• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Luss - ty seš vopice :grinning: :sunglasses:

Holky, tak jsem měla k večeři strašnou chuť na polívku, teď nevím jaký mám napsat název, protože každý tomu říká jinak - my tomu říkáme bílá mléčná, někdo říká kulajda, koprovka - ale já nedávám kopr, moc ho nemusím, pěkně do toho ocet - mňam snědla jsem 3 mističky :sweat_smile:

jinak holky těhulky, mám na vás dotaz - jak mám spát????? Jsem zvyklá spát v tzv. stabilizované poloze, tzn. na břiše s jendou nohou pokrčenou a rukou nataženou :sunglasses: jenže už tak moc spát nechci, už mě začíná tlačit bříško, jenže na zádech neumím usnout, jak to mám udělat??? Když si lehnu na bok, tak se během chvilku zase skulím do své stabilizované polohy - ach jo, asi budu spát ve stoje :unamused:
1. únor 2010 v 18:28  • Odpověz
lancy: no nevím, jestli to bude instantní, nebo aspon v době, kdy jsem chodila na základku, tak ta mi chutnávala.............ale my máme doma takovou kuchařku - Receptury teplých pokrmů, to se normálně neprodává v obchodě, ale je to určené pro jídelny, nemocnice atd....................takže jsou tam prostě všechna klasická jídla jako ze školy, například už ted máme konečně buchtičky s krémem jako z jídelny a tak..............dřív jsme vařili jen puding a o ničem................
tak já musím koupit hrách a uvařím ji taky....................

luss: no já ti nedělám naschvál chutě, ale co mám říkat já, naladila jsem si pusu a ted nic, protože hrách není...........ale už mám náhradu - dělám zapečené vepřové plátky (manžovi s klobáskou, mně s rajčaty) se sýrem a k tomu brambory vařené ve slupce, mnamky, už se to peče, tak čekám, už mám hrozný hlad, ty brumíky moc syté nejsou.......................
jinak taky chci jít do pampersek - nevím, ty cenově podobné značky budou asi taky dobrý, ale třeba plenky tesco a podobně bych já osobně nekoupila, měla jsem to jednou v ruce a to byl igelit, hrůza.............do toho bych mimču prdelku nezabalila, i kámoška, co třeba dost šetří a nemají nějak na rozhazování, tak kupovala pampers, až jsem se divila, tam bych to nečekala...................
ale ty s tím obrázkem koupím taky teda, moc krásné, na fotky ideální............ :grinning: :grinning: :grinning:
1. únor 2010 v 18:32  • Odpověz
Ájo s tím spaním, já spím na boku a s tím problém nemám, ale když se mi chce spát na bříšku, tak spím taky jakoby ve stabilizované poloze a pod bříško si dávám polštář, zatím to ještě jde, tak to taky zkus nebo jestli máš ten kojící polštář, tak si bříško podložit tím.
Já jdu akorát taky večeřet, my máme rizoto s červenou řepou, já na ní hrozně ujíždím, každý den sním skleničku a vypiju i ten lák :stuck_out_tongue_closed_eyes: Praséééé :grinning:
Lauri určitě ty plínky budeš muset vyzkoušet jak říkala Klárka, každému vyhovuje něco jiného.Ale určitě bych taky nekoupila žádné takové značky a ta kamarádka jak jsi psala, má rozum, jsou prostě věci, na kterých se nedá šetřit, víš jak to bylo v té reklamě, "Nejsem tak bohatá abych si kupovala levné věci" :wink:
1. únor 2010 v 18:46  • Odpověz
Jo holky, objednala jsem si těhotenský svetr mám ho v albíčku, teď jsem ho donesla z pošty je nádhernej, fakt super, ale je mi malý :frowning2: Tak hned ráno ho posílám na výměnu.Objednala jsem si vel. S a mám ho hrozně krátký jak rukávy tak délka a to zavazování co má být pod prsy, já mám v polovině prsou.Jsem se těšila jak si ho už zítra vezmu :frowning2: Neva, snad mi ho obratem pošlou zpět jak píšou.
1. únor 2010 v 18:49  • Odpověz
aja: jj, my tomu říkáme kulajda, tu mám taky moc ráda...............

a s tím spaním - já spávám na levém boku, je mi to tak pohodlné, takže těžko říct no..............musí ti to být bud pohodlné a nebo si musíš zvyknout....

luss: červená řepa - chce se mi napsat fuuuj, promin, to bych nedala do pusy.......ale věřím, že někomu to asi chutná.................a určitě je to i zdravé......... :grinning: :grinning: :grinning:
s tím svetrem - no to je to proč já radši kupuju osobně....
1. únor 2010 v 19:33  • Odpověz
luss. ale přeju dobrou chut..............rizoto mám ráda....... :grinning: :grinning: :grinning:
no a mně se véča povedla, masíčko jsem zapekla s uzeným sýrem a ty brambory ve slupce - to nám s manžou připomnělo dětství, jak jsme je večeřívali samotné a k tomu kefír............ :grinning: :grinning:
1. únor 2010 v 19:37  • Odpověz
Lauri počkej za chvíli budeš mít chutě na věci, na které jsi dříve říkala fuj.Já ji musím mít skoro denně. :grinning:
No já bych taky kupovala raději v obchodech, ale to by museli něco mít.No píšou, že to obratem vyřídí, tak snad do konce týdne budu mít svetřík zpět.
To jste měli taky dobrou véču ňam ňam.My jdeme zítra do restaurace na večeři, naši mají 30-ti leté výročí svatby, tak to jdeme oslavit tak si dám taky nějakou baštu, já teď nerada jím po restauracích, raději mám domácí jídlo, ale vyjímečně si dám.Koupili jsme jim lístky na muzikál, ale Draculu už nehrají, tak jsme koupili Kleopatru snad se jim bude líbit.
Jinak dnes jsem hlídala celý den Davídka a i teď je u nás, už spinká, byli jsem s kamarádkou a jejím Adámkem venku celé dopoledne a bylo to moc fajn, děti si hrály a my drbaly.Zítra jdeme zase, jdeme do mateřského centra, kam jí chodím na těhu cvíčko, tak se tam těším, pomalu si začínám zvykat na mateřské povinnosti a začínám se těšit.
Copak asi Kopretinka, jak ji asi je, snad ji nic nebolí :frowning2: :frowning2: :frowning2: Ach joo.
1. únor 2010 ve 20:08  • Odpověz
Luss: na červené řepě si teďka taky pěkně ujíždím :grinning: A taky na okurkách :slight_smile: Fakt, kyselá okurka a je mi dobře :grinning:

Dneska sem si dělala krabí salát a jak sem do něj dávala bílý jogurt, tak sem ochutnala a zbytek kelímku sem snědla naposezení. Žádný malý kelímek, Klasik 400g, no minimálně 250g sem slupla. Bez ničeho, jen tak :slight_smile:
1. únor 2010 ve 20:12  • Odpověz
lussy: Nevím jestli něco špatného jsem snědla, ale o ničem nevím! :sweat_smile:
Jinak včera usmiřovačka nebyla, včera byla tichá domáctnost, ale dneska byla usmiřovačka :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile:
1. únor 2010 ve 20:26  • Odpověz
kopretinky: mi je strašně moc líto!! :pensive: :pensive: :frowning2: Ani nevím co se vlastně stalo?? :confused: :confused: :pensive:
1. únor 2010 ve 20:27  • Odpověz
Luss. ty jsi teda vzorná hlídačka...............to je super, já taky ráda hlídávám..............
co se týče jídla, tak uvidíme, na co budu mít chutě.............v restauraci obědváme, tak dvakrát třikrát týdně, nebo u MC Donalda se občas stavíme.....na to mívám taky chut pořád....................zatím teda na samé nezdravé..... jsem to ale budoucí matka, chjo..................
a kleopatra se určitě líbit bude, bych řekla že je i lepší než dracula............

eli. dočítej - jela na revizi................... :unamused: :unamused: :unamused:
1. únor 2010 ve 20:46  • Odpověz
laurinka: To vím, že jela na revizi, ale že by měla zajímalo co se stalo!!! A neboj dočítám!
1. únor 2010 ve 20:50  • Odpověz
eli. aha, tak to je těžko říct, co se stalo, já myslím že to, že se miminko nevyvíjelo, že by začala krvácet se mi nějak nezdá...........no ale uvidíme, každopádně je mi jí hrozně líto............
1. únor 2010 ve 21:11  • Odpověz
Taky nechápu co se mohlo stát, včera psala jak jdou sáňkovat a na pohár a že se těší na kontrolu.Já když šla na revizi, tak jsem věděla, že se něco děje, protože jsm začala špinit.Plod se nevyvíjel a děloha ho začala vypuzovat, ale o ničem takovým nepsala, tak se mi to taky nezdá.A srdíčko už měli, takže nevím. :frowning2: každopádně je mi jí moc líto, už nás tady bylo dost co jsme měli tady takovou smůlu :unamused: :unamused:
1. únor 2010 ve 21:48  • Odpověz
luss: no já nad tím právě dneska přemýšlela, že kolik nás je tady v diskusi a kolika se stalo, že o mimi přišly..............mně to připadá, že snad půlce, prostě hrozně moc................
1. únor 2010 ve 21:51  • Odpověz
Lussyn kontrola dopadla na výbornou ale jinak celý den jsem měla den blbec, všecko se mi kakalo a kakalo.
Už je večer tak zítřek snad bude lepší.

S plínkama to je těžko. Každé dítě reaguje na každou značku jinak.Taky je strašně moc poddruhů s takovou a takovou příměsí a navíc není balík jako balík.
Ted jak je Laurinka malinká tak mám nakoupeny pampers (tedkom máme dvojky) ale trojky máme kouopeny pampers i huggies.
Když tak si kupte od každé značky po dvou balících a zjistíte jak vaše dítě reaguje.Z ní to divně po dvou balících ale když to tak vezmete tak to je skoro nic když v průměru mimčo přebalujete 8-12x denně někdy i častěji dle stolice apod. a v balíku je kolem 60plen takže ten jeden balík je asi na týden. Což je nic.
Tak vyzkoušíte uvidíte.
1. únor 2010 ve 22:30  • Odpověz
sabi: díky za rozbor plínek, tak já asi nakoupím pampersky i huggiesky..............a uvidíme no...........
ale s tím přebalováním - fakt přebaluješ i dvanáckrát denně jo? to mi vychází na každé dvě hodky, pomalu častějc než krmení..............................fakt jo?
1. únor 2010 ve 22:43  • Odpověz
No ty malé mimuška opravdu. Jsou malinkaté a nevydrží tři hodinky takže se kojí třeba co 2hodky menší miminka co hodinu a je to něco co neznají a je jim to nepříjemné (mokrá plena ) takže pláčou a navíc mají strašně citlivý zadeček a okamžitě během chviličky jsou opruzené.
A pak když vidíš jak to maličké pláče protože ho bolí zadeček který hraje různými odstíny červeně tak to není moc příjemné. Proto raději přebalovat častěji.

A taky ve většině případů se stane to že : mimčo pláče a bude chtít papkat takže mimčo přebalíte at je krásně v čistounkem a můžete papkat jako normální vonavé miminko.
Papkáte papkáte a váš malý průtokový ohřívaček vám ještě v průběhu kojení nadělí dáreček do plínečky. A přebalujete znovu.Prostě mazec :wink:
A nebo mimčo zrovna přebalíte a samozřejmě si ji během chvilky počurá a dorazí tchýně a jde rozbalovat mimčo kontrola zda přebalujete a jestli chudátko není opruzené a samozřejmě ježiškote ona je počuráná a následuje přednáška jak často se mimča přebalují a kecy kecy.

Takže pleny opravdu jen lítají. A nebo mi třeba sabinka vezme plínky a jde si přebalovat svoje miminka a že jich má požehnaně takže okamžitě letím a jdu zachranovat pleny které se ještě dají použít.
Už tam má hromádku znetvořených plen at si je používá na svoje mimča ale stejně mi vždy vleze do těch mojich.
Naštěstí ted jsem si koupila komodu s šuplíky a dala jsem si všechny pleny a krémy co mi používá na své mimča tam.
2. únor 2010 v 08:16  • Odpověz
Ahojky holky.
Myslím furt na kopretinku!!! :pensive: :pensive: :pensive: Snad jí nic nebolí :pensive:

jinak dneska jsem doma a je to fakt příjemné!! :wink:
2. únor 2010 v 08:35  • Odpověz
I já na tu kopretinku myslím, myslím, že se tu během dne ukáže a poví nám co se semlelo, ale jak už tu někdo řekl, asi se miminko přestalo vyvíjet :frowning2:
2. únor 2010 v 08:46  • Odpověz
A nemohlo to být taky tím že se na tom bobování nějak přetáhla a začala třeba krvácet? :frowning2:
2. únor 2010 v 08:57  • Odpověz
Dobré ránko děvčata,
jj na Kopretinku myslíme asi všechny..vždyť už měla i pěkné bříško,srdíčko tlouklo a najednou tohle... je mi ji líto,ale věřím,že za chvilku otěhotní znovu.Je pravda,že tenhle nemilej problém postihl spoustu holek tady a pak znovu otěhotněli,ale chápu,že teď to bolí a to moc... :frowning2:
Je to hrozný,nejdřív se nedaří otěhotnět,pak sláva,když objevíme dvě čárky a pak až si člověk myslí,že to bude ok,tak zas nějaký problém,furt se stresujeme...tohle snad dříve nebylo,vidím to v práci... zamlkých těhu je opravdu hodně :frowning2: asi ta uspěchaná doba či co... :cry:

Lauri-už vařím hrachovku :grinning: :grinning:
2. únor 2010 v 09:27  • Odpověz
sabi: aha, tak to uděláme pořádnou zásobu.............. :grinning: :grinning: ale naštěstí tchýni kontrolorku nemám..............a ani malou zlodějku..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

lancy: ty se máš, tak já akorát tlačím tvarohový koláček a už se těším na obídek, dneska si dám rajskou, manža ji nejí, takže to doma nevařím a mají to tady v meníčkách................tak už se těším.............ale hrachovku udělám bud večer nebo zítra, akorát musím koupit ten hrách......
2. únor 2010 v 09:35  • Odpověz
Pekne rano :wink:

sabi: vcerejsek fakt stal za to..mne se taky vsechno kakalo :grinning: (bych to napsala trochu jinak.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), vyvrcholilo to tim, ze se mi totalne vy...a pracka, musime koupit novou ..premysleli jsme i nad kombinovanou se susickou ..nemate nekdo zkusenost ?? S tema plenama&spol. je to teda veda :astonished:

eli: taky bych se nejradsi hodila marod...bych prospala cely den :slight_smile: Uz je Ti aspon lip ?

lancy: je to presne, jak pises...myslim, ze je to i ovlivneno tim, ze si clovek precte, co vsechno ho muze potkat...

To s Kopretinkou me taky zdrblo :pensive: Jeste me napadlo, jestli to nemelo souvislost s tou jeji nemoci..myslim, ze tu nejak o tom psala (presne nevim o co slo), ze si musi neco pichat... :confused: No, ale jsou to porad jenom spekulace.
2. únor 2010 v 09:37  • Odpověz
nany: no, podbříšek furt tak divně píchá, ale Dr. si myslí, že je od těch zad, tak snad má pravdu! Buď prý mám počkat až na 18.2. na UTZ a nebo když budu chtít, tak simůžu přijít o týden dřív! Tak uvidím, jestli bude břicho furt bolet! Ono, když ležím, tak vůbec teda nebolí, ale když chodím, tak tam mám takový divný tlak!! :confused: :unamused: No, ale uvidíme,.... nebudu dělat ukvapené závěry!!
A co Ty nany?? Jak se cítíš?? kolikátý jsi vůbec tt?? :dizzy_face:
2. únor 2010 v 09:41  • Odpověz
Ještě mě tak napadá, používáte nebo uvažovaly jste vůbec některá nad látkovýma plenkama? Mně tak připadá, že je to ted hrozně moderní, a ty co látkují nadávají, že papírové plenky "vaří" miminkám zadečky, atd.....
já nevím, mně teda používat látkové plenky vůbec nenapadlo, jestli je to šetrnější pro mimi, těžko posoudit, ale neumím si představit, že bysme třeba někam šli, já přebalovala a místo vyhození pampersky do popelnice vozila tu látkovou pokakanou s sebou....................

ahoj nany.......
tak těžko říct s tou kopretinkou, možné je i na tom sánkování, že nějak spadla nebo něco, jak už psaly holky..................snad jí bude brzo líp...................

holky, včera po sexíku jsem měla maličko růžový hleník, jenom trocha a pak už se to neobjevilo, myslíte, že mohlo jít o nějakou prasklou žilku nebo něco a je to ok? já teda doufám, ale pěkně jsem se lekla.............

lancy: a s čím děláváš hrachovku? s párkem a s chlebem? nebo třeba s vajíčkem.......
2. únor 2010 v 09:45  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
2. únor 2010 v 09:48 • kozinka
Eli-a nechceš si zajít na neurologické-pokud tě ty záda pořád bolí...já vím,že to není dlouho,ale kdyby to přetrvávalo,tak bych asi šla,ať víš,co to je.. :wink:
Nany-zadrec ty úderníku :grinning: .S tou sušičkou zkušenost nemám,ale nedávno jsme se o tom bavily v práci a ten kdo ji má,tak už by nikdy neměnil..prý se pak ani některé prádlo nemusí žehlit,obzvlášť,když jsou malé děti,tak furt pereš a žehlíš a tak si myslím,že to usnadní práci i čas.Já bych do toho určitě šla!Jak jinak? Je ti fajn?
Ta Kopretinka-myslím,že měla nějakou poruchu srážlivosti a kamarádka takhle dvakrát potratila,ale zdá se mi,že si ten clexan píchala,takže nevím...jsou to jen opravdu spekulace.Myslím,že by nesáňkovala,ale nevím,těžko říct.Však ona se snad ozve,chudák malá :frowning2:
2. únor 2010 v 09:49  • Odpověz
lancy: Uvidím...Půjdu si zkusit zacvičit!! :wink:
2. únor 2010 v 09:50  • Odpověz
Lauri-já hrachovku dělám s párkem a chlebem,mám ráda maso,ale čočku dělám i s vajíčkem :wink: Lauri-s tím hleníkem,snad to nic není,nebylo to ani špinění,takže bych byla asi v klidu a možná trošku abstinovala... :wink: Tuším,že Blondy říkala,že sex v prvním trimestru není moc vhodný nebo tak něco,ale tak když to není nějaká divočina :grinning: :wink: tak se snad nic nestane...
2. únor 2010 v 10:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.