• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Luss.jejda, tak to tě lituju, no aspon že to trvalo jen hodku.....................
no mně je už od žaludku dobře, ale mám kašel a bolí mě v krku a hlavně mě už několikátý den bolí hlava, ale ted teda hrozně intenzivně...............................děs, vůbec nevím z čeho, piju šíleně moc, už to víc nejde, větrám, a pořád bolí, takže jdu do sprchy a spát, chtěla jsem sice upravovat fotky té malé Adélky (pak ti písnu, až bude na stránkách, at se můžeš mrknout), ale štve mě to, tak jdu spát, počítač mi hlavu nezahojí...................a navíc zítra odpo jdeme ještě k synovečkovi na oslavu.................... :wink:
23. led 2010 ve 22:27  • Odpověz
Lauri pošli mi taky odkaz na ty svoje stránky.Taky se chci mrknout.

Blondy tak to je super že jsi to zvládla. Ptala jsem se zda by taky mohli dát epidurál a nedali mi ho ani u jednoho porodu že už jsou tak rozjeté že dřív porodím než to zabere.
A čtu že tobě ho dali slyšela jsem že ty bolesti jakoby potom úplně vymizí a je to šílená úleva. Prý ta dotyčná najednou až toho lékaře miluje když se ji uleví :slight_smile:
A jak anička šla nožkama nebo se tlačila dupkou a přetáčel ji? Na kolik stehů to máš říkal ti?
Holky se mě tady ptali na dětský nafukovací kruh na sezení po nástřihu používala jsi ho?
A hlavně co malá ukážeš nám nějakou fotečku? Pokud to není tajné nechcem na tebe tlačit.
24. led 2010 ve 04:02  • Odpověz
dobré nedělní ráno kočky,

Blondy, děkujeme za popsání průběhu porodu :slight_smile: a těšíme se na fotečky prcka :slight_smile:

jinak u nás nic nového, zítra už budu mít u sebe tu postýlku, tak ji odpoledne po práci s taťkou budeme skládat (jen abychom viděli zda je OK, pak ji zase rozložíme), tak už se těším jak vypadá - doufám, že na to kolega nezapomněl a vyzvednul jí :grinning: :sunglasses: :dizzy_face:

od Klárky zatím žádné info nemám, tak uvidíme kdy to přijde :slight_smile: myslím na ní každou chvilku
24. led 2010 v 09:00  • Odpověz
Ahojky holčiny.

Přeji všem krásnou neděli! :dizzy_face: :dizzy_face:
Blondy: Tak halvně, že jste obě dvě v pořádku! :dizzy_face: Hlavně ať Vám malá dělá radost a je zdravá!! :dizzy_face: :dizzy_face: :wink:
Aji: Tak už zítra budeš mít postýlku doma? Tedáááá....Pak jí vyfoť a dej do albíka, ju??!! :dizzy_face: :dizzy_face:

Na Klárku jsem zvědavá, taky na ní furt myslím!! :slight_smile:
24. led 2010 v 09:10  • Odpověz
Krásnou neděli všem,
tak Ájo jak bylo na plese, vyhráli jste něco v tombole?
Lauri ty vaše stránky mi pošleš ještě jednou viď, já je mám uložené v oblíbených, ale v práci, takže je mi to víš k čemu.
Holky jaký máte názor na ten epidural, když to tady Libuška nakousla?Já bych do něj asi nešla, plno kamarádek, které rodily s epiduralel, říkaly, že už by do toho nikdy nešly.Bolest sice utlumí, ale pak necítí tolik kontrakce a špatně tlačí, od bolesti asi uleví, ale já bych do toho asi určitě nešla.Moje ségra ho taky měla a jak vypadal její porod jsem vám už popisovala, nemohla malého vytlačit a nakonec jí ho museli vyndat kleštěma :frowning2:
Tak to jsem Ájo zvědavá na tu postýlku, vyfoť ji a dej do albíčka, doufám, že to nebude zklamání, a že bude opravdu tak krásná jako na obrázku.
Holky u nás je to dnes jak po dvaceti letech manželství, manžel zavřenej v obýváku, já v kuchyni.V úterý má další zkoušku, tak se učí.Já už mám uvařeno, budeme mít kotlety zapečený s brambory a šlehačkou a udělala jsem ještě vajíčkovou tlačenku, měla jsem na ni hroznou chuť :grinning:
24. led 2010 v 10:44  • Odpověz
Lussyn: Téda takový oběd... Dala bych si taky!! K nám dneska přijedou naši, takže udělala jenom rychlovku přírodní kuřecí plátek s bramborem! :wink:
Vaječnou tlačenku byh si taky dala, tu přímo miluju!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :wink:
24. led 2010 v 10:50  • Odpověz
Ahoj holky,
tak u nás pořád nic. Už se to snažím tolik neřešit, protože to čekání je fakt psychicky náročný. Zítra jdu do poradny a na monitor, tak jsem hrozně zvědavá, co se dozvím. Termín máme od úterka za týden, tak teda už by se to snad mohlo aspoň chystat. Prckovi se u mě asi líbí :slight_smile: .
Blondy, tak koukám, že to, že při vyvolávaném porodu jsou opravdu hned silnější kontrakce než při přirozeném, taky potvrzuješ. Zase jsi to ale asi měla rychleji za sebou. Jsem ráda, že Ti to vyšlo podle představ.
Já pořád ještě nevím, zda mě ta vyvolávačka čeká nebo ne.
Holky, jste hodné, že na mě myslíte.
Sabi, prosím Tě, můžu se Tě zeptat, jak jsi to udělala s přechodem z rodičovské na mateřskou? Já si s tím nějak nevím rady.
24. led 2010 v 10:51  • Odpověz
Ahoj Klárko,
Buď v klidu, říkej si že do termínu je ještě čas, tak co.Asi se ještě potřebuje pořádně našlechtit.
Eli, tak ti posílááám.
24. led 2010 v 10:56  • Odpověz
lussy: tak posílej.... :grinning: :grinning:
Teď jsem si připravila maso, teda holky, ale dneska od rána mi je blbě!!! Zrovna dneska když přijedou naši!! Musím dělat, že mi je fajn, držte mi palce ať to zvládnu!! :sweat_smile:
24. led 2010 v 11:13  • Odpověz
Ahojky holky,
já zase teprve před půl hodkou vstávala, už jsem teda byla dlouho vzhůru, ale říkala jsem si,že budu odpočívat.....................není kam spěchat..........................manža šel vařit masíčko s těstovinama, a před třetí jedeme na oslavu k synovečkovi.........................

sabi, lussyn: ty stránky vám pošlu do IP, akorát tam dohodím pár foteček té Adélky ze včerejška.......at můžete kuknout.... :grinning:

ad epidural - já nevím, slyšela jsem i to co říká lussyn, že pak ženská nemůže správně tlačit, i zase opak, že supr, že to nebolelo, takže fakt nevím..........................je to hrozně těžké, ale asi bych se taky bála, že mi to utlumí kontrakce..............těžko říct, já se snažím teda na porod ještě moc nemyslet...... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. led 2010 v 11:20  • Odpověz
Eli vaši to neví?opravdu jsi to vydržela a nikomu to neřekla?
Lauri tak hezkou oslavičku.
24. led 2010 v 11:39  • Odpověz
luss: u nás to ví zase jenom naši, a manžova rodina vůbec, tak jsme právě uvažovali, jestli jim to už říct nebo ne - chtěli jsme to dát manžovému tatkovi k narozkám, ale má je až v březnu, tak to je ještě za dlouho..................
no a švagrová dělá na sociálce, takže když půjdu na neschopenku, tak ona by to věděla hned, tak je asi lepší, abysme jim to řekli my..........no a možnost je bud na té dnešní oslavě a nebo příští víkend, to budem slavit zase další narozky u nás......................tak nevím no.......................
luss - vy jste to říkali kdy? u nás je to pořád ještě tajné, ví to ti naši a pár kámošek, ale veřejné to ještě není................. :wink:
24. led 2010 v 11:41  • Odpověz
Lussy: Nikdo to neví!!!
24. led 2010 v 11:43  • Odpověz
Lussy: Řekla jsem si, že tentokrát už nikomu nic dopředu říkat nebudu!!
lauri: Pošli mi taky stránky do IP!! :dizzy_face: :dizzy_face: Ať se můžu kouknout! :dizzy_face:
24. led 2010 v 11:45  • Odpověz
My jsme to řekli přesně o vánoce, byl to dárek pod stromeček, takže dnes je to přesně měsíc.To jsme byli na konci 10t, a kdyby nebyly vánoce, tak ještě asi ty dva týdny počkáme než to oznámíme.
24. led 2010 ve 12:20  • Odpověz
HOlky, tak máte ty stránky v IP..... :wink:

My už jsme po obídku, takže si jdu umýt a vyžehlit vlasy a můžeme vyrazit..... :slight_smile:
24. led 2010 ve 12:36  • Odpověz
Ahojky,

tak v albíčku mám fotky :dizzy_face:

lussyn, tak časově to pohodička byla, ale jinak fakt ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: . On ten čas je jen relativní pojem....
hlavně pro malou to bylo takhle lepší, císař je prsotě fůj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Manžel přiletí v úterý, tak už se moc těším. Ale on asi víc :grinning:
Zvládám to úplně v poho, občas to aice je toršku na palici a stereotyp, ale když na mě pak koukne timi svými kukadly, fakt to stojí za to. Hlavně mě nechá i vypsat, sice ne v kuse, ale uatím mi to plně stačí.
Nemám na pomoc nikoho, nepotřebuju. Jen včera na cvhíli, aby mi jí tu pohlídali a mohla jsem si dojít na nákup a tak. Přeci jenom tahat jí do mrazu a mezi lidi, na to je ještě malinká...

sabi, no ono to zabírá zhruba od páté šesté kontrakce. Jedna "dávka" je zhruba na hodinu, pa kse musí připíchnout. Když e očekává, že bude samotný porod dřív, uř se to nepíchne, jelikož při samotném porodu účinek epi není žádoucí... Jinak dle té dr. co mi to píchala, je účinek od 30 do 75%. Takže rozohdně nepotvrzuji, že bolesti vymizí, ale o něco snsitelnější to je (ale u mě to bylo sotva 30% :grinning: ). Spíš je to super po psychické stránce, je to taková berlička :sweat_smile:
Šla prdelkou, kde měla nožičky ani nevím. Ale chudinka měla pak na prdelce pěknou modřinu, jak s ní tlačila.
Na kolik stehů nevím, ale šil to docela dlouho (když si na to šáhnu, tak je ta jizva přes celou hráz). Kruh jsem neměla, neptořebovala. Hned jse si mohla normálně sednout. Jasně že to cítím, ale žádná tragedie. Ale co jsem viděla, pár ženských tam kruh mělo :grinning:

klaruska, toho vyvolání se neboj. I když ne u každého to funfuje, tak jak by mělo. Jde o to, jestli je prcek a tělo připravené. Já měla to štěstí, že jsem splnila obě věci...

Jo ještě k tomu epi, jak tu někdo psal, že pak necítíš kontrakce a špatně se pak tlačí. Když se použije epi správně, nic podobného nehrozí.
Jedna dávka je na 30 minut až hodinu, pak se v případě potřeby připichuje. Správně by to mělo být tak, že epi ti působí v první době porodní, účinek pak stihne vyprchat. Takže pak opravdu není žádný problém s tím, že by jste v druhé době porodní kontrakce necítili a nedalo se tlačit :wink:. Před připichováním by vás správně měli zkonotrolovat, na kolik už jste otevřené a pak se rozhodnout zda připíchnout nebo ne...
Proto se dost často při rychlý porodech stává, že epi odmítnou píchnout, jelikož už by se to "nestihlo" a působilo by to kontraproduktivně.
Já ho původně taky nechtěla, přišlo mi to zbytečné, ale ono pak spoustu věcí uvidíte jinak, jen počkejte
:grinning:
24. led 2010 ve 14:08  • Odpověz
Blondy, no teda A ndulka je kóčaaa....................a jaké má krásné dlouhé vlásky.................................
Takže manža s tebou nebyl? Já právě myslela, že když sis to takto naplánovala, že je tady..................ale úterý je za rohem, tak bude brzo s váma, určitě už se maličké nemůže dočkat...........................
24. led 2010 ve 14:14  • Odpověz
lauri, nene, nebyl... Naplánoval se to takhle kvůli velikosti a kvůli jeho službám. Tohle byl v podstatě jediný možný termín. Já ho tam stejně nechtěla (a on tam být taky ne, myslím na druhou dobu porodní). Každopádně ani po bych své rozhodnutí nezměnila, být "sama" bylo pro mne fak lepší... Jen pak už když byla na svetě, tak mi bylo líto, že tam není, ale hold to je život, člověk nemůže mít všechno co chce :pensive:
24. led 2010 ve 14:17  • Odpověz
blondy. no já právě myslela, až byla na světě................to si ještě pamatuju, že si psala dřív, že ho přímo u "rození" nechceš..............................ale jak píšeš, s tou poslední větou plně souhlasím........................

a ještě jednou ti malou moc moc moc chválím, fakt je krásná.................. :wink:
24. led 2010 ve 14:22  • Odpověz
Blondy: Malá je nádherná!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. led 2010 v 16:09  • Odpověz
Lauri dík mrknu.

Lussyn : co se týče kontrakcí zda epi tlumí či ne opravdu netuším.
Ale z vlastní zkušenosti vím že ke konci už tlačíš jako divá protože se to snažíš mít co nejdřív za sebou tak abych ti pravdu řekla ani už pak nemáš čas sledovat či čekat kdy je kontrakce ale tlačíte ven ze všech sil.Takže fakt netuším.
24. led 2010 v 16:55  • Odpověz
Ahojte holky :grinning:
Blondy: moc pěkně si to napsala :slight_smile: Anička je nádherná a ty vlásky :slight_smile:

U mě nevolnosti pořád pokračují :frowning2: Včera večer sem opět konzultovala na WC :frowning2: Ale že by se mi pak ulevilo, to bohužel nee :frowning2:

Co se týká epidurálu, tak já bych do toho rozhodně šla. Vím, že sem srab, vím že uvítám cokoli mi aspoň částečně uleví od bolesti :slight_smile:

Lauri: taky mi pošli odkaz na fotečky do IP, ráda se podívám :wink:
24. led 2010 v 17:56  • Odpověz
Blondy, no to je krásná beruška, to je prďolka, to se pořád mazlíte, viď.A ty vlásky, to je kouzelný, ale blondýnka to tedy není :slight_smile: Holka já tě obdivuju, všechno zvládat takhle sama, to jsi takový samotář?Tak v úterý už budete mít taťku doma, to je super, to se už určo všichni tři těšíte, viď.
Sabi dík za názor :slight_smile:
A co vy jak se máte?To ani v těchro mrazech nemůžeš s dětma ven, viď.
Kali teda teba ta prďolka pořád takhle trápí?Lumpík jeden mrňavej.
Teda holky to je zima co?My byli tři hodiny na procházce, a jsem pěkně vymrzlá to se bude spinkat.Jdu se zahřát do spršky.
24. led 2010 v 18:29  • Odpověz
Tak holky.... je to v pohodě mamina na mě nic nepoznala, takže mám na pár týdnu klídek!! :sweat_smile: :dizzy_face:
Ještě 3 dny do kontroly, to už snad uteče!! :sweat_smile:
24. led 2010 v 18:35  • Odpověz
Eli a kdy to chcete říct?
24. led 2010 v 18:51  • Odpověz
Lussyn: No ráda bych okolo 9 nebo 10 tt :dizzy_face: To si myslím, že budu už o něco klidnější!! Teda pokud to na mě nepoznají dříve....
24. led 2010 v 18:53  • Odpověz
Eli myslím, že klidnější nebudeš tak do 40t :slight_smile: teda pokud to beru podle sebe :wink: Já byla dneska s mamkou v Tecsu a mamka tam koukala na nějaký věcičky a chtěla kupovat nějaká bodyčka, musela jsem ji odtamtud odtáhnout, jinak by nakupovala.Za 14 dní jdem na tripple testy a až budu mít v ruce výsledky z těch vývojových vad, tak možná něco koupím, ale dřív ne.Jsem taky posera :slight_smile:
24. led 2010 v 19:00  • Odpověz
Lussy: Já taky nebudu nic kupovat!! nechci moc brzo... :pensive: Abych něco nezakřikla!!
Jinak máš pravdu, že klidnější asi nebudu!! Ale možná malinko se uleví, ale jenom trošičku :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No, manžel když zjistil, že jsem těhu, tak mi druhý den přivezl těhu knížku na čtení :grinning: :sweat_smile: Potěšilo mě to, ale zároveň jsem mu řekla ať hlavně nekupuje žádné oblečení, že s tím nechci pospíchat potom čím jsme si prošli, že kdyby se to opakovalo, tak ty věci by mi to akorát připomínaly a to bych nechtěla!! S tím chci počkat tak do 5 měsíce!! :sweat_smile: Možná jsem srab, ale tak to cítím já!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
24. led 2010 v 19:03  • Odpověz
Eli opakovat se to už určitě nebude, neboj.Uvidíš ve středu jak tam na tebe ten flíček bude krásně vykukovat :slight_smile: Ono se to určitě tím, jestli něco koupíš nebo nekoupíš určitě nezakřikne, co se má stát se stane ať tak nebo tak, ale já ještě prostě kupovat nechci, měla jsem to tak i poprvé.Prostě jsem v těchto věcech taková zdrženlivější.
24. led 2010 v 19:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.