• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mladé maminky Praha

(Zamčená)
19. března 2011 
Moba, tak jak jsi dopadla u zubaře?
Já byla na monitoru, všecko ok, a v sobotu jdu znova, prý teď už každý druhý den :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mno, nedá se svítit.. :( Ještě že mě tam přítel může hodit autem, neumím si představit každý druhý den v tomhle stádiu těhu dojíždět...
26. únor 2009 v 19:22  • Odpověz
ahoj Miru

koukám,že se Liliance pořád nechce na svět co?
jak ti je?už se aspoň otevíráš?
a jak dlouho tě nechají přenášet?
26. únor 2009 ve 22:39  • Odpověz
tak 3hodiny žehlení u nás ve stoje to je ok
je ale fakt,že nežehlím každý týden
pak to jsou ty 3hodiny :confounded:
už jsem si zvykla a dá se to zvládnout
ale taky mě pak brní nožky a to nejsem těhotná!!!!

žehlení v sedě mě oppravdu nejde
26. únor 2009 ve 22:43  • Odpověz
Nemám ráda zubaře..

mirunda, já du zítra do porodky, taky monitor..po prvé, tak sem na to zvědavá co to bude. Jinak já si dneska ochutila kakao skořicí, a docela sem přes den pociťovala...já furt nevim jestli sou to ty poslíčci, no každopádně křeče sem měla tak nějak v průběhu dne pořád.. Jedna mě kousla pěkně do zadku, až sem si z toho klekla a máma se strašně smála co že to dělám :grinning: Zkus to, třeba to tý tvojí mrňavý taky trochu zahejbe :grinning:
Jinak já se vozim sama, teda pokud nedostanu příkaz a zákaz. Ale zejtra se vezu jen do Modřan, a pak budu cestovat jenom MHD, tak sem zvědavá, dlouho sem se nevozila. Jedu i do školy, takže to bude na půl dne..jéé to chci vidět kolik lidí mě pustí sednout :grinning:

My doma žehlíme tak nějak..no vůbec né často, ale je fakt že teda spoustu věcí se tu nežehlí. No ale to začne s mrňousem, to budu mít asi prkno vytažený pořád.
27. únor 2009 v 00:02  • Odpověz
Lenerko, nechce se jí.. dneská má termín holka jedna, ale nemyslím si, že by vykoukla..včera v poradně mi řekli, že mám bříško pořád nahoře.. a jak dlouho by mě nechali přenášet - to nevím, vidíš, to se optám.. Ale já doufám, že nebude potřeba nějakého vyvolávání, já jí o víkendu domluvím :grinning:

Tak jak bylo na monitoru Deathy?
Já bych se taky svezla sama, ještě se za volant vejdu, ale bohužel auto je rodičů přítele, takže to řídím jen v případě nouze :slight_smile:
A ty pořád chodíš do školy na konci těhu??A co studuješ?A v jakém jsi ročníku?
27. únor 2009 v 10:10  • Odpověz
miru

já měla termín 22.12.a kačka přišla na svět 26.12.
takže se to ještě dalo zvládnout :wink:
naštěstí mě nic nemuseli vyvolávat
prostě naprosto přirozený porod :wink:
27. únor 2009 ve 12:52  • Odpověz
péťo co jsi proboha ještě dělala ve škole?????
a jak jsi dopadla v MHD?Kolik lidí tě pustilo sednout?
27. únor 2009 ve 12:53  • Odpověz
Ahoj holky tak u zubáka jsem to přežila jen jedno vrtáníčko tak to šlo Patrik taky v poho zatim nemá kazík kom nás už děti maj :frowning2:
mirunda tak co zatim nic,? Když by tě to chytlo tak neboj budeme na teba myslet a držet palce, no to vyvolání je prý blbý většinou hrozné bosti a trvá to dlouho :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Deathy teda ještě do školy? Hlavně buď na sebe opatrná :slight_smile:
Luco tak jak vám je ?
Holky doufám že až porodíte tak že na nás nezapomenete :grinning:
Tak nás o víkendu čeká grunt auta koupili jsme nové teda né uplně nové tak ho musíme dát do pucu už se těšim na hory tam se vejdem upně v poho jupí :slight_smile:
27. únor 2009 ve 13:38  • Odpověz
Lenerko, pár dní se to určitě zvládnout dá.. je to spíš psychický, já se tak nemůžu dočkat, víš?Už jí chci mít u sebe, jsem zvědavá, jak vypadá, komu je podobná.. jestli má vlásky.. prostě víš asi sama.. :slight_smile: ..netoužim po ničim jiném, než jí chytnout na ručičku a dát jí hubánka.. :dizzy_face:
Jediný, co bych si přála, je ten přirozený porod..tak to mi držte palce, ať to zařídí příroda.. :grinning:

Moba, hory ti závidim, taky bych jela.. :slight_smile:
27. únor 2009 ve 14:08  • Odpověz
já taky doufám,že na nás miru a petra po porodu nezapomenou :wink:
sice se nám asi nepřihlásí hned,ale snad za čas jo

to víte holky já i Moba se chystáme taky do miminek :wink:
27. únor 2009 v 16:49  • Odpověz
miru o je jasný,že už jí chceš mít u sebe :wink:
je to takovej zázrak přírody
neboj brzy bude s váma a ve svým pelíšku
má pěknou postýlku :wink:
27. únor 2009 v 16:52  • Odpověz
Ahoj holky,
monitor byl ok. Celkem mě to bavilo koukat, teda poslouchat jak tam buší a pak když sebou trochu víc házela, tak to dělalo pěknej rambajz :grinning: Akorát teda co sem dneska měla šok...papíry z poradny sem si začala uklízet až doma a tak sem si najednou všimla, že mi tam přibyl jeden nápis: Streptokok - pozitivní!!! :angry:
Okamžitě sem tam volala, že sem si toho všimla až doma a co teda jako.. No, vim že to neni nic vážnýho a sestřička mě taky uklidnila, ale stejně sem to obrečela. Takovej pocit...jako že sem selhala. I když za to nemůžu, že. No ale štve mě to. Připadám si tak nějak divně.

Jinak, cestování MHD mě docela i bavilo. Dneska bylo dopoledne hezky, tak to bylo fajn. Lidi mě nepouštěli, protože sem to vždycky vychytala že bylo volný místo. Ale když sem jela z Palačáku na Karlák (sem byla líná jít pěšky), tak to mě jako nepustili. Stála sem narvaná na tyči u dveří...no ale tak ten kousek, že jo.
Spíš co mě štvalo...ty starý babky. Snad mít po ruce ještě hůl, tak mě s ní přetáhla každá. Několikrát mě málem smetly při nastupování..no jooo, aby jim náhodou něco neuteklo. Ježiš jak já pěnila. Nemít pupek, tak se pudu prát :grinning: Fakt jestli budu takováhle, tak mě radši zastřelit, to je fakt děsný.

Noo, a ve škole..tam jezdim jen jednou týdně na nějaký přezkoušení, abych měla známky a mělá nárok na maturitu. Dneska sem tam jela v podstatě zbytečně (a asi i naposledy, páč teď budou týden prázdniny a pak...), protože jedna úča co sem tam za ní jela je prej marod, nemohli mi to dát vědět mailem..ne. No ale aspoň sem si vzala nějaký podklady na anglinu, a jestli se mi povede ještě teď po prázdninách tam sjet (no pár dní před termínem nevíme.. :grinning:), tak budu mít AJ hotovou a bude klid. Ale trochu se bojim, aby se to fakt ještě stihlo. Měla bych tam jet v pondělí a termín je v pátek..tak uvidíme.

Jaj, to sem toho zase napsala..pardon :grinning:
27. únor 2009 ve 21:19  • Odpověz
Ahojky.. tak dneska jsem byla opět na monitoru, naštěstí tam nikdo nebyl, takže jsem nečekala vůbec a šla rovnou..
Deathy, to ti na toho střeptokoka doktor nic neřekl?Jestli ne, tak to asi není nic, z čeho by ses měla znepokojovat.. já jsem někde jednou četla, že pokud to není nějaké extrémní, tak s tím do porodu nic nedělají a pak při porodu se dávají snad nějaký antibiotika, aby se nenakazilo miminko cestou ven..a co ti o tom řekla pak sestřička?
Mno, tu školu ti nezávidim, ale určitě to zmákneš..

Holky, nemělo být dneska sluníčko a teplo? :rolling_eyes: A když kouknu na počasí, tak zítra má taky občas sprchnout.. :frowning2:
28. únor 2009 v 16:55  • Odpověz
Ahoj, jo sluníčko bych brala. Šla bych i ven, ale prdlačka...

mirundo, vůbec nic mi dr. neřekl. Jako že by mě na to upozornil, nebo mi něco k tomu řekl.. Já si toho červenýho psaní všimla fakt až doma, když sem si uklízela ty papíry. Tak na to koukám...no dostalo mě to. Sestřička řikala, že místo podání ruky u porodu mi hned mezi dveřma dají kapačku s antibiotikama a pak snad po 4 hod. další... Nic jinýho to pro mě prý neznamená. A že se nemusim bát, že to "nic" neni. Jako bych to neměla. Prý to má 30% ženskejch v těhu. A přítel spovídal svýho vedoucího, ten má 2 starou holčinu, tak prý ta jeho manželka to taky měla.. že to nic neni. Ale je mi to divný. Připadám si jak bacil :grinning: Stydim se za to, že mám nějakýho koka ošklivýho.. Jak kdybych měla pohlavní nemoc brrrr :grinning:
28. únor 2009 v 18:40  • Odpověz
Ahojky, tak když to nikdo nehrotí, tak to asi bude fakt v poho.. vůbec si nesmíš připadat blbě!Musíš jen doufat, že doktoři vědí co dělají :wink:

Tak já si včera dala vanu, dokonce i trošku červenýho vína, večer jsem zapojila toho mýho chlapáka a tajně doufala, že to na mě přijde.. a ráno jsem se hrozně divila, že se nic nedělo :grinning: :grinning: Tohle čekání je hrozný, já už táááák chcíííííííí :dizzy_face:
1. bře 2009 v 08:59  • Odpověz
Ahoj, pořád nic? Teda..vždyť už přesluhujete :grinning: No já sem blázen už teď a přenášení se bojim, to jestli budu dýl, tak pak budu vážně skákat na hlavě :grinning: Zkus kakao se skořicí, ale hodně skořice. Mě se po tom malá začala docela vrtět. Jako ten účinek má mít ta skořice, ne to kakao. Ale já to teď piju denně, protože mi to strašně zachutnalo :grinning:

Snad to je v pohodě, když to neřeší. Já se na to radši snažim nemyslet.
1. bře 2009 ve 12:00  • Odpověz
Přenášení je spíš na psychiku, jinak docela dobrý.. pořád myslím na to nejhorší - vyvolávání porodu - tomu bych se hrozně ráda vyhla.. :sweat_smile: Tak doufám.... jo, o skořici jsem už taky slyšela, vidíš, tak to hned běžim vyzkoušet :grinning: :grinning: :grinning:
1. bře 2009 ve 12:35  • Odpověz
No právě o tý psychice.. Jako kdyby mě netlačila škola, tak bych to tolik neřešila, ale čim dýl se holka narodí, tím míň já budu mít času bejt s ní jen doma, a budu se muset vrátit hned zpátky ke zkoušení a tak. A to bych nechtěla, chci být aspoň celej měsíc jenom máma, né zároveň studentka. Bylo by mi to takový nepříjmený, protože díky učení budu určitě ve stresu a to tý maličký nemůžu přece udělat..to nechci!

Každopádně sem taky slyšela že vyvolávanej porod je mnohem "horší" než ten normální...tak snad bude holčina na maminku hodná :grinning:
1. bře 2009 ve 12:45  • Odpověz
mno jo a ty máš do toho ještě školu.. jak ti to udělali ve škole?Máš nějakou vyjímku kvůli porodu?Nebo tam pak stejně budeš muset chodit každý den?
1. bře 2009 ve 13:09  • Odpověz
ahoj Péťo

je to divný,že ti o tom streptokovovi neřekli
mě na to upozornili hned
a ještě jsem to měla červeně napsaný v těhot.knížce a v jejich papírech
nechápu kde se ten bacil vzla!!!
taky jsem z toho byla smutná,ale naštěstí vše dopadlo ok neboj

když ti prdne voda doma hned mašírujte do porodnice!!!!
mě voda prdla až v Podolí
nasadili mě do kapačka antibiotika
museli 5hodin být v mím těle
kvůlu zdravý miminku
to já už měla ty kontrakce tak silkný a byla jsem otevřená na 9cm,že jsem ty antibiotika měla v sobě jen 4h,ale stačilo to
já i kačka jsme byly zdravý
jen když pak už mě ležela na pokoji,tak mě tam pro jistotu dali monitor dechu,který jsem si pak i domů koupila

2500kč jsem vyhodila,protože kačka spala krásně a 2x nám to udělalalo planý poplach
ten monitor dechu,je spíše pro ty dětičky nedonošený a drobečky
kačka měla 3,170kg to je na holčičku akorát
1. bře 2009 v 15:24  • Odpověz
holky já stejnak počítám,že až bude zase druhé mimčo
tak mě tam nějakýho bacila zase najdou
naše gynekoložka mě chtěla každých 14dní vidět
a každý měsíc mě dělala ultrazvuk
a pokaždý jsem od ní dostala nějaký bobule na zavádění,kvůli zánětu
fakt nechápu,kde se to vě mě bralo
asi hormony no :frowning2:
1. bře 2009 v 15:26  • Odpověz
a jak se dneska cítítě naše těhulky???? :grinning:
1. bře 2009 v 15:26  • Odpověz
Lener, já budu mít ten monitor dechu půjčený, ale asi bych si ho nekoupila.. ikdyž - nikdy nevíš.. ale z planýho poplachu bych asi dostala infarkt :rolling_eyes:
Ale u dalších dětí už streptokoka nemusíš mít, ne?Nebo to automaticky budeš mít u všech dětí?
Jak dlouho se snažíte - smím-li se zeptat? :wink: Držím moc moc pěsti, ať to vyjde tak, jak chcete..

Jinak dneska je mi fajnově, každý volá a píše a ptá se, zda už jsem porodila :angry: Tak mě štve, že jim musím říkat, že ještě ne :grinning: A taky nevím, kde je to sluníčko, co hlásili.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. bře 2009 v 17:03  • Odpověz
ahoj Miru

no pořádně jsme se měli snažit ode dneška :wink:
ale jak jsem měla tu chřipku a manžel také ,tak jsme to odložili o měsíc
to víš baštili jsme dost paralenů,panadolů a tak
naštěstí jsme ani jeden neměli antibiotika
ale chci mít tělo čisté :wink:
už mě nic neuteče
sice mě mateřská konči 26.12.09mám ještě trošku času :wink:

no na toho streptokoka jsem zvědavá no
snad budu ok,ale kdo ví že?
no ten planý poplach byl šílený,byla jsem v šestinedělí a myslela jsem ,že přijdu o mlíko a hned z toho šoku se mě zvýšila teplota :frowning2: blbej zážitek no
1. bře 2009 v 19:33  • Odpověz
ahoj deathy

ty důchodvi mě taky pijou krev
mě taky nechtěli pustit sednout!!!!
se zase těším až budu jezdit MHD s pupkem a ještě s ječící kačkou :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. bře 2009 v 19:34  • Odpověz
kdepak máme Mobu?
1. bře 2009 ve 22:42  • Odpověz
koukaly jste na Novu?
co takhle děláte,když už máte pro prcky připravený postýlky,hadříky
tašky máte dávno zabalený
já už si nějak ten konec těhotenství nepamatuju
já vím,že jsem do poslední chvíle pořád někde běhala
1. bře 2009 ve 22:44  • Odpověz
koukám,že tady už to všechno spí
tak pa těhulky a ať to už na vás brzy přijde
hlavně tedy na Miru :wink:
Péťa má ještě 14dní čas :slight_smile:
pa dobrou
1. bře 2009 ve 22:57  • Odpověz
Ahoj děvčata,
já dneska měla slavící den. Teda moje mamka měla narozky, tak sem jela busem do Prahy, abych si užila :grinning: a šli sme spolu s jejím přitelem na oběd. A já pak chtěla ještě trošku mezi lidi, tak sme se šli kouknout do Obi a na Novodvorskou.. chtěla sem se podívat, jestli by se nenašlo něco na zeď, nějaký obrázky, aby ten kousek zdi za postýlkou vypadal aspoň trochu dětsky.. Ale nijak nebylo co k vidění.
Pak sme v 8 dorazili domu a já se svalila na gauč s plnym pupkem vločkový kaše :grinning:

O tom monitoru dechu sem přemejšlela, ale vlastně budu mít malou furt u sebe, tak snad to nebude potřeba.

Lenerko, zabaleno mám, v podstatě všechno je připravený. Postýlka stojí, ale není dodělaná, takže asi zítra přežehlim povlečení a tu "moskitieru" jak říká přítel :grinning: A asi už to přidělám. No a co dělám? Nic, beru to tak jako že sou oficiálně škol. prázdniny, tak lautr nic. Ono mi toho moc ani nejde už :grinning:
S tím streptokokem...je to fakt pruda. Ale díky za radu ohledně toho, kdyby mi praskla voda doma. Tohle mi ani nedošlo, že jakmile se to stane, tak extra rychle. Vidíš, tohle by mi přece měl říct doktor sakra !!! Já jim dám až tam ve čtvrtek pudu!

Mirundo, do školy už nechodím. Vlastně když to tak vezmu, tak sem celej ten půlrok docházela do školy tak jak mi to zrovna šlo. Ze začátku sem byla hodně spavá, naštěstí mi nebylo blbě, ale jen sem nedokázala vstát, takže docházka...no, průměrná. Pak sem byla 2 týdny marod, pak byly Vánoce. No a v lednu sem tam byla víceméně každej den aspoň na pár hodin, protože sem potřebovala dohnat známky aby mi to uzavřeli.
Po pololetí sem tam chodila 1x týdně na zkoušení z něčeho, musím mít známky aby mě pustili k matuře. Akorát teď minulej tejden moc nevyšel, páč jedna úča marodí a na to další sem neměla dost času se připravit, tak sem se tam jen ukázala jako aby neřekli. Tenhle týden sou prázdniny, takže nic. A jestli to ještě stihnu, tak po prázdninách hned v pondělí bych si mohla ukončit AJ.
No, a po porodu...minimálně ty 4 týdny budu doma bez školy, to by se ani nedalo. Jo, jenom vlastně hned 14. dubna se píše něco k maturitě z ČJ, tak na to se musim dostavit. A potom uvidim co bude, sem tam asi budu muset ještě dostat nějakou známku aby mi uzavřeli jako 2.pol. No a pak květen, červen maturita.
Naštěstí maturitní věci mi posílaj učitelky mailem, takže na ty hlavní věci se můžu připravovat doma. Takže to je fajn..
:grinning: Plný přehled mých školních aktivit :grinning:
2. bře 2009 v 01:12  • Odpověz
Lenerko, tak doufám, že vám to vyjde co nejdřív!!!Nám to vyšlo hned první měsíc, byla jsem z toho víc v šoku, než kdyby to snad nešlo :grinning: Pořád jsem si říkala, že tak ke konci roku bychom mohli otěhotnět :grinning: Mno, měli jsme štěstíčko, asi jsme byli ve správnou chvíli na správném místě :grinning: :grinning: :grinning: Tak i tobě dřžím moc moc pěstičky!!!
A co bylo včera na Nově?Já už na tv skoro vůbec nekoukám, takový voloviny, co tam dávají - z toho bych brečela.. hlavně že jsme si pořídili tv velkou jako kr**a, ale akorát do ní zapojujem počítač a koukáme na filmíky..

Jinak dneska jsem byla v poradně, prý jsem na 2 prsty :frowning2: Takže stáááále nic :confounded: Ve středu jdu znova a to už mi prý naplánují vyvolání.. tak ale doufám, že k němu nedojde..

Deathy - a to věděli ve škole hned od začátku, že budeš mít miminko?Asi berou docela ohled, ne?Mám známou, co otěhotněla v prváku a neřekla to do podlední chvíle..nejedla, aby to nebylo vidět.. hrůůůza :( Ale nakonec dobrý, normálně porodila, má krásnýho kloučka a dokonce pak začala dělat vejšku.. To jsem zvědavá, já bych se teda nezvládala ještě při mimču šprtat.. klobouk dolu :sunglasses:
2. bře 2009 v 15:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.