• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
luss - já občas dávám kupovanou marinádu - prodávájí to běžně v supermarketech a je dobrá takový pikantní ale sladká, a nebo udělej normální hořčičnou - dáš plnotučnou hořčici, maggi, sůl, pepř, worcester, atd. taky to není k zahození...
12. únor 2010 v 10:22  • Odpověz
Tak tuhlke horčičnou marinádu taky dělám, úplně stejně jak ty píšeš, ale je lepčší, když je to aspoň 12 hodin v lednici a já teprve teď vyndala maso, blbec. :wink:
12. únor 2010 v 10:34  • Odpověz
Ahoj holky jak se vede ? :wink:

Aja: gratuluju k negativním výsledkům :wink:

Já vám teda moc neporadím s vařením, maso moc nedělám, max. drůbeží nebo mleté :wink:
Dneska si ale dám nezdravé rybí prsty, mám na ně děsnou chuť :grinning:
12. únor 2010 v 11:20  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak jsem teď volala Dr. a nechala se přeobjednat na úterý 16.2...Sice místečko nebylo, ale sestřiška mě ňák vecpala!! BUdu muset koupit kytičku sestřičce!! :dizzy_face:
Jinak se od středy nechám uschopnit, protože v práci je tolik marodů, že už tam za chvilinku zůstanou akorát šéfové, takže se nechám uschopnit! :wink:
Snad bude mimís v pořádku!! :dizzy_face: :dizzy_face:
12. únor 2010 v 11:22  • Odpověz
miminka:
Michall od Lin - 6.12.2009 19:19, 2600g a 46cm
Laurinka od Sabinečky - 8.12.2009 19:30, 3750g a 50cm
Anička od Blondynky - 19.1.2010, 3100g a 51cm
Terezka od Klarusky - 31.1.2010 3:55, 3450g a 51cm

těhulky:
19/6: Majatob, 22 let, snž od 6/09, TP: 3.3.2010
23/6: Kramlinka 88:Lucie 26,snž od 03/09, TP: 2.3.2010, dalsi poradna 10/2 (8.-9.2.monitor)
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010
15/11: AjaChlapikova - Andrea, 23 let, snž 4/09, 1.7.MA, GS Mamavit, TP: 24.7.2010, další kontrola 2/2
20/11: Lussyn - Lucka, 29 let,snž 6-7/09,kyselina listová, TP: 28.7.2009, další KO - 9/2 Tripple testy
15/12: Kali.kal - Mirka, 28 let, snž od 5/09, Femibion, TP 23. 8. 2010, kontrola 9.3.
20/12: Nany 123, 30 let, snž. od 3/09, kyselina listová, TP: ??. ??. 2010
25/12: laurinka.22, 22 let, snž. od 11/09, GS Mammavit, TP: 6. 9. 2010, kontrola 11. 2.
12/01: eliska_v, 20 let, snž. 03/09, 22.9. revize, Femibion, TP: 28.9.2010, kontrola 16.2.

snažilky:
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09,............................................ 15 DC, ac.folicum
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, .................................. 34 DC, Calibrum

Holky akorát jsem si upravila kontrolu u Dr. Jdu o dva dny dříve, protože si chci ukončit neschopenku a vrátit se do práce! tak snad prcek bude v pořádku! :wink:
12. únor 2010 v 11:28  • Odpověz
Ahoj Kramli, tak rybí prsty, jen si je dej, miminko má na ně chuť, tak co.A jak ti je?Jak se cítíš?začínáš už něco pociťovat?Příjde mi, že to tvoje těhotenství nějak rychle uteklo, když si vzpomenu, jak jsme řešili tvojí svatbu a teď máš porod za dveřmi :slight_smile:
12. únor 2010 v 11:53  • Odpověz
luss: no to mi povídej že to utíká :wink: Si vzpomínám když jsem v červenci ležela v nemocnici v 6.týdnu a modlila se aby vše bylo v pořádku a mimis zůstal tam kde je, no a najednou je tu 38. týden, no mazec :wink:
Jinak se cítím dobře, akorát mě posledních pár dní trápí bolesti zad, ale to už nějak vydržím :wink: Jinak zatím žádní poslíčci, zatím je vše v klidu. V úterý mě čeká další monitor tak uvidíme, jestli se něco nechystá :slight_smile:
A jak ty se cítíš ?? Za chvíli už ucítíš kopance, já jsem zrovna včera řešila, jak mi to hýbání břicha bude chybět :confused:
12. únor 2010 ve 12:00  • Odpověz
Takže poslíčci ještě nic, jo.No aby vůbec nějaký byly, aby to nebyl pak najednou posel, porod :slight_smile: Na pohyby už se těším, bude to taková trochu jistota, takhle nevím co se ve mě děje nebo neděje, tak se těším až o sobě bude samo dávat vědět.Tak ať tě manžel hezky masíruje.A masírujete hráz?Nedávno jsme to tady řešily.
12. únor 2010 ve 12:04  • Odpověz
luss: no uvidíme jak to nakonec dopadne jestli budou nebo ne :wink: No s tou hrází, my jsme masírovali, ale nějak jsme od toho upustili :unamused: Nějak nebyl čas a navíc mě to nebylo vůbec příjemné....docela mě to bolelo...nevím jestli se k tomu ještě vrátíme, uvidíme...
12. únor 2010 ve 12:07  • Odpověz
Bolelo jo?A co nějaké kurzy navštěvovali jste?
12. únor 2010 ve 12:10  • Odpověz
Ahojky,
kramli, vidím, že jsi ještě v celku :grinning:

lussyn, já jsem tedy masáž hráze provozovala, docela pravidelně. Ale jak píše kramli, nic moc příjemného to nebylo, ale nějaké výsledky byly... A i když jsem ěla z preventivních důvodů nástřich , i tak si myslím, že to docela pomohlo. Ale když to děláš pořádně, orpavdu to bolí.. Osobně si myslím, že je lepší to provádět sama, protože aby to mělo smysl, lehce to bolet musí, ale ne zas moc :stuck_out_tongue_closed_eyes: A neevím,j ka bych to manželovy vysvětlila, že už je to moc a nebo zas malo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
12. únor 2010 ve 12:20  • Odpověz
luss: jj chodili jsme na předporodní kurz :wink: Bylo to fajn, manžel teda nebyl na každou hodinu, byl tam se mnou asi na dvě hodiny z pěti, ale myslím, že mu to taky něco dalo :wink: Vy se na nějaký chystáte ?
12. únor 2010 ve 12:24  • Odpověz
blondy: no já si tam sama nějak přes to břicho pořádně nedosáhnu, nebo spíš nějak nemůžu najít vhodnou polohu asi :-/ Tys to prováděla v jaké poloze ???
12. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz
kramli, v takovém polosedě. Sedla jsem si na pohovku,ale tak jsem si jakoby leche lehla, nevím jak to vysvětlit... Ale je pravda, že mi to občas připadalo jako akorbatický čin, se tam pořádně dostat, hlavně mě po tom bolely vždycky ruce (jednu musíš jakoby horem a druhou zespodu) :grinning: Ale jde to :wink:
12. únor 2010 ve 12:53  • Odpověz
holky, další z mých debilních dotazů - máte některá zkušenost s přebalovacími podlažkami s pevnou deskou??? Já jsem hledala na netu a chápu to dobře, že někde v útrobách té podložky je nějaká deska z lamina nebo něčeho pevnějšího??? :sweat_smile:
12. únor 2010 ve 12:56  • Odpověz
aja, podle toho, o jsem viděla, tak je to tvrdá deska a na tom je jakoby nalepená ta přebalovací podložka :wink:
12. únor 2010 ve 13:03  • Odpověz
aja: koukni ke mě do albíčka, přidala jsem tam fotky jak to mám já....nevím jestli to na tom jde dobře vidět, ale já mám zvlášť jakoby tu komodu se 4 šuplíkama, na tom je sundavací taková dřevěná deska s ohrádkou a na tom ta podložka žlutá měkká, je z takového jakoby igelitu omyvatelného....
12. únor 2010 ve 13:08  • Odpověz
blondy: aha takže akrobacie, no tak to sama teď už asi nedám :unamused:
Aja: jo a ta žlutá podložka je taky sundavací :wink:
12. únor 2010 ve 13:09  • Odpověz
no tak to je přesné - takže dotaz č. 2, jde to ke komodě třeba nějak přivrtat???

mě se třeba líbí i toto od bebe comfort, ale nevím, aby se mi to s mimčem nepřeklopilo, když se tam bude vrtět
http://www.detske-kocarky.cz/prebalovaci-podlozka-bebe-confort-amplitude-autosedacky--3250.html
12. únor 2010 ve 13:09  • Odpověz
aja: no u toho odkazu, to by chtělo, aby to mělo aspoň jakoby protiskluzovou nějakou úpravu zespoda, jinak to bude 100% klouzat. Jinak u toho mého se to určitě přivrtat dá, ale nemám důvod, drží to dobře, on ten vršek je trošku jakoby větší než ta komoda samotná, takže to na to tak nějak zapadlo a nehýbe se to....
Nebo místo vrtání zkusit nějak přilepit nějakou oboustrannou páskou třeba :wink: Mě by přišlo líto do toho vrtat, protože ta komoda je sama o sobě moc hezká a až bude dítko větší, tak se jen sundá ten vršek a může to fungovat místo skříně...toť můj názor :wink:
12. únor 2010 ve 13:17  • Odpověz
kramli díky za tvůj názor a ten vršek sundavací si někde koupila zvlášť nebo si musela i s tou skříňkou??? Já mám právě taky vybranou pěknou komodu a nechci do toho vrtat, ale jak říkáš, ta oboustranná páska by byla fajn... no musím to ještě okouknout, k tomu bude sloužit ta čtvrteční návštěva prahy :sunglasses: luss to si užiješ??? Asi tam čapnu všechny podložky s pevnou deskou a budu je tam dávat na škříňky :slight_smile:)))
12. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz
kramli, já si myslím, že ano, jen to zkus, fakt to jde... A nemusíš být nějak extra ohebná, jen chytnout ten grif... Opravdu sep ak ta elasticita zlepší... A tne nástřich se mi pak krásně zhojil, osobně si myslím, že ta masáž na to vliv taky trošku měla...

Jinak k té přebalovací podložce na komodě. Nechci vám brát iluze, ale jestli budete mít tak živé dítě, jak mám já, je to absolutně nevhodné. Chce to trošku více prostoru... Ale je pravda, že malá je hodně akční a zvlášť když je rozbalená...
12. únor 2010 ve 13:40  • Odpověz
aja: no já mám tu komodu dělanou jakoby na míru, a ten pult mám zvlášť odkoupený od jedné známé, ale ta komoda byla právě dělaná tak, aby to na sebe pasovalo...

blondy: no já si iluze nedělám :wink: Teta ji používala asi první 4 měsíce :wink: Měla ji taky :wink: Malý byl totiž a pořád je strašně živé dítě, tak ho teď přebaluje buď na sedačce nebo na dece na zemi :wink:
Si pamatuju když jsme ho chtěli oblíct, dva ho drželi a třetí oblíkal, on prostě ležet nebude :grinning: Ale tak snad mě to taky nepotká, to už by byla náhoda tak za sebou v rodině :grinning: Já chci krásně klidné, hodné a spavé miminko :grinning: :grinning: Já jsem byla :wink:
12. únor 2010 ve 13:45  • Odpověz
kramli, no já myslím, že mám relativně hodné a spavé miminko, nestěžuju si. Ale když je vzhůru, je prostě extrémně živá a na tý komodě bych se prostě fakt bála :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Tak ale pevně doufám, že nedopadnu, jak tvoje teta, to nevím, kdo by mi jí držel :grinning:
12. únor 2010 ve 14:00  • Odpověz
Ahoj holky,
píšu jenom v rychlosti, že už jsme konečně doma!!!! Zatím se tak nějak zabydlujeme a moc toho nestíhám, dočítat už vůbec ne :sweat_smile: . Tomášek maličko žárlí, když Terezka spí, tak je moc hodnej, chodí jí pohladit a tak, ale jak se malá vzbudí a chci jít kojit, tak Tomík začne zlobit a všemožně se snaží na sebe upoutat pozornost. No já jsem s tím počítala, časem se to určitě srovná. Jinak je to super a jsem šťastná, že jsme po tom prolouženém pobytu konečně doma.
Akorát já mám pořád problémy s tou krví, dneska jsem byla na hematologii a zase se mi to zhoršilo, tak mi zvýšili dávkování Warfarinu a v pondělí tam jdu znovu. Já se v tom vůbec nevyznám a nevím, co se mi to teda při tom porodu stalo, když před tím jsem měla všechno v pořádku....
Jinak o víkendu konečně sestavíme kočárek, tak už se moc těším a pokud nebude mráz, tak bysme prý mohli na první krátkou procházku :dizzy_face: .
12. únor 2010 v 18:33  • Odpověz
Ahojky kočky.....
tak jsem zpátky z Brna, úplně vyčerpaná, je to dřina chodit po obchodech...........................a ani jsem nic moc nekoupila, akorát sobě džíny, s docela vůlí v pase, tak budu mít zase na pár měsíců pokoj, a bez těhu kalhot - si musím poradit..... :grinning: :grinning: :grinning: a mimču jedny tepláčky s mikinkou, měli všude super slevy, ale to bych musela nejdřív vědět pohlaví, všechno bylo moc holčičí a nebo naopak klučičí.................
miláčka mám v praze, takže jsem si tady rozdělala ohýnek v krbu :grinning: , večeřím a jdu odpočívat, jsem uchozená......

blondy. a jak to máš třeba s tím přebalováním ty? já teda ten pult kupovat nechci, u nás to nemá cenu, mám v pokojíčku takový velký stůl, byl na něm počítač, tak si říkám, že si koupím jen tu podložku, a přilepím to právě těma oboustrannýma pořádnýma izolepama k tomu stolu. Podložky dělají ve víc rozměrech, i širší a vedle toho se mi krásně vejde kosmetika, plenky, ubrousky atd.......tak jsem si to takto naplánovala, tak si myslím, že by to mohlo být fajn......
A blondy, nějaké další vychytávky máš po zkušenostech s Aničkou?

klarusko: tak konečně jste doma, snad se ti ta krev brzo spraví, a na procházku se už těšíte co? a jaký ten kočárek nakonec máte?

lussyn. v brně měli vystavené ty casualplay, tak jsem na ně koukala a zkoušela si je, a super.........jdu do něj, nebo do toho quinny, nenechám si do toho už kecat, měli tam teda s4 i s6, ale já jdu do té čtyřky, ta šestka má divné kolečka.........ale velikostně je to v poho, ostatní moderní kočárky mají taky korby menší, než ty klasické obříky, takže jsem rozhodnutá, ten nebo ten.........slečna mi ukázala i sporták i sedačku.......
12. únor 2010 v 19:02  • Odpověz
klaruska, tak hlavně že jste konečně doma...
K té krvi, ono bohužel porodem se to může hodně změnit, vtšinou k horšímu. Zvlášť jestli tam byl nějaký problém před porodem (nemusela si ani zaregistrovat), tak se to porodem většinou rozjede...

lauri, no já mám jenom tu přebalovací podložku a dávám si jí tam, kde zrovna potřebuju. V IT budu mít dvě, jednu nahoře a jednu dole, protože chpodit sem a tam by mě fakt nebavilo...
Jinak já jí přilepenou nemám, a myslím, že to ani není potřeba, zvlášť, když na to máš dost místa. Navíc ono se opravdu občas hodí, když si jí můžeš přenést, kam zrovan potřebuješ :wink:
Vychytávky? No mě takhle nic nenapadá,to spíš když se takhle začnete o nečem bavit :grinning:
12. únor 2010 v 19:39  • Odpověz
blondy. no tak super, to máš pravdu, že to bude možná potřeba občas přenést, i když tady asi ani nee, ten pokojíček bude tady k tomu všemu určený, ale díky.......a jak ji máš širokou?
tak fajn, co třeba matrace do postýlky (dotaz klidně i pro ostatní) - máš nějakou obyčku nebo třeba jak je v tom kokos, pohanka a tak......? nevím, podle čeho vybírat..................
pak koupání - vanička nebo kyblík? plánuju koupit obojí, protože kyblík je na chvilku............a vanička jaká - klasická nebo nějaká tvarovaná? nevím, jestli je to dobré, nebo spíš zbytečné a k ničemu...................a nebo jestli koupit nějaké ty podložky do vaničky?
to mě tak zrovna napadlo................
a ještě rychlozavinovačka - kolik? stačí dvě?
A máte kojicí polštář všechny? používaly jste jen na spaní s břichem nebo i při tom kojení opravdu? a je lepší molitanový nebo s kuličkama?
A co šátek na nošení, má někdo?
12. únor 2010 ve 20:00  • Odpověz
lauri, mám 44x72. Je potřeba si jí "ošahat". Jsou lepší takové ty jakoby tvrdší, nevím, jak to popsat...
Já tady v čechách mám kolébku a tam už matrace byla (mám ji půjčenou). Můžu tedy vřele doporučit, nebo stačí i jen košík. Oni totiž mají miminka rádi malý prostor, jak jsou zvyklé z bříška. Klasické děstké postýlky jsou scie hezké, ale v prvních týdnech tam dost často miminka nechtěj být, pláčou. Je to pro ně moc velké a pak se ítí nejistě, opuštěně, což se v menším prostoru nestane. Dá se to sice řešit zavinovačkou, ale není to úplně ono...
V IT už budu mít normální postýlku, ale bych pravdu řekal, z čeho ta matrace je ani nevím. Mně se líbila na omak, protože byla hodně tvrdá a přišla mi nejleší (tedy je pravda že byla nejdražší :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:), takžwe jsem se o složení ani nezajímala....
Na koupání, tady malou koupu v normální vaně (předem vyliju vařící vodou,aby se odstranili bakterie a pod), v IT mám vaničku, ale úpně obyčejnou a tu největší, co jsem sehnala. Osobně nejsem příznivcem kyblíku a moderních malých tvarovaných vaniček s lehátky. Malé se právě ten prostor líbí, už teď kope nožičkama,rozhatzuje ručičkama, to si třeba v tom kyblíčku nedokážu představit, to by byla chudinka... Položku nepotřebuješ, dáš tam plínku a jednou rukou jí podržíš.... A pak když je mimi malinko větší, se mi hrozně líbí, když se koupe ve velké vaně dohormady s tatínkem. Pak někdy od 3 měsíce ho stačí vzít pod krčkem a už umí krásně samo plavat... :dizzy_face:
Rychlozavinovačky mám 2, ale abych pravdu řekla, moc je nepoužívám, jen hodně vyjímečně.
Kojící polštář používám, i když ne vždy, občas si beru jen polštářek a na to dávám plenku. Záleží kde zrovna kojím... Já s ním tedy nespala, nevyhovovalo mi to. A doporučuju s kuličkami, dosypávala jsem, je lepší, když je tvrdší :wink:
Tak snad jsem ti odpověděla na všechno :grinning:
12. únor 2010 ve 20:17  • Odpověz
blondy. jj, rozumím ti, jsou takové hodně měkké a pak tvrdší, já to zkoušela v obchodě, a nevěděla právě kterou.....
a ta matrace teda stála cca kolik? a kupovala jsi tady nebo v itálii?
kyblík jsem chtěla jen na začátek a hlavně i kvůli prdíkům, ty ale mívají častějc chlapečci tak uvidíme, právě kámošce se to osvědčilo..............
a to koupání s tatkou - souhlasím, taky to máme v plánu........
ok, polštář mi zatím každý řekl že kuličkový, takže díky za postřehy........... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
já jen tak, aby řeč nestála............. :slight_smile:
12. únor 2010 ve 20:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.