• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Lussy-ahoj,mužeš mi říct ten fígl na to určování pohlaví? To je nějak podle tvaru břicha,že jo?Já tomu ale stejně moc nevěřím..ale tipy jsou dobrý :slight_smile:
10. bře 2010 v 11:22  • Odpověz
Lus já už nekojím jsem úplně bez mlíka takže laurinka dostává zmražené mléko z mrazáku a umělou výživu.
Už dáváme i ovocné štávy a mrkev a banán - kašičky.

Dneska jsem si koupila publikaci pro dívky o první ms,líčení, o pohlavních znacích ,atd. Né pro sebe ale pro katku bude mít narozky jenže to musím proštudovat zda je to vhodné už pro ní vhodné.
Ale co má plno dotazů tak at študuje,babička zase ráda všechno vysvětluje tak to bude vlastně dárek pro obě.

Holky ale ze mě to valí jak na porážce jen se zvednu nebo sednu a už zas jsem komplet ..
Takže dnešní cvičení za mě odcvičila tchýně a já si byla koupit vložky do zásoby.
Během těch pár hodin mám skoro spotřebovaný balík vložek. To je síla a tento týden toho mám tolik.

Asi tělo říká rok jsi to neznala tak ted na ted si toho užívej :unamused: :angry:
10. bře 2010 v 11:25  • Odpověz
lancy: to víš...Ten náš Bobešek mě pěkně zkouší!! :sweat_smile: :dizzy_face: Ale pokud je ok, tak to neřeším!
Odpočívám dneska jsem prospala celé dopoledne! teď si dávám polívku a zachvilinku si dám zapečené brambory se šunkou co dělal manžílek... :dizzy_face:
10. bře 2010 v 11:29  • Odpověz
Sabi takhle silný to máš, jo :frowning2: Jé tak to je nepříjemný, jsme zvědavá jak dlouho bude ta první MS trvat.
Lancy ten fígl, když se zvedáš z lehu do sedu, jakoby jsi chtěla udělat sklapovačky, tak pokud je bříško špičaté - chlapeček, pokud kulaté - holčička, a já ho mám do špičky takže podle tohoto fígle je to chlapeček :grinning: Já na to vůbec nevěřím, a zrovna teď jsem v Betince četla, že podle tvaru bříška se pohalví poznat nedá, jsou to jen babské pověry, podle tvaru bříška dr pozná kolikáté je to těhotenství, kde je placenta a tak, no ale stejně jsem zvědavá.Tak to schválně zkuste a napište jaká máte bříška.Ájo co ty máš ho špičatý?
Holky neznáte některá nějaké pěkné stránky na inspiraci pro dětské pokojíčky?Chceme po velikonocích malovat a chtěla bych se začít koukat, po barvičkách a kombinacích.Poradíte?
10. bře 2010 v 11:31  • Odpověz
nany, aha, ale tak motol je taky dobrá volba :wink:

eli, tak hlavně že je vše v pořádku. Ty jsi se rozhodla pro Krč? Nějak mi uniklo, že si vlastně taky z Prahy.... :grinning:

lussyn, tak to jo :grinning:
K antikoncepci, já začala brát minipilulky, zatím bez problémů. A v červnu až budu v čechách, tak si asi enchám zavést tělísko. Ale možná když mi budou ty minipilulky vyhovovat, tak u nich zůstanu... :sunglasses:
Podle bříška se podle mně nedá poznat, jestli je to chlapeček nebo holčička. to jestli je bříško špičaté nebo ne, určuje tvar dělohy a pevnost břišních svalů...

Musím si postěžovat, včera byl po dlouhé době porblém s nočním usínáním. Večer dělala scény, pak tedy konečně usnula, spala svých 6 hodin, pak se hezky najedla (řekla bych až přejedla jako vždy :grinning:), dala jsem jí do postýlky a řev (normálně is chvíli povídá a usne),tak hold jsem jí musela lehce uspat, ale nevyměkla jsem a z postlky jsem jí nevyndala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
A přes den opět problémy s usínáním, ale to už asi jiné nebude. Prostě nějak přes den nedokáže sama zabrat a nepozná, že už je unavená. Ale prý je to na nás, baychom mi poznali, že mají spát a naučili je to. Jen mi zatím nidko nweřekl, jak to mám udělat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
10. bře 2010 ve 12:28  • Odpověz
blondy: jj, miminko je v pořádku a jak říkal doktor má se čile k světu! :dizzy_face:
jj, pro Krč...Ležela jsem tam teď a musím říct, že super příštup...teda vím, že je to o lidech, ale to je všude!! :sweat_smile: A hlavně Krč máme 15 minut od nás!! :wink:
10. bře 2010 ve 12:31  • Odpověz
Blondy a ty minipilulky to je co, to je normální antikoncepce?
Blondy a ty jsi měla jaký tvar bříška v té poloze jak jsem já psala?
Takže teroristka začíná terorizovat i v noci? :grinning: Zkoušela jsi plínu přes obličej?
10. bře 2010 ve 12:37  • Odpověz
eli, no já v Krči řešila ty své problémy s potraty a taky jsem byla spokojená. Pak jsem tam v 9 měsíci chodila na těhu poradnu a taky vše ok. Jen ten porod nakonec nevím,jaký tam je :grinning: Ale od té doby, co je tam nový primář Peterka, jsem slyšela jenom pozitivní věci :wink:
10. bře 2010 ve 12:37  • Odpověz
blondy:Já právě, slyšela samé dobré věci, tak snad budu spokojená! I když já si myslím, že až dojde na porod, tak budu vůbec ráda, že mimčo vůbec vyleze ven :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: A nebudu řešit nic moc okolo! :sweat_smile:
10. bře 2010 ve 12:45  • Odpověz
lussyn, minipilulky nejsou normální HA, je to pouze jednosložková s gestageny a to ještě hodně malé množství, bereš celých 28 dní a v podstatě nekrvácíš. Výhoda je, že neovlivňují nijak laktaci (chuť a množství), nevýhoda je, že můžeš občas lehce krvácet a musí se brát přesněji, než klasická HA. Neni to prostě pro zapomětlivky, ale jinak bez porblémů.
Jaké jsem měla bříško v téhle poloze nevím, já to nikdy nezkoumala, protože na tyhle věci nevěřím :grinning: A ty si to nakonec nechceš nechat říct? :confused:
Plínu přes obličej? To má být co? :grinning: To bych jí v životě neudělala... Tak ona usla asi během 15 minut (takže co by za to někdo dal :grinning: ), ale spíš mě to překvapilo, protože předtím usínala fakt bez problémů...
10. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz
Holky já mám furt strašný hlad!! Ach jo... To snad neni ani možný!! :sweat_smile:
10. bře 2010 ve 12:48  • Odpověz
eli, víš ono nejde ani tak o ten porod, ten je plus mínus všude stejný a v žádné velké porodnici nenajdeš vyloženě nešikovného doktora (ikdyž oni fyziologické porody dost často rodí jen PA). Podle mně je důležitější ta péče po tom, jestli ti poradí, když potřebuješ, jestli se k tobě chovají normálně a ne jak ke zvířeti, a hlavně moc neotravuj a rychle vypadni jako třeba v podolí...
Jak píšeš, při porodu ti je jedno, jestli mají barevně vymalované stěny a nebo tam je zařízení 30 let staré, sosutředíš se na jiné věci.... :wink:
10. bře 2010 ve 12:50  • Odpověz
ahojky holky........
luss: a ty si tipuješ co? já u tebe fakt pořád holku, to špičaté břicho je fakt blbost, měly to i kámošky, co čekaly holku, i ty, co kluka.....ale ta poloha, co říkáš ty, tak já zatím spíš kulaté..........já si zatím na holku tak celkově připadám, no ale uvidíme, je to jen můj pocit..... :grinning: :grinning: :grinning:

jinak migrénu jsem naštěstí zaspala, bylo to hrozné, málem jsem se i pozvracela.......fuj.......a i se mi divně spalo, několikrát jsem se budila.....

aja. tak gratulace k takové oslavě, my jsme vyprahlí po týdenní pauze, natož po půlroční, takže ted už to snad bude ok u vás.............. :wink:
10. bře 2010 ve 12:54  • Odpověz
blondy: No právě, a musím říct, že mam známou zrovna před necelým týdnem porodila v Krči a nemůže si je vynachválit! prý jak přístup k ní, tak i k Jakoubkovi úžasný! :wink: Tak snad to bude fajn!

Holky to všechno tak letí, že to snad neni ani možný! Příští čtvrtek do gennetu, tak jsem zvědavá! :wink:
10. bře 2010 ve 12:55  • Odpověz
Blondy ty jsi neslyšela o plíně přes obličej?Kolikrát nakouknu někomu do kočárku a dítě plínku na obličeji, oni prodávají takové dečky a děti se ti šudlají a tím jak to mají přes očička, tak lépe usnou, prý :sunglasses:
Asi si to nakonec říct necháme, miláček to vědět chce a já asi dokud nebudu vědět co to je, tak nic nekoupím, takže naše miminko by se narodilo a vůbec nic nemělo, ale třeba se nám zase neukáže a bude vyřešeno :slight_smile:
Já to bříško taky nezkoumám, ale když ležím a zvedám se, tak to vidím, to nejde nevidět a ignorovat :grinning: Prostě tam to bříško je.Jo a ještě jsem se chtěla zeptat, docela se mi objevila celulitida :unamused: , mohou ser používat nějaké krémy na celulitydu co jsou běžně dostupné?Piju hodně, pohyb taky mám, nejím nějak nezdravě a stejně ta mrcha na mě kouká a jak ty nohy nejsou opálené, tak ji prostě vidím :grinning: A vůbec ji tam nechci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. bře 2010 ve 12:55  • Odpověz
laurinka: Vidíš vy týdení pauza a my už jedeme na 4 měsíc... :grinning: :grinning: hrůza!! :grinning: :grinning:
10. bře 2010 ve 12:57  • Odpověz
Ahoj Lauri, jak jsem řekla, já si myslím, že my budeme mít chlapečka :slight_smile: , tak uvidíme,
Holky pražský chystáte se některá na baby veletr?Já tam určitě pojedu, i když tam prý nic moc nebývá, ale chci se podívat a v časopise byl kupon na 50 slevu na vstup, tak to se hodí
:grinning:
10. bře 2010 ve 13:00  • Odpověz
lussyn, tak vím že to občas některé v kočárku mají. Ale mně to přijde tedy hrozné. Navíc pak chudinky nemůžou vědět kdy je den a noc...
Tak to jsem tedy zvědavá, co čekáš :grinning: :dizzy_face:
Celulitida, mně úplně zmizela potom, co jsem přestala brát HA, takže jsem to řešit nemusela. Ale já bych se těmi krémy radši nemazala, jsou v tom různá svinstva :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. bře 2010 ve 13:01  • Odpověz
lussy: A kdy to je?
10. bře 2010 ve 13:01  • Odpověz
Eli čtyři měsíce, jo.Jak to?Vždyť jsi v lednu otěhotněla, ne?Tak to jsou maximálně dva :grinning: Ale chápu, že ti to připadá jako doba, to já si nedokážu představit, u mě hormony pracují o 106, já to potřebuju pořád :grinning: :grinning: :grinning: I když já to tak mám i bez hormonů :grinning: :grinning: :grinning:
10. bře 2010 ve 13:03  • Odpověz
lussyn: Tak tři měsíce... protože v lednu jsem neměla vůbec chuť... ale je to jako věčnost!! :angry:
10. bře 2010 ve 13:04  • Odpověz
Eli je to od 18 - 23. 3. :slight_smile: Vydíš chuť nebyla a mimčo jste počali, tak super, ne? :slight_smile:
Blondy, já ji začala pozorovat, tak před necelým měsícem.Tak to mazat teda nebudu, snad to po porodu zmizí :unamused:
10. bře 2010 ve 13:09  • Odpověz
lussy:Tak to možná půjdem s manželem taky... A kde jsi měla slevový kupón!? :sweat_smile: Já jsem na to ještě nic neviděla...
no, určitě super, taky kvůli tomu si myslím, že to vyšlo, protože jsem ani jeden nepřemýšleli nad mimnkem!!
10. bře 2010 ve 13:16  • Odpověz
Eli kupon byl v časopise Maminka :slight_smile:
10. bře 2010 ve 13:26  • Odpověz
Ten mám taky... Tak to se jdu podívat :grinning: :sweat_smile:
10. bře 2010 ve 13:28  • Odpověz
Tak už jsem to našla... :wink: :wink: Já si toho předtím vůbec nevyšimla... :sweat_smile: Děkuju :dizzy_face: :dizzy_face:
10. bře 2010 ve 13:30  • Odpověz
blondy. ale to není jako zakrývání klece papouška, aby si myslelo, že je noc..... :grinning: ale spíš jsem viděla u holek, že mimča si žmoulaly plenku a nebo takovou přímo na to hračku a samy si to daly přes očička a líp usnuly......ne že by je řvoucí tím matky násilím zakrývaly.......

luss. my tady máme zase veletrh v brně, my se tam chystali, ale kvůli kočárku, ten už máme, tak tam asi nepojedeme......navíc dneska jsme zaplatili tu dovolenou, ještě do konce měsíce daně a sociální, takže z této výplaty to na další utrácení není, tolik výdajů naráz a navíc takových, takže já počkám po dovči a pak se na nákupy vrhnu ve velkém asi - to už mi přijde i nemocenská a už budem mít snad potvrzené pohlaví..................

eli: no my už ted ani tu týdenní pauzu, to spíš zezačátku, kolem šestého, devátého týdne........čtyři měsíce, to bych nám neudělala............... :grinning: :grinning: :grinning:
10. bře 2010 ve 14:22  • Odpověz
lauri: Víš ono když krvácím, tak fakt to riskovat nebudeme! Na to to naše miminko milujeme víc než cokoliv... jo, kdyby problémy nebyly, tak to neřeším, ale takhle... nic jiného nezbývá! :angry:
10. bře 2010 ve 14:24  • Odpověz
eli: já vím, když pořád krvácíš nebo špiníš nebo máš nějaké potíže....... to je něco jiného....
10. bře 2010 ve 14:48  • Odpověz
Ahoj,

konecne mam chvilku :wink:

Cetla jsem ty vase tipy na pohlavi..jestli nebudu lina, tak to snad hodim do excelu :grinning: Ja tise doufam, ze pristi ST by se uz mohl dr. nejak vyjadrit :wink: Co se tyce tech pover..neverim tomu, jsem asi moc velky realista :wink:

kramli: aha, takze byl u vseho... :wink:

eli: v Krci uz jsi teda znama firma :sweat_smile: Musi to byt paradni vopruz to spineni... :rolling_eyes:

aja: fakt to bylo vcera po pul roce :astonished: To muselo byt skoro jako poprve, co :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

sabi: teda, kam na ty historky chodis :confused: Jak v 17ti chtela dite a ma ho...a to se jako chodej past nebo co :fearful: Snad ta cervena mrcha bude takhle neprijemna jen ted, pak uz se to snad srovna.... :sunglasses:

lussyn: jdes pristi tyden taky k dr. ? My se chystame malovat cely kvartyr :rolling_eyes: Uz se fakt nemuzu dockat a taky nevim, jak to vzit - jestli barevne nebo bile.. Myslim, ze kdyby ses mazala buhvicim, tak Ti stejne celulitida nezmizi :unamused:

blondy: jj, myslim, ze MOtol bude v poho..vicemene jsem se rozhodovala mezi Krci a M. Teroristce se nechce moc spinkat.. :confused: Pak napis, jak jste si s tim poradili :sweat_smile:
10. bře 2010 v 15:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.