• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Kali tak super, to mám radsot i za tebe, že je všechno v pořádku.A velká gratuůlace l průkajdě, tak tě ofiko vítám mezi námi :wink: A říkala jsi o těch tvých nevolnostech, poradili ti na to něco?
Blondy ty ubrousky teda určitě vyzkouším a ty vložky asi taky, teda ale na to se vůbec netěším a ani mě to nenapadlo, že je budu vlastně muset po porodu nosit, ale jak píšeš, času dost.
Lauri, určitě chceme vidět víc druhů kočárků, nějaké typy máme, na kočárku šetřit nehodláme tak 20-30tis jsme ochotný dát, takže si to musíme pořádně vyzkoušet.Právě už jsme na ten Casualplay byli koukat a mají ho i naši známý a doporučují nám ho.Splňuje všechny naše nároky na kočárek.Chceme aby to byla kombinace, měl nafukovací kolečka, byl lehký a zároveň stabilní a lehce se složil.To všechno ten Casualplay splňuje.A sporťák určitě využijeme, já když to budu brát ppodle mojí ségry, tak Davídka měli ve sporťáku do dvou let a kousek, golfky mají taky, ale ty použili minimálně.Auto máme velké (megane) takže kufr je dost prostorný a golfky mi nepříjdou tak stabilní a pohodlné pro mimčo.Určitě plánujeme hodně chodit na procházky a hodně cestovat, takže pro nás je sporťák určitě základ.
8. únor 2010 ve 20:26  • Odpověz
lussyn, no já vložku neměla snad od 15, takže jsme si jen těžko zvykala... Hlavně na začátku si musíš dát třeba i 2 a stejně to moc dlouho nevydrží...
Jo a taky doporučuju sehnat si pořádné bavlněné bombarďáky (ne nějaké bokové kalhotky, ale pořádné bombarďáky, aby to pěkně drželo :grinning: ). Fakt se to na začátek hodí. Ne nic extra, co potom klidně vyhodíš, lepší než nějaké jednorázové síťovky, to mi přijde hnus... Teď už to docela jde, jen občas tak lehce špinim, takže slipovka stačí. Ale každá se čistíme jinak dlouho....
8. únor 2010 ve 21:00  • Odpověz
Ty jo Blondy já začala menstruovat ve čtrnácti a od 16 používám tampony, vložky mi přišli hrozně nehygienické.Tak to bude pro mne peklo a ještě dvě najednou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Teda já být Aničkou tak spím do minuty, ale bohužel tady na mě zas kouká ta moje kámoška žehlička, já nevím, že se chce pořát tak kámošit, vtěrka jedna :grinning: :wink:
8. únor 2010 ve 21:06  • Odpověz
lussyn, tak to máš s vložkama stejně jako já... Hlavně zapomeň na to, že ti budou stačit takovéty tenské moderní s křidélky... Když vložka tak pořádná :grinning: . A to jsi ještě neviděla tu, co jsem dostala hned po produ, to byla jako plena :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: . Ale už tě nebudu strašit :grinning:
No jo, copak kámoška žehlička, taky se mnou dneska kámošila, vtěrka :grinning:
8. únor 2010 ve 21:10  • Odpověz
blondy: no jo, já to myslela spíš tak, že když ten kočárek můžou mít lidi (co znám z okolí), kteří jsou velcí a jejich děti taky, tak já s manžou ho myslím můžem zvládnout...............tak uvidíme. já casual ještě neviděla naživo, s tím quinny jsem si mohla kousek zajezdit a manipulace boží, co jsem zkoušela všechny ostatní kočárky, tak hrůza, jsem s tím nemohla hnout............

na ty vložky jsem taky zvědavá, taky je nepoužívám, ale myslím, že to zvládneme, to bude to nejmenší...........
blondy: ale ty tvoje příspěvky jsou vtipné - na jednu stranu jsem ráda za cenné rady a na druhou se tady směju, když si představím na sobě vložku jako plenku........ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. únor 2010 ve 21:23  • Odpověz
Jen mě klidně straš to mi nevadí, to přežiju, kdyby tohle bylo to nejhorší, tak je to paráda :wink:
To jsi mi ji poslala viď, teda ty jsi kámoška.
Holky zítra je to rok co Kopretinka založila tuhle diskuzi, takže zítra budeme slavit.Jen škoda, že to tak blbě dopadlo s Kopretinkou :slight_smile:
8. únor 2010 ve 21:23  • Odpověz
lauri, to jsem ráda, že tě pobavím :grinning:

lussyn, ten čas letí hrozně rychle...
Jasně, že jsem ti jí poslala, nějaký den jí zas nechci vidět, tak ať bydlí u tebe :wink: :grinning:
No nejhorší, řekla bych spíš jedna z nejprotivnějších věcí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. únor 2010 ve 21:40  • Odpověz
blondy: no jo, směju se................
co si to posíláte,m????

holky, já pořád řeším tu dovolenou s tím manžílkem v tom mexiku..............jede tam od dvacátého dubna do prvního května, za třicet tisíc bych mohla s ním, což je super cena za all inclusive........no nevím no, původně jsem to brala jako že vůbec ne, ale ted nad tím trošku uvažujeme..............manža říkal, že má strach ze stravy ( i když to bude luxusní hotýlek), ale prej tam chytí průjem každý, ale to snad neva ne? no a let trvá dvanáct hodin - blondy ty máš s létáním zkušenosti, mimo těhu mi to nijak nevadí, ani starty a přistání, pohoda. navíc když mi nebývá vůbec blbě, ani se necítím nijak těhotně, prostě pohodička..............tak nevím no...............chci se ve čtvrtek zeptat té nové dr. uvidíme, co mi řekne..........akorát už není moc času na rozmýšlení.........do devatenáctého února se to musí nahlásit, pokud bych chtěla letět. na jednu stranu si říkám, že nebudu riskovat a budu radši sedět sama doma, na druhou stranu si říkám, že spousta žen těhotných cestuje, třeba celebrity a ok, a že to bude poslední dovča před miminkem.............jinak k moři letos už nepojedeme, to je naprd.......to bysme museli hned třeba za měsíc po tom mexiku a to je blbost a pak už bych byla moc dlouho těhu, v osmém, v devátém, tak to je taky vyloučené......
8. únor 2010 ve 21:50  • Odpověz
No dnes mě to žehlení nějak moc nebaví, jsem dnes nějak unavená, ael už toho mám jen pár.Ráno musím brzy vstávat, tak kolem osmé na to teď nejsem zvyklá, jdu na tu krev a pak jdeme zas do mateřského centra na kroužek kreslení, tak se těším :slight_smile: A co vy celé dny děláte?Věřím, že se ti už stýská, musí to být dlouhé, ale už jen pár dní viď.Jak tram je teď v Itošce?Já bych taky někam jela, moje tchýňka odlétá za 14 dní na dovču do Dubaje, hned bych letěla taky.Letos budem muset moříčko oželet, ale v dubnu nejspíš poletíme na pár dní do Paříže, říkal miláček, tak jsem zvědavá co na mě vymyslí.
8. únor 2010 ve 21:53  • Odpověz
Lauri koukám, že jsem měly stejnou myšlenku, obě jsem si vzpoměli na dovču.Já nevím už jsem ti to psala, má to svá pro i proti, já bych teda určitě letěla, toho bych se nebála, v dubnu je to myslím v pohodě, ale nevím jak to mexiko, zrovna včera jsem si na tebe vzpoměla, když ve stepinách mluvili o té mexické prasečí chřipce, že lidé ji berou na lehkou váhu a berou ji jako běžnou chřipku.Já nevím, asi bych letěla, ale v tuhle chvíli, když tam řádí tadyto svinstvo, bych to asi oželela.Poraď se s doktorkou a zvažte to.
8. únor 2010 ve 22:14  • Odpověz
luss: no s tou prasečí chřipkou - ona už není moc tam, ona je už spíš i tady u nás, takže o to moc nejde...........takže já nevím no. ještě to promyslím i finančně, protože bych dala třicet za zájezd, aspon dvacet s sebou, pak budem platit minimálně pade za danové přiznání, tak to už jsme na sto tisících a to za dva měsíce, takže uvidíme...........ale peníze se vždycky nějak naskládají, to není problém, spíš bych nerada ublížila mimču.......
8. únor 2010 ve 22:33  • Odpověz
Přesně tak, peníze asi řešit nemuséíte, ty bych teda neřešila, ale určitě tady už nejde jen o tebe.Tak si vyberte něco jiného a odleťte pak ještě spolu někam jinam.
Jo s blondy jsme si posílaly tu společnou kámošku - žehličku.
8. únor 2010 ve 22:48  • Odpověz
luss: no to právě nechci, protože jak jsem psala, to by se manža vrátil z mexika a za měsíc bysme letěli na další dovču - protože červenec srpen už nepřichází v úvahu, to už budu v osmém a devátém měsíci. takže bud toto nebo nic. Maximálně bych si udělala prodloužený víkend třeba někde u nás nebo na Slovensku, jinak ne..........
Do Chorvatska nebo do Itálie nechci a jinam se autem asi moc nedá, a letadlem už by to bylo pozdě.
Takže tak no, zeptám se té doktorky a uvidíme............pak dám vědět.................

žehlit naštěstí ted nemusím - mám vyžehleno.........většinu teda......
8. únor 2010 ve 23:30  • Odpověz
Ahojky holky.
tak včera jsem měla trošku náročnější den a taky večer, když jsem šla na záchod, tak jsem se dost lekla... :frowning2: Hnědý výtok!! :frowning2: Nemáte s tím někdo zkušenosti!!?? Teď už ho zase nemám, ale večer jsme jeli málem na pohotovost, protože jsem měli s manželem strašný strach!! :cry: :frowning2: Ale teď je to zase v pohodě akorát se bojím aby se to neopakovalo! Takže doopravdy budu jenom ležet!! :frowning2:
9. únor 2010 v 07:54  • Odpověz
Ahoj holky,

Eli, neboj, když je to hnědý, tak je to dobrý - myslím, že kdyby bylo něco naprd, tak je to jasná krev, to už přece víš a neboj, vše bude OK...

Holky, já už jsem na nervy, mimčo jsem viděla naposledy 12.1. a od té doby ne, a myslím, že ho uvidím až toho 8.3. tak jsem z toho smutná :frowning2: už ho chci vidět a hlavně chci vidět co má mezi nožkama, doufám, že tam je pindík :grinning: :sunglasses: :slight_smile: :wink:

Už se těším na pohyby, ale musím si asi ještě chvilku počkat, zatím nic necítím, asi než se to přes tu mojí hroší kůži dostane :grinning:
9. únor 2010 v 08:13  • Odpověz
Aji: Já právě přitom prvním potratu vůbec nazačala krvácet sama od sebe až den v nástupu na revizi! Tak proto! Ale volala jsem na gyndu, Dr. tak ovšem neni mám celý týden dovolenou, ale říkala, že kdyby se to opakovalo, tak jet na pohotovost! :unamused: Tak snad to bude ok a bylo to jenom včera z toho lítání!
9. únor 2010 v 08:20  • Odpověz
Ahoj holky, Eli nevím snad to nic nebude, Kali přeci také takto špinila, ale já bych si na tu pohotovost asi radši dojela, kdyby se to ještě objevilo.Lež a buď v klidu.Co jsi včera dělala, že píšeš, že jsi měla náročný den?Možná to souvisí s tím.
Ájo jak to, že až 8.3?To je dlouhá doba.Na ty pohyby jsem se tě chtěla zeotat, takže nic necítíš?já právě nevím, něco občas pocítím, zrovna včera, ale nevím zda to může být ono.Teď jdu na ty tripply, tak se zeptám.
Takže holky přeju nám všem krásné první NAROZENINY :slight_smile:
9. únor 2010 v 08:28  • Odpověz
lussy: včera jsem musela do práce, protože tam měli ňáký problém... :angry: No a takhle jsem dopadla!! :frowning2: Už na ně fakt prdím! :angry:
Jinak pokud by se to opakovalo, tak pojedu hned!
9. únor 2010 v 08:30  • Odpověz
Luss - no protože 8.3. jdu na nějaký velký UTZ do nemocnice (u nás tomu říkají screening v 2.trim - dělá se ve 20tt) a hned po tom na kardio srdíčka, nevím, jestli mi bude dělat můj dr. UTZ toho 16.2. kdy jdu na poradnu...

pohyby opravdu necítím, ale jak říkám ono to mimčo než proboxuje to sádlo, tak to asi bude ještě trvat :sunglasses: jinak mě včera sestřička orientačně vážila a zatím si stále držím +1kg (rafička ani nebyla přesně na čárce, takže ani to kilo není celé), tak jsem ráda, měla jsem strach že budu kynout jako knedlík :wink:
9. únor 2010 v 08:53  • Odpověz
aji: Ono to uteče a uvidíš Vaše zlatíčko znovu! :dizzy_face: A pohyby za chvilinku, taky ucítíš!! :wink:
9. únor 2010 v 08:55  • Odpověz
Ahojky holky..............
aja: a co když tam pindík nebude? :wink:
já snad uvidím mimi tento čtvrtek, už pozítří, tak se nemůžu dočkat. jsou to hrozné čekací doby................
co se týče váhy, já už mám dvě a půl kila nahoře, snažím se přibrat co nejvíc, pořád jsem ještě v podváze......... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: měla bych mít aspon o dvě kila víc ještě, abych se vešla do BMI normální váhy..... :grinning: :grinning: :grinning:
eli: tak na sebe dávej bacha, ale to já bych teda musela špinit denně, protože já mám rozlítáno pořád, každý den něco, dávám na sebe pozor, ale žiju jako předtím, takže žádné leháro.....
9. únor 2010 v 09:39  • Odpověz
autor
Ahoj všem :confused:
Tak jsem dnes přesně týden po revizi... :cry:
Myslím si, že to nejhorší už mám zasebou-doufááám.MM je ode deneška zas v práci,tak jsme sami doma, ale jak říkám,už to nejsou ty probrečený dny... :sweat_smile: Už spíš koukám dopředu a těším se co nás všechno čeká :wink: Dost mi pomohlo vzít papír a sepsat všechno nenegativního, co mi ten potrat přinesl (byly to teda "hlouposti" bez kterých bych se ráda obešla :fearful: typu, že budu moct v pohodě chodit s Domčou v létě do bazénu a ne se tam valit jako vorvaň,nebože by mi Domču měli vzít v pohodě do školky...) a docela jsem se i začala těšit do práce :wink:
Nicméně mi pořád šrotuje ta zpropadená otázka "Proč?"Holky zdravotnice...Když mám Rh+, tak z týhle strany další "prů*er" nehrozí?
Holky nedočítám, tak snad je tu vše OK,přeju všem krásný těhulkování a nádherná zdravá miminka...
Příští úterý jdu k Dr.,tak jsem zvědavá, co mi poví...
Mějte se tu krásně, zase někdy nakouknu :wink:
9. únor 2010 v 09:49  • Odpověz
kopreti: nevím to jistě, ale zdá se mi, že je blbé, když máš Rh mínus............ a miminko by mělo plus, ale už si to nepamatuju, jak to je.......
9. únor 2010 v 09:53  • Odpověz
holky, tak s tím mexikem to začíná vypadat reálněji - asi fakt poletím, už jsem mluvila i s pár těhulema, co někde byly s bříškem a vše ok, jedna dokonce v prvním trimestru na bali a taky v pohodě................tak že bych se začínala těšit? zdravotní komplikace jsem nikdy žádné neměla, budu akorát v 21 a 22 týdnu, takže ideální čas..........
no ještě se zeptám těch doktorů...........
9. únor 2010 v 11:09  • Odpověz
Ahojte holky :grinning: Všechno nej k mláďátkovským narozeninám :grinning:

Eli: no, já sem vždycky začala špinit, když sem se trochu přetáhla... prostě, když sem toho ten den dělala víc než bylo záhodno :wink: ale jestli to byl jen hnědý výtok, určitě to nebude nic vážného :wink: ale kdyby se to zase objevovalo, tak raděj na tu pohotovost zajeď, ať ti to doktor zkontroluje :wink:

Kopreti: si statečná holka :wink: Domča s manželem ti jsou určitě velkou oporou. Když máš Rh + tak v tomhle systému by problém být neměl, i když jsou tam ještě další antigeny, které mohou mít vliv. Hodně záleží na tom, co je manžel. Nebo by ještě mohl být problém, jestli si třeba po prvním porodu nebo při nějaké operaci dostala transfúzi. To by se pak mohly vytvořit protilátky ještě proti dalším krevně-skupinovým systémům. Nebo ten problém může být úplně někde jinde, ale po tom by měla spíš asi pátrat tvoje MUDr. :wink:
9. únor 2010 v 11:21  • Odpověz
kali:Já právě včera byla furt na nohou a málo odpočívala. No jo dr. má pravdu, že musím víc odpočívat! :sweat_smile:
9. únor 2010 v 11:30  • Odpověz
Ahoj holky,

lauri, já osobně bych neletěla a to i myslím, že v těhle věcech riskuju docela dost a moc to neřeším.., Nejde ani tak o to Mexico, ale o to, že je to dlouhý zaoceánský let, který se těhulím opravdu nedoporučuje. Nejde ani tak o změny tlaků, ale možnosti různých tromboz a tak. Létat po Evropě (do 4 hodin letu) si může celkem jak chceš, do toho 34tt, to nevadí vůbec... Navíc nikdy nevíš co se stane a zdraavotnictví v Mexicu tedy nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Je to samozřejmě tvoje věc, ale mě osobně by za to žádná dovolená nestála...

kopretinka, to že jsi faktor + nic neznamená., to je ta dobrá varinata. - je to špatné...
:wink:
Tak hlavně, že už je líp :dizzy_face:

aja, to hrozně letí, ty už půjde na velký UTZ :sweat_smile:. Tak ať tam ten pindík je :dizzy_face:. Jinka doktor v poradně už v pozdějším stádiu UTZ většinou nedělá, zvlášť, když jdeš pak na tenhle velký... Oni časté UTZ taky nejsou nic dobrého.... :confounded:

lussyn, tak zatím jsme bez tatínka jenom pár dní a zas brzy přijede a pak už budem spolu, takže to neřeším... to spíš jemu je víc smutno.... Jinak já toho mám docela dost, mám do konce měsíce ještě nějaké pracovní věci, co jsem vzala na těch pár týdnů, co jsem v čechách, do toho nějaká ta návštěva, a kočka mrˇˇnavá mi nějaký ten čas taky zabere, takže asi tak :wink:
9. únor 2010 v 11:33  • Odpověz
Ahojky holky,
taky přeji všem mláďátkům krásné narozeniny!!
Kali-gratuluji k dobrým zprávám,jen tak dál holka.... :slight_smile:
Lauri-já bych teda na tu dovču nejela,vím,že je to lákavé,ale zdravotnictví v mexiku je na ne moc dobré úrovni,a těch možných komplikací s létáním bych se taky bála..je to tvé rozhodnutí,navíc u nás leželo pár lidí s prasečí chřipkou a ten průběh byl tak dramatický,že jsem to ještě nikdy neviděai a byli to mladí lidé...říkám,je to tvoje věc,ale já osobně bych se v česku cítila bezpečněji.
Eli-ty se šetři,práce ti za to přece nestojí,kdyby se to opakovala,tak určitě vyhledej lékaře,nemusí to být sranda..
Kopreti-ty se drž a nabírej sílu,uvidíš,že vše bude dobré..pozitivní faktor je v pořádku :slight_smile:
9. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz
Blondy. no budu ve 21 a 22 týdnu, takže jsem si říkala, že by to mohlo být v pohodě, četla jsem i různé články, že dlouhý let je pořád lepší než dlouhá cesta busem nebo autem.............no nevím no......chci se zeptat ještě těch gynekologů, co mi na to řeknou. jinak co se týče pobytu tam si myslím, že by problém být nemusel - kámoška byla dokonce v prvním trimestru na bali, a malý se má čile k světu...............
je to hrozně těžké, říkám si, že nic riskovat nebudu, nebo jsem si říkala doted a vůbec to neřešila, ale na druhou stranu - lítá tolik těhulí, všude možně a v pohodě. ještě jsem teda neslyšela o žádné těhotné, které by se něco špatného při takovéto cestě stalo. četla jsem, že při delších letech se má procházet po letadle, častěji chodit na wc a dost pít - tak co by mi to letadlo mohlo způsobit...........cestovní pojištění mít budeme, ale samozřejmě bych si vyřídila i nějaké další spešl..................
ale jsem ráda co mi píšeš, zrovna tvůj názor mě zajímá, ty jsi v těchto věcech taková zkušenější.............
jak jsi se cítila v letadle když jsi byla těhu - vím, že jsi létala kratší cesty, ale i tak, byly turbulence? vadily ti starty a přistání? měla jsi oteklé nohy nebo tak něco? jsou nějaké preventivní opatření?
9. únor 2010 ve 13:15  • Odpověz
lauri, já jsem to létání konzultovala asi se 4 doktory, všichni se schodli na tom, že když je to krátký let, tak to nevadí, zaoceánské lety delší než 8 hodin v žádném případě.
Hele to že někdo někde byl a nic se nestlo, je sice hezký, ale takhle to brát nemůžeš. To je stejné jako kdyby si řekla, že většina žen donosí dítě do termínu a ty ho donosíš taky. Ale takhle tobohužel není (teď to neber osobně, to byl jen příklad :grinning: )
Co se týče pobytu, v září jsme uvažovali o Egyptě, taky jsem si chtěli ještě užít dovolenou, ale pak jsme od toho radši upustili, nikdy nevíš co se stane. A to je Egypt co se táče zdravotnictví civilizovanější, než Mexico...
Jinak těhulek, co měli po letu různé komplikace je spousty, jen ne vždy je ti při letu nebo hned po...
Já letála sice často (vlastně jednou za měsíc 2 lety, do Prahy a zpět), ale v nejhorším případě let trval 2 hodiny. Mně v letadle nevadilo nic, ale já jsem byla zvyklá létat hodně, a to dsot znamená... Preventivní opatření jsou, dopředu se berou tablety a pak se nahy mažou gelem, při delším letu doporučují stahovací punčochy. Já to tedy zvládla bez,ale při "delším" letu bych do toho asi šla...
Budu se asi opakovat, je to tvoje věc, ale myslím si, že Mexico ti neuteče, nemá nožičky. Stejně na sluníčko úplně nemůžeš, je potřeba být ve stínu....
9. únor 2010 ve 13:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.