• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
No upřímně u sabinky mě nastřihávali .
Vysvětlila bych to asi takhle že ty rady co jsem Vám tu ted psala mi nikdo neřekl takže jsem si bláhově myslela že čím víc budu tlačit tak ji vytlačím a budu to mít hned za sebou. Chyba lávky.
Tak jako tak už jsem byla strašně vysílená protože bolesti jsem měla 29hodin, za další jsem je absolutně neposlouchala (ne že bych nechtěla jen jsem byla tak vysílená že jsem je ani nevnímala).
Takže jim nezbývalo nic jiného než mě nastřihnout , doktorka mi skočila do břicha a sabču vytáhli (už musela jít ven, jednak byla malinká a takovou námahu by nemusela zvládnout a taky kvůli srdeční akci , která se začala zpomalovat- takže okamžitě ven na vzduch).
Měla jsem tam dva stehy a fakt mě bolely (jsem hysterka).
Nemohla jsem si sednout sedla jsem si na kraj aby mě to nebolelo.( Holky měli koupené nafukovací kruhy).

A druhý porod jsem nakonec vytlačila bez nástřihu (sami víte kolik Laurinka měla 3750g )takže fakt to holky jde vytlačit i bez nástřihu ale já se trošku natrhla ale vše se zahojilo vizuálně nevím ale na pohmat nic necítím.

A navíc jsem si mohla sednout hned po 2hod. po porodu a nic mě nebolelo. Pak mě jen bolelo jak se stahuje děloha ale žádná hráze.

A co se týče toho balónku - taky jsem o tom četla ale připadá mi to takové divné si tam dávat balónek a procvičovat hráz.

Ženy rodí staletí bez balonku a taky porod přežily , nevím navíc zas tak levný není.
To je na vás já bych si to nekoupila.
20. led 2010 v 19:35  • Odpověz
Sabi auuu, ježiš to nás čekají věci, já tedy nad ničím nepřemýšlím nic nstuduju a radši ani nechci nic vědět.Bojim bojim.
Takže Blondy to zvládla perfektně a rychle, to je dobře, děkujeme za krásné zprávy.
Lauri, s tou únavou ti nepovím, já když jsem byla v práci až do 18hod, tak jsem mohla být unavená, ale bylo mi to víš co platné, a když jsm doma tak na únavu nemám ča.To víš, že kdybych si lehla, tak spím jako špalek, ale to já nechci.Zatím jsm ještě ani jendou nespala během dne.Takže nevím, ale pokud jsi unavená tak odpočívej, určitě je to dobré.A klidně papej třeba desetkrát za den, když máš hlad, tak "ho" nakrm, to já když mám hlad tak se taky najím, ale opravdu se mi zdá, že to teď ustalo, jen nevím na jak dlouho :wink:
20. led 2010 ve 20:54  • Odpověz
Sabi - díky za tvou zkušenost, já si právě taky myslím o tom balonku svoje, říkala jsem to i manžovi a mně to prostě přijde divné, strčit si tam balonek třeba doma v obýváku, nafouknout ho a snažit se ho vytlačit, navíc jsem slyšela, že při porodu ti tělo pomůže, ale při takovém trénování ne...............................takže taky to nechci kupovat.
A s tím nástřihem mi v poslední době připadá, že se dělají podobné ciráty jako s klystýrem - já to beru tak, že když to bude nutné, tak mě asi nastřihnout a že bych jim řekla - nepřeju si to a budu trpět nebo ohrozím dítě, to asi nee..............
Akorát jsem slyšela, že si některé ženské stěžují, že je nastřihli automaticky, aniž by to bylo nutné (ale to si myslím, že ne každá ženská dokáže posoudit).
Ten kruh jsem slyšela, že si ženské kupují, a to je sabi normální kruh na plavání? takový ten dětský?
No a ten klystýr - ještě je prý taky něco, místo toho, ted si nevzpomenu na název, sabi, tys to měla jak, jestli to teda není tajné nebo moc intimní? :wink:
20. led 2010 ve 20:57  • Odpověz
sabi: aha takže tam jde zase o tu bolestivost po porodu :unamused:
No právě že ve FM ten nástřih dělají prý docela rutinně :confounded: Tys vlastně rodila ve které porodnici v Ově? Já pořád zvažuju ty Vítkovice.

lauri: ten balonek se mi taky moc nezdá :unamused: Já teda už masíruju hráz, teda manžel masíruje :wink: Tak aspoň to snad k něčemu bude, není to teda nic moc příjemné....ale dá se to vydržet....

lauri: to druhé se jmenuje Yal, je to prý nějaký čípek, který si můžeš zavést už doma, ale někde jsem teď četla, že to pročištění není tak účinné jak u klasického klystýru....
Já jsem dostala klystýr před operací a jako je to jen nepříjemné, hrozně rychle to jde všechno ven, já jsem teda nezažila ani nijaké křeče nebo tak a nebylo to bolestivé....jen trošku nepříjemné když ti hadičku strčí víš kam :grinning:
20. led 2010 ve 21:17  • Odpověz
Lauri jo ten kruh se používá normální na plavání, ulevuje při sezení.Moje ségra když rodila, tak měla těžký porod, vyvolávaný, rodila dlouho a tím jak byla hubená a malej byl docela velkej nemohla ho vytlačit, nastřihli ji tak, že měla 40 stehů a nakonec malýho stejně nevytlačila a museli ji ho vytáhnout kleštěma :angry: No porod měla hroznej, ale o tom jsem nechtěla mluvit, šili jsi přes hodinu ale celkem brzy se ji to zahojilo a nikdy si na nic nestěžovala.
Ájo pro tebe http://www.batoleshop.cz/detail.php?zbozi=1731201
20. led 2010 ve 21:18  • Odpověz
luss: tak já teda jím pořád, ale spíš proto, aby mi nebylo blbě. protože když začnu trochu cítit hlad, hned se mi začne zvedat žaludek, proto jím pořád................................
a ten spánek - já dřív spala ve dne asi pětkrát v životě, ale ted když můžu tak pořád, i dneska, zase hodku, kolem poledne mívám krizi, po obědě, ale to doma nejsem a pak odpo, kolem třetí, páté, tak na hodku si musím lehnout a usnout.....................................

kramli: nejdřív k té hrázi - já četla všude možně, že hráz masírují ženským chlapi - ale já tak daleko ještě nejsem a v tomto směru mám velké mezery - vůbec netuším, jak se to má masírovat, proč to všem masírují chlapi, a hlavně, ale holky, to se budete hodně smát - ale já prostě nevím - a ani nevím, jak to mám zjistit, co přesně ta hráz je??
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: já vím, jsem asi zabedněná, ale prostě nevím, která část přesně tam dole je hráz, co se nastřihává, ani nevím, jak to mám zjistit......................................... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

a co se týče klystýru, mně ho dělali kdysi v nemocnici, když jsem tam byla jako dítě, a vůbec mi to právě nepřišlo nějaké strašné - a to mi ho dělali víckrát. takže já se toho nebojím, spíš právě proto, že jsem to zažila a vím, že na to nic extra hrozného není, nechápu, proč to ženské tak odmítají.
jako chápu holení, že nechtějí, taky se radši oholím doma sama nebo manža, než někdo v nemocnici, to by mi asi vadilo,...............

luss: aha, ty jo tak to chudák ségra, to měla hrozný............................čtyřicet stehů? ty jo, tak to je drsné teda.....................
20. led 2010 ve 21:41  • Odpověz
Lauri hráz je to místečko mezi "zadečkem a pipkou" :grinning: nevím ajk bych ti to řekla, takhle tomu snad porozumíš :grinning:
20. led 2010 ve 21:46  • Odpověz
luss: no já si to tak nějak myslela, ale pak mě to znejistilo, když čtu, že tam má někdo dvacet, nebo čtyřicet stehů jak ty píšeš - kam by se to na tak malou část těla vešlo tolik stehů.......................
a taky nechápu to masírování no....................

ale díky za vysvětlení..................... bych si to našla v google, ale teda nevím, co bych tam zadávala.... :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2010 ve 21:58  • Odpověz
Zkus se zeptat manžela, on si s tím třeba bude vědět rady, to mu půjde samo neboj :wink: :grinning: Jo taky to nechápu jak se tam vejde tolik stehů, ale jsou to asi nějaké maličké stehy, proto to šijí i tak dlouho, já se v tom taky nevyznám z toho si nic nedělej :grinning: Hele koukala jsem do albíčka a mám depku ty už toho tolik máš a my nemáme ani jedny ťuk, ty jo aby jsme to pak všechno vůbec stihli, když tak na to koukám, ale krásný věcičky máte :wink:
20. led 2010 ve 22:02  • Odpověz
lauri: tady máš obrázek :wink:
http://pripravakporodu.atin.cz/druha-doba-porodni.html

Jinak k té masáži, je lepší, když to dělá chlap :grinning: Já si tam osobně teď přes to břicho blbě dosáhnu....jinak návod třeba tady:
http://www.miminko.estranky.cz/clanky/rady---tipy/masaz-hraze-pred-porodem
Ale provádí se až od toho 34.týdne nejdříve :wink:
20. led 2010 ve 22:07  • Odpověz
Kramli jsi už na MD?
20. led 2010 ve 22:09  • Odpověz
luss: no manža taky moc neví, koukal na mě divně, když jsem mu říkala, že mi bude masírovat hráz, ale nevím, kde to je............................ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
si z toho zatím děláme srandu........

a vůbec neměj depku, neblázni, vždyt já jsem spíš bláznivá, kupuju ty věci protože se mi prostě hrozně líbí no...............ale kdybych to brala kdy to bude potřeba, tak to stačí v šestém sedmém měsíci nakoupit - pozdějc bych to zase nekupovala, kdyby byl náhodou porod dřív, já to chci mít vše zase dopředu nachystané..................
ale ted to kupujeme vyloženě jako stylem - jsme v tescu a manža už automaticky - chceš se tady mrknout? a jede k tomu regálu. no a vybírám spíš ve výprodeji zatím, i v C&A a HM teda, protože ostatní věci jsou rozdělený na holčičkový a chlapečkový a když ještě nevíme, tak uprostřed je výprodej a tam je to namixované a nebo jsou tam ty univerzální věci.......................... a taky mám jen hadříky, a víš co všechno bude potřeba, kočárek, postýlka, textilie, lahvičky, plenky, kosmetika, atd atd.......................ale to fakt ještě nekupuju, to mi přijde brzo..........................ale zase je to podle mě fajn vše kupovat postupně, aspon si to užijeme, rozhodně bych to nechtěla nakupovat vše naráz, z toho bych byla spíš asi otrávená.
20. led 2010 ve 22:13  • Odpověz
jé, kramli, moc ti děkuju............................... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a jasně, že ted to masírovat nebudem............

tak holky už vím, že se vás můžu zeptat na všechno, ještě budu mít pak na ty, co už mají porod za sebou jeden intimní dotaz a už dám pokoj. :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2010 ve 22:23  • Odpověz
kramli: tak obrázek dobrý, je to to co jsem si myslela, ono tam moc variant teda není...........................

ježiši toto až budou zítra holky číst, tak se budou válet smíchy .................

a ještě se chci zeptat, chcete rodit normálně - nebo ty co už mají prcky doma - rodily jste normálně klasicky a nebo v nějaké spešl poloze a nebo třeba do vody?
já právě nad tím porodem do vody přemýšlela, ale nevím no....................a na těch stránkách od kramli je napsané, že nástřih se nedělá ale je nutný nálev, tak to zase nevím, co je.......................ale přijde mi to takové, že to mín bolí, aspon podle toho co kde píšou.................
20. led 2010 ve 22:28  • Odpověz
luss: jj už ofiko :wink:

lauri: není zač, to jen tak pro představu :grinning:
nálev je ten klystýr bych řekla, ale jistě to nevím.
nástřih při porodu ve vodě se nedělá...ta teplá voda napomáhá tomu roztažení, takže není potřeba...ale při tomhle způsobu porodu musíš splňovat určité podmínky i co se týče velikosti plodu atd....
jinak jak rodit to bude asi záležet na konkrétní situaci pak, jak to postě budu cítit....
20. led 2010 ve 22:48  • Odpověz
No klystýr já znám pouze z odborného hlediska včetně Yalu (klystýr je pro nás na JIP zdlouhavý takže my používali Yal).

Mě nikdy klystýr udělat nestihli. U prvního jsem přijela otevřela na 7cm (rodí se při 10cm , klystýr se provádí kolem 5cm)
a u druhého se na mě chystali že budou dělat klystýr a oholení ( jenže já vlezla do sprchy přišel mi tam tak šílený stah že jsem málem sletěla z toho balónu ještě že jsem se chytla kachliček jinak bych si asi rozbila hlavu)
Pak jsem vylezla doktor přišel sáhl 6cm tak rychle klystýr (ptám se jen 6cm? Panebože nejsem magor když už cítím hlavu tak to 6cm asi nebude.) Vletěla tam asistentka zkusila a začala tam pokřikovat žádných 6cm ale porod.

Takže ani jednou to nestihli. Mým snem bylo rodit do vody jenže až do Krnova se mi opravdu jezdit nechtělo.
Jak se rodí jinde netuším ale v Ostravě ve Vítkovicích mají krásné nové porodní boxy.
Na tom lehátku ti zvolí polohu jaká vám vyhovuje a pak si jen lehnete na záda a z ničeho nic už jste jako by v polosedě .

A musím říct že Sabču jsem rodila ještě na starém sále vleže jen jsem měla nohy nahoře a byla to hrůza.
Ted na tom novém mě krásně zvedli a rodilo se mnohem lépe.

Kramli nevím jak FM ale OV nastřihuje jen když to je opravdu nutné (u laury mě nechtěli nastřihnout ani za boha protože byli v domnění že jde opravdu o plod 2900g kdyby věděli skutečnou váhu tak mě určitě nastřihávají)
( a u sabči nastřihli protože jsem fakt už nemohla a ona musela jít ven).
Jak vypadají porodní sály v FM taky nevím nicméně bych určitě jela rodit do vítkovic.
To se musíte rozhodnout s manžílkem. :wink:
21. led 2010 v 07:11  • Odpověz
JO a ještě k tomu kruhu - normálně malý dětský kruh na plavání.
U sabči jsem neměla ale měla jsem jen dva stehy tak to šlo ale holky co měly třeba 20stehů (nechtěly nastřihnout ani za boha a pak se šíleně roztrhly (ale není porod jako porod - moje mamka se taky u porodu z ničeho nic roztrhla až do konečníku a pak porodila ještě mě a ségru) tak těm se ten kruh opravdu hodil.

A ted jsem měla kruh koupený nachystaný ale nepoužila ho.

A masírování hráze byla sranda pro oba jenže vždycky jsme masírovali asi jen pár minut a pa
21. led 2010 v 07:17  • Odpověz
a pak dle mého muže jsme to kvalitně masírovali i zevnitř :wink: :grinning:
21. led 2010 v 07:18  • Odpověz
Dobré ránko kočky,

teda zajímavou diskusi jste tu vedly, ale to je dobře, aspoň jsem se zase něco dozvěděla :slight_smile: začínám mít z toho porodu opravdu strach :wink:

Luss - díky za hezký odkaz na povlečení, ale to už bysme měli v obyváku přežirafováno :grinning: já bych chtěla čistě bílé jen s nějkým tím malím jedním medvídkem, co spinká na obláčku, už jsem se dívala, nechci moc barevné, to pak vypadá jako zoologická :slight_smile: (ale je to jen můj názor)
21. led 2010 v 07:44  • Odpověz
Ted se dívám že video bylo odstraněno a já ho už z počítače smazala. No to nevadí obrázky tam jsou.
21. led 2010 v 08:34  • Odpověz
Ahoj zeny,

konecne jsem se sem dostala..min.tyden jsme tu meli za zadkem Helmuta a ted tu mam na tyden na zaskoleni noveho kolegu :confounded: Na chvilku vypad na personalni, tak muzu na MK :stuck_out_tongue_closed_eyes: Koukam jak blazen, ze blondy uz ma u sebe Anicku :dizzy_face: a eli je tehotna (opatrne gratuluju :dizzy_face: ) Tesim, ze o vikendu tu vsechno doctu, vecer usinam tak mezi 8-9 hod. :rolling_eyes: Ostatni maj za sebou uspesne kontroly, to je fajn :wink:

Ja byla vcera odpoledne u Dr. - delal mi UTZ pres bricho - uz to meri pres 2cm a videla jsem srdce i jak se hybe..jsem z toho byla krapet namekko :slight_smile: Za 14 dni jdu na odbery a za mesic na dalsi kontrolu-bude to zrejme ten screening :confused: Sestra rikala, ze muzu mit i doprovod..byla jste tam nektera s manzelem ? To cekani je hrozny, ale to tu nemusim psat, ze :sweat_smile: Sla jsem pak do sekace, kde jsem si koupila dve pekny tuniky, skoda, ze nemeli kalhoty. Mam poukazku do C&A, tak jsem se tam byla mrknout a sekce "pro tehotne" mi fakt vyrazila dech..des bes :unamused:
21. led 2010 v 09:20  • Odpověz
holky, takovej dotaz, neviděli jste někde na netu nějakou nahrávku srdíčka miminka v bříšku??? Pořád o tom povídám manželovi, jakej je to krásnej zvuk, ale nikde jsem to nenašla, nevíte, kde by se to dalo přehrát???

Nany, tak to je fajn, že je vše v pořádku :slight_smile: já do CA ani nechodím protože to je fakt hrůza, naštěstí se teď dá sehnat spousta tunik a triček, které se dají použít i jako těhu :slight_smile:
21. led 2010 v 09:22  • Odpověz
aja: nahravku jsem nevidela, musim googlit :wink: ja jsem chtela spis naky kalhoty, ale jak pises hruza..utratim to asi za obleceni na mimco..nektery kousky vypadaly celkem normalne.
21. led 2010 v 09:28  • Odpověz
21. led 2010 v 10:09  • Odpověz
Ahojky,
tak já do C&A občas chodím, mimi věci se mi tam teda celkem líbí, i když v tescu a HMku mají hezčí.......
ale ty těhu věci tam měli jen na slony, to ani kdybych čekala trojčata by mi nebylo dobrý.....................

aja: mně doktor srdíčko pouštěl v ordinaci a doufám, že ho příště pustí i manžovi, takže já po tady tom vůbec nepátrala........................

sabi: díky moc za vysvětlení.....................
takže je podle tebe lepší souhlasit s nástřihem když bude nutný, než se moc roztrhnout - no to je to co jsem říkala já, radši at to doktoři udělají podle sebe než abych tam něco vymýšlela já - když nejsem odborník.

a ty porody do vody - u nás se to teda dělá, ale nevím no, je to ještě daleko........................
21. led 2010 v 10:28  • Odpověz
Pokud doktoři řeknou střihat tak určitě. Když tě nastřihnout tak maximálně na dva stehy, roztrhnutí je tak na deset a více stehů. A pak si nadávat že jsi je měla poslechnout to za to nestojí.

A navíc pokud nemá někdo v úmyslu fotit erotické kalendáře tak mu tam malá jizvička vadit nebude.Navíc se to krásně hojí.Já v tom fakt nevidím problém.
21. led 2010 ve 12:33  • Odpověz
A pak je tam plno porodů a dokonce císařský řez musíte ty videa projet. :grinning:
21. led 2010 ve 12:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.