• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
lancy. no tak zrovna prasečí chřipka je ted už víc u nás, než v mexiku..................

blondy: já to chci právě taky probrat s doktory, ale co jsem se dočetla zatím na netu, tak do 34 týdne prej nevadí ani ty delší lety, navíc nepoletíme dvanáct hodin v kuse, bude to nadvakrát.
Ty punčochy bych koupila určitě, to píšou všude, o tabletách nebo gelu na nohy jsem zatím neslyšela.
Takže co se týče pobytu - kdyby se mi nic nestalo - tak si myslíš že ok? Kromě té případné potřebné zdravotní péče?

A s tím Egyptem - tam jsem slyšela, že tam jezdí spousty těhulí a vše ok, a to je na tom s hygienou teda spíš hůř než mexiko.........
Nevím no, spíš mě pořád zajímá, co by se mi z toho letadla mohlo stát.
9. únor 2010 ve 14:26  • Odpověz
ahoj holky,
tak mi jsme o zkumavku krve zase chudší :wink: Výsledky se dozvím příští pondělí na kontrole u dr.Ájo a tvůj dr nemá v ordinaci ultrazvuk?Já už se na to pondělí taky těším, mám vždy divný pocit, aby bylo všechno v pořádku a když pak toho piškotka vidím, jak je v pořádku tak mi spadne kámen ze srdce.My jdeme na ten velký utz nějak v půlce března a za dva týdny jdeme na 3D UTZ, tak jsem zvědavá jestli tam něco nezahlédnu, i když nechci, ale kdyby mi to tam tlouklo do očí, tak asi dělat, že nevidím nebudu :grinning: Jo a jaký sádlo prosím tě?Ty takovej hubeňourek.
Lauri, já bych určitě dala na dr, uvidíš co ti na to řekne, mě třeba můj dr, řekl, že letět můžu, ale to nebyl žádný dlouhý let.Rozhodnutí za tebe nikdo neudělá, to musíš sama.
Eli tak jak je, je to lepší?Doufám, že už nešpiníš.
Kopretinko, uvidíš, každým dnem bude líp a líp.Jinak všechno v pohodě?Žádné špinění nebo bolesti břicha?Ta tvoje skupina je v pohodě, neměj z toho obavy, špatné by bylo, kdyby ty jsi měla - a manžel +, takže buď v klidu.
9. únor 2010 ve 14:28  • Odpověz
Ahojky luss,
držím palce, aby byly výsledky skvělé, věřím tomu....................
A fakt to vydržíš a nenecháš si to pohlaví říct jo? Ani manžílek není zvědavý?
Co se týče mě - je mi jasné, že se musím rozhodnout sama, ublížit miminku bych nechtěla, ale prostě mi to nepřipadá nějaké velké riziko . kdybych pořád myslela jen na to, že se něco může stát, tak bych nemohla ani na slovensko nebo do chorvatska, a tam ani není nutné letět že jo...................takže já nevím..............
9. únor 2010 ve 14:33  • Odpověz
luss: Celý den v pohodě zatím! Trošku pobolívá podbříšek, ale to je v pohodě! Jinak dneska jsem nezvracela... :grinning: :grinning: :sweat_smile: jupííí :grinning: :grinning:
9. únor 2010 ve 14:44  • Odpověz
Lauri-vím,že ta chřipka je teď už po celém světě,ale kde vznikla?A navíc je už tak zmutovaná,že já bych se toho opravdu bála,jsem už možná trošku deformovaná mojí prací,ale opravdu to není taková sranda,jak se zdá...stejně jak říká Blondy,to že se nestalo nic jiným lidem,nic neznamená..kamarádova žena letěla v prvním trimestru na Floridu a v pohodě,takže je to opravdu individuální.Při dlouhém letu si ohrožena plicní embolií,to ti snad ani nemusím říkat,co znamená.A nedej bože se ti tam může přitížit,i z jiného důvodu než z těhu a já tedy osobně,bych se bála brát nějaké cizí prášky,když tomu nerozumím,nevím.Rozhodnutí je na tobě,to je jen můj názor...tak se nezlob,když se stebou nestotožňuji,vidím,že se ti tam chce letět hodně.
9. únor 2010 ve 14:47  • Odpověz
Lauri, přesně, můj názor znáš, takže uvidíš co ti řekne dr a podle toho bych pak jednala.Ve druhém trimestru není letadlo problém, co jsem slyšela, a když to vezmeš podle "celebrit"co lítají i třeba v 7-8 měsíci třeba do ameriky a nic, no ale je pravda, že nikdy nevíš co se stane, ale to se může stát i tady a nemusíš nikam letět.Co na to říká tvůj manžel?Já třeba vím, že já bych nad tím hodně uvažovala a asi letěla, ale manžel by mi to asi nedovolil.
No to pohlaví, chtěla bych se nechat překvapit až to toho porodu., ale asi to nevydržím, miláček to právě chce vědět a ukecává mě, tak si myslím, že stejně podlehnu.
Eli tak to je dobře, že je to už dobré,tak to určitě nic nebylo, a bylo to z toho přetažení, jště jak jsi byla oslabená z toho průjmu.A ten průjem už dobrý?Tak hlavně, že nezvracíš.Hlavně odpočívej.
9. únor 2010 ve 14:55  • Odpověz
lancy: já se vůbec nezlobím, jsem ráda, že mi tady to píšeš. A uvažuju nad tím až od včerejška, dosud jsem se o žádné podrobnosti vůbec nezajímala a brala to, jako pass. Prostě jsem těhu - budu doma.......................
Tak jsem ještě zvědavá, co mi řeknou ty dr.................

luss - no právě, taky si tady to říkám. a navíc je pravda, že potratit můžu zítra doma v posteli, že jo...............například, a neudělám s tím nic. To samé další věci, můžu spadnout před domem na ledu a dítě bude postižené, atd................prostě rizika jsou pořád a všude............nebo může letět manžel sám, přijet domů, prasečí chřipkou mě nakazit a je to..........................
Jinak manža chce, abych letěla, samozřejmě pokud se na to cítím. předtím jsme se o tom fakt vůbec nebavili, ale z letu obavy nemá, spíš jsme řešili jídlo, pití, hygienu a tak.............ale program je tam perfektní, jsou tam výlety, poklidné, a volný program, takže to je ok.
Já to beru i trochu tak, že co se má stát, se stane - doma nebo tisíce kilometrů daleko - asi to bude znít fakt divně, ale vždycky jsem měla ve všem štěstí, a prostě věřím tomu, že to tak bude i dál..................můj pocit a to, v co doufám, bez ohledu na dovolenou, i co se týče početí miminka, jeho zdraví, mojí rodiny, prostě všeho.............
nechci pořád myslet jen na to, co se může stát. To si můžu každý den říkat, že se zabiju v autě, když v něm pořád jezdím že jo.......................

luss - pohlaví - já se manži ptala, jestli to chce vědět a říkal, že jo...............a já taky, takže není co řešit. Beru to tak, že i tak to bude překvapení.
9. únor 2010 v 15:09  • Odpověz
luss: jj, všechno už dobrý!! Naštěstí :sweat_smile: :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: Teď už se jenom těším 18.2. na kontrolu k Dr., tak snad mimís je v pořádku a roste!! :wink:

Ve čtvrtek jinak musím opět do práce..Už mají zase kecy, tak aspoň na 3 hodky, tam zajdu a pak ať mi všichni....Víte co?!! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
9. únor 2010 v 15:13  • Odpověz
lancy, tak koukám, máme stejné názory :sunglasses:

lussyn, tak zas další podobnost v našich protějšcích. Mně by manžel taky nedovolil letět :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
9. únor 2010 v 15:16  • Odpověz
Lauri, přesně tak, nástrahy čekají všude, já si myslím, že ten let bude v poho, spíš jde o to dodržovat tam určitě zásady, a na to si určitě dáš pozor.A na to, že se ti manžel můpže vrátit s prasečí chřipkou jsem taky myslela a můžeš ji chytit taky a nemusíš být ani v Mexiku.A jestli jsi dítě štěstěny, tak tpo ti teda závidím, taky bych trochu potřebovala, já jsem zas opačný případ, všude a ve všem vidím čerty, jsem taková opatrnější, ale to až teď, možná až ti bude táhnout na 30 :grinning: budeš taky na všechno koukat jinak :grinning: :wink:
Hele a nehlodej mě s tím pohlavím ještě ty, jo, opice jedna.Myslíš jako do půlky těhotenství překvápko, od půlky věc veřejná, to mě nenapadlo, vidíš, možná jen už toho překvapení bylo dost.Uvidím, třeba se nám ani nebude chtít ukázat, nechám to na mimču ať se rozhodne samo, musíš nechat rozvíjet osobnost už v prenatárním věku :grinning:
9. únor 2010 v 15:18  • Odpověz
Eli já bych nešla, řekla bych jim, že je mi zle.A 18 už je za chvíli týden a kousek.A nepůjdeš tam teda dřív, jak ti řekl?
Blondy, vidíš, jak se nám krásně shodují???Ale mě by to tedy taky lákalo letět, ale Laurinka určitě neudělá nioc co by ji nebo mimčo mělo ohrozit, je rozumná a za každou cenu to nepodstoupí o té cestě věděla už před těhu a věděla, že pokud bude těhu, tak se toho bude muset vzdát, tak pokud ji to dr nedoporučí, tak určitě riskovat nebude.Viď Lauri :wink:
9. únor 2010 v 15:23  • Odpověz
luss: já musím poslat výplaty... :confounded: Kdybych nemusela, tak tam nejdu!
šla bych dřív k Dr., ale tenhle týden tam neni, tak jedině, že bych šla v úterý na UTZ :wink: :dizzy_face:
9. únor 2010 v 15:25  • Odpověz
luss - jasně, že má můj Dr. v ordinaci UTZ, ale jak už tu psala blondy, v pozdějším těhu už se těch UTZ asi moc nedělá, a když mě posílá toho 8.3. na ten druhý screening, tak mi asi příští týden opravdu UTZ dělat nebude, myslím, že mi udělá jen poradnu... To vydržím :wink:

ale ráno mi psala sabča, že se jí o mě zdálo a měla jsem holku jako lusk :sunglasses:
9. únor 2010 v 15:26  • Odpověz
lussyn, no jo schodují :grinning:
Mně by to bylo taky líto, kdybych neletěla. Ale zas na druhou stranu, tohle je pro mne věc, která neuteče..
A riskovat v některých věcech prostě nemá cenu. ale Lauri se určitě rozhodne tak jak to cítí, a tak je to nejlepší... :wink:
9. únor 2010 v 15:27  • Odpověz
Lauri-ano,nebezpečí jsou všude,to je pravda,ale víš,jak, aby sis pak něco nevyčítala a neříkala,kdybych byla doma ,tak...já ale věřím,že ty víš sama,co máš dělat a jak se cítíš...ale hlavně ti to přeji,určitě to může být bezva dovolenka :slight_smile:
Blondy-no ,já v těhle věcech jsem spíš taková konzerva a nerada bych riskovala a jak říkám, ve své práci vidím různé vážné případy, zdraví je tak křehké a tak raděj zůstávám o krok zpět,obzvlášť když neneseš odpovědnost jen sama za sebe. :wink: tím ale nechci říct,že bych se bála dovolený v cizině,taky už jsem něco procestovala.. :wink:
9. únor 2010 v 15:47  • Odpověz
lancy: Tak co holka? Jak je? :wink:
9. únor 2010 v 15:53  • Odpověz
Blondy: vždyt já s tebou souhlasím, že riskovat za to nestojí, ale chci si posoudit to riziko a pak se uvidí...........

luss: to víš, že tě budu hlodat, já to chci zase udělat tak, že si pohlaví necháme říct a pak si ho necháme pro sebe, jako klaruska třeba, ale nevím, jestli to vydržím............to je taky řešení...............

Tak už jsme mluvili s tou mudr. - takže podle ní letět můžu právě proto, že budu ve dvacátém týdnu, že to bude v půlce. řekla mi, že mi dá takové injekce proti srážlivosti krve, ty punčochy naopak nedoporučuje, ale chodit chodit a protahovat se a pohybovat se v tom letadle. Jinak na místě že akorát jediný problém právě když se něco stane, ta lékařská péče, ale to je všude, a stát se něco může i tady, přesně jak jsem říkala. Ale co se týče jídla a nějakých nemocí tam, že v poho, a ptala jsem se na to opalování a řekla mi, že ty nesmysly co se píší na netu a v debilních časopisech, že na břicho nesmí posvítit paprsek sluníčka nemám řešit. Jasně ,neležet celé dny s vystaveným pupkem na sluníčku, ale jen ve stínu být rozhodně nemusím. že všeho s mírou a podle sebe, jak se budu cítit. a s tím egyptem, oni tam jezdí a taky mi potvrdila, že samé těhule i ve velmi pokročilém stádiu tam pobíhaly a slunily se.........že spousty. a tato doktorka má fakt hooooodně dlouhou praxi, takže jí věřím, prej mi hraje hodně do karet i to, jak jsem mladá a že nemám žádné zdravotní potíže, takže super............
Ve čtvrtek budu mluvit s tou svojí novou, tak jsem zvědavá, co mi řekne ona.............
Tak jen at víte........rozhodnout se musím do devatenáctého, tak to je ještě trošičku čásek...
9. únor 2010 v 16:03  • Odpověz
ahoj holky :wink:

Tak jsem vás letmo dočetla :wink:

Laurinka: já bych teda neletěla ani náhodou, ale já bych neletěla nikam....u mě je to teda i tím, že já jsem ještě nikdy letadlem neletěla a zrovna v těhotenství bych s tím začínat nechtěla, ale i tak asi bych to neriskovala. Mě stačila jedenkrát nemocnice v Chorvatsku, jenom se s nima domluvit, a ta úroveň, a to byla nějaká jakoby krajská nemocnice, no prostě fakt ne e...ale samozřejmě rozhodnout se musíš sama, ikdyž v podstatě už za dva :wink:

aja: nic si z toho nedělej že ještě necítíš pohyby...já jsem cítila první pořádný kopanec až cca ve 21.-22. týdnu, předtím sem tam tam nějaké šimrání asi od toho 20.týdne, takže času dost :wink:

Jinak mě mudra dělá UTZ v každé poradně....prostě to tak má...

Já jsem dnes po prvním monitoru a zatím se nic nechystá :wink:

Blondy: tebe jsem se chtěla zeptat jestli náhodou nevíš jak má být uložená placenta ? Myslím jako jestli na přední nebo zadní stěně dělohy nebo je to jedno?
9. únor 2010 v 16:10  • Odpověz
Eli-ahojky,já se mám docela fajn,sice teď docela často pracovně,ale jde to,jsme tu dobrý kolektiv,takže je tady i sranda :slight_smile: a jak ty? Šetříš se?Pěkně odpočívej a nech se obletovat manžílkem :wink:
Kramli-tak ty už seš docela na ropzesypání viď? Tak co tipuješ? Holčička nebo klučík? :slight_smile:
9. únor 2010 v 16:27  • Odpověz
Kramli: no tak poprvé zkoušet, co se mnou udělá letadlo zrovna v těhotenství, to bych teda asi taky nedělala............
a budeme mít s sebou lidi, kteří umí jazyky, takže já se s něma domlouvat naštěstí nebudu muset, to bych fakt nezvládla...........
9. únor 2010 v 16:31  • Odpověz
lancy: šetřím, šetřím... Akorát mám furt hlad! :grinning:
Tak to je fajn, že v práci máte skvělý kolektiv...To my taky, ale šéfové-to je horší!! :angry:
9. únor 2010 v 16:37  • Odpověz
lancy, no já jsem jak na co, v něktrých věcech riskuju víc než je zdrávo, ale v některých jsem jak ty píšeš konzerva. Když si pak domyslím, co všechno by se mohlo stát.... :pensive:

lauri, k tomu opalování. Ono nejde o to, že by ti nemohlo svítit na bříško nebo že by to mimi něco udělalo :grinning: . Jde o to, že v těhu je zvýšená pigmentace a víc se tvoří pigmentové skrvny. A právě sluníčko tvorbu pigmenotvých skvrn podpruje a ty pak po těhu nemusí zmizet. Takže proto, je lepší se vyskytovat ve stínu...
Já celé léto strávila u moře, problém to neni...
Jo a jinak neuraž se, ale argument, že to dělají všichni, tak to budu dělat taky, já nevím jak to napsat, nepřijde mi to zrona moc chytré...
Jinak já už mlčím, je vidět, že jsi rozhodla a koneckonců je to jen tovje věc. A já ti to přeju, V Mexicu je hezky.... :dizzy_face:

kramli, kaorát jsem si na tebe včera vzpoměla, jestli už náhodou nerodíš :grinning: . Je úplně jedno kde je uložená, jestli vepředu nebo vzadu. jen nesmí být přes branku, to je pak jediné řešení císař a když je placenta moc nízko, je to potřeba při porodu taky ohlídat :wink:
9. únor 2010 v 16:39  • Odpověz
Lauri-já tě docela obdivuji,že se nebojíš letět takovou dálku...jsem asi už moc stará a tak o všem více přemýšlím...pro mě by to byl spíše stres na tý dovči,ale tím tě nechci nějak odrazovat,spíš jen reaguji na vzkazy :wink:
9. únor 2010 v 16:43  • Odpověz
lancy, tak sr k tobě připojuji, už jsem taky asi moc stará :grinning: . Ale vážně, ono to je i dost o věku, člověk časem vidí některé věci už trošku jinak... :confounded:
9. únor 2010 v 16:45  • Odpověz
autor
Ahojky...
Teda Lauri, přidávám se k těm, co by nejely,i když to asi slyšet nepotřebuješ :wink: Nevím, jestli na to má vliv ten potrat, nebo to, že jsem v tý situaci jen hypoteticky,ale přijde mi, že možný rizika převyšují ostatní, ale uvidíš, co Ti na to poví Dr...Jinak Ti to samo moc přeju :wink:
Luss, ještět rochu špiním (doufám, že to není nenormální :astonished: ), nic mě nebolí (teda aspoň fyzicky :wink: ) a doufám, že za týden pro mě Dr.bude mít jen samé dobré zprávičky...
Jo a co si myslíte o těch 3 měsících čekání-asi nemá cenu to zbytečně uspěchat, co? :confounded: No,asi nezbývá než čekat na každou MS a toužebně vyhlížet květen... :angry:
9. únor 2010 v 16:47  • Odpověz
lancy: no já si tipuju holčičku :wink:

lauri: rozhodnutí je opravdu jen a jen na tobě :wink: Ale jak píše blondy, ty pigmentové skvrny po sluníčku už ti nemusí zmizet...takže opatrně se sluněním :wink:

blondy: ne zatím ne e :wink: Jo to jsem věděla, že nesmí být přes branku :wink: Jen jsem chtěla vědět jak to je s tím vepředu nebo vzadu :wink: Já ji mám teda na přední stěně...a může to třeba ovlivňovat vnímání pohybů??? Jen teoreticky by mě to zajímalo :wink:
9. únor 2010 v 16:49  • Odpověz
kopretinka: Neboj ono to uteče jako voda!! Sice do první porevizní se to táhne, ale uvidíš, že za chvilinku se zadaří znovu!! Moc Ti držím palečky kočko a drž!! :wink:
9. únor 2010 v 16:52  • Odpověz
Eli-tak pěkně papej,vždyť teď na to máš největší nárok :slight_smile: :grinning:
9. únor 2010 v 16:54  • Odpověz
lancy: ještě tolik ne!! Ale je pravda, že nejím velké porce, ale spíš menší a čatěji!! Tak snad nebudu jak sud!! :grinning: :grinning:
9. únor 2010 v 16:55  • Odpověz
Blondy-jj,třicítka pomalu na krku,no jo hold nemládnem :grinning: ale záleží na tom,jak se člověk cítí,že jo? :wink:
Kramli-tak ti přeji,aby ta holčička opravdu vyšla,hlavně ať jste zdravý :slight_smile:
Kopretinko-neboj tři měsíce jsou jako nic,podívej na mě? Já taky ještě nejsem těhu a jsem starší než ty :grinning: a ty už máš doma Domču :slight_smile: a pak bude všechno dobrý,uvidíš!
9. únor 2010 v 17:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.