• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mladé maminky Praha

(Zamčená)
19. března 2011 
jo jo to mě taky bavilo
praní a žehlení těch maličkých věcí
vypadalo to na šňůře docela zábavně :wink:

teď už má malá velikost 98 je to velká slečna no
začínala na 56 ale to šlo hned 62 68
i pleny new born nám dlouho nevydržely

kačka měla 47cm a 3.170kg takže na holčičku pohoda
dalo se to odrodit :wink:
naštěstí jsem se nepotrhala
na žádné kurzy jsem nechodila a nevadilo to
porodní asistentky hodně pomáhaly

neboj 100%poznáš ,že je to to pravé
ale je fakt,že mě voda neodtekla,ale kontrakce jsem měla po 4-5min.tak jsme jeli no
29. led 2009 ve 21:56  • Odpověz
To sme tu včera řešili, nebo teda já to řešila, jak poznám že to ono je kontrakce? Nebo jak to budu měřit.. :grinning: Jako je asi jasný, že poznám, že rodim, ale stejně..co když ne? :grinning: Nebo třeba kde v tu chvíli budu a co budu dělat, až to nastane..joo, to byly úvahy :slight_smile:
Já taky na žádný kurzy nechodila, ani na cvičení.. tim že sem ještě k tomu studentka, tak prostě nebyl čas, no a hlavně ty zatracený peníze. Jediný čim se připravuju, sou chytrý knížky. To si pročítám, ale stejně, sem lajdák, protože ani ty cviky co tam uvádí, nedělám.. Ono teď už by to ani ničemu nepomohlo..tak budu spolíhat, že PA budou radit a nebudou na mě moc naštvaný, že nic neumim a že asi budu panikařit a hysterčit :slight_smile:
Snad všechno bude ok, že to nebude s nějakým extra šitím na víc, nebo tak. To bych asi nezvládla, slyšela sem, že to je pak na tom porodu "jakoby" nejhorší, dost nepříjemný..a co sem taky četla, jak se některá mamina potrhala až kamsi..no bože, hlavně to ne.
30. led 2009 v 15:04  • Odpověz
Ahoj deathy na tohle raději nemysli budeš se tim akorát stresovat, každý se bojí, ale zvládneš to neboj, já bych teda určitě nechtěla rodit sama byla jsem tastná že tam byl petr taky, hodně mi pomohl byla jsem klidnější, ne mě to přišlo v noci nejdřív průjem což mi bylo divný protože jinak jsem byla ráda že vůbec chodim na oo. no a pak začali bolesti, ale takové nějaké je fakt že mi jsme nepočítali po kolika jsou když už se mi to zdálo víc tak jsemjeli a to jsem se tak bála že jsem po cestě manželovi říkala jestli nemůže jet nějakou delší trasou, no a když jsme přijeli tak už jsem byla na 4 cm myslim no a pak to šlo rychle, klystýr, pak sprcha takm jsem chtěla zůstat bylo mi tam nejlíp nop a když jsem chtěla napustit vanu tak už to nešlo a Patrik byl za 30 min na světě.
30. led 2009 ve 21:37  • Odpověz
moba, to si to měla docela rychlý..taky bych chtěla :grinning: No, já vím že nemá smysl přemýšlet dopředu jaký to bude, páč se tim asi jen stresuju, ale to fakt člověku nedá. Čím je to blíž, tak víc se bojim a napadají mě různý věci..někdy fakt praštěný, viz. to jestli poznám že už je to tu :grinning:
31. led 2009 v 15:01  • Odpověz
ahoj holky

tak u nás klystýr v pohodě
museli mě dát antibiotika,protože jsem měla nějakýho bacila
a tak jsme musela rodit až za 5hodin od podání těch antibiotik
to bylo šílený
byla jsem otevřená na 9cm takže mě museli stejně začít rodit
ani jsem se nepotrhala

nemá cenu na to myslet
neboj vše zvládneš :wink:
nejhorší pro mě byla asi sprcha,vůbec se mě neulevovalo spíše naopak,ale jak píšem každá to máme jinak no
31. led 2009 v 16:58  • Odpověz
Já sem slyšela, že prý někomu ta sprcha dělá fakt spíš blbě. Jako mě při MS vždycky bylo ve sprše líp. Neskutečná úleva a velká spotřeba vody :slight_smile: Já dřív milovala sprcháč, ale teď při těhu, i když je pro mě jednodušší lést do sprchy, tak radši do vany, nevim proč.. Ono se to prej nemá napouštět si jí, ale já to mám ráda..jenže je možný že to teplo, nebo nevim čim to je, tak sem mi občas udělá divně, nevolno..všechno mě rozbolí a připadám si jak zlomená.
Tak asi možná přejdu zase na tu sprchu.

Jo, a k tomu klystýru..to je další věc o který dost často přemejšlim. Je blbý řikat, že se budu stydět, protože přece jen samotnej porod..to je mi vidět až kamsi a nic nezůstane utajeno :grinning: Ale i tak, přijde mi to hodně ke stydění. Ale je to dobrý prevence..to asi určitě.
31. led 2009 ve 20:34  • Odpověz
100% si nech klystýr
nebo si nech předepsat od gynekologa Jal gel(nebo jak se to píše)vím,že to ségra měla je to lepší
mrkni na netu-určitě tam najdeš odkaz

já tedy mám ráda sprchování
nekoupu se,dělá se mě blbě
asi mám pořád nízký tlak či co :unamused:
1. únor 2009 ve 13:19  • Odpověz
O tom gelu sem slyšela, prý si to můžu zavést i sama, no to nevim zda bych zvládla..ale taky byly názory, že to tolik nevyprázdní jako ten klystýr.. No já nevim, v životě sem klystýr neměla, tak nevim co od toho čekat. Ale jako asi bych bez "toho" nešla, páč mít nějakou nehodu, to bych se fakt propadla hanbou :grinning:
Já mám taky nízkej tlak, někdy hodně, dokonce mi na to obvodní dr. napsal prášky, protože se mi stalo, že to se mnou 2x švihlo, ale za úplně divnej podmínek.. Vana mi ale nikdy nevadila, to až teď trochu když sem těhu.
1. únor 2009 ve 13:25  • Odpověz
no já klystýr taky neměla
ale nebylo to tak šílený,ale musela jsem to tam aspon 4-5min.tu tekutinu v sobě vydržet
jenže mě chytly kontrakce tak jsem měla co dělat,abych se nepo...přímo na porodním stole
pak mě to už ta PA dovolela a běžela jsme na WC a tam jsem byla 1h
než byl konec
ale dalo se to vydržet neboj
já bych bez klystýru nešla!!!!
ale některé maminky to mají tak rychlé (porod)že jim klystýr nestihnout dát!

neboj vše bude v poho

já na cvíčo nechodila
radily mě maminky,ségra a knížky
taky jsem nic doma necvičila,ani jsem neposylovala tu hráz a porodila jsem v poho a nepotrhala jsem se
za 2h jsem byla jak čiperka a lítala po porodnici :wink:
1. únor 2009 ve 13:38  • Odpověz
Já slyšla, že prý se to musí chvíli držet. To teda nevim, když je člověku už tak dost zle, tak ještě něco někde držet.. :grinning:
Jo, přesně, nic necvičim, čtu jen knížky, projíždim net.. Ze začátku sem si plánovala, jak budu cvičit, chodit plavat, různý kurzy..a ono prdlajs. Plavat sem byla jednou, a to jen tak že kluci (přítel s kamarádem) blbli na tobogánu a já se brouzdala v bazénu. Nějak mi nešlo s tim břichem pořádně plavat :grinning:
Trošku se bojim, abych ten celej porod udejchala, dneska mě málem zabily i blbý schody v obchodě :angry: Joo, a vtipné jak neumim lézt už ani z auta, to se přítel fakt bavil.
Za 2 hodiny? To se dá takhle rychle?
2. únor 2009 v 00:27  • Odpověz
no jak říkám každá to máme jinak
jak jsem se nepotrhala
tak za 2h jsem už mazala na nějaký kurz jak se mám starat o mimčo,ale samo se mě ptaly,jestli se na to cítím
já bych jak rybyčka :wink:
2. únor 2009 v 10:03  • Odpověz
To je fajn, to se pak hned tak jako dobře začíná. Ono asi když je člověk vyřízenej a je mu blbě, tak se nedá nic moc dělat. Jasně, kochat se dá z miminka i vleže, ale lepší asi je, když je ženská úplně pohodě i po fyzický stránce.
To sem se chtěla zeptat, ty nemáš album? Já ho zkoušela hledat, ale nějak nic.
2. únor 2009 ve 12:09  • Odpověz
nemám
já neumím moc s PC pracovat
musí mě to nejdřívě manžel naučit
jsem strašná
2. únor 2009 ve 13:19  • Odpověz
:slight_smile: Tak to jo. Ale to je škoda že ho nemáš. Tak ať manža nelení, zaučí a dej sem nějaký fotky.
2. únor 2009 ve 14:10  • Odpověz
no jasně
ať se mrkneš na to naše šídlo dvouleté :grinning:
teď mě chrupe tak mám klídek :slight_smile:
2. únor 2009 ve 14:25  • Odpověz
Tak sem se vrátila od zubařky. Sice mě viděla už někdy v říjnu, ale říkala že preventivně ještě teď před porodem. Naštěstí vše ok, takže žádnej zákrok nemusel bejt..já tak zubaře nemusim. A malá ze mě vápník naštěstí asi moc netahá, takže taky fajn.
No, zrovna má škytavku..a mě bolí záda, chodim fakt vtipně :grinning: Du si někam lehnout.
2. únor 2009 v 17:58  • Odpověz
čus

já byla v těhu jen 1x u zubaře
pak až po porodu
a to jsem měla 3kazy
:confounded:
já taky zubáky nemusím
trhaly mě osmičku a hnus zážitek

kačka měla škytavku dost často
a to jí zůstalo do dneška :grinning:
2. únor 2009 v 19:34  • Odpověz
Jo? Zůstala jí škytavka? To je dobrý :grinning: Vždycky mě to pobaví když jí začne mít, to si řikám, že se si asi pořádně lunkla :grinning:
No mě v tom říjnu dotáhla k zubařce máma, taková ta prevence co se dělá jednou ročně, tak mě tam rovnou objednala s ní. Teď nedávno tam byl i táta, tak mě jen tak napadlo, ať se zeptá, jestli mě třeba nechtěj vidět..sem pečlivá :grinning: :grinning: No, tak prej že jo. Ale fakt štěstí, fakt nic nenašla. Na zuby moc netrpim, takže pohoda. To přítel..uuu, tomu nějaký zoubky chybí, tak mu asi před dvěma lety dělali implantáty. No, obdivuju ho že to přežil. Představa že mi někdo vrtá a seká do kosti a pak tam přidělává postupně "zuby", šílený. A taky nákladný..to by člověk ani neřekl. Ale pořád ještě to nemá úplně všechno, teď by byla řada na dolním patru, tam mu "chybí" dva, ale do toho se mu nechce, protože by to bylo kvůli slabí kosti pořádně složitý..
No, fuj, zubaře néé.
2. únor 2009 ve 23:05  • Odpověz
ježíš fuj
no mě to u zubáky taky nevadilo,první kaz jsem měla až ve 20ti
za to teď se mě to pěkně rozjelo
osmička v čudu
snad už o žádný zub nepřijdu

no manžel taky neměl zub
ale už ho naštěstí má :wink: a taky si prožil svoje hnus
3. únor 2009 ve 13:00  • Odpověz
Jo jo, je to hnusný. A to si vem, že jemu nahoře chyběly asi 4, a dole 2.. No, nevim sice zda se to dá srovnávat s porodem, ale nechtěla bych..
3. únor 2009 v 19:25  • Odpověz
no když mě trhali tu osmičku,tak si myslím,že se to s porodem dá srovnat,ale je fakt,že já měla porod v poho
zuby jsou svinky :frowning2: a hlavně,když je zanedbáváš a nebo když ti je zanedbá zubařka
já tam chodila fakt každých půl roku,a pak jsem od ní utekla
a nový zubař,mě řekl,zub je včudu
můžete paní Dr.poděkovat
kráva jedna :angry:
4. únor 2009 v 11:04  • Odpověz
Fakt jo? To je teda dobrý. Člověk si myslí jak je sám na sebe pečlivej, a na konec mu to pohnojí sám doktor. Pěkné. Já chodím už od mala k jedný zubařce, a ta je pečlivá, milá..skoro nevíš že na tebe šahá. Máma si na ní taky nemůže stěžovat. Chodíme k ní celá rodina, a většinou teda v poho. Já sice nikdy neměla nic komplikovanýho, za celej život mám asi 3 plomby a nějaký trhání zubu.
4. únor 2009 v 11:28  • Odpověz
no jo ty jsi ještě mladá
já měla první kaz až ve 20ti
no jo najít si dobrého zubaře to je dneska veliký úspěch :wink:
a kde přesně v Praze bydlíš?
my na Proseku
4. únor 2009 v 11:38  • Odpověz
Noo, já nejsem přímo z Prahy, bydlím kousek za Prahou...cca 15 minut autem od Modřan. Ale v Praze sem..teda byla sem..denně, a přítel je z Butovic, takže sem buď u nás, nebo tam.
4. únor 2009 v 18:05  • Odpověz
autor
Ahoj holky! Přiznám se - po nějaké době, kdy byla diskuze bez povšimnutí, jsem sem přestala chodit. Nějak nebyl čas, abych brouzdala po netu..Dnes mě napadlo se sem zase jednou podívat a mile mě překvapilo, že jste se tu objevili.. :wink: Já mezitím skončila mateřskou a teď je to 5 měsíců, co chodím do práce a Vanesska do školky. Začátek nebyl lehký ani pro jednu, ale obě jsme si vcelku zvykli..A jak jste prožili Vánoce a Nový rok s dětma? :slight_smile:
6. únor 2009 ve 20:21  • Odpověz
ahoj rova

tak vanesska už chodí do školky jo?
Tak to jste měli veliké štěstí,že ti malou vzali.
My bydlíme na Praze 9 Letnanech a jsou tu 3školky a z toho 2školky berou děti až od 4let!!!
A ta jediná co bere od 3 je šíleně natřískaná,ani jí letos nebudu dávat k zápisu
my ještě budeme chtít jedno dítko,tak si malou ještě nechám doma
třebe i rok než mě jí někde milostivě vezmou no :unamused:

v jaké části Prahy bydlíte?
To je super,že už chodíš i do práce
a jak to vše zvládáte?
vaření,dovést jí do školky,zase jít pro ní do školky

no já dělala před tím na poště
a nevím jak bych mohla dělat na směny
ranní byla v poho od 6 do 14h
ale odpolední od 12-20bez šancí
je fakt,že mám manžela a ten by jí snad i stíhal do školky vodit,ale neměl b yji kdo vyzvedávat
chodí domů cca po 18h
jak jste tohle prosím vyřešili?

vánoce super
ale moc dárečků a hlavně kačka má ještě 26.12,narozky
a Silvestra jsme všichni strávili se střevní chřipkou :frowning2: :frowning2:
6. únor 2009 ve 20:42  • Odpověz
autor
Lenerka: Tak popravdě na tohle jsem měla obrovské štěstí. Bála jsem se, že nic neseženu, protože jsem kromě brigádek ještě nikde nepracovala (mateřskou jsem nastoupila hned po matuře), ale přítel mi dohodil místo u nich v práci (každý jinou pozici).
Já dělám od 6, a zprvu jsme měli dohodnuto, že přítel bude mít od 8. Takže by to krásně vycházelo - on by jí tam dovedl, já pro ní ve 3 přišla, ale neklaplo to. Vanesska to fakt počáteční dny nezvládala, často tam brečela a dokonce (ač předtím už dlouhou dobu bez plenek) se jim tam začala počůrávat. Takže řekli, že to tak nepůjde, že je to pro ní do těch tří dlouhé, abychom si jí vyzvedávali po obědě. Naštěstí si to přítel zařídil, že má od 14. Takže ráno se o Vaness stará jen on - v 8 jí dovede do školky, po obědě jí zas vyzvedne. Ve 2 jí přivede na vrátnici, kde si jí převezmu a jde makat on :slight_smile: Je mi líto, že se takhle míjíme, ale jsem ráda, že se o ní takhle dokáže postarat (což někteří tatínkové od mých kamarádek by asi nezvládli) a já jsem mu za to fakt vděčná..Vanča teď už vůbec nebrečí, chodí tam ráda, má tam dokonce svou první lásku :grinning: a příští rok už bude chodit do těch tří hodin.
Jináč bydlím na Praze 10 - tady je školek celkem dost, ale dětí asi taky, protože školky jsou taky narvané a maminky tříletých dětí, kteří mají mladší sourozence mají smůlu..My to zkoušeli na dvě školky a přijali nás do jedné.

To jste měli krásný dáreček skoro pod stromeček před dvěma lety.. :grinning:
6. únor 2009 ve 22:45  • Odpověz
Ahoj, tý jo..to sem zvědavá jak tohle budu řešit já. Jestli budu bydlet pořád tady u nás, tak máme školku pod barákem..ale zda bude za pár let brát, kdo ví. Sice si myslim, že oproti Praze to na "vsi" nebude tak přervaný, ale na to se nedá asi spolíhat. Fakt sem ráda že tohle ještě nemusim řešit..stačí to co musim teď :grinning:
7. únor 2009 ve 02:33  • Odpověz
ahoj no na to,že bydlíš ve vsi bych nespoléhala
sestřenka bydlí 7km za Prahou a školka také natřískaná
je to prostě všude stejné
ty to opravdu řešit nemusíš máš drobka ještě v bříšku :grinning: :wink:
7. únor 2009 v 11:05  • Odpověz
ahoj rova

jo jo dáreček pod stromečkem
kačka se měla narodit 22.12.ale byla hodná nechala mamku koukat na pohádky a pak přišla na svět :wink:
7. únor 2009 v 11:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.