• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
aja, jé já to přehledla, takže fakt klučík jo? To je super :dizzy_face: :grinning:

nany, no u nás je noc úplně v pohodě. nikdy nebyl bůhvíjaký problém, ale teď se to usálilo. V 21 se vykoupe, pak se nají a většinou tak kolem 22 usne (tohle usínání je občas ještě docela boj, ale musí to zvládnout sama v postýlce, žádný velký uspávání jako že bych jí nosila a pod), pak se budí kolem 3, to jí přebalím, nají se a a během chvilky usne sama bez protestů (zásadně nesvítím jen bludičku a nemluvim, hodně to pomáhá) ap ak se budí ráno kolem 8. Nejvíc mi spala v kuse 7 hodin, ale pak nad ránem už spala asi jenom 3 :wink:
Takže v noci je to super, přes den to má s tím spanám horší, prostě asi aby jí něco neuteklo
:stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
8. bře 2010 ve 13:47  • Odpověz
jinak dneska až pojedu z práce tak si koupím kytičku, miluju tulipány (mají nádherné u nás v LIDLu) a když máme dneska to MDŽ :slight_smile: a za ty nervy si to zasloužím :sunglasses:
8. bře 2010 ve 13:54  • Odpověz
Aji-třeba ti ty tulipány koupí manžel :grinning: :grinning: ,já tomu svýmu dnes ráno řekla,co je dnes za den,tak se jen tak koukal a provinile usmíval :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,no my tenhle svátek stejně neslavíme,takže jsem v klídku,navíc už budu v práci když on se vrátí.Ale ty si je tedy rozhodně zasloužíš!!!!
Blondy-tak malá je tedy hotová panenka :grinning: napapá a spinká.
Nany-takže v Brně se ti líbilo jo? No tak to mě těší :dizzy_face: ,jinak v pět ráno sama od sebe rozhodně nikdy nevstávám,jen dnes jsem se vzbudila s manžou a pak už to nešlo zabrát :wink:
8. bře 2010 v 15:23  • Odpověz
blondy: me trochu vydesila kamoska s tim, ze ta jeji holcina se v noci budi snad co dve hodiny a jeji manzel uz nevi, kde by si ustlal, kdyz rano musi do prace.... :slight_smile: No, Anicka to zvlada jeste dobre :wink:

aja: MM mi vcera privezl narcisy a primulku.., chtela jsem si navodit pocit jara :sweat_smile: MDZ me nebere :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale za ten dnesni den by sis jich zaslouzila plnej kybl :sunglasses:

lancy: nejlepsi z celyho Brna byla veca ve Starobrnu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. bře 2010 v 16:34  • Odpověz
jé, blondy se objevila, to je paráda, že to takto pěkně zvládáte holky.........a posilka byla příjemná změna že?

my teda mdž neslavíme, zrovna komunistický svátek fakt nemusím...... :grinning:

a koš s prádlem nosím jenom to mokré vyprané z pračky k sušáku, koš se špinavým máme totiž hned vedle pračky, ale nosívá mi to manža, i koš se suchým pak na žehlení, ale ten je taky hodně těžký a využívám toho, protože jsme zároven doma - když byl třeba v praze, tak jsem si odnesla z pračky půlku a pak druhou, máme pračku na sedm kilo a s mou postavičkou - je to dost no........

eli: taky moc gratuluju.... :wink:
8. bře 2010 v 16:44  • Odpověz
lancy, jenom přes noc. Přes den je to teroristka co nechce spát a člověk se jí musí pořád věnovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

nany, no jsou takové případy. A pak jsou i případy, co mají přehozený den a noc a v noci nespí vůbec. Ale to by se časem mělo srovnat. Každopádně nikdy nevíš, jaké to mimi bude. Ale dá se to odhadnout podle toho, jaké bude v bříšku, až budeš cítít pohyby podle toho kdy je aktivní. Mně malá nedala přes den vůbec pokoj a večer jsem si lehla do postele a byl klid a ráno začla, jakmile jsem vstala z postele. A co vím, tak nejsem jediná, která to měla stejné, když bylo mimi aktivní v bříšku, bylo aktivní i potom.. :slight_smile:
Jo a ne že bych chtěla strašit, ale sébra, u druhého mimča nespala v podstatě vůbec, protože malá v podstatě pořád řvala a spala tak hodinku denně :stuck_out_tongue_closed_eyes: A upravilo se to až někdy v půl roce :confounded:
A co bříšku, už roste? :dizzy_face:

lauri, posilka byla super. Mám to zatím v plánu 3x týdně, zas jí nemůžu dávat manželovy každý den, přeci jenom práce je práce a ne jesle :grinning:
Ono je to s ní přes den těžký, moc už nespí a chce abych se jí věnovala, k tomu už tady musím zas plnit nějaké svoje povinnosti, strat s o barák, večer se zas musím věnovat manželovy,takže na net moc času není :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. bře 2010 v 17:21  • Odpověz
Ájo kytí si určitě kup, tu si určo zasloužíš, možná tě překvapí manža a donese ti ji. :slight_smile:
Já byla teď s mamčou ve městě, chtěla jsem koupit do kuchyně nějakou novou hezkou záclonu, vybrala jsem si krásnou přesně podle představy, ale měli poslední 3 metry a my potřebujeme aspoň 4,5, tak prý příští týden :slight_smile:
Ahoj Blondy, tak vidíš, jaká je Anička hodná, že vás nechá krásně vyspat, je to asi poklad.Teda holka ty procházky po pláži... to musí být něco, hezky si to vychutnávej.A jak se podepsalo těhotenství na tvé postavě?Máš nějaká kila navíc nebo už je všechno dole?Jen cvič to ti schvaluju, j e to potřeba něco pro sebe udělat, a když manžel pohlídá, tak ta hodina v tělocvičně, je příjemná :slight_smile:
Nany a tobě je špatně z čeho?Z jídla?Mě bývá špatně tak nějak i bez jídla, ale jak jsem řekla, asi to už přestalo, teď už je mi zase fajn, ale zdá se mi, že jím poslední dobou míň, nějak se to do mě nevejde, asi jak mimčo roste a tlačí na žaludek, nebo nevím.
8. bře 2010 v 17:53  • Odpověz
blondy: to zní zajímavě, tak uvidíme, jestli to půjde odhadnout i podle těch pohybů, ale většina kámošek měly pohyby nejvíc jak si večer lehly, že přes den nic moc..................a děti pak pěkní uřvánci, tak to trochu sedí.......
ale já chci třeba používat i šátek na nošení, zavinovačky, vím, že když to dítě bude prostě nervák, tak řvát bude a hotovo, ale trochu zmírnit by to snad šlo......mám pár kamarádek s tady těma zkušenostma.......
jedna kámoška má takovou holčičku jako ty-myslím takto hodnou, už jsou jí dva roky, ale zlatá byla vždycky a je pořád, a ta prostě usínala sama, nebrečela, prostě pohodička......ale takových je málo, a jí to samozřejmě nepřišlo až tak idylické, ale oproti většině to měla super........
8. bře 2010 v 18:03  • Odpověz
Ahoj holky :wink:
Nějak zatím moc nestíhám, ale vkládám ten můj popis porodu jak jste chtěly :wink:

V sobotu v noci začaly mírňoučké bolesti, asi cca co hodinu, neděli jsem tu strávila v klidu doma a to už byly sem tam trošku silnější bolesti nakonec asi co 15 minut...no a v pondělí jsme vyrazili ráno na monitor, nález: otevřená cca na 1cm, přijeďte ve středu to porod ještě nebude.
No a manžel měl asi nějaké tušení, tak jsme celé dopoledne trajdali po Ostravě, zašli jsme do IKEA na oběd, to byly bolesti nějaké silnější asi co 8-10minut. No a ta jsme furt tak nějak popojížděli po Ově a okolo druhé hodiny to začalo bolesti co 4-5 minut a takové, že jsem myslela že vylezu z kůže. No tak jsme si řekli, že počkáme tu hodinku a když to nepovolí, že sjedeme do porodnice na kontrolu, nechtěla jsem být za hysterku....
No tak jsme tam dojeli někdy po třetí hodině.
No dojeli jsme do porodnice (Ova Vítkovice, můžu jedině doporučit), jak slyšeli jak často mám bolesti tak mě hned brali na příjem a vyšetření dělali, UTZ atd...no a verdikt 6-7 cm, nebude to trvat dlouho a máte to za sebou :wink:)
Tak nás vzali o patro výš, manžel se šel převlíct a mě ještě zpovídali....no pak jsme šli na porodní box asi o půl páté, no a tam to začalo, kolotoč monitorů, bolestí, rozdýchávání, vyšetřování....a pořád že malý je ještě dost vysoko, tak praskli vodu, a že bolesti budou intenzivnější, no fakt byly :-/ No a pak nějak přišly už ty správné tlaky na konečník, já blbá neznalá jsem si to prodloužila všechno ještě i tím, že jsem při těch tlacích stahovala zadek a to se nesmí, protože tak vlastně znemožňujete postup miminka, což jsem nevěděla, no pak mi to teda PA řekla a hned bylo líp...no ale ty bolesti fakt stály za to, nejdříve jsem neměla tlačit a jen prodýchávat, ukázali mi krásně jak, no a pak to začalo, jenomže malému to nějak nešlo dolů, tak jsem furt musela na záda a tlačit a pak zas na bok a tlačit, pak dokonce na záchodě....no mazec, bohužel mi nestihli dát ani klystýr, takže nic moc pocit, ale v tu chvíli mi bylo jedno naprosto vše...
No a pak už teda jakože hlavička je hmatná a musím pořádně tlačit, že se to miminku dlouho nebude líbit, no tak jedna PA kontrolovala dole, druhá mi skákala po břiše a já jsem tlačila jak o duši, až jsem místama neviděla a brněly mi ruce a nohy (rada číslo 2 poslouchejte PA co vám říká o dýchání ;-DDD ).
No a pak teda že malý už fakt musí ven a začali si chystat nástroje, tak mi bylo jasné, že to bude nástřih, no taky že jo, a ač v kontrakci tak cítitelný, ale s těma kontrakcema ve srovnání to bylo nic....no a pak při další kontrakci na 3 zatlačení, ale fakt z posledních zbytku sil najednou obrovský tlak a obrovská úleva, šel skoro najednou, prostě vyletěl, skoro hned začal tak jemně plakat a jak mi ho dali na břicho tak bolest jakoby nebyla, fakt nezapomenutelný pocit, manžel byl hotový, stříhal pupečník a prostě nestíhal :wink:)
No porod placenty pohodička, ale to šití, no holky nechci vás děsit, ale připravte se že to fakt bolí...:-/
No a pak už první přiložení, dvě hodinky na porodním boxu ještě a pak mě převezli na normální pokoj, první noc jsem ho ale u sebe bohužel neměla, neměli volný roming-in pokoj, bylo nás tam fakt hodně, ale na druhý den už mi ho v 6 ráno přivezli a odpo už jsme byli na pokoji spolu....
Takže takhle jsem to vnímala já :wink:
8. bře 2010 v 19:03  • Odpověz
Ahoj Kramli, teda čtu to tady a ani nedýchá.MAZEC.Au úplně mě to bolí jak to čtu.Nejdokážu si představit jaká to musí být bolest, když nástřih je proti tomu nic.To musí být bolest, když to že do tebe stříhaj bolí daleko míň.Ježiš já se nechci vidět.No hlavně, že to máš za sebou a jste oba v pořádku.A co Honzík jaký je?Jak to všechno zvládáte?Dokážu si přestavit jak to u vás teď krásně voní miminkem :slight_smile: A jak jsi psala o tom klystýru, tak z toho já mám hrůzu, že budu tlačit až se tam z toho ..... :wink:
Lauri, myslíš, že to takhle funguje, podle toho jak mimčo kope?Náš piškotek je živý přes den v noci o něm vůbec nevím, nejvíc kope, když já sedím, tak doufám, že nebudeme muset pořád někde trajdat, aby spinkalo :slight_smile:
8. bře 2010 v 19:24  • Odpověz
ahojky Luss :wink: No bolet to bolelo fest, ale fakt jakmile má člověk to mimi v náručí a pak na něj kouká každý den, tak na tu bolest prostě zapomene, nebo ji prostě vytěsní :wink: Neboj zvládneš to, když to zvládla taková hysterka jako já :grinning: No a z klystýru si nedělej hlavu, oni to berou vše v pohodě a ty budeš mít v tu cvíli úplně jiné myšlenky, stejně z tebe odchází vše možné, tak se to ztratí :sweat_smile:
No a Honzíček je zlaté miminko :wink: V noci máme trošku problém se spaním, ale snad se to brzy upraví :wink: Jo a mě kopal převážně v noci :wink:
8. bře 2010 ve 20:37  • Odpověz
aja: jo a tobě gratulka k chlapečkovi :wink: Jsem to jen přelítla stránku zpět :slight_smile:
8. bře 2010 ve 20:38  • Odpověz
Kramli, tak to jsme asi dvě hysterky, já mám panickou hrůzu z porodu od té doby, co jsem se jako malá holka dozvěděla, jak se děti rodí :unamused: Ale říkám si zvládlo to tolik ženských předemnou a zvládne to plno po mě, tak snad nejsem žádné Béčko :wink:
Takže Honzíček je zlatíčko, jo.No oni to ty Honzíci tak mají, jsou to zkrátka pokladi, jednoho mám doma a za pár měsíců možná budu mít druhého :slight_smile: Koukala jsem do albíčka, je to opravdu poklad je nádhernej, vyři%d mu to ode mne a že mu posílám pusinku :slight_smile:
8. bře 2010 ve 20:54  • Odpověz
Kramli upřímně sis porod musela užít, jako prvorodička tlačit skoro 4kilové dítko není žádná radost.
Fakt jsem měla dost abych lauru vytlačila a to byl můj druhý porod.
Jak jsem četla tvůj příspěvěk tak mě až mrazilo protože jsem si živě vzpomněl jak jsem ji bezmocně tlačila a nešla vytlačit.
Naštěstí měli rozum a nastřihli tě. Mě ne protože jsem byla druhorodička.
U porodu jsou hysterky všechny a kdo říká že ne tak pěkně kecá. Všechny mají strach protože je to poprvé a můžeš mít naštudovaných knih a publikací ale samotný porod je o něčem jiném.

Tak kdy nás čeká další porod?
8. bře 2010 ve 21:02  • Odpověz
luss. no já si to nemyslím, reagovala jsem na zkušenost blondy a jejích kamarádek..................uvidíme, mně se spíš zdá, že většina mých kámošek měla v bříšku raráška, který skotačil spíš v noci................no uvidíme, jak to budeme mít my...
jinak k tomu klystýru - já ho určitě chci, pokud se to stihne, ale říkala to i kamarádce PA na kurzech před porodem, že holky často dělají tu chybu, že "je jim to blbé tlačit naplo, že by mohly vylézt i hovínka z konečníku", jak psala kramli.....takže na to bacha, že to často hrozně ztěžuje porod.........

kramlinko: no taky to čtu bez dechu. jsi teda statečná...................a můžu mít takový technický dotaz - jak jste jezdili celý den po městě, tak tašku do porodky jsi měla pořád s sebou nebo jste ji stihli ještě vyzvednout doma?
a jinak jaký je maličký - hodnoučký? a jak se cítíš......? docela cvalík že? ale krásný je.......... :slight_smile:
8. bře 2010 ve 21:03  • Odpověz
ajjik a ivakul se nehlásí takže další porody nás čekají až v červenci vid Ájo :grinning:

Už se nemůžu dočkat až nám bude popisovat porod Ája . :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. bře 2010 ve 21:05  • Odpověz
luss. já myslím, že ty budeš mít holčičku........... :grinning:
a nany kluka.........................
8. bře 2010 ve 21:14  • Odpověz
Sabi myslím si to samé, že dokud si to každá neprožije, tak neví o čem je řeč a realita je úplně jiná než se píše třeba na netu, každý porod je úplně jiný,ale za ten poklad to pak určitě stojí.Ty sis taky užila svoje, takiže ty víš, co to je.
Lauri, no já se právě toho, že budu tlačit a poleze ze mě něco jiného :wink: , docela obávám, oni jsou na to asi zvyklé, ale stejně, musí to být hrozný pocit.Jedna kamarádka mi vyprávěla, že měla bolesti a tlačila a říká PA, že potřebuje na velkou a ona, že ne, že má jen takový pocit, že je to normální a nechtěla ji na ten záchod pustit a ona se po.... sice to chytala do rukou, a sestra pak na ni pak blbě koukala.
Já si zas myslím, že my budeme mít chlapečka, v naší i miláčkovo rodině kluci převažují, tak si to tak myslím :slight_smile:
8. bře 2010 ve 21:30  • Odpověz
luss. no to je právě to, bud jí měli udělat klystýr - ale hodně mamin se tomu brání právě.......nechápu proč - to je z celého porodu to nejmín................
takže je to takové blbé no, i manža tam bude, ale kamarád byl u porodu právě a říkal mi, že to by vůbec neřešil - že ty holky mají často trapný pocit před tím manžou, ale ty PA jsou na to prý opravdu zvyklé...........no ale taky mi ta myšlenka není příjemná.............
8. bře 2010 ve 21:59  • Odpověz
Ahoj holky,
Kramli-tak já můžu za sebe říct,že tedy před tebou smekám !!!! Ostatně asi před každou rodičkou.Nedávno jsme byla u porodu jako zdravotník a měla jsem z toho úplně hrůzu a mám doteď šílený strach,že to prostě nezvládnu,raděj bych brala SC.Já jsem hrozná sračka :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to jsem sestra,se stydím... :pensive: :grinning:
Tak si představte,že za mnou večer přijel manža do práce a přivezl mi kytku růží,prej k tomu MDŽ!! :grinning: Tak jsem se tomu smála,že co blázní...no asi se ráno trochu zastyděl a tak to chtěl napravit :slight_smile: ,ale my to vůbec neslavíme..ale radost mi to udělalo,to jo :wink:
Luss-já si taky myslím,že budeš mít kluka,podle mě i Nany :slight_smile: no necháme se překvapit,hlavně ať jsou miminka zdravé :slight_smile:
8. bře 2010 ve 22:54  • Odpověz
Ahojky holky.
kramli: četla jsem Tvůj příspěvek a ani nedýchala. Musím říct, že jsi statečná! To jsem zvědavá teda na sebe! :sweat_smile: Už teď se bojím.. :sweat_smile: Ale jak napsala Luss, tak když to zvládly jiné, tak nsad i já :grinning: :sweat_smile: :sweat_smile:
9. bře 2010 v 07:09  • Odpověz
Dobré ránko kočky,

tak poradna OK, od začátku těhu mám nahoře 2 kg, cítím se dobře, doktorovi se ulevilo, že placenta je OK, měřil mi pánev, prý je to dobré, poslouichali jsme srdíčko, tlouklo jako o život :wink: takže mám zase krásný den :grinning:

Kramli - krásně si to napsala četla jsem to teď u snídaně se zatajeným dechem :wink:

Přesně jak jste tu psali, že každý porod je jiný a nic se nedá nastudovat z knih, apod. já s tím plně souhlasím a je to i důvod proč nebudu chodit na předporodní kurzy. Stejně se ten porod nakonec vždycky odvíjí individuálně :wink:
9. bře 2010 v 07:49  • Odpověz
Ahojky holky,
no jo kramli popis mi taky bral dech........ale luss a eli - jak jste psaly, zvládly to jiné - a navíc - to mimčo nám v tom bříšku prostě nemůže zůstat................ :grinning: :grinning: :grinning:
lancy: tak to je hodný manžílek, to tě potěšil viď?
aja: tak poradna ok, to mám radost.......
já teda do kurzů chodím, i s manžou, ale u nás tě tam nechystají na porod a neděsí šílenýma historkama, právě naopak, ukáží nám porodnici, pokecáme, bude se řešit dýchání u porodu, ale pak i třeba kojení atd...... a ta naše asistentka je výborná, když už ji sám od sebe chválil i kamarád, co tam chodil s přítelkyní, tak to už je co říct.... když i chlapy baví..........no a můj manža taky říkal, že je dobrá.........takže my už se těšíme na příště.......máme to ještě pětkrát, cca jednou za měsíc.......

holky, co budete dneska provádět? za okny vypadá, že je tak krásně, sluníčko mi tady svítí, ale určitě je tam zase kosa.....
9. bře 2010 v 08:50  • Odpověz
laurinka: U nás je pěkná zima, ale sluníčko krásně svítí :wink:
Ty jo holky, příští týden do gennetu toto letí!! :sweat_smile:
9. bře 2010 v 08:53  • Odpověz
eli: no u nás je minus pět, fuj......ale za oknem je dobře, sluníčko...... :slight_smile:
já jdu příští čtvrtek na kontrolu a na tripple, už se taky moc těším......
9. bře 2010 v 09:50  • Odpověz
Ahoj kočky,
ÁJo, no tak ty máš teda krásný týden samé dobré zprávy, no to je super, tak jen tak dál.Moc gratuluju k samým dobrým zprávám a výsledkům.
Lancy, ty jo takže ty jsi byla u porodu a bylo ti z toho šoufl jo.Teda taky bych to chtěla vidět, abych aspoň tušila co mě čeká, ale teď už radši ne.Tak manžílek je teda zlato, že ti donesl kytičku, to je od něj moc hezkéJá včera manžílka neměla doma, ale myslím, že by s kytí ani tak nepřišel, ani nevím, zda ví, že je nějaké MDŽ :grinning:
Lauri, Eli tak příští týden vás čekají kontorly, mě také máme celkem tři, v PO KO u dr hned ráno odpoledne, UTZ srdíčka, tam prý vždy říkají to pohlaví, tak jsem zvědavá :wink: a ve ČT nás čeká screening, takže další UTZ, tak to by bylo, aby se nám aspoň na jedné KO neukázalo :slight_smile:
U nás za okny nádherně, ale jak koukám na auta a jak lidi usilovně škrábají okna, tak asi ..... :angry:
Jinak já teď čekám spolužačku, budeme dávat dohromady sraz ze základkou, odpolko jsem domluvená s mamkou, půjdem na dlouhou procházku a večer jdeme na úterník do pizzerky s našimi kamarády, v sobotu dvě kámošky slaví narozky a máme to formou maškarního, tak to jdeme domluvit, tak se těším :slight_smile:
9. bře 2010 v 10:29  • Odpověz
luss. jdete na procházku do té zimy jo? ted obdivuju, mně by se nechtělo...............ale jinak máš teda pestrý program, jde vidět, že se nenudíš...............
9. bře 2010 v 10:37  • Odpověz
Já mám tento týden taky nabitý.
Dneska očkování pak odpoledne kinder party u kámošky.
Zítra cvičení pak kontrola nožiček.
Čtvrtek zatím volný asi budu uklízet.
V pátek solná jeskyně, vyzvednout dorty odpoledne oslava katka narozky.
V sobotu přijdou prababičky a BABIČKY.
A v neděli se asi zavřu doma a odpočívám :slight_smile: nebo spíš uklízím po oslavách.
9. bře 2010 v 10:54  • Odpověz
kramli, tak jsem si přečetla tvůj porod, hold sis užila jako skoro každá, ale jinak docela pohoda ne? :dizzy_face:

lussyn, no to je poklad, možná tak v noci když spí, jinka je to malá teroristka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: . Aůe vážně, je fakt že když to srovnám s většinou miinke, nemůžu si stěžovat...
K tomu nístřihu, on když ti ho udělá někdo kdo to umí, tak opravdu nebolí, to porod bolí víc. Každopádně víc bolí první doba porodní, vyloženě porod je pohoda, akorát ten tlak je hrozně protivný... :sweat_smile: (ikdyž možná jw to tím, že já měla křížové bolesti, což je to nejhorší, co může být)
K postavě, zbylo mi asi 5 kilo, mo to na mně vidět není, kalhoty třeba obleču všehcny korm, džín, ale nejhorší je břicho, to je rosol, fůj :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale už dlouho nebude :grinning:

sabinecka, nemyslím si, že jsou u porodu hysterky všechny. Každý to prostě snáší jinak, takže někdo je a jiný být nemusí

Všimla jsem si, že jste řešili klystýr,já můžu vřele doporučit, krásně to bříško prohřálo a líp jsem se pak otvírala. Navíc to není opravdu nic hrozného. A i když pak na sále jsou uvyklý na spoustu věcí, přeci jenom by mi to lehce vadilo se tam po...
Jo a jedna rada k samotnému porodu, hlavně neřvat, tím jak řvete pak nemůžete tolik tlačit :wink:
9. bře 2010 v 11:27  • Odpověz
blondy. a jakou jsi dala andulce pěknou přezdívku - teroristka..... :grinning: :grinning: :grinning:
jinak moc fajn rady k porodu, to si budu pamatovat.....................
9. bře 2010 v 11:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.