• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
jeeeeeeeeee tak to jsem ani nepostřehla :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a ani by mi to zase tolik nevadilo. V červenci mi končí mateřská. Plánuji že bych se přihlásila na pracák ( tady to nebude uplně jednoduché něco najít) abych mohla malého brát ze školky po obědě než si zvykne.
12. led 2010 v 10:42  • Odpověz
Jinak se máme dobře. Dendula trochu zlobí ve škole (už přinesla i poznámku :angry: ) . Učitelka říká že to je tornádo (já to říkám stále že měla být kluk :sweat_smile: ). Jinak jsme zdraví ťuk,ťuk,ťuk.
12. led 2010 v 10:45  • Odpověz
Nany já měla puvodní práci v Ml. Boleslavi a potom jsem se stěhovala :wink:
12. led 2010 v 10:48  • Odpověz
ahojky holky, teeeeeeeeeedaaaaaaaaaa ja cumiiiiiiiiiim.....tady je tehulek....no vidite, jak se krasne zadarilo!!!!!!!!! MOOOOOOOOOOC gratuluju vsem a drzim palecky tem zbylym.
Omlouvam se za nepritomnost....ale poprve matkou...a i presto, ze mam svoji mamku jeste u sebe(do Recka se vracime az(uz) v patek), tak je toho dost...mam pocit, ze jen kojim, prebaluju, zehlim, peru a ve vzacnych chvilkach spim.....Uz davam za pravdu Sabinecce, ze kdyz chodila na navstevu k rodicum, ze se tam chodila vyspat....nez si clovek zvykne, tak je to zahul....

Jinak mam trosku casu popsat muj porod...abych "uklidnila" Vase predstavy. Kdyz opomenu to, ze jsem pred porodem byla 2x v nemocnici, jednou na glukoze(aby mi vyrostlo miminko) a podruhe(v Praze na Vinohradech) mi doktor meril kardiotopogram v LEZE, ja si prilehla dutou zilu a jemu ten topogram spadnul a hned si me tam tedy nechal....podle me kvuli sve neskusenosti, nebot do te doby mi ty topogramy merili jen v sede....Kazdopadne, jsem v sobotu 5.prosince sla s manzelem na prochazku, pak jsem asi 3 hodiny pekla vanocni cukrovi a vecer mi bylo divne...v noci jsem porad chodila curat a skoro nespala....v nedeli jsem sla na kafe s kamoskama v 11 rano a v pul dvanacte jsem ucitila bolest v krizi...ale neprikladala jsem tomu vahu...jenze nez jsem dojela domu, tak se bolest po 20 minutach a pak po 15 opakovala....nic velkeho..proste jako kdyz mate zarazene prdy. To uz jsem zbystrila a rekla manzelovi, ze mam asi poslicky, at to meri.....najedli jsme se kolem pul druhe a od te doby do tri jsem mela kontrakce po 8,12,15,7,6,atd...minutach...absolutne nepravidelne, trvani zhruba minutove....ve ctyri jsem rekla nasim, ze asi pojedeme do porodnice, ale jen se jim radsi ukazat, protoze kontrakce jsou nepravidelne a slabe a urcite me poslou domu....sla jsem se jeste vysprchovat a manzel s tatkou oholit a vyrazili jsme v pet.....(porodnice je od nas (ta Jablonecka) asi 25 minut), v pulce cesty jsem mela jiz velmi pravidelne kontrakce po 4,5 minutach - tatka nasadil tempo 170km/h, jsem rada, ze jsme to prezili a do porodnice jsme dorazili v pul seste(s jednou prestavkou na curani :slight_smile:) Tam me sestricka natocila kardiotopogram - kontrakce po 4,5minutach ale sly stale perfektne rozdychat hlubokym dychanim....pak me prohlidla doktorka a k memu prekvapeni mi rekla, ze jsem otevrena na 3 prsty ze rodim...manzel se sel prevleknout,ja dostala klystyr a bylo mi receno, at reknu manzelovi jestli chce, at se jde jeste najist, ze mame spouuuuuuuustu casu......ja rekla, ze nikam nepujde a odvedli nas do nadherneho porodniho boxu s vanou...koupelnou...jednou posteli....nikde zadne nastroje....vsude velke balony, lampicka pro tlumene osvetleni...televize....a vubec to nebylo desive¨!!! Sestricka rekla drzet klystyr jak jen muzu a to bylo sest hodin.....v 18:15 uz jsem byla vyprazdnena a zaroven mi praskla voda a pak uz to zacalo byt trosku horsi....ale stale jsme drzeli hluboke dychani....po te, co mi praskla voda, me porodni asistentka jeste natocila kardiotopgram uz na tom lehatku(klasicka postel) a ja se tesila az mi to sunda, protoze nejlip se mi sedelo na zachode, a chtela jsem si lehnout do te vany....jenze po tom topogramu me znova prohledla a jejda byla jsem otevrena na 7 prstu - 19:00 - to uz jsem musela rozdychavat psim dychanim, a to jsem zvladla tak na 4 kontrakce, pak se mi zacalo chtit tlacit.....porodni asistentka koukla...a najednou z meho klasickeho luzka byla porodni sedacka....zvedli mi ji do sedu....a vytlacili mi jeste hydraulikou jakoby polstarek do krize, takze to bylo moc pohodlne...najednou se objevila doktorka a vsechny pristroje, ktere ja uz vubec nevnimala...a prisly 3 kontrakce po 3 tlacenich s pul minutovyma pauzama.....pri te prvni kontrakci jsem blbe zatlacila a zamotala se mi hlava, tak porodni asistentka dala manzelovi kyslik a behem pauz jsem dychala kyslik a pak uz to slo dobre....bolest...ano....ale ani jednou jsem nepomyslela na nejake uklidnujici prasky.....pani doktorka mi porad masirovala hraz a na ctvrte kontrakci me nastrihla...pouze jsem vedela, ze me nastrihava...VUBEC to nebolelo....a najednou byla hlavicka venku a telicko uz clovek snad ani neciti.....a Misanek byl na svete 19:19.....daly mi ho na brisko...byl taaaak malej...krasnej....a protoze byl malej tak ani nebyl pomackanej ani odrenej....a bylo to.....pak jsme cekali na placentu, to uz bylo jen mirne zatlaceni a pak me pani doktorka pichla lokalni umrtvovacku a zasila me....vubec uz to nebolelo...az po sleze....sednout jsem si nemohla 14 dnu....KUPTE SI KROUZEK at mate na cem sedet, fakt pomaha!!!!

HOlky, JABLONECKA PORODNICE - 1***** NEMUZU RICT JEDINE SPATNE SLOVO...!!!!

Tak snad jsem Vas nevydesila a spis uklidnila...kdyz vidite, ze jsem porodila od nabrani do porodnice po porod behem 2 hodinek.....prala bych Vam vsem takto rychle rozeni!! Bez obav bych rada druhe miminko co nejdriv.....

:wink:
12. led 2010 v 10:54  • Odpověz
Andri-tak to je fajn,že jste všichni zdravý...A malá se potřebuje vyřádit,lepší než aby seděla ukřiknutá někde v koutě,ne?V dnešní době je lepší,když děti jsou trošku draci,aby si zvykaly... :wink: ale zase jen malý dráčci,páč to pak jsou chudáci rodiče :wink:
12. led 2010 v 10:54  • Odpověz
Lin: Díky za info :slight_smile: Gratuluju, že si to měla takhle krásné :slight_smile: Ať ste zdraví :wink:
12. led 2010 v 11:08  • Odpověz
kali kal...dekujeme za prani..nic jineho si taky nepreju.....i kdyz ted nas zrovna trapi prdiky...ale to je holt udel chlapcu...navic ja...blba mamina..jsem predevcirem sla na masaz zad...a to by se pri kojeni nemelo, takze jsme celou noc nespali...chudinek...ale holt se ucim za pochodu... :unamused:
12. led 2010 v 11:13  • Odpověz
Ahoj Lin,
tak to jsi krásně popsala, takový porod závidím,a dáš nám do albíčka nějakou fotečku Míšánka, at se můžeš pochlubit? A jaký je malý? Hodnoucký?
12. led 2010 v 11:15  • Odpověz
Lin: Určitě to zvládáš výborně :slight_smile: S těma prdíkama to už tak kluci mají, ale některé holčičky taky, jak sem tak slyšela :wink: Však počkej, ještě pár týdnů a budeš profi-mamča :grinning:
12. led 2010 v 11:16  • Odpověz
Lin-tak to je moc krásné,co jsi nám tu napsala!!! :slight_smile: Takový porod by brala asi každá z nás!!! Stejně před každou rodičkou smekám,zdá se mi,že je to nadlidský výkon,porodit dítě a vše zvládnout v pohodě.Já se toho děsím už teď! :sweat_smile:
12. led 2010 v 11:17  • Odpověz
ahoj holky :wink:

lin: obrovská gratulka k Míšánkovi :slight_smile: Koukám že jste to krásně zvládli, opravdu jsi mě trošku uklidnila, ale každý porod je jiný, tak uvidíme.
Tak ať jste oba zdraví :slight_smile:
12. led 2010 v 11:18  • Odpověz
ahojky Laurinko....ale ja uz do albicka fotky dala....aspon par...hodnoucky je.....opravdu...skoro nebreci....jen si "ztezuje"...a pobroukava...miluje vanu a kyblik....z osobni zkusenosti....vë vane jsem schopna ho umyt v kybliku se jen cachta, protoze ho tam proste neumim poradne umyt...tak to mame na stridacku...jeden den vana, jeden den kyblik. V porodnici sice rikaj, ze staci koupat ob 3 dny...ale Miskovi se po koupani lip spi a tudiz i mamince.. :grinning: tak holt v kybliku myjeme bez mydla...ona mu ta tepla vodicka pomaha i na ty prdiky...
12. led 2010 v 11:18  • Odpověz
holky dekujeme....jo...Kramlinko...kazdy porod je jiny, ale rikaji, ze z 80% je ten druhy jeste rychlejsi a lepsi...tak ja pevne verim, ze se do tech 80% vejdu :grinning: :grinning: :grinning:
12. led 2010 v 11:20  • Odpověz
lin: jo to věřím a chystáte se teda na druhé brzy jo?? :slight_smile: Říká se že by měla žena otěhotnět do dvou let, že si to to tělo ještě pamatuje a pak to jde rychleji....ale abys tam pak stihla dojet a nerodila někde na cestě nebo doma :grinning: :grinning:
12. led 2010 v 11:23  • Odpověz
lin, aha, už jsem mrkla, je fakt nádherný, takový bobeček maličký...............................
a dík za tip s tím koupáním, já plánuju pořídit obojí, ..............taky.
12. led 2010 v 11:28  • Odpověz
Ahoj holky,
lancy, to je právě to, čeho se bojím že už pak bude na císaře pozdě a malá se nějak přidusí :frowning2: . Jinka bych do toho šla určitě, ale tohle mi vadí :frowning2:

lin, ještě jednou velká gratulace. Vedím, že šlo všechno relativně hladce, tak to má být :dizzy_face:
12. led 2010 v 11:40  • Odpověz
Ahoj Lin,ježiš to je nádherné to co tady popisuješ, úplně jsi mě dojala, takový porod to musí být nezapomenutelný zážitek, měla jsi velké štěstí, že jsi tot akto krásně prožila./plně jsem se do té situace vžila a přišlo mi to strašně krásné, celý ten porod,jak se manžel s taťkou na tu velkou chvíli šli oholit, ten předporodní sál, prostě všechno jak kdyby to byla pohádka a né to, čeho se snad každá (krom Blondýnky) bojíme.Moc moc ti gratuluju a přeju vám stejný a bezprotblémový život jako byl porod.Mišánek ať je hlavně zdravý a dělá vám jen samou radost, když ho budou trápit v životě jen prdíky, tak to bude fajn :slight_smile:
12. led 2010 v 11:49  • Odpověz
autor
Ahojky všem :slight_smile:
Teda vy jste se rozjely... :grinning:
My jsme byli včera na návštěvě u známých (taky těhotných :wink: ), tak to bylo včera moc fajn.
Jinak gratuluju ke všem dobým zprávám.
Blondy, teda to rozhodování Ti nezávidím, ale uvidíš, co Ti řekne odborník a věřím, že se rozhodneš správně a všechno dobře dopadne :dizzy_face:
Klar, taky moc přeju, ať je vše ok a brzičko jste doma ve 4 :dizzy_face:
Nechci nic zkřiknout, ale už pár dní je mi mnohem líp, tak pevně doufám, že to nejhorší už máme za sebou...
S mimoušem si taky povídám, občas i nahlas :sweat_smile: Divný mi to nepřijde, s Domčou jsem taky vykládala o 106 :wink:
Lauri, jsem na Tebe zítra zvědavá a držím pěstičky :wink:
Aji, vy se vlastně v pondělí chcete ptát na to pohlaví, viď? :dizzy_face: Já mám pořád pocit na holčičku (vím, že je děsně brzy, ale mluvím na ni v ž. rodě a připadá mi to tak v pořádku, tak snad pak nebude mít nějaký trauma...)
Holky, vy se máte že jdete už tak brzy k Dr, já až 1/2, se asi nedočkám... :confounded: :sweat_smile:
Tak jdu vytvářet nějaký hodnoty, kluci se mi za chvilku vrátí ze sáňkování, tak ať mám hotovej aspoň oběd :wink:
12. led 2010 v 11:55  • Odpověz
kopreti: no vidíš já jsem ze začátku byla přesvědčená, že je to kluk, zato poslední dobou mám dojem že to bude určitě holčička :wink: Tak jsem vážně zvědavá :slight_smile:
12. led 2010 ve 12:02  • Odpověz
kramli, tak to jsem taky zvědavá, co nakonec budeš mít :grinning:

lussyn, ty jsi tedy vtipná :grinning:

koperti, tak hlavně, že je líp.... :wink:
12. led 2010 ve 12:10  • Odpověz
blondy: no já už fakt začínám být taky zvědavka, ale vydržím to ještě těch pár týdnů :wink:

Jinak já mám fakt strach z porodu a to docela velký, snažím se uklidňovat, že to zvládlo tolik ženských přede mnou, ale já mám pocit, že nebudu vědět co mám dělat, že se jim tam složím, že nezvládnu tu bolest, ale třeba z epi mám strach ještě větší než z bolesti, no mazec, a čím víc se to blíží, tím víc nad tím musím přemýšlet, a úplně největší strach mám z toho co bude po porodu....jak člověk vidí ty miminka tak je to strašně krásné, ale když si představím, že to malinké stvoření bude závislé na mě 24 hodin denně tak mě to docela děsí :sweat_smile: ....nemáte některá taky takové pocity? Nebo neměly jste při prvním dítěti ??? :confused:
12. led 2010 ve 12:15  • Odpověz
kramli, řekla bych žře těch pár posledních týdnu je vzhledem k zvědavsoti asi nejhorší :grinning:

Myslím, že ty tvoje pocity jsou úplně běžné... Podle mě strach z porodu mít nemusíš, příroda je mocná a budeš cítít co máš dělat, navíc on ti personál poradí, většinou bývají fakt v pohodě. To člověk musí mít smůlu, aby narazil na někoho blbýho....
K těm pocitům, já si to dlouhou dobu neuvědomovala, ale teď už nějak ano. V podstatě už nikdy to nebude takové jako dřív,v podstatě přesně tak jak to píšeš... Ale to zlvádnem :dizzy_face:
12. led 2010 ve 12:28  • Odpověz
já už se těším, až sem blondy napíše, že má malou princezničku na světě.....................................
kopreti. díky, co nejdřív pak napíšu, jdu tam na poledne, ale pak jdeme ještě poplatit složenky do města, tak snad kolem třetí se sem dostanu.......................
kramli: já nemám, naopak se na to hrozně těším, spíš se bojím svých nervů, až to dítě bude řvát a řvát a řvát, já jsem hrozný nervák, už se vidím jak brečím u postýlky s ním a nebo ho budu pořád nosit a chovat a rozmazlím ho. Můj manža je v tomto boží, jedno dítě už má - a to bylo jako mimi šíleně nevrlé a ubrečené, a on mě prostě dokáže hned uklidnit, vůbec se nenervuje, mě třeba štve i náš kocour, který začne mnoukat a knourat a nechce přestat, a manža nic, toho nic nerozhodí, takže už vidím naši domácnost za rok - já budu brečet a vztekat se někde a manža bude chovat miminečko a to se hned uklidní - on dokáže utišit i cizí děti, je to zvláštní. takže tak no......
12. led 2010 ve 12:32  • Odpověz
blondy: njn nic jiného už nám ani nezbude :grinning: Jsem zvědavá sama na sebe jak to budu zvládat...ale naštěstí mám kolem sebe spoustu lidí, kteří když tak poradí :wink: Tak to mě trošku uklidňuje....když tak si domů nastěhuju na chvíli moji mamku.... :slight_smile:
No jo teď už to fakt nebude nikdy jak dříve, stejně si člověk spoustu věcí uvědomí až během těhotenství....na jednu stranu velká euforie a na druhou strach co jako ted bude :wink: Asi to budou i ty hormony :grinning:
12. led 2010 ve 12:34  • Odpověz
Kramli neboj nejsi v tom sama, já mám taky strach, od té doby co jsem zjistila jak se rodí děti, mám z porodu trauma.Ale přesně jak píše Blondy, zvládly to jiní, zvládnem to taky.Ty nechodíš na žádný kurz?Já se tedy chci určitě přihlásit.
12. led 2010 ve 12:35  • Odpověz
lauri, no řekla bych, že si ještě nějaký den počkáš :grinning:

kramli, no já mám výhodu, že už nějakou praxi mám, takže vím co a jak.... A řekla bych, že hodně záleží na tom, jaké to mimi je, s některým je to fakt pohoda, s jiným je to na blázinec....
O hormonech mi ani nemluv, jak na mě během těhu neměli žádný vliv, tak teď tedy jo. I manžel si toho všimnul a občas je to pěkně protivný :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Ale narozdíl od většiny těhulek jsem na tom pořád ještě dobře :grinning:
12. led 2010 ve 12:39  • Odpověz
Kramli, ty jsi opravdu vydržela a vážně nevíš co čekáte?Teda ty jsi dobrá, chtěla bych to mít taky tak, ale myslím, že si svojí neprosadím, nátlak na mě je veliký.
Kopreti, tak to je dobře, že už se cítíš lépe, třeba to už máš za sebou.I když mě když se někdo zeptá jak mi je, tak říkám nevolnosti už zdá se ustupují a za chvíli mi začne být zase blbě,takže už se radši neraduju.Ale i tak se to dá vydržet, ne?
Lauri, teda já jsem na ten tvůj zítřek zvědavá, budu ti držet palce a hned večer naběhnu k netu, abych zjistila co a jak :wink:
12. led 2010 ve 12:45  • Odpověz
Holky přemýšlela jste některá o odebrání pupečníkové krve?Já jsem se na to informovala a zjišťovala a docela by mě zajímalo jaký na to vy máte názor.Momentálně odběr stojí 23.400 a za každý rok uschování se platí nějakých 760 kč.říkali, že záleží na tom, jaké složení ta krev bude mít, může být hodnotná a dá se použít třeba až do 80 kg dítěte, to znamená až někdy do dospělosti, ale může být také málo hodnotná a dá se použít třeba jen do 25kg.A to vám nikdo dopředu neřekne, jaká ta krev bude.Co si o tom myslíte vy?
12. led 2010 ve 12:48  • Odpověz
luss: kurz už mám za sebou, ale víš jak je to pořád jenom teorie, nikdo ti přesně nemůže říct jaké zrovna tvoje dítě bude a co dělat když to a to a to.....víš jak to myslím?
Trošku spoléhám na instinkt, přece jen starala jsem se o dvě mladší ségry, tak snad to zvládnu :wink:

blondy: jj hormony, na mě už to teda občas fakt dolíhá, sem tam mám i dny kdy mě rozbrečí totálně všechno...to je pak mazec :grinning:

luss: jj vydržela :wink: U nás je nátlak taky velký, a navíc si spousta lidí myslí, že to víme a nechceme jim to říct :grinning: :grinning: Tak já už je ani nepřesvědčuju :grinning:
12. led 2010 ve 12:50  • Odpověz
luss: já jsem nad tím uvažovala, ale nevím :-/ Myslím že ted navíc byly nějaké dohady u těch firem co to mají skladovat, mají nějaké problémy s našima zákonama či co, nevím teď přesně...
12. led 2010 ve 12:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.