• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mladé maminky Praha

(Zamčená)
19. března 2011 
Ahoj mamky, tak jak jste přežili Vánoce a Silvestra?
Chtěla bych Vám všem popřát do toho roku 2009 všechno nej nej a Ať vás dětičky nezlobí a dělají jen samou radost.
10. led 2009 v 10:32  • Odpověz
Ahoja.
10. led 2009 v 17:30  • Odpověz
Ahot Terri také se přidává k přání a hlavně ať jsou všechny děti zdravé a plné elánu, jinak u nás vše proběhlo v klidu a pohodě
10. led 2009 ve 22:48  • Odpověz
ahoj holky

taky se přidávám
dodatečně vše nejlepší do Nového roku
hlavně hodně štěstí,zdraví,lásky a hodný děti
11. led 2009 ve 21:53  • Odpověz
holky tak co rozjedeme to tu zase?
Moba my jsme všude co? :grinning:
11. led 2009 ve 21:54  • Odpověz
to jsme :slight_smile:
12. led 2009 ve 13:47  • Odpověz
Ahoj, v podstatě bych asi mohla být nejmladší, je mi 20. Ale mimi se přiřítí až začátkem března..takže sem ještě nepatřím :sweat_smile: :grinning:
14. led 2009 v 18:08  • Odpověz
ahoj deathy

vybrali jste pěkný jméno pro holčičku :wink:
14. led 2009 ve 20:19  • Odpověz
ahoj holky tak mě je 24 a mám 13 měsíčního chlapečka Dominika...
15. led 2009 v 10:26  • Odpověz
Ahojky deathy,tak jak si užíváš těhotenství?
Já jsem taky 20.letá mamča z Prahy :dizzy_face:
15. led 2009 ve 21:12  • Odpověz
lenerka: ahoj, děkuju, to vybral tatínek, a to sme ještě nevěděli, že to bude slečna. Já si prosadila klučičí jméno..všichni sme si totiž mysleli - a já nejvíc - že to bude kluk :grinning: Tak sem dala přítelovi volnou ruku s tím, že to je stejně zbytečný. Nakonec ne, ale myslim že vybral dobře :grinning:

rossib: Ahoj, jo jo, užívám docela v pohodě. Žádný problémy, vše ok. Dnes sem byla s kámoškama, tak na mě zíraly a záviděly, že sem úplně stejná, nikde nic navíc, jen to bříško :sunglasses: :grinning: Tak mě to potěšilo..ale kdo ví co kde naroste za ty dva měsíce co zbývají..
16. led 2009 ve 23:15  • Odpověz
Ahoj deathy a odkud jsi? No já chtěla holku a máme kluka tak doufám že sž budem čekat pak druhé že to bude holka nevim pak mit doma 3 chlapi to by mě asi trefilo.
17. led 2009 v 15:23  • Odpověz
ahoj holky

tak mě to bylo jedno
ale spíš jsem asi chtěla kluka
teď bych Kačku už nevyměnila
jestli budeme ještě mít mimčo tak bych chtěla zase holčičku
to by se určitě zase zbláznil manžel mít 3ženský v baráku :wink:
no uvidíme no

pro holku mám už i jméno Eliška nebo Nela
kluka asi David nebo mareček
no ale už s emusíme snažit no přeci jen Kačce byly 2roky :wink:
18. led 2009 v 00:16  • Odpověz
ahoj deathy

no opravdu máš malý bříško
ale je fakt,že na mě to skoro taky nebylo vidět
začínala jsem na 53kg
ale na konci cca 2měsíce to tedy rostlo jak o závod
skončila jsem na 71kg a stačilo mě to

tak držim palce ať máš vše Ok :wink:
18. led 2009 v 00:19  • Odpověz
Ahojky,tak to mi chtěli oba holku a máme holku druhé chci kluka tak snad to zas vyjde :dizzy_face:
19. led 2009 v 10:00  • Odpověz
moba: Ahoj, bydlím kousek za Prahou, z Libuše cca 15 minut, ve Zvoli. Ale občas to střídám s Butovicema. Jinak denně..teda teď už moc né, jezdím do Záběhlic do školy. Joo, tři chlapy...to by bylo něco :grinning:

lenerka: Ahoj, já začínala cca na 63kg, minulý týden mi dr. do průkazky napsal 70kg. Ta sedmička mě tam pěkně děsí.. :angry: Ale je mi jasný že ještě přiberu, malá teď měla 1500g, takže musí ještě tak jednou tolik nabrat..snad já nenaberu ještě dalších 7kg. To bych asi neustála :grinning:

My s přítelem oba tak nějak tiše chtěli kluka, tak aspoň teď vím, že je lepší si nic nepřát. Dokonce sem se i bála, že až mi řeknou co to bude a bude to třeba ta holčina, tak abych nebyla zklamaná..to bych si neodpustila.
Naštěstí sem byla jen zaskočená překvapením a teď sem ráda a pořád si vymejšlim jak asi bude vypadat :grinning:
20. led 2009 v 17:48  • Odpověz
je to jedno
hlavně,aby byly děti zdravé hodné a šikovné
pak už je to jedno

naše ´dáblice dneska dostala pěkně na prdku
strašně zlobí a neposlouchá
prostě paličák po mě no
máme se na co těšit!!!!
21. led 2009 v 18:40  • Odpověz
lenerka, přesně tak. Hlavně aby bylo vše ok.
To já sem zvědavá jaký mi s přítelem budeme rodiče. Vůbec si to nedovedu představit. Teda u sebe jo, tam možná bude nějaká podoba na mojí mamku...snad jen v dobrym. Ale co se týče přítele..to je pro mě naprostý tabu :grinning: Co z toho našeho dítka jednou vyroste, to si neumim představti :grinning: :sweat_smile:
21. led 2009 v 19:48  • Odpověz
a co,že jste s erozhodli pro potomka tak brzy?
já tedy porodila až ve 26letech a vůbec nelituju
doufám,že druhé stihnu do 30ti

pak už bych se cítila asi stará máma nevím no
no já sebe si taky nedovedla představit jako máma
manžel to zvládl dobře možná lépe nežli já :wink:
21. led 2009 ve 21:08  • Odpověz
lenerka, ono to bylo neplánovaný přes HA. A já se rozhodla si to nechat..víc to rozmazávat nebudu, je to ošklivá minulost, takže tak. Taťka se chvíli cukal, že nechce, nakonec zůstal. Takže já ve 20, on 21. Řiká se, že když sou rodiče mladý (třeba tak jako my :slight_smile: ), tak je to takový..no prý sou si víc blíž děti a rodiče. No nevim, ono to taky vůbec nemusí bejt pravda..to se pozná časem.
22. led 2009 v 18:15  • Odpověz
no jasně
to je jedno,určitě jsi se rozhodla správně
já bych se asi bála jít na potrat

budeš krásná mladá maminka
furt lepší než být poprvé mámou skoro ve 40ti :wink:
taky si myslím,že mladý rodiče pak maj pěkný vztah s dětma :slight_smile:

no a kde budeš rodit?kde jsi registrovaná?
já rodila v Podolí i ségra a byly jsme obě spokojené :wink:
22. led 2009 ve 20:07  • Odpověz
Oh, děkuji, krásná mladá mamina...to zní moooc hezky. Ale teď se na tu krásu nějak ani necítím.. Zrovna teď sem zelená jak okurka a nevypadám dvakrát úžasně :grinning:
No, termín (asi ten nejpřesnější) mám 13. března. A sem registrovaná u Apolináře. Rozmýšlela sem se mezi Apo a Podolím, ale nikdo mi neřekl že se mám registrovat hned, jak budu mít průkazku, takže já si v 17tt jen tak zkusila obvolat asi 4 porodnice, a všude mi řekli že mají plno. Docela sem se tenkrát zděsila, když mi všechny sestry do telefonu řekly, že mají plno až do června.
U Apolináře sem jen díky nějaký známosti "tchýně", co hraje hokej s ženou tamního pana docenta.. :grinning: Ale tak Apo je prý dobrej, a hlavní je že mám kde bejt. Já se tam prý taky měla narodit, ale zrovna malovali..
22. led 2009 ve 23:54  • Odpověz
ahoj

no já jsem se narodila na Bulovce
ségra u Apolináře také se tam malovalo :wink:
no v porodnicích se snad maluje každé rok :unamused:
vím,že Podolí to tak má a hlavně na podzim no

no já první těhu prožívala ukázkově
nebylo mě špatně,jen mě lidi smrděli a nemohla jsem sprchové gely a aviváže jinak dobrý :wink:
hodně jsem tedy spala
a práci jsem si moc neužila
okolo 4měs.jsem šla na rizikáč
nejdříve se mě nechtělo,ale pak jsem Dr.byla vděčná

jo jo když chceš rodit v Podolí Apolinář je dobrý tam mít známé :slight_smile:
uvidím kde já skončím,až budu rodit své další dítě

a jak se jmenuješ jménem?já jsem Lucka
23. led 2009 ve 21:35  • Odpověz
Ahoj, já sem Petra. Tak mě těší!
Já mám celý těhu vlastně v pohodě. Kromě asi dvou případů na samým začátku, že se mi příčilo něco jíst, sem ok. Pak jen chvíli spací stavy, ale pak už nic. Teď jediný co mám je břicho :grinning: V podstatě sem i normálně chodila do školy. Teď už mám indiviuál na ten poslední měsíc a kousek. No ale je fakt, že problémy mám se spaním. To teda jo. Když se nevypodložim deseti peřinama, tak prostě nespim, páč mě bolí...jejda jak se to teď jmenuje.. :sweat_smile: No, prostě jak ležim na boku, tak ten bok..ta kost tam :grinning: :grinning: A někdy mám fakt problém se i otočit, protože mám celej spodek stuhlej. Ale jak řikám, jinak dobrý.
Malá do mě řeže, du jí teda uspokojit nějakým jídlem, musím jí tam něco poslat, třeba pak dá pokoj :slight_smile:
Tak zatím ahoj
26. led 2009 v 17:08  • Odpověz
ahoj Petro,

no já to měla fakt ukázkový
o spaní mě nemluv
já spala furt
když jsem přišla z práce hned jsem šla chrupat
spala jsem hodně přes den pak se mě nechtělo spát v noci
tak jsem si aspoň četla no
ponocovala jsem tak do 1h
a to Kačce po porodu zůstalo
ráno mě dávala do 9-10h klídek
a v noci řádila :grinning: naštěstí už se to upravilo
chodí spát okolo 20h a vstává po tý 7h a v noci se nebudí ,takže pohoda
neumím si představit,že budeme mít ještě jedno dítě :confounded:

co studuješ za školu?
27. led 2009 ve 22:40  • Odpověz
Ahoj Lucko,
no doufám že malý to moje ponocování nezůstane. Ono třeba bych i spala, ale prostě to nejde, takže najednou na hodinách 2 ráno, a já furt čumim :grinning: Budu ráda, když do maturity to bude velmi spavé dítě, snad to ty dva měsíce vydrží, bude přece jen maličká, a pak ať si dělá co chce :slight_smile:
Já dělám peněžní manipulantku..no, jednoduše řečeno bankovnictví. Je to dost podobný jako obchodka, jen se zaměřením na ty banky, atd. Na obchodce sem taky byla, ale po dvou letech sem utekla. Nastoupila sem tady na tu školu do druháku a studuju dál. Teď by se mi ale ten jeden rok, co sem "promrhala" dost hodil..
28. led 2009 ve 13:49  • Odpověz
ahoj

no a jak to budeš mít s mateřskou?
dáš si to na 4roky?nebo jak to funguje?
to víš já šla na mateřskou z práce tak to za mě platil zaměstnavatel a pak sociálka

už se ti to blíží co?bojíš se porodu?
nebo to neřešíš a spíše se věnuješ škole?
28. led 2009 ve 20:46  • Odpověz
Ahoj, tak opět ponocování...ach jo.
No, mateřská. Snad bych měla mít nárok i teď na mateřskou těch 6-8 týdnů před. Prý když studuju, tak za mě soc. a zdrav. platí škola. Oni to sice zrušili k novýmu roku, ale je tam nějaká ochranná lhůta, do který bych se i vešla..ale, nebudu to komplikovat. Normálně dnem porodu nastupuju na rodičák, v mým případě 4letej, nemůžu si vybrat, jelikož sem studentka. Ale ani mi to nevadí, ty 4 roky mi příjdou akorát na to, aby prcek tak nějak povyrostl a my se srovnali..
Porodu se bojim jako čert kříže. A čím je to blíž, tak tím víc mám strach. Sice si řikám, každá ženská to přežila a dobrý, no...ale stejně. V nemocnici sem byla jednou, a to jen od rána do odpoledne. A porod to teda nebyl.. :grinning: A jinak sem nemocnicím vyhybám obloukem. Tak vůbec nevim jak to zvládnu. Porodit, přežít to, a ještě se o to malinkatý cosi postarat..no mám fakt strach. Sice v rodině podpora veliká, ale stejně mě to děsí. Takže řešim školu a zároveň tohle. Bylo by dobrý mít jen jedno z toho. Protože se i bojim, že díky stresu z tý školy by se mohlo potom něco pokazit...třeba přijít o mlíko, nebo tak.
Dneska mi mamka řekla, že si mám pohledat tašku, jestli jí tady vůbec máme, a udělat si aspoň seznam do porodnice, a postupně začít připravovat i věci pro mimčo do porodky...no, docela sem ztuhla když sem si uvědomila, že už je to za cca 6 týdnů.
Ono je to pořád takový...jako že to visí ve vzduchu a člověk to nějak ani nevnímá, ale pak si to uvědomim a bum. Přítel si teda dělá srandu, při každym píchnutí se mě ptá, jestli jako už..no, ale až mu jednou fakt odpovím že jo, tak asi padne a sranda bude v tahu :grinning: Ježiš jak já bych si přála, aby už byl červen. Mít v jedný ruce mimčo a v druhý maturitní vysvědčení :sweat_smile: :grinning: To by bylo tááák krásný.
No, du sníst jogurt a pokusit se spát..ale asi těžko, mám oči jak baterky :angry: :slight_smile:
29. led 2009 v 00:53  • Odpověz
ahoj

já jsem nějak porod neřešila
ani jsem se nebála,ale když přišly kontrakce tak mě to doklaplo,že za pár hodin budu máma
celkem mě to trvalo 13h.
a docela pohoda
za 2h už jsem šla na kurz jak se starat o mimčo
no chce to být v klidu,neboj o mlíko nepřijdeš
a když ti nepůjde kojení hlavně to nevzdávat
já vydržela kojit do 16měs.skončila jsem,né že bych neměla mlíko,ale že Kačka mě u prsa dělala blbosti
takjsme to utly no
ale kojení pohoda,lepší neu umělý mlíko
a hlavně tě to nic nestojí :wink:

np já při porodu taky trochu plašila,ale dalo se to
hlavně jsem měla podporu v manželovi
doporučuju,aby byl s tebou u porodu
hlavně ať si s sebou vezme pití a velikou sváču :slight_smile: manžel měl šílený hlad

no tašku jsem připravovala asi tak měsíc před porodem
ale co jsem měla přesně už si nepamatuju divný co?a to je jen 2roky
děsný
29. led 2009 ve 20:03  • Odpověz
Ahoj,
tak to závidim že říkáš o porodu že to byla pohoda. I když 13 hodin, to je docela dost. Já taky doufám, a taky se celkem modlim, aby to bylo rychlý, hodně rychlý a hlavně v pořádku. Přítele bych u porodu chtěla, ale on si není jistý, a já taky ne, jak by to zvládl. Ale doufám že tam bude. Sice na začátku to razantně odmítl, ale postupem času to tak nějak...tak uvidíme. Ono je to tak celý s jeho otcovstvím. Já bych byla ráda kdyby byl se mnou, přece je to taky jeho dítě, že? Někdy si řikám, jestli poznám začátek :grinning:
Kojit bych taky chtěla co nejdýl, nebo prostě co to pude. Je to zdravý, a jak si řekla, nic to nestojí, i to je u mě dost podstatná věc :pensive: Trochu to zní blbě..ale bohužel. Mladý pár, a bez financí..jediná blbá věc na to všem.
Já dneska vyprala oblečky, je to rozkošný..ty miniaturní ponožtičky..ha, fakt to vypadá vtipně :grinning:
Tašku jako takovou ještě dělat nebudu, myslim že je na to ještě čas, ale ty hadříky aspoň budou hezky vypraný, voňavý..připravený. A mě to dělá radost.
29. led 2009 ve 21:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.