• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mláďátka aneb snažíme se od začátku jara (duben/květen) 2009

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahoj Kopreti,
tady taky leje jako z konve, ale musely jsme s malou ven, hodinu a půl jsme chodily po venku v dešti, malé se to děsně líbilo, pak se ale počurala, tak jsme valily domů.Ale byly jsme naštěstí hned u domu.
Já bych brala i to prosinčátko, respektive brala bych cokoliv, i klidně kdyby to snažení trvalo třeba půl roku, ale měla bych záruku, že bude miminko zdravé a dobře to dopadne.
Začínám nějak cítit podbřišek, tak že by? :grinning: Ale to je zase moje sugesce, legrace byla, že jak jsme se snažili o to druhé, tak první 2 měsíce jsem byla přesvědčená, že jsem v tom a ono nic a ten třetí jsem zase byla přesvědčená, že nejsem a byla jsem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2009 v 19:41  • Odpověz
autor
Ahojky,
sam: úplně vás vidím, jak malá prolejzá všechny kaluže, dupe v nich a je na vrcholu blaha... Včera jsem si na vás vzpomněla, když se mi tu malej 2x počural na koberec :unamused: :grinning: že ho všude vychvaluju a on mi pak udělá tohle :wink: :grinning:
Podbřišek? Že by...I když máš pravdu, že sugesce je potvora, já si v prosinci taky byla skoro jistá, že jsem i přes NT těhu-pozorovala jsem na sobě všechny příznaky těhu (teda mimo// :wink: :grinning: ) a nakonec se z toho vyklubala střevní chřipka :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale tobě přeju ať je to na následujících 9 měsícu těhu jako z pohádky... :dizzy_face: A poku ne tentokrát, tak duben to jistí :wink: :dizzy_face:
6. bře 2009 v 08:08  • Odpověz
Ahojky, tak jsem napsala megadlouhý příspěvek a on se mi smazal :angry:
Kopreti, já myslím, že tento měsíc fakt nic, to bylo jen zahřívací kolo, protože jsme se přitulili den před a po ovu a v den ovu se nám nechtělo, tak jsem to prošvihli. Ale zase si říkám, přece se k tomu nebudeme nutit a nic nám neuteče. A já budu mít i čisté svědomí, že jsme dodrželi povinnou pauzu. A co vy, už máte pryč tělísko? Ale to se asi vyndavá v průběhu menstruace, že?
Jo, jo, malá prolejzá kaluže, ale to asi všechny děti, nějak magicky je přitahuje voda.
Chtěla jsem se zeptat, někde jsi psala, že učíš angličtinu, tak mi určo poradíš, jak na slovíčka. Já se je naučím a za 14 dní zase půlku nevím. Dokopala jsem se ke státnicím a ráda bych teď CAE, ale nemám na to slovní zásobu :angry:
Zatím pá, jdeme kalužovat :grinning:
6. bře 2009 v 10:14  • Odpověz
Dobré ranko holky :wink: Nebo už spíš poledne :unamused:

samsa: moc bych ti to přála, aby to vyšlo. Ale jak píšeš pokud to bylo den před a den po ovu, tak ty potvůrky tam můžou přežít až 72 hodin, ne? Tak co ty víš třeba se povedlo :wink: A co je to za povinnou pauzu? To neznám :confused: :sweat_smile:
Jinak já na AJ jdu momentálně přes filmy. Koukám na ně v originále s titulkama, ale snažím se hodně poslouchat. A tak jsem se naučila nejvíc slovíček a vážně nejdýl si je pamatuju. Nesnáším takové to učení zpaměti :unamused:
6. bře 2009 v 11:44  • Odpověz
Kramli, já v prosinci přišla o miminko :pensive: , tak proto ta pauza, teď bych měla mít třetí menstruaci.
6. bře 2009 v 11:59  • Odpověz
samsa: aha no jasně, promiň, to mi nedošlo :frowning2:
6. bře 2009 ve 12:20  • Odpověz
autor
Sam, slovní zásoba, to je kámen úrazu všude, mě zabíralo nahrát si slovíčka na kazetu a poslouchat kolem dokola. Nebo jak píše Kramli dívat se na a. filmy, nebo poslouchat Aj kdekoliv (radio, zprávy...) a nebo se ještě říká že na slovní zásobu je dobré číst knížky v originále. Ale nikde se asi nevyhneš tomu, že se je budeš muset "mechanicky" naučit. No a každýmu vyhovuje něco jinýho, ale myslím, že to poslouchání kolem dokola kazety není špatná metopda-a můžeš to poslouchat kdekoliv a kdykoliv. Nebo mi tu včera ženský říkali, nalepit si slovíčka na dveře od záchoda,a pročítat při každé návštěvě :wink: :grinning:
Stále tělískuju, ale už stříhám metr. Tělísko se vyndává na konci MS, já bych se ho chtěla zbavit na konci dubnové MS-a to už je za pár...Přece jen musím počítat s variantou, že by to mohlo klapnout na poprvé a jak jsem už psala, čím blíž bude TP k jaru, tím líp...
Sam, vhodná doba k početí se říká, že je 2 dny před a po ovu, ne pouze den ovulace, takže nic není ztraceno :wink: Ale jak říkám, pokud to náhodou neklaplo, jaro začíná za 2 týdny a jaro to jistí :wink: :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. bře 2009 ve 12:41  • Odpověz
Kopreti, já myslím, že vám to klapne napoprvé. Protože my, když se snažili podruhé, tak jsme začali v srpnu, no a já začala cítit, že jsem těhu, chodila jsem furt na záchod, bylo mi divně, prsa mě bolela, měla jsem i zýšenou teplotu, no a v den očekávané MS jsem zkusila test a ejhle, vylezla čárka, sice slabší, ale rozhodně ne žádný duch, vylezla v limitu a viděl ji i skeptik manža. Radovali jsme se cca 4 dny, pak najednou přišla MS, hrůza krve, šílené bolesti, jsem přesvědčená, že se mimi neuhnízdilo jak mělo. Pak v září nic, no a v říjnu jsem otěhotněla. Tak se pořád uklidňuju, že snad jsem slušně otěhotnění schopná, i Neli byla hned. Tak myslím, že jestli se pěkně zasnažilkujete, tak to bude zase napoprvé. když malej byla taky hned. Já bych teď byla šťastná, kdyby to do těch 3 měsíců bylo.
Kramli, těch 88 v nicku, to je asi rok narození, viď? Teda ty jsi mladice. To já jsem o 10 let starší. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. bře 2009 ve 12:52  • Odpověz
autor
Sam,uvidíme :dizzy_face:
Já nemám v plánu to nijak hrotit a pokud se to nepovede napoprvé, nebudu z toho nijak zklamaná-aspoň si TP posunu o měsíc blíž k jaru/létu. Ale popravdě podvědomně očekávám zase 1. pokus :wink: :sweat_smile: Ale prostě to nechám osudu, jako jsem to měla v plánu u Domči.
No a jak píšeš, tak určo taky budeš brzičko těhu-vždyť se vám to 3x povedlo napoprvé-to je slušná bilance :wink: :slight_smile: No asmůlu už jste si taky vybrali vrchovatě, tak teď už to bude tutovka celých 9 měsíců nádherného těhulkování :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jo a Kramli už tu někde psala, že 88 je šťastné číslo a ročník tuším 83... :fearful:
6. bře 2009 ve 13:06  • Odpověz
jj kopretinko, ročník je 83, správně si to pamatuješ. No já teď nevím, co se mnou je. MS jsem dostala v pondělí, to je o 4 dny dříve než měla přijít. Měla jsem to dostat včera. No a dneska ráno, mě hodně moc bolel podbříšek a v to pondělí když sem to dostala tak nic. Tak nevím, si říkám, že to moje tělo je nějaké zblblé či co :angry:
6. bře 2009 ve 13:17  • Odpověz
autor
Kramli a ty jsi vysadila HA?
Jestli jo, tak to jsou většinou šoky v MS.Jestli ne, tak nevím-škoda, že se člověk nemůže podívat dovnitř, co setam děje-že? :wink: To by bylo... Jestli se Ti něco nebude zdát,zkus zajít k dr.-ten Ti určitě poradí...
6. bře 2009 ve 13:25  • Odpověz
Kramli, i tak jsi mladice. To já jsem stará páka :slight_smile: Kopreti, určo se nám všem brzo zadaří :wink: Holky, papa, malá se mi vzbudila, tak musím mazat.
6. bře 2009 ve 13:27  • Odpověz
autor
Sam-jakápak stará páka?Co budeš říkat v 70 :wink: :grinning: :grinning: ?
Jasně že se zadaří-to je naše jarní jistota :wink: :dizzy_face:
Mě se taky budí ratolest, takže se taky jdu věnovat mateřským povinnostem
Papa
6. bře 2009 ve 13:53  • Odpověz
kopretina82: no HA jsem vysadila už v říjnu, takže tím to asi nebude. Ale já jsem to jinak ted uz mela pravidelne. Mam takový dojem že mi to trochu rozhodila gyndarka. Byla jsem tam minulé pondělí a brala mi vzorek z del.cipku na cytologii a rikala ze ho mam prekrveny, tak jsem trochu krvacela asi dva dny a ted toto. tak nevim, jestli je mozne ze by to bylo tim. Kazdopadne pokud budu mit nejaké problémy tak tam radeji zajdu pristi tyden jeste jednou..... :unamused:
6. bře 2009 v 15:23  • Odpověz
Ahoj holky, tak se zase hlásím po návratu z hor. Teda to je paráda, ja se to tu rozjelo. Normálně nestíhám dočítat :slight_smile: .Teda příští měsíc už duben :wink: ! No doufám, že nebudu tu autoškolu dělat až do léta :stuck_out_tongue_closed_eyes: , musím to zmáknout, ať můžeme začít snažilkovat :dizzy_face: .
Dneska jsme byli nakupovat dárečky, protože Tomášek má zítra svátek a příští měsíc narozeniny! To bude sláva :dizzy_face: . Strašně to ale letí, vzpomínám, když mu byl rok a najednou mu budou už dva. Je to náš brouček, akorát má teď teda nějaké vztekací období a to je šílený. Na vysvětlování nedbá, prostě když se mu něco nelíbí, tak sebou hodí na zem,kope kolem sebe, křičí a není možný s ním hnout. Myslela jsem, že období vzdoru přichází ve třech letech, tak jen doufám, že u nás nebude trvat rovnou do tří let :sweat_smile: ...
Jinak na horách bylo nádherně. Malej byl nadšenej. Vezli jsme sebou sáňky a koupili jsme mu tam i boby, které měly ještě větší úspěch. Dokonce jsme vyzkoušeli velikou bobovou dráhu. Myslela jsem, že se Tomík bude bát, ale kdepak, smál se a býval by jezdil pořád dokola :slight_smile: . No byl to prostě relax a vůbec se nám nechtělo zpátky :slight_smile: .
Ještě že už to jaro je snad nadosah a to nám bude hned veseleji :wink: .
6. bře 2009 ve 23:35  • Odpověz
autor
Ahojky Klar, neboj, autoškola bude levou zadní :wink: Miminko je zaručená motivace...
Gratulujeme Tomáškovi k svátku. A máš pravdu-letí to jako blázen...
Za 14 dní přesně začíná jaro!!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. bře 2009 ve 13:44  • Odpověz
Ahojky Kopretino, no kéž bys s tou autoškolou měla pravdu...
Jinak děkujeme za gratulaci. Tomášek si dopoledne rozbalil dárečky. Největší radost měl z mašinky, která sama jezdí po kolejích a houká :slight_smile: .
Dneska mám školní srazík, tak se budu pomalu chystat. Chci tam vzít malýho ukázat, ale potom ho bude hlídat tatínek, protože to bych si nemohla v klidu vypít ani kafe, jak to tak znám :slight_smile: ..
No jo, jaro za dveřma, to je krásný :slight_smile: .
7. bře 2009 ve 14:34  • Odpověz
autor
Klar, tak si to tam krásně užij a s tím kafem-to je fakt,taky to znám, ale to znají asi všechny maminy... :wink:
Mě dneska manža ujel za prací, tak si to doma "užívám" sama :unamused:
Jojo, jaro už jer cítit ve vzduchu a my už tady pomalu stříháme metr, tak snad se tu zase brzo sejde víc lidí, aby to rychleji utíkalo...
Krásnou neděli všem :slight_smile:
7. bře 2009 v 16:43  • Odpověz
Ahoj holky, ten víkend vždycky tak uteče :angry:
Taky přejeme Tomíkovi vše nej k svátku (i když opožděně). Klarusko, určitě autoškolu zvládneš, neboj :wink:
Jaro už je opravdu cítit ve vzduchu a já už se tááák těším, až bude teplo a všude budou kvést kytičky a já budu zvelebovat záhonky :slight_smile:
8. bře 2009 v 19:36  • Odpověz
Ahoj holky, tak víkend už je zase fuč, ještě že nemusíme ráno do práce :wink: .
Samsa, děkujeme za přání a taky za podporu. Potřebuju to. Zítra mám druhé jízdy, tak uvidíme, jak to půjde...
Jinak srazík byl fajn, i když se nás sešlo jenom sedm. Původně jsem tam chtěla vzít Tomáška jenom na pár minut ukázat, ale nakonec to dopadlo tak, že tam se mnou byl skoro dvě hodiny, jelikož tatínka odvolali nečekaně do práce. Ještě štěstí, že mě napadlo vzít sebou notebook s pohádkama :sunglasses: . Malej sledoval Maxipsa Fíka a vůbec nevnímal, co se děje kolem :slight_smile: . Vydrželo mu to asi hodinu, než se vybila baterka :slight_smile: . Potom už to bylo horší, začal běhat po celé restauraci a lumpačit, takže jsem byla ráda, když dorazil manžel a šli spolu domů. My ostatní jsme zavzpomínali na staré časy a já jsem byla ráda, že jsem se zase jednou trošku odreagovala :slight_smile: .
8. bře 2009 ve 21:56  • Odpověz
autor
Tak víkend v prachu... :angry: :angry: :frowning2:
Holky jaro tady na Vysočině zase zbaběle uhýbá-od rána tu chumelí a chumelí, naštěstí jsou 3 nad nulou, tak to doufám nebude mít dlouhé trvání...
Jé Sam-kytičky a teplíčko, už aby to bylo (už včera bylo pozdě... :wink: :grinning: )
Klar, to je zajímavý, žety děti baští stejný pohádky, Domča se u Maxipsa taky ani nehne...-jinak nápad s notebookem-super, to by mě asi nenapadlo, ale určitě se tím nechám inspirovat... :wink: A neboj, jízdy zvládneš v poho-naučíš se to v tomhle hnusu a pak až budeš dělat zkoušky, bude sucho a půjde to samo-všichni ti tady budeme držet pěstičky...
9. bře 2009 v 08:02  • Odpověz
Kopreti, u vás sněží a u nás lije jako z konve, malá, chuděrka, stojí za oknem a smutně kouká. Je fakt problém vymyslet nějaké aktivity, aby ji to bavilo, zkrátka ta zima se tak vleče. Dneska jsme aspoň zasely s beruškou řeřichu, ať přivoláme to jaro a objednala jsem si petunie do oken a koukám na net, jak zvelebit na jaře náš trávník (můj sen je perfektně střižený anglický trávník :grinning: ). Za chvilku půjdeme s nelinkou dělat bramboráky, mňam a pak asi na chvilku ven, vezmeme deštník a pláštěnu a trochu se projdeme.
Klarusko, tak dneska držím pěsti na jízdy, neboj, za chvilku se vyjezdíš a bude to. Ten řidičák je v dnešní době opravdu potřeba. Ale já se teda přiznám, od té doby, co mám malou, tak se bojím řídit, dřív jsem se nebála, ono něco jiného je mít zodpovědnost jen za sebe a něco jiného za dítě.
9. bře 2009 v 09:48  • Odpověz
autor
Tak hlásím,že nejenže nesněží, ale dokonce občas i vykoukne sluníčko-tak Sam, snad se s Nelinkou krásně projdete...-vy máte domek? Můj sen je mít domeček se zahrádkou (angl. trávník by ani nebylpodmínkou :wink: :sweat_smile: )
No a co se řidičáku týče-já ho sice mám,ale jezdím jen když jsme někde na návštěvě a manža si chce dát pivo nebo frťánka :wink:
9. bře 2009 v 11:01  • Odpověz
Kopreti, ju, máme domeček s malinkou zahrádkou, zato s vysokou hypotékou :grinning:, ale co, jsem ráda, taky jsem (coby panelákové dítko), chtěla vždycky domek.
Tady furt prší a na mě zase padají chmury, už aby začala menstruace a my se mohli snažit nový měsíc, ale to si ještě cca týden počkám :confounded:
9. bře 2009 ve 13:49  • Odpověz
Ahoj holky, hlásím, že v Praze momentálně padají krupky a do toho svítí sluníčko. Fakt jarni pocasi:frowning2:.
Kopretinko: Hezkou procházku se sluníčkem! Také bych nejraději vypadla z práce a procházkovala!
My máme také domeček,ale s velkou zahradou, takže u nás anglický trávním opravdu nehrozí. Loni v zimě jsme teprve dostavili tak budu ráda,když letos alespoň trochu opravíme zahradu.
9. bře 2009 ve 14:49  • Odpověz
autor
Sam,my jsme zadlužený i při 2+1 vedle silnice a s plným barákem důchodců, ale razím heslo nikdy neříkej nikdy, takže kdoví co bude za pár let... :wink:
Ajii, tak zvelebujte-zahrada se při dětech a na mateřský bude hodit... :wink:Tak šup do toho-letos to musíte zvládnout... :wink: :slight_smile:
Tady nám zase do rána nachumelilo, ale trochu do toho prosvítá sluníčko, tak uvidíme co sez toho vyvrbí...
Dneska se mi zdálo, že jsem těhotná-no, ještě jsme ani nezačali auž mi z toho hrabe... :wink: :grinning:
Holky, dneska jen nakukuju-jedu do Brna na výstavu o Tutanchamonovi, tak vás zdravím a zároveň se loučím... Mějte se krásně a zítra v hojném počtu...Pa
10. bře 2009 v 08:03  • Odpověz
ahoj holky, tak to my se chystáme na přestavbu RD přítelových rodičů. Návrh hotov, zítra se to dá na úřad a uvidíme, jestli budou mít nějaké výhrady... :angry:

kopretina82: o tom že jsem těhotná se mi zdá pořád :wink: Ale musím se přiznat, my jsme už se snažilkováním začali. Sice žádné měření a počítání, jenom prostě už bez jakékoli ochrany a uvidíme co na to příroda. Zatím tomu moc šance nedávám, bylo to během a krátce po skončení MS, takže asi tak no :wink:
Jo a užij si výstavu, slyšela jsem o ní, tak doufám že taky poreferuješ, jak se ti to líbilo :wink:
10. bře 2009 v 09:39  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

můžu se přidat? Od muže mám slíbeno snažení od května, tak jsem zvědavá jestli to dodrží :grinning:
10. bře 2009 v 11:41  • Odpověz
macinek: ahoj, no jasně. Čím víc tím líp :wink:
10. bře 2009 ve 13:27  • Odpověz
Ahoj holky, jsem tu jen na skok, malá mi ještě od rána nespala, tak nemám čas, ale večer se určitě ukážu. No, my na to tento měsíc taky skočili, testovat budu v neděli, ale žádné šance tomu nedávám, příznaky nemám :cry: , tak asi nic.
Ahoj Macinku, vítám tě :wink:
Kramli, však budete pokračovat a to by bylo, aby nebylo :slight_smile:
10. bře 2009 ve 14:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.