• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mladé maminky Praha

(Zamčená)
19. března 2011 
ahoj Péťo

no vidíš,já úplně zapoměla,že když jem byla na vyšetření v Podolí
už na konci těhu
tak mě taky paní Dr,vyšetřovala a docela to bolelo a upozornila,mě že můžu krvácet
a taky ,že jo
takže jsem nebyla nervozní
o zátce jsem věděla,ale nějak jsem nezpozorovala,že by ze mě vypadla :grinning:
voda mě doma neodtekla,až v porodnici a to mě museli píchnout
jak už jsme psala,měla jsem vody maloučko
nechápu ,jak tam ta naše kačka mohla existovat

tak budu držet moc palečky
snad to přijde už brzy no
17. bře 2009 ve 22:00  • Odpověz
o krči slyším poslední dobou jen samou chválu
kámoška tam rodila v roce 2007 sice měla nějaký komplikace,ale říkala,že jestli ještě někdy bude mít druhé mimčo,tak bude zase rodit tam
mě by krč taky nevadila,ale raději bych zase to Podolí
17. bře 2009 ve 22:02  • Odpověz
marfuska

tak tě u nás vítám :wink:
tedy 2děti ve 25letech,klobouk dolů
máš můj obdiv :slight_smile:

já to taky chtěla stihnout 2děti do 25
teď budu ráda,když stihnu své druhé dítko do 30ti :slight_smile:

a jak to jde s klukama?to už máš školáka co?a jak zvládal školku?a vzali ti ho v pohodě?
já teď řeším školku a myslím,že bez šance
a co bude ještě sestřička????
17. bře 2009 ve 22:04  • Odpověz
marfusko, tak aspoň vidím že se to dá. Já taky doufám, že se to zvládne, i když ono je to asi jiný dělat školu 4 roky s mrnětem a já v cca půl roku těhu a pak s mimčem 2 měsíce..tak uvidíme jak sem odolná :grinning:

lener, já bych ráda aby to přišlo třeba v noci, ale když o tom tak přemejšlim, asi je to už jedno, jestli dneska sama, nebo ve čtvrtek vyvolávaně..ty dva dny už to je asi jedno..tak nevim. Snažim se radši moc nezkoumat jak to bude probíhat, protože mě to asi nervuje ty představy.. :grinning:
17. bře 2009 ve 22:54  • Odpověz
Ahojte všicí!
Péťo, uvidíš, nejsem zdaleka jedinej případ, kdy rupla voda těsně před vyvoláním.. Mojí mamče taky, kámošce taky, přesně jako mě.. já den před tím nemyslela už na nic jinýho, tak nevím, jestli to Lili nevycejtila.. nevím, jak to funguje.. :grinning: Jo a s tou hlenovou zátkou - mě vytejkala snad tejden a nic se nedělo :frowning2: Vždycky po kouskách.. a já pořád čekala a čekala a ono se pořád nic nedělo :grinning:

Marfusko, vítám!!!Taky bydlím kousek od Krče, přesněji kousek od Budějovický..mám taky kámošku, která má dvě děti a je jí dokonce 23 :wink: Druhý bylo sice neplánovaný, ale i tak je ráda za oba.. A ty jsi děti "plánovala"?A přidej nám sem nějaký fotečky, ať vidíme ty tvoje ratolesti :wink:
18. bře 2009 v 09:59  • Odpověz
Dobré ranko,
Martínek měl dneska poprvé od narození klidnou celou noc :slight_smile: .
Lenerka- já to taky neplánovala do 25 dvě děti, ale jak se říká odříkaný největší kus :grinning: .
Než jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem měla spoustu plánů o cestování a kariéře a děti jsem nechtěla měla jsem názor, že ženskou jen brzdí a to jsem taky říkala v rodině, kde zrovna sestřenka vesele rodila jak na běžícim pásu :sunglasses: .
No a první prázdniny v prváku, týden před 19 narozeninama jsem zjistila, že jsem těhotná. Byl to šok nejen pro mě, ale i pro celou rodinu a je pravda, že kařdý se k tomu postavil jinak. Nejvíc jsem se bála babičky, která byla vždycky hodně přísná, ale její reakce byla úplně opačná a tak jsem věděla, že to zvládneme.
Ve škole jsem po prázdninách řekla třídní, že čekám miminko a čekala jsem, že musim ukončit školu, nebo při nejmenšim přerušit, ale opak byl pravdou vše za mě vyběhala a sehnala velký křeslo do třídy pro těhuli, abych se nemačkala na těch školních židličkách :grinning: a křesílko se hodilo, protože jsem v těhu přibrala 30kg a byla jsem chodící velryba.
Jinak jsem měla individuální plán po celý zbytek školy a to znamenalo, že jsem musela splnit 50% docházky a tak jsem chodila do školy s Matýskem. Všichni mi moc pomohli i kluci spolužáci, jen kojení jsem musela brzy zastavit, protože to nešlo organizačně zvládnout.
Nebudu to,ale popisovat vše tak na růžovo, měla jsem spoustu záchvatů vzteku a zoufalství, že školu nezvládnu a praštim s tim, dělala jsem i reparát, protože je to opravdu těžký.
S přítelem jsme bydleli každý u rodičů až se smylovali dnes už tchánovci a koupili nám byt, který jim teď splácíme.

Druhý miminko jsem chtěla hlavně kůli Matýskovi, aby nebyl sám, protože kamarády si užije spíš ve školce jinak má hodně strejdů a tet, protože naši vrstevníci žádný děti nemaj :wink:
Teď v něm mám velkýho pomocníka a taťka taky pomáhá, protože první mimi si neužil, tak je to pro něj novinka.

Se školkou jsem neměla problem ani s jednou a do školy jde Máťa v září. 6 mu totiž bylo minulý týden.

A další miminko už neplánuju, taky si chci něco užít až kluci odrostou a nejen rodit děti :slight_smile: .

Deathy, hlavně v prvních dnech s mimčem to bude těžký, tak nevěš hlavu a mysli na to, že si mimčo musí udělat nějakej řád a pak už učení půjde samo :wink:
18. bře 2009 v 10:24  • Odpověz
Marfuuu, to je supr, že to takhle dopadlo a gratuluju k tý škole, věřim, že to nebyla brnkačka..A nežárlí Matěj na malinkýho Martínka? :slight_smile:
18. bře 2009 v 10:40  • Odpověz
Ahoj holky,
s manželem jsme miminko plánovali. Začátky byly tak težký, že jsem si říkala, že druhý mimčo už ne. Ale teď už je to v pohodě a příští léto bychom se chtěli pokusit o druhého broučka.
18. bře 2009 v 10:48  • Odpověz
Miru, Matys se tak těšil na sourozence, že nežárlí spíš naopak pořád mě hlídá jestli bráchu nešidim :slight_smile: .
Ve škole jsem měla obrovskou oporu v mamince a dalších příbuzných, který když bylo potřeba tak pohlídali, jinak bych to nezvládla.

Lessi myslim, že je lepší, když jsou děti od sebe kratší dobu než je máme my. Když nic jinýho, tak nestihneš zapomenout na tu běhačku kolem miminka a neni to takovej šok. A hlavně si spolu krásně vyhrajou :wink: .

Založim si nějaký album ať se i já můžu pochlubit těma svejma rošťákama.
18. bře 2009 v 10:59  • Odpověz
Jé, Lessi, tak to držím pěsti už teď, aby se vám to povedlo co nejdřív.. to je moc hezký.. já si říkám, že zatím potřebuju zapomenout, tak já to mám čerstvý.. ale je fakt, že myšlenka, že by Lili měla ještě brášku, se mi moc líbí.. :wink: Ale až někdy........ ale jak píše Marfuuu, tak zase menší věkový rozdíl mezi dětma je dobrý v tom, že si pak vyhrajou spolu..
A Marfuu, máš krásňoučký dětičky.. :wink: Ty jsi měla u porodu sestřenku?Partner nechtěl?A kde jsi rodila?
18. bře 2009 ve 14:36  • Odpověz
Lessi, tak ty to máš ještě čerstvě za sebou a jakej si měla porod?
U porodu byla sestřenka, protože manžel je srabík a rodila jsem v Krči, kde to bylo fajn.
koukala jsem na Lili je taky krásňoučká a jak v noci spinká jde to?
18. bře 2009 ve 14:52  • Odpověz
Mirunda - máš krásnou holčičku :wink:

Marfuuuska - rošťáci jsou taky kouzelný :slight_smile:
Porod mám ještě čerstvě v paměti (na to se snad nedá zapomenout - je to krásný zážitek) a byl celkem fajn.
Bolesti byly velké (měla jsem ho bez epi) a až na konci se to trošičku zkomplikovalo, protože malý začal mít málo kyslíku, tak mi přidávali kyslík. Manžel byl u porodu a nikdy bych neměnila. Byla jsem štastná, že byl v tento okamžik se mnou.

Určitě si přejeme pro něho sourozence, jednak že moc chceme druhé miminko a jednak že nebude na světě sám. Já mám taky sestru a po tom, co mě v životě vše potkalo, bych si nepřála být sama.
18. bře 2009 v 15:47  • Odpověz
marfuska

máš moc pěkný kluky
Matěj vypadá jako rozumný bráška :wink:
no 6let je docela dost od sebe,ale kámoška to má taky tak,a je naprosto spokojená
já myslím,že tak 3 až 4roky od sebe jsou ok
nebo aspoň,tak bych to chtěla já
18. bře 2009 ve 21:21  • Odpověz
lenerka
Kačenka je holčička jakou bych taky chtěla, ale myslim, že i další mimčo by byl kluk :grinning: .
Já jsem taky chtěla mimčo dřív, ale nemohli jsme ze zdravotních důvodů a nakonec se lékaři usnesli, že děti přirozeně nebudou, tak jsme vklidu naplánovali svatbu, začali rekonstruovat byt a přestali na mimčo myslet a měsíc na to jsem byla těhotná, tak je Martin takovej malej zázrak :slight_smile: .
18. bře 2009 ve 21:37  • Odpověz
marfusa

takže jsetli jsem správně pochopila
tak Matýsek je z umelýho
a Martínek se povedl přirozeně?
ono je to jedno,hlavně,že jsou zdravý :slight_smile:

no já bych druhý zase holčičku,ale je to jedno
hlavně,aby tam nebyly 2 nebo proboha ještě více :confounded:
18. bře 2009 ve 21:43  • Odpověz
Ahoj holky,
tak dneska se taky nic neudálo, takže zítra fakt deme na věc. Je mi dneska celej den špatně, tak nevim jestli je to z nervů, nebo že by se malá slitovala a chtěla sama třeba ještě v noci..ale to je fakt asi jedno.
Mám neskutečnej strach a je mi fakt špatně, no pozitivní...
Zkusim dneska usnout, protože na dnešek sem byla furt vzhůru, boleli mě nohy..fuj.
Takže já se s váma prozatím rozloučím, a pokud všechno pude dobře (taky doufám, že mě pustí v neděli domu, když zítra porodim), tak se ozvu po víkendu, nebo prostě hned jak to půjde.
Tak jo, zatim papa
18. bře 2009 ve 22:06  • Odpověz
jé co ty tady ještě děláš????
já myslela,že nám chceš napsat,že ti praskal voda a letíte do porodnice
ti věřím,že máš nervy
tak přeju ať si aspoň trošku chrupneš a odpočineš
budeme na Tebe a malou myslet,aby vše dopadlo dobře!!!!!
pa
18. bře 2009 ve 22:10  • Odpověz
Lenerka - nene Matýsek nebyl plánovanej vůbec a byl zcela přirozeně, ale když jem byla s nim těhotná, tak jsem měla operac ia vzali mi vaječník a vejcovod a pak byli další operace, tak mysleli, že už přirozeně neotěhotnim.
Ale to už je teď jedno, jsem ráda, že je mám a že jsou zdravý :slight_smile:

Deathy- držim palečky a hodně štěstíčka oběma :wink:
18. bře 2009 ve 22:29  • Odpověz
ahoj teda Deathy já myslela že až se vrátim z hor tak už budeš mít mimiska doma a ty ho máš ještě stále v bříšku, no tak mooooc držíme palečky a´t vše zvládneš v pohodě neboj myslíme na tebe.
19. bře 2009 ve 13:14  • Odpověz
Ahojte maminky, mám takovej blbej dotaz - dostali jsme od dr. Kanavit - vitamín K, asi jste ho dostali taky..já myslela, že to kápnu přímo mimču do pusinky a v tom příbalovym letáku píšou, že se to kojencům kape do mlíka - to teda nevim jak si to mám nakapat do prsu :grinning: Tak mi prosím poraďte, jak se to dělá :confused:
19. bře 2009 ve 13:22  • Odpověz
Deathy, vsadím boty, že to dneska ještě přijde samo :wink:

Marfuu, Lili docela v noci spinká, dneska se vzbudila "jen" 2x a to jednou jen na přebalení, to obstaral přítel, takže jsem se poprvý od porodu docela i vyspala :slight_smile:

Jinak na sourozence ještě zdaleka nepomýšlíme :grinning: Nejdřív musím zapomenout na ten "porod", já hrozně chtěla rodit přirozeně a ještě teď je mi hrozně líto, že jsme museli na císaře :frowning2: Bojím se, že příště budu muset automaticky taky, prý to tak často bývá :( Ale Lilinka má 3-letýho strejdu, bydlí s náma v baráku, takže to je skoro jak brácha :grinning: Takže ty si spolu pak časem doufám vyhrajou, ale kdo ví, třeba bude sourozenec dřív než řeknu švec.. tohle člověk nenaplánuje :wink:

Moba, jak bylo na horách??
19. bře 2009 ve 13:30  • Odpověz
Ahoj holky, krásně se nám protrhaly mraky :wink: , asi vyrazíme na prochajdu.

Mirundo, já jsem si vždycky před kojením odstříkla z prsa pár kapek mlíčka na lžičku a to jsem mu dala.

Deathy - myslíme na tebe.
19. bře 2009 ve 13:58  • Odpověz
Jé, Lessi, děkuju.. to mě nenapadlo, dát to na lžičku..
Taky vyrazíme na prochajdu, ráno to vůbec nevypadalo..
19. bře 2009 ve 14:32  • Odpověz
Ahojky holky,

Miru já ten Kanavit kapu do pusinky a pak hned kojim, tak mi to řekla doktorka, ale je to na každym jak mu to vyhovuje.
Lilinka je hodný miminko, tak to je fajn, my taky vstáváme jen dvakrát a někdy dokonce jen jednou, ale je pravda, že malej ponocuje a chodí spinkat až kolem půlnoci, ale ono se to srovná.
Já rodila obě přirozeně a bez epi, tak nevim jaký to je po císaři. Ale za rok už si podle mě ani nevzpomeneš :slight_smile: .

Lessi a co Lukášek jak spinká?
Já chtěla taky Lukáška po manželovi, ale on nechtěl,tak máme Martínka jen jsme zjistili, že to nebyl slavnej nápad, protože už teď si kluky občas spleteme. Prostě máme doma Máťu a Máťu :grinning:

Dorazili jsme od paní doktorky a už máme 60cm a 5150g takovej malej otesánek. A za chvilku vyrazíme prochajdou pro Matýska do školky.
19. bře 2009 ve 14:50  • Odpověz
Lukášek spinká zatím krásně, večer ho ukládáme okolo půl deváté a probudí se mezi pátou a šestou, to ho nakojím a ještě tak hodinku dospává. Takhle už spinká dva měsíce. Do měsíce a půl jsem ho kojila dvakrát za noc.

Jinak mi jdeme příští pátek na 6-ti měsíční kontrolu a zároveň na druhou dávku hexy. Jsem zvědavá kolik bude vážit a měřit. Doma ho vážíme tak, že se manžel zváží sám a pak s ním. Zatím má bez 100g osm kilo a měří 69 nebo 70 cm. Tak uvidíme ten příští týden u doktorky.

Marfuuuska, tak to je Matýsek pěknej otesáneček, ale to je mooc dobře.

Před chvílí jsme se vrátili z procházky, bylo krásně, ale foukal docela studený vítr.
19. bře 2009 v 17:53  • Odpověz
ahoj Miru

tak já taky kojila
kapky jsme taky dávali na lžičku s troškou odstříkanýho mlíka
kanavit a infadin
infadin jste nedostali?to jsme dávali každý den 1x kapku
a ten kanavit 1kapku snad 1x za týden
jak to máte vy?

kačka ty kapky měla ráda
pak jsme jí je kapala do pusy,i když se to nemělo
byštila je asi do roka
19. bře 2009 ve 20:39  • Odpověz
my taky dneska byly na procházce
přes 2hodiny zase
ten vítr je fakt,už blbej!
měla jsem i rukavice,kdy se konečně dočkáme toho jara????
19. bře 2009 ve 20:42  • Odpověz
tak jsem zvědavá na tu Péťu
jak jí asi je a jestli už to má za sebou
19. bře 2009 ve 20:42  • Odpověz
Krásné ranko!
Lener, my dostali jen Kanavit, dvě kapky jednou týdně..nakonec rozhodl přítel a nakapali jsme jí to do pusy a pak hned začali kojit.. tak snad to bude ok :slight_smile: V pondělí jdeme na kontrolu, tak se ještě dr. zeptám..

Tak Péťa už to má asi za sebou, ne?Máte na ní někdo kontakt?Jsem hrozně zvědavá :grinning: Držím jí moc pěsti!!!
20. bře 2009 v 08:43  • Odpověz
ahoj Miru

já myslím,že do pusinky jí to ublížit nemůže
my to taky tak dělali :wink:

bohužel na Péťu kontakt nemám
takže musíme vydržet asi do neděle možná pondělí
uvidíme,kdy jí pustěj no
20. bře 2009 v 10:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.