• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
kramli, tak holčičku, jo? To jsem zvšdavá, zda se trefíš :grinning:
Já jí měla taky vepředu a pohyby jsem vnímala hodně intenzivně a hoddně brzy. Ale říká se, že když máš placentu na přední straně, pohyby cítíš později a můžeš i s menší intenzitou...

lancy, jasně, věk je jenom číslo :grinning:

kopretinka, no s tím čekáním toť otázka. Záleží dost na důvodu, proč jsi potratil. aleu prvfního potratu se většinou důvod nezjišťuje.... Každopádně já jsem spíše proto, alespoň 2 cykly počkat... :confounded:

Ta mkoje mrška vůbec nechce spát, už dvě hodiny tady na mě kouká :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
9. únor 2010 v 17:11  • Odpověz
Blondy-tak když se malinká jen kouká,tak to je docela fajn ne? Horší by bylo,kdyby ti začala třeba zpívat a tak :grinning: :wink:
9. únor 2010 v 17:15  • Odpověz
blondy: no to je takový můj soukromý tip :grinning: Taky jsem zvědavá, ale tu chvíli už to vydržím :wink: Dnes mi to píše přesně 21 dnů do termínu, tak jsem zvědavá kdy to vypukne :wink:
Aha já jsem to s tou placentou právě slyšela taky tak...no já mám teda pohyby taky intenzivní, jen jsem si říkala, jestli právě ze začátku to nemělo nějaký vliv, že začaly ty pohyby trošičku později a nebyly moc silné....A ta placenta se asi jen zvětšuje, že? Nijak se neposunuje??? Jedna známá totiž má hraniční postavení placenty, poblíž branky, ale nezakrývá jí, takže má strach aby se jí to nějak blbě neposunulo a nemusela rodit císařem... :unamused:

kopretinka: přeju ti hlavně spoustu sil a psychické pohody, Domča ti to teď všechno bude ulehčovat...a já bych ty 3 měsíce počkala, pro jistotu :wink: Držím pěsti :slight_smile:

lancy: moc děkujeme :wink:
9. únor 2010 v 17:21  • Odpověz
lancy, no jestli bude bude zpívat stejně jako já nebo manžel, to bych se fakt mohla jíz zahrabat :grinning: . Ale už to vypadá, že jsme jí udolala a spí :grinning:

kramli, tak podle toho co jsi psala, jsi cítila na prvorodičku pohyby tak akorát... Ono spíš když jsi malinko silnější, cítíš je "později"...
Placenta se může trošku "pohybovat". Já jí třeba měla hodně dole, a jak mi rostlo bříško, tak se vytahovala nahoru. Při velké námaze, ale zas třeba může "sjet" dolů...
K té známé, bohužel se posunout může, doktoři by jí měli placentu více kontorlovat a hlavně by se měla šetřit, hlavně nic nezvedat. V koilikátém je týdnu? Já se třeba až po porodu, dozvěděla, že jsme měla zdvojení placenty, jednu klasickou velkou a pak jednu maličkou. Doktor se docela divil, že jsem to nevěděla, ale mě to nikdo fakt neřekl :grinning: . Tedy ono to ničemu nevadilo, ale i tak...
9. únor 2010 v 17:41  • Odpověz
blondy: aha tak to bylo tím :wink:
Takže se může trošku posunout, aha, tak to jsem si právě nebyla jistá...
No ona je teď 31.týden. Takže nic nezvedat, vyřídím :wink:
Zdvojená placenta??? To existuje ? Slyším to poprvé teda :confused:
9. únor 2010 v 17:48  • Odpověz
kramli, tak to je ještě šance, aby se placenta vytáhla nahoru, zvlášť, jestli je na přední straně....
hlavně ať fakt nic nezvedá a nedělá si z toho hlavu, ju? :wink:
No existuje, ale není to moc časté. Koukala jsem na to jak puk :grinning: . A asi bych se to normálně ani nedozvěděla, ale já jsem taková zvšdavka a chtěla jsem jí vidět a detailně si jí prohlédnout. A u toho, jak mi jí ukazoval, tak mi to řekl. A tedy i kdyby mi to neřekl, tak slepá nejsem :grinning:
9. únor 2010 v 18:01  • Odpověz
Ahoj Kramli, tak 3 týdny, jo, ty jo, holka to máš za pár.Už jsi zbalená?Zatím nejpozději porodila Klárka až v 40t jinak všechny holky před 40t, tak jsem zvědavá na tebe.Tak držím palce, aby to ta holčička byla.
Ájo a kde je Sabča, že už tu dlouho nebyla.Můj dr. tedy taky dělá ultrazvuk každou návštěvu, vždy se ptá jestli chci vidět miminko a ptala jsem se zda není škodlivý ultrazvuk, tak prý to ničemu nevadí, tak se ho zeptej zda ti mimčo neukáže, třeba jo.A s těmi pohyby, prý až tak kolem 20 týdne se objevují, takže ještě čas neboj :slight_smile:
Lancy a co ty?Jak jsi na tom tento měsíc?Tento týden už budou ty výsledky ne?A kdy by měla přijít MS?
9. únor 2010 v 18:04  • Odpověz
blondy: tak to je ještě šance, to je dobře :wink: Takže pohled zblízka jo? No já ji vidět teda nepotřebuju, zas takový badatel nejsem :grinning: Hlavně jak doktor zkontroluje že tam nic nechybí :wink:

luss: jj sbalená už jsem komplet :wink: Taky jsem na sebe zvědavá, snad nebudu přenášet :unamused: No uvidíme, já budu spokojená i s chlapečkem :wink:
9. únor 2010 v 18:22  • Odpověz
kramli, tak když jsem ho tak viděla, jak si jí prohlíží, chtěla jsem taky :grinning: Já hlavně ciděla všechny možné placenty, ale lidskou takhle v celku ne. To jenom kousek na laborkách....
Určitě šance je :wink:
9. únor 2010 v 18:41  • Odpověz
Lussy-čauky,já jsem docela v pohodě :slight_smile: Myslím,že jsem tak v půli cyklu,takže by možná ovu?Trochu pobolívá břicho,tak uvidíme..s manžou jsme to vzali zodppovědně do svých rukou,tak se nechám překvapit...někdy jsem z toho na nervy,ale někdy,třeba teď jsem úplně free :slight_smile: :wink: manžovi výsledky mají přijít asi až příští týden ,tak uvidíme,ale vůbec na to nemyslíme,co se má stát se stane,takže tak :wink: Jo a ultrazvuk určitě není škodlivý,tak se nemusíš bát :slight_smile:
9. únor 2010 ve 20:02  • Odpověz
lancy, k tomu ultrazvuku, sice nikdo nikdy neprokázal jeho škodlivost, ale zas na druhé straně ještě se nepoužívá tak dlouho, aby někdo mohl říct, že je na 100% neškodný. Mně přijde divné, proč se některá miminka před UTZ schovávají... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. únor 2010 ve 20:32  • Odpověz
Tak jsem vám tady napsala tak dlouhý příspěvek, a celý se mi smazal, fakt super................už se mi to znova psát nechce.
No jen ve stručnosti - blondy, mlčet nemusíš, tvoje názory jsou podle mě ok a objektivní.....

Vidím, že tady řešíte ultrazvuk, tím seradši nezabývám, nechám to na dr, nechci tu opatrnost přehánět. proto i to mexiko, do včerejška jsem to neřešila vůbec, ale ted.............
Kdo má potratit, potratí, kdo má mít problém, bude ho mít, jestli doma, nebo v cizině, to je těžko............ale beru to tak a věřím našemu miminku, že bude ok...................

a k tomu věku - možná to bude hrát určitou roli, ale nemyslím si, že jsem mladá a nezodpovědná pipka a kdyby mi bylo o deset víc, že bych jednala jinak, myslím, že to je i povahou......... :slight_smile:
9. únor 2010 ve 21:08  • Odpověz
lauri, nikdo o tobě neřekl, že jsi mladá a nezodpovědná pipka, kdyby to tak bylo, nebudeš to řešit tak, jak to řešíš :wink: . Ale veř tomu, že za deset let uvidíš některé věci jinak, než to vidíš teď. Tak to je, má to tak každý... Každý věk má svoje, ale je pravda, že někdo to má lehce posunuté, jak dopředu tak dozadu :grinning:

To znám, když se zrovna rozepíšu, tak se mi to neodešle a vymaže :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. únor 2010 ve 21:24  • Odpověz
Blondy, já vím, že to nikdo neřekl, to si říkám někdy já - ale když se srovnám se svými vrstevnicemi, tak jsem byla vždycky "divná", úplně jinde než ony, ale je mi jasné, že mladá jsem hodně, a že pozdějc se budu i víc bát atd........
9. únor 2010 ve 22:06  • Odpověz
Dobré ránko kočky,

včera jste tu řešily s kramlinkou tu placentu - tak to je přesně můj případ, celá přes branku (teda zatím, doufám, že už mrcha leze nahoru :wink: ).

K Mexiku se vyjadřovat nebudu, souhlasím s většinou z vás. Kdyby to bylo kdekoliv blíž tak ti ještě pomůžu sbalit, ale přijde mi to Mexido docela dálka - toť můj názor...
10. únor 2010 v 07:27  • Odpověz
Dobré ránko holky,
Blondy-jen k tomu ultrazvuku-ono spousta věcí je neprokázaných,zda jsou škodlivé či ne,chtěla jsem tím říct,že je nejméně škodlivý z jakýchkoliv rtg vyšetření a teoreticky by neměl vydávat žádné špatné záření. myslím,že kolikrát ani nevíme,co vlastně jíme a pijeme,to mě příjde nebezpečnější,no ale nějak žít musíme,tak nám stejně nic jinýho nezbyde.. :slight_smile:
Lauri-je pravda,že co se má stát se stane..jen člověk musí doufat,že nepříjde žádná hrůza a snažit se být v klidu a taky ten osud trošku nepokoušet.. :wink:
10. únor 2010 v 09:21  • Odpověz
Dobré ráno holky,
tak tady zase chumelí, už mjě to fakt nebaví, ať už je tu co nejdřív jaro a sluníčko.
Ájo já věřím, že si ta tvoje placenta dá říct a vyleze brzy nahoru.Jinak je ti fajn?
Lancy já taky měla z toho utz strach, ale přeci by doktoři nedělali něco co by bylo škodlivé.Můj dr mi ho zatím dělal při každé návštěvě, tj každý měsíc, do dnešního dne celkem 4x tuším a myslím, že až budou pohyby tak ho už tak často dělat nebude, to jdeme na ten velký ultrazvuk 18. 3 tj ve 21tt a pak až 31. 5. ve 32tt, ale zeptám se ho na to až tam v pondělí půjdu, to radši vydržím miminko nevidět, hlavně když bude v pořádku, dříve se bez ultrazvuku taky obešli, tak co.
Holky těhulky chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom s pupíky?Mě se hrozně změnil, začíná mi jakoby vylejzat, je to docela sranda, včera jsme ho s miláčkem zkoumali a kjá si toho všimla někdy v pondělí, že mi začíná vylejzat,asi už vyndám ten piercing
10. únor 2010 v 09:38  • Odpověz
Lussy-ahoj! No o on ten pupík asi už vylejzat pomalu bude ne? :grinning: Seš přece těhulka,ale to ty víš,že jo? :grinning: :grinning: Za chvíli budeš v polovině,toto letí :slight_smile:
10. únor 2010 v 09:53  • Odpověz
Luss - ty máš ještě ten piercing v bříšku??? Já ho vyndala někdy v 7tt a pořád ještě tam mám díry jako do pr.... a už mě to štve, protože to vůbec nevypadá hezky... :frowning2:

holky, mám takový bláznivý nápad - mám možnost jet příští týden ve čtvrtek 18.2. do Prahy s kolegou, má to výhodu nemusela bych dřepět v práci a mohla se kouknout po Praze. jenže by mě mohl vysadit u Slavie ve vršovicích a já se chci podívat do toho obchůdku Malvik.cz , kde dávají ty zavinovačky a chci se prostě pokochat - jenže to by znamenalo cca hodina v tramvaji, metru a autobusu... Tak co teď, stojí mi za to, abych lítala někde po praze kvůli dívání se v obchodě a pokoupení pár drobností nebo se na to vykašlat...
Říkala jsem si, kdyste třeba některá měla chuť, že bysme se tam třeba mohli i sejít - no nevím, bláznivý nápad...
10. únor 2010 v 09:58  • Odpověz
Lancy máš pravdu ten čas strašně rychle letí, Dnes je to přesně rok co jsem našla na těhu testu druhou čárku a ani ve snu by mě nenapadlo, že to těhotenství nedopadne dobře.No a rok utekl jako voda a my máme konečně ten poklad v bříšku, tak jen doufá, že tam vydrží tak dlouho jak má a všechno bude v pořádku.Ty už se za chvíli budeš taky radovat, věřím tomu, nechci nic říkat, ale mám tušení, že teď jste se do toho pořádně opřeli a budeš naše těhulka :slight_smile: Moc ti to přeju.A ty jsi dnes v práci nebo máš volno?
10. únor 2010 v 10:03  • Odpověz
Ahojky kočky,
lancy: jj, to je pravda, věřit a doufat, že bude vše ok, žádné katastrofické scénáře..............
já piercing vyndala asi taky v tom šestém sedmém týdnu, a dírka mi tam pořád zůstala...........taky bych byla ráda, kdyby už byla pryč, ale jaksi bohužel................
10. únor 2010 v 10:05  • Odpověz
Aji-myslím,že to není bláznivý nápad,já bych do Prahy jela ráda i těhu.Jen bych asi nelítala,ale v klidu procházela.A nemůžeš jít do jiného,podobného obchůdku? Anebo jako gentleman by tě tam mohl ten kolega hodit ne?A ještě bych se asi dívala jaké bude zrovna počasí,pokud by byla ledovka jako nedávno,tak bych se asi rozmyslela,ale záleží na tobě. :slight_smile:
10. únor 2010 v 10:08  • Odpověz
Lussy-vždyť už je to pomalu rok,co chodíme na MK,vůbec mi to nepříjde..Dnes mám noční a tak ještě odpočívám doma,ale půjdu nakoupit a odpolko se má stavit kamarádka a pak už pofičím do robotky :wink: .Copak ty vyvádíš? Určitě relaxuješ,viď?
10. únor 2010 v 10:20  • Odpověz
ÁJo, my jedeme do Prahy zrovna dneska odpoledne, potřebuji něco na ples a chceme na Zličím do Baby parku.Určitě ti to za to stojí, trochu se teda projedě, ale myslím, že s prázdnou určitě neodejdeš a ta zavinovačka je moc hezká a zedarmo, no neber to.Já bych tam s tebou klidně jela, podívám se zda nic toho 18 nemám, ale klidně bych přijela a jela tam s tebou, my se tam určitě taky chystáme, kamarádky nám to doporučovaly, že tam mají snad úplně všechno, že je to obrovské, tak to chceme vidět.Tak si to rozmysli a kdyby jsi chtěla, tak se můžeme někde potkat :slight_smile:
Takže ten piercing asi taky už vyndám :slight_smile: A leze vám taky ten pupík ven?
10. únor 2010 v 10:22  • Odpověz
aja, ty máš placentu celou přes branku? :confused: Já myslela že jen cíp....
K tomu Malvíkovi, ono to není v Praze, ale v Hostivících a MHD by se mi tam tedy moc jet nechtělo...
A navíc iinternetový obchod je to dobrý (mám odtud dost věcí), ale na té prodejně toho až zas tolik nemají, aby si nebyla zklamaná... Když jsem to četla na netu a pak viděla ve skutečnosti, bla jsem docela zklamaná. Ale já jsem si tam jela vyzvednout internetovou objednávku a mám to 10 minut autem....

lancy, jo s tím co jsi napsala souhlasím... Ale i tak nejsem příznivcem dělání UTZ na každé návštěvě, prostě mu úplně nevěřím. Ale ono je to většinou jak píše lussyn, zhrub do toho 20tt se UTZ dělá častěji, aby se mimi zkontrolovalo, pak už se dí kontorlovat i jinými způsoby... :wink:

lussyn, mně se tedy pupík nezměnil vůbec. Ale jinak je to plně normální :wink: . Už se ty dělá i tmavá čára na podbříšku? :sunglasses:
10. únor 2010 v 10:29  • Odpověz
luss: mně ne, ale je to ještě brzo...............mám ho pořád stejný, jako dřív............akorát ta dírka nad ním mě štve - z fotek si to vyretušuju, ale i tak no................

holky, nevíte, když je v těhu průjem, jestli se na to může živočišné uhlí nebo ne? a nebo je něco jiného?
Já vím, že mě tady některé odsuzujete, že na tu dovolenou asi pojedu, ale když už, tak se na to chci připravit a vzít si sebou kdyby něco potřebné věci - například Rennie, těhu lízátka, atd. tak mě zajímá i ten průjem, kdyby se náhodou objevil, tak chci mít s sebou svoje léky, které bych potřebovala, ne aby mi to tam dával hotelový lékař......
10. únor 2010 v 10:30  • Odpověz
luss - to by bylo skvělé, tak se pak můžeme někde srazit, ani jsem nevěděla, že na zličíně je nějaký babypark :wink:

jinak blondy - ano bohužel tu placentu mám přes celou branku (doufám, že už se souká pryč), a ta tmavá čára se mi tam pomalu začíná rýsovat... bříško už mám taky pěkné, kdo to neví, tak už to vidí a nebo si myslí, že jsem pěkný vyžránek :grinning:
10. únor 2010 v 10:32  • Odpověz
ÁJo tak se můžem domluvit, já jsem doma, takže mě je jedno kde budu a dostaneme se tam určitě v poho sice je to dost z ruky, jak píše Blondy, ale dá se to.Jo ten Baby park je nádhernej, mají tam krásné věci to by jsi se určitě pokochala, mohly by jsme se tam taky mrknou, když budeš chtít.
Tu tmavou čáru nemám jen ten pupek vypadá to docela srandovně,tak snad mi nevyleze úplně to by v létě v tričku asi bylo vidět :grinning:
Lauri to si dojdi určitě k obvodnímu ať ti na to něco sebou dá, snad tě nic takového nepotká, ale kdyby náhodou ať to máš sebou.I když třeba v Egyptě na průjem žádné léky, které jsou dostupné u nás na průjem tam nezabírají, musíš brát ty jejich léky, to ti řekne hned delegát na letišti, ale nevím jak je na tom to Mexiko.A určitě tě nikdo neodsuzuje, je to každého věc, a my tady nejsme od toho aby jsmke někoho soudily, ale aby jsme poradily nebno řekly svůj názor.Zrovna včera jsme byli na pizzercde, chodíme s naší partou každých 14 dní v úterý, říkáme tomu úterník a bavili jsme se tam o dovče, a říkala jsem jim o té tvé cestě, že já bych asi taky letěla a holky taky říkaly, že znají plno holek co letěly takhle v těhu exotiku a v pohodě.Tak jsem zvědavá jak se nakonec rozhodneš.Už zítra jdeš k té dr, se těšíš viď.
10. únor 2010 v 10:45  • Odpověz
Lauri: myslím, že uhlí se v těhu může, to se vlastně nevstřebává, jen projde a pochytá co může. Toho bych se určitě nebála :wink: Ale když zajdeš za doktorkou a řekneš jí co a jak, určitě ti doporučí a předepíše potřebné léky. Možná i nějaké antibiotika, co se můžou v těhu, pro jistotu.
10. únor 2010 v 10:47  • Odpověz
Lussyn: děkuju, no já se o tom taky bavila už s víc lidma a každý že v poho, že záleží na citlivosti maminy, což já moc nejsem, moje tělo je dost přizpůsobivé, jako kdybych měla nevolnosti, rizika, za sebou potrat atd, tak bych nad tím vůbec neuvažovala...................
Takže já už jsem se tak na osmdesát procent rozhodla, ale ještě se zeptám té svojí dr. a ještě další známé. A ano, zítra jdu na kontrolu v deset, tak už se moc těším a doufám, že bude vše ok.
Takže od doktorů pozjištuju vše co půjde a i ta gyndařka včera mi řekla, že je tady to cestování v těhu čím dál častější a že takových pacientek má spousty.
10. únor 2010 v 10:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.