• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Myslím, že mimo Prahu toho moc není, tedy aspoň u nás ne.ALe já se stejně chystám do Prahy a většinou stejně všwechno kupujeme v Praze i tak, takže to není problém.Jen jsem si hodně zvykla objednávat přese-shop, příjde mi to pohodlné, něco se mi líbí, tak to objednám a za pár dní to mám a nemusím nikam chodit, nic vybírat.Ale tohle přeci jenom potřebuji vyzkoušet.
Jo Blondy vybrala jsem si opravdu netypické jméno,jen co je pravda. :grinning:
Kramli Amélie nebo Amálie, to mi přijde už jedno, moc obvyklé jméno to není, takže jich ve školce určitě tolik nebude, i když teď je trend takových jmen, takže možná jo, já už jsem se s Amálkama potkala.Ale opravdu moc krásné, jak ta víla, to by bylo fajn, kdyby to byla holčička, Amálka Vlčková - moc hezké.
12. led 2010 v 16:42  • Odpověz
lussyn, no já kdybych tohle jméno navrhla, tak mi je jasné, co by mi manžel na to řekl, ale snad to sem ani psát nebudu :grinning:
Jinak soulhas, že je lepší oblečení vyzkoušet. Ale mně nic jiného nezbylo, protože ani ve speciálkách dost dlouhé kalhoty neměli, tak jsem to riskla a opravdu jsem nelitovala a nelituju... :wink:
12. led 2010 v 16:51  • Odpověz
blondy: manželovi se taky víc líbí Amélie :wink:
Jo copak by ti řekl ??? :sunglasses: Asi to co mě manža na Emmu :grinning:

luss: jj zní to hezky i s tím příjmením :wink: Ještě se mi moc líbí Adélka, ale to je moje sestra, takže to dát nemůžeme :unamused:
12. led 2010 v 18:20  • Odpověz
Holky, tak dneska byl v práci takový blázinec že jsem nestihla ani otevřít MK, :frowning2:

ptala jsem se Dr. na to pohlaví a říkal mi, že musím ještě vydržet, že ještě asi nebude nic vidět, žr by to byl zázrak :sunglasses: ale já už to chci vědět, už to nemůžu vydržet :grinning:

Lin - krásně si to popsala a foty jsou bomba :wink:
12. led 2010 v 19:20  • Odpověz
kramli, no dobře když to chceš vědět, Amálka, to je jak víla análka... no znáš chlapy :grinning:
Col ti řekl na Emmu?

aja, neboj, to vydržíš, dá se to :wink:
12. led 2010 v 19:29  • Odpověz
luss a blondy - dekuju za krasne slova
kramlinko. ....ja jsem se taky tesila....ale stalo to za to....asi bych si vycitala, kdybych si dala epidural ci bych se nechala umrtvit.....niceho se neboj a jen poslouchej co Ti rikaji....kdyz se budes ridit toho co Ti radi, pujde vse jak po masle.....my jsme s manzelem ani nebyli nikde na zadnem predporodnim kurzu...dychat jsem se naucila z dokumentu v televizi a vystacili jsme si s tim oba....manzel dychal pri kazde kontrakci se mnou a i kdyz jsem se na nej nemohla divat....drzel me za ruku a ja citila jeho dech na mem cele....STRASNE ale STRASNE mi to pomahalo....a ty kontrakce se fakt musi rozdychat, bez toho bych rvala jako tur....
12. led 2010 v 19:32  • Odpověz
Kramli: Amálka je moc pěkné jméno :slight_smile: Amélie se mi taky líbí, ale nevím, jak by se jí dalo jinak říkat :slight_smile: A Jeníček je taky parádní :slight_smile:

Co se týká těhu oblečení, tak v CaA mají nějakou kolekci a tady v Picích je spousta menších obchůdků, kde toho mají spoustu. Ale já ještě zapnu kalhoty, tak to naštěstí řešit nemusím :slight_smile:

Lin: Mišáček je opravdu nádherný, roztomilý, maličkatý :slight_smile:
12. led 2010 v 19:40  • Odpověz
kramlinko...my meli pro holcicku taky Amelii...podle Amelie z montmartru....hrozne se nam ten film libil a tak druhe miminko bude Amelie.....ale rikat ji budeme Amalka....ani nepripoustime ze by to nebyla holka... :grinning:
12. led 2010 v 19:42  • Odpověz
Blondy, ja myslela, ze Tvuj manzel je ital...on zna vilu amalku??? :confused:
12. led 2010 v 19:46  • Odpověz
Holky porodu se fakt nebojte je to přirozená věc ženy rodí už staletí a staletí tělo vám samo napoví co dělat.
Navíc jsou tam asistentky a lékaři nenechají Vás ve štychu.
Důležité je poslouchat co Vám říkají, kontrakce prodýchávat.
Budte na balónu (neskákat) jen se jakoby kolíbat ze strany na stranu a dělat krouživé pohyby.
Hodně pomáhá sprcha a teplá voda jak na břicho tak na záda (hlavně bedra).
Zbytečně netlačte dokud vám neřeknou (dřív tlačit je zbytečné protože to stejně nevytlačíte a akorát se vysilujete).
Prodýchávat jako pejsek (jak píše lin) a když kontrakce skončí tak se snažte uvolnit jakoby úplně vypnout a nabrat sílu na další kontrakci.
Nikdo Vám neřekne jak dlouho porod bude trvat to nikdo neodhadne ale pokud už budete mít pocit že se Vám roztrhne konečník. Budete cítit šílené tlačení až bych řekla pálení a řezání všude dole a pocit že tohle už opravdu nevydržíte tak hlavička už se opravdu tlačí ven už je na okraji a porod bude brzy u konce.
Určitě si pak na mě a na tyto slova vzpomene a uklidní vás že tento šílený stav už nebude trvat dlouho a brzo skončí.
Dodá Vám to opět sílu a budete se snažit tlačit jak divá at už to máte za sebou :slight_smile:
12. led 2010 v 19:50  • Odpověz
blondy: no něco podobného jsem čekala :grinning: Nejen děti ve škole dokážou být kruté koukám :grinning: :grinning:
Emma se mu nějak nelíbila, nějak šíleně to komentoval, už si to ani nepamatuju, ale komentáře byly no :angry:

lin: no já si akorát pamatuju že v I.době se má dýchat hluboký nádech a výdech....pak se mi ty další dvě dýchání pletou :frowning2: No snad to nějak zvládnu, manžel tam bude se mnou, tak snad nebudu moc zlá na něj :grinning:

lin: no Amélie je nádherné jméno :slight_smile: Takže druhé bude holčička, a pak už konec ? Nebo bude ještě nějaký bratříček nebo sestřička ? :wink:
12. led 2010 v 19:50  • Odpověz
lin, manžel je čech :grinning: Jenom v Itálii žijem, ale dočasně.... :wink:

sabinecka, :grinning:

kramli, no já to původně psát nechtěla, ty jsi to chtěla vědět :grinning:
12. led 2010 ve 20:21  • Odpověz
DObré ránko děcka :slight_smile:

holky, já asi nejsem normální, nevím proč, ale poslední týden mám pořád pocit, že se v bříšku nic neděje, žádné "tahání" prostě nic, už se mi zase honí hlavou katastrofické scénáře... prsa mám pořád stejná, žádné zvětšení se nekonalo :frowning2:
mám strach, pořád jsem si říkala, že až budu mít za sebou cca 10tt budu v klidu a já jsem snad čím dál víc na nervy (vím, že to tu někdo říkal, že celé těhu je o nervech a čekání)
nezlobte se, že to sem takhle píšu, ale asi už vážně magořím - potřebovala bych mít na bříšku obrazovku jako Teletubies a vždycky bych se na to podívala jako do akvárka a viděla bych mimčo - jo to by se mi líbilo :slight_smile:
13. led 2010 v 07:34  • Odpověz
Ájuško neboj vše je v pořádku. A víš že přesně toto jsem říkala i holkám prosincovkám když mi říkali at jsem ráda že je laura ještě v bříšku.
Už jsem z toho byla nervózní a říkala jsem že chci aby už vylezla ven že mi to jednou vyčte že se narodila tak blbě před vánocemi a pořád už jsem jak magor počítám pohyby apod.
No a pak ji říkám že škoda že není to břicho průhledné že bych aspon viděla že je v pořádku a třeba bychom mohly na sebe mávat a povídat si sebou.
A hned bych se mohla podívat jak vypadá a na koho je podobné. Že by to bylo sranda tak na sebe koukat. :grinning:
13. led 2010 v 08:08  • Odpověz
Aji: neboj, vše je určitě v pořádku :wink: Buď v klidu a žádné katastrofické scénáře nemaluj :wink:
Myslím, že chápu, jak to myslíš, taky bych nejraděj mrňouska sledovala pořád :slight_smile: Aspoň každý týden, kdyby se dělal UTZ :slight_smile: Ale bohužel to nejde a musíme vydržet :grinning:
13. led 2010 v 08:49  • Odpověz
aji, neboj, jsi normální... Já jsem cítila jemné píchání taky jen nazačátku, pak nic. Prsa mám od začátku pořád stejná, žádné zvětšení se nekonalo (naštěstí :grinning: ). Ono prý záleží na tom, jak velkou máš mléčnou žlázu, když je dostatečně velká, prsa se ti nezvětší :wink:
Říkala jsem si, že bude super, až budu cítit pohyby, že to bude lepší, jenže ono neni. Protože pak se mimi delší dobu nehýbe a ty vymýšlíš, že už mu něco je. A třeba ta moje potvůrka je taková, že se prostě bude hýbat jenom tehdy když chce ona ne tehdy když chci já. A čím méně mám dokonce, tím spíš se bojím, že se jí něco stane... Třeba včera ráno, vstala jsem a ona "nevstala" semnou jako vždycky, už jsem byla připravená jet do porodnice, ať mi udělají monitor, ale ona se ozvala, ani nevíš, jak jsem byla v tu chvíi šťastná, že je ok :dizzy_face:
Ale proč ti to píšu, jen jsem ti chtěla říct, že ty pocity co máš jsou naprosto normální a bohužel to už jiné nebude, ale musíš myslet pozitivně, přeci není důvod, aby se něco stalo :dizzy_face:
13. led 2010 v 09:36  • Odpověz
kočky, díky za hezký slova :slight_smile: asi jsem to jen potřebovala slyšet, že bude vše OK :wink: díky :dizzy_face:
13. led 2010 v 10:00  • Odpověz
Ahoj zeny,

vcera jsem se sem uz odpoledne nedostala a ted nestiham docist :confused:

lin: Tvuj popis porodu jsme precetla jednim dechem...malej je krasnej :dizzy_face: Hlavne dobre dolette do Recka :wink: Amelie je pekny jmeno ..ten film jsem kdysi videla asi 3x, mam doma dokonce i CD s hudbou, takze vim, jak to myslis :sunglasses: Memu muzi se libi Amalie - tak se jmenovala jeho babicka, ktera loni zemrela, ale mne prijde, ze se nehodi k nasemu prijmeni.. Jinak se mi vzdy libila Linda nebo Mariana, ale jako na potvoru maj obe svatek na zac.zari :unamused:

kramli: jak jsi psala s tema pocitama ohledne tehu a hlavne toho co potom, tak to mam podobne..mam pocit, ze nevim do ceho jdu..doted jsem se starala sama o sebe, tisic zajmu apod...a ted takova zodpovednost :fearful:

aja, blondy: ja nemit nevolnosti a citliva prsa, tak mi neprijde, ze jsem t...to pichani v podbrisku jsem mela jen ze zacatku a ted nic..taky si rikam, jestli to srdicko porad tluce a co mi za tyden rekne.. :confused: Jak pise blondy, musime myslet pozitivne.. :sunglasses:
13. led 2010 v 10:12  • Odpověz
ahojky holky.
mě taky v podbřišku nepíchá, ale začíná mi být tak divně, ne na zvracení, ale prostě divně..................a jak to přišlo, tak jsem si tak nějak víc uvědomila, že čekám dítě...................do té doby mi to pořád nějak nedocházelo. no a prsa mám právě citlivá celou dobu, ani nemůžu být doma bez podprsenky, když sedím, ležím , dobrý, ale jak se zvednu a někam jdu, to je bolest................

no za hodku vyrážím k doktorovi, tak už se těším..................
13. led 2010 v 10:17  • Odpověz
lauri, mně to nedochází někdy dodneška, že čekám miminko :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
13. led 2010 v 10:24  • Odpověz
holky, já se na to vykašlu, teď jsem byla na záchodě a zase flek jako blázen a černej chuchvalec, do toho šílenej kašel a rýma, mě to těhu asi nekdo nepřeje, to už fakt není možný... sakra :angry:
13. led 2010 v 10:28  • Odpověz
lauri: tak hod po kontrole raport co a jak :wink: jsem zvedava, jestli tam budes mit 1 nebo 2 :fearful:

aja: jak cernej chuchvalec ? jako vytok ? zavolej Dr. nebo tam rovnou zajdi...
13. led 2010 v 10:32  • Odpověz
aja. ty jo, černej chuchvalec, co tím myslíš?
blondy. no jo, tak mně asi ted chvilku no............... :grinning: :grinning: :grinning:
nany. no tak to je nás víc, taky jsem zvědavá, ale dneska se mi zdálo, že jsme měli miminečko už doma, byla to holčička a jedna.................ale fakt dobrý sen, takový živý....... :grinning: :grinning: :grinning: mi z toho už hrabe..........
13. led 2010 v 10:39  • Odpověz
černej chuchvalec staré krve, asi až pojedu z práce, tak se zastavím na pohotovosti, Dr. už dneska nestihnu
13. led 2010 v 10:40  • Odpověz
aja, vykašli se na práci a jeď hned....

lauri, taky jsme zvědavá, zda tam máš jedno nebo dvě :grinning: . Dvojčátka tu ještě nemáme :grinning:
13. led 2010 v 10:43  • Odpověz
nemůžu se na to vykašlat
13. led 2010 v 10:43  • Odpověz
aja: urcite si k tomu Dr. zajdi co nejdriv - ja kdyz tam volala min.tyden, tak mi rek, ze jsem akutni pripad, at okamzite naklusu..ze pro ne je nepatrne spineni proste krvaceni a to v zadnem teh.neni normalni :unamused: nemusim Ti psat, jak jsem se citila. Muze to byt ptakovina, ale taky nemusi, to Ti ted nikdo nerekne, ale verim, ze kdyz dosud to bylo bez problemu, bude to tak i nadale :dizzy_face:
13. led 2010 v 10:50  • Odpověz
aja: a co tam zajit misto obeda ?
13. led 2010 v 10:51  • Odpověz
Ahoj holky
Aja-být tebou tak tomu dr.alespoň rychle zavolám a on ti řekne,co to může být!Takhle na to budeš stejně myslet a budeš akorát nervozní a stejně se nebudeš na práci soustředit' Nany má pravdu,co takhle vynechát oběd?
13. led 2010 v 11:00  • Odpověz
blondy. já bych dvě i brala, akorát se bojím, že by bylo těhu rizikovější..................
aja: proč se na to nemůžeš vykašlat - jim řekni že je ti blbě a hotovo......
nany. tak já teda zase slyšela, že špinění být může - a když je ještě okolo termínu ms, že je to normální. tak asi každý doktor říká něco jiného...................
13. led 2010 v 11:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.