• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mladé maminky Praha

(Zamčená)
19. března 2011 
autor
Kaciska: Takže plánovaná..tak to bych si netroufla :grinning: Já plánovala prcka tak v 25. Ale Vanča předběhla plán o těch 5 let :grinning:

Lenera: Já beru ten věk - 20 takovej hraniční - stihla jsem odmaturovat a pak jsem mohla na mateřskou . Ale zase obdivuju holky, které se stanou maminkami v 16 - 17 letech.. :wink:

Deathy: A oni ti nedali seznam v porodnici? V každých to bývá jiné - já jsem rodila ve Vinohradské a tam jsem měla pro malou komplet oblečení, plenky atd..Jejich košile mi měnili kdykoli jsem potřebovala. Sice jsem tam měla 2 vlastní, ale když jsem zjistila, jak rychle se špiní, tak jsem byla ráda za jejich. Jinak každopádně tu podprsenku a vložky do ní, pak ty síťové kalhotky a vložky (ale ne ty obyčejné..teď si nevybavím, jak se to jmenuje, ale ten spodek potřebuje fakt větrat! Kupovala jsem je v lékárně). Odsávačku jsem si nekoupila a za celé těhotenství jí nepotřebovala. (Kojila jsem 2,5 roku.) Vím, že jí tam někomu dle potřeby zapůjčili, tak bych si třeba počkala jestli jí opravdu budeš potřebovat.. Ten kruh, jak psala Lenerka je určitě dobrej nápad. Já jsem ho sice neměla, i když jsem byla šitá, ale slyšela jsem už na něj hodně chvály..Knížky a časáky jsem vůbec nevyužila, ale co kdyby..a taky jsem byla strašnej cvok do do sprchování - já chodila snad 5 denně..:slight_smile: Když na to vzpomínám, tak ti to pomalu závidím :slight_smile:
A v 21 letech se člověk nemůže divit, že tvůj přítel zakolísal..Hlavní je, že opravdu zůstal s váma!! :wink:

Moba.Taky jsme dnes po po práci vyrazili ven - bylo opravdu krásně, já jsem skrz na skrz letní človíček - miluju sluníčko, všechno kolem vody a celé léto mám výbornou náladu. Bohužel zimu tak nějak přežívám.. takže dneska jsem úplně roztála.. :slight_smile:

Aji 81: To je dobře, že sis ho vybojovala, je to opravdu nádherné jméno!! Já jsem taky ráda, že jsem se nenechala odradit, když mi ostatní radili jiné.. :grinning:
9. únor 2009 v 17:22  • Odpověz
no já jsem se taky v porodnici pořád sprchovala
bylo to moc příjemné
až na ty hnusný sprchy :confounded: a docela nával ženskejch,ale dalo se to
spíše mě odpuďovali ty záchodky
hnus
některý,ženský jsou fakt čuňata
ale to raději nebudu rozebírat!!!!

když si o tom tak píšeme,vše se mě vybavuje
a nevěřila,bych že už jsou to 2roky
přijde mě to jako včera

ty šiťované kalhotky jsem taky koupila v lékárně
taky bych nedoporučovala vložky s křidélkama
vydrž 4dny v porodnici s těma jejich vložkama

to víš,po porodu jsou ty očistky(špinění,krvácení)
já to naštěstí měla fakt slabé
asi jen fakt do 6nedělí(možná měně)
9. únor 2009 ve 21:41  • Odpověz
rova nová fotka :wink:
a jaké ti radili jméno pro dcerku?
vanessa je moc pěkné,ale né moc české

my dáme asi Elišku nebo Nelu
Ellu už mě sebrala švagrová :slight_smile:

pro kluka asi Vojta nebo David

léto je super
ale zima taky jde,ale jen na horách
ale to sluníčko dneska bylo moc příjemný
9. únor 2009 ve 21:43  • Odpověz
aji, jejich prkna? O díooo :grinning: No, máma se mi smála, že za jejího mládí byly sice vložky, ale takový, co vůbec nedržely, takže jim to lezlo skoro až na záda..tak se trochu obávám, aby to nebylo něco podobnýho :grinning:
Já si pořád pod slovem síťovaný kalhotky představuju prostě síťku, průhlednou síťku ve tvaru kalhotek.. Tak nějak? Zkusím se podívat na netu na nějaký obrázek jestli najdu..

rova, já du do porodnice teprve až příští týden poprvé od registrace... :grinning: Tak doufám že mi nějaký dají, i když můžu očekávat, že to bude ten samej co mají na netu. Tam sou ty základní věci, takže si myslim, že osobní zkušenosti sou mnohem cennější.
Jo, přítel zůstal a je to teď fajn. Všímá sí víc věcí na mimča, což nikdy nedělal. Říká věci, který nikdy neřikal..no změna jako hrom :grinning:

Já nevim, mě pořád děsí ty vložky...to jako možná vypadám blbě, že to takhle řešim, ale fakt mě to děsí. Pořád se hlídat jestli někde ne tento..jéé :unamused: Zkusim se pozeptat někde v lékárně na nějaký ty jak psala rova..

lenerka, i já sem se občas pozastavovala nad tím, jak sou nektěrý dámy prasata, když sem šla ve škole na záchod.. A nechápu.

Joo, jinak sprchovat se potom můžu takhle často? Nevadí to nějak, třeba hojení, nebo tak?
10. únor 2009 ve 12:25  • Odpověz
ahoj

neboj se těch vložek
je fakt,že když mě je poprvé po porodu daly,tak jsem se zděsila
bože ta vložka mě uteče :cry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale neutekla,ta kalhotky to opravdu drží a větrá to
takže se rychleji budeš hojit

a ta sprcha je báječná
čím častěji tím lépe
mimčo ti hlídají buď sestřičky na sestrejně nebo tvoje spolubydlící na pokoji
nikdy mimino nesmíš nechat samotný(ale to je jasný!)

po porodu dostaneš číslo a mimčo také
a po celou dobu pobytu to nesmíš sundat ani sobě ani mimču
(takhle to tedy aspoň chodilo v Podolí)

na netu ty spodáry 100%najdeš :grinning:
10. únor 2009 ve 12:34  • Odpověz
no ty síťovaný kalhotky si určitě kup taky jsem je měla když jsem rodila já v Podolí tak jich bylo málo nebo spíš vůbec nebyli a normální se nedoporučujou protože navětraj tolik jako ta sí´tka a i ty síťky se daj přemáchnout já je nosila pak i chvilku doma jo a co se týká vložek tak ty co tam dávaj jsou opravdu ty úplně obyč bez křidélek, ale můžu ti říct že jsem měla jen asi 2 stehy a když mě pustili po 3 dnech domu a vzala jsem si svojí vložku tak jsem hned poslal mámu do lékárky pro ty obyč nedalo se to bylo to nepříjemný a dost to bolelo a ty obyč to bylo super a když si to pak spočítáš kolik jich spotřebuješ tak to bude raketa protože je musíš častěji měnit no ale uvidíš sama to je moje zkušenost.
10. únor 2009 ve 12:50  • Odpověz
já ty siťovaný spodky nosila taky doma
opravdu sexy žena :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale co svůj účel to splnilo a byla jsem brzy fit :wink:
10. únor 2009 ve 13:14  • Odpověz
no vidíš Moba
já rodila po tobě v Podolí a sítovaný spodky nám dávaly 2na den
ale bylo super,že se daly přemáchnout
a víš,kde by jsi chtěla rodit svoje druhé dítě?
já byla v podolí docela spokojená,tak asi zase tam
ale ta registračka v 7tt je šílenost :confounded:
10. únor 2009 ve 13:16  • Odpověz
no tak za mě jich byl nedostatek :angry: no asi zase podolí taky jsem tam byla spokojená jen ty společné sprchy byl horor a Wc nadstandart byl nereálný protože bylo narváno ale byla jsem na dvoulůžáku tak pohoda, jen ty sprchy hnus.
10. únor 2009 ve 13:28  • Odpověz
no já taky byla pak v poho na cestu domů jsem si vzala normální spodky a večer jsem trpúěla jak pes samo že jsem si to vzala i se svojí vložkou s křidélky no užila jsem si
10. únor 2009 ve 13:30  • Odpověz
no to jsi udělala blbost co? :unamused:

no já taky byla na pokoji jen s jednou mamkou ,byla to pohoda
jen měla ta paní depky a docela uřvaný mimčo,ale dalo se to
10. únor 2009 ve 13:59  • Odpověz
Ahoooooj, normálně nám nešel doted net, jsem měla uplně absták :grinning:
Deathy: Jak píše Moba, taky po propuštění, když jsem si vzala vložky s křidélky tak jsem trpěla, ty nemoc. prkna jsou daleko lepší, tak se neboj! :wink: . Jinak v porodce počítej s tím, že ti to proteče, to je vpoho.Jsme tam chodily všechny s červenou prdelí :grinning: .
Sítovaný kalhotky je prostě fakt jen sítka sešitá do tvaru kalhotek ale fakt sežen. To zvláááádneš, neboj!!!. U Apolináře jsou super PA a doktoři u porodu!! :wink:
10. únor 2009 v 16:07  • Odpověz
autor
Taky se nám kolikrát stalo, že jsme měli flekatý košile, i když jsme si je měnili třeba 2 denně..ale ono se to v té porodnici nějak bere jinak, takže žádnej trapas..myslím, že až budeš tam, tak zrovna tohle bude to poslední co budeš řešit! A za ty jejich vložky budeš nakonec fakt moc ráda! Ale čekala jsem, že to po porodu bude bolet víc, předepsali mi prášky na bolest, jeden mi dali a já si ho pořád šetřila, až bude hůř..no a nakonec jsem ho při odchodu vyhodila do koše..
Ve sprchách jsem byla většinou sama - popravdě to vypadalo, že jsem tam jediná, kdo má takovou dobrou náladu, ostatní tam jen leželi, ani se nebavili. První den to bylo fajn - byla tam jedna ukecaná mladá mamka, která ale měla už třetího prcka, tak nám radila atd., ale druhý den šla dom a pak už to bylo dokolečka - sprchování, kojení, chvile klidu a zase nanovo. Každý večer mi bylo smutno, hormony se mnou mávali a už jsem se strašně těšila domů! Ale na to, že je na Vinohradskou tolik negativních názorů, tak já si nestěžuju..(Možná na pár připomínek..:slight_smile:

Jak jste zvládali první kojení? Já trochu trapas :grinning: Přinesli jí na pokoj se slovy: "Zkuste jí přisát" a pak odešla. Tak jsem tak blbě pokukovala na ty vedlejší postele a nebyla se schopná k tomu dokopat a pořád jen zírala na to nádherný miminko a nebyla schopná tomu věřit..a když pak přišla sestra, jestli jsem to zkoušela, tak jsem pípla" Dyž já nevim jak..":grinning: Tak chytla mé prso, strčila ho Vanče do pusy a bylo hotovo. No teď se tomu směju, ale předtím jsem se cejtila dost blbě..
10. únor 2009 v 16:52  • Odpověz
jj přesně, žádný trapas tam je to normálka :slight_smile: . Já jsem dostala první noc čípek na bolest pač mě z toho šílenýho tlačení bolel hrozně konečník ale jinak žádný bolesti, fakt vpoho. To až pak doma, jak jsem se hojila a ty stehy se začaly napínat tak to štííípalooo ale zase nic hroznýho jak jsem si myslela. :wink: .
No já nevím, kojení nějak vpoho jsme se poprvé přisály ještě na sále a pak to šlo nějak samo ikdyž to ze začátku neuměla, tak jsme s ní bojovala ale z porodky jsme už šly jak šikulky:slight_smile:
10. únor 2009 v 17:05  • Odpověz
tak mě malou dali hned po porodu k prsu
k jednomu prsu se přisála hned a k druhýmu jí to nešlo
ale je fakt,že v tom kojení,mě hodně pomohly ty sestřičky
měly svatou trpělivost
prsa se mě nalily až skoro 2den a moc mlíka jsem něměla
ale pak jsme to nějak zvládli
a dohnali i váhu
když se narodila měla 3,170kg a spadla i na 2,9kg
něchtělo se jí moc pít,spíše chtěla furt spát

po 14dnech doma,mě začlo bolet šíleně jedno prso,pro sání
už jsem nyslela,že to vzdám
naštěstí existují prstní kloboučky,tak jsme to zvládly s nima
prsa se zahojila a já kojila do 16měsíců :slight_smile:
10. únor 2009 v 17:51  • Odpověz
jo určitě s sebou do porodnice Bepanten na prsa mě to moooooc pomohlo
a ručník na zábaly nalitých prsou
10. únor 2009 v 17:52  • Odpověz
autor
Lenerka: Vidíš, na to jsme zapomněli všechny - a to je přitom hoodně dobrá rada - ta mastička!! :grinning: :wink: No nic, mizím, musím jít hrát pekseso (sorry, jaksi mi nefunguje "iks") :grinning:
10. únor 2009 v 18:09  • Odpověz
vy už hrajete pexeso?
to jste šikulky
my za chvilku jdem koukat na Večerníčka toho miluje
prej kde je Tramtumberk :grinning:
10. únor 2009 v 18:25  • Odpověz
Tak sem dodělala práci do školy, rychle to tu pročetla, reakce a pocity doplním později :grinning: a teď letim vyzvednout přítele z práce a deme na jedno..teda, on de na jedno :grinning:
10. únor 2009 v 19:31  • Odpověz
tobě nevadí ty zakouřený hospody?
mě to tedy vadilo :confounded:
10. únor 2009 v 19:38  • Odpověz
autor
Lenerka: Sice hrajeme, ale ne se všema, vždycky si vyberem tak 10 dvojiček..ale musím uznat, že je docela šikovná a ani jí moc nemusím nadržovat..Jo, tak Tramtumberk u nás taky docela letí..ale hrozně ráda zpívánky..

No nic, letím do hajan..papa a zítra se pořádně zabalte, až přijde ten vichřík.. :wink:
10. únor 2009 ve 21:26  • Odpověz
tak Tramtumber skončil
to byly ksichtíky,ale i na novou pohádku vydržela koukat
jo jo zpívání se jí tak yzamlouvá
ráda zpívá

a co v MŠ dáváš jí tam na nějaké kroužky?keramiku,tanečky....atd?
10. únor 2009 ve 21:35  • Odpověz
ahoj holky teda tady se to rozjelo. Taky hrajem pexeso ale obrázkama nahoru a hledá vždy ten co mu já ukážu, ael už to chci taky hrát tak jak Rova.
Rova už chodíš do práce? Jak jsi to zvládla a co děláš za práci já si to prostě nějak neumim představit.
11. únor 2009 ve 13:39  • Odpověz
autor
Lenerka: Na žádné kroužky jí nedávám - oni tam takhle malé děti na kroužky nedávají. Ale od příštího roku už bych chtěla určitě! Než jsem skončila mateřskou, tak jsem s ní začala chodit na cvičení malých dětiček. Bylo to fajn, bohužel mě tam přivedla kamarádka pozdě, takže to bylo opravdu jen pár lekcí.

Moba: My jsme to začali hrát docela nedávno, tak mě právě překvapilo, že to tak jde. Ale zpočátku jsme dávali jen 4 páry a postupně to zvětšovali.
Do práce chodím od září - jako operátorka příjmu v obchoďáku. Přítel tam dělá skladníka. Jenže jak už jsem tu někde psala - Vanču vzali do školky jen na dopoledne (od 8-12) a po obědě jde domů. Takže já chodím na ranní od 6, přítel se o ní postará dopo, ve 2 si jí převezmu a jde do práce on. Stále si na to zvykám! :sweat_smile:

Musím končit, dnes jsem měla vyjímečně dvanáctku, vstávala jsem v 5, dorazila domů po 7 a teď mě Vanča uhání ať si jdu hrát. V deset padnu do postele a budu tuhá! Mějte se krásně.. :slight_smile:
11. únor 2009 ve 20:15  • Odpověz
ahoj Rova

já už si neumím představit,že bych vstávala v 5ráno
šla do práce a měla fungovat
11. únor 2009 ve 20:37  • Odpověz
kde pak máme daethy?
neporodila už náhodou?
včera běžela do hospody a už se tu neukázala :slight_smile:
11. únor 2009 ve 20:45  • Odpověz
Ahoj děvčata, ne ne, porod nebyl, hospoda dobrá..nezakouřená. Ale při příchodu domů měl přítel telefonát od táty, nečekaně umřela babička..nepřišla do práce, našli jí doma. Tak to se mnou trochu víc zamávalo..před 14 u ní přítel byl, řikala jak až se malá narodí, tak se na nás přijde podívat.. No, a já jí ani nestačila nic říct, ani neviděla to moje břicho.. Takže sem teď docela..no v háji. A přítel, ten taky, ale nedává to na sobě znát, dusí to v sobě, a já se o něj trochu bojim.. Ach jo :frowning2:
11. únor 2009 ve 21:33  • Odpověz
Jinak našla sem si na netu co sou zač ty kalhotky síťový a taky jak se jmenujou ty speciální vložky, zítra jdu k obvoďákovi na nějakou tu celkovou prohlídku, tak se zeptám v lékárně. Nebo si to nechám objednat. Je pravda že ty plastový vložky můžou bejt dost nepraktický, ještě si matně pamatuju, jak to někdy bylo - hlavně v létě - dost au au odřený.. Jen mi přijde teda blbý, že to nemá křidýlka, protože to musí pěkně cestovat. Ale právě to křídlo kouše.. No jo, dyť to už je to nejmenší na celým tom procesu, tak to nebudu zbytečně hrotit.
11. únor 2009 ve 21:40  • Odpověz
neboj nebude ti to cestovat
ty kalhotky docela držely
chce to správnou velikost!

babičky je mi líto
to byla babča tvoje?a kolik jí bylo?

já už mám taky jen jednu babičku a žádného dědu :frowning2:
11. únor 2009 ve 22:34  • Odpověz
Byla to přítelovo babi. Nevím přesně kolik jí bylo, ale cca tak 65. Možná o něco míň, protože ještě pracovala. Jinak pro mě je to docela depresivní, protože mýmu tátovi je 68..takže, když se někde tohle stane, tak mě úplně zamrazí. Já mám jen jednu babi z máminy strany, děda umřel před několika lety. Ale tam mám nevlastního dědu. Tátova mamka umřela, když mu bylo asi 15. Děda se mě nedožil o pár let.

K těm kalhotkám, určitě se ty velikosti značí S, L, M...asi nebudu vědět kterou velikost si vybrat.
11. únor 2009 ve 23:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.