• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mladé maminky Praha

(Zamčená)
19. března 2011 
tak to máte s přítelem dobře zařízený!
a chcete ještě druhý dítko?nebo až by malá šla do školy?
je fakt,že když už se člověk zaběhne v práci tak už se mu zase k plenkám vracet nechce co?
proto my to sfoukneme jedním vrzem
děti snad 3-4roky od sebe ideální
to víš,už mě letos bude 29.musíme pospíchat
nechci bejt stará máma :unamused:
7. únor 2009 v 16:21  • Odpověz
lenerka, jo jo, dokud je v bříšku, tak toho tolik řešit nemusim..

Jinak moje máma taky - kupodivu - řikala, ať si rovnou pak pořídíme ještě jedno, ať to máme jednim vrzem a pak se můžu věnovat práci.. A jí vždycky bylo moc líto, že sem jedináček, protože další prostě se nějak nedařilo.
Jenže my s naší situací rovnou jít i na druhý dítko...to nevim zda by byl dobrej nápad.
A přítel prohlásil, že už na tomhle světě svoje poslání dokončil, že si "ho" teď může utrhnout :grinning: a tím to hasne... Prý druhý v žádným případě nechce, ale kdo ví co bude řikat za pár let až bude zajetet taťulda.
7. únor 2009 v 17:22  • Odpověz
no jasně :wink:
já bych tedy jedináčka nechtěla
já mám ségru
sice jsme se nesnášely,řezaly,puberta byla šílená
ale pak jak jsme obě vypadly z domova,máme děti,tak máme super vztah

no myslím,si že je lepší to sfouknout ty děti hned
aspoň tedy u mě jo
já bych se pak už asi do druhýho nepřekecala,ale bude to záhul

1dítě je prej žádný dítě
2 a více to je na palici!!!!
uvidíme jak to zvládnu

já neměla ani strach z porodu,jaká budu matka,co kojení ..atd.
já měla strach z 6nedělí,ale pak se to taky dalo zvládnout!!!
7. únor 2009 v 17:31  • Odpověz
Tak to já z porodu strach mám, a z toho jaká budu máma...to sem zvědavá no.
Já si asi přála mít nějakýho sourozence, ale vždycky sem si řekla, že vlastně jedináček nejsem, mám dva nevlastní bratry od táty v USA. Tak sem si tak řikala..na co další. Ale pravdou je, že ty dva sem nikdy neviděla. Sou starý jako moje máma a kontakt žádnej.
Na jednu stranu mě mrzí, že nemám sourozence, protože sem jako by sama, ale na druhou...nikdy sem se nemusela s nikym dělit o hračky, o pokoj..puberta by ve dvou asi taky nebyla nic moc, tak nevim.. :grinning:
Ale musím teda podotknout, že rozmazlená nejsem, to teda néé. U nás v rodině neni nikdo rozmazlovací.
7. únor 2009 v 17:45  • Odpověz
Ahojky sice nejsem z Prahy ale ráda bych k vám občas zavítala.... :wink:
7. únor 2009 v 18:00  • Odpověz
no nevím,proč se říkalo,že jedináčce jsou rozmazlený
táta je taky jedináček a babička s dědou ho tedy nerozmazlili

no,ale kdyby naše Kačka zůstala jedináček tak na 100%bude rozmazlená
no jsem zvědavá jak přijme sourozence
furt po mě skáče
pořád chce tahat a mazlit se
nevím nevím :unamused:
7. únor 2009 v 18:01  • Odpověz
autor
Chjo, teď jsem psala deset minut odpověď a smázlo se to mi to :rolling_eyes:

Druhé musí pár let počkat. Po těch třech letech, kdy jsem byla prakticky jen s Vančou, bez ní jsem nikam nechodila. (Na noc jsem byla pryč poprvé teď v prosinci na večírku z práce), takže je to příjemná změna. A navíc máme teˇna nějakou dobu nějaké platby a s mateřskou bychom to neutáhli. Každopádně druhé bychom ještě chtěli..

Kaciska: Ahoj, určitě budem rádi, když k nám zavítáš! :wink:

Deathy: Četla jsem, že měl přítel trochu problém zvyknout si, že bude taťka - můžu se zeptat kolik mu je? Hlavní je, že už je to lepší..A počkej, až si poprvé pochová ten malý kouzelný uzlíček, tak zjihne úplně.. :wink: Už se vám to blíží, viď? A co taťka u porodu - bude?

Lenerka: To byla hodná! :grinning: Já přenášela tři dny a to jsem měla pořád strach, aby se nenarodila nedonošená :slight_smile: Tašku do porodnice jsem měla připravenou asi dva měsíce předem, trotlík no :grinning:

Mimochodem včera jsme byli s malou poprvé v kině na Peklo s princeznou a docela se jí to líbilo..vydržela tam celou dobu jen zpočátku se trochu bála té tmy..
8. únor 2009 v 09:42  • Odpověz
ahojky
rova-tak to jsem ráda :wink:chodím do sprna ale jsou tam už jistý oblíbenci a to že tam chodím často a denně atk mě ani nikdo nepozrdaví a mnoho holek jiných....do liberecka moc holek nechodí a když už tak si já osobně s nima nemám co psát páč máme jiné názory na vše a tak no....tak doufám že sem zapadnu mezi MLADICE :grinning:
8. únor 2009 v 11:36  • Odpověz
ahoj kaciska

taky tě tu vítám :wink:
ale zrovna mladice nejsem ,podle věku tedy moc né 28,ale cítím se mladě :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. únor 2009 ve 12:15  • Odpověz
ahojky lener-tak hlavně že se tak cítíš,mě je čerstvých 21 a někdy se cítím na 50 :grinning:
8. únor 2009 ve 12:18  • Odpověz
Kuk holčiny :slight_smile:, je tu někdo z Barrandova? :wink:
8. únor 2009 ve 12:20  • Odpověz
kasicka

no já teky se někdy cítím na 50
to asi každá z nás
ale teď jsem naložena výborně
jsem zrovna po obědě :grinning:
8. únor 2009 ve 12:36  • Odpověz
bohužel já jsem z Prahy 9 proseka Letnan
8. únor 2009 ve 12:37  • Odpověz
a copak jsi měla dobrého,já čekám až se mě oběd přiveze... :grinning:
8. únor 2009 ve 12:40  • Odpověz
autor
Aji81: Bohužel z Barrandova nejsem..Teda ale máte nádherný jméno pro malou, zní fakt krásně - jak jste ho vybírali a co znamená? My máme Vanessku, páč to bylo jediné jméno na kterém jsme se shodli oba, jiné se líbili buď jen mně, nebo jen jemu..A když jsem si přečetla, že znamená označení druhu motýlka, tak bylo rozhodnuto.. :grinning:

Kaciska: I když jsou názory rozdílné, neznamená to, že se společně lidé nemohou bavit. Naopak čím víc názorů, tím je to zajímavější, ne? :grinning: Tak jsi měla Verunku ve 20? Já Ness taky..i když mnoho lidí z mého okolí (hlavně rodina) to dlouho nemohla rozdejchat.. :frowning2: )

Lenerka: 28 je v pohodě, ne?? :wink: :grinning:
8. únor 2009 v 19:13  • Odpověz
kasicka

tak to máš dobře zařízené,že se ti oběd přiveze :wink:
a kdo pak ti ho přivezl?a co jsi měla dobrého?

my dneska měli kuřecí na smětaně s rýží
mlaskačka :slight_smile:
8. únor 2009 v 19:20  • Odpověz
ahoj Rova

jo jo 28je ještě v pohodě,ale v květnu už mě bude 29!Ale to ještě taky jde :wink:
náhodou vás mladé maminky 20 i měně obdivuju,že jste to tak brzy zvládly
já ve 20měla sama se sebou co dělat a ještě do toho mimčo
klobouk dolů.máte můj obdiv :wink:
8. únor 2009 v 19:22  • Odpověz
rova-jasně rozdílné názory jo,já to asi napsala blbě ale nesmí to pak vyvrcholit v hádku a tak víš... :wink: ale kdo se kdy s někým nechtl že jo.... :wink: no bylo to že v 19 svatba(25.8.07)v listopadu jsme na první pokus otěhotněla v lednu mě bylo 20 a 12.8.08 s everunka narodila,takže vše nám tak pěkně vyšlo... :grinning: a jsem štastná neměnila bych a ani nelituji :dizzy_face:

lener-manža byl u táty na obědě a přivezl mě taky(kurátko s bramb.a arašídy) :slight_smile:
8. únor 2009 ve 20:50  • Odpověz
Ahoj, tak tady čtu o tom jak si kdo mlsáte, a dostala sem teda šílenou chuť na nějaký jídlo..hmm, dobrá hodina na to si jít nacpat pupík :grinning:

rova, taťkovi je 21. Už se smířil, zvykl si..teď už z pusy dokonce vypustí že je to naše malá paní, nebo cvrček..to ze začátku vůbec, nedokázal se se mnou o tom vůbec bavit. Teď si spíš ze mě a z pupku dělá srandičky..no, celkově sme v pohodě. A fakt sem zvědavá, až malá na něj poprvé jukne, co on na to :grinning: Už se to teda sakra blíží.. na jednu stranu sem po.. až za ušima, na druhou bych to už chtěla mít za sebou.. Už bych byla radši, kdyby malá byla ze mě venku, přeci jen ten pupík už mi trošku překáží a stěžuje život :grinning: O porodu sme se bavili, já bych ráda aby tam byl..sama se bojim, a on se zase bojí že to nezvládne, že tam udělá nějakou blbost nebo to s nim švihne..tak uvidíme jak to bude v den D, sama sem mooooc zvědavá.
8. únor 2009 ve 22:45  • Odpověz
jo jo březen je tu co by dup
neboj bude vše v pohodě
a přítel určitě s tebou u porodu bude
pak bude za hrdinu,že to tak pěkně zvládnul!!!! :wink:

mě pupek už na konci taky docela překážel
a co tašku už máš zbalenou?
8. únor 2009 ve 22:54  • Odpověz
lenerka, já už nemůžu ani pořádně sedět u stolu. Teď sem třeba seděla v obýváku na zemi..jako pod stolem, protože je nízkej a já tam něco žvejkala. A fakt mi nešlo se nahybat nad něj :grinning:
Hele, tašku zabalenou ještě nemám.. Mě asi pořád nějak nedochází, že už to třeba může bejt kdykoli.. Tak už sem si asi 2x řikala, že si jí nějak začnu balit, no ale pořád nic :grinning:
8. únor 2009 ve 23:53  • Odpověz
no 4týdny do porodu
to už je opravdu čas na tašku :wink:
aby tě pak něco nepřekvapilo
9. únor 2009 v 10:52  • Odpověz
Ahoj holky:slight_smile:.
Rova: děkujeme :wink: .Je to orientální jméno. Moje kámoška si brala Araba a čekala s ním mimi a tohle měla v seznamu a jakmile mi ho řekla, tak jsem se do něj zbláznila a ona nakonec měla Adámka. |Když jse to řekla manžovi, byl uplně nadšený ale rodina a hl. babičky, si umíte představit :grinning: , tak mě trošku zvyklali ale manža ho prostě chtěl a žádné jiné. Vzhledem k tomu, že já ho "přitáhla", tak jsem musela držet hubu :grinning: .
Deathy: Tu tašku si fakt zbal, mě se malá nar. nečekaně o 14 dní dříve:slight_smile:.Najedenou bez příznaku rup voda a už jsem jela :grinning:
9. únor 2009 ve 12:30  • Odpověz
lenerka, aji... Asi by to chtělo co :grinning: Jak řikám, mě to pořád nějak nedochází.. Ok, du se podívat ihned po nějakym seznamu, vytisknu si ho a čouhnu se po nějakým báglu. Když já sem děsnej balič. Sem schopná si zabalit milion věcí navíc, protože mám pocit že se to bude hodit. Ačkoliv tady v tom případě vůbec netušim co se bude nebo nebude hodit..to je jiný než když si balim na nějakej vejlet :grinning: Hmm, už fakt jen 4 týdny? Sakra.. :sweat_smile:
9. únor 2009 ve 12:45  • Odpověz
Helet můžu Ti poradit: a kde vůbec budeš rodit? Seznam: s sebou k porodu: ručník, vodu na pití, jelení lůj, ovo. bonbony, časák, knížku?, mobil, sprch. gel, přezůvky, sp. prádlo, toaleták-raději, víš jak... :unamused: . Snad je to vše:slight_smile: pak po porodu do porodnice: sítované jednorázové kalhotky-vřele doporučuji, super věc!!!, kojo podprdy, župan, teplé ponožky, hyg. potřeby, vložky tam dostaneš, .
Věci na mimi si neber, je to zbytečné, tedy jestli Tvoje porodka poskytuje služby, že tam na mimi budou po dobu pobytu věci, to samé s plínkami. Na odchod z porodky Ti pak věci donese přítel.
Možná jsem na něco zapomněla, už je to přeci jen 4měsíce a něco:slight_smile:), kdyžtak ještě písnu
9. únor 2009 ve 12:54  • Odpověz
Ahoj holky deathy lenerka má pravdu už by jsi měla si zbalit tašku už to máš za pár tak ať nejsi překvapená mi už jsme jí pak vozili sebou když jsme jeli někam na návštěvu na nákup atd :slight_smile:
Holky dnes je tam pěkně počkám až se patrik probudí a jdem ven snad ještě bude tak pěkně.
Deathy nějak jsem zapoměla kde že budeš rodit?Ty bydlíš ve Zvoli viď ? Já mám chatu v Psárech a znám dost lidí z Libře.
9. únor 2009 ve 13:02  • Odpověz
ahoj

tak já co si ještě pamatuju tak jsem měla v tašce:župan,ponožky,hyg.potřeby.časopisy(i když na to nebylo moc času)plenky pro Kačku(ale je fakt,že v Podolí před těma 2rokama nám dali celé balení,ale kačka měla docela spotřebu :wink:
pak ti síťované kalhotky(ale v Podolí byli k dispozici 2na den)
řučník,noční košili,pyžamo
kojící podprdu+kojíci vycpávky
a jestli máš tak odsávačku na mateřské mlého(bude se ti hodit)
vložky nám tam také daly

no nevím jak vy,ale jak mě dali klystýr ,tak už jsme nesměla nic jíst
jen pít a cucat bombony
Hlavně hodně nebublinkované vody
a pro přítele velikáááááánskou svačinu
já na manžela nemyslela,a málem mě tam umřel hlady :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

moje musli tyčinky mu nešmakovaly :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. únor 2009 ve 14:07  • Odpověz
jo ještě přezůvky,a něco do sprchy(koupací boty)aby jsi si ještě s mimčem nepřinesla bradavice hnus :confounded: :confounded: :confounded:

jo a já trpěla po porodu zácpou
tak ať ti pak přinesou nějaký sušený ovoce(meruňky,švestky)

mě nechtěli domů pustit,když jsem nekadila
pak jsem musela nakecat,že už jsem kadila ,jinak,bych nešla domů
a dostala jsem i čípky na kadění
to víš klystýr mě prohnal :grinning: :grinning: na x dní jsem byla vyprázdněná

no mě ta strava v Podolí chutnala.ale ostatní maminky si nechali z domova nosit obědy večeře
nechápu,já byla ráda,že mě někdo vaří

jo a víš co mě ještě bodlo?
nafukovací kruh
asi 3den,mě bolela prdka a tam dole a nemohla jsem sedět a ten kruh mě fakt pomohl :wink:

tak to je snad vše
9. únor 2009 ve 14:11  • Odpověz
Tý jo, hned jak dorazim domu tak si udělám soupis. Já budu rodit u Apolináře. Píšou, že pro mimčo na prvních 24 hod. mi něco dají, jako plenky, obleček...takový ty základní věci, takže si myslim, že to mi pak někdo přiveze, budu to mít nachystaný. Vložky prý taky mají, ale nerada bych pak zjistila, že jsou to ty echt obyč a bez křidýlek.. Takže to si vezmu rozhodně nějaký já svoje super moderní :grinning: Já asi 7 let používám tampony, tak vložky pro mě budou docela utrpení.. :unamused: Nějak to s tim neumim.
Ty síťovaný kalhotky..to je jako místo normálních? Nebo aby mi to drželo ty normální? Já se na to nikde neptala, tak ani vlastně nevim k čemu je to dobrý :grinning: Můžu mít svoje normální kalhotky?

moba, jo jo, sem ze Zvole. A do Psár sem jezdila hlídat dvojčata...než sem otěhu, pak už se to nedalo.
9. únor 2009 v 16:39  • Odpověz
deathy: ty sítovky jsou jak kalhotky, né přes něco! :wink: .Ty si fakt sežen ve zdravotnických potřebách či v obchodáku Nový Smíchov v Chiccu. Hele ale super moderní vložky :grinning: nedoporučujji, nejsou moc prodyšné!. Fakt používej raději ty jejich prkna, to vydžíš, jsou fakt lepší aby si nedostala nějaký zánět. Já taky rodila U Apolináře... :wink:
9. únor 2009 v 17:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.