• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mladé maminky Praha

(Zamčená)
19. března 2011 
Ahoj holky,
no u nás jsem donutila manžela uspávat na přeskáčku jeden den já a jeden on. Zatim to dopadlo, tak že jsem to nevydržela a šla tam aspoň Martina pohladit. No a Leni jak si děláš srandu, že budeš malou uspávat do 15, tak našemu Matějovi je 6 a každej večer mu čtu pohádku a zpívám ukolébavku (což teda nechápu, že se mu líbí, protože zpívám totál falešně), ale bez ukolébavky prostě neusne a pořád vylejzá. Spal s náma v posteli do 5, takže doporučuju zatnout nervy a odnaučovat. Ale má to i svý výhody máte doma dlouho mazlíka :dizzy_face: :grinning: .
7. čer 2009 v 08:57  • Odpověz
Marfu,no to uspávání by mi nják nevadilo ,kor když se budem moc střídat,s tím přestěhování do pokojíčku to bude asi horší,počítám,že buď bude pak chodit k nám ,nebo já budu určitě první dobu lítat za ní,ale chci ji to naučit než budem plánovat druhý,4 by sme se do postele asi nevešly :grinning:
7. čer 2009 v 09:55  • Odpověz
Lenko,no tak to ta moje je to samý co máš doma ty.ona prostě potřebuje vědět že neí sama(a to už v takhle útlém věku),já nemám nikdy!sílu jí nechat plakat dýl jak 20 mint,to mi rve žíly,přesně jak popisuješ!!!...
Já už byla 2krát na večer pryč,ale ta nespala,řvala a čekala na mě,dokud jí neuložím...
Jsem z toho někdy fat vyčerpaná a bojím se že jí ani nebudu moct dát mojí mamině hlídat,když nechce být s tatínkem..
No uvidíme,jak se vyvrbí...
Holky,já mám 9 letou sestru a taky ji mamka pořád ukládá:grinning: a uspává:grinning:
7. čer 2009 v 10:12  • Odpověz
Ahoj holky,
když to tu tak pročítám, tak zjišťuju,že mám doma pohodu :sunglasses: :wink:

Sofinku dám do postýlky a fakt usíná sama. Když náhodou brečí, tak jí dám ještě mlíko a je po pláči.
Je fakt, že s námi ještě ani jednou nebyla přes noc v posteli, jen ráno cca od 6.30, co jí dám mlíko, si ji bereme a to usne třeba ještě na hodinku.

Když jsem byla u Pipiii na vlasy, tak ji ukládal MP a bez problémů.

Doma, když něco dělám, tak na ní furt mluvím, aby měla jistotu, že jsem s ní, takže v pohodě můžu vařit, uklízet...
Jen nesmím zalízt do komory :grinning: to jí vadí :astonished:

Sofi mi baští kukuřičný křupky. Vždycky po ovocný svačince dostane jednu do ručičky a cpe se.
V pátek chroupala sama syrový jablíčko. To ji hrozně bavilo, ani se nedávila a těma dvěma zubama jí to šlo dobře :grinning:

Holky, co se týká příkrmů a vaření, koukněte se do knihy od Annabel Karmel Vaříme pro kojence a batolata.
Je to úžasná knížka s návody, co a jak.Proč bramborová kaše lepí,když ji rozmixujeta, proč něco vařit ve vodě a něco jen na páře...
Je upravená tak , aby vyhovovala českým nutričním normám, což není vždy u zahr.vydavatelů.

Napsala tu knížku ženská, co ji umřela holčička ve 13měs. tak jí tu knihu věnovala na její počest
7. čer 2009 v 10:50  • Odpověz
Andy,tak koukám Sofinka je gurmán:slight_smile:...já dneska dělala Vivince kuřecí s mrkví a bramborem,ale až na zítra dneska ještě oběd má...
Já mám doma jinou knížku-vaříme pro nejmenší a je to úplně super.Popsané jak co vařit,kolik vařit,jak pomoct dětem co nechtějí jíst,aby papali a tak různě!A nemůžu si ji vynachválit:slight_smile:...
Koukám ty máš chlapa dobře vyccičenýho,co?!:slight_smile:Jako je super,když se chlap umí postarat!
7. čer 2009 ve 12:07  • Odpověz
Miško,to není ani tak o vyčvičení chlapa. Je to spíš o tom, že sám chce a uvědomuje si, že i otec je rovnoprávný rodič a a podle toho jedná. On sám tak nějak k tomu dospěl, aniž bych se nějak snažila.
Možná to bylo dáno i mým poporodním stavem, kdy kvůli lékům, jsem byla v útlumu, že se on musel o Sofinku první 2dny starat úplně sám :cry: :pensive:
Krmil, přebaloval, převlíkal...
Přestože mi to bylo ze začátku líto,že se nemůžu starat,tak teď si říkám,že všechno zlé je pro něco dobré :sunglasses:

Takže se opět potvrdilo moje, že když musíš, tak musíš :grinning:
7. čer 2009 ve 12:24  • Odpověz
Marfu, to je nádherný, že chce tvůj Matěj večer pořád ukolébavku. :slight_smile: To je tak roztomilý.
Doufám, že se z Kubíka vyklube pořádnej mazlík. Dneska ráno mi to trošku potvrdil. :wink: Leželi jsme oba v posteli, on po mně lezl, plácal mě po obličeji a najednou tu svou oslintanou pusinku pomalinku přitisk mně na pusu. :slight_smile: Já z toho byla úplně paf...
U nás není s uspáváním problém. Večer krmí tatínek, já zatím chystám postýlku, oba ho pak uložíme, já zazpívám, tatínek pohladí a jdem pryč. Teď když Kubík leze, tak musíme ještě několikrát přijít, otočit ho a přikrýt (a to se tak střídáme, kdo má míň práce,...). Ale tomu našemu lupínkovi je úplně jedno, kdo ho ukládá. Teď je to někdy i babička a to jí vidí tak 1x za měsíc. Hlavně, že má plný bříško a někdo ho pohladí. :wink:
Miško, Vivi to mooooc sluší. Už to není miminko, ale malá slečna. :slight_smile: Moc se na vás těšíme. :wink:
Já taky nemám sílu nechat Kubíka řvát. :frowning2: Jsou to takoví naši prďolínci malinký. I pár minut se mi pak zdá strašně dlouhejch. Dneska v noci ho moooc bolelo bříško (včera ani jednou nekakal :frowning2: ), takže od půlnoci do dvou plakal, vrtěl se v postýlce a nemohl usnout. Nakonec jsem si ho vzala k sobě, nechala ležet na bříšku a hlídala. Za chvilku usnul, po třech hodinách se vzbudil a pořádně naplnil plínku. :grinning: Uaaa, celý den zívám.
7. čer 2009 ve 13:13  • Odpověz
Soan,to je ale dobře že je takovej sám od sebe!A jak říkáš:slight_smile: vše zlé je k něčemu dobré:grinning:.
ten můj zvládal jak jsem ležela chvilinku v té nemocnici,ale teďka zase je to na mě:frowning2:...
Cupi,to je krásný,že je mazel:grinning:.Ta moje dračice není a asi ani nebude mazlivá.ta mě jen mlátí:slight_smile: a tahá:slight_smile:...
A jakpak si užíváš pohody???
taky se na vás mooooc těšíme,hlavně až si ty dva sposlu zalumpí:grinning:
7. čer 2009 ve 13:24  • Odpověz
Tak já měla krom takovejch těch kuchařek pro nejmenší i aby dětem chutnalo od Fořta,ale tu jsem rychle dala pryč,možná pro dospělí super,i něco pro děti dobrý,ale přišlo mi to takový až moc přísný,naše by s toho nevyžila :sweat_smile:
naše je extra tulínek a mazlínek :dizzy_face: a jsem ráda.
My dnes měli kuřecí s ananasem a rýží,včera měla kulajdu a večer bramborovou kaši s brokolicí a strašně jí začlo chutnat takové to bio zakysané mléko s jahodama co maj v bile,normálně ho ségře půlku vypila :grinning:
7. čer 2009 ve 13:55  • Odpověz
Ahoj Sluni
tak to je super, že prdolka je pohodovej a mazlivej Sofinka taky dává uslintaná pusinky :grinning:
Já se bále že s příkrmy budou problémy s kakáním,ale je to v pohodě :sunglasses: hovnéus je po každým jídle :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a když vím,že jdeme pryč kde je problém s přebalováním, tak jí zacvičím s nožičkama, choulím do klubíčka a vykaká se krásně.
Přemejšlím, že na hovínka bych začala praktikovat BKM :sunglasses:
Ne teda na ty první ranní, ale přes den by to šlo
7. čer 2009 ve 13:57  • Odpověz
Miško, já jsem se právě mooc divila, že se šel mazlit. Jinak totiž dostávám jednu ťafku za druhou, tahá mě za vlasy, štípe... hrůza.
Užívám si to tu moc. :wink: Mamka s taťkou se pořád věnují Kubíčkovi, tak mám i chvilku pro sebe. Ale začíná to být zajímavý - Kubík včera dolezl z obýváku do kuchyně, takže už víme, že když chce, doleze všude. A protože tu nemáme ohrádku, tak pořád někdo kouká, kam zas ten lumpík míří. Ale zítra přijede Jakub, takže nás na něj bude dost. :grinning:
Jak tvoje zdravíčko? Už je to úplně v poho?

Soanpe, to máš velikou pravdu. Když musíš, tak musíš. Sice je to hrůza, když jsou po porodu nějaké komplikace, ale přinese to s sebou alespoň to, že se taťkové naučí starat o mimi (a snad jim to i zůstane). Když byl Kubíčkovi měsíc, byla jsem na týden v nemocnici a manžel byl na něj úplně sám. Teď mu nedělá problém kdykoli mě zastoupit a já jsem v klidu, protože vím, že to s Kubíčkem umí a zvládá to. :wink:
andy co to je to BKM? :sweat_smile:
Leni,mje ségra taky ty bio mlíka miluje,ony jsou fakt dobrý:grinning:..
Cupi:no takový ťafky já schytávám furt.Viv pusuje jen tatínka :cry: ...
To je mooooc dobře že máš chvíli pro sebe,to je potřeba!...a jak dlouho tam budeš ještě?Jakub jede jen na víkend???.Já už jsem fit,akorát ten můj mě pořád hlídá,ale naštěstí už jde zítra do práce a bude klíd:grinning:
Mě Viv taky už pomalu leze a jak jí to jde:slight_smile:,má tu samou hr.deku co Kubíček a dneska se do ní zamotala(jak je na tom ta hrazdička,jako by) a nevěděla jak z toho ven.Tak si jednou ručkou přijdržela tu hrazdičku na stranu a proplazila se okolo:slight_smile:No fakt vtipnej pohled:grinning::grinning::grinning:
7. čer 2009 ve 14:10  • Odpověz
7. čer 2009 ve 14:35  • Odpověz
Miško jak se jmenuje ta kniha co podle ní vaříš Viv?
7. čer 2009 ve 14:36  • Odpověz
7. čer 2009 ve 14:38  • Odpověz
marfu: gisela krahlová - kuchařka pro dokonalé matky.fakt super a máš tam i pro větší děti i pro dospělé!Doporučuju:slight_smile:!!!
7. čer 2009 ve 14:43  • Odpověz
Dnes jsem Sofince vařila polívku z telecího s bramborem,mrkví a brokolicí a zahustila ji vařenou pohankou. Si chrochtala blahem :grinning:
7. čer 2009 ve 14:53  • Odpověz
Soan:a to už může pohanku???já zatím zahušťuju rýží...Zítra jí jdu koupit krůtí řízky,prý je lepší krůta jak kuře...
7. čer 2009 ve 14:58  • Odpověz
já taky raději krůtu než kuře :grinning:
je to pořádný maso

pohanku může.není to lepek
7. čer 2009 v 15:01  • Odpověz
Soan:tak to taky zkusím pohanku,to je dobrá věc:slight_smile:...Já taky radši krůtu:slight_smile:kuře je takový nijaký:grinning:
7. čer 2009 v 15:06  • Odpověz
Cauky holky!
Taky tu procitam spani... a mam to, ZATIM, jak Soanpe... do postylky ji dam po kojeni, mezi 19:00-20:30 jak to vyjde... a pak lezi v postylce, ale dost casto hned neusne a povida si, ale uz ji nevytahuji a pokud neusne jeste do deseti, jedenacti.. tak pak nakojim a vetsinou pak usne, ale jinak pritele chci urcite taky naucit uspavat... az teda bude vetsi, ted nijak neuspavame, jen kdyz polozim, tak ji parkrat pohladim, dam ji pusinku a odejdu....

Ale rozhodne chci, at uz si ted zvyka na ledacos... nastesti je mala zlata, ze nebreci jen tak, takze kdyz zacne, tak chvilku pockam a teprve za chvili k ni jdu, kdyz to teda neni nejaky hysterak(ale to se nam fakt, zatim, nestava)

Tom uz me vola ze mam jit nakojit, tak ja bezim... snad brzy zas dorazim....

Co je s Pipii? Dlouho jsem ji tu nevidela...
7. čer 2009 v 15:22  • Odpověz
Miško, tak to je super zajedu pro ni do Vršovic tam ji maji za 70Kč. Díky za tip :slight_smile:
7. čer 2009 v 15:29  • Odpověz
marfu:nemáš zač:slight_smile:,určitě se ti osvědčí u vaření pro Matěje:slight_smile:,jsou tam fakt hezký,lehký recepty a dobrý fígle jak na zlobivý strávníky:grinning:...Já jí dostala od mamky:slight_smile:
7. čer 2009 v 15:33  • Odpověz
Marfu, taky jezdím pro hodně věcí do Vršovic. Na Vrčovický směrem na Kubánský nám. je spoustu skvělých krámků,pekárny, uzeniny, švadlenka...
Já vždycky zaparkuju v Edenu a jdeme na prochajdu a rovnou nakupujeme :sunglasses:
7. čer 2009 v 17:22  • Odpověz
Andy já se vždycky kouknu na net kolik věc kterou shánim stojí a kde je nejlevnější v Praze a pak si tam někdy udělám výlet. Je to lepší než ještě platit poštovný a nebo lítat po obchodech a shánět a shánět. Když jsem byla ještě v práci, tak to bylo supr, protože když jsem jela třeba na Mírák k soudu, tak jsem si po cestě zařídila spoustu věcí a i kdykoliv jindy.
U nás už jsou kluci celkem zdravý jen Martínek má trošinku kašel, ale to se snad už brzo zlepší. Co se v týdnu někde sejít holky? Třeba na to Vyšehradě?
7. čer 2009 v 18:34  • Odpověz
marfu:skvělý nápad,kromě út.,st.,čt.,jsme volní:grinning:
7. čer 2009 v 18:59  • Odpověz
Marfu,my máme tenthle týden zabitej,od pondělí do pátku v jendom kole ,zubař,sonda do žaludku....prostě samý lepší věci fakt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já většinou lítám po proseku a okolí abych nemusela nkde mhd, takže letňany,prosek,ládví to je naše :grinning:
7. čer 2009 v 19:39  • Odpověz
Leni,tak co se někdy střetnout v tvém "rajonu":grinning:???
Holky,tak dneska Viv neudělala tatínkovi u krmení scénu.čumim!
7. čer 2009 v 19:43  • Odpověz
Míšo klidně :wink: , já myslela teda hlavně co se týká nákupu,jinak na výlety atd jezdíme normálně ,občas už i bez kočárku :slight_smile: No tak vidíš ona si i Viv dá říct, náš taťka jdem za chvilku malou uspat tak sem zvědavá :slight_smile:
7. čer 2009 v 19:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.