• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Lancy máš prawvdu, některén těhule to vůbec neřeší a pijí a kouří o 106.Já nevím ymslím, že malé pivo uškodit nemůže, a třeba i víno se prý může, ján to tedy neriskuju a nepiju vůbec nic a nechybí mi to.No Lancy ani jsi neříkala, že už máte to auto a jaké jste nakonec vybrali?
29. led 2010 ve 12:42  • Odpověz
luss: jj, já tam dávám taky banán, moc mi to chutná, jo a ještě milujeme krtkův dort, to je vlastně podobná chut...........
jé, mnam, brokolici mám taky v ledničce..................a ty jsi na ten květák fakt úchylná co? ale já ho mám radši smažený, nějak se na to zdravé nemůžu přeučit................
mně ten můj kašel už téměř skončil, tak jsem ráda...............
29. led 2010 ve 12:44  • Odpověz
lancy, i malé pivo v prvním trimestru může uškodit. Ve druhém už v podstatě ne tam se to relativně může a ve třetím už by se zas nemělo vůbec. Já bych ale nepila vůbec, prostě bych to malinké neudělala, a dá se to vydržet bez problémů, a to jsem před těhu pila relativně dost. Tedy ne, že bych byla nějaký alkoholik, ale asi jsem se od italů něco naučila a červené víno jsem pila v pdostatě akždý den :sweat_smile:
To že nějaké těhule kouří a pijou vím, přijde mi, že v dnešní době je to docela častý jev, ale bohužel potom ty děti občas podle toho taky vypadají... Tohle nemůžeš nikomu zakázat, ale je to krajně nezodpovědné, ničím tím někoho dalšího, který za to nemůže...

lussyn, no dopoledne jsme byly na převážení u doktorky a byly jsme pochválené. Přibíráme v podstatě maximum, co kojené děti přibírají a prý je to krásné zdravé miminko. Navíc je prý extrémně pohyblivá. Prý se hýbe tak, jak to neumí ani většina děti ve 2 měsících, nevím po kom to má :sweat_smile:
Na procházce jsme nebyli, jelikož bylo hodně mínus, což nemůžeš a pak tady je všude na chodnících sníh a led. Já kočárek mám tak napůl, mám golfky a na to se dá nasadit ta ležící autosedačka, takže to v podstatě vypadá jako klasický hluboký kočárek, akorát ta korbička je menší a má to malá kolečka, což na tenhle terén není ideální. Venku už byla, když jsem někam jela, tak jí musím do auta nějak donést a jinak na ní otvírám okno, krásně pak usne :slight_smile:
29. led 2010 ve 12:44  • Odpověz
blondy: no já si myslím, že těhotné pily a kouřily i dřív, že to není jenom ted, spíš naopak bych řekla, že dřív se to víc tolerovalo, ted teda aspon v mém okolí to lidi hrozně odsuzují.....................já teda nepila ani před těhu, takže s tímto vůbec problém nemám............................
29. led 2010 ve 13:01  • Odpověz
Lussy-taky tam dávám banán,je to asi stejný recept a je to dobrý :slight_smile: No,nakonec jsme se rozhodli pro peugeota 3008,zítra si pro něj jedem,tak se těším,i když trošku bojím,páč je to úplně něco jinýho než octávka,tak snad to zvládnu.Manžel jde na to spermio ve středu,takže ho objednali relativně brzy,tak jsme ráda.Jo a brokolici budu dělat manžovi na večeři,se sýrovou omáčkou :grinning: se teady holky úplně shodujem s tím papáním :grinning: :grinning:
Blondy-dík za objasnění,některé baby jsou fakt nezodpovědné ,ale děti mají zdravé,to jim samozřejmě přeji,ale je to trošku nespravedlivé.No jo takovej je život. :unamused: Jedna známá už čeká páté dítě,má je se třemi otci,causa sociális,pije kouří a vůbec nic neřeší...prostě no coment!
29. led 2010 ve 13:12  • Odpověz
lauri, já nevím, možná je to tím, že jsem si toho dřív nevšímala... Ale když jdeš někam do hospody, je to fakt hrůza, když se koukneš kolem sebe.. :confounded:

lancy, tak peugeot, jo? To je docela značně rozdílný uato od octávky...
Tak pak dej vědět, jak spermio dopadlo, ale určo dobře :wink:
Bohužel je to tak jak píšeš.... :pensive:
29. led 2010 ve 13:29  • Odpověz
lancy: ovu testama jen zjistis, zda ovulujes nebo ne :wink: neco si holt budu muset vymyslet..treba tam tocej nealko pivo a bude po problemu :wink: ja samo nepiju, nemam na to vubec chut... no a s tim jak se chovaj ostatni v teh. - je to jejich problem, ale nikdy nevis co se u tech deti matek, ktery hulej a chlastaj vyvrbi..

lauri: to je dobrej napad s tou strechou :slight_smile: uplne se mi sbihaj sliny :stuck_out_tongue_closed_eyes:

blondy: a kde jsi teda vlastne rodila, jestli to neni tajny ? ja se rozhoduju mezi Motolem a Krci...Podoli jsem vyloucila, zvlast pote, co jsem si precetla, ze berou prvnich 12 a pak cau..navic mam naky reference od kamaradky..

Nikomu jsem to nerikala, ze jsem t. (teda krom MM, segry a kamosky), chci to rict az po 19/2, a to jenom rodine..
29. led 2010 ve 13:35  • Odpověz
nany, v Chomutově.. Jinak nadýl, psala jsem to sem, někdy 23 nebo 24. Tak si to kdyžtak najdi, jestli tě to zajímá, je to hotový román :sunglasses:
Tak vyloučení Podolí plně schvaluji. Motol nebo Krč, osobně is myslím, že to vyjde tak nastejno, na prodoní část úplně, jen pak ta péče na novorozeneckém bude lepší v Krči, v Motole se třeba kojení moc neřeší....
29. led 2010 ve 13:38  • Odpověz
blondy: v Chomutove :confused:, jdu hledat Tvuj prispevek :wink: Kamoska prave rodila loni na jare v Krci a rikala, ze si nemuze stezovat, snad jen to, ze se plati epidural ? Ve ST jdu k dr. na krev, tak se pozeptam sestricky, co rikaj pacientky :wink: Je celkem mila a sdilna.. :grinning:
29. led 2010 ve 13:45  • Odpověz
nany, tak hledej, hledej :grinning:
No a to se to tam od loňského jara hodně změnilo k lepšímu, protože je tam nový primář a prý je úplně super...
Epi se tam platí, myslím že chtějí 1500, protože jim to dělá soukromá firma...
Nějak před vánoci jsem se bavila o Krči s doktorkou a říkala, že za poslední dobu neslyšela od jediné pacientky stížnost...
29. led 2010 ve 13:49  • Odpověz
Jé Blondy,já myslela,že jsi rodila v Motole,tohle mi teda fakt uniklo.V Chomutově je jaká nemocnice?V Ústí je asi fakultka,ale to už je docela daleko ne? Blondy-vím,že to auto je velký rozdíl,ale moc se mi líbilo,je vyšší a takové mohutnější,no snad si zvyknu :wink:
Nany-já vím,co zjistí ovu testy,spíš jsem chtěla vědět,zda ti to pomohlo,poznala jsi,že máš ovu i bez těch testů?
29. led 2010 ve 13:50  • Odpověz
lancy, no původně jsem měla rodit v Krči, ale okolnosti to jaski změnili. Ta ksi taky najdi můj románový příspěvěk :grinning:
Je to klasická krajská nemocnice, docela velká. Já tam znám primáře, tak proto :wink:
Tak hlavní je, že se ti líbilo, na zbytek si zvykneš poměrně rychle... Já bych se spíš bála kvality, ale předpokládám, že jste zakoupili nové, tak budete mít záruku... :wink:
Jinka j ovu poznaal i bez testů, podle bílkového hlenu a bolesti v podbříšku a ovu testík mi to vždy je potvrdil :wink:
29. led 2010 ve 13:54  • Odpověz
blondy: uz jsem to docetla..sedm stran zpet..a uplne me z toho zacalo bolet bricho :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..hele, a jak jsi tam jela ? Autem nebo Te tam nekdo hodil ?
Tak s touto informaci ohledne Krce jsi me docela potesila :wink: Mam na to rozhodovani jeste 4 tydny..pokud bude vse v poho toho 19/2 :wink:
29. led 2010 ve 13:55  • Odpověz
nany, jasně že jsme si tam dojela sama autem a zaparkovala před nemocnicí. A pak v sobotu když mě pustili, tak jsem si to zas s malou odřídila směr Praha :grinning:
Taky to tam o mě vědělo celé oddělení, že jsem ta co se přivezla a zase odvezla :grinning:
Kolikátý jsi vůbec týden? :confused: Aby bylo volno... V Krči se neregistrovalo (tedy alespoň v létě) od 14+0 ale čím dřív tím líp... Já tam volala v nějakém 10tt a měla jsem posledné volné místo...
29. led 2010 ve 14:01  • Odpověz
Blondy-ten román jsem četla,ale chomutov mi nějak unikl,nevím.Taky bych jela tam,kde znám primáře.No já to mám jasný,chtěla bych rodit,tam kde pracuji,přece jen,kdyby nějaký problém,tak volám aro :grinning: no doufám,že je nebudu potřebovat,max.epidurál :wink: To auto-je fungl nové,tak snad se hned nepokazí :sunglasses: .No já právě měla pocit,že jsem teď po vysazeniHA měla ovu,tři dny mě bolel levý podbříšek no a snažili jsme se den předtím a pak poslední den a stejně nic :frowning2: ale nehážu flintu do žita :wink:
29. led 2010 ve 14:07  • Odpověz
blondy: ty jsi teda cislo :grinning: Dr. mi rikal, ze je to od 14+0 a na strankach Motola to taky tak pisou, ovsem na strankach Thomayerky o tom neni zminka :fearful: Ja stejne jeste nemam prukazku... Dnes jsem presne 10+0
29. led 2010 ve 14:09  • Odpověz
Blondy v Chomutově?to si děláš srandu ne?To slyším prvně.Já v Chomutově pracuju a od nemocnice to mám tak 10 min.To jsem za tebou mohla přijít :wink: :slight_smile:
Z Chomutova právě kvůli novému primáři jezdí rodit k nám do Žatce, můj gyn je bývalý primaář chomutovnské nemocnice a všechny pacientky jezdí za ním právě do Žatce.Tak to je pro mě novinka, to jsi ani neříkala.
Lancy tak to jste si vybrali krásné autíčko, manžel taky kouká po novém, budeme potřebovat, a tenhle peugeot se mu taky líbí a ještě superb, tak jsem zvědavá co nakonec vybere.
29. led 2010 ve 14:10  • Odpověz
nany, no ono to ve všech je, ale v Krči ne, před létem to zrušili... Ona tam jde registrace i po telefonu, být tebou bych to zkusila (zapíšou tě a řeknou ti, že si máš pak s průkazkou dojít pro razítko) a mezitím si to pak můžeš ještě rozmyslet, zda Krč nebo Motol :wink:

lancy, no ono bohužel i když vystihneš přes ovu, nemusí z toho nic být... hlavně mysli pozitivně, ono to vyjde :wink:

lussyn, jé vidíš, já myslela, že jsem to psala... To se nevěděla, že tam pracuješ :grinning:
Tak on je hodně svérázný a na doktora je docela netradiční. Jaké tam má praktiky to nevím, ale co se týče jeho porodnických schopností, tak moc lepších porodníků neznám. Fakt ví, co dělá...
A co se týče vybavení porodnice tak také bez jediného problému a následná péče taky fajn, všichni až na jednu sestru byli hrozně milý....
Tak ty máš k výběru auta taky nějaké rozhodovací právo, ne? :grinning:
29. led 2010 ve 14:20  • Odpověz
lussyn, ale jinak docela chápu, že spoustě žen jeho přístup nesedí... Mně to právě ale docela vyhovuje, navíc už ho znám fakt dlouho :slight_smile:
29. led 2010 ve 14:21  • Odpověz
Ne to jsem neřekla, že ty pacientky odešly kvůli němu, ale spíš kvůli tomu bývalému primáři, byly to jeho pacietnky, tak šly za ním.Posoudit nemůžu.
jasně, že rozhodovací právo mám, ale já tohle nechávám na manželovi, autům nerozumím a on zaswe jo, takže on mi dá na výběr a já vyberu maximálně barvu :grinning: To víš, já rozhoduji o důležitějších věcech v naší rodině, než jaké budeme mít auto :grinning: :grinning: :grinning:
29. led 2010 ve 14:27  • Odpověz
blondy: dik za osvetleni..v pondeli tam zkusim cinknout :wink: Kdyz pisou, ze doporucuji registrovat co nejdrive :wink:

lancy: to pichani v podbrisku by mohlo byt dobre znameni..vim o cem pisu..mne v tom prosinci bricho bolelo snad tri dny v kuse, az jsem si rikala, jestli to je normalni. Bohuzel, to ze mas ovu a sex neznamena, ze hned otehotnis..taky vim o cem pisu :grinning: Statistika rika, ze i pri takovehle konstelaci se podari prumerne otehotnet az tak na 4 cyklus.. Jo a drzim palce na spg..co muz, jak se na to tvari ?
29. led 2010 ve 14:31  • Odpověz
luss, tak on když je člověk na někoho zvyklý a on odejde do nějaké rozumné vzdálenosti, vždycky půjdeš za ním, to je normální...
Tak my to máme u auta tak napůl (hlavně tedy máme každý svoje), ale já jsem na auta lehce ujetá, spíš jako chlap, jde mi hlavně o motor a jízdní vlastnosti, zbytek mě až tak nebere. Vždycky na nás v autosalonech koukají, když si vemem auto na testovací jízdu a místo chlapa jedu já :grinning: Ale jak říká manžel, prý to líp poznám :grinning:
Jinka tak je to sprváně, tozhodovat o důležitějších věcech :grinning:
29. led 2010 ve 14:33  • Odpověz
Lussy-ty jsi ze Žatce?Já mám taky pocit,že to blondy neříkala,že rodila v chomutově! Nebo jsem to přehlédla.No mě se superb taky líbí,ale jako funglovka je to dost mastý,tak jsme zvolili tuhle variantu.Muž to více méně nechal na mě,ať si vyberu,on se díval na ty technické věci,jako všichni chlapi anebo Blondy :grinning: !Já těm motorům moc nechápu.
Nany-manžel chtěl jít na ten spg sám,já mu to vůbec neříkala :wink: tak to jsme ráda,nechtěla bych ho nutit,navíc on chce mimi snad ještě více než já,takže tak.
29. led 2010 v 16:47  • Odpověz
jé, to jsem taky nevěděla, že blondy rodila v chomutově, brala jsem to automaticky, že někde v praze.......
co se týče auta, tak já taky nechala vybrat manžu, protože on to vybere nejlíp, já v tom akorát jezdím a vyhovuje mi to, máme zatím jedno, on chce teda kupovat další, ale přijde mi to ted zbytečný, jedině až bude prcek................no ale on si představuje, že mně koupí nějakou jak on říká nákupní tašku, prostě nějakého městského prcka a on si nechá toto, ale to já mu už nedám, je to můj miláček to auto....................krasavec a přitom rodinný - i kočárek se tam vejde................ :grinning:

luss. co to albíčko, ještě asi není večer že? :grinning: :grinning: :grinning:
29. led 2010 v 17:03  • Odpověz
Ahoj holky,
vy toho za ten den proberete tolik, že vás nestíhám dočítat. Pustím se do toho večer :slight_smile: .
U nás je vše při starém, v noci opět kontakce a nic z toho :frowning2: .Ráno pak vstávám s depresí. Do termínu zbývají čtyři dny. V pondělí jsem byla v takové euforii z toho, když mi na té hemtologii řekli, že výsledky krve naznačují, že je porod za dveřmi a ono pořád nic. Prckovi se asi nechce do zimy.
Včera mi ještě manžel udělal poslední fotky bříška, tak jen co je trošku upraví, tak je sem dám, jak jsem slíbila :dizzy_face: .
29. led 2010 v 17:17  • Odpověz
klárko, nesmutni.........................určitě brzo vyleze............................
a na fotečky se těším.................
29. led 2010 v 17:18  • Odpověz
Klárko-týden ještě nekončí!!! To zvládneš holka,neboj!!!

Lauri-no jestli ti to auto manža dá :grinning: třeba si pak koupí něco lepšího a vy si je vyměníte :grinning: :wink: .Můj muž má svoje auto služební,ve kterém tráví celé dny,takže tohle bude více méně jen moje,už se na něj těším :slight_smile: Jak se vydařila střecha? Já se na ni teď vrhnu,odešla návštěva,tak valím.

Blondy-tak a mi tě odhalili,vidím,že to nikdo asi nevěděl,že si rodila v chomutově :wink: ale román to byl pěkný :slight_smile:
29. led 2010 v 17:32  • Odpověz
Lauri, ja vím, že jo...ale chtěla bych, aby to stihlo do toho úterka, no....
Fotečky budou jenom domácí, chtěla jsem ještě památku na bříško, i když mi tentokrát přijde, že ho mám mnohem menší, než když jsem čekala Tomáška.
Holky, nevíte náhodou některá jak to je s manželem, kdyby mi porod nakonec přece jen vyvolávali...Může tam být se mnou nebo mě přijmou a budu tam čekat sama?
29. led 2010 v 17:33  • Odpověz
lancy: tak psané je na mě...... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a je fakt boží, vždycky jsme měli manuál, ale toto je automat a já si na to hrozně zvykla a je super, bílé kožené sedačky, náhon na všechny čtyři kola, takže hrozně bezpečný, takový mazlík no........
střechu jsem akorát spojila a tuhne v ledničce, ještě na to pak hodím čoko polevu a může čekat do zítřka, no ale mám na to hroznou chut už.........................
klaruska: já vím, že to jsou domácí fotečky, no a co, rády se mrkneme..............
29. led 2010 v 18:02  • Odpověz
Lauri tak ty bílé sedačky si užívej dokud to jde protože až budou děti už nikdy bílé nebuou to mi věř. :wink:
Jsou věci co umyješ ale většinou ti zůstanou navždy fleky. :angry: Prostě děti nevysvětlíš to a až to začnou trošku chápat tak fleky už tam stejně máš. :rolling_eyes:
29. led 2010 v 18:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.