• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Muze zatezovy test vyvolat porod??

(Zamčená)
3. prosince 2012 
Ahojte holky jsem tu nova a chtela bych se vas zeptat, zda je tu nekdo kdo ma skusenost se zateovym testem. jsem 35+0 a patek mi v porodnici na utz zvazily malou, vazi cca1900g, pani doktorka mi rekla ze pokud do pristi kontroly pokud nenabere tak mi udelaji zatezovy test. ale ja jsem na rizikovem tehotenstvi, hrozi mi predcasny porod. vim ze ted uz by to tak moc nevadilo, ale zajima me jestli by mi ten oxytocin mohl vyvolat porod.moc dekuji za odpoved
1. pro 2012 v 19:06  •  čeká miminko, termín má v lednu 2013  • Odpověz
@elinka1990 Jak ti doktoři "krásně" mlží. Zátěžový test je regulérní pokus o vyvolání porodu - http://www.naseporodnice.cz/oxytocinovy-zatezovy-test-ozt.php
1. pro 2012 v 19:57  • Odpověz
Mě objednali na zátěžový test, který podle svých slov rovnou přeskočili a porod mi vyvolali... tak nevím, pro mě v tom rozdíl nebyl.
1. pro 2012 ve 20:04  • Odpověz
to jsou provokačky vyvolaj porod jen zkoušej co telo vydrží :grinning: :grinning: co kdyby nahodou ty provokačky nevydrželi a porodila jste o to jim jde ..
švagrové tohle řekli u dojčat že pujde na zatěžovej tes :grinning: takže mužete balit tašku do porodnice
1. pro 2012 ve 20:11  • Odpověz
Já jsem zátěžový test měla. Hospitalizovali mě kvůli přenášení a zátěžový test byl pokus jak nenásilně vyvolat porod. Doktorka mi přímo u příjmu říkala, že v ten den proběhne jen zátěžový test, který může vyvolat porod, pokud je mé tělo připravené. Pokud se porod nerozběhne, tak další den přejdou k vyvolání porodu. Zátěžový test jsem absolvovala, ale dorazily jen malinké MS bolesti, ale porod to nerozběhlo. Ráno mi pak Dr. řekl, že po tomto (včerejším) testu došlo na čípku ke změnám, ale že přesto budou vyvolávat.
Bylo mi ještě řečeno, že tenhle test ukazuje jak miminko reaguje na kontrakce a jak se přitom v bříšku cítí.
1. pro 2012 ve 20:13  • Odpověz
Ja na něm byla. Šla jsem na něj, protože se doktorům zdál syn malý (38. týden a měl naměřěno 2,3 kg) a týden před tím se doktorovi nezdál na ultrazvuku průtok pupečníkem. 20 minut jsem jen ležela na monitoru, pak má být 20 minut s hormonem. No synovi jen co začaly první kontrakce pod vlivem oxytocinu, tak šel okamžitě dolu s tepem. Přihrnulo se najednou pět lidí, okamžitě mě odpojili. Pak jsem ještě nějakou dobu byla jen na monitoru, zda se to uklidní či ne, ale skončilo to nakonec císařským řezem. Kdyby kontrakce ustaly, tak bych šla asi domu a toho císaře mi naplánovali, ale kontrakce neustaly. Takže se dá říci, že mi to porod vyvolalo. Doktor mi dal na výběr, buď naplánujeme císařský řez - za dvě hodiny po klidné přípravě, nebo mě nechá rodit a řízne až při krizi. Doporučil mi řez, že i manželku by normálně rodit nenechal. Tak jsem svolila.
1. pro 2012 ve 20:35  • Odpověz
taky mi ho dělali,ale porod se nerozběhl, druhý den mi ho vyvyolali.
1. pro 2012 ve 20:39  • Odpověz
mně porod vyvolat chtěli (důvodů bylo víc a já jsem souhlasila), ale zátěžák mi nedělali...takže kdyby šlo o regulerní pokus a ověřený postup jak porod vyvolat, určitě by přistoupili nejprve k němu a až potom by mě začali medikovat Prostinama

já myslím, že když tělo a dítě není na porod připravené, tak to zátěžák nedokáže...stejně jako to nedokáže např. sprcha horkou vodou nebo sex. A někomu, kde je to už na spadnutí, tak kontrakce nezmizí a rozběhne se porod. Stejně jako po té sprše či styku :wink:
1. pro 2012 ve 20:48  • Odpověz
druhý den po zátěžovém testu jsem porodila 14 dní před termínem. Dělali mi ho taky kvůli nízké váze miminka, ale na konec se ukázalo, že se spletli a malá vážíla místo 2kg 3,5kg. Pak se vymlouvali, že jsem měla málo plodové vody a na utz to bylo špatně měřitelné, no ale vystresovali mě dobře
2. pro 2012 v 08:23  • Odpověz
Zátěžový test ti rozhodně porod nevyvolá, pokud nejsou porodní cesty připravené a mimčo není připravené vykouknout na svět. Absolvovala jsem ho 3x a ani po jednom neporodila, tak vím o čem mluvím. Do té kapačky se dává oxytocinu hrozně málo na to, aby to vyvolalo porod, pokud ještě tělo na porod připravené není.
2. pro 2012 v 08:37  • Odpověz
mě ho dělali třikrát během jednoho týdne a porodila jsem až za další tři dny po vyvolání... :wink:
2. pro 2012 v 08:51  • Odpověz
Zatezovy test mi porod vyvolal, praskla mi pri nem plodova voda, dva tydny pred terminem. Miminko nebylo na porod pripravene ani porodni cesty, pul hodiny pred tim mi dr. tvrdila, ze budu urcite prenaset. Take strasili s nizkou porodni vahou miminka, coz nakonec nebyla pravdla. Kvuli predcasne vyvolanemu porodu mel maly hypoxii a jen zazrakem je uplne v poradku.
3. pro 2012 ve 14:06  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.