• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
lancy, no utek,o to hrozně rychle.... Sotva jsem si tu zvykla, musím nazpět :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale vážně, to víš že se těším. Je to docela náročné, být takhle s miminkem sama....

lauri, dlouhá možná po mně je, štíhlá to nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: . Tohle přesně včera říkala doktorka :grinning:
17. únor 2010 v 15:31  • Odpověz
blondy. a jak se budete přepravovat do Itálie - autem nebo letadlem?
17. únor 2010 v 16:01  • Odpověz
lauri, autem. Mám i speciální autosedačku, kde mimi leží (ve vajíčku by měl být novorozenec max 2 hodiny v kuse). Do letadla bych takhle malé mimi v životě nezvala, nemá tam co dělat... :wink:
17. únor 2010 v 16:44  • Odpověz
blondy. no já si taky myslím, ale já tomu zatím tak moc nerozumím, tak mě to zajímalo................

holky, kde jste dneska, je tady nějak mrtvo ne?
17. únor 2010 v 19:27  • Odpověz
Ahoj holky,
dnes byl náročný den.Byla jsem na velké tůře a teď čekám miláčka a budeme slavit dodatečně Velentýna.Udělala jsem jehněčí kotlety s fazolovými lusky a bramborovými dukátky, vypadá to krásně, tak to tak snad i bude chutnat.Takže já jsem dnes v jednom kole.A zítra jedeu do Prahy máme tam sraz s Ájou, jedeme do toho Malvíka, tak pak vám dáme vědět jaké to bylo.Se těším.
17. únor 2010 v 19:46  • Odpověz
Jo a na to nejdůležitější bych zapoměla.Krásně začínám cítit pohyby miminka, Zatím je to takové slabé, ale už je to krásně poznat, teď si jsem jistá, že je to miminko :slight_smile: co mě šimrá v bříšku :slight_smile: :slight_smile: Tak myslím, že za pár týdnů už je ucítí i tatínek, zatím je to jen takové motýlkování, ale je to moc příjemné :slight_smile:
17. únor 2010 v 19:47  • Odpověz
ahoj luss,
já myslela, že se ti manža vrátil už včera večer............................a co bramborové dukátky - jak to vypadá, a jak se to dělá? znám jen název....................
a gratuluju k pohybům................... :wink:
a co to pohlaví, necháte si to nakonec říct?
17. únor 2010 v 19:53  • Odpověz
lauri, tak oni se na to názory lehce různí, tak asi jako na všechno... Ale většina renomovaných pediatrů má názor viz výše. Za prvé mimi horzně trpí, za druhé se mu může poškodit sluch. Bezpečné je to zhruba od roku :wink: ¨

lussyn, nedělej mi chutě s fazolema, dala bych si, ale nemůžu :frowning2:
Tak blshopřeju k pohybům. Oni ty první jsou takové zvláštní, horzně jemné, ale víš, že to je mimi :dizzy_face:
Uvidíš, kdy to tatínek ucítí. U mne to bylo až docela pozdě, protože když mi dal manžel ruku na bříško, jak mrška vždycky přestala, jako kdyby to prostě věděla, že je to on.. :grinning: Takže jako první cítil pohyby, když měla škytvaku, protože to nemohla ovlivnit :grinning:
17. únor 2010 ve 20:43  • Odpověz
Lauri, vrátil se už včera večer, ale do Prahy dorazili o půl 12 v noci, tak už domů nejezdil a zůstal u bráchy v Praze a přijel až dnes.Véča se tedy povedla, bylo to vážně dobré, musím se pochválit.ty brambory nevím jak se dělají, já si to udělala podle svého a doporučuju, byly skvělé udělala jsem k tomu domácí tatarku a šmjákli jsme si.Brambvory jsem nakrájela na tenké plártky a posázela na pečící papír na plech, smíchala jsem trochu olivového oleje s grilovacím kořením a prolisovaným česnekem a tím jsem brambory potírala.Posypala jsem je cibulovou natí a dala péct.Moc dobré zkus to.
Blondy je to opravdu zvláštní pocit, už to cítím delší dobu, ale bylo to ještě o něco slabší než teď, teď se to trochu zesílilo a je to častější a je to opravdu zvláštní pocit.Jsem zvědavá, kdy to ucítí miláček. :slight_smile:
Toto jsem dostala k valentýnu http://www.aesthetic.cz/index.php?lvl=3&idk=&ids=297
úžasnej jen v jiné barevné kombinaci, je víc oranžový a strašně dlouhýýýý :slight_smile:
17. únor 2010 ve 21:17  • Odpověz
luss: aha.....tak ty brambory, to jsou klasické ameriky, já tomu teda říkám zase tak, někdy je krájím na plátečky, někdy na kolečka, někdy na kostičky, podle nálady..................a někdy je potírám olejem, někdy je peču suché, ale moje nejoblíbenější úprava brambor spolu s kaší................. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: máme podobné chutě.........
a pěkný dárek k valentýnu................to je jako kojopolštář ne? vidíš, jak se miláček stará........
já dneska žehlila, a nesla jsem si koš s troškou prádla, a miláček jak mě uviděl, hnedka vyskočil a už mi to bral z rukou, prej proč to nosíš, to mi nemůžeš říct? :grinning: :grinning: :grinning: je zlatý, přitom to bylo lehoučké, plné koše s prádlem mi samozřejmě nosí.............
tak dobroooou......ráno jdu opět na krev, na lačno, ale nevadí, a pak práce až do pozdního odpoledne, ale pak už nám začíná víkend, budeme mít malýho, pak s našima vařit svíčkovou moji oblíbenou a odpočívat............. :slight_smile:
17. únor 2010 ve 22:32  • Odpověz
Dobré ráno kočky :slight_smile:
Začínám doufat, že mé nevolnosti a blicí stavy pomalu ustupují :slight_smile: Snad to nezakřiknu :wink:

Teda s těma receptama mi děláte chutě :slight_smile: Právě přemýšlím, co budu dneska vařit :slight_smile:
18. únor 2010 v 08:31  • Odpověz
lussyn, jojo, tak to máš přesně tak,j ak jsem to měla já. I časově... Já je cítila taky od 17tt, ale nebyla jsme si jistá, a až v 18tt jsem věděla, že je to mimi :dizzy_face:

kali, že by? :confused: To by bylo super. Tak začínáš II. trim, tak už je na čase, aby to přestao, ne? :wink:
18. únor 2010 v 09:12  • Odpověz
Blondy: no doufám :grinning: :wink: Nevím přesně, kdy začíná 2. trimestr, ale myslím že už sme tak nějak na hraně :grinning: Tak třeba :slight_smile: :wink:
18. únor 2010 v 09:21  • Odpověz
kali, myslím že od 13+5, nebo tak nějak, už si to taky přesně nepamatuju... Každopádně je to na konci 14tt
:slight_smile:
Koukám, změnila sis fotečku :slight_smile:
18. únor 2010 v 09:27  • Odpověz
Blondy: díky :wink: tak to už máme za chvilku :grinning:
Jo, jo vyměnila sem foto... Tamto sem už měla dlouho :wink: Změna je život :grinning:
18. únor 2010 v 09:31  • Odpověz
Ahojky holky........................
kali: no tak perfektní, gratuluju, a at už se to nevrací......................
jak se dneska máte?
já mám opět super náladu, ráno jsem byla na těch odběrech, zítra budou výsledky, tak snad bude vše v pořádku.
18. únor 2010 v 10:16  • Odpověz
kali, jojo, změna je život, to je pravda :sunglasses:

lauri, opět šíříš pozitivní energii? :grinning:
Já se mám dobře,krásně jsem se vyspala, malá byla extra hodná, dokonce spinkala i skoro 6 hodin v kuse. Kdyby jí to takhle vydrželo, bylo by to super... A už jsem se začala těšit do it, nějak mi to moře a sluníčko už chybí...
18. únor 2010 v 10:22  • Odpověz
Blondy: no jasně, je to potřeba.................nevím, co se děje, ale jsem tak nějak štastná, pořád jsem dosud byla taková něčím stresovaná, pořád jsem měla pocit, že něco není úplně na stoprocent a nevěděla jsem co, byla jsem nervozní a ted se to nějak ztratilo a pořád si říkám - co mi chybí, co si můžu přát ke štěstí víc.......................fakt taková pohoda a štěstí..................tak vám to musím napsat, abyste byly všechny taky moc štastné................ :grinning: :grinning: :grinning:
Teda Anička je andílek, závidím takové mimi, kámoška měla takovou malou a to bylo super ji hlídávat..................
a věřím, že se tam těšíš, mě už tady ta zima a sníh pěkně štve, už chci jaro, a teplo................ne pořád bundy a mráz.......... jaké je ted v Itošce - tam kde bydlíš počasí?
18. únor 2010 v 10:31  • Odpověz
lauri, no ona sice je hodná, ale občas je to taky dobrá teroristka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: . Ale když to zhodnotím celkově, je fakt hodná :dizzy_face:
Teď je tam 17 a sluníčko, ale jinak v zimě hodně prší a třeba týden v kuse. A hlavně tam když prší tak fakt prší, ne nějaký děštíček, jako tady :grinning:. Od toho března tam už ale začíná být hezky, tzn. většinou neprší, svítí sluníčko a je tak přes 20. Ale vzhledem k tmou, že sluníčko tam má mnohem větší sílu, tak je to jak když tady v čechách je těch 25...
18. únor 2010 v 11:07  • Odpověz
blondy. no jo, tak musí být, každé dítě je i tak trochu vypočítavé, takže co by si s maminkou nepohrála že...... :slight_smile: :slight_smile:
to budete mít super v té itošce, já jsem právě kvůli tady tomu nechtěla rodit v zimě, protože když bude to mimuško maličké, abysme mohli hned ven, a byly to příjemné procházky a tak, ne vymrzání...............tak jsem ráda, že mi to tak vyšlo, chtěla jsem červen nebo září, vyšlo září, tak paráda............

dneska jsem koupila super body, to jsem ještě neviděla.................něco na styl bodyček, co jsou místo přetahování přes hlavičku vepředu na zavinování, tak tady to je na suchý zip...........ten má vepředu místo knoflíků, mezi nožičkama taky a dokonce i na rukávkách, takže se to dá celé rozepnout, položit na to mimčo a jen mu to kolem tělíčka zapnout, žádné soukání, paráda, akorát měli jen jedno, škoda..............a vypadá to pěkně............
18. únor 2010 v 11:14  • Odpověz
Ahoj holky, jdu vás po dlouhé době pozdravit. U nás nic nového a uplně jsem to přestala řešit a myslet na to. Doufám že jste všechny v pořádku a bez nějakých problému. Já jsem špatně šlápla a prasknul mi sval na stehně ,tak se tady belhám o berlích a bolí to jako svina :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. únor 2010 ve 12:09  • Odpověz
lauri, no mně to tedy bylo úplně jedno. Ale mně zas přijde ta zima lepší, ono když to mimi pořádně zachumláš a nějak extra nemrzne (jak bylo teď tak se ven v pohodě může,sníh nevadí), ven můžeš krásně i na docela dlouho a naopak mi přijde, že ho ta zima krásně hned uspí :grinning:. spíš si neumím předsavit, co třeba s půlročním dítětem v zimě... Takhle budu moct s malou na pláž (ráno nebo navečer), budu jí koupat v moři a tak a hlavně už z toho bude něco mít, se na to těším. To úplně malinké miminko by v těch teplech horzně trpěl.o... Ale je to věc názoru a hlavně v konečném důsledku je to jedno, akždé období má své :dizzy_face:

Tak neřekla bych, že je zatím vypočítavá, to asi přijde :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:. Spíš už to prostě není jen spíci mimi, už chce nějaké zážitky a když se něco děje, prostě musí být vzhůru, aby jí něco neuteklo, pak se přetáhne a nemůže zabrat, tak je pak protivka... A hold začíná prosazovat svoje já, a vzhledem k tomu, že je evidentně po nás, tak to umí velmi dobře :grinning:
18. únor 2010 ve 12:14  • Odpověz
Blondy: no jak píšeš, každé období má svoje, ale já jsem prostě spíš letní typ a vím, že mimčo ven může v zimě, ale mě to štve, jaká je kosa, takže já budu radši chodit po venku v létě, a to vedro se dá z mého pohledu zvládnout mnohem líp než ta kosa................ale jak jsi to napsala, je to věc názoru, já všeobecně zimu nemá ráda, mám ráda, jaro, léto, a teplý podzim......ale ze zimy akorát vánoce..... :grinning: :grinning: :grinning: takže proto................
půlroční je právě pro mě v zimě v poho, už sedí a kouká kolem sebe, takže se to snad dá.....i když to naše bude příští zimu ještě ležet a spinkat v kočárku zabalené.....
a zase je fajn, že v létě bude ještě schované v bříšku, přes ty vedra a narodí se až pak........a maminka to vytrpí za něho..... :slight_smile:
18. únor 2010 ve 13:26  • Odpověz
Cau zeny,

ja jsem dnes totalne mrtva, spala bych, az bych brecela a o tom, ze se mi nechce nic delat nemluve :zipper_mouth:

lauri, nechce mi poslat tu Tvoji pozitivni energii :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kali: takze se blyska na lepsi casy, co se tyce nevolnosti, to je fajn :wink:

lussyn: ty uz citis pohyby :fearful: to je bomba..ja myslela, ze je to az tak kolem 20tt..

blondy, lauri: ja jsem spis "jarni typ" - chtela jsem jarni mimco - tak brezen-kveten, no, ale jak pisete kazdy obdobi ma neco - mne treba leze na nervy ten prelom listopadu/prosince..tma uz ve 4, vlezlo..brrr

blondy, tu plaz Ti zavidim i to pocasi, co vas tam ted ceka...jak dlouho vam to tim autem trva ?

Jinak mi vcera rika babi: "co mas nacpany pod tim kabatem" ?? tak rikam vyjevene, ze svetr..ta moje pneu kolem pasu uz asi zacina bejt videt :rolling_eyes:
18. únor 2010 ve 13:46  • Odpověz
nany, já cítila taky pohyby od 17tt. Ono záleží, jak je mimi aktivní, jaký máš tvar dělohy, kde máš placentu, jestli jsi hubená nebo plnoštíhlá, jestli máš pevné břišní svaly a tak :sunglasses:
No je to 1500km, nejrychleji jsme to dali za 12 hodin, ale s malou to tak rychlé nebude, přeci jenom než se nají a tak, tak to chvilku trvá. A uvidíme jak to bude snášet, kdyby to nešlo, někde přespíme. A taky přeci jenom je to přes Alpy, tak je otázka, jaké budou sněhové podmínky a tak...

lauri, aby jsi se nedivila. Některé děti v roce a kousek už rozhodně v kočárku být nechtějí :grinning:
18. únor 2010 ve 14:02  • Odpověz
Ahoj holky,
Nany-mě se taky nechce nic dělat,tak si z toho nic nedělej a to ranní vstávání mi nedělá dobře už vůbec.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže ještě mimčo tajíte jo? No za chvilku už to asi praskne samo,že jo?
Kali-takže by snad to blicí období skončilo,no přeji ti to holka,snad už to máš za sebou :wink:
Blondy-tak to seš teda šoférka,když tak jezdíš sama Itálii a ještě s malou :slight_smile:
Já mám taky raději tepli,takové teplé jaro,podzim-babí léto,ale studenou zimu nebo 30ti stupňové vedra nemusím a myslím,že i ve vysokém stupni těhu ty horka nejsou moc fajn,ale co se nadělá,přírodě neporučíme :wink:
18. únor 2010 ve 14:15  • Odpověz
blondy: ale v roce nemyslím, já se bavila o zimě, co bude ted - to bude mít prcek tři čtyři měsíce, tak to mu nic jiného nezbyde............... :grinning: :grinning:
ale i ten další rok, to bude tak na střídačku, bude i v kočárku i capkat po svých, podle toho jak kde..............

nany: vy jste to ještě neřekli jo? a do kdy budete čekat?
a energii ti klidně pošlu, ale po tom obědě se mi chce spát taky, ale štastná a spokojená jsem pořád............... :grinning:

ahoj lancy......
18. únor 2010 ve 14:19  • Odpověz
lancy, já nepojedu sama, ale s manželem... Takhle by mě asi samotnou nenechal... Ale většinu odřídim já, my to máme trošku přehozené co se řízení týče :grinning:
Tsaky si myslím, že vedra ve vysokém stádiu těhu musí být šílené.... Kamarádka co se jí narodilo mimi začátkem září z thoo byla úplně vyřízená a říkala, že druhé mímí takhle v září už nikdy v životě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
18. únor 2010 ve 14:20  • Odpověz
je to těžko, záleží i na tom, jaké je léto, jak ta těhule tráví den, co má za povinnosti - já třeba vím, že budu moct být bud doma, nebo na zahradě, ve stínu, v bazéně, prostě nebudu muset třeba lítat po městě, jezdit MHD atd, jako některé maminy..............takže proto mi to neva......a mimuško se pěkně narodí až ty největší vedra povolí.............
18. únor 2010 ve 14:37  • Odpověz
lancy, lauri: zitra jdu na ten NT a tak, takze to vybalime az po tom - pokud to bude teda vse v poradku :pensive: Vi to teda jen segra a kamaradka...Jsem rada, ze je to ted jak to je...uz slysim ode vsech ty dotazy... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

blondy: ja uz myslela, ze to chces odridit sama..v tomhle pocasi by to mohlo byt o "usta"

Ty vedra jsou pro me hnus i normalne, natoz v 8-9 mesici, to si nedovedu predstavit..vzdycky jsem si rikala, hlavne nerodit v lete :grinning:
18. únor 2010 ve 14:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.