• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Lauri-už peču pizzu :grinning: a teď mi volal manža,že ji měl k obědu :grinning: :grinning: ,tak ji bude chudák i večeřet... :wink: naštěstí mu to neva,je docela vděčný strávník :slight_smile: :wink:
16. únor 2010 ve 14:59  • Odpověz
Ahoj děvčata :slight_smile:

dloouho sme na koníkoi nebyla... v zájmu zachování zdravého rozumu ale rozhodla sme se vrátit... :slight_smile: snažím se už rok .... od ledna, unora lonskeho roku... co kdybych se tady k vám vtírnula? ;)
16. únor 2010 v 15:08  • Odpověz
Ahoj Bonifac,já myslím,že se k nám určitě vtírnout můžeš :wink: Tak tě tady vítám, jako skoro jediná netěhulka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. únor 2010 v 15:31  • Odpověz
lauri: tak to tam pujdes skoro jako ja - budu presne 13+0 :wink: Co se deje v takovym tehu kurzu :confused:

lancy: ze Ty mas dnes urcite volno, ze takhle vyvarujes :sweat_smile:

bonifac: klidne se vtirni :wink:
16. únor 2010 v 15:38  • Odpověz
Ahoj holky :wink:
Tak jsme dnes byli na druhém monitoru, rodit se teda ještě nechystám...všechno je klidné, hlavička furt naléhá dost vysoko, ale s čím mě teda pan doktor nepotěšil je váha miminka .... doufám že má hodně blbý odhad, jelikož mi řekl 3,65 kg že má teď !! :astonished: Co já budu dělat :zipper_mouth: :angry:
16. únor 2010 v 15:42  • Odpověz
kramli: tak vaha to je pekna :sweat_smile:, ale urcite tam je nejaka odchylka +/-, ne ? Kamoska rodila presne pred tydnem a ta jeji holcicka mela 3970 g - pri porodu ji zlomili klicni kost, ale jinak OK :wink:
16. únor 2010 v 15:50  • Odpověz
Ahoj holky,
Kramli, neboj určitě to nebude tak horké, Klárušku taky strašili, že malá bude velká a přitom byla normální, tak buď v klidu.Tak tomu vašemu svrčkovi se ještě nechce, jo.Asi čeká až bude líp, komu by se chtělo v tomhle počasí ven z teplíčka.Hlavně, že je jinak vše v pořádku, ono to už stejně dlouho trvat nebude.
Nany s tím lyžováním, myslíš, že bych teda taky mohla lyžovat?Strašně bych chtěla, ale bojím s eprávě těch pádů, nějak nepadám, ale znáš to zákon schválnosti zapracuje vždycky.No tak to jste si to pěkně užili to muselo být super a to počasí vám krásně vyšlo.
Lancy tak ať se pizza povede.Myslím, že se manža přemůže a dá si ji s chutí, když bude od tebe, tak mu bude chutnat jinak než z pizzerky.
Lauri, taky bych se přeobjednala na jiný termín, udělala jsi dobře.A co to je těhotenský kurz?My jsme objednaný na předporodní kurzy, ale na ty se chodí až kolem 28 tt, tak to máme ještě čas.
Ahoj bonifáci :slight_smile:
16. únor 2010 v 15:54  • Odpověz
lussyn: no, Ty uz jsi v druhem trim., tak Ti tu nebudu psat, at klidne jedes na hory - zkus zavolat svemu dr. a zeptat se ho :wink: Mozna, ze tam je vetsi riziko pri padu kvuli plodovce.. :confused: Ja taky mela strach, ale uzila jsem si to..trosku jsem nemohla dopnout lyz.kalhoty, ale dalo se :wink: Hlavne v tom Rak. byla mistama ta sjezdovka skoro prazdna a krasne siroka..kdyz jel nakej blazen na snowbordu nebo vetsi skupina lidi (hlavne deti :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), tak jsem pockala a jela jsem za nima a MM vzdy na me cekal..
16. únor 2010 v 16:08  • Odpověz
nany: no jo odchylka tam je, tak uvidíme, co a s jakou váhou ze mě nakonec vyleze :grinning: Moje mamka měla všechny děti nad 4 kila, jsme 4 holky :wink: Nejmladší ségra měla porodní váhu 4,60 :zipper_mouth: No nějak to budu muset zvládnout :wink:

luss: no taky jsem říkala, že se mu nechce do té zimy a sněhu, že si počká na ten konec února až se oteplí :wink:

Jinak já už bych ve II.trimu na lyže nešla, už bych se bála, přece jen pupík už leze a v případě pádu by to nestálo za to :unamused:
16. únor 2010 v 16:21  • Odpověz
kramli: váha šílená, ale taky bych řekla, že to nebude přesné, vždyt oni se někdy seknou i o kilo..................
a jakou váhu máte v rodině ty a tvůj manža?

luss: tak já bych lyžování neriskovala ani náhodou, může tě někdo sejmout, nemusíš ani padat sama, to moje dovča v mexiku je proti tomu bezpečná teda. ....... my byli ted krmit labute a já po tom zmrzlém sněhu chodila jak důchodce, jenom abych sebou neřízla......................ale je to na tobě no...............
kámoščina kámoška spadla na kolečkových bruslích (já na nic nespadla nikdy, ale ted bych na ně nestoupla teda), strašili ji, že malá bude mít srdeční vadu, a nakonec se narodila, srdíčko v pořádku, ale totálně postižená, tělesně i duševně.................ale nechci tě děsit, jen mi to ted nedávno kamarádka říkala, to je hrůza...........ta holka si to šíleně vyčítá....................

jinak ten kurz - říká se tomu i předporodní, je to asi jednou za měsíc, celkem šest lekcí po třech hodinách, chodí tam maminy i s partnery, pokud chtějí a řeší se tam výživa, pak dýchání, možnosti porodu, péče, kosmetika, všechno možné, stojí to u nás osm stovek a partner už pak nemusí platit pětistovku za přítomnost u porodu - takže vlastně to vyjde samotné na tři stovky. všichni známí tam chodívali i s chlapama, každý si to chválil, paní je sice až moc na zdravou stravu, ta co to vede, ale nikoho nenutí, takže v pohodě...................se na to docela těším, člověk se zase dozví něco navíc než na netu a tak...................
16. únor 2010 v 17:02  • Odpověz
lauri: no já jsem měla 4,10, manža okolo 3 kilo...takže šance velmi reálná :wink:
Taky koukám, že tak brzy na kurz, já jsem chodila až asi od 27.tt, ale my jsme to měli každý týden, 5 lekcí, ale já jsem nechodila při nemocnici, bylo to úplně zvlášť...
16. únor 2010 v 17:12  • Odpověz
Kramli, no tak teda to vaše mímo má krásné předpokladfy, tak to se nediv :wink: Ale neboj určitě to nebude tak horký a jestli jo, tak to určitě zvládneš, když to mamča zvládla čtyřikrát.
To já za každou cenu lyžovat nebudu to ne, neriskovala bych nic, co by mohlo miminhku ublížit, jen jsem se ptala, doktor mi řekl, ať klidně lyžuju jen nesmím padat.Já moc nepadám spadnu vždy třeba jen dvakrát za zimu, ale zákon schválnosti vždy pracuje proti nám a to si to radši odpustím a příští rok si to vynahradím.
Lauri tak to máš úplně stejná kurz na který budeme chodit my, akorát až později, máme to stejné jako Kramlinka, je to šest lekcí a jednou v týdnu jedena hodina i s tratínkem a může to být i individuelně u nás doma, ale to my nechceme, chceme být mezi ostaníma maminkama a tatínkama, je to lepší, každý se zeptá na něco jiného, tak jsi víc informována.

Ájo prosím dej mi vědět v kolik plánuješ ve čtvrtek odjezd z Prahy, já abych věděla,protože mám ve čtvrtek těhu cvíčko, sice jsem řekla, že nevím zda to stihnu, mám ho od půl 6, ale záleží na tom v kolik vy pojedete zpět.
16. únor 2010 v 17:39  • Odpověz
kramli: no tak ono je to všude jiné, u nás je to jednou za měsíc a je jich šest, takže zase až tak brzo není. navíc ty první dvě lekce jsou o výživě a celkově o těhu, takže tyto informace čím dřív máš, tím líp.......................
a s tou váhou, tak to je fakt těžko, já měla tři deset, v naší rodině takto skoro všichni a manža měl dokonce mín než tři kila, jeho malý taky mín, takže bych byla ráda, kdyby prdolka měl kolem těch tří....................do mě by se snad větší prcek ani nevešel.......... :grinning: :grinning:
luss. tak doma bych to asi taky nechtěla, to mi přijde divný, takto s těma ostatníma je to fajn......
16. únor 2010 v 17:59  • Odpověz
luss: já se nedivím :wink: No uvidíme :wink:
16. únor 2010 v 17:59  • Odpověz
lauri: no což o to, já myslím, že by se do tebe i vešel, ale horší by to pak bylo s tou cestou ven :grinning: :grinning: :grinning:
16. únor 2010 v 18:02  • Odpověz
kramli: no právě.......................mně i doktorka, když jsme se jí ptali na to mexiko, tak jak se na mě mrkla, tak říkala manžovi - no po ní byste nemohl chtít, aby vám porodila čtyřkilového cvaldu..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jsme se právě bavili o tom, že já jsem jí říkala, že chci přibrat, a ona že nemusím, že prdolka si vezme................no ale i tak už mám tři kila nahoře............jsem moc ráda........... :grinning: přestaly mi padat kalhoty.......... :sweat_smile: :sweat_smile:
16. únor 2010 v 18:26  • Odpověz
Tak pizza se povedla,je opravdu křupkavá,dala jsem tam vše možné,takže i chutná...
Lussy-já bych se na ty lyže asi bála,nikdy nevíš,kdo tam do tebe narazí,nevšichni lyžujou dobře jako ty,např.já :grinning: a jak říkáš,zákon schválnosti funguje :unamused: ,ale to je můj názor,já bych totiž ani do toho mexika nejela,nadarmo se neříká,že těhotenství je jiný stav,jasně nejseš nemocná,ale jako těhu seš náchylná více k jiným nemocem a navíc člkověk už neodpovídá jen sám za sebe... :wink:
Kramli-neboj holka,to zvládneš,rodily se i větší děti a maminy to zvládly.. :wink:
16. únor 2010 v 18:34  • Odpověz
lancy: tak to jsem ráda, že se povedla....................a podle kterého receptíku jsi dělala? a je jí akorát?
16. únor 2010 v 18:42  • Odpověz
Dělala jsem to podle tvého,mám ráda,když vím přesně kolik toho dát...Bylo ji na dva plechy a ještě malé srdíčko,tak to dám manžovi k véči,musela jsem jeden plech zavést našim,páč my bychom to nesnědli a našim moc chutnala...dělala jsem dva druhy-s brokolicí ,nivou a smetanou a pak klasika-šunka,sýr,žampiony,tomat,česnek a bylo to fajn...takže dík za recept... :wink:
16. únor 2010 v 18:55  • Odpověz
no tak to je super, a i rodiče se najedí, no vidíš to....................já příště udělám jen z půlky, ozdobíme si každý půlku, manža si tam dává ještě olivy, pálivou čabajku, atd. já šunku, sýr, jarní cibulku, mozarelu, žampiony.......ale dáváme rozdrcená rajčata s troškou protlaku, žádný kečup nebo samotný protlak, někdy to zkus, je to lepší..........
a s brokolicí atd. to může být taky dobrý.................
16. únor 2010 v 18:59  • Odpověz
Lauri-no já se v obchodě na ty rajčata dívala,ale pak říkám,že zkusím tomat s kečupem a bylo to docela fajn+pizza koření..mě to fakt překvapilo,že byla tenká a křupavá,páč jsem ji doma dělala kdysi dávno a to bylo jak buchta a to mi nechutná,raději tenké těsto a víc náplně... :stuck_out_tongue_closed_eyes: no jo jsme rozmlsaní,já vím... :wink: mám na tom ráda i listový špenát,ale ten jsem nesehnala.. :sunglasses:
16. únor 2010 v 19:09  • Odpověz
lancy: já vím, že to je ok, jen že s těma rajčatama je to ještě lepší..................
a já ty buchtové taky nesnáším, proto jsem než jsem měla tento recept chodila radši do pizzerky, než ji dělat doma...............ale pizzerku si taky musí člověk vybrat.......
16. únor 2010 v 19:49  • Odpověz
Ahojky holky.
Tak jsme dopadli výborně! :dizzy_face: Odpovídáme přesně 8tt, takže přesně podle MS...Slyšela jsem krásně srdíčko!!! :dizzy_face: :dizzy_face: Nádhera...
Máme fotečku, manžel jí akorát fotí a pak jí hned vložím... :wink: :dizzy_face:
Jinak mě Dr. nechal do konce února na neschopence, takže leháro... :wink: Zítra musím zavolat do genetu a objendat nás... Máme tam jít v 10tt, takže 2.3. :wink: Snad bude všechno také ok!! :dizzy_face:
Jo a 12.3. dostaneme těhu průkajdu!! :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:
16. únor 2010 ve 20:45  • Odpověz
Eli tak vidíš, gratulace veliká.To sis oddechla, viď :slight_smile: Březen je tu coby dup a brzy budeš mít průkajdu :wink:
Lancy, jasný na ty lyže prdím, nestojí mi za to.A kdo ti řekl, že umím lyžovat?To, že lyžuju od mala ještě neznamená, že to umím, zas mi tolik nefandi :slight_smile:
Kramli a neboj to zvládneš, dal ti něco ten kurz?Dnes bylo v Růžovce jak nějaká černoška začala rodit, ale manžela jí zrovna oparovali, a on chtěl být u porodu, tak ona si porod sama silou vůle zastavila :slight_smile:, tak to mě pobavilo, kdyby to tak, šlo, si všechno takhle naplánovat.
Lauri to by ses divila co sby se do tebe vešlo.Moje ségra, hubená jak vyžle, při výšce 172 cm - 53kg a malej měl skoro čtyři kila, a to my jsme obě měli normální porodní váhu a ségry manžel taky, takže v tom to určo není :slight_smile: A to máš už nahoře 3 kg?Mě včera vážili a nemám nahoře ještě ani kilo, nějakých 700g, docela mě to překvapilo, bála jsme se aby mi dr něco neřekl, ale nic neříkal, tak snad je to v poho, mimčo roste, tak strádat nemůže, hlady netrpím, tak si to snad bere ze mě.
My budeme zítra s miláčkem teprve slavit Valentýna, dnes se mi vrací z hor, tak budu vařit jehněčí kotletky s fazolovými lusky na slanině a k tomu opékané brambory, tak se těším na oslavičku, musíme oslavit i toho našeho prťouska, že nám dělá takovou radost :slight_smile:
16. únor 2010 ve 21:45  • Odpověz
lussyn: Oddechla a zároveň jsem byla překvapená a dojatá, když pustil srdíčko. :dizzy_face:
Spíš jsem zvědavá na ty testy... :sweat_smile:
16. únor 2010 ve 21:48  • Odpověz
eli: gratuluju...............a co v genetu už v desátém týdnu? na odběry na NT?

lussyn: no jo, ale co ta výška, to je obr ženská proti mně, stejně jako ty...........ona nemyslela váhu, tu se mě ani neptala, ale postavičku....................a je to i tím, to mi věř. vliv mají i další věci, ale geny hrají svou roli......
a ty tři kila, jj, mám...............ale není to těhotenstvím - já se od čtvrtého týdne cíleně přežírala, abych trochu přibrala, fakt jsem měla podváhu a necítila jsem se dobře, jako by až těhotenstvím se tělo nakoplo a začlo se trochu zásobovat........... :grinning: :grinning: :grinning: takže ted už můžu jíst zase normálně, ale fakt jsem jedla hodně............
A v kolik se ti manžel vrací, když jdeš teprve vařit véču? vždyt už je skoro deset................
16. únor 2010 ve 21:51  • Odpověz
laurinka: Prý na odběry... Zítra jim tam budu volat!
16. únor 2010 ve 22:00  • Odpověz
eli: testů se neboj, je potřeba počítat s dobrýma výsledkama...................

holky, když prej v těhu nevadí třeba jedno slabé kafčo ráno, a to já si nedávám, mohla bych si dát třeba trochu kofoly? dřív jsem ji pila pořád, i coca colu a ted mám na ni pořád šílenou chut, a přemýšlím, jestli když si dám třeba dvě deci, jestli to může nějak miminku ublížit?
16. únor 2010 ve 22:04  • Odpověz
Lauri jo to docela chápu, já měla před třemi lety 49 kg při svých 172 cm, každý mi říkal, že jsme snad nemocná, já si připadala dobře a až když mě nečekaně vyfotil miláček z profilu nahou a já se viděla, tak jsem se lekla a začakla trochu jíst.A když jsme o první mimi přišli, tak mi dr řekl, že to mohlo být také mojí vahou, tak jsem od té doby začala pěkně papkat, aby to naše miminko mělo z čeho brát a najednou to všechno funguje, takže na té váze asi něco bude.Né tu večeři budeme dělat až zítra dnes už ne, takhle na noc :slight_smile:
16. únor 2010 ve 22:06  • Odpověz
Lauir myslím, že vůbec ne.Plno mých kamarádek pijí coca colu, protože jim uleví od nevolností, já se tedy za celé těhotenství coly nedotkla, dohromady jsem tak vypila jednu skleničku, ale já colu nepiju ani normálně, vím co je to za sajrajt :grinning: a piju jí jedině s vínem a to ještě Zero, no a víno nemůžu tak nepiju ani colu.Ale určitě to ničemu neuškodí, jen se říká, že jsou po tom děti hyperaktivní, že je ten kofein nastaruje, ale to by sji asi musela vypít denně dva litry, takže skleničku na chuť bych si klidně dala.
16. únor 2010 ve 22:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.