• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahoj holky,
tak se hlásíme z porodnice :slight_smile: :dizzy_face: ! Děkujeme za gratulace, jsem ráda, že vám Ája podala info, protože já jsem včera už neměla sílu napsat. Porodila jsem nakonec přirozeně bez vyvolání a dost nečekaně, takže manžel málem nestihl dorazit....
Terezka je úžasná, až mi to vyjde, tak zkusím dát nějakou fotečku. Je to ale uličnice, pořád by se chtěla jenom chovat a nebo být u prsu, takže jsem si zatím moc neodpočinula. Naštěstí jsme dostali ten nadstandart, tak tu s námi bude spát i tatínek, tak mě v noci vystřídá v kolíbání, kdyby malá nechtěla spát.
1. únor 2010 ve 13:39  • Odpověz
kali: tak tam koukej letet..lepsi zbytecne nez neco prosvihnout :wink: ja to chci rict az po tom NT, ale to cekani me zabije :rolling_eyes:

lauri: no, uvidime, co napise..ale pochybuju, ze bude mit naladu :pensive:

klaruska: takze nakonec vse probehlo hladce, to je fajn :sunglasses: tesim se na fotky :slight_smile: Ta moje kamoska je porad 2v1, v patek ji rekli, ze na akutni porod to rozhodne nevypada..uz ma toho, chudak, plny brejle..
1. únor 2010 ve 13:47  • Odpověz
jé, klárko, to je paráda, že to šlo taky rychle....................super......
a co malý, hlídají ho vaši? na fotečky se už těšíme, ale hlavně se opatruj..................
nany: no jo no, to je jasný, že náladu asi mít moc nebude............
1. únor 2010 ve 13:54  • Odpověz
Lauri: objednaná jsem na příští pondělí :slight_smile: Asi to vydržím :grinning: Ale našim ještě raděj nebudeme nic říkat :wink:

Nany: No, taky zvažuju, že to pusíme až po výsledcích NT screeningu. Přece jen... mám strach :wink:

Kláruš: to je dobře, že ste v pořádku :grinning: Terezka musí být úplně suprová :grinning: A Tomášek bude u babičky, když s tebou bude manžel v nemocnici? Užívej si maličkou a snaž se trochu odpočinout, když to pude :wink:
1. únor 2010 ve 13:56  • Odpověz
Holky, jestli chcete, tak mrkněte sem - www.terezastejskalova.cz

Jinak jelikoz jsem odjizdeli necekane a akutne, kvuli odtekle krvave plodove vode, tak Tomaska pribehli hlidat tchanovci a vcera prijela moje mamka, ktera u nas bude do te doby, nez nas pusti domu.
1. únor 2010 ve 14:07  • Odpověz
kali: no je to tvoje věc, kdy půjdeš k dr..................jen abys pak nelitovala, že si to podcenila............
klárko, no malá je krásná......................a dobrý webovky.... :grinning: :grinning: :grinning:
1. únor 2010 ve 14:10  • Odpověz
kali: ty mas teda nervy :slight_smile: ja uz bych sedela u dr. v ordinaci.... pristi PO mas i ten NT ?

klaruska: pekny stranky, Terezka ma 1 den a uz ma svoje webovky :sweat_smile: To vse manzel ? :wink:
1. únor 2010 ve 14:50  • Odpověz
Ahoj hoky,
Kopretinko holka je mi to moc líto, co se proboha stalo, vždyť jsi byla v poho, žádné bolesti, žádné špinění,je mi to opravdu moc líto a vím, jak ti je.Nevím co ti na to říct, a ani nevím jestli by ti to pomohlo.Hlavně ať jsi brzy v pořádku a všechno to zvládnete.Je mi to vážně moc moc líto.
Kali teda souhlasím s Laurinkou, na co pořád čekáš?Nevím o co ti jde, ale jsem z tebe úplně hotová.Každej říká, že pro miminko udělá všechno a ty sedíš doma.Když to tady čteš co všechno se děje, tak nevím, jak tě to může nechat v klidu.Je to tvoje věc, ale nepřála bych ti zažít to co jsme tady s holkama zažily.
Ájo ty by jsi taky měla být v klidu a né takhle lítat.Bavila jsem se o tom as kamarádkou zravotní sestrou a divila se, že tě nenechali doma na neschopencve, že u nás s tím radši nechávají ženský v nemocnici aby je měli pod dohledem, že jsou v klidu.Tak o toho mimíska dávej pozor a ty se opatruj.
Klárko, zkoukla jsem fotky i video, Terezka je nádherná, moc krásný miminko.Moc si to užívejte.Máte moc hezké ty stránky.A úžasné plínky, s Půem to jsem ještě neviděla, jsou krásný.
Nany tak když se daří, tak se daří, viď.A nic si nepřipouštěj a na příští týden se těš, všechno bude v pořádku uvidíš.
Sabi, tak co na kontrole, jak jsi dopadla, doufám, že je všechno v pořádku.
Lauri, děkuju, večer odepíšu.
1. únor 2010 v 15:17  • Odpověz
ahoj luss.......................
no jo no, taky souhlasím s tím, co píšeš....................kopretince i kali..................
a ty plenky s púem jsem taky ještě neviděla, taky jsem na to koukala............. :grinning: :grinning:
a holky, co už jste maminky, a používáte papírové plenky - jakou značku používáte (nebo jste dřív používaly)? a zkoušely jste jich třeba víc a nebo jste si vybraly jeden druh? a nebo to třeba střídáte?
já jsem zatím rozhodnutá pro pampersky, ale slyšela jsem, že třeba zrovna Sleep & Play jsou napuštěné něčím, myslím heřmánkem a že to mimčům dráždí zadeček. Tak jsem si říkala, že do zásoby nakoupíme klasické pampersky a nebo ty Pampers Sensitive.................
ale ráda si poslechnu i zkušenosti ostatních............
1. únor 2010 v 15:31  • Odpověz
Luss - díky za starost, ale jak už jsem řekla, už dlouho jsem nešpinila (ťuky, ťuk) a cítím se dobře a neboj, opravdu dělám vše v poklidu, pomaloučku, pak si jdu zase sednout, prostě žádné honění - nejsem blázen... A můj dr. se mě už kolikrát ptal na PN, takže kdyby to v mém případě bylo nějak akutní, tak by mě nechal doma hnedka!!! Na kontrolu jdu 16.2. tak uvidíme, doufám, že už uvidím pindíka :grinning:
1. únor 2010 v 15:32  • Odpověz
Nany: NT screening mám až ve středu po kontrole :slight_smile:

Klaruš: maličká je fakt nádherná :slight_smile:

Holky, já chápu, že mi radíte dobře, ale já opravdu nevím, co bych té doktorce říkala. Nemám pocit, že bych tam měla jet, nemám pocit, že by se můj stav nějak zhoršil. A CHCI udělat pro miminko to nejlepší a proto ležím doma a nikde necourám. :wink: Doktorka by mi stejně jen řekla, že mám ležet doma, nic víc by s tím neudělala. Doufám, že se neděje nic špatného, doufám že mě nečeká tom co ste tady s holkama zažily, ale nenechám se vystresovat...
1. únor 2010 v 15:48  • Odpověz
kopretinka, až teď jsem si toho všimla, četla jsem jenom zběžně :frowning2: To je mi hrozně líto.... :frowning2:
1. únor 2010 v 15:55  • Odpověz
Holky, děkujeme :dizzy_face: ...stránky dělal manžel ještě před porodem a teď tam dodává fotečky. Si to hold holka umí zařídit, já nemám svoje webovky do teď :grinning: ...
Co se týká těch plínek, tak to jsou Huggies. Já jsem s nima moc spokojená, měla jsem je už pro Tomáška. Když byl pak větší, tak jsme měli Pampers. Zkoušela jsem i Pampers ty nejmenší, ale škrábaly kolem nožiček, aspoň nás teda, takže tentokrát jsem šla najisto pro Huggies. Že mají takovýhle obrázek jsem zjistila až včera při prvním přebalování :slight_smile: . Tenkrát byly jiné. Ono ale každýmu vyhovuje něco jiného a asi nejlepší je vyzkoušet, vždyť dokoupit se můžou vždycky.
No jo Áji, Ty si vlastně přeješ klučíka, viď :slight_smile:?
Já už se těším, jak bude Terezka nosit v létě šatičky :dizzy_face:.
Zítra asi přijde na návštěvu Tomášek. Je mi po něm smutno,moc se na něj těším, i když on je s babičkou šŤastný. Prý koukal na fotky. Jsem zvědavá,co na sestřičku řekne :dizzy_face:.

Holky, dávejte na sebe pozor! Teď jsem si přečetla to o Kopretince. Je mi jí strašně moc líto :pensive:.
1. únor 2010 v 16:02  • Odpověz
Klárko, tak první mamina a názor na plenky - děkuju, jsem zvědavá s čím přijdou ostatní holky................
a pampersky škrábaly kolem nožiček? ale jenom to maličké? a větší už v poho?
1. únor 2010 v 16:04  • Odpověz
Laui, pro ty větší byly pak super, tak já nevím, ale ty nejmenší mám ještě teď někde ve skříni, protože to Tomíka škrábalo myslím i na bříšku. Ty Huggies mají všude gumičky a fakt jsem s nima spokojená. Ale je to jen moje zkušenost.
Teď nám sem trošku svítí slunko, tak je to dobrý. Malá má trochu žloutenku, tak se sluní u okna...
Blondy, používáte dudlíka?
1. únor 2010 v 16:10  • Odpověz
klarko .aha, tak díky za tip...................a co se týče kvality, savosti atd - jak bys posoudila ty pampersky a huggiesky?
1. únor 2010 v 16:20  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak jsem na 3 týdny na neschopnce :wink: Dneska ráno mi bylo šíleně špatně a celou noc prozvracela, tak jsem si říkala to asi nebudou těhotenské nevolnosti... No, jo takže střevní potíže!! Fajn!! :angry:
Jenomže od rána mě strašně bolel podbříšek, takže jsem rovnou využila toho volna a zajela na gyndu, tam mě Dr. prohlídl teda na UTZ mě dneska nebral, ale podle vyšetření co dělal, tak říkal, že to vypadá výborně!! Zeptal se mě jestli mě nebolí v kříži, tak jsem na něj koukala jak na ..... a říkám, že už dva dny jo!! tak se mě ptal jestli se večer hodně převaluju v posteli, tak říkám, že ano, že poslední dobou nemůžu vůbec spát! Tak mi řekl, že ty bolesti podbříšku mohou být klidně od skříplého nervu v bederní části zad! Ale i přesto mi řekl ať jsem dva týdny doma!! Takže tenhle týden jsem na neschopence u obvodní a pak u gyndaře!! :dizzy_face: Ale v týdnu budu stejnak muset do kanclu, ale jenom třeba max 2... :grinning: :grinning: :dizzy_face:
Takže jdu odpočívat a jsem dneska hned klidnější!! :dizzy_face: :dizzy_face:
1. únor 2010 v 16:21  • Odpověz
Lauri, já si myslím, že jsou to obě dobré značky. Ty Pampers jsou možná savější, alepoň u těch větších mi to tak přišlo. Udělají uvnitř takový gel.
Já být Tebou, tak nekupuju několik balíků, vždyť plínky mají skoro všude, tak vyzkoušíš a co Ti bude vyhovovat, tak u toho zůstaneš.
1. únor 2010 v 16:32  • Odpověz
Eli, tak aspon jedna rozumná, co šla k lékaři.................tak se hezky kurýruj a at je ti brzo líp...............

nevím, co mám dneska za chutě, už jsem snědla tři brumíky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a k večeři bych si nejradši uvařila hrachovou kaši s párkem, fakt chutě na školní jídla.............. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. únor 2010 v 16:33  • Odpověz
laurinka: Líp už je teď! Ráno jsem měla strach proč mě tak bolí břicho a nedalo mi to! A udělala jsem dobře! Ještě budu krásné 3 týdny doma :sweat_smile: :grinning:
1. únor 2010 v 16:35  • Odpověz
Klárko,moc pěkné albíčko,malá je roztomilá :slight_smile: ty se taky opatruj a nabírejte síly,ať vás brzy pustí domů.. :wink:
Eli-tak to je fajn,že jsi doma,alespoň si fakt odpočineš a vyléčíš se..Co manža,už ok?
Kali-já vím jak to asi myslíš,ale myslím,že by bylo vhodné ,aby jsi k tý dr.zašla nebo jí zavolala a řekl,co ti je.A ještě krvácíš?Pokud by to bylo slabé špinění,tak snad,ale takhle..no nevím,je to tvé rozhodnutí,ale pokud jsi krvácela hodně,tak bych to určo nepodceňovala..
1. únor 2010 v 16:40  • Odpověz
lancy: Já se furt Dr. omlouvala, že ho otravuju a on mi furt říkal, že je naopak rád, že jsem přišla, že je prý spousta ženských, který nejdou a pak se diví, že se něco stalo!! tak jsem byla klidnější!! :wink: :dizzy_face:
1. únor 2010 v 16:43  • Odpověz
Eli,jj raděj bych se dvakrát omlouvala než si pak něco vyčítala,ten čas by byl pro tebe hrozně dlouhý,když nevíš,jak na tom seš,že jo?Tak můžeš aspoň lenošit v pelíšku..
1. únor 2010 v 16:46  • Odpověz
lancy: Jj. aspoň trošku vím, jak na tom jsem :grinning: :wink:
1. únor 2010 v 16:49  • Odpověz
Eli, tak tak, chválím, já bych taky měla pocit, že dr. otravuju, ale co, aspon máš klid.................
eli: ale přiznej barvu, že když jsi tam šla, že jsi tak nějak doufala, že ti udělá i ultrazvuk???? jak jsi chtěla posunovat tu prohlídku o týden, že jo................ :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

lancy: tak každá to máme jinak, některé bysme letěly k dr. hned, některá čeká...................to máš těžko, ale nerozebírala bych tady kali, protože psala, že se vystresovat nenechá, a já ji stresovat teda rozhodně nechci...............

tak hrachovka nebude, máme malinko hrachu, tak musím vymyslet něco jiného................. :sweat_smile:
1. únor 2010 v 16:53  • Odpověz
laurinka: Nene UTZ dělá jeno úterý, středa a čtvrtek, takže jsem věděla, že mi ho dělat nebude!
Ale sámmi říkal, že pokud bych chtěla přijít dřív, tak mám jenom zavolat a že mě vezme! :dizzy_face:
1. únor 2010 v 17:01  • Odpověz
Lauri-jj,já rozhodně nechci rozebírat Kali,každá máme svůj rozum a ona sama ví,co dělá.Spíš jsem to myslela v dobrém a taky jsem řekla svůj názor.Rozhodně nechci nikoho stresovat!!!
Jak děláš hrachovku? :grinning: Já ji nikdy neudělám,tak jako v jídelně! Ale jinak vařit mě baví.. :grinning: :wink:
1. únor 2010 v 17:02  • Odpověz
eli. aha, tak to má zajímavý rozvrh utz....................
lancy: já vím, myslela jsem to jako vtip, že to stejně nemá cenu řešit................
hrachovku?
namočím si hrách do vody, pak ho uvařím.
pak na sádle nebo másle zpěním trochu hladké mouky, zaliju mlékem a povařím. Do toho vmíchám uvařený měkký hrách (je dobré ho prolisovat, ale není to nutné), ochutím majoránkou, česnekem, osolím a ještě povařím.................

akorát ho nemůžu ted udělat, ach jo...........tak marně přemýšlím, na co mám tak chut......... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
1. únor 2010 v 17:29  • Odpověz
Lauri-dík za recept,tak to dělám podobně,ale v tý jídelně to bude asi instantní...asi ji zítra uvařím,úplně jsem na ni dostala chuť!
1. únor 2010 v 17:50  • Odpověz
Lauri ty jsi fakt potvora, jsi mi úplně udělala chuť na tu kaši.
Lauri s těmi plínkami, moje kamarádky, většinou všechny používají pampers a i my na Davídka je používali, ale nemyslím si, že jiné jsou horší, jen pampers je hodně reklamovanej a každej si myslí, že co je v reklamě je dobré, ale já si třeba koupím i ty s tím púem, kvůli tomu obrázku :grinning: :grinning:
Lancy co ty?Jak je při pondělku?
Eli to je dobře,že jsi tam zašla, hlavně, že je to od střev co špatného jsi snědla?Tak jsi aspoň v klídku.Jaká byla včera usmiřovačka :grinning:
Klárko jak jsi psala o Tomáškovi, tak se mi najednou nahrnuly slzy do očí, přišlo mi to hrozně hezké, jak se ti po něm stýská a jak se těší na sestřičku.To bude u vás doma teď hezké, jak si na sebe budou ty dva prťousci zvykat.A kdy vás pustí domů?Doufám, že ta žloutenka brzy odezní.
Ájo já vím, že nejsi blázen, ale tak trošku už tě tady všechny známe :grinning: Ale vím, že by jsi neriskovala, ale prostě nechci aby se někomu něco stalo, chápeš?Tak se opatruj nebo tě zmidlim :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. únor 2010 v 18:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.