• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
blondy: jj, cítím se ok, tak snad to bude vše dobrý....................
jo a ještě mám pořád ten krémový hlen, takže to je taky dobré znamení, že je snad mimčo tam a vyvíjí se. nebo aspon já si to tak říkám.....................
a bříško taky nemám, jen když se najím, ale fakt s tím budu jezdit, je to příjemné............
6. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz
lauri, ten krémový hlen dělá progesteron, tzn, že ti funguje žluté tělísko. A žluté tělísko bude fungovat, dokuď embryjko bude vylučovat HCG. :dizzy_face: . Až se tedy plně vytvoří placenta, je už to pak malinko jinak...
Neboj, ono se bříško udělá :grinning:
6. únor 2010 v 15:34  • Odpověz
blondy: děkuji za pěkné vysvětlení, takže to znamená, že by se tam mělo něco pořád dít.................to jsem ráda.............já už mám tady po těch všech smutných zkušenostech fakt strach....................

a dotázek - nejste tady některá z brna?
6. únor 2010 ve 20:27  • Odpověz
lauri, strach budeš mít bohužel pořád a dvě,mi čárkami na testu to akorát začíná... Ale člověk musí myslet pozitivně :wink:
6. únor 2010 ve 20:44  • Odpověz
blondy: já vím, že bude ten strach pořád, a po porodu ještě větší, ale i tak, mám radost každý týden, kdy se mi tady připíše další týden a říkám si, že riziko časného potratu se stále zmenšuje..............tak věřím a doufám..........
manža říká - je to naše, tak to musí něco vydržet ne? :grinning:
6. únor 2010 ve 20:49  • Odpověz
lauri, jojo, taky si pamatuju, jak jsem s každým novým týdnem měla radost...
Jasně, mimi má přeci tuhý kořínek :wink:
6. únor 2010 ve 20:58  • Odpověz
Blondy: jj, je to fajn, jak to přibývá..... a taky každá kontrola je fajn, taková uklidnující, když vidíš to miminko na UTZ že? už se těším na ten čtvrtek. A taky jdu k nové dr. do celkem promakané ordinace, tak se moc těším.........
6. únor 2010 ve 21:08  • Odpověz
lauri, jojo, člověk se tak uklidnil, že je všechno ok... K nové doktorce? to mi nějak uniklo? já myslela, že jsi byla s tamtím spokojená....
6. únor 2010 ve 21:36  • Odpověz
blondy: jj, byla jsem spokojená, pomohl mi otěhotnět, ale je to přece jen takový místní dr. s menší ordinací a takový ten příštup typu - otec se jde podívat na ultrazvuk je tam takový omezený - jako ne že by se to nemohlo, ale prostě mi to tam přijde takové divné, kdežto tam, kam mám jít, je to takové automatické.
no manžel má klientku - gynekoložku, která má jednak svoje pacientky, ale dělá na prenatální diagnostice a přímo ona dělá NT screeningy, 3D UTZ atd. Je to manželova známá, velice příjemná, větší odbornice a s promakanější ordinací než ten můj dr. Navíc sídlí na místě, které je pro mě mnohem pohodlnější než u mého dr, jak jsme se přestěhovali, tak k němu to mám ted dál. Takže celkově u ní budu víc klidnější, o tom mém dr. se vykládají různé věci, jak neumí nic léčit, že tomu moc nerozumí atd. No můžou to být jen kecy, ale to negativní co o něm koluje převažuje chválu. takže i když mi pomohl, budu se cítit líp u ní. No a taky mi dá neschopenku a vycházky od osmi do osmi. Takže tak, no těším se tam.
6. únor 2010 ve 22:29  • Odpověz
Ahojky kočky.
Koukám, že tu poslední dobou je nějak mrtvo!!
Tak si všechny užívejte těhulkování a snažilky krásného snažilkování!! :dizzy_face: :dizzy_face:
7. únor 2010 v 11:02  • Odpověz
Ahojky Eli,
jj, je to pravda, já jsem tady pořád, ale jinak nikde nikdo..............
7. únor 2010 v 15:28  • Odpověz
laurinaka: A jak je?? :dizzy_face: :dizzy_face: Téda už jsi 10tt-to snad neni ani možný, jak to letí!! :wink:
7. únor 2010 v 16:37  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jak užíváte víkendu?My jsme měli hezký víkend.Včera jsme byli u známých co mají 4 měsíčního Matýska, bylo to moc fajn, miminko je nádhenré, tak jsme se trošku pokochali a už se taky moc těšíme, až budeme mít takové štěstíčko doma.Dnes jsme byli na procházce a teď už jsme doma.Půjdu trošku poklidit, protože jsem na to celý týden neměla čas, tak to musím dohnat :wink: .
7. únor 2010 v 17:16  • Odpověz
Ahojky Lussyn.
tak to jsi měla krásný víkend!! :dizzy_face: :dizzy_face: To je dobře!!
My jsme celý víkend byli doma a odpočívali, protože manžel je nemocný!! :unamused:

Jinak asi budu muset změnit jídelníček...Dneska jsme si udělali kuřecí nudličky na kari se smetanou a rýží!! :dizzy_face: Mc mi to chutnalo, ale mám po každém pikantnějším jídle střevní problémy :frowning2: Ach jo...
7. únor 2010 v 17:29  • Odpověz
Eli, no jo, letí to hodně, od zítřka už jedenáctý. je to super...........
a je dobře, akorát jsem zbouchala misku zmrzliny, tvarohového míšu s jahodama jsem si koupila, mnamky a k večeři si upeču pizzu, už se těším, takže se krmím pořád a jinak dobrý, ted trochu nestíhám, protože mám udělat dneska ještě spoustu fotek, co zítra předávám, tak snad to stihnu.................no budu muset........... :slight_smile:
a jinak perfektní, o miminku se už tak nějak ví víc, tak se každý vyptává na různé věci a pořád o tom mluví, tak je to fajn................

Luss, miminka jsou sladká vid? Já mám ted kolem sebe už spíš odrostlejší, dvou, tříletý, tak to jsou už takoví ti zlobivější smrádci, tak si s manžou říkáme, že si máme co užít.............ale co, bude to naše......................

Eli: vy se v tom marodění střídáte že s manžou? tak at se brzo vyleží............a jako máš z toho průjem jo? mně teda kari moc pikantní nepřijde, ale zkus toho dávat akorát trochu mín....................třeba to pomůže.....
7. únor 2010 v 17:36  • Odpověz
laurinko: Včera jsme si dali doma kuřecí řízek a ňák mi to nechutnalo, ale nic mi nebylo!! za to dneska potom kari... :confounded: No, už mě to nebaví chodit na záchod!! :grinning: :grinning: :sweat_smile:
Zkusím dávat toho míň a třeba to pomůže! :wink:
Já od úterka 8tt a jsem fakt zvědavá, jak dopadneme u Dr. :sweat_smile: :dizzy_face: Manžel mi furt říká, že tentokrát dopadne všechno dobře! :wink:
7. únor 2010 v 17:43  • Odpověz
Eli ty už ty problémy máš docela dlouho, viď. A koukám, že vždycky po kuřeti, tak na to kuře bacha, aby jsi si nezadělala na nějaké problémy, když máš po tom průjem, pořádně to zpracuj.A co je manžovi?
Ahoj Lauri :slight_smile: tak už ve čtvrtek jdeš k té nové dr.Jsem zvědavá.A od kdy chceš nastoupit na tu PN?My budeme mít lehkou véču, manžel teď odešel na zápas a přijde až po osmy,y tak mi budeme mít jen ´šopák, mám na něj děsnou chuť :wink: A teď mám tělocvik s hadrem a vysavačem a kecám s váma,tak to je fajn.
7. únor 2010 v 17:48  • Odpověz
lussy: právě, že to masíko bylo dost propečené a udělané, takže si myslím, že je to z toho pikantního!! Manža má chřipku, ale už to vypadá snad líp... :wink:
7. únor 2010 v 17:50  • Odpověz
Eli: aha, tak si dávej bacha na to jídlo, radši jez jen to, co víš, že ti neudělá blbě..............ony se chutě v těhu jak tak pozoruju komplet překopají - jako mně ted nejvíc chutnají ty nezdravé věci, co jsem dřív skoro nejedla - paštika, zmrzlina, brambůrky, no hrůza...........

Luss. No jo, ve čtvrtek konečně, už se k ní moc těším, a jdu i s manžou................a na PN zrovna - jsem si řekla, že když je mateřská a nemocenská nižší, tak na ni prostě nastoupím o měsíc dřív než jsem původně plánovala a bude...........není na co čekat..............ale tak já budu pořád tak nějak někde lítat, takže úplně taková kolasická neschopka to nebude..............
a co manža hraje - hokej?
a k véči šopák jo? můj manža by ti řekl - no a co bude k jídlu??? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ne, dělám si srandu, on má náhodou saláty taky rád, já si to dávám občas v mojí oblíbené restauraci, salátek s kuřecím grilovaným masíčkem a sýrem, ale jen když mám malý hlad, moc se toho nenajím.......
Já si upeču pizzu a zase budu funět, někdy si připadám jak nějaký pravěký člověk........... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. únor 2010 v 18:09  • Odpověz
laurinka: ty jíš paštiku? Mně Dr, řekl, že v těhu by se neměla, že má ňáké nezdravé prvky!!
7. únor 2010 v 18:32  • Odpověz
Lauri, ne hraje fotbal a to byl jeho nápad, on má právě taková jídla docela rád, plno kamarádek mi to závidí :grinning: on má rád taková ta holčičí jídla, ale neboj udělám mu k tomu ještě obložený chleba.Já šopák a jakýkoliv salát miluju, jsem taková zeleninová, udělám velkou mísu a celou jí sníme, takže taky bhudem funět, si nemysly :wink:
Jestli to budeš mít jako já, tak tě to kolem toho 12 tádne přejde ta žravost, já teď jím úplně stejně jako před těhu, jím normální porce a žádný hlad ani chutě nemám :wink:
Já jdu v úterý na ty tripple testy a pak v pondělí k dr, kde budeme vědět výsledky, už se na to těšíme, pokud bude vše o.k, tak už něco miminku koupíme, manžílek už je úplně nadržený, pořád prohglíží miminkovské stránky a vybírá a říká, že už potřebuje koupit něco miminku :slight_smile: Je zlatíčko, připadá mi, že to prožívá snad víc než já, včera mi koupil dva krásný těhu svetříky :wink: Ještě jsem ani neměla čas kouknout na tu IP od tebe a prozkoumat to, v týdnu se na to kouknu, děkuju.
Eli a ty jdeš kdy k dr, až toho 18-tého?
7. únor 2010 v 18:35  • Odpověz
lauri, hm, tak to jo. V tomhle případě bych ho asi taky změnila...

lussyn, tak koukám, máme podobné manžely... :grinning: Taky mi přišlo, že těhu prožíval skoro víc než já a na malou se těšil. A i teď je z ní víc "hotovej" než já :grinning:

Koukám, že probíráte jídlo, děláte mi chutě, taky si budu muset něco vzít :sunglasses:
7. únor 2010 v 18:46  • Odpověz
Ahoj Blondy, tak jak se vám vee bez taťky.Co malá jak se jí daří?Blondy, mám otázku na tebe, prosím tě v kterém týdnu je na utz poznat pohlaví?Příští PO jdu k dr a hned týden na to v 18tt jsme se nobjednali na 4D UTZ a kdybych nechtěla vědět pohlaví, tak aby mi to třba neřekli, ale to je asi ještě brzy viď.A v kterém týdnu jsi cítila pohyby?Něco málo cítím, ale na pohyby se mi to zdá hodně brzy.
Lauri s tou paštikou je to pravda, že by se neměla.
7. únor 2010 v 18:54  • Odpověz
Eli: věcí, které se nedoporučují v těhu je celá řada, mně taky řekla sestřička, že mám jíst semínka na malý hlad, ale nejsem vrabeček. Takže jsou tři věci, které v těhu jíst nebudu, a to je hermelín, vajíčka na měkko a játra. Ale z paštiky nevím, co by se mi tak stalo................totéž párek, neříkám, že to jím denně, ale když mám na to chut.............

Luss: JO, tak to by mě už mohlo přejít, si připadám jak vyžírka, kam přijdu, tam to vyjím...............prostě hrůza.........ale já teda vždycky jedla víc...............
Na tripple držím palce a koukám, že ty už za chviličku budeš vědět pohlaví miminka...............
A já se tedka smála, jsem v obýváku, upravuju fotky a manža je v pokojíčku na počítači a koukám, že vybírá kočárek - tak mě to potěšilo, jak si to sám od sebe hledá, je to zlatko................
a už tomu mimču nakup a neboj se pořád, tentokrát to už všem dobře dopadne, musí.....................

blondy: JJ, jako já ho měla ráda, přišel mi fajn, znala jsme ho i trochu víc osobně, byli jsme u nich dokonce na grilovačce, jelikož jsem pracovala s jeho synem, ale když je možnost mít někoho hodně profi, tak proč ne. A taky to bude pohodlnější, prostě po cestě....................
7. únor 2010 v 19:00  • Odpověz
lussyn, tak vede se nám docela dobře. Malá je úplně v pohodě, v noci jí ani netrápilo bříško, tak jsme spaly na dvě zastávky, takže super....
No pohlaví se dá poznat při kvalitním UTZ na dobrém natočení plodu od 13tt. Ale věřit se tomu dá tak od 18tt... Když je to chlapeček, je to většinou víc jisté, když je to holčička, počkala bych si minimálně tak do 20tt, abych tomu věřila...
Jestli jdeš k "normálnímu" doktorovy, nejdřív se tě zeptá, zda chceš vědět pohlaví, nebo zda už to víš a chceš to vědět. Že by ti rovnou řekl pohlaví, to se nestává... :wink:
Já pohyby cítíla hrozně brzy, někdy v 17tt. Taky se mi to zdálo moc brzo, tak jsem si myslela, že se mi to zdá, ale jak sílily, tam mi bylo jasné, že se mi to nezdálo :grinning: U prvorodičky to ale bývá většinou nejdříve v tom 20tt, ale existují vyjímky, viz já :grinning:
7. únor 2010 v 19:01  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile:

Zdravím po víkendu :slight_smile: My sme to už řekli u našich :slight_smile: Babička, dědeček, tetička i strýčkové měli velikou radost :slight_smile: Hned se na zdraví otevřela lahvinka slivovice :grinning: Já sem si samo mohla jen čuchnout :wink:

Co se tady tak bavíte o jídle, tak já jsem ráda, když do sebe něco dostanu a po chvilce to nevyzvracím :frowning2: Mám obrovskou chuť na knedlík s vajíčkem, tak si to udělám zítra k obědu. Jinak je mi pořád blivno :frowning2: zvracím téměř denně a vůbec mě to nebaví :frowning2: Myslela sem, že se to bude s postupujícími týdny lepší, ale zatím se to spíš zhoršuje :frowning2: Ale jestli bude miminko v pořádku, tak to klidně vydržím :wink: to je jasná věc :wink:

Lauri: ptala ses na píchání v podbřišku. Tak pociťuju přesně to co píšeš. Když jakoby natáhnu bříško, tak mě tam jakoby zatáhne a píchne. I když se třeba jen vrtím v posteli nebo když si potřebuju pšiknout.

Zítra jdu k doktorce, snad už pro průkazku, tak jsem zvědavá :wink: Snad bude všechno v pořádku :wink:
7. únor 2010 v 19:16  • Odpověz
BLONDY lauri, jo ty kluci to jsou zlatíčka, příjde mi to ale moc hezké, že se takhle připravují, miláček je hrozně pyšnej na bříško, když jsme cčera byli u těch známých tak bylo dost hotový za toho našeho bříška, prý tý vado to není možný Lucka má bříško a miláček se jím pořád chlubí, pořád na něj sahá a pusinkuje.Když mi třeba volá z práce, že něco objevil na netu pro mimčo, tak se vždy docela bavím, že běhěm pracovní doby, chlap serfuje po stránkách s miminkovskými věci.Říkal mi, lásko já ti chci koupit takovou tu žížalu, říkám jakou žížalu, tak to hledá na netu, viděl to u A.Bendový, myslel ten těhu polštář :grinning:
Lauri, tak myslíš, že to co cítím může být opravdu miminko?Přišlo mi to divný, nějak jsem tomu nevěnovala pozornost, říkala jsem si, že se mi nějak kroutí střevo :grinning: , ale když se to opakovalo, tak jsem si na to dala pozor, je to takové hodně slaboučké a bylo to asi jen 4x jak kdyby se tě něco slaboučce dotýkalo ze vnitř na bříško, tak uvidíme dál.
7. únor 2010 v 19:18  • Odpověz
lussy: jj, až toho 18.2. dlouhá doba ještě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
7. únor 2010 v 19:21  • Odpověz
lussy, sleduj to a uvidíš... :dizzy_face: Každopádně já to citíla na začátku hlavně když jsem si na bříško lehla...
Ale jinak ono zezačátku je to tkaové opravdu hodně slabé, je to těžko popsat, hlavně každá vnímáme věci jinak, ale bylo to jako takové slabé klepání...

lauri, párek si klidně dej, na tom není nic špatného. Paštiku bych vynechala, je to z jater, a ty by jsi neměla...
Jinak takovou tu masovou paštiku si klidně dej :wink:

kali, tak dřím paleček na kontorolu. To zvracení je pitomé, ale vydrž, už by to brzy mělo ustávat :wink:
7. únor 2010 v 19:25  • Odpověz
kali: ty jo, tak to tě lituju teda, já si vyžrala nevolnost šílenou, ale jen týden, a bez zvracení, ale to co ty zažíváš si neumím vůbec představit............

luss: ale u těch chlapů je to asi časté, když jsem byla v předchozí práci, kolega taky hledal kočárek v pracovní době - ale my jsme mohli........tam to bylo takové pohodové..............
7. únor 2010 v 19:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.