• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mladé maminky Praha

(Zamčená)
19. března 2011 
Přeji hezké skoro poledne,

Miru, určitě jí to do pusinky ublížit nemůže.
20. bře 2009 v 11:19  • Odpověz
Kdy se můžou propíchnout ouška na naušničky?Může se hned po šestinedělí?
20. bře 2009 ve 12:02  • Odpověz
Miru, tak to bohužel nevím. Já si myslím, že po šestinedělí se může. Zeptala bych se mudry.
20. bře 2009 ve 12:08  • Odpověz
jj, v pondělí jdeme, tak se ho musím zeptat.. ale já na to určitě zapomenu :grinning: Ale on je ještě čas.. mno jo, ty s Lukáškem si asi tohle neřešila :grinning:
20. bře 2009 ve 12:16  • Odpověz
No to jsem opravdu neřešila :grinning: , ale když jsem byla těhotná a ještě jsme nevěděli, co čekáme, tak holčičce jsem chtěla dát naušničky, ale manžel byl proti. Tak to Lukášek vyřešil :wink: .
20. bře 2009 ve 12:26  • Odpověz
miru, někde to dělají i v porodce :confused: já nechala nastřelit po 3měsíci po prvním očkování hexy, nebo nějak souběžně, každé u jiné dr, tak si nepamatuju přesně
20. bře 2009 ve 12:27  • Odpověz
ahoj Miru

no když jsme pořád chodili k Dr.na kontroly ze začátku
a já nezkušená máma
tak jsem si vždycky všechno psala na co jsem se chtěla zeptat
Dr.i sestra měly se mě asi srandu,ale já pak byla klidnější

jo k těm naušničkám
já jí je nechala nastřelit v dubnu
pípla trošičku,byla statečná a já taky
20. bře 2009 ve 21:11  • Odpověz
Ahoj miru.
já se bavila s dr. a nám říkala, že by jí je píchla až tak kolem 8 měs.protože má malinký ouška a nechce,aby je měla píchlý každý jinak. Já jí je chtěla dát k 1.narozeninám, ale to prej ty děti nejdou udržet :grinning:
20. bře 2009 ve 21:54  • Odpověz
Miru, četla jsem tvý přízpěvky. Nebuď smutná, že jsi rodila císařem. Já rodila taky císařem kvůli preklamsii :cry:
Měla jsem vysokej tlak 190/150 a začala se mi objevovat bílkovina v moči a to ukazuje na špatnou funkci ledvin.
28.11.08 jsem byla na poradně (termín 4.12.) a bylo mi doporučeno měřit si tlak. V sobotu mi vylít do těch šílenejch hodnot,tak jsme letěli do porodnice a v neděli 30.11. v 11.30hod. byla Sofinka na světě :slight_smile:
Až dnes se dozvídám a dočítám, že jsme měly obě hoooodně vělký štěstí :wink:
20. bře 2009 ve 22:08  • Odpověz
jé andy ty jsi taky všude :wink:
20. bře 2009 ve 22:39  • Odpověz
To víš, luci, my matky na mateřský :grinning: :grinning: :grinning:
20. bře 2009 ve 23:13  • Odpověz
čekám,až se Sofi pronudí a nakrmim ji a pak jdu spát.
20. bře 2009 ve 23:13  • Odpověz
chápu
mladá maminko :wink:
20. bře 2009 ve 23:18  • Odpověz
Krásné dopoledne přeji!
Lessi - proč byl manžel proti?Holčičkám to tak hrozně sluší.. :slight_smile: Já se vlastně přítele ani neptala, prostě jsem řekla, že musíme koupit naušničky a ani mě nenapadlo, že by mohl být proti :grinning: :grinning: Ale ani nepípnul, tak snad s tím souhlasí :grinning:

Lener, mě dr. říkal sám, ať si to píšu.. že si pak zdaleka na všechno nevzpomenu.. takže to taky tak dělám, ale je fakt, že si neumím představit, že tam pak vytáhnu před ním ten seznam otázek, co po něm chci vědět :grinning:

Soanpe - teď už je mi mnohem líp.. ale ty první dny byly fakt děsný, myslela jsem si o sobě, že jsem neschopná a tak.. prostě asi nějaká depka.. pak jsem si postupně doma začala uvědomovat, že je to jedno, jak šla malá ven, hlavně, že jí mám, že je zdravoučká.. vidíš, a vůbec si neuvědomuju, že jsou těhulky s nějakým problémem a jsou třeba za císaře vděčný, že to zachránilo miminku život.. na to člověk pomýšlí až časem.. :( Jsem ráda i za tebe, že je Sofinka v pořádku a že štěstíčko stálo při vás.. :dizzy_face:
21. bře 2009 v 11:23  • Odpověz
Také přeji krásné dopoledne,

manžel se bál, že napíchnou nějaký nerv, který v budoucnu něco způsobí špatného. Uklidňovala jsem ho, že dnes bych se toho tak nebála. Pokud budeme mít druhé miminko a bude to holčička, tak naušničky mít bude :grinning: . Přesně tak - hrozně jim to sluší.

Soanpe - také jsem měla vysoký tlak (sice ne tak jako ty) 165/120 a bílkoviny v moči jsem měla celý pobyt na rizikovém oddělení, což bylo dva týdny. Je fakt, že tyto hodnoty jsem měla po braní léků. Musela jsem mít celou dobu stahovací punčocháče a píchali mi injekce do břicha proti embolii. Nakonec jsem přeci jen porodila spontálně po vyvolávací tabletce.
21. bře 2009 v 11:36  • Odpověz
Lessi, to se sice stát může, ale ta pravděpodobnost je hrozně hrozně hrozně malinká, takže bych se toho rozhodně nebála.. Aspoň si pak tu mojí kočandu nikdo nesplete s klukem, když na sobě nebude mít zrovna růžovou :grinning:
21. bře 2009 ve 12:38  • Odpověz
Jsem stejného názoru. :slight_smile:

Dneska to vypadá, že bude krásně. :slight_smile: Já bohužel musím uklízet, tak manžel pujde s Lukýskem ven.
21. bře 2009 ve 13:02  • Odpověz
jj, taky dneska určo půjdem!Už se těšííííme :dizzy_face: Malá akorát usnula, tak až odpo..
Maminky, přestavte si, že mi Lilinka už třetí noc spala 8hod v kuse!!!Je to normální v tomhle věku??Sice je to fajn, že se vyspíme i my, ale trošku mi to dělá na druhou stranu starosti.. pak přes den je možná trošku aktivnější, že víc kouká a chce víc jíst, ale pak v noci ani nepípne.. v PO jdeme k Dr, tak se ho musím zeptat, nikde jsem se nedočetla o někom se stejným "problémem"..
21. bře 2009 ve 13:45  • Odpověz
Miru, tak to je fajn. Každý miminko je jiné. :slight_smile: Nám spinká celou noc tak od třetího měsíce, ale v noci byl vždycky klidnější. Když jsem to říkala doktorce, tak mi řekla, že se ji zdá bledší a myslí si, že má málo železa a proto může být tak spavý. Když jsme šli na odběry, tak opravdu zjistili, že má málo železa.
Do teď beru železo já a dostává ho přes mlíčko, ale stejně stále krásně spinká.

Buďme rádi za to, že takto krásně spinkají, neumím si představit, že bych v noci vstávala každé dvě hodiny. :confused:
21. bře 2009 ve 14:13  • Odpověz
ahoj holky

tak včera jsme vyrazily s dětma a švagrovou do ZOO
bylo krásně
ale rukavice a šály jsme užily
docela dost lidí no :wink:
zvířátka byla čilá ,takže fakt pohoda
od 11-17h pohoda holky to zvládly

škoda,že dneska už asi sluníčko nevyleze :confounded:
22. bře 2009 ve 13:06  • Odpověz
tak jsem ráda,jestli dneska pustí už tu Péťu z porodnice
třeba se tu večer ukáže?
ale i když asi né
já byla hotová prala jsem spala jsem kojila jsem
docela jsem toho měla dost se se vším vypořádat,ale zvládlo se to a je to pohoda
22. bře 2009 ve 13:07  • Odpověz
Ahoj maminy :slight_smile:

Luci, ty ses dočkala tý ZOO. Já o tý roční vstupence taky uvažuju a rovnou ji dám i ségře k narozkám :grinning:
Já celý dopol.uklízela :angry: a teď jsem konečně hotová. Jsem ostuda, ještě nemám hotovej oběd. Ale chlap mi "snídal" ve 12.30 :grinning: takže to nehrotím.

Miru:
Já se z toho porodu resp.pobztu v porodnici oklepala asi až po 3týdnech. Teď bych to vrátila zpět, protože mi je líto, že Sofi je skoro 7kg slečna.
Co se týká toho spinkání,během těch 8hodin ji nakrmíš? Sofinka taky spí od nar. úplně ukázkově.jen když má hlad začne mlaskat :grinning: a já běžím pro flašku a za 10minut zase spíme.
Teď jsem jí posunula spaní z 18.00 na 19.30, porotože se mi budila po 12hod.
Dnes dokonce chrupkala do 8.15 :sunglasses:
Sluníčko moje zlatý
22. bře 2009 v 15:21  • Odpověz
Ahojte!
Jéé,to by bylo príma, kdyby nám Peťa dala vědět co a jak.. jsem hrozitánsky zvědavá :dizzy_face:
Jinak ke spaní naší Lili - ona spí vyložene v kuse, bez probuzení na jídlo, ani přebalit nechce.. dneska spinkala teda "jenom" 6hod, ale prostě se mi to zdá divný.. :slight_smile: Taky nevím, jestli je to dobrý na mlíko, četla jsem, že když nekojím min. za 6hod, tak se vyrábí mlíčka míň.. budu se na to muset zeptat, jestli jí mám budit, nebo co teda..
Soanpe - a jaký to bylo v porodnici?A kde jsi rodila?Mě v porodnici vyloženě nic nechybělo, jen mě prostě štvalo, že tam musím být.. :frowning2: štvaly mě ty jejich sprchy, tak jsem se těšila do svojí.. štvalo mě jejich jídlo, ty jejich budíčky v 5:30 na změření tlaku a teploty.. prostě takový blbůstky, co jsem nemohla rozdejchat..
22. bře 2009 v 15:34  • Odpověz
Ahoj holky,
tak to Vám moc závidim ty vaše spavce. První syn Matěj byl taky spavec :slight_smile: usnul kolem osmý večer, v noci si mlasknul na jídlo a spal až do 7-8hod a naučil se krásně usínat sám.
Zato Martin to je zvíře ať dělám co dělám usíná až kolem jedný ráno a to musim chovat, někdy to vzdám a spí se mnou v posteli. Mám sice druhý dítko, ale za každou radu jak ho naučit usínat dřív budu vděčná. Maminka i tchýně mě uklidňujou, že se to srovná samo, ale já už jsem někdy úplně vyřízená :unamused: .
22. bře 2009 v 15:35  • Odpověz
Miru,
rodila jsem u Apolináře. jak už jsem někde psala, do porodu a na jipu ještě super, ale odd.šestinedělí hrůůza.
Měla jsem preklampsii-vysoký tl.,ukrutný otoky(přes lýtka jsem měla o deset cm víc a kotníky mi nebyly vidět)
a blbě mi fungovaly ledviny, protože jsem měla bílkovinu v moči.
Furt mi tvrdili,že je vše ok,i když jsem v leže nemohla dejchat a v půli slova jsem se musela nedechnout.Jak jsem byla zalitá vodou,tak mi to tlačilo na plíce..Nešly mi napíchnout žíly(potřebovala jsem atb do žíly.chytla jsem nějakej zánet)
To že jsem nemohla dejchat bylo podle nich psychický,tak jsem to chtěla řešit s psych.protože to bylo fakt peklo a potřebovala jsem být ok s malinkou u sebe
ten mi dal léky a po 2 prášcích jsem spala skoro dva dny.Měla jsem brát tři druhy celkem však 5ks :confounded:
Až ze mě ten sajrajt vypchal, naložila jsem malou,chlapa a jeli jsme k obvod.dr. a ta se zhrozila,co mi to dali k miminku.
Dr,mi dala diuretika na odvodnění a během 12 dnů jsem měla o 16kg mín.
Tak asi tolik k Apolináři. Pokud si v poho po gyn,stránce,tak se už nestaraj. jo a když jsem šla pak na krev,tak se mě ptali,jestli nejsem narkomanka,protože jsem z porodky měla totál. rozpícaný ruce :frowning2:
22. bře 2009 v 17:18  • Odpověz
Přeji příjemné odpoledne,

soanpe tak to si měla pěkné komplikace. :frowning2: Hlavně, že jste se Sofinkou už v pohodě.

Dneska jsme byli na desetikilometrové procházce, tak jsem nějaká unavená. Ještě musím vyžehlit prádlo, tak musím sebrat posledních pár sil. :wink:
22. bře 2009 v 17:27  • Odpověz
ahoj lessi. já žehlim každou st.když je chlap na floorbalu. dnes jsem uklízela celej barák a taky záhul.
Jo a dnes jsme měly se Sofinkou první společnou koupel :slight_smile: :slight_smile:
22. bře 2009 v 18:30  • Odpověz
za těch deset kilometrů tě chválim :wink: já bych zdechla po pěti :grinning:
22. bře 2009 v 18:40  • Odpověz
ahojte holky...můžu se k vám přidat??? :confused: :slight_smile:
22. bře 2009 v 18:50  • Odpověz
Ahoj sluninko!
vítám tě a určitě se k nám přidej :wink:
22. bře 2009 v 18:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.