• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mračkovi - hořící dům - téma pro všechny skeptiky

(Zamčená)
25. listopadu 2009 
Ahoj, pozorovala jsem kauzu s hořícími zásuvkami v tomto domku o to víc, jak se kolem začali rojit vymýtači ďáblů, odháněči duchů, zaříkávači špatných energií. Témata o ezoterice, duchách a andělích tu už je, tohle je naopak o raciu. Tato kauza s neobvyklým jevem, nad kterým museli uvažovat dlouho i odborníci mi přijde jako ukázkový příklad toho, že pokud na něco neznáme racionální vysvětlení, neznamená to, že neexistuje. Jen trvá, než na něho přijdeme. A tak je to se vším. Ze strašení duchů se vyklubala obří mikrvolnka způsobení vodovodním a elektrickým vedením. Obyčejná fyzika a co dokáže způsobit.
A představte si tu směšnou šaškárnu, kdyby se tam rozháněl nějaký exorcista tvrdě, že tam řáčí ďáblové a pak se ukáže tenhle obyčejný fyzikální zákon o vlnách s vysokou frekvencíí...

jak na vás působí podobné fenomény?

Toto téma není o přetahované se zastánci ezoteriky, ale je pro holky-skeptičky, které si chtějí pocvičit mozek v neosobní debatě rozvíjející toto téma a které přidají něco ze svých vědomostí, zkušeností a názorů, které nás navzájem obohatí.
:slight_smile:
23. lis 2009 v 09:57  • Odpověz
Myslím, že většina tzv. nadpřirozených jevů je prostě normální fyzikální projev, ale většina lidí to nechápe, tudíž to přisuzuje něčemu nadlidskému. A pak jsou také fanatici, kteří vidí ducha úplně za vším. Čímž nechci říct, že já na nadpřirozený jevy nevěřím, to vůbec ne. Konkrétně v týhle kauze mi přišlo jasný, že se s nějakým normálním vysvětlením přijde.
23. lis 2009 v 10:23  • Odpověz
Ono existuje nazor, ze to dela ten maly chlapec...natre zasuvku samozapalnou tekutinou(bezne ve skolnich kabinetech chemie)...a pak se to po case samovzniti, ale v pokoji uz nikdo neni...
23. lis 2009 v 11:27  • Odpověz
taky neverim :grinning: muze to byt "mikrovlnka" v daleko vetsim meritku nez ji zname a uz to lidi nevnimaji, proste souhra nahod... presne si myslim ze to treba je jednoduchy, jen na to prijit...

janus ale delao se to prece i kdyz ten kluk byl uz z domu pryc ne? :confused:
23. lis 2009 v 11:34  • Odpověz
Už včera v tv novinách říkali, že kluk to nedělá /měl by se mu někdo omluvit/ :unamused:
23. lis 2009 v 11:45  • Odpověz
Takže v regionální příloze MF Dnes se píše, že výboje pokračují a dokonce nabírají na síle /tomu se tedy říká noční můra :frowning2: chudáci Mračkovi/, prý jsou výboje tak extrémně silné, že to je jako výstřel a jističe už dokonce vypadly i v okolních dvou domcích. Prý by to mohlo být od nedaleké vodárny nebo snad fotovoltaické elektrárny /čert ví, co to je fotovoltaická :confused: /
23. lis 2009 v 11:51  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
23. lis 2009 v 11:55 • monianet
Ale ten případ byl přece už vysvětlenej ne? Přišli na to, že to má souvislost s nedalekou vodárnou ale už si to přesně nepamatuju.
23. lis 2009 ve 12:03  • Odpověz
No co ja vim tak to nevedi jiste a hlavne - nevedi jak to odstaranit :confounded:
23. lis 2009 ve 12:06  • Odpověz
Helcah, většina odborníků z ČVUT sii myslí, že je to ta vodárna. Jenže jak to odstranit? Ten pan Mraček právě píše, že je to pořád silnější a navíc prý na to má vliv počasí, když je pěkně a slunečno, tak to děsně bouchá, víc než obvykle :confused:
23. lis 2009 ve 12:18  • Odpověz
maj se odstehovat udelat z toho muzeum a jeste na tom vydelat a pak prodat a odstehovat se daaaleko :grinning:
23. lis 2009 ve 12:24  • Odpověz
Je mi těch Mráčků líto, to je fakt zlej sen :unamused: ...taky se snažim zdůvodnit si to nějak fyzicky či vědecky, ale holky, nepřijde vám jako kravina, že jsou tam silný mikrovlny?? To by přece ty lidi, kteří se tam pohybují či pohybovali uškvařilo, ne? A hlavně, v mikrovlnce sklo nepraská!! Je to divný..
23. lis 2009 ve 12:25  • Odpověz
Ahojky, ale je to mazec(nebezpečné) tam bydlet, obzvlášťě když mají děti..., ale zase je to novostavba..., kdo jim dal stavební povolení tam stavět, ten by měl dát náhradu. Bych tam nebydlela ani minutu. Kdo ví jaké to může mít dopady na zdraví, když ty vlny jsou tak silné.....
23. lis 2009 ve 12:27  • Odpověz
Oni tam už prý ani nebydlí, kluk je u babičky a manželé se tam střídají a hlídají, aby to neshořelo, prý je tam hrozně bolí hlava, což je pochopitelné.
Je to děsná situace, úplně nový dům, určitě mají na krku hypotéku :frowning2: :frowning2: Prostě noční můra. A vypadá to, že jim nikdo neumí pomoci. Kdyby za to mohla opravdu ta vodárna, tak ta zásobuje vodou 30 tis.lidí, je jasný, že jí neodstaví. Ale je divný, že to začalo až teď, když vodárna tam stojí dlouho :confused:
Proto si ten Mraček myslí, že by to mohla být nově stavěná elektrárna na ty sluneční panely.
23. lis 2009 ve 12:40  • Odpověz
kdyby za to mohla ta vodarna tak jim daji prachy na novej dum si myslim
23. lis 2009 ve 12:47  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
23. lis 2009 ve 12:50 • monianet
Monianet, tady jsi kapku mimo téma, ne? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2009 ve 12:56  • Odpověz
Já jsem někde četla nebo viděla, že za to můžou starý trubky z vodárny. No nepamatuju se přesně a ani nechápu, jakou by to mohlo mít souvislost. Každopádně bych tam taky nechtěla bydlet ani minutu, ale třeba nemají jinou možnost.
24. lis 2009 v 07:28  • Odpověz
autor
No však už na to v podstatě přišli - staré trubky vedly elektrickou energii z rozbité elektroinstalace kdesi v té vodárně, obkružovaly domek mračkových a tím pádem se z toho šířilo vysokofrekvenční záření jako v mikrovlnce. Přišli na ten princip, jen se to ještě nestalo a je to ojedinělý jev - musí opravit to vedení a odstranit trubky, aby nefungovaly jako vodič.
my měli třeba ve starém stavení na zahradě tzv. krokové (nebo kročejové) napětí. Detaily jsem nepochopila, ale princip byl, že vedení bylo špatně vedené a kdykoliv jste udělali krok na zahradě, mohl přeskočit výboj a srazit vás. Přišli na to včas.
Je tu nějaká elektrikářka co to vysvětlí?? :slight_smile:
24. lis 2009 v 10:08  • Odpověz
Tak kročejový napětí si ještě pamatuju ze školy, mít to na zahradě musí být skoro o život, ale ta souvislost trubek s hořícíma zásuvkama je trochu nad mé chápaní. Zeptám se manžela, snad mi to vysvětlí.
24. lis 2009 v 16:31  • Odpověz
autor
helca - jak to funguje to kročejové napětí? Já byla tehdy puberťák, takže si to už nepamatuju.

Já to taky moc s těmi trubkami nepochopila, pač nejsem technicky zdatná, ale nějak se ty elektrické vlny z rozbitého vedení šířily po tom kovovém potrubí a vysílalo to vysokofrekvenční vlny, takže uvnitř toho trojúhelníku to jaksi způsobovalo výboje - jako v mikrovlnce, - no vždy´t oni sami to taky ještě nezažili, proto jim to trvalo tak dlouho než na to přišli.
Ale přišli a to je důležité. Pokud to dokážeš - tvůj manžel -líp vysvětlit, tak sem s tím. :wink:
24. lis 2009 v 18:24  • Odpověz
No já už si to nepamatuju přesně, ale na střední nás poučovali, že při kročejovým napětí se při chůzi nesmí zvedat nohy ze země, nesmí se tam volně pohybovat, takže na zahradě si myslím, že je to o život, protože jeden krok nic a druhej rána. To kročejový napětí může prý vzniknout třeba když spadne drát z vedení na zem, ale fakt nechápu, kde se vzalo u vás na pozemku.
25. lis 2009 v 08:00  • Odpověz
autor
To bylo staré polorozpadné stavení s plevelem na zahradě - naši to koupili jako chalupu. Takže nějaké spadlé dráty by se v té zbořenici ztratily. Přišli na to elektrikáři po pár týdnech, když jsme se tam proháněli i se psem.
25. lis 2009 ve 12:05  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.