• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
kramli, no já mám to, že mi občas samovolně začnou téct slzy, vlastně ani nevím proč. Ale jinak naštěstí nebrečím :grinning:

lussyn, no prý je to z větší části akorát tahání peněz z kapsy, protože ta krev se ve většiě případů, kdy je potřeba nedá použít. Např. při leukemii a pod, protože i ta pupečníková krev je vlastně nakažená... Takhle mi to bylo vysvětleno člověkem, kterému fakt věřím, když jsem se na to ptala...
Lepší je když darování, když chce člověk pomoct, ale ne všude to jde a hlavně v dnešní době není zájem, prá je jí dost...
12. led 2010 ve 13:07  • Odpověz
Kramli, tak to jsi dobrá, že jsi nepodlehla, jsem zvědavá na sebe.A co ten kurz, líbilo se ti to?Je jasný, že u porodu to bude úplně o ničem jiném, ale aspoň víš, jak máš dýchat a tak.
S tou krví, taky si nejsem jistá jestli to není jen tahání peněz z lidí.Jasně každý chce pro své dítě to nejlepší a já bych byla ochotná za to ty peníze dát, nikdy nevíš co se může stát, tak ať aspoň vím, že jsme pro své dítě udělala maximum, ale je tu spoustu těch ALE...
Blondy, KOpretinka psala, že by Ája mohla v pondělí už vědět pohlaví miminka, je to možné takhle brzy?Já jdu také v pondělí a to budu 12+5 myslíš, že kdybych chtěla je možné to už trošku poznat?Přijde mi to hrozně brzy.
12. led 2010 ve 13:13  • Odpověz
luss: jedné kamarádce ho řekli ve 13.tt ale ona byla na nějaké genetice, tudíž specializované pracoviště. Na 100% ti to stejně řeknou až v tom 20tt...
Jo jinak kurz byl super, ale podle mě spíš tak letem světem, jakože bych si dokázala představit, že bude i delší :wink:
12. led 2010 ve 13:20  • Odpověz
lussyn, no od ukončeného 12tt je pohlaví již plně vyvinuté. Ale to, že by to bylo poznat takhle brzy, je spíše zázrak a nedá se na to moc spolehát. Jedině ti můžou říct, že to vypadá spíš na kluka, holčičku ti nepotvrdí žádná soudný gynekolog a i tak se určování v tomhle týdnu dá spíše přirovnat k věštěcké kouli :grinning:
Ale znám případy, kdy doktor v téhle dobře řekl, že je to kluk a opravdu byl, ale je potřeba to brát s rezevou... Hlavně většina a doktorů to ani nědělá.... I V tom 20tt jak píše kramli to není vždy jisté, obzvlášť u holčičky, nebo když je mezi nožičkami pupečník a tak...
12. led 2010 ve 13:36  • Odpověz
Ještě, že jsou jen dvě možnosti :grinning: Mě se to zdálo dost brzy na to, aby dokázali 100pro říct co to bude, i když znám spoustu lidí co na100 pro čekali holčičku a apk to byl chlapeček nebo obráceně.Zrovna nedávno jedni známý čekali holčičku,. všechno měli nakoupené a přichystané pro holčičku a bum byl to chlepeček.Tatínek kdyby nebyl u porodu a neviděl to na vlastní oči, tak by prý nevěřil, že jim mimčo nevyměnili :grinning: Takže možná fakt lepší se nechat překvapit až do toho porodu :slight_smile: :wink:
12. led 2010 ve 13:42  • Odpověz
no mojí kámošce řekli ve třináctém týdnu holku, ted je ve dvacátém a fakt ji čekají. ale někdo čeká kluka a ještě ve dvacátém nespolupracuje a prostě se to nedozví.
lussyn: písni mi do IP číslo mobilu a já ti napíšu smsku po té kontrole.
já bych to teda do porodu nevydržela, ale už nás napadlo, že když to budou dvojčátka, že si to necháme pro sebe a pohlaví jsme taky chtěli, ale nevím, jestli bysme to zvládli utajit. ale proč ne, pak každý otravuje a ptá se na jména a tak..................................
tu pupečníkovou krev jsem původně chtěla ale asi na to kašlem, taky jsem na to neslyšela moc dobré ohlasy, že v konečné fázi to má stejně moc úzké použití, tak asi spíš nee....
12. led 2010 ve 13:49  • Odpověz
luss, ono to nikdy není 100% a taky ti to žádná normální doktor takhle nepodá.... Ale víc jistější jsou chlapečkové, než holčičky... Ale ono hodně záleží při stanovení, na poloze plodu, na tom jestli má pupečník mezi nožičkami, zda nemá pindíka někde schovaného a tak...
Mně řekl doktor, že je to holčička na 90% a že je to nejvyší procento, které řekne, že to bylo fakt super vidět, tak jsem zvědavá :grinning: A pak mi to řekli ještě asi 3x, tak snad se nesekli :grinning:
12. led 2010 ve 13:52  • Odpověz
blondy: nechci strašit, ale švagrovce řekli ještě těsně před porodem že to bude holčička, to už byl třetí doktor, no a na sále vykoukl pindík :wink:
Tak i proto než takové překvapení, tak raději nevědět a je to :slight_smile:
12. led 2010 ve 13:55  • Odpověz
přesně jak píše blondy, některé je natočené dobře brzo a některé ne a ne...........................
ale mám známou, která si nechala pohlaví říct ale stejně tomu moc nevěřila, protože její kámošce právě řekli kluka a pak měli holku a všechno modré.
blondy: a tobě to řekl poprvé ve kterém týdnu?
12. led 2010 ve 13:56  • Odpověz
Jé teď se mi to neodeslalo, dnes to mám nějaké zpomalené.
Lauri napíšu, chtěla jsem ti to navrhnout, tak jsem ráda, že jsme se takhle shodly :wink:
Blondy to bych ti v žádném případě nepřála, aby se sekli, to si nedovedu představit tu reakci potom, musí to být trošku šok, když už počítáš s něčím a pak je to opačné pohlaví.ALe je fakt, že záleží na poloze a na pupečníku a pokud je vše o.k. tak se to dá asi lépe odhalit a nejsou to jen dohady, tak držím palce, aby se u tebe nesekli, to by ti ještě chybělo, viď :wink:
12. led 2010 ve 14:01  • Odpověz
kramli, mně nestrašíš... Vím, že takové případy jsou. Já bych se s tím nějak srovnala :grinning: Ale pro mne je to určení důležité víc, protože když se rozhodnu rodnu rodit KP přirozeně, musí to být holčička, klučíčci se takhle nerodí, je možné, že se jim poškodí pohlaví a pak budou neplodní....

lauri, někdy v 19tt
No já mám jen část růžovou, zbytek neutrální... Navíc mám koupené věci tak max do 3 měsíce, tak by to musel nějak přežít, kdyby to byl kluk :grinning:

lussyn, jojo, to bych si to šla asi už rovnou hodit :grinning:
12. led 2010 ve 14:17  • Odpověz
blondy....................v tomto případě je fajn nemít vše jen růžové a modré, mně se to ani moc nelíbí, ale už ted vidím v obchodech, že spousta věcí se mi hrozně líbí, ale nemůžu je vzít, protože je moc klučičí nebo moc holčičí.................tak budu mít aspon zásobičku neutrálních béžových, to se mi líbí na to nejmenší miminečko stejně nejvíc.
ale myslím, že to jsou spíš výjimky, kdy ti řeknou nějaké pohlaví a narodí se opak - zase tak časté to nebude.
12. led 2010 ve 14:23  • Odpověz
lauri, jojo, jsou to vyjímky. Ve škole nám říkali, že je to nějaké procento, ale že je to většinou chybou toho, co to určuje. Že prostě když to pořádně nevidí, nemá říkat nic. Ale praxe je bohužel dost často jiná...
Máš pravdu, spousty věcí je buď modré a nebo růžové. Já mám obě barvy docela ráda, ale chce to i něco jiného a kombinovat. Mně se nejcí asi líbí červená, ale té bohužel moc není, ikdyž v IT je to o něco lepší...
12. led 2010 ve 14:39  • Odpověz
jj, taky jsem pro kombinování a střídání těch barev, jak má někdo holku navlečenou jen v růžové, pořád, připadá mi to ne jak dítě, ale jak cukrová vata...........................
takže nakupovat pak budeš oblečení spíš v itálii, je to tak lepší?
12. led 2010 ve 14:42  • Odpověz
lauri, jojo, určitě budu... Mám tam lepší výběr a tady nevědí co za to chtít, když jdeš do nějakého "lepšího" obchodu...
12. led 2010 ve 14:53  • Odpověz
blondy. tam je to i levnější jo? tak to bych právě nečekala, jsem spíš myslela naopak..........................
12. led 2010 ve 14:57  • Odpověz
Blondy to máš výhodu, Italská móda je moc hezká.Holky těhulky poraďte kde kupujete těhotenské oblečení?Nemůžu nic hezkého sehnat, všude samý strašný kalhoty a halenky, chtěla bych něco takového co jem nosila doposud, ale těhotenské.
12. led 2010 v 15:02  • Odpověz
lussyn, zkus http://www.tehotne.cz/. Mám odtud asi troje kalhoty a dodali mi je krásně dlouhé. Normálně je totiž jenom jedna délka a vypadala jsem jak kdybych čekala velkou vodu. Tohle byl jediný obchod, který mi vyšel vstříc... A všechy jsou fakt super, dobrý materiál a super střihy. I velikost jsem trefila bez problémů. Navíc když ti něco nebude, jde to bez porblémů vyměnit...
Zbytek řeším úplně normálním oblečením, jen si stačí vybrat správný střich,vzít so o číslo větší, sukni s gumou v pase a dáš si jí níž.... :wink:

lauri, tohle zrovna ano. Jinak je tam ale dráž....
12. led 2010 v 15:10  • Odpověz
tak já ti neporadím, protože já ještě břicho nemám a asi dlouho mít nebudu a tady u nás teda taky přemýšlím, kde se vůbec něco takového prodává, byla jsem dneska v HMku, tam jsem nic takového neviděla a vím že v c&a mají , tak tam bych zašla, a jinak kámoška kupovala těhurifle v puntanele................
12. led 2010 v 15:11  • Odpověz
Lin-malý je tak roztomilý!Moc vám to slušelo,jako rodince :slight_smile:
Blondy-toho přidušení bych se bála nejvíc,ale však máš ještě čas,určitě to bude všechno v pořádku.
Kramli-a máš nějaký pocit,co to asi tak bude?
12. led 2010 v 15:16  • Odpověz
Blondy děkuju moc, moc hezké věci tam mají, hned se mi tam líbili jedny bílé kalhoty, tak je možná objednám.Ještě mi prosím poraď s velikostí, nevím jestli je to stejná velikost jako si kupuju nebo se to čísluje jinak.Já mám normálně XS - S, ale teď jsme si zkoušela těhotenský leginy od Litexu a S mi byly velké, tak nevím jak se to čísluje.I když já mám docela problém, protože mám dost hubené nohy, takže s tím mám problém normálně a to břicho vyroste.
12. led 2010 v 15:24  • Odpověz
lancy: no myslím že holčička, ale ruku do ohně bych za to nedala...uvidíme :wink:
12. led 2010 v 15:30  • Odpověz
Kramli a ty jména co máš v pase platí?Amálka je nádherné jméno, to se mi taky moc líbí no a Honzík, vzhledem k tomu, že je to MM tak to ti ani nemusím chválit.
12. led 2010 v 15:35  • Odpověz
luss: jj platí :wink: Snad už definitivně, akorát ještě rozvažujeme AmÉlie místo AmÁlie, ještě uvidíme :wink:
12. led 2010 v 15:39  • Odpověz
Amélie ani neznám znám jen Amálku a je to opravdu moc krásné jméno.Já jsem trošku na vážkáích.Nevím kolik let jsem měla jasné, že až někdy budu mít miminko a bude to holčička, že to bude Natálka, a manželovi se to také moc líbí, ale teď když nad tím uvažuju, tak nevím jak jí budeme říkat až bude větší, líbí se mi Naty, ale né třeba Natálo, a už vůbec ne Natašo, tak mám dilema.
12. led 2010 v 15:46  • Odpověz
luss: Natálka se nám taky moc líbila, ale nakonec jsem ji zavrhla, má ji ted v okolí spousta lidí, a já nechci aby na základce jich bylo ve třídě pět...pak jsem chtěla hrozně Emmu a tu ted taky dává spousta lidí, no tak jsme zvolili něco méně používaného :wink: No a u kluka jsme se rozhodovali mezi Jeníčkem a Míšou, no nakonec to vyhrál Jeníček, hodně se mi to líbí v kombinaci s naším příjmením :wink:
12. led 2010 v 15:49  • Odpověz
Jsi Jeníčková jo?
12. led 2010 v 15:54  • Odpověz
luss: ne e bude to Jan Vlček v případě že to bude kluk :wink: Mě se to moc líbí :slight_smile:
12. led 2010 v 15:59  • Odpověz
Aha :slight_smile: Tak to mi jsme ještě originálnější MM je Jan Novák, jak netipické, že?
12. led 2010 v 16:02  • Odpověz
laurinka, v HM mají. Ale nechci vám kazit iluze, většinou je to takový i ničem...

Chce to spíš specializované těhu prodejny, ale nevím jestli to mimo Prahu taky existuje... A nebo občas jak píše lauri puntanela, babypark a tyhle obchody....

lussyn, no já si kupuju normlně M a od nich mám taky všechno M. Ale každé ty kalhoty jsou malinko jiné, dvoje mi jsou přesně a jedny o trošku větší. Každopádně doporučuju si spíš vzít větší velikost (když váháš mezi dvěmi), ono je to fakt příjemnější... A taky zkus si změřit obejm pod bříškem a porovnat to s jejich velikostmi, tak jak píšou, to jsem taky udělala a vyšlo mi M :slight_smile:
Tak to je hodně netypické jméno, to se jen tak nevidí :grinning:

kramli, já bych byla pro Amélii, je to méně typické. Jmenuje se tak jedna kamarádka a mně se to líbí :slight_smile:
12. led 2010 v 16:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.