• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
lussyn: jo, aha, to docela chapu tuhle koupi :grinning: :grinning:

kopretina: tak ja jsem dneska presne 9+0 - leti to silene :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kali: to je pech, ze je Ti furt takhle zle..ja mam ted novy hit..jsem nafoukla, k tomu plynatost..taky fajn :unamused:

Myslim, ze blondy ma ted jiny starosti, ale verim, ze az bude moct, ze se pripoji :wink: Vcera jsem jela kolem Thomayerky, tak jsem si na ni vzpomnela :sweat_smile:
22. led 2010 ve 12:47  • Odpověz
Klárko, nechci tě nijak otravovat, prostě mi napíšeš až budeš v klídku a bude po všem, my to tu přežijeme i když nám napíšeš až druhý den po porodu :slight_smile:
22. led 2010 ve 12:52  • Odpověz
Áji, to je jasný, neboj mně neotravuješ, jen bych byla ráda, kdyby to už bylo a pak se ráda pochlubím :slight_smile: .
22. led 2010 ve 13:13  • Odpověz
klárko, takže ještě nic.......................lussyn už to přivolávala, jako u blondy, tak u tebe se jí to zatím nepovedlo.................
mně je dneska trochu líp, tak jdu upéct bábovku................ :wink:
22. led 2010 v 16:25  • Odpověz
Lauri, já tu budu beztak strašit ještě dlouho, ale jednoho dne se určitě dočkáme :slight_smile: ...
Tak ať se Ti bábovka povede, já jsem měla dneska domácí štrůdl a byl tak výborný :slight_smile: .
22. led 2010 v 17:54  • Odpověz
klarko, štrůdl taky miluju..............................a bábovka se povedla, jelikož manža ji vyžíral ještě horkou přímo z formy..............................a dala jsem si už taky, moc dobrá...................jsme ji dlouho neměli...........................

a určitě se porodu dočkáš brzo, už se na to těším........................... :wink:

zítra mi přijede kámoška, budu jí fotit malou. A jak jsem jí řekla, že čekáme mimčo, hned šla probírat věcičky po malé, že mi je AŽ BUDEM VĚDĚT POHLAVÍ přiveze. No a najednou že už je má pro mě nachystané, že to přiveze zítra a před chvilkou mi volala, že už mi sbalila i mantinel a nebesa na postýlku a taky hračky a hrkávky......................takže já budu asi vybavená..................... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. led 2010 ve 21:51  • Odpověz
autor
Krásnou sobotu všem
Klar, držíme pěstičky :wink:
Kali nezávidím :confounded: , mě už to natěstí jakž takž přešlo, tak jsem ráda :sweat_smile:
Nany, tak to jsme pod sebe přesně o týden-já byla včera 10+0 :wink: :dizzy_face:
Přeju všem krásný víkend, jdu vtvářet nějaké hodoty, no a třeba až budu příště nakukovat, budou tu kásný novinky :dizzy_face: :dizzy_face:
23. led 2010 v 09:00  • Odpověz
Dobré sobotní ránko všem,
Já dnes tak trochu pracovně,ale máme klídek zatím,takže vás rychle dočítám.
Nany-na horách bylo fajn až na některé moje kousky na svahu...no moc mi to nejde :confounded: A vy chcete jet taky na hory? A chceš lyžovat? Bych se asi bála,páč i zkušení lyžaři tam občas havarovali :unamused:
Holky taky u vás tak mrzne,to je hrůza už ať je jaro :wink:
Večer máme jít taky na ples.ale po denní budu k.o. tak si dám panáka a jsem jasná :grinning: :wink:
A jak se jinak máte?
23. led 2010 v 09:54  • Odpověz
Ahojky dámy,
tak u nás bylo ráno mínus šestnáct, hrůza.......a prej má být ještě o deset mín, tak nevím teda........................

mně bylo včera taky jakž takž dobře, a dneska kupodivu taky celkem dobrý. občas se žaludek zachvěje, ale není mi na zvracení......... :wink: tak doufám že se neděje nic špatného s mimčem, ale jen se to začíná zlepšovat, to bych byla fakt moc ráda.......

lancy: užij si ples, my jedeme nakoupit a odpo přijede kámoška na focení s malou,tak se těším.....
23. led 2010 v 10:23  • Odpověz
Zdarec Lauri-tak u nás bylo v noci -19 stupňů,takže super pařák :grinning: Tak dobře nakupte,já pak dám avízo jako bylo na plese.
A kdepak jste všechny?? Víkendujete jo?? :slight_smile:
23. led 2010 v 11:08  • Odpověz
Ahojky holky.
tak copak je tu nového?? :dizzy_face:
23. led 2010 v 11:10  • Odpověz
lancy: všichni víkendují, jako vždy............................já jsem dneska hrozně ráda, protože mi už není vůbec špatně, ale vůbec, přešlo to hrozně rychle.....................normálně jím, snídat jsem mohla bábovku a žádné blbé sušenky, ty už nemůžu ani vidět...............................takže paráda, k obědu jsem vařila čočku, taky super, takže paráda..........................konečně je mi dobře, snad to vydrží................................a snad to neznamená, že se mimču něco stalo, když to tak rychle přešlo.........................
eli: asi nic moc........čekáme na klárčin porod, blondy až se ozve a pak na lancy pozitivní testík...... :grinning:
23. led 2010 ve 14:59  • Odpověz
Takže vlastně nic nového!! :grinning: :grinning:
Holky ještě 4 dny a budu vědět, jestli je prďolka v pořádku!! já se tak těším a bojím... :grinning: :grinning: :sweat_smile:
23. led 2010 v 15:17  • Odpověz
Lauri-tak to je fajn,že je ti už lépe.Proč myslíš,že by to mohlo být špatné znamení? Já si to tedy nemyslím.Určitě bude všechno o.k. No až na tu čočku :grinning: :grinning: ta možná způsobí trošku jiné problémy :grinning: :slight_smile: :wink: ...
Holky,už několik dnů mě bolí prsa,myslíte,že to mohla způsobit případná ovulka?No nevím,nějak mám ty hormony splašené :sweat_smile:
A ajk ty Eli? Cítíš se v poho?
23. led 2010 v 15:53  • Odpověz
lancy: v pohodě, čočka mi nic nedělá, ani nenadýmá.......................... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
a ty prsa - u mě to bylo spolu s krémovým hlenem a šílenou únavou první příznak těhu, a to začalo už tak dva tři dny po ovu a trvalo to celou dobu, takže já si tímto byla jistá, že nám to vyšlo.....................takže na tebe začínám sázet.....................................kolik dní jsi ted po ovu?
eli: jj, to už budeš vědět, jestli je v pořádku to ani ne, spíš jestli tam je............................a určitě tam je........................ :grinning:
23. led 2010 v 16:12  • Odpověz
lancy: Je mi fajn! Akorát mě bolí prsa a jsem unavená, jinak v pohodě! :dizzy_face:
Lauri:On tam být může, ale nemusí být v pohodě! Už jednou jsem to zažila!! Byl tam kde měl, ale dopadlo to blbě!! :pensive: Takže si furt držím odstup!
23. led 2010 v 17:29  • Odpověz
Ahoj holky,
tak se hlásím z domova. Co je tady nového? :grinning: Všechny jste ok? :grinning:
Já jsem úplně v pohodě, malá je docela hodná, takže se to dá bez problémů. Ještě uvidím, co s ní udělá příchod domů :grinning:
23. led 2010 v 19:14  • Odpověz
Ahoj Blondy, tak už doma? :slight_smile: Určitě si brzo zvyknete :slight_smile: Hlavně, že je maličká hodná :grinning:
23. led 2010 v 19:26  • Odpověz
Ahoj Kali: Tak jak je?? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Blondy: Jak už jsem psala v březňátkách, je fajn že jste doma a hlavně obě v pořádku!! ještě jednou gratulujuuuu k malé :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. led 2010 v 19:34  • Odpověz
Ahooooooj blondy..........no super, že jsi se ozvala..........tak tovje kamarádka nám psala , že porod byl nakonec přirozený, takže jak ty sis přála.................................
A jak se cítíš ty, ddobrý??? A brzo nám maličkou vyfot........

Nám už návštěva odjela, kámoška mi přivezla kompletní sadu povlečení s mantinelem, a nebesama do postýlky a dvě tašky plné hraček pro mimčo, krása.......................... :wink:
23. led 2010 v 19:56  • Odpověz
Eli: je mi pořád špatně :frowning2: Stejně jako včera :frowning2: Nepomáhá vůbec nic, ani jídlo, ani lízátka, ani zázvorový čaj :frowning2:

Lauri: tak to už máš teda úplnou výbavu :grinning: To je paráda :slight_smile: Týjo, my ještě nemáme vůbec nic :slight_smile: Ale je čas :slight_smile: Třeba taky něco od někoho podědíme :slight_smile:
23. led 2010 ve 20:04  • Odpověz
kali: Tak to mě mrzí, že Ti je takhle zle!! :unamused:
Lauri: Tedá takovou výbavičku??? To je super!! :dizzy_face: :dizzy_face:
23. led 2010 ve 20:09  • Odpověz
kali, eli: no jo, ještě vlastně chůvičky mi přivezla, takže už dokoupíme jen monitor...................je zlatá.............................a naslibovala mi ještě všechny hadříky po malé, když budem mít holčičku, takže mi vlastně překazila moje nákupy........................ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ne, dělám si srandu, už i manžu musím brzdit, toho to nějak začalo bavit.............. :grinning: :grinning:
23. led 2010 ve 20:12  • Odpověz
Lauri: Tedáááá v 8tt a budeš mít už všechno.... :dizzy_face: :dizzy_face: To je super!! :wink:
23. led 2010 ve 20:14  • Odpověz
eli: nene, neboj, aspon kočárek, postýlku, lahvčky atd. si nechávám na pozdějc................... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. led 2010 ve 20:53  • Odpověz
kali, myslím, že si zvyknem hodně rychle... :slight_smile:

lauri, jojo, pvoěřila jsme jí, aby vám dala vědět :wink: . Já se cítím dobře, neměla jsem vůbec žádný problém :sunglasses:

Takže, aby jste byly v obraze :grinning:
V Krči mě úplně nenadchli, tím, co mi řekli. Císaře dělají hlavně v celkové narkoze, když přirozený porod KP, tak jedině když ta mude dr. Sever a bude mít náhodou čas a tak podobně (ale nemám jim to za zlé, chovali se slušně, jen je to prostě větší porodnice...). Takže jsem začala hledat i jinou alternativu, takže jsem si vzpoměla na dr. ke kterému jsem předtím chodila, je primářem jedné porodnice a dělá pro tu ordinaci kam chodím velké UTZ a tak.. (On byl vždycky fajn, ale čekalo se u něj klidně i 3 hodiny, tak jsem v rámci jedné ordinaci přešla k jeho kolegyni). No takže jsem mu v pondělí odpo zavolala, nejdřív mi skoro vyndal, proč prý císaře, že je ot nesmysl a že mám večer přijet a že to proberem. Takže jsem přijela, povídali jsme si o tom asi 3 hodiny a výsledek byl, že si myslí, že to dám, že si mě pohlídá a že ho porody KP baví. Ale že to chce hned, dokuď malá není moc velká a taky na to musí mít čas.. Takže jsme se domluvili, že když "přemluvím manžela", v úterý ráno nástup :grinning:. Manžela jsem nakonec přemluvila, že to zkusím, ale riskovat nebudu, docela mě překvapil, že se nakonec nechal... :grinning:
A k samotnému porodu, ráno jsem tedy dorazila, dostala základní dávku prostoglandinu, nejrřív jsem myslela že nic, ale zhruba do půl hodinky se to rozjelo, kontrakce tak co 3 minuty a fakt docela síla, neměla jsme čas si skoro oddychnout... Už vím, proč se říká, že vyvolávaný porod je horší a bolestivější :grinning: . Prostě tam chybí takové ty přirozené pauzy na odpočinek. Navíc jsem musela být skoro pořád na monitoru.. Zhruba v půlce jsem to chtěla vzdát, fakt už jsem neměla sílu a když jsem si představila, že jí nakonec budu potřebovat fakt ještě hodně... Ale byla tam jedna fakt horzně super PA, dodala mi sílu, abych pokračovala. Navíc už jsem byla otevřená na 4cm, což na KP a vyvolávačku bylo super. Takže mě pustili do sprchy, fakt vřele doporučuju, na balon a teplou sprchu a pěkně prodýchat, je to o hodně snesitelnější... Pak jsme se domluvili na epi, abych měla dost síly. Taky docela doporučuju, neměla jsem z toho vůbec problémy, bolesti pak lehce ustoupili, ale víc to pomůže na psychiku... Pak jsem byla opět na monitoru a když byla křivka dlouho ok, dostala jsem zas povolení do sprchy. Kontrakce byly fakt síla, ale dohromady se sprchou a míčem to docela šlo, ale pak jsem začala cítí tlak na konečník, tak jsem šla ven říct to PA. Tak na mě koukla, že jsem plně otevřená a jdeme rodit :sweat_smile:. Zavolala primáře, ať se jde obléknout, nebo porodíme bez něj :grinning: . Takže jsem se přemístila na sál, poloha byla domluvená v polosedě a plně mi to vyhovovalo. Samotný porod byla už pohoda, sice na začátku jsem tlačila špatně, ale stačilo jen poslouchat co říkají a pak to šlo asi na 3 zatlačení a byla venku. Nějak jsem prostě věděla, že musim, že musí ven najednou... No a najednou jsem cítila hroznou úlevu a malá byla venku a začala hned brečet. Možná ti bude znít divně, ale to jak šla ven mi bylo i příjemný. Takže samotný porod oproti tomu přechozímu fakt pohoda, jen ten tlak je hrozný...
Jinka nástřich jsem měla, poměrně velký, z bezpečnostních důvodů a byli jsem na tom domluveni dopředu. Vím kdy ho dělal, řekl mi to, ale vůbec nic jsem necítila, to šítí bylo malinko horší :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale i tak žádná tragedie a jiné zranění jsem neměla. Navíc to udělal tak šikovně, že hned po porodu jsem si mohla bez problémů sednout.. Sice o tom vím, ale problémy mi to nedělá. Řekla bych, že se to dělá horší, než to ve skutečnosti je a nebo asi taky hodně záleží, jestli to dotyčný umí nebo neumí...
Jak koukám napsala jsem román, tak Vás snad nebud nudit :grinning:
23. led 2010 ve 21:36  • Odpověz
Ahoj holky,
ahóóój Blondy a Aničko, tak už to máte za sebou holky šiíkovný.To je super, moc moc moc gratuluju a Aničce přeju ať ji v životě čeká jenom to nejlepší.Teda jak tady čtu to, co popisuješ, tak mi to přijde jako brnkačka, vůbec to nepopisuješ jak porod :wink: Jak dlouho to celé trvalo?Myslím kontrakce a tak?Takže nakonec ti porod vyvolali?To jsi ani neříkala, když jsi se vrátila v pondělí z poradny, že jste se domluvili na vyvolání.Já jsem se tě ptala a ty jsi mi ještě říkala, že vyvolat v žádném případě.
23. led 2010 ve 21:55  • Odpověz
lussyn, no bnakčka to fakt nebyla, bylo to docela náročné a místy to fak bolelo jako sviňa... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: . Zhruba v půlce jsem fakt myslela, že to nedám.. Celkově to bylo asi 6 hodin, což docela šlo, ale o to to bylo celkově intenzivnější... :sweat_smile:
Jojo, bylo to vyvolávené... No já si to domluvila všechno v pondělí večer (viz první odstavec co jsem napsala) :wink:
23. led 2010 ve 22:02  • Odpověz
Blondy, no souhlasím s lussyn , se mi ten tvůj popis hodně líbí............................
aspon jde vidět, že pro někoho může být porod horor a pro druhého krásný zážitek.......................
luss: tak já se jí ani nedivím, že to nenapsala, to by musela už zrovna napsat, že další den bude malá na světě, takto to pro nás bylo krásné překvapení...........................

a ted je na řadě klaruska...... :wink:
23. led 2010 ve 22:05  • Odpověz
Blondy tak 6 hodin je pohodička, ne?No asi sis taky užila, ale určitě tě to naplnilo, ne?A splnil se ti sen.To jsem ráda, že to máš za sebpu a takhle krásně jsi to zvládla.Co manžel?Kdy přiletí?A jak to všechno zvládáš?Máš u sebe někoho, na pomoc?
Lauri teda mě dnes bylo hrozně zle, tak mi ještě nebylo, trvalo to tedy jen asi hodinu, ale bylo to fakt hnus.Málem jsem i šavlovala, ale udržela jsem to, musela jsem to jít zaspat.Ale přešlo to.Dělala jsem oběd a něco mi hrozně smrdělo, tak jsem začala vypínat topení a otvírat okna, ale bylo už pozdě, už jsem toho byla nadýchaná.Je ti pořád o.k?
Tak teď je na řadě Klárka, myslím, že už to bude každým dnem.
23. led 2010 ve 22:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.