• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
autor
Tak jsme to úspěšně přežili... :wink:
Kramli, já taky neměřila, netestovala a nic a povedlo se napoprvé, takže nějakou roli to nejspíš hraje (ale je fakt, že někdo by právě byl ve stresu bez měření a testování :wink: , takže je to každého věc co mu vyhovuje nejlíp.
Já plánuju do června (než bude mít Domča 2 roky nechat to všechno náhodě a přírodě a pokud by se do června nezadařilo, asi bych taky na nějaký sledování sebe sama přešla (no doufám, že to nebude potřeba...
Hehe, vezmem tě do party i s dubňátkem (pokud Ti nevyjde únor/březen, založíme Mimi únor/březen a malé heheňátko... :grinning: Ale neboj, nebudeto potřeba, letošní duben a potažmo leden-březen 2010 je náš :wink: :dizzy_face:
4. bře 2009 ve 12:12  • Odpověz
KERRIE četlas můj popis svatby??? my ji měli v sprnu :slight_smile:))) a byla nám zima, sluníčko nikde... tak to máš fakt jedno jestli v lednu... v lednu má člověk spíš jistotu v počasí :slight_smile:))

ápropóóó :slight_smile:)) moc gratuluju ke svatbě! užívejte si to novomanželata :slight_smile: mě už to příde tááák strašně dááávno.. :slight_smile:))) :wink:
4. bře 2009 ve 12:21  • Odpověz
kopretina82: ty jo to je zvláštní. Mě těch 9 měsíců ted připadá jako neskutečně dlouhá doba, ale asi to uteče tak rychle že se člověk ani nenaděje, že??? Ale stejně ted je v podstate začatek roku 09 a my už máme program na leden/březen 2010 (teda doufám)....i když setkala jsem se už i s názorem že za 10 měsíců už jsou vánoce :grinning: :grinning: :grinning: Zajímavý pohled :wink:
Jinak s tím měřením jak jsem řekla, chápu oba tábory, jak měřících tak neměřících :wink: :grinning: Ale nikdy neříkej nikdy, takže třeba za dva tři měsíce taky budu objednávat ovu testy :wink:
4. bře 2009 ve 12:22  • Odpověz
Kopretinko no já jsem momentálně ráda, že měřím... už bych teď zbytečně doufala, že to vyšlo, a takhle mám prostě jasno... ale ta doba, kdy z toho budu na nervy může podle mě přijít snadno...

KRAMLI u mě to bylo tak::: HA jsem vysadila v březnu08 a nejhorší pleť jsem měla asi tak červenec až listopad, na svatbu to teda vyšlo ještě jakštakš, ale ty záda jsem prostě musela překrýt bolerkem, jinak to byl sajgon... teď už se to trochu uklidňuje... ale pořád žádná vášeň... mám toho dost právě na zádech a hlavně ramenou, no prostě humuuuus... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. bře 2009 ve 12:25  • Odpověz
KRAMLI víš co mě příde divný... když bych otěhulila teď, tak rodím na konci listopadu... a to mi příde neskutečně krátká doba... ale když bych otěhulila dejme tomu v dubnu a těhotná bych byla i přes přelom dalšího roku, tak mi to příde jako dlouhá doba, jakobych měla být těhotná snad dýl nebo co :slight_smile:))) ... jak se mi prostě mění číslice z 2009 na 2010, tak z toho mám zmagořený počty.... :grinning:
4. bře 2009 ve 12:28  • Odpověz
autor
Kramli 9 měsíců s pupíkem vážně uteče jako voda.No a po porodu to utíká ještě mnohem rychleji-přijde mi, že jsem rodila nedávno,no a už to budou 2 roky zachvíli...
No, holky, co se týče pleti-já brala HA ani ne rok, pak mi zjistili špatnou srážlivost krve (za docela dramatických okolností, ale to je jinama na dýl :wink: ) a zakázali užívat jakékoliv hormony. No a do těhu jsem měla pleť jako 14-ti letá puberťačka. Teď po porodu se to jakž takž srovnalo, ale do té doby děs, běs :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže moje rada na zlepšení pleti:OTĚHOTNĚT :wink:
4. bře 2009 ve 12:33  • Odpověz
hehena: no tak snad mi to vyjde jak tobe. Ale me se nastestí jedna jenom o oblicej a to nastesti jsou jenom male pupinky, takže snad by to slo zakryt make-upem. Na zadech a ramenou n to nastesti netrpim, na zadech se mi udela vyjimecne treba jeden ale ten stoji za to.... :unamused: Tak snad to dopadne dobře... :wink: No s těma počtama máš nejspíš pravdu, jakmile se láme rok tak je to takové delší....moje mamka vlastně čekala všechny tři moje sestry takhle přes lamavy rok, dve jsou v unoru a jedna v breznu :wink: Já jsem v září, takže nejspíš Silvestrovsky nebo mikulášsky zplozené dítě :wink: A líbí se mi to tvoje slovo otěhulila :grinning: :grinning:
4. bře 2009 ve 12:36  • Odpověz
a kolik ti bylo KOPRE když ti řekli, že nesmíš brát HA???

já už taky nesmím brát jakýkoliv hormony, bo mám ICHS a jako pořádná stařena anginu pectoris :slight_smile:))) akorát né tu klasickou, co mají staříci, ale vazospastickou, tzn. že moje věnčitý tepny se dostávají do křeče a je po prdelce... :slight_smile:))
4. bře 2009 ve 12:41  • Odpověz
kopretina82: a to je to o co nám jde ne?? :wink: A měla jsi nevolnosti jak jsi byla těhule? To ty jsi psala žes měla to tělísko nitroděložní??? Já totiž nevím, to tělísko je taky na principu hormonu? Nebo jak to je? Já totiž nesmím brát HA kvůli problémum s jatry, mela jsem tam nejaký nález. Ale nechce se mi pak po porodu pouzivat porad treba kondom.....no uvidíme, co mi pak rekne ta moje gyndařka :wink:
4. bře 2009 ve 12:41  • Odpověz
ty jo my jsme trojka :slight_smile:)))) :grinning:
4. bře 2009 ve 12:42  • Odpověz
autor
Bylo mi 18, 2,5 roku jsem seznala sesoučasným manželem, takže jsme řešili jak dál s antikoncepcí, manžatedatvrdil, žesi dá pozor a že se nemůže nic stát, ale nějak ¨se mi nechtělo na to spolýhat vzhledem k tomu, že jsem chtěla navysokou a najít aspoň trochu kvalitní práci, abych měla to mimi z čeho živit
Jo a mám trombofilii (Leidenskou mutaci), ale tady na Koňovi zjišťuju, že je nás takových spousta.
Těhu bylo 100% pohodový, zvracela jsem 3x. To NT existuje hormonální i nehormonální. Já mám nehormonální (neformálně se mu říká DANA, nebo možná je to i formální název)a nemůžu si stěžovat... :wink:
4. bře 2009 ve 12:50  • Odpověz
Jééé, kramli, já jsem taky zářiová, takže předpokládám, že naši měli před 30-ti lety veselýho Silvestra :grinning: :grinning:
Kopret, s HA mám podobnou zkušenost. Zánět žil, okamžitě vysadit a další užívání zakázaný.
4. bře 2009 ve 12:51  • Odpověz
autor
Omlouvám se za častou absenci mezer, ale Domča mi vyrval mezerník a už nefunguje tak, jak by měl.
No a trojka jsme myslím k pohledání :wink: :grinning:
4. bře 2009 ve 12:52  • Odpověz
KOPRE já zatím nikoho s Ischemickou chorobou srdeční nemůžu najít... zajímalo by mě jak probíhá takový těhotenství... měla bych chodit do motola do poradny pro těhule s kardiopatiema, ale ještě jsem se ani neobjednala... :( docela se bojím, bo už jsme měla slabý infarkt...

takže nehormonální tělísko? to jsem ani netušila... tak aspoň vím, že něco takovýho existuje a že si o to po porodu můžu říct.. :slight_smile:
4. bře 2009 ve 12:59  • Odpověz
autor
Hehe,neboj, bude to v poho. Já z toho taky měla hrůzu, bo všichni hrozili potratama přdčasným porodem trombózama a tak dále. Noa nic seneudálo. Stačí bejt v pohodě v rýámci možností se šetřit a užívat si to.
Mmch o kardioproblémech vím taky svoje-ám defekt síňovýho septa, dokonce mi svýho času hrozila i operace, nakonec se nekonala, alesrdíčko mám jakoby "nemocný"pořád a zacelý těhu jsem bylana klardio 1x :wink: . Tipuju,že Tě jen budou častěji kontrolovat jestli jevše v pohodě-ale to by Ti měl asi doporučit gyndr (mě psal gyn i žádanku na kardio...

Tý jo, fakt jsme tady dobrá sestava :grinning: :grinning: :grinning:
4. bře 2009 ve 13:12  • Odpověz
autor
joa to neh. tělísko je fakt fajn-rizikopři dobrým zavedeníminimální a pohoda-nemusí se na nic myslet, nic polykat, ani řešit očistu těla po vydělání-fakt ideální řešení...
4. bře 2009 ve 13:13  • Odpověz
kopretina: tak to děkuju za info. Tak nehormonální, jo?? To je asi to, co budu potřebovat :wink: No trojka teda jsme :grinning: :grinning: Vyrval mezerník, jo?? No to je teda zlatíčko rarášek :wink: :grinning: :grinning: Už se nemůžu dočkat :wink:
4. bře 2009 ve 13:16  • Odpověz
autor
Jo, vyrval-popravdě docela mi spadla čelist, když jsem vyděla ten mezerník v těch mini prstíčkách, ve tváři výraz nevinosti a zděšení-co jsem to provedl a co busde následovat...?
Kramli-za málo :slight_smile: To tělísko je myslím běžně užívaný,hlavně po porodech(Dr. se trochu bránil dát mi to jako nerodičce, že je děloha ještě "nevytahaná :wink: , ale tam šlo asi o horší zavedení)no a po porodu to bylo jasný...Určo se na to aspoň zeptejte :wink: :slight_smile:
4. bře 2009 ve 13:22  • Odpověz
Ahoj holky, teda vy jedete, vůbec nestíhám, prďolka mě nenechá. Zrovinka tu řešíte tělísko, já o něm taky po porodu uvažuju, protože hormony do sebe ládovat nechci, kdysi, když jsem se seznámili s manžou, tak jsem to asi 2 měsíce brala a bylo mi po nich tak blbě, že jsem je vyhodila. No a od té doby jsme se chránili několik let kondomem a nikdy žádná nehoda nebyla.
Jé a se srdcem se můžu přidat, mám komorovou a supraventrikulární extrasystolii :grinning:
4. bře 2009 ve 13:27  • Odpověz
Všechny Vás tu zdravím! Konečně jsem se dostala k písání.Dneska je to v práci šílený. Závidím Vám,že můžete být doma s Vašima prďolkama! A dolovat z malých prstíčků mezerníky:slight_smile:.Doufám,že mě to také brzo čeká!
My jsme se chránili práškama a pro jistotu ještě kondomama:slight_smile:.
4. bře 2009 ve 14:22  • Odpověz
autor
Ha, další do party :grinning: , teda čím dál lepší :grinning: :grinning: :grinning: Za chvilku abysme se přejmenovaly na "prolezlé nemocema aneb snažíme se duben/květen 2009" :wink: :grinning:
Ahojky Sam, teď bude problém se tu potkat, viď?Teda ale ten tvůj název u mě vede-neumím to skoro ani přečíst... :wink: :grinning: -jak si to můžeš pamatovat...?
4. bře 2009 ve 14:26  • Odpověz
SAMSO to vůbec ani nevím co to znamená... no a když jsi byla těhulka chodila jsi někam do speciální poradny???
mě teda zatím žádnej kardiolog nezrazoval, že by to pro mě bylo nějak nebezpečný... jeden mi teda tvrdil, že budou muset léky vysadit, což žádnej jinej neříkal. teoreticky ty léky můžu brát i v těhu, jen budu mít pravděpodobně v tom důsledku menší miminko...

ALE... četla jsem tohle... ta extrakce plodu kleštěmi....??? auuu...

Porod má být spojen s minimální námahou a má probíhat pokud možno bez komplikací (jako je protrahovaný porod, vyšší krevní ztráty). Aby se vyloučila námaha spojená s tlačením, ukončuje se častěji porod extrakcí plodu kleštěmi. Někdy se volí ukončení porodu na začátku děložní činnosti císařským řezem v přítomnosti kardiologa (na pracovišti vybaveném možnostmi moderní resuscitace).

Nedělka musí být kontrolována na začátku šestinedělí kardiologem a bývá propuštěna z porodnického oddělení až po 15 dnech na jeho doporučení a předána ke kontrolám do příslušného ambulantního zařízení.
4. bře 2009 ve 14:28  • Odpověz
KOPRETINKO :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to je dobrej název diskuse :slight_smile:))))))))))) :grinning: :grinning: :grinning:
4. bře 2009 ve 14:28  • Odpověz
mě akorát minule po různých vyšetřeních říkali, žemám nějakou extrasystolii, ale koho čeho jsem se nezajímala, bo mi řekly, že to není nic vážnýho...
4. bře 2009 ve 14:30  • Odpověz
Kopreti, to teda, takové mladice a tak marodné :grinning: Název si pamatuju, páč mně to svého času hodně potrápilo, ale teď už je to lepší, po porodu nemá člověk tolik času se pozorovat.....
Jo, jo, teď bude problém se tu potkat, ale je bezva, že se tolik holek přidalo, ale teda budu mít po večerech co dočítat. Uff, malá už hodinu a půl chrní, dneska je teda na zabití, jak vyvádí, tak si musím odpočinout :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ajji, to víš, že to bude brzo :wink: Já bych to brala tak 3 dny v týdnu v práci a zbytek s prckem, to by bylo parádní. Holky, zatím se loučím, nakouknu večer. Paaaa
4. bře 2009 ve 14:31  • Odpověz
autor
Ahoj Ajji,určitě tě to taky brzičko čeká-ani se nenaděješ :wink: A co já bych občas dala za den strávený v práci :wink: Někdy si připadám jako z první pomocný, když vylezu mezi lidi s mozkem vymytým denodenním stereotypem mateřských povinností-to neznamená,že bych si stěžovala, jen jsou okamžiky, kdy člověk leze po zdi-z mnoha a mnoha příčin. Ale taky je strašně moc chvil,kdy si říkám,jaký je to všechno báječný-ale to všechno už brzo uvidíte a poznáte... :wink: :dizzy_face:
4. bře 2009 ve 14:37  • Odpověz
autor
Ahojky všem,
dneska jenom pozdravím a popřeju krásný den, za chvilku vyrážíme ke známým na pokec a odpoledne učím angličtinu, tak nevím,jestli se sem dnes vůbec dostanu...
Tak všechny opatrujte všechny svoje kardio-i jiné choroby :grinning:
Kdo se snažilkuje, ať se snaží, aby z toho byly //a kdo ještě čeká ať nám to rychleji utíká...
Papapa L.
5. bře 2009 v 08:58  • Odpověz
Ahojky, jak píše sam určitě by bylo nejlepší mít mímo a přitom si občas odskočit do práce aby člověk nezblbnul z toho denodenního stereotypu. Včera jsem sice psala,že Vám závitím,že můžete být doma s prckama,ale to bylo tím,že mě v práci naštvali jinak se toho trošku bojím - zůstat doma s prckem a mezi lidi se dostat jen minimálně.
Sice jsme se chtěli začít snažit až od května,ale včera jsme to nějak nevydrželi :wink: . Ale nebojím se,že by z toho něco bylo,přecijenom jsem jenom tyden bez HA a chvíli po MS.
5. bře 2009 v 09:32  • Odpověz
Hehena: ne, nikam jsem nechodila, jen jsem byla na ekg a výsledky jsem zanesla do porodnice, aby o tom věděli, kdyby nastala nějaká komplikace. Moje gyndr. mi říkala, že by se mohlo stát, že bych ten porod neudýchala, a v tom případě by mi píchli epidurál, ale nic takového jsem nepotřebovala, všechno proběhlo v klidu. Jinak před těhu jsem brala prášky, ale ty jsem musela vysadit a kdyby to bylo hodně špatné, tak bych dostala jiné, které by se v těhu mohly, ale nakonec to nebylo potřeba :slight_smile:
Ajji, co ty víš, třeba to vyšlo. No, my se zasnažili v době ovu, ale tak nějak mám pocit, že to nevyšlo :confounded: , ale příští měsíc je můj, protože chci ledňáčka :slight_smile:
5. bře 2009 ve 12:26  • Odpověz
autor
Ajjik, nikdy neříkej nikdy :wink: Četla jsem tu i o případech,kdy otěhotněly v průběhu MS :wink: . Takže...
Sam: taky jsem u Domči měla pocit, že nemůžu bejt těhu, no a jak to dopadlo, takže taky neházet flintu do žita...I když pokud chceš ledňáčka, tak budeš těhu příští měsíc... :wink:
Tady leje jako z konve-do večera jsme bez sněhu :wink: Jaro přebírá vládu-teda aspoň doufám... :wink: :dizzy_face:
5. bře 2009 ve 14:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.