• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Nany to mě baví já potřebuji rytmus, cítit hudbu.
Nebaví mě chodit někam do posilovny kam chodí takové ty slepice co se chtějí jen předvádět jak jsou úžasné a balit chlapy to mě nebaví.
latinu mám strašně ráda. viděla jsem ukázky a strašně mě to chytlo moc se na to těším.
A navíc se mi líbilo že všichni byli upocení naprosto stejně nikdo víc či méně takže si neměli co závidět.
no prostě se těším :slight_smile:
11. bře 2010 v 15:15  • Odpověz
Sabí tak to máš stejný názor na posilovnu jako já, ale oni ne jen holky se tam chodí předvádět, oni i ty namakný chlapi, jak si tam prohlížejí ty své bicepsy :grinning: Proto já chodím na cvičení kam chodí samé ženské a to je mi jedno jestli po mě ta nebo ta kouká :slight_smile: Já už se taky těším až budu moc jít pořádně protáhnout tělo u nás je ta zumba teď taky nově, a prý je to fajn, tak jsem zvědavá co na to řekneš.Ale je fajn aspoň vypdanout z bytu a odreagovat se, i kdyby to nemělo mít jiný účinek, tak máš z toho aspoň dobrý pocit.
11. bře 2010 v 15:20  • Odpověz
luss: aha, tak to já radši ještě neplánuju, kdy bude mimi spát samo, ale asi ho necháme zatím v ložnici, nám to neva......a i kdyby, pokojíček je hned vedle, takže ono to vyjde nastejno. ale když budu kojit, tak je lepší ho mít blízko.......ale na to je čas, uvidíme, jaké mimi bude......
a s těmi šátky - ano, nikdy jsi to neviděla nebo neslyšela? já to chci hlavně na začátek, kdyby bylo miminko neklidné, a plakalo, tak je ten šátek fajn, některé maminy to odsuzují, že je to rozmazlování, ale stejně jako by třeba blondy nehodila dítěti plenku přes obličej, já bych zase nikdy nenechala mimino třeba půl hodiny nebo i dvě hodiny ležet a brečet v postýlce, aby samo přestalo, jen proto, že by bylo neštastné a cítilo se samo ve velkém prostoru, atd........neumím tady ty teorie přesně napsat, jak říkám, pro každého to není, ale myslím, že záda si tím určitě neodrovnám......naopak, je to mnohem pohodlnější než ho tahat v náručí......... a taky ho samozřejmě nebudu nosit pořád, ale naučit ho na to chci......nejen doma, ale i na různé výlety, kde se nám nebude chtít tahat kočárek atd......je o tom zase spousta stránek a informací na netu, nastudované to nemám, je na to čas, ale zatím holky, co to používají, na to nedají dopustit - a rozhodně nemají třeba děti rozmazlené, že se chtějí jenom nosit a v kočárku nebo v postýlce být nechtějí - to nee.......takže já se na to už těším.......
a s barvičkou pokojíčku taky počkáme na pohlaví, abysme se rozhodli........holčičku vidím na nějakou sytě růžovo-fialkovou a kluka asi zelenou.......uvidíme ještě, chci to nakombinovat i s nějakýma tapetama a třeba jen některé stěny a jiné světlejší, je to hezčí než mít z pokoje akvárko....... :grinning: a taky vybíráme podle vzorníku, co nám padne do oka....... :slight_smile:
11. bře 2010 v 15:25  • Odpověz
Lauri jo jo slyšela jsem o to i viděla, šátek znám, jen jsem chtěla vědět na co ho plánujete, jestli na doma nebo na venek.Neříkám, že to je špatná věc to vůbec a třeba teď tady plácám plno věcí jak si to představuju a ve skutečnosti to pak bude všechno úplně jiné, to nikdy nejde říct dopředu.Jen říkám jak bych si to představovala, prostě nechci miminko rozmazlit a na něco ho naučit, protože oni to jsou mršky malé vyčurané a rychle si zvykají a potom se to těžko odnaučuje :slight_smile: Proto bych i chtěla aby miminko co nejdříve spinkalo samo ve svém pokojíčku, aby jsme ho nerušili a mělo svůj klid a my také, ale určitě po dobu kojení ho budeme mít u sebe v ložnici, pokud tedy nebudu kojit třeba rok.Ale jak říkám, teď to vidím jinak a stejně to nakonec bude mazlík rozmazlenej :wink:
Ten pokojíček, ten teď nejvíc řeším, pořád hledám a koukám, taky nechci mít vše v jené barvě, ale nějak nakombinované, barevné a veselé, u holčičky mám myslím úplně stejnou představu jako ty, nějakou lila - růžovo - fialovou, a pro chlapečka ještě nevím, líbí se mi taková tyrkysová nebo jak ji nazvat :slight_smile:
11. bře 2010 v 15:46  • Odpověz
Ahoj holky, jdu vás pozdravit a při kojení budu dočítat :slight_smile: .
Máme se už líp, krvácení přestalo a na kontrole vypadalo vše v pořádku, tak jsem šťastná.
Terezka je šikulka, je moc hodná a Tomášek ji pořád chodí dávat pusinky :dizzy_face: .
11. bře 2010 v 15:56  • Odpověz
lauri, jojo, hold tak to bohužel je no. S tím člověk ale nic neudělá...
Ono je třeba i hodně protivné,když má blinkající dítě, to je snad ještě horší, než ubrečené... Ale to už neovlivníš vůbec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zavinovačka je fajn, já mám tedy takovéty rychlozavinovačky, přes den když je v postýlce, tak je většinou v ní a líbí se jí to. Takže to můžu vřele doporučit :slight_smile:

Všimla jsem sí, že jste řešily šátky, bacha na ně, ono ve většině typů mimčo neleží tak jak by mělo a ničí se mu páteř. Taky se to pak musí umět správně uvázat a i tak to není na to, aby tam malé mimink otrávilo dlouho dobu. :slight_smile:

lussyn, tak holky se chodí do posilovny předvádět jo? :grinning: To mi přijde že spíš chlapi... Nebo chodím do blbých posiloven, ale nikdy tam moc ženských není. Akorát chlapy co blbě čuměj :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

klaruska, jsem ráda že jsi ok. Už jsem si říkala, co s tebou je :wink:
11. bře 2010 v 16:02  • Odpověz
Blondy ahoj, já už jsem prostě byla z toho krvácení zoufalá. Pořád jsem jen lítala po doktorech. Naštěstí už to ustalo, tak snad to bude už v pořádku a dnes na hematologii mi ty léky na ředění začali pomalu vysazovat.
Teda já Ti závidím tu Itálii :slight_smile: . Tady dnes zase tak sněží, že jsem nevěřila vlastním očím, když jsem vylezla ven :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
11. bře 2010 v 16:16  • Odpověz
sabi: myslim, ze se budes tesit na kazdou hodinu :wink: kolik mate lekci ? 20 ?

lauri: ta moje kolegyne malyho nosila hlavne, kdyz jela nekam do Prahy do centra (bydli na okraji) a nemohla si to vynachvalit - na zadech batoh a pod bundou prcka. Malej byl spokojenej. Hlavne ona teorie je jedna vec a praxe druha, ze :stuck_out_tongue_closed_eyes: Si tady muzu rikat, ze tohle bych nikdy...ale ono se pak ukaze :grinning:

blondy: mas tu rychlozavinovacku na suchy zip :confused:

klaruska: super, ze jsi OK :wink: Ted uz se budete tesit na jaro :slight_smile:
11. bře 2010 v 16:49  • Odpověz
klaruska, no ono není moc co závidět. Dneska padaly pořádné kroupy. Ale je pravda, že je to počasí tady mnohem lepší :sunglasses:
To ředění je nanic, ale hlavní je, aby si byla v pořádku. :wink:

nany, jojo, mám dvě obě jsou na suchý zip :wink:
11. bře 2010 v 16:54  • Odpověz
Ahoj Klárko, no tak sláva, že jsi přišla z dobrýma zprávama, tak hlavně, ať už je všešchno o.k.Muselo to být opravdu vyčerpávající.A co Terezka, jak se má?A Tomášek?
Blondy, jsem věděla, že se ozveš :grinning: Neříkej, že ty tam chodíš dělat něco jinýho, tam z tebe ty Taliáni musí být paf :grinning: Dělám si srandu, samozřejmě, že tam všichni chodí jen kvůli formování postavy :slight_smile: :wink:
Tak já se jdu předvádět na těhu cvíčko :grinning:
11. bře 2010 v 16:59  • Odpověz
Nany, na jaro se těšíme móóóc, tak už by mohlo konečně přijít :slight_smile: .
Blondy, máš pravdu, nejdůležitějsí je zdraví. Jinak já mám zavinovačku klasickou i rychlo a ta je praktičtějsí.
Lussyn, Terezka je šikulka, když ji nebolí bříško, tak je moc hodná. Akorát nás teda trápí blinkání a to docela časté. No a to víš, že občas to na nás taky zkouší, jako že by se chtěla radši chovat, než být v postýlce :slight_smile: . Tomášek ji má moc rád. Pořád ji chodí hladit a dává ji pusinky :dizzy_face: . Je to ale ještě takovej malej zbrkloun, tak ho musíme pořád hlídat, aby ji samou láskou neublížil. Příští měsíc má narozeniny a už mu budou tři! Ono to tak všechno letí....
11. bře 2010 v 17:11  • Odpověz
luss: já ti rozumím, myslím, že si ale všechny něco plánujeme a představujeme a pak to může být úplně jinak, ona je i spousta dětí rozmazlených, a rodičům to tak nepřijde, ale některé jsou rozmazlené víc, některé mín, některé toho využívají, atd......taky nechci, aby to naše bylo mamánek, a rozmazlený, ale nikdy nevíš že........
jak píše blondy- to blinkání, to je naprd taky, to je pravda.......
a k těm zavinkám, to chci pořídit určitě, prej to děti hodně uklidnuje, že mají pocit uzavřeného prostoru jako v děloze a jsou v poho a spokojené.......takže taky koupím, a na sucháč je jich nany myslím většina.......
a ten šátek - vím, že to není na dlouhé nošení, je to jako autosedajda, taky tam nemůže být půl dne, ale dá se to občas......a těch úvazů je spousta na netu, taky je dobrý navštívit nějaký kurzík a nebo si to nechat ukázat od někoho známého. ale většina kámošek mi říkala, že podle netu to pochopily hnedka......no uvidíme......
11. bře 2010 v 17:14  • Odpověz
Nany začátečníci 11lekcí :slight_smile:
11. bře 2010 v 17:43  • Odpověz
lussyn, já nechodím do klasické italské posilovny, máme tu naší, takže bych to označila jako mezinárodní :grinning: .
Tak je pravda, že občas tam po nějakém hezkém chlapovy koukám, jeden mě tam i balí, pořád mě zve na večři, už asi rok, nepřestal ani když jsem byla těhu :grinning:

klaruska, tak to já bych tu klasickou snad ani neuměla zavázat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: . Hlavně mi přijde moc natěsno, to pro malou moc není, potřebuje volnost :grinning:

lauri, na sucháč jsou rychlozavinovačky, ale ty nikdy neuděláš tka natěsno, vyloženě natěsno jsou klasické vázací...
11. bře 2010 ve 21:53  • Odpověz
miminka:
Michall od Lin - 6.12.2009 19:19, 2600g a 46cm
Laurinka od Sabinečky - 8.12.2009 19:30, 3750g a 50cm
Anička od Blondynky - 19.1.2010, 3100g a 51cm
Terezka od Klarusky - 31.1.2010 3:55, 3450g a 51cm
Beátka od Majatob - 28.2.2010 12:06 , 3200g a 50 cm
Honzík od Kramlinky - 1.3.2010 20:15, 3940g a 54cm

těhulky:
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010
15/11: AjaChlapikova - Andrea, 23 let, snž 4/09, 1.7.MA, GS Mamavit, TP: 23.7.2010, další kontrola 8.3
20/11: Lussyn - Lucka, 29 let,snž 6-7/09,kyselina listová, TP: 28.7.2009, další KO - 15.3.
15/12: Kali.kal, 28 let, snž od 5/09, Mammavit, TP 23. 8. 2010, kontrola 6.4.
20/12: Nany 123, 30 let, snž. od 3/09, kyselina listová, TP: 27. 8. 2010
25/12: laurinka.22, 22 let, snž. od 11/09, GS Mammavit, TP: 2. 9. 2010, kontrola 18. 3.
12/01: eliska_v, 21 let, snž. 03/09, 22.9. revize, Femibion, TP: 28.9.2010, 18.3. UTZ gennet, KO-8.4.

snažilky:
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09, ac.folicum
Andrissek-Andrea 35 let.snž od 4/09, Calibrum
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09,kyselina listová
12. bře 2010 v 08:54  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile:

Vidím tu spoustu novinek :grinning:
Majatob gratulace k Beátce a Kramlince gratulace k Honzíkovi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Ste holky šikovné:slight_smile: Hlavně, ať máte dětičky zdravé :wink:

Aji, gratuluju k hošíčkovi :slight_smile: To se máte, že už to víte :grinning:

Tak my sme se včera nastěhovali zpět na byteček :slight_smile: Je to tu jako po výbuchu, všude nepořádek a obrovská vrstva prachu. Ale pomaloučku s tím bojuju a všechno postupně uklízím :slight_smile: Zítra ještě příjdou brousit stropy, tak tu bude binec znova, takže to s tím úklidem zase tolik nepřeháním :wink:

V pondělí sme v práci úspěšně ustáli audit :slight_smile: Máme zase na dva roky pokoj :grinning:

V úterý sem byla na kontrole :slight_smile: Všechno je v pořádku :grinning: UTZ mi paní doktorka nedělala, prý nemám nárok, až ve 20.tt. To už snad bude i poznat co to bude :slight_smile:
12. bře 2010 v 09:06  • Odpověz
ahojky holky......
blondy, já vím, že na sucháč jsou rychlozavinovačky, vždyt ty já plánuju koupit....... :wink:
kali: co to je za dr., že ti ani neudělala utz? já se tě akorát chtěla zeptat, jestli už víte pohlaví.... :grinning:
a jak ti je, už nebliješ?
12. bře 2010 v 09:23  • Odpověz
Cau pri patku (konecne) :sunglasses: ,

tady zas zacal drobne padat ten bilej bordel..to snad uz neni mozny :angry:

lauri: jj, ty zavinovacky uz jsou vetsinou na suchac..jsem tuhle sjizdela net a na vyber jich je teda dost, az jsem na to koukala jak zjara :sweat_smile:

blondy: tak ty mas v posilce takovyho vytrvalyho ctitele :stuck_out_tongue_closed_eyes: to je pak velka motivace chodit na cvico :grinning:

kali: ty taky zijes :slight_smile: ..ale uz se vam to doma aspon rysuje :wink: S tim UTZ - myslim, ze u normalniho gyndare mas opravdu narok pouze na 3 UZ v tehotenstvi (12tt, 20tt, 30tt) - nebo tak nejak :confused:
12. bře 2010 v 11:08  • Odpověz
kali, zo je dobře, že jsi v pořádku :dizzy_face:

lauri, na UTZ v 17tt u fyziologického těhu nárok nemáš. Doktor ti ho sice může udělat, ale nikdo pojišťovna mu ho nezpalatí a standartně se to opravdu nedělá.... :wink:
12. bře 2010 v 11:09  • Odpověz
nany, u fyziologického těhu pojišťovna proplatí 5 UTZ za těhu :wink: . Standartně se dělá tehhdy když píšeš, plus ještě v 8tt pro potvrzení řivotaschopného těhu a pak někdy v 38tt již v porodncici pro odhad porodní váhy :wink:
No oj to mám, navíc je ještě docela hezký a má fakt pěknou postavu
:grinning:
12. bře 2010 v 11:12  • Odpověz
Lauri... No, říkala, že se v tomto týdnu UTZ nedělá. Poslouchali sme srdíčko přes nějaká přístrojek. Ale myslím, že je to normální postup. Co sem se ptala známých, tak jim taky nedělali UTZ pokaždé.

No, bliju už méně, ale nevolnosti stále přetrvávají :frowning2: No, co se dá dělat... Když to není nic horšího :wink:
12. bře 2010 v 11:34  • Odpověz
blondy: no, tak to jsem se skoro trefila s tim poctem :wink: Hele, skoda, ze se na toho chlapika muzes jen divat :grinning: :grinning:
Jsem se rano pred praci stavila v Tescu pro par drobnosti z drogerky (no, nakonec jsem tam vyplazla sedm stovek :rolling_eyes: ) a koukala jsem na to obleceni pro mimina. Celkem OK, jen by me zajimalo, jestli se dela i neco normalniho bez medvidku PU, mickey mouse apod... :unamused:
12. bře 2010 v 11:37  • Odpověz
Ahoj holky, taky zdravím při pátku, i když mě je celkem jedno, co je za den :slight_smile: .
Blondy, v Jihlavě v porodnici se právě používají ty klasické zavinky, takže jsem tam získala cvik za tu dobu, co jsme si tam pobyli...
Lauri a Tobě dělá dr. ultrazvuk v každé poradně?
Holky včera jsem byla po šíleně dlouhé době SAMA jen tak courat po obchodech :grinning: . No byl to pro mě zážitek, nikdo mě nezlobil a ani nepopoháněl. Koupila jsem si kalhoty a dvě halenky a mám z toho radost :slight_smile: .
12. bře 2010 v 11:40  • Odpověz
Nany, Blondy: taky si to tak nějak s tím ultrazvukem myslím... Aj doktorka mi to tak řekla :slight_smile: Příště už mám UTZ slíbený, bude to ten 20.tt :grinning: A to mám už i slíbené, že se mrknem, co to bude :slight_smile: Stejně ještě nic nenakupuju, tak to vlastně ani nepotřebuju vědět, ale zvědavá sem, to je jasné :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. bře 2010 v 11:40  • Odpověz
nany, kdo říká, že se na něj můžu jen dívat :grinning: :grinning: :grinning:
Já tedy mám v pdostatě všechno bolečení bez těchto obrázků. Jedině spací pytel mám s medvídekm pu, ale ten je naprosto úžasný :wink:

klaruska, fakt je používají? U mne zas měli jen košilku, pak přesto kabátek a na nožičky jen uvázanou plenku, prvně mě tzo zaskočilo ale pak mi to přišlo docela praktické. Ta plenka se tak pevně uvázsala, aby nemohla nožičkama moc hýbat jako v zavinova´čce, ale mně se stejně vykopala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Já jsem sama když chodím cvičit a taky si to užívvám je to suepr a člověk to občas potřebuje :dizzy_face:

kali, tobě bude velký genetický UTZ dělat doktorka sama? :confused: Na ten se většinou posílá ke specialostovy do nemocnice nebo specializovaného centra, je to ten nejdůležitější UTZ.... Pohlaví už určo bude vidět, tedy zda bude mimčo spolupracovat. Tak doufám, že nám to pak prozradíš :wink: :grinning:
12. bře 2010 ve 12:06  • Odpověz
Blondy, jojo, pouzivaji. A rucicky jeste davaji do pleny, ktera je drzi k telicku. Pry jsou pak ta miminka klidnejsi a lip spinkaji. Ja jsem to ale brzy prestala delat, protoze mala ma rucicky rada zvednute nad hlavicku a tak mi to prislo, ze bych ji omezovala.
Ja jsem si to mohla vcera dovolit, protoze Tomasek odjel k babicce a Terezku hlidal manzel. Je to ale vazne potreba, clovek se odreaguje a nabere nove sily....Se cvicenim taky planuju zacit, bude mi koncit sestinedeli, tak po kontrole se do toho budu muset pustit, protoze jaksi nekterym nabranym kilickum se nechce dolu :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
12. bře 2010 ve 12:36  • Odpověz
Ahoj holky,
já mám dnes krásnou pohodičku, pustila jsem si pohádku a tak jen vegetim a culím se tu na tu pohádku jak blázen :slight_smile:
Kali, tak už máte hotovo, tak to je super, tak hoď fotky do albíka ať můžeme mrknout.
Klárko, tak to sis včera udělala pěknej den pro sebe, určitě je to potřeba a ty si to zasloužíš.
Blondy, tak svalouška se ti zachtělo, jo? :grinning: Blondy prosím, můžu cvičit pilkates?
12. bře 2010 ve 12:50  • Odpověz
blondy: cekala jsem, ze neco takovyho odpovis :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Prozrad mi to sladke tajemstvi, kde se takove hadriky daji sehnat ? Ja teda jeste nikde poradne nekoukala, ale za chvili to utece...

klaruska: ja se taky po nakupech citim tak nejak lip (zvlast, kdyz si koupim neco na sebe)...ovsem jen do chvile, kdy vidim zustatek na uctu :sweat_smile: :angry:
S tema kilama si nelam hlavu - zacne se oteplovat, tak muzete chodit na prochazky a tak :sunglasses:

lussyn: jj, peknou pohodicku mas...ja vidim za oknem ten hnus a ani se mi v tom nechce cestovat domu :rolling_eyes:
12. bře 2010 ve 13:16  • Odpověz
Dneska je fakt hnusně, zataženo, že to vypadá, že bude pršet nebo snad sněžit :angry: A navíc mi tu teď sousedi začali vrtat, takže je po pohodičce, balím se a mažu ven.
Jojo nakupování je krásná věc, ale jak ty peníze lítají to už tak hezké není :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já teď pořád hledám různé věci co budeme potřebovat a od příštího týdne už chceme začít pomalu nakupovat a zařizovat, tak to bude mazec, se toho docela děsím, asi jsme měli začít zařizovat už tak vloni :grinning:
12. bře 2010 ve 13:35  • Odpověz
Lussyn, tak to máš taky bezva den...Na jakou pohádku koukáš :dizzy_face: ? Já jsem se včera večer dívala akorát na Zoufalky, ale zdá se mi, že už to autor seriálu malinko přehnal....Nesledujete to některá?
Nany, u nás v Tesku teda mají i krásné oblečky bez těchto obrázků. Já je taky moc nemusím, ale zato si teď užívám těch holčicích věciček a na léto už mám pro malou kupené troje šatičky :grinning: .
Jo na zůstatek jsem radši nekoukala...Ještě by mi to taky zkazilo náladu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: .
No já bohužel nejsem ten typ, že bych přišla z porodnice a měla hned všechno dole, takže asi na tom budu muset poctivě pracovat a ono taky běhání za dvěma dětma by mi mohlo trošku pomoct :slight_smile: .
U nás už naštěstí nesněží...
Blondy, budete nechávat malé naušničky?
A holky, nemáte některá gelové nehty? Mně se totiž v těhotenství začaly stašně lámat a upadávat, takže jsem je musela sundat. Byla jsem na ně ale tak zvyklá, že bych si je ráda nechala udělat znovu. Jen mám strach, aby držely.
12. bře 2010 ve 13:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.