• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
No já tam zkusím ještě zítra zavolat (dnes mi to nikdo nebere) a domluvit se :wink:
17. bře 2010 ve 13:35  • Odpověz
Sabi ty plenky, super ceny, my byli včera v Makru a koukali jsme tam zrovna ce ceny plenek a tohle yvchází ještě možná levněji, nepamatuji si to tedy přesně.Ale jsem koukala jako blázen, že Pampers dělá plenky pro chalpečky a pro holčičky, nevíte jaký je v nich rozdíl?
17. bře 2010 ve 14:12  • Odpověz
Luss - to jsem vůbec nevěděla, ale myslím, že v nich bude malý rozdíl, aby se tam klukům vešel pinďa :wink:

a teď dotaz - pro novorozence koupit ty nejmenší (2-5kg) nebo rovnou ty větší (3-6kg) - teď babo raď
17. bře 2010 ve 14:33  • Odpověz
aja, já měla ty bíle pameprs premium care 2-5 a vřele odporučuju. Dobře sajou a hlavně neprotékají. Jako první jsem měla huggies newborn, ale jak měla mála hubené nožičky, protékalo to kolem nich... Jinak on stačí koupiut jkeden balík a uvidíš, zda budou vyhovovat. Ono občas chvilku trvá, než najdeš ty správné plenky, každé mají jiný střich a jinak sedí. třeba pamers nejsou vhodné pro děti se islnějšími stehny, protože jsou hodně vykrojené a pak mají otlačené nožičky a pod :wink:
Na co chceš odsávačku? Když budeš normálně kojit, vůbec jí nepotřebuješ... A na to, bay sis trošku odsála, aby ji měla do rezervy nebo když někam budeš chtít jít, určitě nepotřebuješ odsávačku, ale stačí to ručně. Navíc tělo není blbá ap ozná, jestlu saje mimi nebo je to odsávačka a v životě neodsaješ tolik, kolik si vytáhne mimi...
Jinak já jsem spíše pro mechanické odávačky, ségra měla půjčenou el. z nemocnice a jediné co jí potom zůstalo, že má tď prsa až k pasu. Navíci, když mléko není, odsávačka to stejně nevyřeší, je potřeba kojit a kojit a ot nejlépe v noci....

lussyn, mně to taky přijde hrozné, přesně jak píšeš, jak když se dojí kráva. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

lancy, takový normální patrový s dvojgaráží.. My už kupujeme nějaký domeček asi 4 roky, ale asi jsme moc náročný, protože jsme si nikdy nevybrali... A vzhledem k tomu, že už je to akut, tak jsem koupili parcelu a postavíme si to tak jak chceme my :wink:
17. bře 2010 v 15:01  • Odpověz
Lussyn plenky pro chlapečky mají opravdu více místa na pytlík jsou tam prostorně výraznější.

Holky do porodnice koupit ty newborn ty nejmenší stačí jeden balík (asi 30plen nebo 28plen nevím kolik jich tam je přesně).
Protože v porodnici to nevidí moc rádi ty větší pleny. Ty nejmenší pleny jsou totiž mnohem jemnější než ty další. A ona ta dupka v těch prvních dnech je opravdu hrozně jemná a mohla by se hned oprudit.
Takže alespon jeden balík těch nejmenších(jeden fakt stačí) a pak se řídit dle váhy miminka miminka.
Dělala jsem to takhle u obou a neměla jsem sebemenší problém.
17. bře 2010 v 15:06  • Odpověz
sabi, ale newborn jsou i 2-5 nebo 3-6 a to třeba i od pampers, jen je to jiná řada.
Navíc třeba v pražských porodnicích plenky dávají....
A řídit se dle váhy, to u mně tedy nefunguje, protože to bych dávno měla malá mít ještě jedničkový, ale to už mít nemůže, protože je na ně moc dlouhá. Takže váha taky není vše.... Chce se to psíš řidít zdravým rozumem
17. bře 2010 v 15:10  • Odpověz
díky za informace kočky :slight_smile:

konečně padla :slight_smile: a paní Chlapíková dneska dělá k večeři palačinky se zmrzlinou, ovocem a šlehačkou, lehce polité čokoládkou - mňam, už se na to těším :sunglasses:
17. bře 2010 v 15:29  • Odpověz
Ale jistě blondy řídit se zdravým rozumem.

Já vím jenže jsou holky co prostě všechno neví nejlépe na světě nejsou tak dokonalé.
Jsou to pouze obyčejné ženy a všechny věci zjistí svou praxí s miminkem.
Takže na mnoho věcí přijdou sami.

Pouze jsem těm obyčejným ženám chtěla poradit jak se asi řídit v plenkách. Samozřejmě že pokud budou mít super extra dokonalé nejlepší dítě tak je to o něčem jiném.

Tak pro ty obyčejné holky co budou mít jen průměrné dítě. Normálně vybírejte plenky podle váhy a podle toho jak vám bude mimčo přibírat samy zjistíte zda má ještě plenky dobré nebo už je začíná mít těsné.
A koupíte samy automaticky větší.
17. bře 2010 v 15:47  • Odpověz
aja: já taky doporučuju ze začátku ty nejmenší 2-5 kg...no a značka, ona fakt každá ty plínka drží a sedí jinak...v těch různých prenatal boxech většinou ale nějaké vzorečky jsou tak to fakt chce vyzkoušet....asi je i rozdíl jestli je to holčička nebo chlapeček...mě zatím vyhovuje značka Huggies Premium, a máme už 3-6 kg velikost...
17. bře 2010 v 17:22  • Odpověz
Hezký večer všem.
Náš malej vubec ty uplně malé pleny neměl,měl při porodu pře 4kg

tabulka
miminka:
Michall od Lin - 6.12.2009 19:19, 2600g a 46cm
Laurinka od Sabinečky - 8.12.2009 19:30, 3750g a 50cm
Anička od Blondynky - 19.1.2010, 3100g a 51cm
Terezka od Klarusky - 31.1.2010 3:55, 3450g a 51cm
Beátka od Majatob - 28.2.2010 12:06 , 3200g a 50 cm
Honzík od Kramlinky - 1.3.2010 20:15, 3940g a 54cm

těhulky:
17/7: ajjik-Pavlína,25 let, snž.od 5/09, kyselina listová, TP: 23.3.2010
21/7: ivakul - TP : 18.3.2010
15/11: AjaChlapikova - Andrea, 23 let, snž 4/09, 1.7.MA, GS Mamavit, TP: 23.7.2010, další kontrola 8.3
20/11: Lussyn - Lucka, 29 let,snž 6-7/09,kyselina listová, TP: 28.7.2009, další KO - 15.3.
15/12: Kali.kal, 28 let, snž od 5/09, Mammavit, TP 23. 8. 2010, kontrola 6.4.
20/12: Nany 123, 30 let, snž. od 3/09, kyselina listová, TP: 27. 8. 2010
25/12: laurinka.22, 22 let, snž. od 11/09, GS Mammavit, TP: 2. 9. 2010, kontrola 18. 3.
12/01: eliska_v, 21 let, snž. 03/09, 22.9. revize, Femibion, TP: 28.9.2010, 18.3. UTZ gennet, KO-8.4.
13/03: andrissek-Andrea, 35 let snž. od 04/09 calibrum,kys. listová TP: 15.11.

snažilky:
Lancy: Lenka,28 let,snž 04-09, ac.folicum
Kopretina 82-Lucka, 27 let, snž od 4/09,kyselina listová
17. bře 2010 ve 20:09  • Odpověz
Ahojky holky......
jak se máte, včera ani dneska jsem nějak neměla čásek sem nakouknout........
luss. takže kluk jo? no tak to gratuluju........ jsem taky zvědavá, co to bude u nás, ale to víš, teprve šestnáctý, sedmnáctý týden, to je strašně brzo na určování, takže ještě tak osm deset týdnů, pak si možná bude moct doktorka tipnout to pohlaví................. :wink:
sabi: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
jinak odsávačku kupovat nebudu, kdyžtak mi ji půjčí kámoška, když bude nutná................
tento týden mi zase nějak poskočilo bříško, předtím nic moc nerostlo, ale už se začíná víc a víc rýsovat.......a ted to začne...... :slight_smile:
dneska jsme byli na druhém těhukurzíku, měli jsme náhradní termín, protože jsme měli jít až tehdy, co budeme na té dovče, za měsíc.......................takže dobrý........
zítra jdu k té dr., ale asi ani nenapíšu, koník mi tady píše, že zítra bude téměř celý den nedostupný.....
17. bře 2010 ve 20:52  • Odpověz
Ahojte holky :slight_smile:

Andri, Teo, GRATULACE k // :slight_smile: Super, bude nás víc :slight_smile:

V úterý sem byla na odběrech na tripl testy, zítra si budu volat o výsledky, tak sem zvědavá :slight_smile:

Odsavačku budu kupovat taky až pokud bude potřeba :slight_smile: Díky za typy :slight_smile:

U nás doma už máme vybílené stropy. Zatím se činil hlavně mužíček, já sem si na štafle netroufla... Já tak leda uklízím :slight_smile: Ale až se vrhneme na zdi, tak budu malovat taky :slight_smile: Konečně budu trochu užitečná :grinning:
Jinak už se strašně těším, až to bude všechno uklizené :slight_smile: až nebudu mít spotřebiče v obýváku, kuchyň a koupelnu v pokojíku a v ložnici kolo a vrtačku... :grinning: Přece jen už bydlíme skoro měsíc v nepořádku :slight_smile:
17. bře 2010 ve 22:30  • Odpověz
ahoj kali......
já jdu na triple zítra, tak taky doufám, že to bude ok............. :wink:
17. bře 2010 ve 22:47  • Odpověz
Ahojky holky,
tak koník už jede,......
jste tady někdo????????? a jak se máte o víkendu.....? :wink:
19. bře 2010 v 19:26  • Odpověz
Ahojky ,tak tu máme nového koníka :wink:
19. bře 2010 v 19:29  • Odpověz
andri: ahojky, jj, konečně...............zrovna dneska, kdy jsem měla čas a jsem doma sama, tak celý den nejel.......................
a super to je................
jak je? co nového?
19. bře 2010 v 19:48  • Odpověz
Docela dobrý,uši konečně povolily,ale byl to očistec teda. Fuj nikomu bych to nepřála .Dnes se po třech dnech snad vyspím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. bře 2010 ve 20:06  • Odpověz
no to věřím, to muselo být......................
koukala jsem ti do albíčka, že druhá čárka je už krásná..................tak super že? ..... :slight_smile:
19. bře 2010 ve 20:32  • Odpověz
Ahoj holky, tak Koník už je zase v provozu...To je fajn.
My máme za sebou kontrolu kyčlí. Malá je v pořádku a taky v poradně jsme dostaly velkou pochvalu. Terinka už váží 4580 g, takže krásně přibírá. Mám radost, teď půjdeme až ve třech měsících na první očkování a potom na naušničky :slight_smile: .
Tak jaro je snad konečně tady, že :slight_smile: ...
Já si tady lámu hlavu s tím, co dát manželovi k narozkám. Bude mít třicet, tak by to chtělo něco originálního....
A k té odsávačce, já mám taky elektronickou Medelu, ale to jen z toho důvodu, že Tomášek odmítal ode mně celých prvních šest týdnů pít a já jsem se nechtěla vzdát, tak jsem odsávala a krmila ho stříkačkou. Bylo to šílený, ale vyplatilo se a nakonec jsem ho kojila až někdy do dvou :slight_smile:....Tentokrát doufám, že odsávačku potřebovat nebudu, Terezka pochopila hned na porodním sále co má dělat a tak v tom pokračuje :dizzy_face: :slight_smile:.
19. bře 2010 ve 20:34  • Odpověz
ahoj klárko......
no malá teda roste jako z vody, to je super.......
a k dárečku - jj, to máš pravdu, něco originálního by to chtělo..... :grinning: :grinning: :grinning: já letos manžovi budu muset dáreček k narozkám koupit asi s předstihem, protože je má cca dva týdny po porodu...............ale dostane mimi, to je ten nej dárek..... :grinning:
chce to popřemýšlet, my si právě takové ty dražší věci kupujem normálně, třeba foták, notebook, mobil, parfémy, oblečení, hodinky a tak, takže na narozky, svátky, výročí a vánoce si spíš dáváme drobnůstky pro radost a děláme si pěkný večer.....takže neporadím......
19. bře 2010 ve 21:14  • Odpověz
Ahoj holky,
jé já se v tom nevyznám :slight_smile:
Lauri tobě to sluší, celá ty :grinning:
My jsme se právě vrátili z kina, byli jsme na Žany v pokušení a fakt pecka, pobavili jsme se, bylo to fajn :slight_smile: Odpoledne jsem byla trochu po nákupech, tak jsem si udělala radost koupila jsem si novou ryflovou sukni, tričko a bundu :slight_smile: Tak si zas budu trochu připadat jak člověk.Odpoledne jsme byli na For Kids a nic extra, bylo tam strašná spousta lidí, na výstavišti byli najednou 4 výstavy, takkže šrumec a nic moc tam neměli, takže kdo se tam chystal a nedostal (Eli, Lauri) tak jste o nic nepřišly :wink:
19. bře 2010 ve 21:17  • Odpověz
Klárko, můj miláček má letos taky 30, až v září, měla jsem vymyšlený dárek,, v té době jsme už měli mýt postavený domeček, tak jsme mu chtěla koupit čtyřkolku, ale domek ještě není ani na projektu, takže čtyřkolka by neměla kde parkovat, takk nevím, ale asi bych na ni stejně nesehnala penízky, když chystáme výbavičku :slight_smile: Má vybrané nějaké hodinky, na které chodí koukat, tak na ně snad našetřím a koupím mu je.Jinka taky nemám nápady na dárky :slight_smile:
19. bře 2010 ve 21:22  • Odpověz
holky já se v tom nevyznám :angry: :unamused: , ty alba jsou taky nějaký divný ach jo, ty novoty :frowning2:
19. bře 2010 ve 21:39  • Odpověz
ahoj luss.......
já se na veletrh nechystala do prahy, ale do brna, ten byl týden před.......ale vzhledem k tomu, že vozidlo už máme doma, tak nějak nebyl důvod................ale i v brně to stálo za prd, co říkaly holky.........
a co to kino - to je český filmík? my jsme byli naposled na avataru, tak bysme mohli taky zajít sakriš....o čem to bylo?

a v čempak se nevyznáš, přečti si novinky a je to jednoduché.........už nemusíš zmenšovat fotky, můžeš jich mít kolik chceš, i albíček může být víc, fotky jdou vkládat přímo do diskuse......můžeš si diskusi zakliknout mezi oblíbené a nemusíš ji pak hledat mezi ostatními tématy......můžeš do alba (fotoblogu) přidat informaci o manžílkovi.......třeba... a tak.................mně se to teda líbí, dřív takto byla i modrá střecha a podle mě moc moc fajn změny......
19. bře 2010 ve 22:50  • Odpověz
ještě mě napadlo, že bysme to tady mohly uzamknout, stejně sem chodíme pořád ty samé, takže by nás nemohl nikdo číst, po zkušenosti andri nejsem jediná, kdo má šmíračku závistivou za zadkem, takže by to mohlo být fajn...............kdybyste souhlasily......
19. bře 2010 ve 23:49  • Odpověz
Já jsem pro :slight_smile:
20. bře 2010 v 00:45  • Odpověz
Ahojky hezké ránko. Pro zamknutí jsem taky. Aspoˇň by nám sem nikdo nelezl :wink:
20. bře 2010 v 08:05  • Odpověz
Holky, dobře, akorát zjištuju od adminů, jak se to dělá.... protože vypadá to, že to jde bud nějak zamknout a nebo vytvořit soukromou skupinu - ale tam se bojím, že by to musela být úplně nová diskuse, a to asi nechceme..................takže jak mi napíšou, dám vědět.......no hned se mi tady bude psát líp......
20. bře 2010 v 09:34  • Odpověz
Lauri to se asi bude muset založit nová soukromá :wink:
20. bře 2010 v 09:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.