řeč.... Tedy myslím to až na tru poslední větu.... Když to člověk nejmíň čeká, tak to vyjde....
10. led 2010 ve 22:26  • Odpověz
blondy: Uvidíme... :wink:
tak dobrou kočky a zítra zase do prácičky.. :dizzy_face: :dizzy_face: Teda jak které!!! :grinning: :grinning: :grinning:
10. led 2010 ve 22:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.