• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
kali: ten klid Ti fakt zavidim :wink:

lancy: ja bych taky porad jedla, jenze jak varim, tak se mi z tech vyparu vzdycky udela na zvraceni :unamused: musim mit okno dokoran, digestor na plny koule a tak...
15. únor 2010 v 15:39  • Odpověz
recepty jsou na předchozí stránce, kdybyste náhodou neklikli zpátky :wink: jdu domů :grinning:
15. únor 2010 v 15:41  • Odpověz
kali: ty jo, tak to bych nedala teda...................tak si to nech říct jen ty..................
a já už bych to ráda věděla co nejdřív, právě kvůli nakupování.................... :grinning: :grinning: :grinning:

moje pizza.
3 hrnky hladké mouky
lžička soli
2 lžíce oleje
kvasnice - 1 kostka (42g)
1 lžíce cukru
1 hrnek teplé vody................
je to na dva plechy.......

aja: moc nechápu ten tvůj recept - 20dkg mouky na půl balíčku kvasnic a 60dkg mouky na balíček, nemělo by to být 40? jako jednou tolik?
15. únor 2010 v 15:43  • Odpověz
jé, já zapomněla ještě postup:
takže smíchat kvasnice, vodu a cukr, udělat z toho kvásek, pak přimíchat ostatní, vypracovat těsto a nechat cca hodinu kynout, pak vytvořit cca 2-4mm tenké pláty a můžeme zdobit - potírám, olejem, pak protlakem a už sázím co chci......... :slight_smile: šunku, sýr, hříbky, bazalku, oregano, mozarellu, rajčátka, slaninu, olivy, prostě co kdo chce..............
15. únor 2010 v 15:51  • Odpověz
Aji- :grinning: :grinning: taky bych řekla,že to mělo být asi 40dkg té mouky,ale nevím,třeba je to spešl recept :grinning: :wink: ale zkusím ho,už mám chutě..
Nany-a jinak se cítíš fajn? Krom teda těch výparů... ?:grinning:
Lauri-jak velké dáváš ty hrnky? cca 2dcl? Jen abych věděla kolik toho má být víš.. :wink:
15. únor 2010 v 15:51  • Odpověz
lancy, jj, ty dvoudecáky, spíš menší než nějaké velké kafáče............ :grinning:
ještě si opíšu od aje ten recept na langoše - až tady budeš, písni mi, kolik tak langošů z toho je - možná to někdy udělám, ale spíš jen tak na chut, mně bývá z mastného dost blbě, takže bych šla spíš do poloviční dávky......................toto jsem ještě doma nevařila, ale o víkendu bude možná premiéra svíčkové, moje nejoblíbenější omáčka, tak už se těším..................
15. únor 2010 v 15:56  • Odpověz
lauri, aja: diky za recepty..zkusim to udelat s cesnekem :slight_smile: , ale az o vikendu...

lancy: citim se celkem OK, nekdy se mi mota hlava a vecer jsem mrtva, ale mohlo by byt hur, ze :slight_smile:

eli: hezky jmena..kamosce se pred tydnem narodila taky Kristyna :sunglasses:
15. únor 2010 v 16:07  • Odpověz
nany-tak to určo by mohlo být ještě hůř,jen si to užívej!! :slight_smile:
Už se těším na tu piyyu,úplně jsem dostala chuť!!
15. únor 2010 v 16:16  • Odpověz
piyya=pizza, :grinning: :grinning: chápete,že jo? Ach ty překlepy :grinning: :wink:
15. únor 2010 v 16:18  • Odpověz
mě taky aja nažhavila na pizzu, jedem za hodku na nákup, chybí mi doma dost věcí............už se těším......... :slight_smile:
15. únor 2010 v 16:31  • Odpověz
Eli: no, upřímně, já to asi taky nevydržím. Proto doufám, že do 20.tt manžu ukecám, že si to necháme říct :slight_smile:
Lauri: no nad tím sem taky přemýšlela, že bych si to nechala říct jen já :slight_smile: Ale myslím, že by to manža stejně prokoukl, kdybych kupovala spíš klučičí nebo spíš holčičí věci :grinning:

Lancy: Od mala mám vybrané jména: František a Eliška :grinning: Jenže sem si vzala manžu a teďka naše příjmení začíná na Š, tak mám strach, aby to nebylo moc šišlavé :frowning2: Tak je ve hře ještě Terezka a Marek. No a taky Jiřík po mužíčkovi, furt s tím otravuje, ale já bych to nechtěla i když se mi to jméno líbí :slight_smile:

Aji: a kolik té vlažné vody do těsta dáváš? od oka? :wink:
15. únor 2010 v 16:47  • Odpověz
ahoj holky :wink:

aja: dík za recept na langoše, zítra vyrážím na nákup a už se na ně třesu :grinning:

kali: to by určitě prokoukl kdybys to věděla jen ty :grinning: Ale je to fakt super překvápko vydržet si to neříct :wink: Snad se teď na poslední chvíli někdo neprořekne :angry:

nany: ahoj kočko, tebe jsem tu neviděla ani nepamatuju :wink: V kolikátém ty jsi vůbec týdnu?? :slight_smile:
15. únor 2010 v 17:27  • Odpověz
kali. ze zkušenosti - po manžovi nepojmenovávat, je to naprd, automaticky je z manžela po narození velký nebo starý, hrůza..................

holky moje, už mi kyne těsto na pizzu u krbu, mnam..................každý jednu s manžou dáme.......... :grinning: :grinning:
15. únor 2010 v 18:44  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsme po kontrole a všechno dopadlo - báječněěěě :slight_smile: Jsem šťastná jako blecha, testy na vývojové vady jsou negativní, cytologie také v pořádku a miminko se má čile k světu.Muasela jsem si ale říct o to, aby mi ho ukázal.Dostala jsem i novou fotečku :slight_smile: Miminko krásně kopalo nožičkama a hýbalo pusinkou a z té mu létaly bublinky :slight_smile: Mám strašnou radost, těch testů jsem se bála, tak mi spadl velký kámen ze srdce.Příští ´terý jdeme na 3D UTZ necháme si miminko natočit na DVD,tak se těším.Ptala jsem se dr, zda už je vidět pohlaví, tak se jen smál a říkal, že jseště ne.Přesně za měsíc jdeme na velký UTZ ve 20tt a to už by pohlaví mohlo být vidět, tak uvidíme, uvidíme.
Ahoj Nany, tak to je super, že jste si krásně užili ty lyže.Ani jsem nevěděla, že už jste odjeli.Vím, že jsi o tom mluvila.Takže jsi i lyžovala?Normálně nebo jen chviličku?Mě to taky hrozně láká, ale já jsem strašnej srab.
Kramli a jak ty jsi dopadla?Byla jsi taky dneska na monitoru ne?Nebo až zítra?
Takže tady se vaří pizza a langoše jo?No ani na jedno jste mě nenalákali.Já dělala k večeři zapečený těstoviny s ledovým salátem a ještě okurkovým salátem :grinning: já jsem na tu zeleninu.
15. únor 2010 v 19:16  • Odpověz
luss: až zítra ráno :wink: A gratuluju k úspěšným testům a prostě ke všemu :wink: Moc ti to přeju :wink:
15. únor 2010 v 19:22  • Odpověz
Lauri: přesně to si taky myslím; buď bude malej a velkej nebo mladej a starej :grinning: A to se mi nelíbí :slight_smile: Zatím bojuju, ale uvidíme, jak to nakonec dopadne :grinning: Času je ještě dost :grinning:

Kramli: to mám právě strach, že se někdo podřekne těsně před cílem. Určitě to musí být super, dovědět se to až po porodu, ale nevím, jestli to vydržím :grinning: Uvidíme :grinning:

Luss: Gratulace veliká :grinning: Je super, že jste v pořádku :slight_smile: Můžeš být zase o trochu klidnější :grinning:
15. únor 2010 v 19:34  • Odpověz
Ahoj holky.
Zítra v 15 hod držte palce...Ukážu se tu až večír!! :wink:

luss: gratuluju moooooooooooooooooooooooc :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. únor 2010 ve 21:20  • Odpověz
Lussy-moc moc gratuluji ke všemu dobrému,co jsi dneska slyšela a viděla :slight_smile:
15. únor 2010 ve 21:21  • Odpověz
Ahojky luss, no tak gratulace veliká, ale já to věděla, že bude vše v pořádku......................takže už konečně můžeš začít nakupovat? a s tím pohlavím, ono už vidět jde, ted ho čím dál častějc říkají ve třináctém týdnu, ale záleží na doktorovi a jeho vybavení, já vím, že ti, kteří ho ví až od dvacátého nebo pětadvacátého týdne, budou pořád tvrdit, že to není přesné atd, ale ti doktoři nejsou blbci a nevymýšleli by si to.................a je to i o mimču, pokud bude pořád jen vystrkovat zadeček, tak to může být ještě pozdějc třeba......................

kali: jak píšeš, času je ještě dost, já chci jména řešit až budem vědět pohlaví, holčička bude Laura, to víme, ale chlapečka nevíme, tak počkáme, at se tím ted netrápíme zbytečně. .......

holky, tak my jsme po večeři, ale řeknu vám, luxusík, takovou pizzu jsem nejedla ani v Itošce na dovči, fakt bomba, ten recept je od kámoščiné známé z italské pizerky a perfektní, uvnitř tenoučká a měkká, okraje křupavé, jsme si pošmákli, no ale zvládli jsme každý jenom půlku, takže zbytek je zítra k obědu. Já za normálních okolností nedojídám, nechutná mi to ohřívané, ale toto musím, toho by bylo do koše škoda............. :grinning: :grinning: :grinning:
15. únor 2010 ve 21:25  • Odpověz
Dobré ránko kočky,

tak ještě k těm včerejším receptům, nespletla jsem se, opravdu to tak je. Děláme tuto pizzu snad už 10 let a vždycky vykyne bez problémů.
Kali s tou vodou, postupně ji tam přiléváš a vidíš jak se těsto zpracovává, každá mouka je jiná... tak proto to není udané...

Někdo se ptal kolik je z té dávky langošů, já dělám vždy z poloviční a vyjde mi jich cca 8 menších, taky záleží jak velké je uděláš. Jo a pozor až je budete smaqžit, je to fakt rychlovka - hodíš do rozpáleného oleje a už otáčíš, protože to těsto je ve zlomku vteřiny usmažené :wink:

Jinak jsem dneska byla u Dr na kontrole, vše je v pořádku, UTZ mi nedělal :frowning2: , ale poslouchali jsme srdíčko přes takovej zvláštní přístroj, tak jsem byla ráda, že je alespoň vím, že je mimčo OK... Jo a dostala jsem prenatal box, už velikost krabičky mě upozornila na to, že je poloviční oproti loňsku (před tím potratem mi ho sestřička narvala hned při první návštěvě). Tenkrát tam byl ten džusík mami, dudlík, spousta časopisů (maminka a bydlení), různé vzorky plenek a kosmetiky pro mimča a pár slevových kuponů. No a dneska tam byla akorát pěnová houba ve tvaru miminka v bříšku, časopis betynka, 2slevové kupony na pamprsky a nějaký vzoreček kosmetiky pro mimča, to bylo vše... Hold se šetří
16. únor 2010 v 07:49  • Odpověz
autor
Ahoj...zdravím Mláďátka :slight_smile: :slight_smile:
Tak jen nakukuju,holky nečtu vás, jen občasnakouknu...:sweat_smile: Ale doufám, že je vše v pořádku :dizzy_face:
Dneska jsem byla u Dr.... Děloh prý vypadá v pořádku (ufff, aspoň něco :grinning: ).Doporučil mi 2-3 cykly nechat proběhnout bez otěhotnění s tím, že když se zadaří, nedá se nic dělat :wink: :grinning:1. MS prý vidí tak cca za měsíc :angry: :unamused: :confounded: Ale jsem ráda, že nejsou nějaký problémy po tý revizi-měla jsem docela strach...
Jinak jsem jak na houpačce-pár dní v pohodě, jako by se ani nic nestalo a z toho depka jako kráva :sweat_smile: Ale lepší to je... :wink:
Netrpělivě čekám na 1.MS,potažmo 2. MS a pevně doufám,že se to nebude opakovat...
Teď valíme s Domčou sáňkovat, aby nám to rychleji uteklo...
Mějte se tu krásně, těhulkujte a roďte bez problému,já zas příležitostně nakouknu...
Pa L.
16. únor 2010 v 09:29  • Odpověz
Ahoj holky,
Kopretinko-drž se holka.Myslíme na tebe,věř,že to bude dobrý,asi to chce opravdu čas a doma dobré zázemí a to ty určitě máš,takže přeju pevné nervy a úsměv na tváři :wink:
Aji-gratuluji k dobrým zprávičkám,i kdyaž jsi mimi neviděla,tak jsi ho alespoň slyšela... :slight_smile:
16. únor 2010 v 10:36  • Odpověz
Ahoj holky,

tak vidím, saé dobré výsledky z kontrol, to je dobře :wink:
Já jdu dnes k dr. s malou na převážení a zítra na kyčle. Doufám, že bude vše ok, já jsem je měla totiž špatné... :confounded: . Ale dle dr. do vypadá dobře, tak jsem zvědavá, zda mi to ortoped potvrdí :sweat_smile:
16. únor 2010 v 10:44  • Odpověz
Ahojky holky,
tak jsem byla na tu krev ráno, ve čtvrtek jdu zase, ale to jinam, na endokrinologii, ještě že mi ty odběry fakt nevadí.
A už jsem i objednaná na NT screening, jdu tam 5. března, bude to čtrnáctý týden, není to pozdě holky? Většinou se chodí ve dvanáctém, blondy, ty bys mohla mít přehled...... ale zase doktorka snad není blbá...............
16. únor 2010 v 11:43  • Odpověz
lauri, NT se dělá do 13+6, pak už výsledky nejsou relevantní... :wink:
16. únor 2010 v 11:45  • Odpověz
Pekne poledne ;)

kramli: dnes jsem presne 12+4 :wink: Ja chodim normalne do prace, tak zas tolik casu na MK nemam..navic jsem mela dovcu, takze celkem frmol :rolling_eyes: Ty uz vlastne muzes teoreticky rodit, co :confused: Jsem zvedava, zda prolomis tu holcici nadvladu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

lussyn: to je super, ze je vse na 1* :sunglasses: Myslim, ze za ten mesic, uz by slo neco poznat, ne :confused: Ja lyzovala celkem normalne..ptala jsem se na to i dr., a on rikal, at klidne jedu, ze takhle na zacatku to nevadi, ze plod je velmi dobre chranen :wink: Lyzovali jsme de facto 3 dny - 2 dny bylo azuro, 1 den trochu snezilo, ale pak se zacalo delat hezky no a jeden den jsme si dali oddych. Spadla jsem jen 2x - teda jednou jsem si spis sedla na bok, jak jsem zajela do naky muldy a podruhy jsem se kochala panoramatama a jak jsem se chtela rozjet, zjistila jsem, ze mam zkrizeny lyze :grinning:

aja: to je skoda, ze Ti nedelal UTZ :unamused: Ale zas jsi slysela srdicko, takze vis, ze je vse v poradku :wink:

kopretina: vis, jak se to rika...cas je nejlepsi lekar :slight_smile: Utece to jako voda..cykly jsi mivala celkem normalni, tak klidne za 3-4 mesice :wink: Hlavne se s Domcou nekde neprerazte na tech sankach :dizzy_face:

blondy: ja mam pocit, ze s malou chodis na kontroly pomalu kazdy tyden :sweat_smile: Jsi jeste v PRaze ?

lauri: ja jsem si zrovna rano o tom NT screeningu cetla..je to tzv.kombinovany test a mel by probihat mezi 11.-14.tydnem. Krev by se mela brat idealne 10+1 - 11+6 a UZ v 11+3 - 13+6 UTZ...
16. únor 2010 ve 12:06  • Odpověz
blondy: aha, já budu toho pátého 13plus6 podle ultrazvuku a 13plus4 podle MS, takže je to celkem na hraně ne? zkusím se radši přeobjednat o týden dřív. A na krev jsem byla dneska, takže 11plus3 podle UTZ a 11plus1 podle MS.....
16. únor 2010 ve 12:23  • Odpověz
16. únor 2010 ve 12:27  • Odpověz
nany: díky za odkaz, volala jsem sestřičce, mám jí brnknout v jednu, že je ted na obědě, že to spočítáme, ale taky mi řekla, že 13plus6 je nejpozdější termín. A já právě nevím, jestli brát termín podle UTZ, který je už hraniční a nebo podle MS, to bych byla 13plus4, tak nevím, jestli trvat na tom přeobjednání a nebo to neřešit.............
16. únor 2010 ve 12:34  • Odpověz
Holky, tak jsem přeobjednaná na příští pátek, takže budu podle MS 12plus4 a podle UTZ 12plus6.............tak snad to bude ok, už se těším. Sice mám den předtím kontrolu, ale to neva.......aspon uvidím mimi dvakrát.............. :slight_smile:
a už jsem nás přihlásila i do těhu kurzu, první je příští čtvrtek, po té kontrole, tak to bude nabitý den teda...
16. únor 2010 ve 13:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.