• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mladé maminky Praha

(Zamčená)
19. března 2011 
Tak přesun do postele..

To je to tak strašně plný ty školky? Musí to bejt fakt šílený, nedovedu si to představit. A to už jí budeš dávat do školky teď? Já mám jistý, že budu doma 4 roky, protože budu mít ten rodičák na ty 4 roky, takže žádná školka se dřív konat nebude..jinak by mi šáhli na ty úžasný peníze, co budu dostávat a to bych fakt nerada :grinning:
No, aspoň si prďoli do syta užiju :sunglasses:
15. bře 2009 v 01:34  • Odpověz
Tak zdravím zdravím, v rychlosti píšu, že už to máme za sebou, porod byl komplikovaný, musela nakonec císařským řezem.. taky to byla holka jako lusk - měla 53cm a 4125g, těch 10 dní navíc asi udělalo své.. :slight_smile: Ale má se k světu, je to moje zlatíčko největší a všechno to stálo za to.. Přítel moc pomáhá, ještě nejsem zcela fit s tou hnusnou jizvou, trošku to pořád bolí, ale snad to bude každým dnem lepší a lepší..
Holky, já jsem šťastná, že to mám za sebou a že jsme vypadly z tý porodnice.. to bylo psychicky tak náročný, já tam pořád brečela :sweat_smile: Setřičky byly fajn, všechno bylo dobrý, ale já tak nenávidim nemocnice.. dlouho jsme se nemohly rozkojit, po císařáku to taky prý trvá dýl, tak jsme dokrmovali, ale teď už jsem v pohodě doma, tak jsme zatím dokrm nepotřebovali.. doufám, že to tak zůstane.. :wink:

Deathy???Co ty tady ještě? :grinning: Já doufala, že sem juknu a ty už budeš aspoň fuč.. :slight_smile: A jak se daří?
15. bře 2009 v 11:30  • Odpověz
Ahoj miru!!!
No tak moc gratuluju a sem ráda že si to zvládla, i když to bylo komplikovaný! Věřim, že doma je líp. Já už bych si moc přála bejt z porodky doma, a to tam ještě ani nejsem :grinning: A fakt závidim, že už to máš za sebou.
Já tu pořád strašim, my asi rodit nebudeme :grinning: Ale jo, dneska mám celej den pocit že se něco děje, různě mě píchá, tvrdne mi furt břicho a pobolívá jako při MS, tak třeba už se to nějak rozhejbe. Jak si asi četla, tak zítra jdu na zátěžovej test, tak třeba i to malou trochu nakopne a pude ven :grinning: Nebo aspoň začne něco k tomu dělat.
Zrovna dneska sem si řikala, že je mi divný, že mi v porodce za celou dobu nedělali žádnej UZ, že ani nevíme kolik malá váží a na co se jako mám kdyžtak připravit. Tvoje Lili byla docela kousek :grinning: Já doufám že to naše bude menší, nevim jestli by prošla :grinning:

No, sem mooooc ráda že si...teda ste obě dvě v pohodě!!!!!
15. bře 2009 v 18:00  • Odpověz
Peťo, děkujeme :slight_smile:
Mno, u Apo to nebylo vůbec hrozný, byla jsem na P3 - nadstandart nebyl volný.. a byla jsem fakt spokojená, po týhle stránce mi tam nic nechybělo.. a sestřičky byly moc moc milé, i když jsme za nima přišli třeba ve tři ráno.. sprchy pro dva pokoje, záchody pro celé oddělení.. jenže já nenávidim nemocnice, ještě jsem se s mimčem vůbec nevyspala, pořád mi tam plakala a plakala.. a když už konečně usnula a já třeba taky, tak mě vzbudilo mimčo jiné maminky :grinning: Je to trošku o nervy :grinning:

Takže 5 dní přenášíš?Zátěžák malou prý nakopnout nemůže :slight_smile: Mě dělali UTZ v termínu, a to jen proto, že mi mimčo spinkalo na jednom monitoru a nebylo z toho nic poznat.. jinak by mi taky už žádnej nedělali..
Tak držím palečky, ono to fakt může přijít kdy se jí zachce.. já si jen tak ležela na gauči a smiřovala se s tím vyvoláváním a najednou bum - celej gauč mokrej :grinning: A je ti jinak dobře?Všechno ok?
15. bře 2009 v 18:14  • Odpověz
Takže Apo dobrý, jo? Tak aspoň že tak.
No přítel má kolegu a jeho pani to ten zátěžák vyvolal. Byla na něm, jeli domu a už za 3 hodiny jeli zpátky :grinning:
Jinak u Apo mi nedělali žádnej UZ za celou dobu co tam chodim. Naposledy můj dr. a to byl jen ten klasickej. Když sem byla v listopadu na II. screeningu, tak tam mi řekli, že má cca 0,5 kila. Tady v porodce mě kolikrát ani neprohlídl doktor, no vlastně ani teď v pátek...je mi to divný, ale asi se to tak dělá :grinning:

Je mi dobře. Jen ve čtvrtek mi bylo zle, ale asi to bylo že mi něco nesedlo. Ježiš, teď se malá asi snaží prohrabat dolu a dává mi teda sakra zabrat. Ty její obr nohy mám snad až v krku a dupe a dupe...a ty křeče k tomu, no pěkně :grinning: Ale doufám že to je nějaká předzvěst že by něco mohlo začít. Fakt už mě to neba :grinning: Ale co ti budu povídat že :wink:
15. bře 2009 v 18:27  • Odpověz
Apo fakt naprosto v poho.. nesetkala jsem se tam snad s ničím nějak negativním.. a měla jsem štěstí i na holky, co se mnou byly v pokoji, moc milý maminky, to je taky asi důležitý..
S tím zátěžákem - já teda nevím, ale četla jsem, že ze zátěžáku nemůžou být kontrakce a nemůže vyvolat porod. U známých to mohla být náhoda.. on je to vlastně jen monitor, akorát trvá asi 40min a dají ti v půlce kapačku.. vem si rozhodně něco ke čtení, ať tam nekoukáš do zdi :slight_smile:

Já byla na každém UTZ jen u Apo, ve 20tt, ve 30tt a jednou v tom termínu.. a oni to doktoři asi i cejtí, když to břicho prohmátavají.. mě na porodním sále, když už jsem byla totálně v koncích, tak mi prohmatal břicho a řekl, že bude větší, že musíme pod kudlu..a měl pravdu :grinning:

jo, já vím, taky mě to už nebavilo..už jsem se upřímně na jednu stranu na to vyvolávání těšila.. a byla jsem hrozně šťastná, že to přišlo nakonec samo.. a spadá ti bříško dolu?
15. bře 2009 v 19:27  • Odpověz
ahoj Miru

tak to je dobře,že už jste zpátky a obě zdravé :wink:
až budeš mít chvilku,tak nám prosím prďolku malou ukaž děkujeme
a co šestinedělí?brečíš?máš nějaký změny?
a co jak zvládáte kojení?a co jizva bolí?

no ségra ještě po roce jizvu cítila
tak snad ti nebude dlouho bolet
15. bře 2009 ve 21:06  • Odpověz
Miru s tím spaním to v porodce bylo fakt šílený
když jsem zabrala a kačka taky,byla spící mimčo,na jídlo jsme jí musela budiť,tak plakaly ostatní děti
vyspala jsem se pořádně až doma
naštěstí jsem žádný depky neměla a rozkojila jsme se hned
ale je fakt,že já rodila normálně,u císaře se to bohužel stává no
15. bře 2009 ve 21:27  • Odpověz
Péťo a jak ti je????
15. bře 2009 ve 21:28  • Odpověz
Holky pořád stejně, žádná změna. Zejtra dám vědět co a jak. Teď musím běžet, konečně mi dorazila polovička po týdnu z práce :grinning: Pa
15. bře 2009 ve 23:28  • Odpověz
Tak jsem přidala nějaký fotečky tý naší princezny :wink:
Lenerko, já brečela jen v porodnici, každý den.. to bylo hrozný.. pak jsem brečela, když jsem přijela domu, ale to už bylo upřímně radostí.. teď už jsem v pohodě a zatím žádný depky nemám..
Kojení bylo náročný, jak jsme nerodily přirozeně, tak nám to dlouho trvalo a musely jsme v porodnici dokrmovat, pak si nás tam kvůli tomu ještě chtěli nechat o den dýl, ale to už jsem nemohla.. tak jsme jeli i přes to domu a teď už druhý den nedokrmujeme, zatím jí stačí mlíčko ode mně, tak doufám, že to tak zůstane.. :dizzy_face:
Jizva bolí :frowning2: Vůbec si to neumím představit, že bych neměla přítele, hrozně mi pomáhá, nemůžu se tolik namáhat, tak snad to bude co nejdřív OK :confounded:
15. bře 2009 ve 23:31  • Odpověz
Ahoj holky, ráda bych se připojila do vaší diskuse. Považuji se za mladou maminku :slight_smile: . Je mi 26.

Mirundo, četla jsem historii a gratuluji k miminku - hlavně zdraví a mnoho radosti. Začátky jsou těžký, mně také hodně pomáhal manžel i po psychické stránce.

Deathy: držím palečky, ať to brzy přijde a je to vše bez problémů.
16. bře 2009 ve 14:39  • Odpověz
Ahoj holky,
tak zátěžák byl na bodu mrazu. Absolutně žádná kontrakce, nic to se mnou neudělalo. Dr. konstatoval, že děloha ty kontrakce nějak nevede a pak mi ještě zdělil, že nejsem vůbec otevřená, tak mi k tomu dopomohl..bylo to strašný, fakt chybělo málo k tomu, abych se mu tam rozbrečela a i on pak řikal, že ho bolí ruka :grinning: Tak to bylo takový poetický no. Ale i tak, v papírech je napsáno 1cm, což asi neni moc..
A co z toho plyne? Ve čtvrtek du na vyvolání. A pochybuju, že by se mi to samo rozjelo, když nález je takovej žádnej. Tak sem z toho docela...rozhozená. Ale snad to bude dobrý.

lessi, děkuju moc.

miru, hlavní je že ste obě doma a v pořádku, a ty se snad dáš brzo dohromady :grinning:
16. bře 2009 v 19:20  • Odpověz
Péťo, já byla otevřená na 1,5cm a taky se vůbec nic nedělo.. a voda mi rupla večer před vyvoláním - prý je to i hodně psychický, tak uvidíš.. já vím, že teď se mi to říká, každá mamina je jiná, je to individuální.. hele, dneska mi kámoška řekla větu, z který jsem měla fakt radost - že je jedno, jak jde mimčo ven, hlavně, že je zdravý.. a tak to je.. já měla hroznou depku z toho císaře, ale nevíš, jak jsem teď ráda, že jí mám..

Lessi, děkujeme moc :slight_smile: Začátky jsou asi těžké u každého, než se to všechno srovná.. aspoň doufám, že to bude den ode dne lepší a lepší.. ale nemít přítele, tak jsem v háji asi :confused: A odkud jsi z Prahy?
16. bře 2009 ve 21:36  • Odpověz
miru

Lili se vám moc povedla
krásná holčička :slight_smile:

to je dobře,že máš hodnýho manžela a že tě drží
hlavně ho od začátku do všeho zapojuj
manžel byl u porodu,pak po porodu si vzal 14dní dovču a se vším mě pomáhal
koupal,hlídal,v noci k ní stával,na procházky s ní chodil
prostě pohoda
nakupoval a jezdil k mojí babičce pro obědy
takže super
šestinedělí dobrý,na depky nebyl čas
16. bře 2009 ve 21:47  • Odpověz
ahoj Lessi

vítám tě tu
já se taky považuju za mladou maminku a to mě v květnu bude 29 :wink:

a jak se vede?a co malý?
něco nám o sobě napiš ať o vás něco víme :slight_smile:
16. bře 2009 ve 21:49  • Odpověz
ahoj Péťo

tak to mě mrzí,že se to ještě k porodu nepřipravuje
co se to s těma dětma děje?že se jim nechce ven?????
no,ale že ti dopomohl k otevření na 1cm ,tak to fakt nechápu
měl to nechat bejt né?
to je tedy hrozný!!!
tak snad se ti povede do čt.porodit,aby tě nemučili
16. bře 2009 ve 21:51  • Odpověz
Ahoj holčiny,

ano jsem z Prahy - přesněji z Modřan. Lukáškovi bude příští týden půl roku (hrozně to letí) a už je to mnohem lepší než začátky. Můj brouček byl hrozně uplakanej, takže první tři měsíce plakal a plakal, pokud tedy nespal a nejedl :slight_smile: . Bylo to dost náročný, ale mé okolí mi hodně psychicky pomohlo.

Jinak jsem celé těhotenství měla v pohodě a na konci jsem musela si jít lehnout do porodnice na rizikovku. Měla jsem vysoký tlak a bílkoviny v moči - hrozilo mi selhání ledvin. Za každou cenu jsem chtěla rodit spontálně. Nakonec mi museli dát vyvolávací tabletku a bylo to. Šlo to celkem rychle, tak se malý narodil o dva týdny dříve.

Deathy přeju ti moc, aby to přišlo samo, ale zase na druhou stranu bych se tolik nebála vyvolávání. Držím moc palečky bez malíčků.
:slight_smile:
17. bře 2009 v 08:21  • Odpověz
Miru, a ta psychika musí bejt dobrá nebo špatná aby to přišlo? :grinning: Já sem z toho teď pěkně rozháraná, skoro se stavim na hlavu aby malá chtěla ven..ale pořád je to to samý. Jako jediný, co si tak řikám že je na tom vyvolání třeba dobrý, je to, že je to "prý" rychlejší... Já bych to ráda měla rychlý. Ale to každá, že.
A pak mě taky trápí, že vůbec netušim co bude... V půl 8 zvonit na sále...a co se bude dít potom? Zkoušela sem hledat, jak to probíhá, ale nevim. Přítel se mě taky vyptává, jak to bude a já mu nedokážu kloudně odpovědět. On je z toho chudák taky pěkně vyplašenej. Už jen včera když sme byli v tom porod. boxu, tak jak tam slyšel ty mamky a co jim dr. řikali, a pak mimčo čerství, a já tam s tou kapačkou...no ještě že seděl, čekala sem že to s nim švihne :grinning:

lenerko, no asi mě nemohl nechat bejt, já ti nevim. Když se to nijak nerozjíždí, tak se tomu asi musí pomoct, já fakt netušim. Ale už vim jak se ten chvat co na mě provedl jmenuje, je to nějakej Hamilton. A jedna holčina mi řikala, že prej jestli sem zvládla tohle, tak pak už to bude dobrý, že pro ní to byl nejhorší zážitek za celý těhu...tak snad má pravdu. Hnusný to fakt bylo..

lessi, já bydlím "kousek" za Cholupicema. Jestli ti něco říkají Břežany, Zvole... A ještě jednou díky. Udělám sbírku na palečky :grinning:

Holky, teď taková ještě blbá otázka. Jak mi udělali toho Hamiltona, tak sem po tom začala špinit (je to normální, může se i krvácet). Teda nebylo to nijak velký, fakt jen symbolický včera a dneska vlastně už nic. Ale dneska ze mě "vypadl" takovej kousek, nijak velkej, v barvě toho špinění...a já si právě teď řikám, jestli to třeba nemohla bejt hlenová zátka, nebo jestli je to prostě k tomu špinění. Náhodou...nevíte, k čemu se spíš přiklonit? Fakt sorry, je to takový divný se na tohle ptát..když já ale vůbec netušim :grinning:
17. bře 2009 v 16:28  • Odpověz
Jo jo jo, asi jooo. Teda ještě nerodim :grinning: :grinning: :grinning: Ale asi je to fakt ta hlenová zátka. Už to neni takový barvy špinící, ale lehce narůžovělý...a je toho celkem dost. To bude ono, že jo? :grinning: Já sem úplně to, tady lítám jako blázen asi radostí :grinning: I když neni nic jistý..no. Ale tak aspoň mám lepší náladu.
Hopsám pořádně na míči, snad tu holku sklepu dolu a taky si dělám čaj se skořicí a s hřebíčkem. Je to sice divný, ale snad to taky pomůže.. Ty jo, kéž by to přišlo..
17. bře 2009 v 17:38  • Odpověz
Jéééé deathy, myslím si, že to mohla být hlenová zátka. Sleduj si to, protože to možná také mohla být plodová voda. Já bych možná raději jela do porodnice, aby mě prohlédli. Stále držím palečky :slight_smile:

Jinak Břežany a Zvole vím, kde je. Docela dobře jsem to znala na Točné.
17. bře 2009 v 17:52  • Odpověz
lessi, voda? To by bylo víc tekutý ne? No tak to sledovat budu pečlivě, kvůli tomu streptokokovi, aby sem případně nedojela pozdě. Jako bolesti žádný v podstatě nemám, jen jak tu skáču na míči, tak jako v tříslech takový pnutí a malá sebou hází. Ale nic neobvyklýho. Jéé třeba se to rozjede, snad to ta zátka byla..ale fakt co jinýho by to mohlo být, že jo.
Jinak já sem přímo ze Zvole. Přes Točnou jezdim do Modřan (máma tam má přítele).. Jéjé, teď mi dole pěkně "křouplo" :grinning: Jak kdyby mi tam něco ruplo, au :grinning:
No hele, jestli se to rozjede, tak neodjedu nikam dokud vám to sem nedám vědět :grinning:
17. bře 2009 v 18:11  • Odpověz
Tekuté by to bylo. Nechci tě znepokojovat, ale mně hlenová zátka odešla 4 dny před vyvoláním porodu. Sestřičky na rizikáči mi říkaly, že to asi přijde dřív a samo, ale ono nic. ALE u každé to je jinak!!!!

Když mi praskla plodovka, tak to bylo taky takové rupnutí a pak to teklo až do porodu.
17. bře 2009 v 18:17  • Odpověz
No já nepočítám že by to začalo hned dneska, když ještě včera podle dr. to nebylo vůbec připravený, ale třeba ten Hamilton pomohl, kdo ví. Bylo by to asi fajn.
Voda mi neteče, jen to narůžovělý cosi se tam vyskytuje. No já se teď budu fakt zkoumat :grinning:
17. bře 2009 v 18:22  • Odpověz
Zkoumej, zkoumej :grinning: . Přeju ti, aby si svoji holčičku měla co nejdříve v náručí. Já jsem se také nemohla ke konci už dočkat. A v jaké porodnici budeš rodit?
17. bře 2009 v 18:28  • Odpověz
Ahoj holky,
můžu se k Vám přidat? Myslím, že jsem taky mladá maminka, je mi 25 a dětičky mám už dvě :grinning: .
S prvnim klučinou jsem chodila do školy, tak nebyl na nic čas a teď s druhym je zas času trochu víc, tak bych ráda s někym pokecala.
Bydlela jsem v Hostivaři a teď skoro rok bydlíme v Krči.

Deathy jesli začneš rodit, tak držim palečky :wink:
17. bře 2009 v 18:34  • Odpověz
lessi, není pochyb, je to víčko :grinning: Budu rodit u Apolináře, tak snad to bude dobrý.

marfusko, děkuju děkuju!!!

To sem tady fakt asi nejmladší :grinning:
17. bře 2009 v 18:37  • Odpověz
Vítám tě marfuuusko!

Deathy, tak to jo. Já rodila v Podolí, Apolinář je taky fajn. :slight_smile:
17. bře 2009 v 18:41  • Odpověz
Deathy, dovolila jsem si o tobě něco přečíst a vím, že je to šok zjistit ve škole, že čekáš mimi. já to zjistila v prváku a nakonec s velkou pomocí rodiny a profesorů jsem to dotáhla k maturitě a úspěšně ji i složila :slight_smile: .

Lessi já rodila první ve Vinohradský a teď druhý v Krči a Krč byla fajn.
17. bře 2009 v 19:28  • Odpověz
Tak to jste holky měly začátky dost těžký, ale zase jsme mladé maminky :slight_smile:.

Ve Vinohradské nemocnici jsem se narodila já, ale to nemůžu hodnotit :wink: , Krč se prý zvedla, dřív byla trochu horší.
17. bře 2009 v 19:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.