• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
eli: mne taky obcas pichne v podbrisku, snad to jsou vazy :wink: nechces s tema zadama zajit k dr. ? - jsi ted doma :wink: ja jsem dnes 10+4, zitra musim byt v 7 rano na krvi, to bude ocistec vstat :rolling_eyes: Jinak se citim OK, az na ty prsa..porad boli :slight_smile:

lauri: ja nad latkovkama jeste nepremyslela...ale treba bych to ze zacatku vyzkousela pul na pul..no, ale je to jeste daleko :stuck_out_tongue_closed_eyes: S tim ruzovym hlenem - ja kdyt tohle mela, tak se me doktor hned ptal, jestli to bylo po sexu, ze to muze byt praskla zilka, jak je deloha prekrvena. U me to bylo spis prekrvenym cipkem..rikal, ze tam vidi stopy krve.

lancy: my prave premyslime nad tou kombinovanou prackou+susickou - pac pokud je venku hezky, tak vsechno visi na zahrade, ale kdyby bylo mimco, tak nevim, kam ty susaky vsechny narvem :unamused: Spis to mit pro sichr. Muzem to dat i na pudu, ale to schne tejden. Navic ta samost.susicka je drazsi nez normal.pracka :unamused: Ted mame samy vydaje..navic zaplatit poplatky obci, pojisteni baraku, zvedla se dan z nemovitosti...ty woe, ja vydelavam jen na slozenky :angry:
Ty kuchtis hrachovku :slight_smile: Mnam, bych si dala.

Nemyslim si, ze by ze sankovani potratila..mozna ve vyssim stupni teh., ale takhle je mimco dobre chraneno..ale uz dost spekulaci :pensive:
2. únor 2010 v 10:12  • Odpověz
Ahoj,

lauri, co se týče plenek, nejdřív jsem začal používat huggies newborn, ale jak má malá hubené a dlouhé nožičky, párksárt se mi stalo, že mi protekly, takže jsem přesedlala na pampers premium care 1. Ale ty jsou hodně vykrojené a na nožičky zas poměrně malé, takže když bude mit mimi kolem těch 3,5kg a nožičky klasické tloušťky, myslím, že budou škrábat jak píše klarus.
Co se týče sabovsti a kvality, mi to přijde tak nastejno...

klarus, začala jsem ho používat včera, ale jen vyjímečně. Protože malou občas trápí prdíky a pořád by chtěla pít, akorát pak už jí to leze i ušima a je to potom ještě horší. Takže jí dudlík občas šoupnu jako takové šidítko...
Jak ti vbůec je? Všechno ok?

aja, zkus si pdoložit bříško polštářem a nebo si musíš tu jednu nohu hodně pokrčit, tím pádem se ti jedna kyčle dostane výš a bříško netlačí a ležíš jakoby na jednom boku. Ale přitom to člověku připadá, že leží jakoby na břiše. Nevím jestli jsem to vysvětlila správně. Já takhle spala ještě týden před porodem. Akorát to šlo vždy jen na jednu stranu, podle toho jak malá ležela.
Na záda si nelehej, to není dobře :wink:
2. únor 2010 v 10:14  • Odpověz
nany, tedy z vlastní zkušenosti pračku se sušičkou dohromady nebrat, měla jsem to asi měsíc a šlo to :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A to jsem koupili v tomhle směru to nejleší, co tenkrát bylo na trhu. Je prvda, že už je to asi 4 roky a třeba to udělalo nějaký pokrok, ale něveřím tomu. Takže když sušičku, tak jedině samostatnou a doporučuji moc nešetřit :wink:
2. únor 2010 v 10:17  • Odpověz
lancy: já dělávám hrachovku taky s párkech a s chlebem a čočku bud s klobáskou, nebo s párkem a třeba i s vajíčkem, ale normálně uvařeným natvrdo, nechápu to třeba s volským okem....................
a ten hleník - snad to bude ok, no, my právě ubrali četnost milování kvůli mimi, tak nevím no...............

nany: no jo, bylo to po sexíku a jen to v té sprše se objevilo a hotovo, dál nic, tak snad to byla fakt jen prasklá cévka, krev to nebyla, jen takový narůžovělý hleník.........
a na hrachovku jsem lancy včera navnadila já, akorát jsem neměla hrách, takže ji budu vařit až dneska k večeři... :grinning:

blondy. díky, no já teda předpokládám, že budu mít spíš prtatější mimi, ale uvidíme, koupím asi taky obojí a uvidíme...........
2. únor 2010 v 10:32  • Odpověz
lauri, no uvidíš, tohle nikdy nevíš :grinning: . Ono podle mě nejde ani tak o velikost miminka, ale o to, jak má tlusté nebo hubené nožičky. Navíc když je to klučík, potřebuje to mít pevnější, protože ty pročůravají plenky víc....
Já osobně bych si koupils jen jednu značku a když nebude vyhovovat, koupíš jinou... Já ty huggies určitě použiju, ale tak 14 dní počkám...
2. únor 2010 v 10:35  • Odpověz
blondy: copak se vam s ni stalo, ze prestala fachcit ? ja bych to vyuzivala spis jen obcas pres zimu...to je dilema :rolling_eyes: hodne lidi pise, ze kombinovanou nee.., ale uz se nedoctu duvod..poruchovost ??
2. únor 2010 v 10:41  • Odpověz
blondy: no uvidíme. určitě budu kupovat plenky dopředu, takže třeba dva balíky pampersek a dva huggiesek a bude.............
ještě jsem přemýšlela, jestli klasické "zelené" pampersky a nebo ty premium care.......
2. únor 2010 v 10:45  • Odpověz
Lauri,nany-tak hrachovka je už hotová :grinning: a je fakt dobrá,musím se pochválit :grinning: dělala jsem ji ze žlutého hrášku a pěkně rozmixovala je úplně krémová,jak ve škole.. :wink:
Nany-tak s tou sušičkou asi jak říká Blondy,moc bych nešetřila,ať ji pak brzy nereklamuješ :unamused: na tomhle asi neušetříš...Jo ty složenky to mě podrž :angry: byla jsem na finančním a o tý dani vím,pěkně ji zvedli,jsem byla pěkně na..aná :angry: jenže stějně ti nic nezbyde než to zaplatit...
2. únor 2010 v 10:53  • Odpověz
lancy: ty se máš, a děláš mi pěkné chutě teda........................a ty jsi ten hrách teda uvařila a nepasírovala, zamíchala do té řekněme jíšky a až pak mixovala? tak já už se taky těším, až si ji večer dáme, tedka si dělám chutě na tu rajskou............ :grinning: :grinning: :grinning:
nany. já bych taky nešetřila, my teda sušičku nemáme, ale pračku jsme kupovali vloni nebo předloni a fakt jsme vybírali podle značky a kvality, máme AEG, a jsme moc spokojeni, nějakou whirpoolku bych se bála pořídit............no ale je to i o štěstí, někomu může sloužit v pohodě.....
2. únor 2010 v 10:57  • Odpověz
Lauri-já ten hrách uvařila a dala k tomu tu jíšku i mléko a celé jsem to rozmixovala,aby se to spojilo a pak ochutila :slight_smile: pasírování je na dlouho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nany-my máme taky AEG je jsem docela spokojená,ale někdo na to dělá kritiku,tak nevím.Já bych asi do sušičky šla,i když máme přes léto velkou terasu,ale spíš mě láká to nežehlení... :wink: a jak je pak víc dětí,tak to jen pereš a žehlíš a takhle ti to usnadní práci a taky čas,večer máš už věci i ve skříni..
2. únor 2010 v 11:03  • Odpověz
lancy, lauri: vy my s tou hrachovkou davate :grinning: asi si ji zitra uvarim - mam v mrazaku jeste zasoby z leta - nakradly jsme to s tetou u nas na poli :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ja mam vybranou pracku taky AEG, ale porad vaham..ta samostatna (kvalitni) susicka je draha jak svin :unamused: No, musime to vecer jeste promyslet..diky za nazory !
2. únor 2010 v 11:14  • Odpověz
Teda holky, s tou diskuzí o sušičkách ste mě úplně nadchly :grinning: Že bych odbourala část žehlení? No, to by byl úplný sen :grinning: Zrovna plánujeme přestavbu koupelny a možná by se mi tam sušička vlezla.
2. únor 2010 v 11:16  • Odpověz
nany. tak já mám hrách jedině z obchodu................... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
a k té pračce, my koupili na sedm kilo prádla, a je to super, menší buben bych už nemohla mít. Takto mi to vychází přesně že peru každý týden, jednu pračku světlého a druhou tmavého prádla po těch sedmi kilech a je vyřešeno. a nad sušičkou nějak vůbec neuvažuju, já mám ráda oblečení vyžehlené, hlavně třeba manželovy košile do práce, to musí být nažehlené, ne jen nepokrčené, navíc doma máme desítky metrů čtvrerečních, takže sušit je kde, manža nemá problém prádlo pověsit, takže je to ok.................
ale chápu, že když není kde sušit, tak to zvažuješ. ale asi bych se zeptala pár odborníků a jestli je fakt ta samostatná lepší, tak bych ji bud vzala, a nebo počkala a našetřila, ale asi bych nekoupila to co vím, že je horší, protože co pak s tím, že jo..............
2. únor 2010 v 11:20  • Odpověz
Nany-ty seš teda zloděj :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: aby ti pak ten hrášek nezaskočil v krku.. :slight_smile: :slight_smile: Prosím tě,kolik tak stojí ta samostatná sušička? Já se o ni nikdy nezajímala,takže nemám přehled a všechny spotřebiče mám nový,takže do elektra už moc nechodím..
Kali-ahoj,jak ti je? Už v pohodě? A jakou koupelnu budete mít? Mluvila jsi o Siku,pokud si pamatuji...
2. únor 2010 v 11:25  • Odpověz
Holky, vy teda jedete, tak abych přidala ke každému témátku svou trošku do mlýna :grinning:

Látkové pleny - hodně o nich uvažuju, sice mě od nich starší azkušenější odrazují, že prý se tam miminko rychleji oprudí a to bych nerada, ale lákala mě představa voňavých vypraných plínek, ty moderní už se nemusí žehlit (prý) a taky je to celkem úspora... ale ještě to musím promyslet

Sušička na prádlo - já osobně ji nemám, ani nikdo v mém okolí, ale jak tu psala Lauri, já zatím taky peru 1x za týden jednu pračku bílého a jednu tmavého prádla, takže to vyperu v sobotu ráno, v neděli ráno vyžehlím a je to... My právě nemáme žádné místo, takže to suším v obyváku na sušáku, takže to hned po uschnutí žehlím, v létě je to lepší, to to můžu sušit na zahradě a žehlit ještě ten den :sunglasses: mě to žehlení baví, pro mě je to zábavnější činnost něž vytírání (to je pro mě nejhorší domácí činnost) :grinning:

No a s hrochovkou (píšu schválně O, my ze srandy říkáme hrochová kaše a kočková polévka - čočková) mi děláte taky pěkné chutě, možná o víkendu udělám :grinning: :wink:
2. únor 2010 v 11:27  • Odpověz
kali, lancy: ta susicka neni levna zalezitost, pokud si teda nechces koupit energ.tridu D apod...proste to zere proud a vodu (nastesti mame studnu) :unamused: pocitejte min. 20-30 tis. Ja jsem koukala na susicku AEG Lavatherm a vychazela na 28 litru, engerg. trida A :confounded: To za to fakt nedam, a jak pise lauri..radsi si casem usetrim a zatim koupime jen pracku od AEG :slight_smile: Ted jsem mluvila se znamym - jeho tata ma obchod s bilym zbozim a kombinovanou taky nedoporucil...

lauri: jaky presne typ te pracky mas :wink:
2. únor 2010 v 11:32  • Odpověz
Lancy: je mi dobře :slight_smile: Dokonce i nevolnost už docela zvládám :grinning: Jím skoro pořád po malých dávkách :grinning: Špinění se od soboty neobjevilo :slight_smile: To sem moc ráda :slight_smile: Jenom to ležení doma mě už přestává bavit :slight_smile: Budu muset začít dělat něco do práce :slight_smile: Tak budu mít aspoň nějakou zábavu :slight_smile:
Koupelnu budeme mít nádhernou :grinning: Už se na ni moc těším :grinning: Bude v kombinaci světle a tmavší modré s bílou :grinning: Všechno bude nové a krásné :slight_smile:
2. únor 2010 v 11:34  • Odpověz
lancy. my hrách kradli jako děti, ale spíš tak, že jsme si na poli utrhli a snědly ho trochu tam................ale domů jsme brávali domů kukuřici na uvaření, ale taky nic moc, protože nebyla cukrová...........
aja: no já zase slyšela od těch vášnivých látkařek, že se miminko "hrozně oprudí atd." v papírovkách, pak si vyber že.................
jinak já v létě taky suším prádlo na zahradě, tam je to suché za hodku, a ted většinou v ložnici, a za den je to taky suché, takže pohoda.
aja: mně žehlení taky baví, vytírání jsem nechala manžovi, v bytě předtím jsme měli většinou koberce, tady máme všude plovoučku, ale mu to neva, já to nenávidím..............
2. únor 2010 v 11:35  • Odpověz
Nany: tak to sem netušila, že sou to takové pálky... :frowning2: To se mi teda nechce dávat tolik peněz :frowning2: Asi si budu muset nechat zajít chuť :frowning2:
2. únor 2010 v 11:37  • Odpověz
lauri: ja susim v koupelne nebo v obyvaku, ale chceme to na jare trochu predelat, tak uvidime :wink: uz se tesim na jaro, to pradlo ze zahrady voni uplne jinak :sunglasses:

kali: jsou samozrejme i levnejsi, jenze kdyz si prectes spotrebu vody, a hlavne energie..a vyuzivala bys to treba kazdy tyden, tak Te pak budou omejvat, az Ti prijde ucet z CEZu :sweat_smile:
2. únor 2010 v 11:48  • Odpověz
Nany-aha,tak to je docela palba,to bych asi taky nedala,myslela jsem,že to stojí jak pračka,ale tohle je opravdu dost,snad až nás bude víc a nebudu stíhat,ale teď asi ne..Já sušit mám kde a navíc máme podlahové topení,takže uschlý je to hned,šlo mě spíš o to žehlení a čas...
Lauri-takže další kradačka jo? :grinning: :grinning: na kukuřici jsme taky chodili... :slight_smile:
Kali-tak to budete mít určo pěknou koupelnu :wink: my máme taky ze sika a dá se tam vybrát sice něco kíčovité,ale některé jsou pěkné...a je dobře,že ti fajn,jen se opatruj a užívej volníčka... :wink:
2. únor 2010 v 11:54  • Odpověz
Nany: no, to je mi jasný, že rozpětí je široké :slight_smile: ale když už bych něco pořizovala, tak něco pořádného :slight_smile:

Lancy: to máš pravdu, některé modely v Siku jsou docela drsné, ale myslím, že sme si vybrali jednoduché kachlíky a nebudeme to moc kombinovat, tak to snad vyjde pěkně :slight_smile: Volno užívám :slight_smile: Zrovna sem si dala dlóhou sprchu a přemýšlím co půjdu vařit k obědu :slight_smile: Na hrachovku mě teda neutáhnete :slight_smile: Luštěniny nejsou moje oblíbená potrava :grinning:
2. únor 2010 ve 12:12  • Odpověz
http://www.aeg-electrolux.cz/node146.asp?ProdID=30727

nany, odkaz na naši pračku, žere minimum vody a energie, je tichoučká, super programy má, fakt boží.......
tedka už kupujeme věci na stálo, takže pořádné. už se těším, až budeme stavit a koupíme novou ledničku, nerezku, dvoudveřovou, s výrobníkem ledu, novou kuchyn a všechny spotřebiče..................
2. únor 2010 ve 12:13  • Odpověz
Tak to je síla ted mi přišel dopis z magistrátu. Tak si říkám jo už je to tady zvou nás na vítání občánků.
A co to jakási složenka.
A magistrát mi uděluje pokutu ve výši 42kč za to že jsem neohlásila narození dítěte a tudíž jeho trvalý pobyt do 30dnů od narození dítěte.
No chápete to? Že je to dle nějaké vyhlášky povinností rodičů. No já asi umřu. :angry:
2. únor 2010 ve 12:17  • Odpověz
sabi: a sabinku jsi nahlašovala, když se narodila?
2. únor 2010 ve 12:18  • Odpověz
kali, lancy: jj, rozpeti je siroke, ale myslim, ze pokud to nema energ. tridu A nebo A+, tak radsi pockat :wink:

lauri: diky za odkaz :wink: zrejme nakonec vyberem plnenou vrchem na 6 kg..vesla by se vedle i skrinka na prasky, avivaze apod. Ten znamej pel na ty AEG jen samou chvalu, tak snad nebudeme vyjimka, ktera potvrzuje pravidlo :sweat_smile:

sabi: to si delaj p...l, ne :sweat_smile: to jsem neslysela :confused:
2. únor 2010 ve 12:23  • Odpověz
manža chtěl jedině AEG nebo Bosch, ale toto je právě Aplusplus, tak super...............
myslím, že je to dost dobrá značka.................
2. únor 2010 ve 12:29  • Odpověz
Ne nenahlašovala , tak na to hledím jako blázen ale píšou tu dle vyhlášky města OV č.14/2008 a sabinka se narodila 2007.
2. únor 2010 ve 12:31  • Odpověz
Sabi, to je teda fakt dobrý :grinning: Ale rodný list máš, ne? Tak snad na matrice musí vědět, že se ti narodila? Nechápu, proč to ještě nahlašovat :frowning2: Ach ta byrokracie :frowning2:
2. únor 2010 ve 12:35  • Odpověz
Na matrice jo ale tohle mi přišlo z magistrátu.
2. únor 2010 ve 12:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.